Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Superhun válasza Geryson (#11700) üzenetére


Superhun
addikt

Milyen texture packet használsz, hogy ahhoz képest a SEUS shaderei bűn rondák? :Y

(#11702) Komplikato válasza Geryson (#11700) üzenetére


Komplikato
veterán

Akkor amit én láttam, nem a SEUS volt, ott hajladozó reálisabb fű, és szélben hullámzó falevelek voltak ...

Közben kezdtem kikupálódni, feltettem életem első textura csomagját, a DokuCraftot.
Sajnos csak a Darkból volt 1.7.5 régebbit nem akartam.
Hát elég vegyes a végeredmény. Azért tettem fel, mert kismillió MOD-hoz alapból ajánlják, meg az egyik NPC MOD is ezzel lett bemutatva. Maguk az alap blokkok szépek, a felhőzet is tetszik. A tárgyak már vitathatóak, jól láthatóan régi JRPG 2D játékokra akartak hajazni, nekem picit giccsesek. Amitől elment a kedvem a hordható ruhák és fegyverek. A tárgyak közt 2D-ben nagyon szépek, de felvéve úgy néznek ki mint ha egy kisgyerek csapta volna össze őket.

Közben ehhez feltettem a MCPatchert (1.7.5-höz való), ami elég okos és értelmes kis programnak tűnik, direkt szólt, hogy nem kéne textúrákat MOD-ként feltenni és rákérdezett bemásolja a helyére. Csinált magának saját MCPatcher 1.7.5 profilt is, így keveredés se lesz talán.

Van valami oldal ahol részletes ismertetés van MOD-okról? Mert az egymásra hányt link halmokból, meg a hivatalos MC oldalakból már elegem van ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11703) Geryson válasza Superhun (#11701) üzenetére


Geryson
addikt

Hát nézd meg, hogy milyen a felhő, meg az árnyék is meglehetősen töredezett volt (pedig mindent úgy csináltam, ahogy a videóban a srác elmondja). Én R3D.CRAFT 512-est használok, szerintem ez csodaszép pakk, persze a felhő az gyári és nincs benne árnyék, de kidolgozottságra (a blokkok kidolgozottságára gondolok) csodaszép...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11704) Superhun válasza Geryson (#11703) üzenetére


Superhun
addikt

Én 1.7.5-re húztam rá az 1.7.2-es SEUS-t és ezért az időjárás része nem töltődik be és nem látom a felhőket, de ha ez zavar, kapcsold ki őket. Nálam most így néz ki a naplemente, default texture packel:

(#11705) Geryson válasza Superhun (#11704) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez meglehetősen másképp néz ki, mint az én képem 3 hozzászólással hamarabb. Mi lehet ennek az oka? Én is default textúra pakkra raktam rá, - ahogy a srác leírta - előtte ledaráltam az MC-t és tök szűz volt minden.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11706) Superhun válasza Geryson (#11705) üzenetére


Superhun
addikt

Fene tudja. Én mindent a leírás szerint csináltam, +Optifine is fent van, de az Opti nem hiszem, hogy itt befolyásolná a shaderek megjelenítését.

Most keresek egy fasza texture packet hozzá, hogy a blokkok is élethűek legyenek. :D

(#11707) Serricon


Serricon
senior tag

Ugyanmár.. nincs szebb a defaultnál, hiába keresitek. :P

(#11708) Sonja


Sonja
veterán

Bejeweled in Minecraft :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11709) Snoxhill válasza Superhun (#11704) üzenetére


Snoxhill
csendes tag

Ez fantasztikus, leesett az állam. :Y

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#11710) Geryson válasza Superhun (#11706) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom, hogy jól értem-e. Bármilyen grafikai pakkra rá lehet tenni a SEUS-t úgy, hogy abból csak pl. a víz, a felhők és az árnyék maradjon meg?

Milyen instrukciókat követtél? Én EZEKET találam, de ahogy írtam meg is akadtam velük, mert nem értem igazából, hogy mit akar. Tudnál esetleg segíteni, linkelni?

