Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Cucuska2 válasza Ladanielx (#11950) üzenetére


Cucuska2
őstag

De nem, a kalamajkát arra értem, hogy lehet, hogy a gond hardveres. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11952) Superhun válasza Ladanielx (#11947) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Valószínűleg elfogy a GPU-nak szánt RAM, aminek nem lenne szabad. OpenGL driver gond lehet. Próbáld frissíteni az Inteles drivert, hátha segít.

(#11953) Ladanielx válasza Superhun (#11952) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Üdv!
Az lehetséges hogy ez az integrált vga nem lenne elég neki? Mondjuk singleplayerben 50-70 fps-em van, csak szerveren játszva, egy jobban kiépített helyen egyszerűen nem tudok megmozdulni. Próbáltam frissíteni vga drivert, de nem segített.

(#11954) #56573440 válasza Ladanielx (#11953) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha kifut a gpu a memóriából siman. Szerveren meg sok lehet az itemframe, ami durván odavag a renderelesnek. Moddolt verziókban nekem kevesebb fps van mit egy jobb aaa kat játékban...

(#11955) Ladanielx válasza #56573440 (#11954) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Azt, nem lehet valahol állítani, hogy mennyi ramot használhat? Igazából annyira nem értem ezt az integrált vga dolgot...

(#11956) Amur válasza Ladanielx (#11955) üzenetére


Amur
addikt

Azt tudod állítani(laucherben) hogy a java mennyi ram-ot használjon. (én 4gb ramnál 2,5gigát engedélyeztem neki) A VGA memóriája adott(persze swap-elni fog winyóról is), de nem vagyok én sem nagy szakértő..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11957) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Hát a java-ban 7 giga van engedélyezve, azzal is volt gond mert nem 64 bites javam volt és csak 1 gigat engedett, emiatt out of memoryval kidobott, de az helyrejött, most már csak ezt nem tudom helyretenni...
De igazából néztem ennek a hd 4600 graphics card adatait és nincs is feltüntettve, hogy mennyi a gpu ram...
Nem gondoltam, hogy minecraft megfogja izzasztani, mert elég szép grafon wowozok lolozok stb...

[ Szerkesztve ]

(#11958) Cucuska2 válasza Ladanielx (#11957) üzenetére


Cucuska2
őstag

A BIOSban kell kikeresned, hogy több RAMot adjon a GPUnak.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11959) molnartibor válasza Ladanielx (#11957) üzenetére


molnartibor
tag

Az nem mérvadó mert ez a szaros minecraft annyira nincs optimalizálva hogy azokat a blokkokat is rendereli ha jól tudom amik egyébként takarásban vannak! Ezért van az hogy egy AAA kat játék jobban fut azonos vason mint egy felépített moddol minecraft!

(#11960) #56573440 válasza molnartibor (#11959) üzenetére


#56573440
törölt tag

a szaros minecraft nem renderel minden blokkot amit nem látsz. amikor világot generál akkor azért lassú, mert a chunkok legyártása elég sok erőforrást igényel, ott mindenféle blockupdate is történik hogy a láva folyhasson, a vízesés működjön, etc. ez egy dolog. de ha igazad lenne, akkor egy szűz, legenerált világban is laggolnál, pedig nem teszed.

a játék mechanikája pl igényli, hogy ha kényszerítik, hát újra számolhassa a fényerősséget még ha nem is látod akkor is, ugye mobspawn miatt. egy szerveren előfordul hogy valaki hopperes rs clockot épít, ami ahogy betölt a chunk elindul, folyamat blockupdate és fény változás van ahogy pl egy rs blokkot tologat vagy toch-ok aktiválódnak. egy óra nem para. egy belakott területen több már okozhat gondot. pl ez nem render hiba, mégis fogja a gépet rendesen.

aztán ott vannak a mobfarmok, kis csirkétől lefele, amik megint egy tonna számítást igényelnek, mozgás és viselkedés téren folyamat számolja ha nem látod akkor is. ha nem tenné lenne sírás mint állat, egy város alatt meg csak a föld alá tudnak spawnolni mobok, láttam már olyan szervert, hogy f3-ra henyenként köpött annyi entitást hogy nem is hittem el.

