Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) #89309696 válasza kisi (#24000) üzenetére


#89309696
törölt tag

A Thermalos csövet használd. Conduit talán a neve, folyékony redstone-nal kell feltölteni kraftoláshoz. Van villáskulcsa azzal tudod állítani, melyik irányba menjen az energia.

[ Szerkesztve ]

(#24002) Sanyaaa26 válasza kisi (#24000) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Miért nem próbálod azt is közvetlen? Illetve ha jól látom golden kinesis pipe-al van kötve, ha jól tudom a motorra először egy wooden kinesis pipe kell, utána mehet a gold.

(#24003) Sanyaaa26 válasza #89309696 (#24001) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szerintem neki a feltöltögetés még messzi téma lesz, ez a legegyszerűbb.

(#24004) #89309696 válasza Sanyaaa26 (#24002) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igen fa kell rá és utána az arany. A fának kell áram, de itt közvetlen jön az a generátorból így nem kell gondolom.

(#24005) kisi válasza #89309696 (#24004) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen, hosszas kísérletezgetés eredményeképpen tökéletesen működik.
Az energia szállítására mindkét cső bevált, a tesztrendszer filterezve vissza is vezeti az egyik fajta fát egy power furnance-n át a motorba, charcoalként, illetve filterezve a saplingokat az ültetőbe, ahol az ültetési minta beállításával a megfelelő haszonfa- fűtőanyag mennyiség ültetődik.

Egyébként a víz szállítására bevált még a logistics Liquid connector pipe is,mondjuk, ez a pipe durva anyagigényű, bár gondolom, speciálisabb feladatokra való inkább.

(#24006) Sanyaaa26 válasza kisi (#24005) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ha van a modpackban, a fluiduct is jó elégge.

(#24007) #89309696 válasza Sanyaaa26 (#24006) üzenetére


#89309696
törölt tag

BC pipes? Az is bent van.

(#24008) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Úgy hallottam igen jó rave partyk szoktak lenni a netherben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24009) kisi válasza haverkulum (#24008) üzenetére


kisi
aktív tag

Elhasalt a szerver... :(

(#24010) haverkulum válasza kisi (#24009) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Most keltem, újraindítva :B

(#24011) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Van valami ötletetk arra, hogyan lehetne egy ender thermic tartályból a földre folyatni a lávát?

Ki van alakítva egy vályú a földön, ahova lávát szeretnénk folyatni, majd egy kis vízzel kezelésbe venni...

(#24012) csoki válasza kisi (#24011) üzenetére


csoki
senior tag

Szia,

obsidiant vagy cobblestonet szeretnél automatizálni?
mindkettőre jó megoldás a Igneous Extruder (még energia se kell neki) ,ki tudod választani gui-ból mit szeretnél: obsidianhoz folyamatosan pótolni kell lávát + vízet (bele tudod közvetlen vezetni mindkettőt 1-1 oldalról), cobblestone-hoz csak elég belerakni 1-1 vödörrel mindkettőből, nem fogy el sose :) ráadásképp még sima követ is tud csinálni, ahhoz elég 1 vödör láva + végtelen víz

amúgy van olyan blokk ami le tud rakni folyadékot a világba, csak nem itt még: buildcraftos flood gate pl (itt még nem jár olyan verziónál a mod), ill. itt még nem létező mod, actually addons-ból a fluid placer

[ Szerkesztve ]

(#24013) #56573440 válasza kisi (#24011) üzenetére


#56573440
törölt tag

Milyen modpack?

Van pár megoldás attól függően mire kell, és mi van. Ha régi pack akkor buildcraft flood gate, arcane spa thaumcraft vonalon, actually addition fluid placer, mfr fountain -az industrial foregoingból lehet kikerült ez a blokk-, immersive engineering fluid outlet ami így elsőre.

