Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Gomez válasza Serricon (#11650) üzenetére


Gomez
aktív tag

Jó lesz így is, köszi. 30 fps-el bőven beérem, a szemem úgy sem érzékel többet. :K

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11652) Superhun válasza Gomez (#11651) üzenetére


Superhun
addikt

A szemed valóban nem, de maga a játék folyamatosabbnak, simábbnak érződik magasabb FPS-sel. Az Optifine különlegessége szerintem nem is az FPS növelésből ered, hanem a mikrolagok megszüntetésében, mert hiába van 60+ FPS-ed, ha az folyamatosan leesik és megakad a játék. Jó lenne már látni egy olyan vanilla MC-t, ami a high-end gépeken sem akad meg. :D

(#11653) molnartibor


molnartibor
tag

Tegnap belefutottam egy olyanba hogy thaumcraft4 össze akartam rakni az axe of stream-et és mindent megcsináltam neki de mégsem kezdte el amikor a pálcával a mátrixra kattintok! Van valami ötletetek mitől lehet?

(#11654) csoki válasza molnartibor (#11653) üzenetére


csoki
senior tag

ha el se kezdi akkor nem jó itemek vannak a pedastalokon (vis-t nem nézi még olyankor), sztem

(#11655) molnartibor válasza csoki (#11654) üzenetére


molnartibor
tag

jó itemek voltak a bedestalokon kell thaumium axe + 2water shard + 1 diamond + 1 fekete thaumcraftos log nem tudom mi a neve

(#11656) csoki válasza molnartibor (#11655) üzenetére


csoki
senior tag

ugye nem volt sérült a thaumium axe? (greatwood log)

(#11657) Geryson


Geryson
addikt

Köszönöm az Uraknak a frissítést és az infót. Már meg minden!

Viszont hatalmas gondom van! Beálltam XP-zni és nem jönnek oda a pókik a crusherhez. Nézzétek meg a képet, hogy egy hatalmas részük a crusher bejáratánál tombol. :( Mi lehet az oka?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11658) Geryson válasza Geryson (#11657) üzenetére


Geryson
addikt

Nem értem, és 80 pók körül meg is áll a spawner termelése. Egyszerűen ott áll egy nagy részük és nem megy be a vízfolyásba. Esetleg valaki dobna egy tesztet az XP-farmjával? Változtattak volna valamit a pókik "tudásán"? Hatalmas öröm lenne átépíteni a csapdámat, amit hetekig építettem... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11659) molnartibor válasza csoki (#11656) üzenetére


molnartibor
tag

nem akkor craftoltam gregtech szerint:D

(#11660) #56573440 válasza Geryson (#11658) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem igazán találok más megoldást pedig... valami változott hitbox vagy viselkedés téren. kreatívban építs hasonlót és nézz rá mi lehet a gond. értelmes magyarázatot sehol se láttam :(

(#11661) Gomez válasza #56573440 (#11660) üzenetére


Gomez
aktív tag

Az 1.8-ban lenne elvileg majd változás, mégpedig az, hogy a pókok többé nem fognak átlátni az átlátszatlan blokkokon.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11662) Serricon válasza Geryson (#11658) üzenetére


Serricon
senior tag

Lehet hogy már aktív az új AI, átépíteni nagyon azért nem kell, csak üveg helyett valami lyuk amin látnak, hogy odamenjenek.

(#11663) Superhun válasza Gomez (#11661) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor olyanok lesznek a pókok is mint a többi mob, hogy papírforma szerint nem látnak, de valamilyen csoda folytán mindig megtalálják hozzád az utat. ;] Mineshaftokban tapasztaltam ezt legjobban, amikor valamit építettem lent, és jó pár chunkkal távolabbról is odavonzottam a creepereket meg a zombikat, de főleg a creepereket... De ugyanez megfigyelhető kint a szabadban is, este. Egyre közelebb jönnek hozzád a mobok, aztán persze egy fix távolságon belülre érve egyenesen feléd tartanak. Valahogy úgy van megírva a mozgásuk AI-ja, hogy részesítse előnyben azokat a mozgásokat, amik a player felé irányulnak...

(#11658) Geryson: valószínűleg feltorlódtak és nem férnek be a csőbe. Ilyenkor menj egy kört a farm körül és szétoszlanak.

