Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) eventus válasza kekkola (#15950) üzenetére


eventus
veterán

Ha tudod mi és mit nyújt a BIS, akkor nem kérdezed.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15952) lezerpiramis válasza kekkola (#15950) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nemcsak a BB APN a lenyeg a BIS-nel (tehat az egyedi csatorna, olyan APN, amelynek forgalmaba nem lat bele senki), hanem a szolgaltatashoz tartozo funkciok (pl. tomorites, ingyen BB-s SMTP, push email barmilyen POP/IMAP fiokhoz). Hopp, ez mar nem is harom, hanem negy :)

(#15953) kekkola válasza lezerpiramis (#15952) üzenetére


kekkola
senior tag

Köszi a választ!

1: Titkosítás: ez a legjobb benne, ha valóban a BIS is titkosított csatornán folyik ("...Nincs 3DES tikosítás, nincsenek policy lehetőségek, nincs semmi egyéb extra. Csak a kérdés marad, hogy mitől jobb ez, mint egy standard telefonos POP3 postafiók kezelés, s igazából nem sokkal nyújt többet..." - a topik indító cikkből) :F

2: Tömörítés: ez elenyésző jelentőségű, ez akkor volt fontos amikor 20MB adatforgalmat kaptál 5000 forintért.

3: "ingyen BB-s SMTP": ingyen??? :U ;)

4: push: 2007ben ez fícsör volt, de közben 2014 lett. (nekem gmail-em van, ugye ott ez alap)

Amiért én nyugodt szívvel fizetnék:
Legyen mondjuk 2000ft/hó, amiért a következő szolgáltatásokat kapom: 10GB felhőtárhely (email szerver saját BB-s email címmel, push, névjegy-naptár szinkronizáció és tárolás, szabad felhasználású tárhely ahová fájlokat tudok feltölteni és biztonságban van) és hozzá kapcsolódó (valóban) titkosított csatorna, titkosított internet csatorna, 1GB adatforgalom.

Nekem azért van BB-m mert tetszik az eszköz, az operációs rendszer, ellenben nagyon nem tetszik hogy egy őskövület szolgáltatással (BIS) gombolják le a júzereket. Vannak itt kollégák akik attól érzik "special one"-nak a rendszert, hogy fizetnek érte, ráadásul olyan dolgokért amely egyéb helyen ingyen hozzáférhető (ott sincs ingyen csak a készülék árába van beépítve vsz, de a BB alapból nem olcsó és még havonta fizethetsz), hasonló minőségben (a titkosítás az egyedüli ami megkülönböztetheti a többitől, ha ez valóban így van)... lelkük rajta. Én úgy látszik fiatal vagyok, nekem akkor lett okostelefonom, amikor már nem kellett a gatyámat lepengetni egy kis széles sávért mobil eszközön, ill. bizonyos dolgok természetesnek és alapnak tűnnek amikor egy mobileszközt a kezembe veszek (pl. nem pisilem össze magam egy push szolgáltatástól)

#15951: :((( azt hittem tudsz újat mondani.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#15954) consono válasza kekkola (#15953) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem én veled vagyok egy platformon: én is az OS miatt választottam a BlackBerry-t, a szolgáltatáskínálatban már nagy különbség nincs a négy platform között (sőt, a BB-nek nincs dedikált felhő szolgáltatása, én pl. az MS-ét használom most is, mert ott van mindenem és itt is jól működik). A BIS/BES felett eljárt az idő, jó mutatja az is, hogy a BES10 már teljesen az ActiveSyncre épül...
Én mondjuk régi motoros vagyok, 8100-tól fölfelé elég sok BB megfordult a kezemben (8100, 8820, 9000, 8520, 9700, 9360, Z10, Q5)

"In God we trust. All others must bring data"

(#15955) kekkola válasza consono (#15954) üzenetére


kekkola
senior tag

:) nekem is volt már egy pár: 8520, 9700, 9780, 9900, Z10, most Q10. Nem vagyok fanboy, látom a hibákat és néha mérgelődök rajtuk.

Tőlem távol áll ez a "fizessünk, mert az megszűri a hülyéket" ( :D ) gondolkodásmód. Ha körülötted mindenki mindent rosszul csinál, tanácsos elgondolkodni azon, lehet te nem csinálsz valamit jól?!

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#15956) domel


domel
tag

Hi! Azt szeretném kérdezni, hogy a "google play services" program telepíthető BB-re? Egy androidos program hiányolja :( Egy órát rászántam, de egy ilyent találtam, az is hibával leáll

Üdv: domel

(#15957) eduba válasza domel (#15956) üzenetére


eduba
aktív tag

Nem.

(#15958) consono válasza domel (#15956) üzenetére


consono
nagyúr

Vannak különböző kísérletek, meg megpatkolt play services (a crackberry-n megtalálod, most mobilon vagyok, nem tudok linket adni), de eléggé függ a progitól is, hogy fog e működni. Próbáld ki, mit veszíthetsz?

