Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) #56573440 válasza molnartibor (#11900) üzenetére


#56573440
törölt tag

má' hogy ne kéne sok dologhoz ? apiarist's pipe-hoz az kell csak igazán, elég ritkán dobják egyébként is, úgyhogy kár szerintem arra pocsékolni :) egyébként meg tropical is dobja, azzal lehet hogy egyszerűbb ilyeneket játszani, vagy maradni a tényleg leghatékonyabb mfr-es fafarmnál, abból elzakatol a háttérben egy hp kazán, a maradék rubber pedig teljesen használható resinként ;) egy fa dob vagy 3-4-et, ha még több kell akkor a logokat is lehet extractorban átpörgetni, bár erre még nem kellett fanyalodni. a pipe-ból úgyis elég sok kell egy idő után, ha tényleg pörgetni akarod a történetet, vagy xp farmot csinálni, etc, mindig jó ha van 10-20 stack belőle ;]

(#11902) molnartibor válasza #56573440 (#11901) üzenetére


molnartibor
tag

mihez használod az apiarist pipe-ot? és sose használom max 1dbot belőle hogy az alveary-k felől érkező agyakból mielőtt bemennek az AE-be előtte a heréket leválogassa de mostanában már azt is egy fuzzy export bus intézi :)

(#11903) #56573440 válasza molnartibor (#11902) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha ae-vel méhezel akkor értelem szerűen nem kell, de ha előtte, vagy nem azzal akarod megoldani (pl én ae előtt már méhészkedni szoktam) akkor azzal a legegyszerűbb automatizálni az egészet. wooden pipe, autarchic gate-el, apiarist pipe, ami kell visszateszi ami nem kell azt meg küldi el amerre akarod. azon túl meg elég nagy területen ae-vel lefedni elég laggos tud lenni, a bc pipe-okkal nekem jobb a helyzet, meg hát klasszikus ;)

[ Szerkesztve ]

(#11904) molnartibor válasza #56573440 (#11903) üzenetére


molnartibor
tag

Félreértesz én bc-vel csinálom csak a vége megy bele egy ae interface-be ha stabil királynő-here párosod van akkor hasonló ahogy mondod csak én úgy csinálom hogy wooden+atharic gate +és utána egy insertion pipe és amit vissza tud rakni visszarakja amit meg nem az mehet az AE-be. Nekem tökéletesen működik apiarist pipe nélkül az maximum akkor érdemes ha automatán akarod párosítani őket szerintem. A másik ami érdekes még a wiki szerint alveary-t alulról nem lehet kiszedni meg berakni na most gyakorlatban meg igen:)

(#11905) #56573440 válasza molnartibor (#11904) üzenetére


#56573440
törölt tag

az is egy megoldás, régen bugzott, akkor azért nem próbáltam, kiszórta néha a maradékokat, de lehet hogy akkor ránézek újra:)

(#11906) Amur


Amur
addikt

Sziasztok! Két kérdésem lenne:
1.szeretném a gyerköcnek is megvenni, a hivatalos oldalon 20euro,érdemes máshol vagy ez a tuti?
2.a direwolf modpack mellé, ill. úgy általában az FTB pack mellé az optifine+vmilyen textura pack stabilan, müködőképesen összehozható?
(nekem legutóbbi próbálkozásnál kifagyott,és utána be sem töltötte az adott mentést..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11907) Superhun válasza Amur (#11906) üzenetére


Superhun
addikt

1. A hivatalos oldal a tuti. :K
2. Optifine-t újabban nem szereti az FTB. Nagyon meg kell hekkelni, hogy egyáltalán elinduljon, de a stabilitás sosem lesz garantált. Szóval nem igazán éri meg vele vesződni...

(#11908) Amur válasza Superhun (#11907) üzenetére


Amur
addikt

Akkor a (vanillán kivül) melyik az a modpack ami mellé nyugodt szívvel rakhatok optifine-t és textura pack-ot?
(kisfiam első számú kivánsága a textura pack...)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11909) tatararpad


tatararpad
őstag

A régebbi MC verziókban, és a böngészőben elérhető classicnál is úgy van, hogy a teljes környezet szinte instant le van renderelve. Valamelyik verzióban nekem volt egy szakadás, és most valami ritka ocsmányul renderel, belátni a föd alá, hiányoznak a textúrák másodpercekig, stb. Eléggé illúzióromboló, youtube-os videókat nézegetve ez nem egyedi probléma, hogy lehetne ezen változtatni?

