Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Teaway válasza Geryson (#12598) üzenetére


Teaway
veterán

Magas sóderoszlop, ha alatta állsz :)

Nincs itthon csokid??

(#12602) L_YKing válasza #56573440 (#12597) üzenetére


L_YKing
addikt

Nem tudom. Semmit. Igen. Az már jó. Letöltöttem minecraftos oldalrú'

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#12603) #56573440 válasza L_YKing (#12602) üzenetére


#56573440
törölt tag

melyik minecraftos oldalról töltötted le egész pontosan?

(#12604) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Üdv!
Tudnátok valami ötletet mondani hogy lehetne újragenerálni a world-öt úgy hogy amit eddig megépítettünk megmaradjon? Szerveren játszunk többen, és a spawn környékén egész jó world lett generálva, egy olyan teljesen "kizoomolt" map távolságig, de repkedve elnéztem hogy milyen biomok vannak és nagyon gyér. Szinte csak óceánt csinál minden irányba, ha mégis van egy kis szárazföld az is 2 féle biom váltakozása és ennyi. Se NPC falu, se érdekes biomok, vagy sztyeppe, vagy víz. Szóval valahogy meglehet oldani, hogy az eddig legenerált részeket, a spawn közelének kivételével újragenerálja? Esetleg valami seed alapján?

(#12605) kmisi99


kmisi99
addikt

A minefactory-s harvester amikor a fákat vágja az almákat nem gyűjti? A leveleket tonnaszámra hozza de 4000 levél mellé kaptam eddig 9 almát. :F

(#12606) Serricon válasza T.Peterka (#12604) üzenetére


Serricon
senior tag

Elsőnek backup, aztán pl. mcedit-el kitörlöd a felesleges chunkokat körben, a szerver konfigban beállítasz egy seedet, így ha kimész a megmaradt helyről az új seed alapján generálja.. persze a határon nem lesz szép átmenet..

(#12607) Geryson


Geryson
addikt

Na ilyen lett a piston csapdám kibővítve 490 pistonosra, 14 sorosra. A régi olyan 200 pistonos volt, az sem volt gyenge, de ez most überprofi. Persze az egész vanillásan, üvegblokk, smooth stone falak. Lent lávapenge segít a betévedt kollégáknak (amin mondjuk még kell csiszolnom, mert egy páran átcsúsznak rajta).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12608) #56573440 válasza kmisi99 (#12605) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A minefactory-s harvester amikor a fákat vágja az almákat nem gyűjti?"

"kaptam eddig 9 almát"

most én nem értem? kaptál 9 almát vagy nem ?:D egyébként de, gyűjti. de ha egyben szeded le a leveleket akkor kézzel se ad.

(#12609) kmisi99 válasza #56573440 (#12608) üzenetére


kmisi99
addikt

Az a lényeg, hogy kivágott egy rakodalom fát de nagyon kevés almát ad. A minecartos fafarmal mindig fol azért mondjuk 2-3 alma/fa most meg van 2-3 alma /200 fa. Szóval ez valami bug vagy beállítás vagy ez ilyen?

Egyébként kicsit megszívtam, kapott egy gyémánt upgradet aztán látom honnan vág le ennyi amarant wood ot mire észbekaptam a házamat már kettévágta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12610) #56573440 válasza kmisi99 (#12609) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp:) nem válogat

az valami más volt, vanillában 1.6.4-ben a fejem tuti rá hogy nincs 2-3 alma/fa az tutifix. kizárt. hivatalosan 25% hogy egy oak tree dropjon egy almát ha nem dark oak ami 60%. de egy fa 2-3 alma igen ritka.

(#12611) kmisi99 válasza #56573440 (#12610) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor rosszul tippeltem, na de a lényeg, hogy steve cartnál már egész sok alma lett míg harvesternél irreálisan kevés már vagy 200-400 fát kivágtam és abból lett kb 10 alma

De a másik gondom meg az, hogy energia termelésre még mindig a steamet használom boilerekkel és az rf mj különválása óta ezzel gondba vagyok. Csak a mekanismos universal kábellel tudom a steam engine mj termelését rf re átalakítani. De ezzel ha úgymond túl sokat termelek akkor a steam engine úgymond megfő és wrenchel kell újra beindítanom. Ezt hogy tudom kikerülni?