Sonja: Szevasz Gaby! :) Kb. 1 hete jutottam el pont a kéglidbe, merthogy úgy veszem észre, hogy a Te, Atomanti és az én nether portalunk kiválóan össze tud akadni, ezek szerint a közelség miatt. Mondjuk a Ti kettőtök portalja tulajdonképpen tényleg látótávolságon belül van.

Apropó, egy "buta" kérdés pont a portalokkal kapcsolatban. Járok Atomanti-hoz XP-zni (bár ma megpróbálom átépíteni az én farmomat, hogy ne kelljen szomszédolnom). Ha az ő kéglije 300 és 200 blokkra van fent, akkor lent ez 38 és 25 blokk ugyan abba az irányba? Merthogy én egyszerűen nem találom lent meg és nem értem, hogy miért...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11711) #19617792 válasza Serricon (#11707) üzenetére


#19617792
törölt tag

de van! :D Faithful 32px textúra pack, vanilla picit nagyobb felbontáson. such details, very crisp. :D

(#11712) Gomez válasza Komplikato (#11702) üzenetére


Gomez
aktív tag

A legfrissebb (1.6 feletti?) MC verzióknál mintha már alapból tudná a nagyobb felbontású textúrákat kezelni az MC, nem kell hozzá MCpatcher. A textúracsomagos könyvtár (pontosabban most már resource packos, mert hangokat is lehet benne cserélgetni) alapból felkerül telepítéskor. Amit érdemes lenne viszont feltenned az MCpatcher helyett, az az Optifine, sokkal több mindent tud, ráadásul simábban fut majd tőle a játék.
Ezt a modlistát szoktam nézegetni, szépen rendszerezett, és világosan látszik, hogy mi forge-os vagy pl. hogy mi SMP kompatibilis.

Geryson:

Elvileg azon a környéken (ha nem is feltétlenül pontosan ott) kellene lennie a netherbeli kapujának, de azért nézd meg, hogy a koordináták előjeleit nem nézted-e el. A másik pedig, hogy az y koordináta az bármi lehet 1-128 között, vagyis nézz körül a teljes magasságban.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11713) Geryson


Geryson
addikt

Öt grafikai csomag összehasonlítása elég ésszerűen ITT.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11714) Superhun válasza Geryson (#11710) üzenetére


Superhun
addikt

Én a hivatalos leírást követtem.

(#11715) Geryson válasza Superhun (#11714) üzenetére


Geryson
addikt

Érdekes, mert én is innen kavarodtam oda, amit olvastam (és bemásoltam), de az nekem már nem ment.

Szerinted - kérdezem inkább még egyszer - ezt rá lehet tenni a R3D textúra pakkomra is?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11716) Superhun válasza Geryson (#11715) üzenetére


Superhun
addikt

Minden texture packel kompatibilis. Az már más kérdés, hogy a texture pack mennyire használja ki a mod adottságait.

(#11717) RaZroX


RaZroX
addikt

JVM Arguments-hez pontosan mit kéne írnom, hogy a 4GB ramomból 3-at használjon ?
Néztem pár oldalon leírást de az ottani "megoldásokkal" nem indul el a game..

Korábban egy fórumtárs leírta nekem, hogy 2 GB ramot hogy kell neki adni, azzal ment is, csak szerintem az nem lesz elég.

This is the way

(#11718) Geryson válasza RaZroX (#11717) üzenetére


Geryson
addikt

Hát én pont ugyanezt kérdeztem MC újrarakás miatt, de nem kaptam választ.

