Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Amur válasza Geryson (#12699) üzenetére


Amur
addikt

Ez érdekes:
Video settings
Alternative Block toggle
Can disable/enable (weighted) alternative block models
When turned off, the least complex highest priority model will always be used for each block
Use VBOs toggle
Can enable/disable vertex buffer objects
May offer a ~10% performance increase when set to ON
Anisotropic filtering has been removed
Render distance slider now goes up to 32 when using 64-bit Java
Requires 2 GB of allocated RAM
Removed Advanced OpenGL

A részletes terrain generálás is tetszik:
-toggle to turn oceans into lava oceans (kell a frásznak nether! :D )
-customizes the ore distribution for dirt, gravel, granite, diorite, andesite, coal, iron, gold, redstone, diamond and lapis
Rarity, height range and vein size

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12702) PeL válasza Amur (#12701) üzenetére


PeL
addikt

Eddig sem kellett Netherbe menni a láva miatt :) 12-es szinten sokszor 2-3 chunk méretű lávatavakat lehet találni.

(#12703) Amur válasza PeL (#12702) üzenetére


Amur
addikt

Ne tudd meg milyen hamar fel tudtam azokat szipkázni..magam is meglepődtem! :D
Na de egy full oceán! Az már valami! :D
Igazából majd az érdekel hogy az igért optimalizáció mennyire valós, mert írják:
Optimizations, Rendering & Graphics
Significant increase in FPS and performance
Each world (Overworld, Nether, End) now runs on its own thread
Chunk rendering and chunk rebuilds are now multi-threaded - super fast chunk rendering!
Rewrote chunk sorting
Better visibility culling code
Mob pathfinding is now multi-threaded
Rewrote the inventory system
Ore generation is now more than twice as fast

De mire minden értelmes mod kijön rá..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12704) PeL válasza Amur (#12703) üzenetére


PeL
addikt

Akkor költözni arrébb 2-3 chunkkal, Ender Tankkal ugyanúgy megoldható :) Netherből lávát hozni az túl egyszerű :D

(#12705) Amur válasza PeL (#12704) üzenetére


Amur
addikt

Ahogy mondod. Mostanában nether nélkül játszom. Csak ha muszáj megyek át, kell az alternatív energiaellátás megoldása nether-es láva tengerek nélkül! Nem szeretjük az egyszerű dolgokat! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12706) PeL válasza Amur (#12705) üzenetére


PeL
addikt

Én már rég nem lávából nyerem am az energiát, megépítettem az 5 rodos, Gelid Cryotheummal hűtött BigReactor-t, ami 6.5K RF-et termel ha fullon megy. Majd lehet építek hozzá egy turbinát is, megnézem úgy mennyit fog majd termelni, csak nincs még elég Cyanite-om hozzá. Jelenleg úgy üzemel hogy az 5 rodból letoltam egyet 90%-ra (10%-ot használ) , a többi rodot ki is kapcsoltam teljesen, és még így is fullon tudja tartani az energiaszintet, pedig már van jó pár gépem :) Ha hirtelen kell nagy energiát tölteni kb 1 perc alatt feltölt egy 50 millás Resonant Energy cellt.

Közben megépült az Essence gyártóm is, kénytelen voltam a main szintemre beépíteni hogy legtöbbször aktív is legyen, mert ha messze megyek a spawnerektől deaktiválódnak :(

(#12707) Amur válasza PeL (#12706) üzenetére


Amur
addikt

Egyértelmű választás a bigreactor, de lassan nekem az is amolyan "easy way".
Most pl. két szélgenerátor látja el a full érctriplázós mekanism-os gépsorom.Az 5 gép,ami optimális esetben egyszerre megy,plusz mellette még 2-3 gép fut. Így az elején magam is meglepődtem,hogy ha magasra rakom, milyen hatékony, és "tiszta" energia. :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12708) PeL válasza Amur (#12707) üzenetére


PeL
addikt

Én eltávolítottam a Mekanism modot, meg az IC2-t is, egyszerűen nem használom egyiket sem, így feleslegesen foglalták csak a RAM-ot, mert a TE, TC, BC, AE, BR, EnderIO, MFR, OpenBlocks (a nagyobbak közül) modok mindent beleraknak ami szükséges.