(#12612) #56573440 válasza kmisi99 (#12611) üzenetére


#56573440
törölt tag

a thermal exp-es kábel is tud váltani rf-mj között, sőt az tudott először :)

én arra tenném, mert az folyamatosan "veszteséges" tehát egy minimálisan fogyaszt.

egyébként meg boilereket kösd egy bigreaktoros turbinára, és pörgesd azt:D

(#12613) kmisi99 válasza #56573440 (#12612) üzenetére


kmisi99
addikt

Eddig tudott, tppi ben nem tud a redstone energy conduict egyszerűen nem kapcsolódik rá a steam engine nem érdekli, hogy ott van. Csak universal cabelre illetve BC energy conductive pipe ra kapcsolódik. A thermal exp es kábel csak fordítva tudja, tud rf mj re alakítani fordítva nem.

(#12614) #19617792 válasza kmisi99 (#12613) üzenetére


#19617792
törölt tag

ne Steam Engine-t használj, hanem Steam Dynamot. 80 RF/t (avagy 8 MJ/t) termel, nem melegszik túl, ha teli a buffer, akkor csökkenti a fogyasztást, mindenféle RF kábelre rádugható.

[ Szerkesztve ]

(#12615) kmisi99 válasza #19617792 (#12614) üzenetére


kmisi99
addikt

:C Erre nem is gondoltam kösz a tippet.

(#12616) jonnyjoker01 válasza kmisi99 (#12609) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én crackpack szerón kb 200,000 fából kaptam 1,100 almát, szóval...

Üdv. Johnny

(#12617) Geryson válasza kmisi99 (#12609) üzenetére


Geryson
addikt

Hát én azt tudom amikor Ultra Hardcore sorozatokat nézek, hogy 15-20 fát is kivágnak, hogy legyen egyetlen almájuk. Ugye az UHC-ben az aranyalma az egyetlen életerő forrás...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12618) PeL válasza #19617792 (#12614) üzenetére


PeL
addikt

Én már Compression Dynamo-t használok, van már finomított olajam is, de tegnap valami felgyújtotta az olajgejzíremet. Szerencsére sikerült eloltani, lefedtem stone-al az égő részeket :DDD Fogalmam sincs mi gyújthatta fel a víz közepén, vagy egy égő mob eshetett rá az olajra a pumpához vezető járdámról, vagy villámcsapás...
Ja egyébként én is hardened energy conduitot használok még a BC-s cuccokhoz is, simán elfogadják, meg a TE-s áramforrásokat is :K Kezdek belejönni, majd tolok fel pár képet mit hoztam eddig össze.

[ Szerkesztve ]

(#12619) #56573440 válasza PeL (#12618) üzenetére


#56573440
törölt tag

általában lennebb szokott égni a kút, ha úgy generálódik akkor valahol beleér a lávába, és fölfele terjed a tűz:) ilyet láttam már

(#12620) PeL válasza #56573440 (#12619) üzenetére


PeL
addikt

Egyébként el tud égni az olaj? Mármint ha kigyullad eltűnik egy idő után vagy csak ott marad és ég örökké? :D

(#12621) #56573440 válasza PeL (#12620) üzenetére


#56573440
törölt tag

elég bezony. nagyon lassan de elég

(#12622) PeL válasza #56573440 (#12621) üzenetére


PeL
addikt

Akkor még jó hogy el tudtam oltani...

(#12623) PeL


PeL
addikt

Valami nem okés a Tinkers Construct-ommal. A Cobalt Hammeremnek (2x Cobalt Plate, 1x Cobalt Hammer Head, 1x Manyullyn Tough Rod) 11-es mining speedjének kellene lennie összerakás után, de valamiért csak 4,4-et ír rá. A sima pickemnek jó a speedje, de a hammernek valamiért sokkal kisebb mint kellene, egyből feltűnt. Nem tudom hogy a TPPI config nem e nyúlt bele, nem találtam a TC config fájljában (TinkersWorkshop.txt) ehhez kapcsolódó beállítási lehetőséget.