(#11910) Superhun válasza Amur (#11908) üzenetére


Superhun
addikt

Annyira nem vagyok benne a modpackokban. Egyébként is mindig változnak, biztosat nem lehet mondani. Ha csak texpack kell neki, akkor simán húzd rá a vanillára az Optifine-t. Elég lesz neki, ha az elején csak a vanillát szokja. :P

(#11911) Amur


Amur
addikt

nem tudom volt-e már:
FTB launcher frissítés után java hiba hegyek..próbálkozok mindennel,semmi.
Egyik angol fórumon olvasom: frissités után az optionsben a language-nél a semmiről english-re kell állítani.
Láss csodát,rögtön elindult.
Legutóbb mennyit szórakoztam vele,és teljesen újraraktam emiatt..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11912) #19617792 válasza Amur (#11911) üzenetére


#19617792
törölt tag

MultiMC ^^

(#11913) Amur válasza #19617792 (#11912) üzenetére


Amur
addikt

Köszi,ez jobbnak tűnik mint a magic launcher amivel próbálkoztam.
A gyerköc végül örül textura pack nélkül is a legrissebb 1.7.9-es MC-nek.
Én viszont szenvedek az FTB-vel továbbra is...
launcher frissítés óta megint nem tölti be a mentésem..kicsit unalmas mindig új világot kezdeni..
De csak az FTB-vel járok mindig így,a vanilla MC-ben pl. hiába lett 1.7.9 simán betölti az 1.5.x mentéseim.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11914) Amur válasza #19617792 (#11912) üzenetére


Amur
addikt

Multi MC-be pl. az ftb-t hogyan tudom importálni? találtam róla leírást,de úgy nem müködik.
Létrehoztam egy 1.6.4-es instance-st,abba a mappába bemásoltam a komplett ftb mappát,de nem látja, a sima 1.6.4 indul el..
Gondolom azt rontom el hogy nem a full mappát kell átmásolnom.Próbáltam csak a mod mappát az instance mod mappájába,úgy sem müködött..

Közben sikerült: egy könyvtárral beljebb másoltam mint kellett.
Az instance mappájába kell az FTB mappa komplett tartalmát(én meg az intance-on belüli minecraft mod mappájába másoltam..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11915) Amur válasza Amur (#11914) üzenetére


Amur
addikt

Mégsem jó.. mintha nem látná a mod-okat..sima vanilla mc indul el.
a multimc-ben pedig lát minden mod-ot már.. valami config fájlt kellene még átmásolnom?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11916) #19617792 válasza Amur (#11914) üzenetére


#19617792
törölt tag

settingsben tudsz olyat csinálni, hogy "track FTB instances", a launcher konfig fájljainak mappája fix, azt meg is találja, és meg tudod adni, hogy az instance-ok hol vannak, utána talán kell neki egy restart és látja az FTB instance-okat.
ha meg a MultiMC-ben akarod létrehozni az FTB packokat:
1. Vanilla Minecraft instance létrehozás. (pl. 1.6.4)
2. edit mods és jobboldalt Install Forge (kiválasztod a legújabbat, 1.6.4 esetén 965)
3. az FTB mappájában az egyes packokból átmásolod a "minecraft" mappát.

d:\Games\Feed The Beast\FTBLite2\ -> d:\Games\MultiMC\instances\FTBLite2\

3.a: még pontosabban elég csak a minecraft mappán belül a config és mods mappát átmásolni a MultiMC instance minecraft mappájába.

a kézzel létrehozott instance-nál valószínűleg azért nem látta a modokat, mert nem telepítetted a Forge-ot annál az instance-nál.

[ Szerkesztve ]

(#11917) Amur válasza #19617792 (#11916) üzenetére


Amur
addikt

Igen a Forge hiányzott neki. Így már tölti a mod-okat,viszont 20perc után is tölt..kilőttem,nem vártam meg.
próbálok egy friss FTB telepítést,és annak a mappáit átmásolni.

ilyen hibákat ír:
Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: net/minecraft/client/CallableLaunchedVersion
at net.minecraft.client.Minecraft.func_71396_d(Minecraft.java:2300)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_99999_d(Minecraft.java:814)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)
... 13 more
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: net.minecraft.client.CallableLaunchedVersion
at net.minecraft.launchwrapper.LaunchClassLoader.findClass(LaunchClassLoader.java:186)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
... 16 more
Caused by: java.lang.OutOfMemoryError: PermGen space