Ja egyébként jut eszembe, múltkor néztem az egyik videódat amiben az OpenBlocks-os Big Buttont akartad használni, de gyorsabban csukta az ajtót mint az alap gomb. Nem tudom azóta rájöttél-e, de úgy működik hogy a gombnak van egy saját "inventory"-ja, amire sneak-clickelve előhozhatod, és pakolhatsz oda cuccokat (bármilyen szemetet) amivel késleltetheted az ajtó becsukódást.

Pár mocskos szomjazott a véremre:

(#12709) #56573440 válasza PeL (#12708) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát a mekanism fére ore feldolgozás azért az nagyon nyerő dolog, a digiminerrel irányítottan ásás pláne, mondjuk pack függő, de pl tppi-ben két turbina 4 hp boilerrel hajtva a jelenlegi felállással 30k rf/t-t ad, kvázi ingyen, mert csak fát eszik az meg van, viszont azt is el tudja zabálni a rendszer ha ások+feldolgozok+gregtech is beindul... ;]

(#12710) PeL válasza #56573440 (#12709) üzenetére


PeL
addikt

Az úgy kemény, én is TPPI configgal játszom, de nekem az a reaktor aminek 8-9K RF-et kéne termelnie nálam csak 6.8-at termel, de mindegy ez is bőven elég most, nem piszkálok bele. Egyébként majd egyszer kipróbálom a mekanismot is, de egyelőre elvagyok ezekkel is, lekötnek és baromira tetszik is :K Szeretek molyolni a dolgokkal :C

(#12711) csoki válasza PeL (#12706) üzenetére


csoki
senior tag

FYI openblockos tankokkal vigyázz mert nagy mennyiségben iszonyat lagot tud csinálni (40-50 még nem gáz)

(#12712) #56573440 válasza csoki (#12711) üzenetére


#56573440
törölt tag

és nagy méretben meg néha furcsán osztja el a tartalmát és itt ott elveszik belőle az anyag. több yt csatornán is láttam legutóbb talán ijevin futott bele, leolvasztott egy tonna ingotot folyékony fémmé talán vasat 1-2 millát és pár százezret kapott amikor újra kiöntötte ;]

(#12713) PeL válasza csoki (#12711) üzenetére


PeL
addikt

Azt én is megfigyeltem hogy néha bugosan mutatja a tartalmát, de olyankor felszedem és lerakom, akkor megjavul. Egyébként alternatíva van rá valami?

[ Szerkesztve ]

(#12714) PeL válasza PeL (#12713) üzenetére


PeL
addikt

A lagot én is tapasztalom egyébként. ExtraUtils-os drum jó ilyen célra?

(#12715) #56573440 válasza PeL (#12713) üzenetére


#56573440
törölt tag

attól függ mi van fent. gregtechnek van tankja, a railcraftnak egészen nagy multiblokkos tankjai vannak, és a portable tankok egyblokkos megoldásokra. nomeg a megunhatatlan applied energistics extra cells addonnal gyak ugyanúgy tárolja a folyadékokat lemezeken mint a blokkokat. lag tekintetében szerintem az a barátibb vagy jah a drum de az csak 256 vödörre:D

[ Szerkesztve ]

(#12716) PeL válasza #56573440 (#12715) üzenetére


PeL
addikt

ME Fluid Storage mellett döntöttem, 16K-s drive-al indítok, nem tudom mennyire lesz elég. Kb. 5x kellett átszámolnom miből mennyi kell hozzá :D

(#12717) #56573440 válasza PeL (#12716) üzenetére


#56573440
törölt tag

attól függ mennyi félét tárolsz majd rajta. én általában preformatálom őket egy max két folyadékra, és akkor elég sokat elnyel, ha 10-20 különbözőt tennék rá akkor persze jóval kevesebb

(#12718) #19617792 válasza #56573440 (#12717) üzenetére


#19617792
törölt tag

fluid storage-okra max 5 folyadék rakható fel egyszerre. :D

(#12719) Amur


Amur
addikt

Ha sokat akartam tárolni régebben én is a railcraft-os tankot használtam, de az agrarianban láttam az ME fluid-os cuccait, és szerintem is a legjobb megoldás.
az openblock mellett max a látvány szól! :) (na meg persze hogy olcsó)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#12720) #56573440 válasza #19617792 (#12718) üzenetére