Ill a félparaszt transposer tölt vödröt lávával, majd átadja egy dispenserbe, ami leteszi azt, visszafilterezed az üres vödröt és újra töltöd

(#24014) kisi válasza csoki (#24012) üzenetére


kisi
aktív tag

Obszi farm lenne... mivel nem nagy tömegben, ezért akartuk kifolyatni egy gödörbe, aztán egy vödör víz rá...
A Ph.s retró Ftb unleasheden

[ Szerkesztve ]

(#24015) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

8 éves fiam 1 éve minecraftozik (PC, java verzió, modok nélkül, és jelenleg tört, mert nem tudtam meddig tart a lelkesedés). Vagy egyedül játszik, vagy velem vagy lányommal LAN világ megosztással játszik. Alapokkal tisztában van. Közben YT videókat is néz és próbálgat. Eljött az ideje, hogy kinézzen a nagy internetes minecraft világba is. Ő mestermc-zni szeretne, az ottani világokat és ottani arcok videóit nézi legjobban.

Olyan megoldást illetve szervereket keresek, ami inkább gyerekeknek valót. Induljak el mestermc vonlalon? Vagy megveszem és tudok ajánlani gyerekbarát szervereket? Ez utóbbihoz java vagy Windows 10 verzió legyen?

Köszi: sinick

(#24016) kisi válasza csoki (#24012) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszi szépen, tökéletesen bevállt! :)

(#24017) #89309696 válasza sinick (#24015) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha megveszed mindenképp Java verziót vedd, mert annak a legnagyobb a multi tábora és vannak hozzá modok.
MesterMC-t megnézhetitek, gyerekek általában szeretni szokták. Mi nem nagyon foglalkozunk velük.

(#24018) zgmzgm válasza sinick (#24015) üzenetére


zgmzgm
tag

Én úgy tudom ha Java verziót veszed megkapod vele együtt a win10-es verziót is. 2015-ben nálam így volt. Nem tudom, hogy ez még így van-e?

Java verzió módolható, ezért ez a nyerő.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#24019) csoki válasza zgmzgm (#24018) üzenetére


csoki
senior tag

sajnos már jó ideje nincs így

(ha tavaly okt. 19 előtt vetted a java-s verziót, akkor ingyen megkapod mellé, csak kérni kell, ha utána akkor meg venni sajnos külön)

[ Szerkesztve ]

(#24020) zgmzgm válasza csoki (#24019) üzenetére


zgmzgm
tag

Jó tudni. Köszi.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#24021) #56573440 válasza sinick (#24015) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia

Sajnos a fiatalabb generációt itthon nem a legális szerverek kötik le, hiszen nem éppen a fizetőképes keresletet jelentik. Ezért igazából online multira igazából... Szóval nem igazán éri meg neked maradjunk annyiban. Sajnos, mert jobban kontrollálhatóbb lenne a szerver, ha tiltás után nem regisztrálhatna a kedves 8 éves újra, hogy trollkodjon tovább, de ez már egy ilyen dolog.

Amennyiben jelenleg vagy a jövőben szeretne mindenféle modot telepíteni, akkor érdemes megvenni a java verziót, a mestermc mellett pont elfér -azonak saját, tört kliensük van-, és a twitch kliensből gyakorlatilag egy kattintással akármit is le tud majd szedni. Pokemonos pakkot -menő az még?:D- vagy bármilyen más varázslós, állatos, akármit is.

[ Szerkesztve ]

(#24022) föccer


föccer
nagyúr

DW20 packkal játszom. Modular powersuit-hóz készítenék alkatrészeket. A NEI-ből lesem ki a recepteket, de nem tudom megcsinálni. Addolni nem tudom, mert ismeretlen item hibára fut. Emlékszem, hogy régebben is volt hasonló probléma, de nem emlékszem a megoldásra. Hogyan tudmám megcsinálni?