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11918) Amur válasza Amur (#11917) üzenetére


Amur
addikt

permgen space kell neki most nézem,az alapból 64MB, 4G ram-om van,mennyit állítsak be neki hogy jó legyen? (a java-nak 2,5GB-ot engedtem max)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11919) #19617792 válasza Amur (#11918) üzenetére


#19617792
törölt tag

PermGen-nek általában elég 128-192 MB, de érdemes 256 MB-ra állítani és biztosan jól fog működni. Permanent Generation
Heap-nek 2.5GB teljesen jó. Ennyit kapásból meg is fog enni, de mivel a Minecraft erősen leakel, ezért fog az többet is használni, kevesebbet ritkán.

(#11920) Amur


Amur
addikt

Vannak lehetőségek ebben a MultiMC-ben.
Egész könnyen össze tudok pakolni magamnak modpackokat.
Ha meglévő packokból válogatok akkor ugye elég kicsi az esély hogy összeakadnak?
FTB-s pakkokból szednék ki,tényleg csak párat, valahogy mindig az veszi el a kedvem az egésztől amíg 142 modot pl. a direwolf modpack betölt..
Nekem elég lenne egy tinkers+AE+buildcraft valami térkép moddal egy NEI-vel,oszt csókolom.
technikai vonalról lehet még 3-4et beleválogatnék, de hogy 20 alatt lenne az tuti.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11921) #56573440 válasza Amur (#11920) üzenetére


#56573440
törölt tag

Osszeakadni nem fog Max id ütközés lesz. Azt kikopi ugyis. Vagy kézzel a configban lovod at az idkat vagy idfix minus a mod neve az 99%ban megoldja auromatan

(#11922) Amur válasza #56573440 (#11921) üzenetére


Amur
addikt

mit javasolsz még amit mindenképpen érdemes belerakni egy saját modpackba?
(térkép mod,NEI és társaira gondolok)
Applied energistics,buildcraft,computercraft,forestry,IC2,mystcraft,openblock,thermal exp,tinkers biztos benne lesz.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11923) veector válasza Amur (#11922) üzenetére


veector
senior tag

forestry, extrabees, extracells (AE-hez folyadék tároló) így hirtelen

(#11924) Amur


Amur
addikt

Ez az AE addon is jónak tűnik. (Extra Cells mod)
[link]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11925) #56573440 válasza veector (#11923) üzenetére


#56573440
törölt tag

nagyon attól függ merre akarsz elindulni. tech vonalra én mindenképp becsapnék egy bigreactors, mekanism, icbm (iggen tudom hogy smp rakétákat építeni nem egy nagy lövés, de azért mókás ráhívni az antianyag rakétákat egy kifosztott falura :D) ilyenek. más alap modot én se nagyon használok, a többi meg egyébi preferencia. chisel, carpenter's blocks, ha szeretsz építeni, underground biomes ha unod a föld alatti egyhangúságot, flans mod ha súlyosan önsanyargató vagy de szereted a lőfegyvereket (atlauncherből tölthető mindcrack asszem ami tartalmazza alapból és használhatóra van konfigolva) ha egyszer működésre bírod és a recepteket se zilálja össze más mod, akkor barrett .50-es kaliberű sniperrel zombi fejét lelőni egészen vállalható életérzés :) ésígytovább.

a "fun" packomból pl ki nem hagynám a dartcraftot, iiigen op, iiigen a játék elején is túlságosan erős, utána meg pláne, iiigen a time torchon ki van kapcsolva a hiper mód (gyak ticket gyorsít egy területen, az állatok fénysebességgel párosodnak, a növények nőnek, etc...) de pl azt mindig visszakapcsolom mert poén, mert a kezdéshez a grindot szinte teljesen kikerülöm vele, és irdatlan jó móka:)

advanced genetics és társai is szórakoztatóak, gyak bármilyen mob génjeit el tudod szedni és másik mobba vagy magadba tudod tenni. repülhetsz ingyen, ehetsz füvet ha megéhezel, vagy hámozhatod a gyapjút csirkéről :D

[ Szerkesztve ]

(#11926) #19617792 válasza #56573440 (#11925) üzenetére


#19617792
törölt tag

TPPI packból érdemes kiindulni, mindenes pack, GregTech is van benne (meg rakat IC2, Thaumcraft addon), meg tonna magic, sok-sok tech és nagyon szépen balanceolva van. Dartcraft is nerfelve van benne, Mekanism is picit.
FTB universal configot használ, bármire ráhúzható. jelenlegi official FTB packok ehhez képest csak egy összelapátolt valaminek tűnnek. :D