utána ott vannak a szokásos laggkeltők, hopperek (folyamatosan updatelni kell őket mert ha nem tennék akkor megint csak sírás lenne hogy nem működik), a mobspawnerek, amik megint csak a spawnolható területüket pásztázzák lehetséges spawn terület reményében, stb

egyetlen olyan bugról tudok, ami tényleg gáz és nem értem miért nem csinálják meg, az az item frame. abba akármit teszel, még ha üres is egyébként folyamatosan rendereli, lásd egy enchant cucc is animál, távolság függetlenül. egy szerveren ahol tele van hopperrel meg itemframe-el, ott tényleg drasztikus fps droppok vannak.

ettől függetlenül rendereleve csak az van, ami kell általában. moddolt verziókban sincs gondom agészen addig amíg agyon nincs lakva, folyamat blockupdate-ek mennek, particle generálás a plafonon, forceloadolt chunkok egymás hegyén hátán. pedig nincs erős vasam...

(#11961) molnartibor válasza #56573440 (#11960) üzenetére


molnartibor
tag

akkor én tudtam rosszul :) de lényeg mi szerveren próbáljuk általában minél jobban széthúzni a tick generálós dolgokat mert chunkonként is van valami számolás és meg lehet őket roppantani!

de mondjuk ezeket amit mondasz az cpu terhelés nem a vga-t terhelik ha jól értem

[ Szerkesztve ]

(#11962) #56573440 válasza molnartibor (#11961) üzenetére


#56573440
törölt tag

az itemframe legjobb tudomásom szerint vga-n renderel. a mobok is renderelve vannak. de ha csak sima blokkokból építkezel akkor egy hatalmas kastély se fog laggolni, amíg a betöltés után belefér a memóriába és nem kell vinyóhoz nyúlnia. ;)

(#11963) Amur


Amur
addikt

Most bekavarodtam, újabban alapból használható minden dimenzióban az endertermikus pumpa?
Ez áll a config fájlban:
disableEnderPumpInAllDimensions=false

mondom átállítom,de nincs mit.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11964) #56573440 válasza Amur (#11963) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezek szerint megy :)

(#11965) Amur válasza #56573440 (#11964) üzenetére


Amur
addikt

Egyébként nem a gravestone hanem az openblock rakta be a sírkövet (most böngészem éppen mit tud az openblock mod).
A big button tetszik(amolyan pressure plate ami gombként is funkcionálhat pl. a falon).
A building guide is jópofa(amolyan építő sablon)

Más: kb. másfélszeres lett az FPS-em miután észrevettem hogy a vsync be van kapcsolva,és kikapcsoltam..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11966) #56573440 válasza Amur (#11965) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezek szerintem még jobbak mint a big button ;]

(#11967) Amur válasza #56573440 (#11966) üzenetére


Amur
addikt

Tényleg jobbak, pláne hogy a big button nem hosszabb hanem rövidebb ideig nyít, így ajtóhoz pl. használhatatlan...
Ez a mekanism nekem nem akar elindulni..ugyanis még mindig nem találtam Osmium-ot.
Megnéztem a config fájlt,nem szabályozza hogy generálódjon-e vagy nem, alapból szükséges hogy legyen, gondolom azért, de valahogy még sem találtam!
Ez a felsőbb rétegekben,vagy inkább lejjebb található gyakrabban?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11968) #56573440 válasza Amur (#11967) üzenetére


#56573440
törölt tag

két config file-ja van, és bezony van benne erre sor, a config gyökérben van egy config meg egy mappában is egy. a gyökérben lévőt nézd meg :)

tesztelési szándékkal fel lehet pattintani egy xray modot, keress rá xray forge szavakra, és ott le lehet rántani, azzal rá tudsz nézni ha beállítod az item id-t az osmiumra :) én is ezzel szoktam ha modolt packot csinálok, hogy jó e a generálás

(#11969) Amur válasza #56573440 (#11968) üzenetére


Amur
addikt

Tényleg ott a sor benne:
B: OsmiumGenerationEnabled=false

szuper..akkor ebből a mentésből kimarad a mekanism..
hogy lehetnek ekkora idióták hogy alapból ki van kapcsolva...?! :O

