Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) RaZroX válasza Superhun (#11750) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszi!!!

Közben ez alapján felraktam egyet, de kb 3 fps-sel fut a game azóta. Amit linkeltél mennyire eszi a gépet ?

Konfigom:

C2D E6300 1,86ghz
4GB DDR2
NV 9600GS 768MB
Win 8.1 x64

This is the way

(#11752) Superhun válasza RaZroX (#11751) üzenetére


Superhun
addikt

Nagyon VGA igényes. GTX 760 2GB GDDR5 OC-val 90% a GPU használat 60 FPS-re limitálva, és 1420MB VRAM-ot eszik meg a 2 GB-ból.

A prochasználat 30% körül mozog.

Optifine, 16-os render distance, 64x-es textúra pakk mellett.

[ Szerkesztve ]

(#11753) RaZroX válasza Superhun (#11752) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát akkor felejtős :D

This is the way

(#11754) Superhun válasza RaZroX (#11753) üzenetére


Superhun
addikt

Esetleg kisebb render distance-szel lehet próbálkozni, bár az én véleményem az, hogy inkább lássak többet, még ha az ronda is. :D

(#11755) RaZroX válasza Superhun (#11754) üzenetére


RaZroX
addikt

pontosan :D 10 blokknyi távolságot belátni elég fos, mégha cryengine alapu is :D
Amúgy nem tudsz jó multi pályákat ? Ilyen pár személyeseket mint pl a Gömb pálya.

This is the way

(#11756) Superhun válasza RaZroX (#11755) üzenetére


Superhun
addikt

A Survival mapek között keresgélj, azok izgalmasak. :K

(#11757) molnartibor


molnartibor
tag

AE rendszer alatt hogy szoktátok elérni hogy megfelelő mennyiség legyen adott anyagokból? Emitterrel lehetne de ku**a sok emitter lag ot okoz + anyagonként kell beállítani amihez nincs kedvem! Itt a craftolt anyagokra gondolok mert ami a quarry felől jön az storagebus?-al obsidian chestbe megy és van egy másik busz a nullifierre kötve, prioritások természetesen beállítva úgy hogy először a bus-os chestet tölti utána a nullifiert így a driveokat nem szemeteli tele de mégis marad a rendszerbe 1-1 ládányi anyag!

(#11758) #56573440 válasza molnartibor (#11757) üzenetére


#56573440
törölt tag

amire ae-hez érek addigra inkább deep storage unit van a rendszerben a "szemétnek", azt meg pakolhatja a quarry amíg tetszik neki. mást nem nagyon tudok én se, más mod nem igazán fér hozzá az ae-hez (pl én terveztem hogy ae chesteket pakolok, és abból majd steve's factory managerrel szedek ki itemet, hát persze hogy nem)

úgyhogy vagy mass storage fele mozdulsz el, vagy bármivel megoldod a szortírozást, és azt mondod, hogy pl megpakolsz egy chestet cobble-val, a többi megy a levesbe. az ae-nek meg adsz egy storage bust, azon keresztül látja a chestet és ha kell kivesz belőle

(#11759) molnartibor válasza #56573440 (#11758) üzenetére


molnartibor
tag

igen ez így van megoldva mint írtam hogy a a második chest a prioban pl a cobblenak az a megsemmisítő de pl electric circuitból 10 db legyen állandóan azt nem tudom elérni csak esetleg úgy hogy ha két AE-t ágyazok egybe mert az interface képes erre de az csak kívülről látszik olyankor az ae nem látja amit az interface betáraz de olyat lehet csinálni amire használom is h be van állítva egy interface hogy tartson magában 10 kaját 10 fáklyát amit project reddel szabályozottan átrakok egy ender chestbe :)

A másik megoldás az lenne még hogy a storage busnak meglehessen mondani hogy pl van 64db circuit a ládába de a rendszer ne 64-et lásson hanem csak 63-at. vagyis az lenne a lényeges hogy egy adott slotban lévő anyagot csak X-1-nek lásson így az utolsót ne vegye ki és akkor a precision bus feltudja tölteni a ládát és nem borul fel a dolog azáltal hogy kiveszi az utolsót és mást tölt a helyére!

