Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) #56573440 válasza PeL (#12500) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát alapvetően vélhetően de, főleg ha quarry-t szeretnél, de a te packodban pl nincs gregtech nehéz lesz megoldani :)

nem egyszerűbb egy tppi-be beletenni amit szeretnél extrában és nem játszol azzal ami nem kell? vagy a varázslós modokat kiszeded alapból.

(mondjuk technikai szempontból a bloodmagic is egészen kellemes tud lenni attól függetlenül hogy varázslós, lehet az összegyűjtött essenceket csövezni, tartályozni, máshol felhasználni, mobspawnert építeni fölé, a páncélja egészen kellemes, a csákánya és a többi cucc méginkább, farmok termelését gyorsíthatod vele, stb, és akkor még nem is beszéltünk a thaumcraftról, aminek mostmár igen komoly részét teszi ki a tech vonal, mást nem mondjak a transvector interface-t nem adnám egy stack quarryért :D nem beleszólni akarok, mindenki azzal játszik amivel akar :D )

(#12502) PeL válasza #56573440 (#12501) üzenetére


PeL
addikt

Nekem a legfőbb szempont az hogy ne 20-30 fps-el kelljen játszanom, mint ahogy az a full TPPI pack esetén van. Az OptiFine meg nem jó hozzá mert crashel tőle, bár érzésem szerint sokat amúgy sem javítana a dolgokon egyszerűen túl sok a mod benne, a procim meg kevés hozzá :D Ezért döntöttem úgy hogy mivel abban a packban amúgy is egy csomó olyan mod van amiről úgy gondoltam hogy nem használnék meg azt se tudom mi fán terem, meg amúgy is van kint pár modból már újabb verzió mint amit a TPPI használ pl, ezért inkább magamnak raknék össze egyet. Így azért lett content, van mivel molyolni, meg fps is akad olyan 60 körül átlagosan, OptiFine-al. Eddig. De valahogy nem tudom mi legyen, hogy használjak alap configot letiltva a modokban pl a plusz ore generálást (hogy pl. csak a TC generálja az ore-kat), vagy tegyem be a TPPI configot amivel lehet ellehetetlenítem magam mivel nem csak ahhoz a pár modhoz lett belőve amit én használnék. Egyébként lehet egyszerűbb lenne, csak akkor át kéne futnom a teljes mod listát megnézni a dependeket, mihez kell plusz core mod, lib vagy api, mert akkor gondolom azokat is ki kéne szedni nehogy galibát okozzanak vagy ne egyék a RAM-ot feleslegesen.

(#12503) PeL válasza PeL (#12502) üzenetére


PeL
addikt

Háhhááá közben találtam egy ilyet is, ezzel azért egyszerűbb lesz :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VbYeMY5hk9niZ2P3nZ0hvHOOUwdUwr1VB4KTbIiiNVw/edit#gid=0

(#12504) kmisi99 válasza PeL (#12502) üzenetére


kmisi99
addikt

Tökéletesen jó az optifine a tppi hez is én ezt használom minden FTB nél soha nem volt még gond vele [link]

(#12505) snorbi5


snorbi5
csendes tag

Meg lehet az csinálni hogy 2 elektromos sínt egymás mellé rakok akkor az ne kötődjön össze?

(#12506) PeL válasza kmisi99 (#12504) üzenetére


PeL
addikt

Akkor lehet a D verzióval crashelt csak.

Egyébként a TPPI megcsonkítás halott ötlet, kivettem a ComputerCraft-ot pl, el sem indul mert hiányolja :(

(#12507) #19617792 válasza PeL (#12500) üzenetére


#19617792
törölt tag

annyi értelme van, hogy a megmaradt modok egymásközt balanszolva lesznek. nemcsak összelapátolva oszt' jó'van, mint a packok jórészénél.

"full TPPI config úgy lett belőve, hogy az összes modot magában foglalja, tehát a teljes packra lett balanszolva."

nem, vannak configok, amelyekhez nincs mod telepítve. balanszt nem fog felborítani, ha mondjuk a komplett IC2 ágat kiveszed, akkor csak IC2+GT contentből maradsz ki, mást nem piszkál. pl Buildcraft Quarry visszaáll alap BC-s recire.

(#12506) PeL: a crash log bőbeszédű, azért crashelt CC kivétele után, mert van pár mod, aminek a CC a függősége (pl. OpenPeripherals). kiveszed azokat, elindul.