#56573440
törölt tag

mondtam egy számot:D soha nem próbáltam mi a vége értelem szerűen mert minek:D

(#12721) PeL


PeL
addikt

Olyan buggal találkoztatok már hogy eltávolodva a bázistól, majd később visszatérve megbolondulnak az item és fluiductok valamikor? Tehát elakadnak bennük a cuccok egy bizonyos ponton, relog után meg minden egyszerre elmegy a helyére onnan ahol elakadtak. Fura :F

(#12722) Geryson


Geryson
addikt

Próbálta valaki az 1.8-ban a vasutat? Én most csináltam egy jó 100 blokkos powered rail track-et, de nekem nem gyorsul halálira fel, csak ahogy szokott. Vagy akkor nem rakták bele brutális felgyorsulást a kisiklással együtt (spanshot-ban láttam, hogy olyan lesz).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12723) #19617792 válasza #56573440 (#12720) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezt éppenséggel kiírja ha ráviszed az egeret :DDD

(#12724) PeL válasza PeL (#12721) üzenetére


PeL
addikt

Chunk loader úgy néz ki megoldotta ezt a problémát.

(#12725) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Jelentem az 1.8 update tényleg rengeteg fps növekedést hozott.

1.7.10-ben megnyitott világnál egy helyben állva egy bizonyos pontnál 177 fps volt a maximum

1.8-ban ugyanazt a pontot betöltve 357 körül :Y :Y

Grat jeb :R

Üdv. Johnny

(#12726) #19617792 válasza jonnyjoker01 (#12725) üzenetére


#19617792
törölt tag

lesz az 1 számjegyű is egy tech-orientált modpackkal. ;]

(#12727) kmisi99


kmisi99
addikt

Remélem 1.8 ból fog jönni akkor jó nagy modpack. Elkéne mostanra kicsit izzad a gép tppi alatt.

(#12728) PeL válasza kmisi99 (#12727) üzenetére


PeL
addikt

Épp ma olvastam egy hírt a Team CoFH oldalán, hogy mi az álláspontjuk az 1.8-al kapcsolatban.

http://www.patreon.com/creation?hid=904925

Röviden és tömören: Mostanában nem fog jönni hozzá semmi nagyobb mod...

Más:

Feltettem a Quarry Plus modot, meg is építettem, de mikor lerakom a Waila <ERROR> -t ír rajta ott ahol az energiaszintnek kéne lennie. Ez jelent valamit? Mert a gép maga működik rendesen, épp elkezdtem egy hegyet lebontani vele.:

[ Szerkesztve ]

(#12729) #19617792 válasza PeL (#12728) üzenetére


#19617792
törölt tag

1.7-re is majdnem örökké tartott, mire jött Forge... meg felesleges rohanni, így is bugosak a modpackok, ha még jobban rohannának, annyira se tesztelnék őket, mint most.

(#12730) PeL válasza PeL (#12728) üzenetére


PeL
addikt

Meg még egy kérdés: Mekkora energiával érdemes ellátni a QP-t? Mint a képen látható odatettem neki egy 3x3-as BigReactor-t 1x1 blokkos fuel roddal, 221 RF/t-t nyomat neki. Így elég gyorsan dolgozik, de lehet ezt még gyorsítani, ill érdemes bővíteni a reaktort?

(#12731) Geryson válasza jonnyjoker01 (#12725) üzenetére


Geryson
addikt

Nem nézted a vasutat?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12732) #56573440 válasza PeL (#12730) üzenetére


#56573440
törölt tag

hogy mennyit eszik nem tudom. de enchantolható, és az sokat dob a sebességén és az étvágyára is hatással lehet link

meg 256*256-nál kisebb területre letenni fölösleges ;]

(#12733) Balathruin válasza jonnyjoker01 (#12725) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem most 12 chunk látótávval lett annyi FPS, mint korábban 8-cal.
De azért nem rossz, hogy január óta csinálták...