[ Szerkesztve ]

(#11760) #56573440 válasza molnartibor (#11759) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vanolyan hogy item translocator nalad? Az szerintek ki tudja huzni az interfacebol az itemet es beteszi a mellette levo chestbe. Tud mennyiseget is figyelni. Bar reg jatszottam vele akkor meg lehetett. Valamikor talan dw is hasonloan oldotta meg a torch utanpotlast. A regebbi ender io tudott erre elegans megoldast, de az ketlem hogy fentlenne nalad

(#11761) molnartibor válasza #56573440 (#11760) üzenetére


molnartibor
tag

az a baj az interface-el hogy nem lehet beállítani hogy feltölteni csak craftolással töltheti mert ellenkező esetben elkezdi loop-oltatni az itemet sajnos:( szóval marad a torchos megoldás!

(#11762) Teaway válasza Geryson (#11742) üzenetére


Teaway
veterán

"10 percet nem kellett várni egy jó 40-es XP-hez"

Bányássz szenet, minél mélyebbről! Igaz, hogy 10 nap kell hozzá, de tuti az eredmény :D

Nincs itthon csokid??

(#11763) Geryson


Geryson
addikt

Még soha nem csináltam lávapengés csapdát, hogyan kell? Úgy látom, hogy nem így, mert így nem süllyednek le a mobok, hanem pont csak lebegnek a lávában és elpusztulásuk után a loot is szépen elég. Mi a trükk, amit nem tudok?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11764) Geryson


Geryson
addikt

Egy másik technikai kérdés: 3 blokk távolságot kellene pistonnal összenyomnom Arra gondoltam, hogy egyik oldalról nyomnék kettőt, a másikról egyet. Na mármost, a kettőt hogyan nyomom össze? Technikailag összeraktam, de visszafelé nem húzza a piston, hiába sticky hanem ott marad, ahogy az a harmadik képen látszik. Why?

U.i.: A farkas nem része a projektnek, csak kopogtatócédulákat gyűjtött éppen az EU-választásokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11765) #56573440 válasza Geryson (#11764) üzenetére


#56573440
törölt tag

íme

;]

kinyílt pistont nem lehet mozgatni, az időzítésen kell kicsit faragni gondolom az a baj

(#11766) Geryson válasza #56573440 (#11765) üzenetére


Geryson
addikt

Wow, köszönöm, ez így nem jutott volna az eszembe. Triple piston zúzót csináltam és legnagyobb örömömre megy az xp-farmom is az átépítés után. Ennek ellenére nem értem, hogy 2-3 hónap használat után mi történt vele. :(

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11767) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok esetleg olyan szervert, ahol kreatív módos építő versenyt szoktak rendezni? Lehetőleg díjazással. Találtam egyet, de nem jön be, na meg minek nyerjek még egy ajándékkódot...

Utána kugliztam, de nem volt értelmes találat. :N

(#11768) #56573440


#56573440
törölt tag

bigreactors monitorozó, szabályozó okosságosság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11769) #19617792 válasza #56573440 (#11768) üzenetére


#19617792
törölt tag

oszt Pastebinen van-e má' a script? :DDD

(#11770) #56573440 válasza #19617792 (#11769) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem én írtam, úgyhogy jah :) volt egy saját amit tákolgattam, de sok dologhoz kellett volna nyúlni az új cc miatt, így hagytam, most nem volt hozzá elég idő, kedv, stb.

kicsit ezt ki fogom még csinosítani, de az enyémet használhatóra írni két napos meló lett volna... ez meg aztán mindent tud, csak kávét nem főz. turbinákat is kezel, stb. nagyon fain kis progi

itt is van ha valakit érdekel

ahogy nézegettem 10% alá esve kapcsol be a reaktor, és 80% körül áll le.