(#11927) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv. Két hete felraktam az FTB Unleashed 1.1.7 csomagot. A konzol logja tele van WARNING illetve STDERR sorokkal. Van vkinek ötlete, hogy mi nem jó, vagy ez ilyen és kész? Rögtön a 11. sorban van warning, lehet hogy az egésznek ott van a gyökere? (amennyire én gondolom működik a játék, de mivel most találkozom először komolyabb packkal, így nem tudhatom) Köszi, bármi ötletet szívesen veszek.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11928) #56573440 válasza apatyas (#11927) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem para, ezek folyamatosan fognak jönni

(#11929) Amur válasza #56573440 (#11925) üzenetére


Amur
addikt

A bigreactors és a mekanism már bele is került a packomba.
Tech vonalra szánom teljesen, meg építkezni is szeretek.

Mekanism modnál jól értelmeztem hogy az MDK set része csak a fejlesztőknek szól,és nem kell berakni?
A core mod-ot töltöttem le+a generators és a tools kiegészitő modokat.

Így már alig várom hogy elindítsak egy új világot. Kell az újdonság, az új kisérleteznivaló, és persze a kihívás.
Eleszek vele,pont szabi következik, lehet megint csinálok videósorozatot is.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11930) #56573440 válasza Amur (#11929) üzenetére


#56573440
törölt tag

mdk nem kell neked ez így van.

mindkettőt lehet élvezni, gyak a játék kezdésétől kezdve és egészen extrém late game dolgok is kihozhatóak. pár apróságot azért összeírok hátha segít.

mekanism:

-mekanismra talán a legjobban használható tutorial ez
-a gépek elmennek redstone-al is mint energiaforrás, főleg kezdéskor jön jól az infuserrel, az energiaslotba kell tenni őket értelem szerűen.
- átadják egymásnak a gépek a cuccot mint thermal expansionban, a konfig fül jobb oldalán kell belőni piros a bemenet kék a kimenet, auto push-t ehhez be kell kapcsolni ugyanazon a fülön
- vannak upgrade-ek, a speed gyorsít, de durván megnöveli a fogyasztást az energy upgrade visszaveszi a fogyasztást, mindkettőből max 8 mehet a gépekbe a jobb oldali slotba.
- salination plant építését 2k copper alatt nem igazán érdemes lekezdeni :D
- vannak factory-k, amikbe bele lehet tenni craftoláskor vagy utólag cserélhető a gép, gyak az alap ore felolgozó egységek így 3-5-7 slotosak lehetnek, fogyasztásnövekedéssel de irdatlan sebességet hozhatnak (érdemes auto sort gombot kapcsolni rajtuk).

amire érdemes figyelni:

-a mekanism féle energiatárolás irdatlan fps laggot okozott nálam. energy cube néven futnak és középen a töltöttségének függvényében forog egy másik kocka. ennek a renderelése gyak felezte az fps-em...

- a generátorok közül a legjobb a hidrogén lenne, gyak vízből ingyen megy, de nálam az is szétlaggolta magát már 4 darabnál is....

- a windmillek egészen használhatóak ha nem egy staket teszel le, mert akkor az is szétgyepálja a rendszert.

- 5x ore feldolgozás elég para, elvi síkon adott a lehetőség, de az ehhez kellő 3 gép irdatlan lassú, és a harmadikban nem megy a push funkció, tehát abból valamivel ki kell szedni a kész cuccokat. csináltam belőle már olyan rendszert aminél minden ore külön gépsort kapott ebből a háromból, az meg laggolt...

- a mekanism folyadékok (inkább gázok) csak a saját csövezésében mennek, kivéve a brine.

- érdemes a config gyökerében található mekanism configban (van egy mappában is de abban semmi nincs ami fontos lenne) a clientupdatedelay-t 100 köré venni. kevesebb update lesz így, de nem fogja szétlaggolni a géped.

bigreactors: tutorial az újabb cuccokról

- kezdésnek elfut a quarry vagy a feldolgozó rendszer egy 3x3-as hűtés nélküli reaktorról (kb 250 rf) és alig eszik.