[ Szerkesztve ]

(#12508) kmisi99


kmisi99
addikt

Készülget tppi vel az új házam, milyen tetőt ajánlanátok? Sima lapos tető vagy sátortető? Esetleg valami mást? [link]

(#12509) jonnyjoker01 válasza kmisi99 (#12508) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Vagy nagyon csúcsos mesebeli boszorkányház-féle tető, vagy lapos :) Esetleg lombkorona, hogy a fa érzetet növeld :)

Bár utóbbiban nem vagyok biztos, egy superflat worldben worldedittel kipróbálhatnád előtte :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#12510) Amur válasza PeL (#12503) üzenetére


Amur
addikt

Igen pont ez a googledoksit böngésztem én is ma.
Szerintem pedig ha sok minden tetszik a TPPI-ből akkor igen is jó ötlet azt venni alapul.
Pláne hogy FTB launcherben beírod a 3rd party packoknál kódnak hogy MegaSharkPunch és letölti az egészet.
Majd MultiMC-ben nyugodtan belepiszkálhatsz(de éppen maradhatsz FTB launcherben ott is simán ki tudod pakolni ami nem kell.)
Én már átböngésztem a modokat, ami varázslós téma azokat összeszedtem:
Ars Magica 2
Blood Magic
Botania
ElectroMagicTools
Forbidden Magic
Infernal Mobs
Thaumcraft 4
Thaumic Reliquary
Thaumic Tinkerer
Thaumic Tinkerer - KAMI
Witchery

Ha az IC2 vonalat is ki akarod szedni,akkor a gregtech se maradjon benne,mert az abba valamint a buildcraftba nyúl bele recik szempontjából.
De tény az is amit Black ír: a bloodmagic és a Thaumcraft is tartalmaz olyan dolgokat ami tech vonalon is használható.(én ennek ellenére rendszeresen hanyagolom.Frászt kapok mennyi "szemét" ércet dobál szét,amit nem használok fel)
Ha optifine-t akarsz akkor viszont eleve felejtős a thaumcraft, valamint a
modular powersuit
-modular forcefield
-numina

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12511) Teaway válasza kmisi99 (#12508) üzenetére


Teaway
veterán

Látom, te is vizes területre építesz lábas házat :)

Nincs itthon csokid??

(#12512) Amur válasza kmisi99 (#12508) üzenetére


Amur
addikt

Ha már fából van akkor bármilyen fa slab a tetejére,és azon nem spawnol semmi. Én ha nem akarok fáklyázni akkor flabbal pakolom ki a területet.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12513) Teaway


Teaway
veterán

Nincs itthon csokid??

(#12514) jonnyjoker01 válasza Teaway (#12513) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tetszik! Ötletes és szép! :C

Üdv. Johnny

(#12515) kmisi99


kmisi99
addikt

Kösz az ötleteket meglátom majd linkelem mit sikerül kihozni, bár az még odébb lesz.

(#12516) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12514) üzenetére


Teaway
veterán

Messzebbről így néz ki ---> kép

Nincs itthon csokid??

(#12517) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12514) üzenetére


Teaway
veterán

További képek itt ---> képek

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#12518) jonnyjoker01 válasza Teaway (#12517) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Másik texturepackkal (mondjuk a conquest) is tudnál screenshotot készíteni? :)

Üdv. Johnny

(#12519) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12518) üzenetére


Teaway
veterán

Nem.
Olyant mondj amihez nem kell semmi se, hanem csak egy sima zip, ami az alap MC-vel fut.

Nincs itthon csokid??

(#12520) nbarnabas


nbarnabas
tag

Ha van sírkő a TPPI-ben, akkor hogyan kell bekapcsolni? Ha nincs, akkor lehet hozzá/beletenni?

(#12521) #56573440 válasza nbarnabas (#12520) üzenetére


#56573440
törölt tag

benne kell hogy legyen. most nézem nem a gravestone mod kéne spawnolja hanem az openblocks, de egyébként mindkettő benne kéne legyen szerintem

[ Szerkesztve ]

(#12522) jonnyjoker01 válasza Teaway (#12519) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Conquestet fel lehet rakni sima zipként... Legalábbis nekem úgy van fent optifine mellett... De nem is szükséges hozzá az optifine, csak ha connected textures-t akarsz :)

Üdv. Johnny

(#12523) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12522) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudom, mi az, de majd kipróbálom.

Nincs itthon csokid??