[ Szerkesztve ]

(#11771) jonnyjoker01 válasza Superhun (#11752) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem 7870-em van és csak az extra view distance okoz gondot (nem tudom hány chunk, a max az optifine beállításaiban )(olyankor lemegy 30fps-re). Nekem nem nagyon tetszik, mivel iszonyat sötét. Csak akkor használom, ha valami kész építményt meg akarok lesni teljes pompájában, vagy screenshotot akarok készíteni. Építés közben elég idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11772) jonnyjoker01 válasza -Faceless- (#11767) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tudsz linket adni arról a szerverről?

Üdv. Johnny

(#11773) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Meg szeretném vásárolni a minecraftot, de nem tudom hogyan fogjak neki.
Ha valaki tudja akkor megoszthatná velem ezt a nagyon nagy titkot!

Válaszokat előre is köszönöm

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#11774) Superhun válasza Ryle (#11773) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Itt tudod kezdeményezni a folyamatot. Kelleni fog egy PayPal hozzáférés is hozzákötött bankkártyával, de ha ezt nem szeretnél csinálni, akkor megoldhatjuk úgy, hogy eljuttatod hozzám az árát és veszek neked egy Gift kódot, amivel beregisztrálhatsz.

(#11775) Gomez válasza Superhun (#11774) üzenetére


Gomez
aktív tag

Nem feltétlenül kell összekötni a Paypal-t a bankkártyával, egy sima banki átutalással is fel lehet tölteni a Paypal egyenleget.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11776) Ryle válasza Superhun (#11774) üzenetére


Ryle
tag

Szia!

Rendelkezem paypal accountal, nagyon szépen köszönöm a segítséget! ^^

Nem akartam rossz helyre utalni a pénzt, mert sajnos most jelenleg pont hogy meg van az összeg ( minden további költséggel együtt ) :)

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#11777) Superhun válasza Gomez (#11775) üzenetére


Superhun
addikt

Igaz. :R

(#11776) Ryle: örülök, ha segíthettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11778) Geryson


Geryson
addikt

Van egy single map-em, egy kreatív. Most tesztelnék egy gépet, de az a gyanúm, hogy a kreatív miatt nem mozognak úgy a mobok, ahogy az elvárható lenne. Tévednék? A másik kérdés, hogy át lehet állítani ideiglenesen azt, hogy ne kreatív legyen? A settings menüben hardra van állítva, de amikor a single mapeknél kiválasztom, ott ugye automatikusan írja, hogy kreatív map. Ötlet?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11779) Gomez válasza Geryson (#11778) üzenetére


Gomez
aktív tag

Akkor tudod átállítani könnyen, ha a map létrehozásánál a "cheats" be volt kapcsolva. Ha be volt, akkor írd be játék közben azt a parancsot, hogy

/gamemode 0

visszaváltáshoz pedig

/gamemode 1

Ha nem voltak a csítek map generáláskor bekapcsolva, akkor külön programmal kell megpiszkálni a map fájlját.

(A parancsokat a chat-be kell beírni,, még mielőtt. :D ).

[ Szerkesztve ]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11780) Komplikato


Komplikato
veterán

Hmmm. Mostanában bizonyos okokból 1.7.5-re "butítva" használtam a programot és most csináltam új túlélő térképet 1.7.9-ben ... létezik, hogy a szörnyek MI-je SOKKAL jobb lett? Úgy értem régen az útvonal keresés elég random rohangálás volt a részükről, most meg találtak egy gyenge pontot és sorban álltak ott. Meg gyanúsan sokszor sikerült a közelembe jutnia pár creepernek és csontváznak is.

Más. Megnéztem pár nagyon ígéretes "forrás csomagot", nagyjából textúra csomagot érve ez alatt. Vannak nagyon szépek és kidolgozottak, de valami oknál fogva a legtöbben a hordható ruhák, pár eszköz vagy pont a MOB-ok eszméletlenül sokkal rondábbak vagy idiótán néznek ki a gyári pixelhalomhoz képest. Nem értem miért.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11781) Serricon válasza Komplikato (#11780) üzenetére


Serricon
senior tag

Úgy láttam az összes mob megkapja a fejlettebb AI-t, nem fognak a fal túloldalán bámészkodni, hanem bemennek a hátsó ajtón. Az új valamelyik verzióban már a creeperekre is figyelnek, elszaladnak tőle ha robban, stb.
Ezzel én is így vagyok, lehet hogy valami jól mutat, de biztos hogy más nem illik oda, ezért maradok az eredetinél.