Kis keresés után én ezt találtam:

-Xmx4G -Xms4G

Értelemszerűen Neked 3-at kellene beírnod.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11719) RaZroX válasza Geryson (#11718) üzenetére


RaZroX
addikt

:( :F

This is the way

(#11720) #56573440 válasza RaZroX (#11719) üzenetére


#56573440
törölt tag

van annyi szabad memória ?:D

(#11721) #19617792 válasza RaZroX (#11719) üzenetére


#19617792
törölt tag

64 bites OS és 64 bites JVM? utóbbiból érdemes felrakni a JRE 8u5-t, legfrissebbet és azzal indítani.
ha ezt írja ki, azért teszi, mert nem tudja előre lefoglalni a memória mennyiséget. a Minecraft főleg olyan, hogy nem szabad neki sok memóriát megadni, mert azt mind és még többet is felzabál. 2GB általában elég (vanillanak bőven, moddoltak is kb. elvannak) -Xms2G -Xmx2G

(#11722) Gomez válasza RaZroX (#11719) üzenetére


Gomez
aktív tag

Használjátok inkább a Mágikus Indítót, ott csak be kell írni a számot az "Advanced" fülön, nem kell argumentumokkal vacakolni.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11723) Geryson válasza Gomez (#11722) üzenetére


Geryson
addikt

Hol a screenshot, amit ígértél? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11724) Gomez válasza Geryson (#11723) üzenetére


Gomez
aktív tag

Tessék, Chicken Jockey:

Most láttam először ilyet.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11725) apatyas válasza Gomez (#11724) üzenetére


apatyas
Korrektor

A napokban láttam ilyet, 1.7.5-ön. A zombit leütöttem róla, a csirke megmaradt.
Sz: tévedtem, az már 1.7.6 vagy 8 volt. Nem vagyok benne biztos hogy helyesen írja ki a verziót, ugyanis 8-at láttam az indításnál de a weben csak 6-os volt kiírva legfrissebbként.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11726) #56573440 válasza apatyas (#11725) üzenetére


#56573440
törölt tag

1.7.4-re vagy mumbo vagy valaki hasonló már épített is "farmot", szal azóta tuti van

(#11727) Superhun válasza RaZroX (#11717) üzenetére


Superhun
addikt

A profile editorban be lehet állítani, hogy mennyi memóriát használjon (persze, ha nem virágbolti verzióról van szó...).

[ Szerkesztve ]

(#11728) #56573440


#56573440
törölt tag

talinak meg bárkinek aki szerverezni szokott és még nem ismeri, egész jó cucc az opis. elég hamar kiderül melyik moddal van baj és hol...

(#11729) Geryson válasza Gomez (#11724) üzenetére


Geryson
addikt

Én meg amikor tegnap csináltam a vasutat a mesa kapuhoz, akkor egyszer csak egy olyan hangot hallottam, mint amikor meghal egy szárnyas. Kiütöttem a falat és bizony ott volt egy csirkehús és egy toll! Mindez lent a netherben! Hogy ez hogy lehet, nem is értem.

Én béna, nem csináltam róla képet, most néztem meg itthon... :(

blackrulz: Tudom, hogy Neked már nem olyan érdekes, de bevasutaztam a netherben azt a ezerakárhányszáz blokkot, amit anno kiépítettél a mesa biomhoz. Így azért csak kényelmesebb (és gyorsabb) elmenni. Még egy pár stack sima rail kell, majd ma behúzom azt is.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11730) Serricon válasza #56573440 (#11728) üzenetére


Serricon
senior tag

Benne van alapból az FTB-s cuccban deaktiválva, próbálgattam már... hasznos cucc. :)

(#11731) Gomez válasza Geryson (#11729) üzenetére


Gomez
aktív tag

Valószínűleg lejutott egy csirke és kipurcant. Az állatok nem despawnolnak ha nem vagy a közelükben (mint az ellenséges mobok), hanem megmaradnak, csak nem mozognak. A netherkapun pedig minden át tud menni, nem csak a játékos: mobok, állatok (a szamarakat én vittem le), csille és még az átdobott item-ek is.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11732) Geryson válasza Gomez (#11731) üzenetére


Geryson
addikt

Egy kis technikai segítséget kérnék Tőletek!

Megépítettem ezt a szortírozót kreatívban és elgondoltam, hogy hogyan fogom kiegészíteni, hogy egy komplett megmunkáló központ legyen, kb. mint anno az FTB-ben. És persze a legfontosabb, hogy működik is, teszi a dolgát.

ITT a videó!