(#12524) Geryson


Geryson
addikt

Van egy apró, de igen bosszantó gondom. Van egy nether kapu amit még Gomez csinált. Elbontottam az overworldben (így hívják?) lévőt és odébb tettem vagy 300-400 blokkal. Beindítom, átmegyek rajta és a netherben természetesen a régi helyre érkezem (ez így tökéletes is), de ahogy visszamegyek, az overworld kapu megint ott van, ahová Gomez tette. El kell bontanom mind a kettőt, hogy működjön az új helyről?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12525) #56573440 válasza Geryson (#12524) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#12526) Geryson válasza #56573440 (#12525) üzenetére


Geryson
addikt

Hm. Akkor a netherben kell arrébb raknom a kaput annyival, amennyivel a felszínen arrébb szeretnék teleportálódni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12527) #56573440 válasza Geryson (#12526) üzenetére


#56573440
törölt tag

fixen úgy tudod összelőni a két oldalt, hogy az overworld portalod koordinátáit elosztod 8-al (mert ugye ennyi overwold blokk egy nether blokk), és az így kapott koordinátákra építed a nether kaput. :K onnantól menni fog és nem fog bugzani meg össze vissza dobálni a világban.

[ Szerkesztve ]

(#12528) Geryson válasza #56573440 (#12527) üzenetére


Geryson
addikt

Ja, hogy az overworld koordinátákat osztom el. Ezt nem értettem. Azt hittem a kettő overworld közötti koordinátát osztom 8-al és annyival arrébb leteszek egy nether kaput. Bár belegondolva ez akkor kb. ugyanaz... :)

Köszönöm Mester!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12529) Teaway válasza jonnyjoker01 (#12518) üzenetére


Teaway
veterán

Na, vmit kreáltam, de a szép kék vizem eltűnt :O kép róla ugyanott.

Nincs itthon csokid??

(#12530) nbarnabas válasza #56573440 (#12521) üzenetére


nbarnabas
tag

És hogyan tudnám bekapcsolni? Vagy ha valami hiba miatt nem megy akkor, azt hol/mivel tudom megnézni?

Az a baj, hogy már egyre értékesebb cuccok vannak nálam, amiket nem szeretnék szétszórni halálomkor. :(

(#12531) #56573440 válasza nbarnabas (#12530) üzenetére


#56573440
törölt tag

indítasz egy új single player mapet üresen és leugrasz valahonnan:)

[ Szerkesztve ]

(#12532) nbarnabas válasza #56573440 (#12531) üzenetére


nbarnabas
tag

Ott is ugyanaz, szanaszét vannak szórva a cuccaim, nincs sírkő. Tehát nem a map bugos, valamiért ki van kapcsolva. De hogyan/hol tudom bekapcsolni?

(#12533) #56573440 válasza nbarnabas (#12532) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor nézd meg a mod mappában van e gravestone mod. ha van akkro nézd meg a config file-t hozzá. valahogy így néz ki. egészen egyértelmű mit kell akkor túrni hogy mindig működjön:)

(#12534) nbarnabas válasza #56573440 (#12533) üzenetére


nbarnabas
tag

Config fájl az stimmel. De a modok között nem volt. Ha jól látom, akkor a 2.8.3 a legutolsó ami 1.6.4 kompatibilis, így azt letöltöttem és beraktam a mods mappába, majd indít. Erre közölte hogy nézzem meg az IE conflicts fájlt, amiben:
# Blocks

1555: null from obsidiplates - bone_block from Gravestone

Suggested Ranges
3711-3897 (187 IDs),
1562-1719 (158 IDs), 3900-4038 (139 IDs)

Most akkor a gravestone konfig fájljában kell átírnom a bones block =1555 sort valami másra? Vagy nagyon félre értettem :(

(#12535) #56573440 válasza nbarnabas (#12534) üzenetére


#56573440
törölt tag

japp. vagy idfix minus modot beteszed a mod mappába, indítod, ha elindult megállítod, és törlöd a fixet. onnantól jó lesz

(#12536) nbarnabas válasza #56573440 (#12535) üzenetére


nbarnabas
tag

Köszönöm, jó lett :)

(#12537) nbarnabas


nbarnabas
tag

Jó tudom, a modpack nevében is benne van, hogy hanyagoljam. De ezt a mostani bugot hogy lehet megszüntetni?

Elmentem a szomszédos tóba homokért. Elkapott az émelygés. Amiket próbáltam, hogy megszűnjön: kimenni a vízből, tejet inni (ezt meg sem próbálta a karakter, csak a földre tudta kiönteni), aludni (alvás után folytatta), enni olyan essences csodakaját, elkapni a mandragóra lényektől is, és hátha azután elmúlik, és még a halál utáni respawn után is folytatja.
A visszaszámláló 3 és 4 másodperc között ugrál, mintha folyton érne a hatás.