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11970) #56573440 válasza Amur (#11969) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha nem nagyon mászkáltál még távolabbra, akkor nincs para. bekapcsolod, és egy kicsit kimászol generálatlan területre. ott már lesz osmium. megnézed mappen merre nem voltál még és elindulsz lent egy járattal. seperc alatt megoldható ;)

(#11971) Amur válasza #56573440 (#11970) üzenetére


Amur
addikt

Jogos,át is írtam a config fájlt, majd ások valahová egy bányát.
Utánanéztem,elméletileg bárhol lehet,nincs lehatárolva mint a vanillás blockok.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11972) #56573440 válasza Amur (#11971) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp. a sulfurt is nézd meg mielőtt nagyon elmászkálsz mert lehet azt se generáltatod, ami fájdalmas lesz a jövőben, mert mekanism 5x ore processzorai abból gyártják az alap folyadékot :)

(#11973) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! FTB-ben Geothermal generatort szeretnék üzemeltetni lávával a netherből. Valaki tudna egy rövid leírást adni, hogy mi kell hozzá, és hogyan kell bekötni? (Az enderchest az világos. Azt nem tudom megoldani, hogy a lávát kipumpáljam, és belevezessem a generátorba.)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11974) Amur válasza Sheld (#11973) üzenetére


Amur
addikt

enderthermic pump nether oldalról,a geothermal generátor és az enderchest pedig attól függ mivel vezeted át, van olyan pipe aminek redstone jel kell hogy meginduljon.
Van videóm róla valahol, keresek linket:
láva a netherből 1.rész
láva a netherből 2.rész

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11975) Amur válasza #56573440 (#11972) üzenetére


Amur
addikt

config fájlban nincs sulfur generálásról opció,legalábbis én nem találtam(még rá is kerestettem a szóra)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11976) #56573440 válasza Sheld (#11973) üzenetére


#56573440
törölt tag

hali

melyik pack az ftb-ből, mert nem mindegy. enderchestbe töltöd a lávát direktben? az úgy eleve nem lesz jó, mert az enderchest csak itemek tárolására használható, folyadékokat nem tud továbbítani. ha itemeket tolsz bele nether oldalon, akkor ugyanúgy csináld csak visszafele, gondolom a vödröket fluid transposer vagy hasonló tölti, onnantól visszafele ugyanazzal kell megcsinálni.

jó lenne tudni mi van a modpackban, mert akkor lehet segíteni ebben, alapvetően lehetne tesseracttal, ender tankkal, és persze fluid transposeres vödrözés és enderchestes küldés is, sőt ha kell és van akkor vonattal is megoldható.

szerintem itt valami más gubanc van, mert ha tényleg enderchestbe tárolod le a vödröket vagy celleket nether oldalon, akkor ott minimum van egy pumpa, egy láva dynamo vagy valami energiatermelő egység, abba tolsz már lávát eleve, a maradékot beletolod egy fluid transposerbe, amiből kipakolsz egy enderchestbe...

csinálj már egy két képet a netheres állapotokról, ott mit tettél le és hogy néz ki a bázison a másik vége, ha tudjuk mik a lehetőségek a modpackban akkor könnyebb segíteni :)

(#11977) Amur válasza #56573440 (#11976) üzenetére


Amur
addikt

a lényeget meg sem láttam, és még én is rosszul írtam!
Persze endertank és nem enderchest.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11978) #56573440 válasza Amur (#11974) üzenetére


#56573440
törölt tag

ja és tényleg. azt bezony railcraft adja...