[ Szerkesztve ]

(#11664) Geryson


Geryson
addikt

Hát Uraim, köszönöm, bízom akkor benne, hogy csak egy "torlódás" volt és valóban megoldódik. Annyira elkeseredtem, hogy azóta nem próbáltam, pedig kellene javítgatnom bőven a szerszámokat most már. Este gyorsan le is tesztelem, bár erre kiváló hely a munkahely, mert itt csak belépek és állok a farm kapujánál... :)

blackrulz: Anno leraktál nekem egy beacon-t nem messze a házamtól. Mi ezzel a terved? Arrébb tehetem, vagy bontsam le és vigyem vissza Neked?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11665) #56573440 válasza Geryson (#11664) üzenetére


#56573440
törölt tag

megtarthatod :) vidd ahova szeretnéd :)

(#11666) Geryson válasza #56573440 (#11665) üzenetére


Geryson
addikt

Wow! Köszönöm! Ha ezt tudtam volna... (eddig hozzá sem mertem nyúlni) :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11667) Serricon


Serricon
senior tag

Közérdekű technikai probléma:
A DynDNS megszünteti az ingyenes fiókokat, kevesebb mint 1 hónap van hátra. :(
A legkisebb csomagjukat is sokallom, tekintve hogy tele van felesleges szolgáltatásokkal, nomeg feleannyiért már rendes domaint is vehetek..
namecheap-et nézegettem, elvileg nekik van saját update kliensük ami olyan mint amit most használok.

Tudtok-e alternatívákat?
Ami fontos, hogy olyan update kell, ami NEM a WAN IP címet kérdezgeti, mert az itt nem működik hála a T routerének.. mindenképp olyan megoldás működik csak, ami netről kérdezi le a címet.
Másik megoldás, hogy nekihasalok a linuxos ddclient-nek újra, és megpróbálom rávenni hogy így csinálja, elvileg talán van akinek működik.. :D az nyilván gyorsabban reagálna a változásra..

Valamit ki kell találni, mert lelövik aztán osztogathatjuk az ip címeket ha játszani akarunk.. :D

(#11668) Geryson


Geryson
addikt

Sajnos változtak a pókok, tiszta furcsán is viselkednek. :( Itt egy másik screen, ezt most itthon csináltam. Nem mennek be a lyukba, viszont képesek önmagukat megölni a leeséssel, ez valahogy eddig fel sem tűnt. Mondjuk az, hogy 80 pók jön össze és kb. 20 van a crusherben meg kész tragédia... :(

Tali! Vissza tudnád tenni a szervert 1.7.2 vagy 4-re? WW-nek is jobb lenne...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11669) Serricon válasza Geryson (#11668) üzenetére


Serricon
senior tag

Akkor visszarakjuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#11670) Geryson válasza Serricon (#11669) üzenetére


Geryson
addikt

Ez szupi, de én mit csinálok a launcherrel? :)

Bocsi, megvan! :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11671) Geryson


Geryson
addikt

Na erre varrjatok gombot! Tali visszarakta 1.7.4-re és itt sem megy! Olyan 50 pók után egyszerűen nem mennek be a crusherhez vezető lyukba! Mondanom sem kell, hogy így megy egy zúzás és poti hoz 13 XP-t, ami lósz@r sem.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11672) #19617792 válasza Gomez (#11651) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez bullshit. :DDD a filmeknél a 24-25 fps-t azért látod folyamatosnak, mert az egyes képkockák egymásba vannak mosva. játékoknál a realtime render egész más. egzakt képeket látsz egymás után, feltűnik, hogy 30 vs 60 vs X fps.
az emberi szem igen gyorsan képes érzékelni a látottakban bekövetkezett változást. többek közt azért, mert a szemet tartó és mozgató izmok folyamatosan "vibráltatják" a szemgolyót, így minimális (tudatalatt kompenzált) bemozdulások miatt frissül a látott kép. ha ez nem lenne, akkor rövid idő alatt megvakulnánk, mert a receptorok alkalmazkodnának a beérkező fényekhez, feljebb kúszna az ingerküszöb aminek elérése "triggereli" az agyat, hogy értelmezze a látott képet. nagyjából így működik a látás.