(#12538) #56573440 válasza nbarnabas (#12537) üzenetére


#56573440
törölt tag

csak úgy magától? az új verzióval nem játszottam, de az a tó az nem barna vagy fekete? :D

vannak folyadékok amikre azt hiszed hogy víz aztán meg nem, és tud ilyet.

ill nincs nálad valami szokatlan az invertoryban?

(#12539) nbarnabas válasza #56573440 (#12538) üzenetére


nbarnabas
tag

Barna meg fekete tóval találkoztam már, de az olyan hatással volt rám mint a bánya pók vagy boszi. Ez normál tó, és már többször úszkáltam benne. Azt kihagytam az előbb, hogy volt ott egy tintahal is, bár eddig nem okoztak ilyet.
És igen gondoltam rá, hogy azért újul meg, mert nálam van valami. Ledobtam mindent, még a páncélokat is.
Ezután mentem el "lefürödni", aludni, meghalni. Kiléptem csak a pályáról. És mivel ez sem használt, az egész játékból. Rohangáltam kicsit, hátha éhesen iszik tejet, de úgysem. Valamiért beragadt.

(#12540) jonnyjoker01 válasza nbarnabas (#12539) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát ez fura. Ha respawn után is ugyanúgy meg van az effekt, akkor valami nagyon beragadt :(

Üdv. Johnny

(#12541) kmisi99


kmisi99
addikt

TPPI ben ender pearl-t hogy lehetne viszonylag könnyebben szerezni? A vadászat nem valami kifizetődő 48 óra játék alatt kb 10db sikerült találnom jó ha 3-4 esténként találok endermant.

(#12542) Geryson válasza kmisi99 (#12541) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom mi az a TPPI, de miért nem csinálsz egy beállót az End-ben és küldöd onnan őket egy karddal?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12543) kmisi99 válasza Geryson (#12542) üzenetére


kmisi99
addikt

Az end portalra gondolsz? 5 éve minecraftozok de még nem sikerült az endportalt megtalálnom. Egyszerűen nem megy hiába nézek videókat.

(#12544) Geryson válasza kmisi99 (#12543) üzenetére


Geryson
addikt

Hát első körben az End Portálra gondoltam és onnan az Endre, ott meg aztán annyit szedsz, hogy megunod.

Érdekes, hogy nem leled. Én szerintem 1 óra nem volt, hogy megtaláltam. 3 is van, ráadásul úgy tudom elég könnyen ki is számíthatóak. 10 pearl-el meg kellene tudnod találni szerintem (én elég ritkán szoktam dobálni őket).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12545) #19617792 válasza kmisi99 (#12541) üzenetére


#19617792
törölt tag

magical crops - ender seeds, farmolható. vagy dungeon-ben ender lily seeds.

[ Szerkesztve ]

(#12546) jonnyjoker01 válasza Geryson (#12544) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem ender pearl! Ender eye. Kraftolható blaze powderből és ender pearlból. El dobsz egyet, megnézed melyik irányba repül, elindulsz abba az irányba, mész kb 500 blokkot, majd eldobod mégegyszer. Én 3 ender eyeból meg tudtam találni a portált blackrulz szerverén 10 perc alatt.

Üdv. Johnny

(#12547) Geryson válasza jonnyjoker01 (#12546) üzenetére


Geryson
addikt

Jogos. Ezt írtam én is, hogy elég könnyű megtalálni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12548) kmisi99 válasza #19617792 (#12545) üzenetére


kmisi99
addikt

Ender lily nincs benne a tppi be kivették, én is azzal kezdtem volna. A magical corps még valóban jó alternatíva de eléggé bonyolult. Lehet csak megkeresem az endportalt. Egy jetpackel nem lesz nehéz sárkányt ölni. :DDD

(#12549) kmisi99 válasza kmisi99 (#12548) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja de mégis van ender-lily akkor inkább dungeon hajtóvadászatra megyek azzal jóval könnyebb lenne.

(#12550) nbarnabas válasza kmisi99 (#12549) üzenetére


nbarnabas
tag

A level.dat fájlban benne vannak a koordináták, ezzel ki is tudod olvastatni mind a hármat. Mondjuk ez nem a kapu koordinátáját adja azt hiszem, hanem az erőd bejáratát, de onnan már csak meglesz.

visszatérve a másik bughoz: én közben kezdtem egy új mappet. A mandragóra hatása elmúlik ezen, nem tudom hogyan lehetne még imitálni a fenti esetet

Nem lehetne valamit törölni, vagy átírni, hogy csak a karakter "nullázodjon"?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.