(#11782) #19617792 válasza Komplikato (#11780) üzenetére


#19617792
törölt tag

FAITHFUL 32X32 PACK, Vanilla Minecraft textrúrák nagyobb felbontáson. *.*

(#11783) Superhun válasza #19617792 (#11782) üzenetére


Superhun
addikt

Én csak azt sajnálom, hogy csak 32x-esben érhető el. Van még az R3D.CRAFT nagyobb felbontásban, de az sajnos még félkész.

(#11784) Komplikato válasza Superhun (#11783) üzenetére


Komplikato
veterán

Na pont annál volt ez, hogy a szörnyek vagy über rondák voltak vagy ijesztő helyett vicces. A kancsal creeper pl. tiszta röhej. Az összes csonti feketére festése meg éjjel nem vicces. :W

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11785) Komplikato válasza Serricon (#11781) üzenetére


Komplikato
veterán

Konkrétan szétrebbentek a többiek mielőtt robbant a creeper, a Bevégző sem olyan hülye már, hogy í vízbe teleportáljon (bár lehet az rég ki volt javítva?), a csontvázak fedezékbe vonultak amikor támadtam, szóval valami változott. De a leglátványosabb a fejetlen rohangálás a kerítések, falak, szakadékok mentén. Céltudatosan megkeresik a legjobb útvonalat ... sajnos. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11786) Superhun válasza Komplikato (#11784) üzenetére


Superhun
addikt

Pontosan melyik textúra pakkal van ez a gond?

(#11787) #56573440 válasza Komplikato (#11785) üzenetére


#56573440
törölt tag

1.6.4 ben is volt hogy visszavonultak critical benyelese utan. Ahogy elnézem a csontik fejlődését benne van a pakliban a tobbi mob okosodasa is

(#11788) Geryson válasza Superhun (#11783) üzenetére


Geryson
addikt

Az R3D 512-át használom, ahogy már írtam egy párszor és nem igazán látok benne félkész részt. Most már a flint is megvan, az is nemrég készülhetett el.

Komplikato: Az "okosodással" kapcsolatban volt egy pár bejegyzésem mostanában, hogy feltettük a szervert és a klienseket 1.7.9-re és konkrétan az addig kiválóan működő cave spider xp farm nem ment tovább. A legfurcsább ellenben az volt, hogy amikor "visszabutítottuk", akkor sem javult meg, hanem át kellett építenem. Történetesen a pók nem megy be egy 1x1-es járatba, csak egy darabig és utána betorlódik. Nekem azelőtt soha nem volt ilyen gondom...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11789) #43676928


#43676928
törölt tag

Sikerült leformáznom azt a partíciót, amin rajta volt a friss játék mentésem. A legszebb az egészbe h vmi régi mentésem van csak meg... így hagytam a sunyiba az egészet.
Gondoltam ha már itt (így jártam) vagyok, letöltöttem a friss verziót (később az Optifine-t is, mert nagyon tré volt e nélkül). Tehát 1.7.9 + megfelelő Opti. Kipróbáltam a térképet ismét, de ugyan az a gondom mint eddig. Csak az adott térkép részletet mutatja, semmi többet.
Elkezdtem farmolni. Tehén-bari-pipi. A csirkék feszt a kerítésbe ágyazódnak és a vetőmaggal hiába katt rájuk, a szívecske megjelenik, de nem moccannak.
A másik dolog: mikor két bari-tehén-pipi szaporodik, félig-teljesen elmerülnek a földben. Olyan mintha vízben lennének, lesfel járnak. Pár ms. és semmi gond. Képet erről nem tudok adni, mivel többx próbáltam, de nem az aktuális kép mentődik....