- a mutatott 3x1-es maggal működő rendszer brutális :D

- lentebb linkeltem egy computer craft progit amivel lehet őket kapcsolgatni, rettenet jó:)

amit még lehet hogy érdemes betenni az az ender io. a legjobb cucca az egy blokkban elvezethető irdatlan kábeltenger :) egy vonalon mehet me, folyadék, rf akár, kompatibilis minden moddal, az áramvezetékek meg jóval a thermal exp-es conduit fölött vannak, jól jöhet egy nagy reaktor mellé.

mielőtt világot generálsz érdemes megnézni mi generál ore-t mert default mind be lesz lőve. ezzel lesz 50 féle ore ugyanabból, mert forestry is csinál egy coppert meg a többi is. :) configból kapcsolható ki

(#11931) #56573440 válasza #56573440 (#11930) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah és az ender io ad még moduláris energiatárolót is, ha jól emlékszek darabja ad 50k fr kapacitást, egymás mellét téve multiblokká alakulnak, bármilyen formára "hajtogatható" vele egy buffer. a bc gate-ek működnek vele, én legutóbb egy nagyobb blokkot monitoroztam egy ore gate-el, ha üres lett küldött egy rs jelet, ha tele lett még egyet. a reactor redstone portján ha teszel bele meg megadható hogy toggle üzemmódban fusson, tehát egy rs jel bekapcs, másik rs jel kikapcs. ezzel kb feltöltötte a buffert, aztán ha tele lett leállt és be se kapcsolt amíg megint le nem merült.

(#11932) Amur válasza #56573440 (#11931) üzenetére


Amur
addikt

Köszi a tippeket, az ender io is bekerült.
Lassan ugyanott leszek mint egy ftb pack(de legalább olyan modokkal lesz tele ami tényleg érdekel és használni is fogok).
Az ore generálás optimalizálására van esetleg külön mod? mintha rémlene. Akkor nem nekem kellene manuálisan buherálni.

jah egyet találtam is,mindjárt átböngészem jó-e ez nekem:
custom ore generation mod

Ez szuper lesz! Világ generálásakor egy külön menüt csinál amiben be lehet állítgatni dolgokat!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11933) #56573440 válasza Amur (#11932) üzenetére


#56573440
törölt tag

optimalizálásra van pár custom ore generation mod, de alapvetően a thermal expansion egészen kezelhető és konzisztens módon csinálja, ha kész a pack akkor csinálsz egy mapet, beírod neibe hogy pl copper, megnézed milyen modok adhatnak coppert, aztán végigjárod azt a 3-4 et configból amiket láttál és mondjuk nem thermal exp, letiltod, vége. kb 5 perc.

általában copper és tin az ami probléma, a vanilla ore-okhoz nem nagyon nyúlkálnak, másban meg nem igazán van átfedés.

ha hosszú távon akarsz mókázni, értsd mondjuk endgame valami mókára vágysz extrában, el lehet gondolkozni galacticrafton is esetleg, űrbázist lehet építeni (gyak void wold, egész kellemes lagmentes megoldás, ha "kiesel" belőle, akkor az overwold "légterében" spawnolsz újra így nem halsz meg, egy csomó gépet ad pl űrbázis levegővel való ellátására, együtt megy pl mekanismmal is ami hasznos pl oxigén gyártásra, lehet menni holdra és marsra is) szintén copper tin generálást csinál ha nem tiltod le

ha már tech juteszembe a quarryplus :) 256*256-os quarry ami ugye 16 rendes bc quarry méret, enchantolható silk-el, fortune-el, meg úgy mindennel ami csákányra megy, quarry mellé pumpa is kerülhet hogy kiszívja a vizet, lávát, (tengeren nem jó használni mert megáll egyből, nem tudja kiszedni azt a mennyiségű vizet), kimaxolt enchantokkal veszett gyors, van benne ugyancsak enchantolható bc lézer, stb. :)

(#11934) Amur


Amur
addikt

vajon egy MultiMC-ben összerakott modpacknál bepróbálhatok egy optifine-t 1.6.4-re?
Ha az ftb launcherrel van baja akkor ezzel müködhet.
Gyerköcnek éppen a texturapack és optifine mellé beraktam pár modot(össz ötöt,autók,vonatok,oroszlánkirály map kellett neki), nem volt vele gond.
Én mondjuk belepakolnék kb. 40 mod-ot.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11935) #56573440 válasza Amur (#11934) üzenetére