Köszi, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24023) csoki válasza föccer (#24022) üzenetére


csoki
senior tag

melyik mc verziójú dw20 pack (és abból melyik verzió, letöltöm megnézem, melyik alkatrész nem megy? )?
az nagyon furcsa hogy addolni se tudod :F

(#24024) apatyas válasza csoki (#24023) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ismerős szitu, Sanyának volt folyton ilyen nyűgje, hogy egy idő után szétmentek a receptek és addolni se lehetett, szervert kellett restartolni. De nemtom miben.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24025) csoki


csoki
senior tag

rip szerver :)

amúgy is amur + alery azt tapasztalták hogy lag akadott bőven, valamivel kiakadhatott

(#24026) kisi


kisi
aktív tag

Találkoztatok már olyannal, hogy lerakott ágyak ellenére a spawn ponton éledtetek?

Tegnap a villámhárító projekt közben, nintegy 150 kockányi zuhanás után ez történt.
Pedig 3 ágy is volt a közelben, egy fent az üveg tetőn, egy a házban(kb 10 méterre tőle kenődtem fel...)
egy a quarry mellett, de még a spawnpoint közelében is maradt egy... ennek ellenére kezdőhely, és mire rendesen betöltött a játék, a wispek majdnem meg is ettek...

(#24027) csoki válasza kisi (#24026) üzenetére


csoki
senior tag

nem elég, hogy a közeledben legyen/lerakd az ágyat, aludni is kell benne :)

[ Szerkesztve ]

(#24028) kisi válasza csoki (#24027) üzenetére


kisi
aktív tag

Hetek óta ott vagyunk...
aludtam is...

(#24029) #56573440 válasza kisi (#24028) üzenetére


#56573440
törölt tag

Teljesen mindegy hány ágyad van, és milyen sorrendben feküdtél bele, ha a legutóbbi amiben aludtál megszűnik, vagy nem funkcionál valid ágyként, akkor a kezdő spawn ponton ébredsz. Lehet másik 30 ágy is ami lent van és valamikor aludtál benne, mindig az utolsó ami számít.

Két lehetőség van amiért nem ott keltél fel ahol:

-fel lett szedve az ágy ahol legutoljára aludtál
-Az ágy az általános mob spawn szabályok szerint működik. Oda tud letenni téged, ahova mobokat is le tud (na, ha sötét lenne pl). Ez azért van, hogy ne a falban lévő üregbe teleportáljon értelem szerűen vagy a fal túloldalán a lávába.

Szerintem a valószínű megoldás, hogy az üvegen lévőben aludtál, ami látszólag ellátja a feladatát, de nem tud spawnolni téged ha meghalsz... Legyen a padló szint amire az ágyat tetted. Ezen a szinten 10 blokkos körben _kell_ hogy legyen szilárd blokk, tehát nem üveg, nem slab, nem más technikailag átlátszó -mostmár a piston se az az újakban, de régen az is az volt, és még sok más blokk is- . Ha csak üveg veszi körbe az ágyat padló szinten nem fog tudni letenni, és mész az alap spawn pontra.

Szerk: a wiki szerint se lehet üveg körülötte
"For a bed to be usable as a spawn point, the player must be able to stand next to the bed at the same level as it. There must be a solid block at the same 'floor' level as the bed, with 2 transparent blocks of space (for example, air) for the player to stand in, in one of the ten blocks that surround the bed. It doesn't matter if the bed itself has blocks above it."

[ Szerkesztve ]

(#24030) #89309696 válasza #56573440 (#24029) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az üveg lesz az, nálam se volt jó a Stoneblock szerveren mikor üvegpadlóm volt.

(#24031) föccer válasza csoki (#24023) üzenetére


föccer
nagyúr

FTB Presents Direwolf20 (v1.10.0) Minecraft Version 1.7.10
By The FTB Team

Elég régi az lehet? Mi a "legfrissebb", tech vonalú DW pack?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24032) kisi válasza #56573440 (#24029) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszi szépen, valószínű az lesz a gond...