(#11790) Geryson


Geryson
addikt

Tegnap a Youtube felajánlott egy videót, egy ultra hardcore sorozatot TŐLE. Mondanom sem kell, hogy 3 évadot megnéztem, baromi jóféle főleg amikor 4-en vannak egy csapatban. Az S14-ben egy olyan hangmodult használnak, hogy csak amikor közel vannak egymáshoz, akkor hallják egymást. Hát az valami félelmetes, hogy mekkora kergetőzés és csöndben rejtőzködés van a végén, baromi nagy élmény lehet.

Tudtok esetleg szervert, ahol ilyen modot játszanak? Van nem lenne kedvetek összedobni egyet? Akár 2 x 3 fős csapattal is jót lehetne már tolni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11791) #56573440


#56573440
törölt tag

a nether quarryzható fentről a bedrockon át a quarry plus féle cuccokkal ;] resonant rise packon meg van nether ores mod, tele van ezer jósággal...

(#11792) Superhun válasza #56573440 (#11791) üzenetére


Superhun
addikt

Milyen cucc kell ahhoz, hogy a bedrock alatt is dolgozzon a quarry?

(#11793) #56573440 válasza Superhun (#11792) üzenetére


#56573440
törölt tag

quarry plus a mod neve. enchantolható okosságok vannak benne, takarítja ha pumpát kap a folyadékot, etc. yt-n van hozzá turorial de egyszerű mint a szög. 256*256 a max mérete ;]

[ Szerkesztve ]

(#11794) #56573440 válasza #56573440 (#11793) üzenetére


#56573440
törölt tag

és az a szépsége, hogy egyből backlogolta a rendszert :D a nether ore sütve 2 normál ore blokk lesz. azt meg ráeresztve a mechanism sorra 5x feldolgozást kap, tehát egy nether ore 10 ingotot ad... na ezt megoldani lesz még szép :D

(#11795) Superhun válasza #56573440 (#11794) üzenetére


Superhun
addikt

És lokálban játszol? Ki az a Hrulfyr ott a chatben? :D

(#11796) #56573440 válasza Superhun (#11795) üzenetére


#56573440
törölt tag

"lokál" gyak fut egy szerver egy vason amit tesztelésre kaptam, izzad rendesen, de más nincs bent. az egy irc modul ami alapból fentvan és így egy kicsit szerveresebb a feeling. az alternatív launcherek nagyobb pakjaiban valamiért benne van engem meg annyira nem zavar :)

(#11797) Komplikato válasza #43676928 (#11789) üzenetére


Komplikato
veterán

Legutolsó Optifine az nem 1.7.5-ös?
Ja nem, most nézem ugrottak 1.7.9-re.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11798) Komplikato válasza Superhun (#11786) üzenetére


Komplikato
veterán

Pont az R3D textúrával. Azokon kívül amit írtam miért nem tetszik még van vele olyan gond, hogy a fű és víz textúrája kegyetlenül becsíkozódik a távolabbi részeken, amit se a gyárinál, se a Docu-nál nem tapasztaltam. Mondjuk ilyesmi ellen van az Anisotropikus Flter, de annak ellenére is ...

Ja textúráról jut eszembe, minap láttam valami 1.8 videót. Már úgy értem valami frisset, én voltam vak vagy tényleg Bumpmapot kapott a tégla, vésett kő és társai? Mert marha jól nézett ki. Meg mondjuk a sokkal gyorsabb Minecart is tetszett benne.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11799) Superhun válasza Komplikato (#11798) üzenetére


Superhun
addikt

Print screeneket tudsz mutatni ezekről a textúrahibákról?

(#11800) Teaway válasza Komplikato (#11798) üzenetére


Teaway
veterán

"Meg mondjuk a sokkal gyorsabb Minecart is tetszett benne."

Ultramély csigalépcsőt sínnel burkoltam. Felkavarodott a gyomrom, mire leértem :D

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.