(#11979) Amur válasza #56573440 (#11978) üzenetére


Amur
addikt

railcraft-ot én kivettem. Akkor marad más módszer:
egyrészt thermal exp. oldalról 10 netherrack pulvelizer-en áttolva 1 sulfurt adhat másodlagosként,
másrészt chruserben 4 flintből 1 sulfur lesz.
sőt enrichment chumberben 2 gunpowder ad 1 sulfurt.
Valahogy csak gyártok majd! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11980) #56573440 válasza Amur (#11979) üzenetére


#56573440
törölt tag

mekanismban arra figyelj, hogy azért a chemical injection chamberben nem magától lesz gunpowderből sulfur, hydrogen chloride kell hozzá mint gáz, és az bezony már az ore négyszerezéshez is kell, tehát nem feltétlenül az olcsó kategória. kell hozzá egy salination plant mekanismból, ami felzabál egy tonna coppert és steelt, minimum 3 max 18 magas lehet és biom függő az extra módosító (havas biomokban nem is megy, sivatagban 2x szorzó a termelésen). a legkisebbet is meg lehet csinálni aztán bővíteni, de kell hozzá négy nagy solar ami megint nem olcsó (bár annyira nem is drága mint egy hv solar ic szinten). ha ez megvan akkor már csak folyamatosan el kell látni vízzel (max méretben 2 darab transfer node a liquid fél kell hozzá 16 speed és 16 mining upgrade-el mindegyikben, direktben néznek egy újragenerálódó vízblokkra)a keletkező brine-t kipörgeted egy electrolytic separatorban, az elkészült chloride-ot összeereszted egy chamical infuserben egy másik ágon vízből separatorral kinyert hydrogen-el, és meg is vagy :)

el lehet kezdeni megcsinálni, csak azért messze van a bevágok két gunpowdert a gépbe és kapok érte egy sulfurt :D

[ Szerkesztve ]

(#11981) Amur válasza #56573440 (#11980) üzenetére


Amur
addikt

Néztem vannak gépek bőven,sőt ez a gyáregység téma igen érdekes lesz.
A multiblokkos témákat mindig bírtam, csak aggyal fogjam majd fel az összefüggéseket, mert nem vagyok egy zseni! :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11982) #56573440 válasza Amur (#11981) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért messze van az atomfizikától, amit küldtem tutorial elírja elég jól, aztán ennyi. rf-el lehet etetni, de más csöveket használni gázok vezetésére nem lehet, csak brine megy fluiducton max, viszont cserébe a mekanism csövek kompatibilisek a forge-ba épített mikroblokkokkal, tehát pl coverrel elválaszthatóak

(#11983) Sheld válasza #56573440 (#11976) üzenetére


Sheld
senior tag

FTB Unleashed-el próbálkozom. Azzal még nincs baj, hogy szállítsam a lávát, mivel még nem is pumpálja ki a lávát.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11984) #56573440 válasza Sheld (#11983) üzenetére


#56573440
törölt tag

jaa mert az volt a kérdés hogy a túloldalon hogy hozod ki :)

na akkor az alapoktól kezdjük, nem tudom mennyire vagy otthon benne :) további csavar hogy az unleashed elég elmaradott a modok tekintetében, nem a legfrissebb verziók vannak benne, úgyhogy másoknak lehet nem fog segíteni ez a szösszenet

a map chunkokból áll, ami 16*16-os mérettel rendelkezik. körülötted betöltődik egy pár, de ahogy mászkálsz ez dinamikusan változik, tehát unloadol, gyak megáll ott minden. nem süt a sütő, nem nő semmi. ez halmozottan igaz a dimenziókra is, tehát ha a netherben vagy nem megy semmi az overwoldben és fordítva.
erre van jófajta blokk az a neve hogy chunkloader. ez gyak folyamatosan betöltve tartja a területet, így a gépek dolgozhatnak amíg nem vagy a közelben, megadható jobbklikkre megnyíló menüben hogy mekkora sugárral dolgozzanak. óriásit nem érdemes megadni, mert nagyon meg tudja fogni a gépet...

a setupok amiket érdemes megcsinálni:

nem tudom hogy állsz a mapon, mennyi a nyersanyag, főleg ennek függvénye hogy mit érdemes csinálni. ár szerint csökkenő lista álljon itt aztán meglátod mit csinálsz:)

1: liquid tesseract + energy tesseract + pumpa (igen, az újabb packokban egyfajta tesseract van, így nagyobb szívás viszont:D)

minimum hozzávalók gépekből: magma crucible, luid transposer, induction smelter, pulverizer, némi energia. egymás mellé le kell tenni beálítani a crucible-t és a transposert ki és bemenet szinten, adni nekik egy kis kakaót.