"In God we trust. All others must bring data"

(#15959) consono válasza consono (#15958) üzenetére


consono
nagyúr

NA, megkerestem: Itt van minden ami a Google dolgaihoz kellhet De, ahogy mondtam, nincs 100%-os megoldás. Meg igazából 10.3 kell hozzá, hogy jól (joban) működjön...

Illetve próbálkozhatsz a patcheléssel is, az lehet, hogy jobban működik, arról meg itt van infó.
Tudom, ez BlackBerry, nem Android, hogy ennyit hegesszünk :DD

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#15960) lezerpiramis válasza kekkola (#15953) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Valoban nincs 3DES/AES, de a dedikalt APN megvan. Szolgaltato nem lat bele - masrol nem is beszelve. A regi BB-ken minden olyan adatcsomag elment a BB NOC-ig, amely a BB APN-en jott-ment.
Az ingyen smtp-nel rosszul fogalmaztam: egyszeruen kapsz smtp-t. Probalj meg anelkul freemail-es, indamail-es stb. cimeket beallitani mas telon. Push ugyanezeknel jo (es most lehet mondani, hogy kit erdekelnek az ilyen cimek, de ilyen-olyan oldalakra ilyen cimekkel regisztralok, aprohirdetesekrol nem is beszelve).

Tomorites nem erdekes? Oke, ha gondolod, mondok egy-ket eldugott helyet, ahol egy-ket palcika van EDGE-en, a regi BB-k meg vigan mukodnek (levelezes, chat, csatolmanyok stb.). A telkunk es a nagyszuleim haza helybol ilyenek.

Ettol meg elhiszem, hogy a BIS felett eljart az ido, van egy csomo hulyesege (ha valaki, akkor en aztan tudom, mennyi), de ettol meg vannak elonyei is.

Mindegy, mindenki azt hasznal, amit akar :)

[ Szerkesztve ]

(#15961) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Létezik az, hogy a Trénél, csak selejtes Z10 vannak (100-1) ?. Nemrég lett cserélve a készülékem és relatíve tűrhetően működött egészen 2 nappal ezelőttig,amikor is gondolván egyet úgy döntött, hogy Ő márpedig nem szeretne bekapcsolni. Folyamatosan sárgás pirosan villog a led, hiába dugom rá töltőre, azt jelzi, hogy le van merülve és nem tölt semmit. (más töltővel is próbáltam utána, és azzal sem) .Csak sajnos, így még be sem tudom kapcsolni, pedig jó lenne a rajta lévő adatokat lementeni.. (ez a 3. BB amit cseréltek..)

Válaszaitok előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#15962) icoj69 válasza Hadeska22 (#15961) üzenetére


icoj69
tag

Nem, nem csak selejtes Z10 van a "Trénél".
A feleségem Z10 STL-100-1, egy éve tökéletesen működik, az én Z10 STL-100-2 pedig 4 hónapja és semmi baja.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#15963) eventus válasza kekkola (#15953) üzenetére


eventus
veterán

Sajnálom, ha csalódtál, de BIS nekem úgy jó ahogy van, régi elavult formájában :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15964) sztikac válasza sztikac (#15942) üzenetére


sztikac
őstag

Valaki megnézné nekem?
Előre is köszönöm!

(#15965) icoj69 válasza sztikac (#15942) üzenetére


icoj69
tag

Igen! Gmail-on néztem, a spam-ot is látja (10.3.1)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#15966) jagertibi válasza eventus (#15963) üzenetére


jagertibi
aktív tag

+1 csatlakoznék. :K

(#15967) eventus válasza jagertibi (#15966) üzenetére


eventus
veterán

:)) Joggal érezhetjük, hogy a BlackBerry cserben hagyott minket :( Ha a BES mehet BB10en, akkor a BIS. De meg a kis nyilacskàk is hiányoznak :(

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15968) hermanyi válasza eventus (#15967) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem nem hiányzik a BIS Q5-ön .
De az tény ,hogy a régi BB-met el sem tudtam volna képzelni nélküle .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15969) icoj69 válasza eventus (#15967) üzenetére


icoj69
tag

+1

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#15970) válasza domel (#15956) üzenetére



őstag

Nem mert teljes hozzáférést kér a telefonhoz. Talán a bb10.3-ban már benne lesz. "Nagyobb integráció a droidos appok telepiteseben" Sokan nem örülnek neki.