(#11673) Geryson


Geryson
addikt

Hát csak, hogy az utolsó felvonást is előadjam: Átjöttem Atomanti kéglijébe és onnan az bányában lévő XP-farmra. 2x gyűjtöttem kb. 250 pókit és nem hülyéskedem, 3x tudom csak összezúzni, mert nem mennek be a crusherbe itt sem. Vendégsében nem illik panaszkodni, de nála meg ugye az egy spawner miatt elég lassan jön a pók. Tök hihetetlen, merthogy 1.7.4 van fent, aminél nekem anno makulátlanul ment a zúzó.

Most abszolúte határozatlan vagyok, hogy átépítsem-e a dupla XP-farmom kivezetését, vagy megvárjam a szakértők véleményét, hogy mit szúrok el bár így, hogy Antinál sem megy, így úgy látom mintha nem én lennék a hülye...

Érdemes a képen itt is megnézni, hogy mennyi pók van (kevés) és mégsem fér már ez sem bele a zúzóba... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11674) Gomez válasza #19617792 (#11672) üzenetére


Gomez
aktív tag

Jóvanna! :P
30 fps-re szoktam korlátozni, azt az én lassú agyam már folyamatosnak látja.

Gery: És ha egy nagyobb crusher-t építenél? Mondjuk 2 széleset és x hosszút (amekkora csak kell).

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11675) athos79 válasza Geryson (#11673) üzenetére


athos79
tag

2 spawner van ott is ;)

Amúgy épp most gondolkodtam, hogy megnézem már, hogy mi van vele ....

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#11676) Geryson válasza athos79 (#11675) üzenetére


Geryson
addikt

Komolyan? 2 Spawner? Hát ahhoz képest brutál lassú, vagy én állok rossz helyen. Az üvegfolyosóra szoktam állni, de így is fél óra a 200 pók. Ami még furcsa, hogy néha kijönnek zúzás közben. De nem ám úgy grafikailag, hanem meg is támadnak. :(

Mindegy, azért hálás vagyok, mert javítgatom lassan a cuccaimat, merthogy az enyém még ennyire sem megy most... :(

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11677) #19617792 válasza Gomez (#11674) üzenetére


#19617792
törölt tag

sry :DDD mondjuk nekem néha le kell lassítani a játékot, mert hallom, hogy felbőg a gép tőle. :D de ha meg belassítom, akkor el kezd rángatni a játék...

(#11678) Geryson


Geryson
addikt

Tali, WW, nem éreztetek semmit a szerverrel kapcsolatban ma 19:00 körül? :)

Az az igazság, hogy megtaláltam, hogy hogyan kell a dupla xp-farmot beizzítani, mire kaptam egy telefont, hogy egy rokonomat bevitték ide a szomszédba, kórházba. Be is szaladtam hozzá egy órára kb., majd amikor jöttem ki a kapun, akkor kapcsoltam, hogy ott maradtam a farmnál! :) Had' ne részletezzem, hogy hazafelé hogy jöttem a kocsival... :)

1200 pók körül volt és azt hiszem 1-3 FPS. :) Mondjuk lett is XP-m bőven. Atomanti, Neked meg köszönöm a lehetőséget! :)

Működik még az a "trükk", hogy glowstone-ra carpet és akkor nem kell fáklya, mert a fény átmegy rajta?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11679) Serricon válasza Geryson (#11678) üzenetére


Serricon
senior tag

Nem én.. a másik szerón voltam.. csak azt vettem észre, amikor elment a net, mert a T-Offline-nak főszezonban kell 2-3x újracsatlakozni.. :W
Ebben a fos routerben még azt sem lehet beállítani hogy pl hajnalban újracsatlakozzon..

Viszont örömmel nyugtáztam, hogy jól frissül az új domain.. így egy hibalehetőséggel kevesebb lesz ezentúl.

(#11680) molnartibor válasza molnartibor (#11659) üzenetére


molnartibor
tag

meglett a probléma vagy jó 4-5 blokkal arrébb volt még 1 pedestal díszítés céljából és volt rajta item is és amiatt nem kezdte el az infusion-t! Szóval eléggés User Error volt a dologban :D

(#11681) csoki válasza molnartibor (#11680) üzenetére


csoki
senior tag

na mit mondtam először, bár nem pont erre gondoltam :DDD

(#11682) Komplikato


Komplikato
veterán

Üdv.