(#12734) PeL válasza #56573440 (#12732) üzenetére


PeL
addikt

Tudom hogy enchantolható, már tettem rá Efficiency III-at, Fortune II-t meg Silk Touch-ot is. :) Egyébként most csak próbálgatom, majd csinálok neki egy 256x256-os területet, ha folyó kerül az útjába akkor a pumpával azt is kiszivattyúzza?

[ Szerkesztve ]

(#12735) nbarnabas


nbarnabas
tag

Újabb segítséget kérnék :(
TPPI-ben alapból ki van kapcsolva az Advanced Genetics repülés génje. Én ezt a konfigban visszakapcsoltam. A tppi konfigfájlban nem találalok erre utaló részt. De még így sem működik a dolog. Hol kell keresnem még tiltást/engedélyezést? Köszi előre is

(#12736) jonnyjoker01 válasza Geryson (#12731) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Holnap azt is tesztelem (gondolom az azért kevesebb lesz jóval.)

Üdv. Johnny

(#12737) #56573440 válasza nbarnabas (#12735) üzenetére


#56573440
törölt tag

restartoltad a játékot? mi az hogy nem működik? nem repülsz? a konfig file az amennyire láttam azt szabályozza hogy dophatja e egyáltalán a gént magát amikor elkezded feldolgozni a bat-et. az viszont nem garantált, én kb folyamat robottal egy órát küzdöttem amire meglett a nyomorult és 3-4 bat bánta :D

vagy maga a repülés nem megy? config átírás és restart után nálam duplaspace-re szépen teszi a dolgát

(#12738) nbarnabas válasza #56573440 (#12737) üzenetére


nbarnabas
tag

Nekem nem volt olyan nehéz megszerezni őket. Még a játék elején amikor csak tinkerrel küzdöttem, ahogy találtam egy denevért, már szurkáltam is meg. Aztán napokig figyeltek a tárolóban, lehet megromlottak.

Konfigot direkt nem szerkesztek, ha fut a játék. Így a restart ok. Azt bevallom nem tudom már, hogy előbb szedtem-e ki a denevérből, és csak utána írtam át, vagy fordítva.
2-3 denevér dobott vagy 20 Fly-gene-t. Ezekből csak egyet breedeltem fel, és azt adtam be magamnak, de nem reagáll a duplaspace-re.
Amiket próbáltam: póknak a falmászása, tintahalnak a vízalatti légzése, meg a csirke esése, az mind megy.
Lehet megkopasztok még egy szárnyas egeret, hátha az új cafatokból össze tudja rakni.

Éjjel látást miből lehet nyerni? Vagy az ModSouce-ban van csak?

Meg ez lehet hülyeség, de a zombi álltal kapott Resistance ikonja ott figyel a kurzor mellett. Ezt le lehet valahogy kapcsolni? (vagy akkor minden ilyen hatásikon eltűnik?)
Vagy jobban járok ha kiveszem azt a gént?

(#12739) #56573440 válasza nbarnabas (#12738) üzenetére


#56573440
törölt tag

érdekes akkor, nálunk működik csont nélkül. random az esély hogy mikor dobja, úgyhogy én szívtam vele:D

itt tudod megnézni mi ad mit. én nem látok sajnos olyat hogy sötétben láss :( pedig tudnám értékelni :DDD

őőőő még az lehet hogy a fly mode ki van kapcsolva a sima mc configban.

[ Szerkesztve ]

(#12740) PeL válasza #56573440 (#12732) üzenetére


PeL
addikt

Na szóval 1 db 1 blockos fűtőrúddal nem bírta, kiürült a reaktor buffer, két darab 1 blokkos fűtőrúddal viszont már elbírja, tölti folyamatosan úgy hogy a quarry megy róla, így full speeden olyan 350-400 RF-et eszik a QuarryPlus tickenként, piszok gyors egyébként :D

[ Szerkesztve ]

(#12741) #56573440 válasza PeL (#12740) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a bajom hogy nem 16x gyorsabb mint a quarry, bár annyit nem is gyakran teszel le ha nem taligának hívnak:D az lenne az űber ha egy nap alatt leérne a 256 aljára, de hát arra esély sincs még maxon hajtva se

[ Szerkesztve ]

(#12742) Darahian


Darahian
tag

...mókás, hogy aki vanilla minecraftot játssza, az ebből a maszlagból egy kukkot sem ért...