#56573440
törölt tag

backup után már miért ne próbálhatnád be? max nem fog menni :D

(#11936) Amur


Amur
addikt

A direwolf modpack-ot vettem alapnak(abban benne vannak 90%-ban azok a modok amiket tech vonalon beleraknék).
a 142 mod-ot már 70re redukáltam,úgy hogy ugye raktam is hozzá(bigreactors,mekanism,ender io,decocraft,extracells,simply jetpacks)
Van pár amiről nem tudom biztosan hogy nem-e dolgozik össze más nagyobb tech moddal,és nem gond-e ha kiszedem:
project RED
universal electricity
slick util
redstone arsenal
powercrystal Core
numina
mobiuscore
minefactory reloaded
evoc
denpipes
calclavia

ezekből mit hagyhatok még ki. Legtöbbről vagy semmit,vagy egymondatos leírásokat találtam..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11937) Amur válasza #56573440 (#11933) üzenetére


Amur
addikt

Amit eddig néztem(forestry pl.) eleve false-ra van állítva a tin és copper generálás,de átböngészem a többit is.
Lehet azért mert a direwolf modpackot vettem alapul,és ott együtt vannak a thermal exp.-al.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11938) #56573440 válasza Amur (#11936) üzenetére


#56573440
törölt tag

universal electricity

ezt ne szedd ki ezt használja az ic-n kívül az összes áramot használó mod, talán még a bc is, bár az nem 100%.

slick util: modular power suit használja, ha azt nem akarod használni mehet azzal együtt. ha mps kell akkor maradjon

powercrystal Core: minecraftory reloaded "core" modja, ha az megy akkor ez is mehet, bár mindkettő egészen értelmes farmok készítésére. bármilyen növény, mobtrap, etc gyorsan kényelmesen...

numina: egy kis optimalizálós izé amennyire ismerem, nem zavar sok vizet ha marad.

mobiuscore: a rendereléssel játszik, gyak laggot próbál csökkenteni. mindenképp benne hagynám

Evoc: nem sok vizet zavar szintén optimalizációs "csomag", hopper, furnace és spawner update mechanikákba szól bele, ezeken javít, inkább vanilla fronton van több értelme.

denpipes: kell hozzá a denlib mod is, bc csövekhez ad újakat. ha nem akarsz bc csövezést használni akkor mehet levesbe

calclavia: minden amihez kell az universal electricity ahhoz ez is kell.

ami gyárilag benne volt dw packban az rendben lesz. a többit érdemes megnézni amit te tettél bele, pl mekanism tuti hogy akar generálni tint is coppert is

[ Szerkesztve ]

(#11939) #56573440


#56573440
törölt tag

jah és az extra jatpackes modot én kiszedném, mert a mekanism úgyis ad egy jatpack-et vagyis kettőt ha a páncélozott verziót is beleveszem (ami dettóban ugyanaz ugyanúgy hover van benne vagy normál mód) ad hozzá falldamage ellen csizmát is, úgyhogy ha már szanálsz és minimalizálsz akkor az is mehet.

annyi "hátránya" lesz, hogy nem energiával, hanem a mekanism féle separatorral, vízből kiszedett hidrogénnel fog menni, de elég sokáig elég egy töltés, a víz is ingyen van, sima mekanism tankban (az egy blokkos kerek izé nem a multitank) tölthető értelmezhető sebességgel, vagy eleve a separatorban csak úgy lassú

ez meg csak úgy poén, kicsit ad talán a mobok gyilkolásához, bár lehet hogy csak nekem van ilyen fegyverhiányom mindig mc-ben :D pisztoly, smg, rifle, shoti, rakétavető, sniper van benne minden, és random sebzés, tulajdonságok, páncélok, stb, úgy mint a borderlands játékban

[ Szerkesztve ]

(#11940) Amur válasza #56573440 (#11939) üzenetére


Amur
addikt

simply jetpacks a mod, azért tetszett meg mert RF-el tölthető.

simply jetpacks

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11941) Amur


Amur
addikt

egy ID conflict lett:
#Blocks
2500: null from props - extrautils:angelBlock from ExtraUtilities
Suggested Ranges: 2580-3001 (422 IDs), 1556-1752 (197 IDs), 3711-3897 (187 IDs)

hogyan tudom ezt egyszerűen kigyomlálni?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11942) Amur válasza Amur (#11941) üzenetére