Tudna valaki ajánlani egy vagy több értelmes map editort MineCraft-hoz, ami legalább nagyjából követi a verziókat? Olyan kellene amiben lehet piciben és nagyban is variálni. Teszem azt egy Worldpainter-ben készült valamit le lehet csupaszítani, átalakítani. nagy hegyeket, folyókat éppen úgy, mint itt-ott pár blokkot.
Amiket eddig találtam csak nagyon régi verziókkal mentek. Amit találtam frisset, annak meg nem elérhető a letöltési oldala ...

Más. Láttam egy MOD-ot amiben mindenféle mechanikus cuccok voltak, kötélhajtás, gearboxok, irányváltók, stb.
Mivel millió MOD van, nem tudtam még kideríteni, hogy annak mi a neve. Ezt esetleg tudja valaki?

Harmadik kérdés. Az 1.7.7 és 1.7.8 mióta fent van, random kidob/újraindul játék közben. Ez egy új bug vagy valamivel összeakad a gépen, amivel a régiek még nem? 1.6.1-től 1.7.6-ig NEM csinálta.

És még valami, van magyar nyelvű részletes ismertető (szöveges) redstone eszközök építéséről, ahol rövid és lényegre-törő leírások vannak, nem pedig pár bemásolt rossz minőségű screenshot? mert videókat találtam, de azok is bő lére eresztett, csak a lényeget el nem mondó anyagok.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11683) Komplikato


Komplikato
veterán

Szerintetek ez a MOD milyen gépen fog megmozdulni? :Y
Sonic Ether’s Unbelievable Shaders

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11684) Geryson válasza Komplikato (#11683) üzenetére


Geryson
addikt

Ezt holnap már fel is teszem! :) Vagy ez nem "csak" egy grafikai csomag?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11685) Komplikato válasza Geryson (#11684) üzenetére


Komplikato
veterán

De igen, az. Láttam valaki kombinálta SEUS-szal (jól írtam?), azért ott a valósághű fű, meg a ringatózó fű és falevelek rátesznek még egy lapáttal. Csak még kicsit bugos. Persze akkor oda a "Pixel Peti" érzés. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11686) VoidXs válasza Komplikato (#11683) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Annyira nem gépigényes, az előző verzióját az alsókategóriás processzorom simán elvitte dupla felbontáson, minimális árnyékokkal, 80-90 FPS-sel. Bár ez ahhoz képest tényleg sokkal durvább.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11687) #56573440 válasza Komplikato (#11682) üzenetére


#56573440
törölt tag

Editorra Passz. Worldedit?

rotarycraft?

1.6.4 alatt nem csinalja nalam :D Passz. Memoriaigeny csuszka?

na az detto Passz. Magyarul nem is nézek mct:/

(#11688) Komplikato válasza #56573440 (#11687) üzenetére


Komplikato
veterán

"1.6.4 alatt nem csinalja nalam :D Passz. Memoriaigeny csuszka?"

Na most bemegyek a részletes beállításokhoz megnézni, de nekem rémlik, hogy már 1.7.2-nél sem volt, legalább is ami indításnál rákérdez az biztos nem ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11689) Gomez válasza Komplikato (#11685) üzenetére


Gomez
aktív tag

Ez maga a SEUS, nézd csak meg a kezdőbetűket. :)
Tényleg gyönyörű, engem egy dolog zavar csak, hogy az árnyékok zavaróan gyorsan változnak, mintha gyorsított felvételt nézne az ember.

Map editor:

Az McEdit-et próbáltad? 1.6.4 alatt tökéletesen működött, pedig arra a verzióra sem volt már felfrissítve. Ez a gyakorlatban csak annyi kellemetlenséget jelent, hogy az új blokkoknak nem látod a textúráját, helyettük lila kockákat látsz. De ettől függetlenül azokat is lehet szerkeszteni, a nevüket is kiírja, így beazonosíthatóak.
(És ez nem mod, hanem egy külön program, szóval már csak ezért is verziófüggetlen.)