(#24033) csoki válasza föccer (#24031) üzenetére


csoki
senior tag

én tudtam addolni összes item-et powersuits modból :)

recepteknél arra figyelj hogy ugye mutat többet, de a legegyszerűbb verziók nem mennek, tehát pl a páncélt nem tudod csak ironnal lekraftolni, az a recept a jó amibe kell wiring is (invarral is jó mondjuk de miért használna olyat az ember :D ill. nem jó a 2 electronic circuitos recept se, már csak azért se mert összes páncélra ugyanazt mutatja 2 circuittal :) ) elég gázos így, nem végzett rendes munkát aki a packot/recepteket csinálta (nem dw20, nem ő csinálja a saját packját)

van 1.10/1.12-re is dw20 pack, azokban is van minden jóság (csak készülj fel h a gépigény megnőtt 1.7 óta...)

[ Szerkesztve ]

(#24034) föccer válasza csoki (#24033) üzenetére


föccer
nagyúr

Végig próbáltam az összes receptet, de egyik sem működött. :(

Kezdek új map-ot, hátha.

Köszi! :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24035) Amur


Amur
addikt

Ebben a packban forestry és extra bees van. A genetikai vonal ha jól látom csak arra jó hogy egyes tulajdonságait megváltoztassam a méheknek.
Ha egyes princesseket, drone-okat akarok sokszorosítani arra genetikailag nincs lehetőség, csak az alap méhek esetén.
Tehát ha akarok 10 emerald bee-t akkor addig kell kereszteznem töménytelen lapis és water bee-t amíg nem lesz 10 tiszta princess és 10 tiszta drone.
Jól látom? (eddig nem nagyon méhészkedtem)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24036) csoki válasza Amur (#24035) üzenetére


csoki
senior tag

igen, ha jól emlékszem itt nem tudsz princesseket/queeneket sokszorosítani, csak drónból lehet több miután meghalt a queen (ha a fertility rateje pesze nem 1), viszont emerald drónokat (lehetőleg tisztákat) lehet próbálni keresztezni bármilyen alap princess-szel és reménykedni hogy emerald queen lesz, vagy legalább félig emerald queen és aztán tisztázni full emerald drone-okkal :) macerás nagyon

(#24037) Amur válasza csoki (#24036) üzenetére


Amur
addikt

még egy kérdés: lapis bee-ből már van tiszta bőven, tolnám fel a drone mennyiséget belőle hogy oltsam majd rocky princessekbe siker esetén pedig a lapis-noble keresztezéssel emeraldokat ugye, de folyton a no flowers hibát dobja. cobble vagy stone kell neki, de hiába rakom körbe kővel akkor is azt írja..
már totál elraktam a virágos részről, akkor is.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24038) csoki válasza Amur (#24037) üzenetére


csoki
senior tag

rakj sima kőt meg cobblet is, bár elvileg elég egyik fajta

de nézd meg beealyzer-rel milyen virágot szeret, az a biztos :)

(#24039) apatyas válasza csoki (#24038) üzenetére


apatyas
Korrektor

"de nézd meg beealyzer-rel milyen virágot szeret, az a biztos" - kövirózsát ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24040) Amur válasza csoki (#24038) üzenetére


Amur
addikt

néztem, annyit ír hogy rocks..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24041) #89309696 válasza Amur (#24040) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor kapcsolj be nekik Tankcsapdát pl.