Amur
addikt

Megint lejárt az időlimitem.
Beraktam ezt az id fix minus modot,helyre is rakta a dolgot, jól olvastam hogy a probléma orvoslása után ki kell venni a modot?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11943) #56573440 válasza Amur (#11942) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ki kell. Tudom hogy rfel megy de extrát nem ad a meglevohoz es a mekanism fele páncélozott nomeg durván jol nez ki ;] hovatovább rfel megy, csak egy gep eszi az rfet es hidrogént gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#11944) Amur válasza #56573440 (#11943) üzenetére


Amur
addikt

mekanism vonalon mivel kell kezdeni? A vízes energia cucc vagy heat generator. Bár úgy látom bányászással az osmium miatt. De gondolom valamilyen energia akár RF is aztán ore process gépek.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#11945) #56573440 válasza Amur (#11944) üzenetére


#56573440
törölt tag

mekanism téren kezdésnek mindenképp kell egy metallurgic infuser. ez az első gép belőle. azt hajthatod még rs-el is akár. azzal megcsinálod az alap építőelemeket, kelleni fog steel belőle (vas+coal vagy charcoal, ami kijön mégegyszer átpörgeted ugyanúgy valamilyen coallal és kisütöd) aztán meg enritched alloy rs+vas téren

utána ore 2x-re mehet az enrichment chamber és a sütő.

energiából a heat generator elég lassú, etethető coallal akkor azért elindul, vagy alá egy lávablokk és lassan ingyen energiát termel. azzal érdemes kezdeni, de elég hamar el lehet jutni a 3x3-as bigreactor féle reactorig, azzal meg bőven lehet hajtani évekig. talán egy stack körül elég hamar összeszalad a yellorium (csinálj ae féle grindstone-t az mindennel kompatibilis kb ore szinten és bár klikkelni kell így manuális de duplázza dusttá az oreokat) a yellorium ha megvan akkor egy stack faszenet vagy szenet beküldesz sütőbe azzal megvan a carbon vagy mi ingot, azon túl meg egy kis üveg kell meg egy gyémánt kb.

a reaktor falait nem kötelező a reactor glassal csinálni, ahhoz kell spec üveg, mehet a rendes blokkokból. egy controller, egy power tap, kezdésnek akár egy reactor acces port, és kész is. benyel vagy 4 yelloriumot és elmegy egy napig :D

(#11946) #56573440 válasza #56573440 (#11945) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah és ha van hozzá kedved simán rárepülhetsz egy windmillre kezdés után is ha van egy kevés nyersanyag a grindstone miatt. van beépített buffere, nem sok de van, magasság függő hogy mennyit termel, és gyak ingyen van a hidrogén generátort hanyagolnám teljesen ahogy írtam elég sok laggot okoz. amennyire láttam főleg azért, mert amikor nincs elég fogyasztó rákötve, akkor folyamat ki-be kapcsolgat. csak közben világít is ha megy, úgyhogy folyamatosan újra kell számoltatni a fényt. configból se lehet ezeket a hülyeségeket kilőni, ahogy a particle is mindig megy ha megy a gép, ne kérdezd miért, ilyenekért instant tarkón lőném aki belekódolja

(#11947) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!
Szükségem lenne egy kis segítségre, mivel borzasztóan bosszant a dolog.
Nem tudom jó helyen próbálkozom-e, de remélem tudtok segíteni...Szóval, az lenne a gond, hogy Hexxit modpackkel játszogatunk vagyis én csak próbálok, mert inkább csak szenvedek...Szóval belépek a játékba kb, 120 fps-sel aztán egy kis idő után 5 fpssel kinlódok... i5 4570-es procival és 8 gb rammal, vga csak integrált van benne, de azért többet kellene tudnia sztem.. 64 bites win7-em van, ehhez tartozó java fenn is van.
Valakinek van esetleg valami tanácsa vagy valami ötlete?
Segítséget előre is köszönöm.

(#11948) jonnyjoker01 válasza Ladanielx (#11947) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Próbáld letelepíteni az OptiFine - t.
Nézzük azzal hogy működik...
Ja, és igen, jó helyen próbálkozol :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11949) Cucuska2 válasza Ladanielx (#11947) üzenetére


Cucuska2
őstag

Van valami kalamajka az integrált Inteles csodákkal és az OpenGL-el.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11950) Ladanielx válasza Cucuska2 (#11949) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Én is gondoltam ilyesmire, de ha lövésem sincs ezekről a dolgokról akkor hogy álljak neki? :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.