[ Szerkesztve ]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11690) Komplikato válasza #56573440 (#11687) üzenetére


Komplikato
veterán

Megerősítve, NINCS memóriaigény csúszka se profiloknál, se beállításnál, se a launcher környékén.
Mondjuk mire megnéztem, addigra már 1.7.9-re frissült. ;]
... de emlékeim szerint 1.7.2 óta nem volt benne, előtte az 1.6.4 - 1.6.5 környékén még volt a launcherben.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11691) Komplikato válasza Gomez (#11689) üzenetére


Komplikato
veterán

McEdit fent van, de már tutorial alapján se volt biztató. Most kipróbáltam.
A Flatland vagy MineCraft "motorjával" való térkép generálás egyáltalán nem működik. A tutorial alapján arra jó, hogy betöltesz egy térképet és ott jobbára copy-paste, törlés és kitöltés parancsokkal lehet mókolni.
Most kipróbáltam üres Chunkba egy kb. 40x40x25-30 körüli négyzetet feltölteni sima föld blokkokkal, a E6300 procival és 4GB rammal kiírt egyenlőre 6 napot, de ha pl. 5-10 perc alatt végez, ez akkor is használhatatlan. Ennél még a MOD-ba beépülő, parancssori verziók is fényévekkel jobbak és gyorsabbak amiket láttam videón. Persze az se megy az új verziókkal. :O

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11692) Gomez válasza Komplikato (#11691) üzenetére


Gomez
aktív tag

No, kipróbáltam, nálam egy 5 éves laposon (szintén 4 giga Ram + valami jó gyenge proci) tökéletesen működik. Egy 200x200x200-as tömböt 5 s alatt feltölt földdel, valószínűleg nálad lehet valami hiba. Működik az MC motoros pályagenerálás is (a flatland-et nem próbáltam), bár inkább az MC-ben generálnék egy pályát, és azt szerkeszteném utólag (biztos ami biztos).

Konkrétan mit szeretnél csinálni? A copy-paste-nt túl vannak benne más eszközök is. Bármilyen új blokkot be tudsz helyezni vagy törölni, entitást lehet törölni, biomot lehet vele másolni, vannak benne "ecset" eszközök (pl. gömb/elliptoid, kocka, piramis), a spawn pointot is lehet benne pakolgatni. Lehet tükrözni és forgatni vele a kijelölt tömböket is. Sőt, olyat is lehet vele csinálni, hogy adott kijelölésen belül csak egy bizonyos blokk típust cserélsz le egy másikra, a többit érintetlenül hagyod. Az egyetlen problémám eddig vele azt volt, hogy nincsen benne bonyolultabb mértani formájú ecset (pl. kúp).

[ Szerkesztve ]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11693) Komplikato válasza Gomez (#11692) üzenetére


Komplikato
veterán

Feltettem az 0.1.7.8 (béta) helyett az egy éves 0.1.7.1-et, de ezzel se lett jobb semmi. A generálást nem is bánom, de ... kitöltésnél beáll nullába, a brush-nál ha többször rányomok akkor hibát ír ki és minden eltűnik amit csináltam, ha valamit sikerül betenni, akkor egyből láthatatlan lesz ahogy bármit elmozdítok vagy szelektálok. biztos csak bele kell jönni, de nekem nem megy jól.

Adventure mapot akarok MAJD csinálni. A szerkesztő a chunk határok miatt lehet fontos, ami térképezésnél és egyéb esetekben fontos lehet. Elvileg lesznek egymás mellett belső terek, amik között nem lesz átjárás vagy teleport lesz, mert nem akarom, hogy szaggasson. A külső tereket meg egymás melletti chunkokra kéne megcsinálni, elég nagy terep kell, de semmi képen sem egy nagyobb térkép, pláne nem szerver méretű.
Sok mechanikus dolog lesz rajta és nem akarom, hogy túl lassú legyen. De egyenlőre még meg kell értenem a Redstone témát, mert valahányszor azt hiszem értem és megy az át és továbbvezetés meg invertálás, csak akkor kezd el nem működni ami előtte már jó volt. :D
Akkor nagyobb terephez marad a szintén elég nehézkes Worldpainter.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11694) Geryson válasza Komplikato (#11685) üzenetére


Geryson
addikt

Elkezdtem feltenni (találtam egy jó 10 perces videót, hogy mik a lépések), de kapásból kiakadtam, mert 1.7.2 forge-ot találtam csak és nekem 1.7.4 kell. Sima Gugli és valamit csak találok?