Amit viszont nem értek! Miért kell a hooperben 22 dolognak lennie (5 perc 30 másodperctől)? Azt értem, hogy a bal szélső a szortírozandó dolog, de miért 21 ezen kívül? Miért nem több, miért nem kevesebb, miért kell egyáltalán lennie több dolognak (nem csak a szortírozandónak)? Mi az az elv, amit itt a comparator csinál? Hogyan lehet az, hogy a 23 dolognál a hooper kinyit és átadja az alatta lévőnek? Hogyan megy a hooperből lefelé, amikor a felső hooper a comparatorra mutat?

Gomez: Érdekes, bár valóban ez lehet. Az a furcsa, hogy legalább 500 nether blokkra volt a legközelebbi kapu, tehát nem értem, hogy oda hogyan juthatott állat. Apropó! A kedvenc lovam építkezés közben elbarangolt. Egy darabig láttam is még, de én hülye nem mentem érte. Most már nem találom sehol. Ezek szerint akkor valszeg elpusztult, mert amúgy nem tűnt volna el?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11733) #56573440 válasza Geryson (#11732) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért, mert a comparator attól függően, hogy mennyire van tele a mögötte lévő invertory, megfelelő "erejű" rs jelet küld ki. nézd meg kreatívban, ahogy pakolod mögötte a chestet, úgy látod hogy egyre több rs dust lesz aktív. ide 2 erejű rs kell, addig blokkolja az alsó hoppert a torch, ahogy megvan az rs jel erősség, egyet kiad belőle.

a hopper mechanika szerintem nem változott az újabbakban sem, tehát maradt az alap felállás, egy invertoryból vesz ki itemeket. ebben az esetben, az alsó hopper a felsőt egy invertorynak látja, nem a felső adja át neki, hanem ő veszi belőle ki. a felsőt azért kell így forgatni, mert ugye comparatorba nem tud a felső pakolni, kb mint egy zacskó, pakolászol bele felülről de sehova nem tudja tenni, csak tárolni. kivenni az aljából viszont egy másik hopper tud.

;)

(#11734) Geryson válasza #56573440 (#11733) üzenetére


Geryson
addikt

Basszus és tényleg. Annyi, meg annyi videót megnéztem a comparatorról, de nem tettem össze a képet a fejemben. 23-tól van meg a 2 erejű jel és ezért rak bele 22-öt, majd úgyis a bal első slotba fogja rakni és ki is venni a cuccot, tehát mindig ezen a határon fog dolgozni...

Ezt a zacskóst is értem most már, hát tényleg a sütőnél sem a sütő adja ki a cuccot, hanem a hooper veszi ki belőle, ahogy "elkészült" a sütéssel. Maga az őőőrület! :) Köszönöm!

:R :R :R

U.i.: Nézz rá a Vanília dynmapre, hogy milyen előkelő helyet találtam a beaconödnek! :) Majd lesz körülette egy szép tetőkert is persze, de most megcsinálom ezt a feldolgozót.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11735) Geryson


Geryson
addikt

Kitaláltam az este, hogy akkor már ha automata feldolgozó, akkor automata minecartos kirakodó lesz.

A kérdés, hogy mi van akkor ha tegyük fel annyira messze ások, hogy nem aktív a feldolgozó (vagy a vasútvonal) chunkja? Mi lesz az úton lévő minecarttal?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11736) Gomez válasza Geryson (#11735) üzenetére


Gomez
aktív tag

Szerintem "befagy" éppen ott, ahol van, amikor a chunk kitöltődik. Amikor pedig újra betöltődik, akkor folytatja ugyanakkora sebességgel az útját.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11737) Sheld


Sheld
senior tag

1.7.5-ös minecraft-ba hogyan tudok Szirt-es tájat generálni? Olyan szempontból lenne fontos, hogy szervert készítek, amin közösen szeretnénk megépíteni egy Várat, az azt körülölelő lakóházakkal és termőföldekkel.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11738) Komplikato


Komplikato
veterán

Lehet rosszul emlékszem, de létezik hogy az 1.7.9-ben TÖBB agyagot ad egy blokk kitermeléséért, mint régebben? Utoljára 1.7.4 alatt bányásztam agyagot, de akkor szvsz kevesebbet adott. Azért lenne fontos tudni, mert tégla helyett szeretnék színezett "stronged clay"-t használni, de nekem minden térképen vagy ritka az agyag vagy nincs is. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11739) #19617792 válasza Sheld (#11737) üzenetére


#19617792
törölt tag

addig generáltatsz random mapokat, amíg ki nem jön, amit szeretnél, vagy keresel megfelelő seedet a neten akárhol.