minimum hozzávalók nyersanyag szinten (a para nyersanyagok, nem az összes!): 4 darab tesseracthoz kell 16 ender pearl leolvasztva a magma crucible-ben, automatikusan ha jól konfigolt átteszi a transposerbe. a pulverizerben 16 obsidiant beteszel, abból a dustot összekevered 8 lead-el az induction smelterben, azzal megvan a tesseract frame. a többihez csak alap anyagok kellenek, az energyhez kell persze electrum de azt se nehéz megcsinálni, pulverizerben 1 goldot és egy silvert áttolsz, aztán egy crafting table-ben egymás mellé rakod, kisütöd.

ha megvan a rendszer, akkor így tudod beállítani netherben: bármelyik oldalra kerülhet a tesseract, jelen esetben egy buildcraftos pumpát használtam. amire figyelni kell: a tesseractokat küldő oldalon küldésre fogadó oldalon fogadásra tenni, a frekvenciát beállítani.

a gond ezzel a rendszerrel az, hogy kell mellé egy chunkloader, és nem végez valami "tiszta munkát" extra pontért kicserélhető a pumpa egy ender-thermic pump-ra, szebben dolgozik, beépített a chunkloader, a kiszedett blokkkok helyére követ tesz, tehát járható lesz a nether alja. cserébe kell egy eye of ender és egy gyémánt hozzá, és nem lehet magasról elindítani, a lávató szintjére kell tenni(nem a lávába, hanem egy lávában álló blokkra pl) de megéri maximálian.

bázis oldaltankkal és liquiduct-al is megy. tankból is fluiduct-al lehet kiszedni a cuccokat, hogy szívjon crescent hammerrel kell jobbklikkelni majd adni neki redstone jelet pl leverrel



2: liquid tesseract + motor + pumpa

gépek tekintetében mint az előző

anyag tekintetében jóformán fele. egyedül az invar lehet gond, de az két vas dust egy ferrus dust ahogy az electrumnál összecraftolva

így néz ki a nether oldal fent fluiduct kapja a lávát, az elosztja a magmatic engine és a tesseract között. így energiát helyileg termelsz neki.

hátrány: nagyobb :D

3: liquid tesseract+4 redstone engine

lassabb, de nem csipeget a lávából.

4-5-6, az energiatermelés ugyanaz, tehát energy tesseract küldi az elsőnél a másodiknál magmatic engine, a harmadiknál redstone engine, de a láva továbbítással nem tesseract foglalkozik hanem ender tank. az ender tank olcsóbb, 4 blazerod 2 obsidian egy ender pearl és egy kis vas kb, kettő kell ebből is. a felső három gomb színkódolt, csak azonos színkódokkal rendelkező pl piros kék piros tankok csatlakoznak egymáshoz


bázis oldal ender tankkal: ha az elején jobbklikkeled a kis kör alakú izét megfordul és egyből egy csőbe pakol bele. jelen esetben fluiduct-ba.

ezek a leginkább ismert rendszerek, van még railcraftos liquid loader, unloader-es cartos móka ha érdekel megmutatom, de alapvetően ezekkel lehet gazdálkodni. ha nem az enderthermic pumpát használod tegyél le chunkloadert, és figyelj a fekvenciákra.

item szinten nehezebb megvalósítani a rendszert és drágább is, akkor a kitermelt lávát valamivel vödrözni kell a vördöket kiszedni belőle, az üres vödröket visszatenni, szóval macera, nem megoldhatatlan csak nem tudom mennyire vagy otthon a témában azért írtam ennyire hosszan. ha valami nem világos szívesen segítünk.