(#12624) #56573440 válasza PeL (#12623) üzenetére


#56573440
törölt tag

nálam is annyi, de soha nem volt azonos a heavy és a normál cuccok sebessége.

ahogy a cleaver is hiába csinálod bármiből soha nem lesz olyan gyors mint a sima sword. és nem írja sehol hogy változna azon a speed:) pedig de.

még az elején volt valami kavar a / blokk-ra vonatkoztatva, csak ott meg bematekoztak és nem lehetett követni nomeg már nem is találom persze... :DDD annyi sajnos.

(#12625) PeL válasza PeL (#12623) üzenetére


PeL
addikt

Mindegy közben utánaolvastam, másnál is ez van, valami bug az 1.5.5.7-es TC-ben...

(#12626) #56573440 válasza PeL (#12625) üzenetére


#56573440
törölt tag

naaamááár ;] aszondod hazudoke?

1: githubon nincs erre vonatkozó bejegyzés
2: mc topikjában se találtam erre vonatkozó bejegyzést
3: határozottan emlékszek hogy volt mögötte valami valid matek, amit meg is leltem:) bár nem erre emlékszek az redditen volt jórég.

namármost a speed az úgy alakul a hammernél, hogy a plate+head+plate speed ami 33 cobaltra azt osztod 7,5-el. ammeg pont 4.4

nálam minden jel arra utal, hogy ez bezony így volt kitalálva, és nem igazán volt ez másképp egy ideje. főleg nem bug:)

[ Szerkesztve ]

(#12627) PeL válasza #56573440 (#12626) üzenetére


PeL
addikt

Oké, elhiszem amit írsz csak a postodat meg nem láttam eddig, most olvastam el :D Akkor megnyugodtam, azt hittem ez valami hiba. Csak mert ha jól emlékszem az 1.7.10-re írt TC-ben ott 11 volt a cobalt hammer speedje. Mindegy, majd pakolok rá redstone-t.

[ Szerkesztve ]

(#12628) Amur


Amur
addikt

ender lilly seedjének nővekedését sehogy nem lehet felgyorsítani? (endstone-ra ültetést leszámítva, amihez ugye szintén ender pearl kell-vagy egy end portál..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12629) #56573440 válasza Amur (#12628) üzenetére


#56573440
törölt tag

ender core-ra ültetve még gyorsabb mint a endstone. de ahhoz is kell pearl és drágább is:D. olcsóbban nem, nem lehet. semmi nem hat rá sajnos

(#12630) #19617792 válasza #56573440 (#12629) üzenetére


#19617792
törölt tag

Lilypad of Fertility, Lamp of Growth, Sigil of Nature bounty, Sigil of Green Grove mind hat rá ;] legalábbis úgy vettük észre.

[ Szerkesztve ]

(#12631) #56573440 válasza #19617792 (#12630) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor pontosítok, semmi olyan amivel a súlyosan magic mentes packjában tudna segíteni a helyzeten ;]

(#12632) #19617792 válasza #56573440 (#12631) üzenetére


#19617792
törölt tag

és a legnagyobb mókákból kimarad. ;] de talán a RotaryCraftos sprinkler is működik... ;]

(#12633) Geryson


Geryson
addikt

Wither skull gyűjtése úgy megy, hogy megiszom a védőitalokat (invisibility, night vision) és szaladgálok körbe-körbe a fortressben? Találtam mondjuk vagy 10 darabot, de ebből egyetlen fejem lett csak... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12634) #56573440 válasza Geryson (#12633) üzenetére


#56573440
törölt tag

elvben a looting enchant segít egy kicsit, de sokat nem, rare drop a skull, alapból 2.5%... :(