(#24042) apatyas válasza #89309696 (#24041) üzenetére


apatyas
Korrektor

Brillírozik a csapat :)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24043) Amur válasza #89309696 (#24041) üzenetére


Amur
addikt

In Flames szólt nekik, de lehet a göteborg metál nem jött be, és tényleg magyaROCK kell nekik!.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24044) kisi


kisi
aktív tag

Az Alery- féle Slime élménypark utolsó pillanatai lebontás előtt.. Mivel a Slimék már nem látogatják, ezért úgy döntöttünk, hogy bezárjuk az élményparkot. Az élménypark a lebegő szigeten lakó sliméknek kétféle szórakozással szolgált: Az első slimék még a kötél nélküli Bungie-jumping élményét élvezhették, mi után az elől látható széles zuhatag medencébe érkeztek, ahol is az extrém zuhatag szörfözéssel , egy kanyar után jutottak le a nagy medencébe, ami már a barlangban volt, itt a hosszas és tartósan pihentető barlangfürdőzés élményében részesülhettek... Az oldalt látható kis gyerekmedencék nem váltották be a hozzájuk fűződő reményeket.. Később a bungie junping kötél helyett egy üvegcsöves függőleges csúszdával bővült, ahol is egy fenti medencéből a csúszdán át egyből a lenti barlangfürdőbe kerülhettek... De egy hibás kivitelezés következtében a slimék elköltöztek, így az építmény lebontásra kerül... A fenti részén már dolgozik a quarry... A stand helyén ipari park fog épülni, természetesen környezet barát, napelemmel, elektromotorokkal, az Eu-s normák betartásával, hogy Eu-t és Mj-t is kellő mértékben tudjon szolgáltatni..

[ Szerkesztve ]

(#24045) Amur


Amur
addikt

A szerver nem elérhető.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24046) csoki válasza Amur (#24045) üzenetére


csoki
senior tag

már írtam haverkulumnak :)

szerk: sőt már válaszolt is hogy intézi

szerk2: már megy is :D köszönjük

[ Szerkesztve ]

(#24047) apatyas


apatyas
Korrektor

Volt valaha az 1.7-es "4 pillars" vanilla 'túlélő' skymap. Régi álmom volt, hogy egyszer kicsit feltupírozva végigjátsszam, némi anyagátalakítást belevive.
Betettem a mapot az 1.7.10-es Infinity Evolved modpack alá, kiegészítve a Lootbags (nagyon kell!) illetve Mekanism (szentimentális) modokkal, meg némi konfig buherálással, hogy az osmium és bronz páncélokat le lehessen vmivel darálni.
Öröm boldogság, skymap Nihilo és minden nélkül. Nem mondom hogy teljesértékű, pár dolog még hiányzik.. ezüst, méhek.. még gondolkozom rajta, hogy csempésszem be legálisan. Elvileg a mining laser összehozható, úgy sejtem, de még nem ugrottam neki, akkor lesz ólom ezüst urán is.
Hát ezzel töltöm az időmet mostanában.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24048) #89309696 válasza apatyas (#24047) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azon még James játszott anno, őnála láttam. Akkor még nem volt kiflifejű pávagyerek. Tényleg nem is láttam a fejét vagy három éve, megnézem most mi a helyzet.

Hát férfi lett belőle, érdekes. Kicsit visszafogottabb páva fejjel, ez már haladás. 336ezer feliratkozó az manapság nem sok. 9 hónapja nem volt új videó. Wow, akkor a YT karrierjének annyi ezek szerint.
Meglesem MesterMC oldalán megvan-e még.
Ahha, rögtön az elején rám akar sózni 2000Ft-os rang vásárlást, jó igen, ezért is köptük le világ életében a MesterMC-t.
Hmm, kikerült az oldalról a neve. Ezek szerint kinőtte a kilenckedést. Megkomolyodott? Na ez se hátköznapi egy jutúbertől, ez becsülendő.

(#24049) janos1988


janos1988
addikt

Hogy tudnak minecraftban repülni elytraval és tűzijátékkal?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24050) #56573440 válasza janos1988 (#24049) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ugyanúgy ahogy tűzijáték nélkül. Chest plate helyére teszik az elytrat, majd leugranak egy magasabb helyről, nyomnak egy space-t és utána már csak gyorsítani kell a rakéta.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.