(#11740) #56573440 válasza Komplikato (#11738) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindig 1-4 között droppolt. Tobbet nem fortune se segit... Mesa biom vagy silkes asas?

(#11741) Komplikato válasza #56573440 (#11740) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk ez egy Worldpainterben készült túlélő map volt. Nekem régebben mindig csak 1-et dobot, ott meg az összes blokk 3-4 egységet adott.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11742) Geryson


Geryson
addikt

Aaaanyira megőőőrülök, segítsen már valaki nekem :(

Átépítettem ezt a rohadt xp farmot, hogy hátha a szűk bejárat miatt nem férnek be a pókok - de semmi változás, konkrétan olyan 50 pók után megáll mindkét spawner. Nézzétek meg, ez a kép kb. fél óra gyűjtés után készült, fél óra!

Brutálisan ment a spawner régebben, így csináltam a 80-90-es XP-met is, amiről küldtem képet. 10 percet nem kellett várni egy jó 40-es XP-hez, most meg egyszerűen b@szik rám, mi a retkes oka lehet, hogy meghülyült???

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11743) Teaway válasza Geryson (#11742) üzenetére


Teaway
veterán

Egy fél szíved van?
Tartós tejet már ne vegyél... :D

Nincs itthon csokid??

(#11744) Geryson válasza Teaway (#11743) üzenetére


Geryson
addikt

:) Tudod, a mérgezés miatt megy le arra a szintre...

Most annyi történt, hogy csináltam egy ablakot máshova és innen látni, hogy a bal spawner nem megy, a jobb meg hát szó-szó, de legalább ebből az állásból fel tudom küzdeni a pókszámot 300 körülire szépen lassan. Legalább ez is haladás, de akkor sem értem, hogy mi történhetett (mert ugye itt jön még az, hogy nem mennek be a pókok a zúzóhoz egy bizonyos "létszám" felett).

Pont a folyosó másik oldalán van amúgy egy sötétkamrás loot farm, ez meg úgy termel, hogy az valami félelmetes! Érdemes megnézni, hogy mit dobott nekem ma pár óra játék közben (onnan hallom, hogy dolgozik, hogy rá van kötve 2 noteblock és hallottam, hogy folyamatosan nyomta a csipogást). Ez a farm, ez termelt anno is, de ennek a mostaninak kb. a negyedét.

Az egész azóta változott meg, hogy lefrissített 1.7.9.-re vagy mire, pedig ennek így semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11745) RaZroX


RaZroX
addikt

Tud valaki ajánlani egy jó Shader modot ? Illetve hozzá egy leírást ?
Nagyon szeretnék valami ilyesmit: [link], de tök hülye vagyok a MC modoláshoz. Előre is köszi!

ui.: 1.7.5

This is the way

(#11746) Teaway válasza RaZroX (#11745) üzenetére


Teaway
veterán

Sajna annyira leköt maga a játék, hogy huszadrangú az, hogy néz ki...

Nincs itthon csokid??

(#11747) RaZroX válasza Teaway (#11746) üzenetére


RaZroX
addikt

Számomra a kettő nem zárja ki egymást.

This is the way

(#11748) Superhun válasza RaZroX (#11745) üzenetére


Superhun
addikt

Pont erről beszéltünk itt a minap. 1.7.5-höz még nincs kész, csak 1.7.2-n működik teljesen.

(#11749) RaZroX válasza Superhun (#11748) üzenetére


RaZroX
addikt

És ahhoz egy útmutatót kérhetek ? :B

This is the way

(#11750) Superhun válasza RaZroX (#11749) üzenetére


Superhun
addikt

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.