(#12635) Amur válasza #56573440 (#12631) üzenetére


Amur
addikt

Ez most az agrarian skies-ban érdekelne. ott van mágia.
blood magic pl. azt el is kezdtem már.
Tényleg akkor már belekérdezek: mennyire jó ötlet a mob csapdám mellé egy tier2-es altart építeni,és az "áldozó" késsel aprítani le a mobokat? Gyülne rendesen a lötyi mert vanillás ejtős mobcsapda,éppenhogy marad életerejük, ami az életlen kis késecskével is könnyedén leszedhető.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12636) #19617792 válasza Amur (#12635) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha úgy építed, hogy az altár fölé 1-2 blokkal esik, akkor nagyon jó. per mob ugyan nem sok LP-t kapsz az elején, de upgradelheted az altárt Rune of Sacrifice-okkal, ekkor több LP-t kapsz per mob és ingyen. LP-t persze csak akkor kapsz, ha a Dagger of Sacrifice-szal ölsz.

ha meg fullos az altár később megteheted, hogy építesz egy mob csapdát az altár alá, a kettő közé egy Well of Sufferinget, és a beaconoket meg megépíted úgy, hogy egy vagy több regeneljen, így a spawnolt mobokat sebzi a Well / jön az LP, de közben kihealeli a beacon. ez a "mobreaktor". ennek egy változata, hogy Jailer cuccal befogott és nametagelt Witcheket spawnolnak a Well of Suffering közelében, "Witchreaktor".

[ Szerkesztve ]

(#12637) Amur válasza #19617792 (#12636) üzenetére


Amur
addikt

Igen arra gondoltam a dagger of sacrifice-ra, csak magyarítottam áldozókésre! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12638) kmisi99


kmisi99
addikt

1-2 tipp TPPI ben, hogy hogy nyírjuk ki az ender dragont 2 fővel? Még soha nem nyírtam ki survivor módban. Nanosuit+jetpack van meg enchantos íj. Még valami jó cucc amivel könnyítene a dolgokon. Nagyon nincs még elég anyagom ilyen quantum cuccokra szóval az olyasmi nem igazán megoldható. Nagyon kéne már a tesseract aztán az end tele van ender lily vel csak hát a sárkány őrzi.

[ Szerkesztve ]

(#12639) #56573440 válasza kmisi99 (#12638) üzenetére


#56573440
törölt tag

én ender seed-re szavaztam most magical crops vonalról:D

tppi-ben van hardcore end, javaslom a sok vödör tejet, ha elkap a sárkány csúnya poti effekteket kaphatsz. a többi gear az elég lehet, bár a jetpack miatt ugrik a mellvért, úgyhogy még beletolnék egy két órát és advanced genetics legalább repülés, de speed és extra hearts triót bezsákolnám tuti ami biztos alapon

gergő viszont most tudta meg, hogy az ae és a logi pipe összehozható egy rendszerré, logiból és ba is mozgathat bármi, lehet össze vissza autocraftolni, etc....

[ Szerkesztve ]

(#12640) kmisi99 válasza #56573440 (#12639) üzenetére


kmisi99
addikt

Azóta sikerült, kösz a tippeket, jó sok halállal de meglett a dög most már van ender lily rengeteg végre hagyhatom a szaros csöveket jöhet a tesseract. :C

(#12641) Geryson válasza #56573440 (#12634) üzenetére


Geryson
addikt

És Te nekem adtad a beaconodat ennek ellenére, hogy ilyen nehéz volt megszerezni? Egy könnycseppet elnyomtam most a szemem sarkában! :)

Érdekes ez a kard enchant amúgy. Nekem van most egy Sharpness IV, Unbreaking III-asom van és a múltkor kaptam 30 "pontért" egy Sharpness III, Bane of Arthropods I, Flame I enchant könyvet. Nosza, megörültem neki baromira, rárakom az üllőre és konkrétan a könyv ugye eltűnt, a kard meg maradt úgy, ahogy van, szóval a 2 új enchantot nem dobta rá (és karddal már nem ez volt az első esetem, hogy nem sikerült tovább fejlesztenem).