Apropó valaki. Ki kellett törölnöm az MC-t install előtt a biztonság kedvéért. Mit is kell a profile-ba beleírni a 4 gb RAM használatához?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11695) Geryson


Geryson
addikt

Hát természetesen belenyúltam, hogy száradna le a kezem, hogy ilyenekkel foglalkozom és nem jó a gyári MC. :)

Ezek az instrukciók:

- Run Minecraft 1.7.4 at least once. Close Minecraft and Launcher.
- Extract libraries folder from ShadersModCore-v2.3.13mc1.7.4-zip.zip to your minecraft folder. ShadersMod jar file will be in the following location.
%APPDATA%\.minecraft\libraries\shadersmodcore\ShadersModCore\2.3.13mc1.7.4\ShadersModCore-2.3.13mc1.7.4.jar
- Make sure you also have required libraries
%APPDATA%\.minecraft\libraries\org\ow2\asm\asm-all\4.1\asm-all-4.1.jar
- Make a copy of folder
%APPDATA%\.minecraft\versions\1.7.4
- Rename the new folder to
%APPDATA%\.minecraft\versions\1.7.4-ShadersMod2.3.13
- Open folder 1.7.4-ShadersMod2.3.13
- Rename 1.7.4.jar to 1.7.4-ShadersMod2.3.13.jar (same name as folder)
- Rename 1.7.4.json to 1.7.4-ShadersMod2.3.13.json (same name as folder)
- Make sure Minecraft Launcher is closed.

Innentől nem is értem, hogy mit akar. Megnyitom Notepaddel a JSON-t, de abban én érthető dolgot nem is látok. Mit kellene ott tennem?

- Open the json file with Notepad++ (or other text editor program)
- Edit value of id. (equals to folder name)
- Edit value of minecraftArguments. Make sure there is a space in front of --tweakClass.
- Add libraries.
- Edit value of mainClass.
- Save 1.7.4-ShadersMod2.3.13.json
- Reopen Minecraft Launcher
- Create a new profile, edit profile, select version release 1.7.4-ShadersMod2.3.13. Save.
- Select profile and click Play.
- Test.

Hogy miért nem lehet ezt egy rohadás install-ba berakni és menne egy klikkel... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11696) Komplikato válasza Geryson (#11695) üzenetére


Komplikato
veterán

1. Én tök zöld vagyok a MineCrafthoz, a fenti GFX tuningot érdekességnek linkeltem, pláne mert elég béta ...
2. Viszont ebből következik, hogy a MOD, Textúra, stb. telepítéshez sík nem értek, jelenleg csodálkoztam rá ilyesmikre, hogy Forg, OptiFine, McPatcher, meg a fene tudja mi kell ezekhez. meg arra is, hogy ezek mind le vannak maradva a fő verzióhoz képest. A MOD-ok és egyebek meg még inkább.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11697) #56573440


#56573440
törölt tag

;]
default config beállításokkal, 20%-os teljesítményen... 3x3x1-es belső maggal, maxon szinte 4k rf-et kihoz 400+%-os hatékonyságon, csak nincs mibe etetni még :D

enderio féle energiatárolót kell még alátolni, meg egy két három turbinát, és onnantól nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#11698) Geryson válasza Komplikato (#11696) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez szomorú, merthogy nem értem, hogy mi van oda írva. :)

Ahogy írtam, találtam egy videót, de ott 1.7.2-vel csinálja a srác (pedig 1.7.2/1.7.4-et is ír) és nekünk a PH szerver 1.7.4., így félek nem fog menni a szerverrel - ha egyáltalán otthon sikerül összeeszkábálnom.

Mindegy, először kipróbálom, hogy nekem sikerül-e úgy lépésről-lépésre és utána próbálkozom csatlakozni a világ legkirályabbbbbb vanília szerveréhez. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11699) Snoxhill


Snoxhill
csendes tag

100% survivor 24/7-es 1.7.5 MC szerver. További infó a weboldalon. [link]

[ Szerkesztve ]

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#11700) Geryson


Geryson
addikt

Véletlenül rányomtan a super secret settingsre, hogyan tudom a gyárira visszaállítani? Megoldottam, restart.

Felraktam a SEUS-t, hát nem tudom, azt hittem ki leszek tőle, de szerintem bűn ronda. :) Az általam használt 512 bites grafikai pakk sokkal, de sokkal szebb.

Ill. ismét megkérdezném, hogy a profile-ban mit kell beállítani, hogy 4 GB RAM-ot használjon?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.