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#12743) PeL válasza Darahian (#12742) üzenetére


PeL
addikt

Én is kb 3 hete játszom modokkal, mérföldekkel nagyobb a játszhatósági faktor így. Persze tisztelem pl. Gerryson és a hozzá hasonló embereket akik kitartanak a vanilla mellett és képesek még abban is nagyon durva dolgokat megépíteni, de számomra ezek után az alapjáték már túl unalmas és egysíkú lenne, modokkal sokkal több a lehetősége az embernek (tudom, kreativitás kérdése, de én annyira nem vagyok kreatív ember, szeretem az egyszerűbb dolgokat :DDD) Egyébként hamar bele lehet tanulni, pár tutorial jellegű videót néztem meg, belenéztem pár videósorozatba és kedvet kaptam hozzá. Meg is építettem már jó pár dolgot magamnak :)

Egyébként ha zavarja az embereket, lehetne külön modos MC topikot nyitni nem?

[ Szerkesztve ]

(#12744) Darahian válasza PeL (#12743) üzenetére


Darahian
tag

Nem zavar különösebben, kb 1.6 óta nekem is kicsit lapos a vanilla - csak mióta a második kisfiam is megszületett ( basszus, kisgyerekeknél a problémamennyiség a gyerekek számához képest exponenciálisan növekszik...) valahogy nem sok időm van játszani, amikor meg idő van, addigra már energiám nincs :D
Gyanítom, hogy legközelebb akkor fogom komolyabban elővenni, ha véééégre piacra dobják az Oculus Riftet. De akkor egy hétre elköszönök a családtól, és magamra zárom az ajtót.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#12745) Geryson válasza jonnyjoker01 (#12736) üzenetére


Geryson
addikt

Javítottál már szerszámot? Az agyam eldobom! Olyan csákányom van, hogy 37 XP volt egyetlen javítás, tehát olyan 3 x 37 XP kellett ha már rommá vertem és éppen, hogy még egyben volt.

Most lemegyek és gyémánttal javítottam és írd és mond 4, azaz 4 XP-be került a javítás! :) Utána jöttem rá (én hülye), hogy azt hiszem lappissal is lehet most már javítani. Jól emlékszem?

Hát azért így más a leányzó fekvése, eddig is szerettem bányászni, na de ilyen áron egy kicsit más...

PeL: Nyomtam vagy egy fél évig-évig az FTB-t blackékkel. Jóféle, de nekem ott is szép házam volt, csodálatos pincék, csodálatos szortírozó viszont az már nagyon-nagyon időigényes volt nekem, ezért jobban bejön ez a Vanilla. Majd tolok fel képet, hogy milyen kecóm volt! Az "unalmasról" csak annyit, hogy kb. decemberre elegendő tervem van még most is a fejemben hirtelen (de persze értem amit mondasz!) :D

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12746) #56573440 válasza Darahian (#12744) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem nálam a rifet sebészileg kell majd eltávolítani, bár annak ugye alapból kelleni fog a craft, ennek a játéknak meg semmi nem elég, olyan lesz egy darabig mint a crysis első része, vagy bemész a boltba és ami a legjobb abból kettőt kérsz vagy hármat, vagy vársz egy évet ;]

(#12747) Darahian válasza #56573440 (#12746) üzenetére


Darahian
tag

Most váltottam gépet. A fene ott egye meg, ha Core i-5 meg 8GB RAM nem elég neki. :N

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#12748) #56573440 válasza Darahian (#12747) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát oculusszal nem tenném a fejemet rá hogy elég lesz:D

(#12749) Darahian válasza #56573440 (#12748) üzenetére


Darahian
tag

Még mindig konokul tagadják, hogy több erőforrásra lenne szüksége az Oculus Riftnek, mintha monitoron keresztül játszanád a játékot.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#12750) jonnyjoker01 válasza Geryson (#12745) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az új enchantoló renszer eszement jó. A lvl 30 enchantoknál 4 lapis és 4 szint szükséges továbbá egy alap 30 szint. Tegnap grindoltam és most van 2 duplachestnyi enchanted book-om :)

Javításnál nem láttam lapisnak slotot bár 1.7-es texrùrát használok tehàt érthetô.

Ocolust nagyon várom :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.