No mindegy, akkor keresek valami új erődöt, mert a kapumnál lévő nem túl nagy és ott hátha több lesz a wither skeli. Power IV íjjal nyomom, mire megfordul a skeli már fekszik is (csak találjak). :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12642) #19617792 válasza #56573440 (#12639) üzenetére


#19617792
törölt tag

jó ideje már úgy használom a logi pipes-ot, hogy ME interface -> provider pipe mk2 -> remote orderer pipe -> ender chest + pouch. :D így akárhonnan kérhetek akármit az AE-ből. (kivéve craftolható dolgok) másik ender chest + pouch meg arra, hogy a szemeteimet beküldjem AE-be.
sőt, annál meg nincs egyszerűbb, hogy AE-ből valamibe csak adott mennyiségű cucc kerüljön, mint ME interface -> provider pipe -> supplier pipe. nem kell AE subnetworkkel bohóckodni, stb.

(#12643) Geryson


Geryson
addikt

Jajj valami eszembe jutott még EarL 007 hozzászólása alapján! Mi az az ender chest? Az igaz, hogy ha én elmegyek a bányámba, a vágat végére leteszem az ender chest egyik részét, a másikat meg rárakom a rohadt messze lévő szortírozóm bemenetére, akkor az szépen kipakol folyamatosan onnan? De hogyan? Ébren tartja azt a chunkot? Ugye anno én megcsináltam a vasutat oda és megy rajta egy minecart chest, de már annyira messze van a kipakolás, hogy a vasút elindul és megáll a load-olt chunk végén, félúton. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12644) #19617792 válasza Geryson (#12643) üzenetére


#19617792
törölt tag

a vanilla Minecraft ender chest tulajdonképpen a játékos 2. inventoryja. ha bárki letesz egy Ender chestet, azt bárki meg tudja nyitni, de csak azt találja benne, amit korábban belerakott. játékosonként más.
az Ender chest nem tart chunkot betöltve, de nem is lehet automatizálni / ki-be pakolgatni eszközökkel, mert nincs "saját inventoryja".
a vanilla változat leginkább egy széfnek használható.

[ Szerkesztve ]

(#12645) Geryson válasza #19617792 (#12644) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez meglehetősen szomorú hír... :( :R :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12646) Geryson


Geryson
addikt

Hát egy jó hetemet elkoptattam, mire újjáépítettem a sötétkamrás piston farmot, a váróhelyet, a lépcsőházakat meg akkor már a cave spider xp farmomat is átlőttem és melléjük építettem egy szortírozót a végén egy overflow dropperrel, ami egy lávába üríti a felesleges dolgokat. Elég komoly az afk csapda hozama, a képen a szörnyóvodát láthatjátok, ők is élvezik a szerkezetet... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12647) Serricon válasza Geryson (#12646) üzenetére


Serricon
senior tag

Szép munka. ;) Rendezett és sokkal kompaktabb a spawnon lévőnél. :R

[ Szerkesztve ]

(#12648) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Nincsen kedvetek a SkyPvP-hez? Haverok megunták, így egyedül maradtam :D A skypvp lényegében a levegőben lévő szigetvilág miatt is jó. Táblákon elvannak rejtve a cuccok, meg kell keresned azokat, enchantolnod kell, killeket kell szerezned. A pénz nem lényed de olykor az is jól jön :-) Aki kedvet kapott: privát és adok egy skype-ot :)

>

(#12649) Amur


Amur
addikt

Sikerült olcsón end stone-t csinálnom:
stone barrel,egy vödör láva, és egy glowstone-al jobb klikk rá!

Más: squeezer miért csinálja azt hogy beledobok pár seed-et,átalakítja seed oil-ra.
Majd kiírja hogy no inventory space,pedig még egy vödörnyi sincs benne..és nem hajlandó sem kannába sem bármibe beletölteni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12650) #56573440 válasza Amur (#12649) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem valami más maradt még benne egy előző melóból. szedd fel és tedd le újra.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.