[ Szerkesztve ]

(#11985) Sheld válasza #56573440 (#11984) üzenetére


Sheld
senior tag

Nnah! Ez egy szép leírás, köszönöm! :D Még ma nekilátok megépíteni. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11986) csoki válasza Sheld (#11985) üzenetére


csoki
senior tag

ha nem megy itt egy videó is a jó öreg Direwolftól :)
annyi hogy a tesseractet ahogy blackrulz is írta simán lehet helyettesíteni ender tank-el ami olcsóbb

(#11987) #56573440 válasza csoki (#11986) üzenetére


#56573440
törölt tag

újabb packokban nem sokkal drágább már, de ott ugye egy blokkal meg lehetne oldani, úgy már megérné, így igazából csak akkor alternatíva ha nem lehet találni fortresst a netherben közel, de sok az enderman :D

(#11988) Amur


Amur
addikt

Mekkora területet generál le elsőre az MC?
Máshogy: milyen messzire menjek a spawn ponttól hogy tutira újat generáljon az időközben engedélyezett ércekkel(osmium)?
Mert föld alatt kb. 200-250 blokkra mentem már az alagúttal de még nem találtam....

Blackrulz: tudsz olyan youtubert (rajtam kivül :) ) aki mekanism moddal csinál sorozatot? Szívesen nézném.
Direwolf papa csak spotlight-ot csinált róla(mondjuk az összeszedett jó anyag).

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11989) #56573440 válasza Amur (#11988) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem sokan csapatnak. Nem volt eddig tul népszerű ftbben nincs is ugye;)

Területre Passz. Nincs map modod? M es latod meddig mehetsz

(#11990) Amur válasza #56573440 (#11989) üzenetére


Amur
addikt

Azóta találtam Osmiumot, elég messzire kellett ásnom a bányában, de meglett!
Van map modom,de nem rakja ki teljes képernyőbe, nem tudom melyik volt a direwolfban amit szerettem de ezek szerint a másik(azt hiszem a voxel és a zan van benne, most a zan-t használom, így ahogy végiggondolom a direwolfban azt kapcsoltam ki mert idegesített a mob radarja).

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11991) Sheld válasza csoki (#11986) üzenetére


Sheld
senior tag

Milyen csövet kell a lávába vezetni, hogy elkezdje pumpálni?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11992) csoki válasza Sheld (#11991) üzenetére


csoki
senior tag

a pumpa automatán leereszt egy csövet (még energia se kell ehhez, nyilván a pumpáláshoz már igen)

vagy nem ez a kérdés?
ha az hogy onnan hogy tovább akkor ahogy feljebb írtuk: közvetlen mellé/fölé endertank vagy (liquid) tesseract

videót nézted amit linkeltem? :)

[ Szerkesztve ]

(#11993) Sheld válasza csoki (#11992) üzenetére


Sheld
senior tag

Köszönöm! Működik :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11994) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv, ma elindult a Taliga féle FTB szerver, Monster modpack+gregtech 4.08s, akit érdekel jöjjön, egyedül baromi unalmas.

(#11995) #56573440 válasza Sanyaaa26 (#11994) üzenetére


#56573440
törölt tag

nemááár hogy mindig félévente van reset és persze mindig vizsgaidőszakban indítjátok újra :O júliusban megyek majd...

(#11996) Sanyaaa26 válasza #56573440 (#11995) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ha ez vigasztal nekem is az van :D

(#11997) #56573440 válasza Sanyaaa26 (#11996) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valszam es architektúrák 2 miatt vigasztalhatatlan vagyok ;]

(#11998) Sheld


Sheld
senior tag

Ti melyik változatát használjátok a Feed the Beast-nek?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11999) #56573440 válasza Sheld (#11998) üzenetére


#56573440
törölt tag

Regebben direwolf most ahogy latom montert leszek kenytelen:) szerveren kivul sajat összerakott packot szeretek

(#12000) #19617792 válasza Sheld (#11998) üzenetére


#19617792
törölt tag

Test Pack Please Ignore, GregTech, sok tech, sok magic, nagyon-nagyon jól konfigolva, szinte minden mod egymással egyensúlyban van (nemcsak összelapátolva, mint a Monster... maga slowpoke is írt róla, hogy szerinte nem túl jó pack :D ) kiváló support és a legjobb ötlet, amit eddig Minecraft világban láttam: réteges ore generálás.
minden ore-nak van egy saját szűk rétege és ott vannak nagyobb erekben az oreok. összességében ugyanannyi ore, mint normál gen esetén, csak itt a kézi bányászás célszerű is lehet, nem pedig le bedrock-közelre aztán uccu neki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.