(#15971) eventus


eventus
veterán

Nem beszélve, hogy az internet adó miatt akár még a BIS/ BES előnyös lehet.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15972) hermanyi válasza eventus (#15971) üzenetére


hermanyi
őstag

:C :C :C
Azért ezt te sem gondoltad komolyan ugye ?
Mennyit fizetsz BIS/Bes ért? Ha be is vezetik a netadot akkor mennyivel is fog nőni a számlád ha marad a 150 huf/G ? nem hiszem ,hogy Bisen keresztűl csinálsz 10-20 Giga adatforgalmat ,hogy megérje .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15973) eventus válasza hermanyi (#15972) üzenetére


eventus
veterán

Ezt csak kis cukorkànak írtam :)) (látom sikerült)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15974) eventus válasza eventus (#15973) üzenetére


eventus
veterán

Ha meg lenne akár 1 GB BIS fogalmam, akkor is csak 150 Ft. - ennyi marad..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15975) hermanyi válasza eventus (#15974) üzenetére


hermanyi
őstag

A bis meg 690 jó esetben :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15976) eventus válasza hermanyi (#15975) üzenetére


eventus
veterán

Na bumm :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15977) válasza hermanyi (#15975) üzenetére



őstag

Az internet adó plafon meg 700Ft. Nyer 10Ft-ot :D persze össze vissza beszélnek :(

(#15978)



őstag

Ha meglesz az i6-os, azért bemegyek a szolgáltatóhoz, hogy megkérdezzem, hogy megy fel rá a BES10 :D [link]

Mondjuk marad a Q10 is.

[ Szerkesztve ]

(#15979) bigsee válasza (#15978) üzenetére


bigsee
addikt

Rendelj BIS-t is hozzá! Anélkül félkarú :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15980) kekkola


kekkola
senior tag

Jöhetne már a BIS-hez a 4G a Tnél.

#15979: bigsee: :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#15981) eventus válasza kekkola (#15980) üzenetére


eventus
veterán

:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15982) Phülöp


Phülöp
addikt

Osztottam ma az iget a BIS-rol: talalkoztam egy taxissal Makati City-ben, aki puffogott a 9780-ra, hogy hasznalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15983) kekkola válasza Phülöp (#15982) üzenetére


kekkola
senior tag

Ott van 4G a BIS-hez? Itt nincs a T-nél :((( Jöhetne már.

O+8T

(#15984) Phülöp válasza kekkola (#15983) üzenetére


Phülöp
addikt

Fogalmam sincs.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15985) lezerpiramis válasza Phülöp (#15982) üzenetére


lezerpiramis
őstag

"Túl kicsi!"
"Miért nem érintős?!"
:D

[ Szerkesztve ]

(#15986) Polarstar válasza lezerpiramis (#15985) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Passport vétele javasolt. Gondolom mondtad neki. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15987) Phülöp válasza lezerpiramis (#15985) üzenetére


Phülöp
addikt

BIS nelkul nem tudja rendesen hasznalni, de eddig azt se tudta, mi az. Ennyi a sztori. Tanulsag? Az nincs. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15988) eventus válasza Phülöp (#15987) üzenetére


eventus
veterán

Annyi, hogy a szolgáltatók és a sufni kereskedők sem mondják el vásárláskor.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15989) Polarstar válasza eventus (#15988) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem tényleg nem értenek hozzá. Nemhiába van kitéve a külvárosi bódé-géesemeknél, hogy "BlackBerry akció"!
Mi a francnak vették meg őket?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15990) eventus válasza Polarstar (#15989) üzenetére


eventus
veterán

Beszerzési ár biztos nagyon, de nagyon, azaz nulla vót tezsvíírem ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15991) lezerpiramis válasza eventus (#15988) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Miért mondanák el, úgyse lehet regisztrálni az ott vett készülékek háromnegyedét :D

(#15992) eventus válasza lezerpiramis (#15991) üzenetére


eventus
veterán

Ott a pont :C

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15993) Polarstar válasza lezerpiramis (#15991) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sajnos alkatrésznek sem jó az arabs darabok (Leila gsm pl) mert viseltes, karcos, csálék a kasznik.
De! Van kétkártyás, TV-s! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15994) Cheesy


Cheesy
őstag

Van még itt valakinek régebbi BB-je?
Így majdnem 2 év után ideje lenne már rájönni mi lehet az oka, hogy nem tudok egyedi hangot beállítani a naptári értesítéseknek. Mindig csak az ébresztőnek beállított, halk dallammal tud jelezni, így a naptár kb. használhatatlan.
Ja és külföldi fórumon sem kaptam rá választ, valahogy ez senkit nem zavar.
BB 9900 a tettes.

www.vakbelmutet.hu

(#15995) Polarstar válasza Cheesy (#15994) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Idegen hangot sem bírsz rá kijelölni és megadni?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15996) Cheesy válasza Polarstar (#15995) üzenetére


Cheesy
őstag

Inkább nem írom le megint :)

www.vakbelmutet.hu

(#15997) eventus válasza Cheesy (#15994) üzenetére


eventus
veterán

Melyik ROM van rajta? Igaz nekem OS6 telefonom van, de azon bármit betudok állítani, tallózni a saját hangjaim között.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15998) Cheesy válasza eventus (#15997) üzenetére


Cheesy
őstag

7.1 bundle 2061 (v7.1.0.714, platform 5.1.0.532)

www.vakbelmutet.hu

(#15999) Polarstar válasza Cheesy (#15996) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát, ez van... Ennyit tud.
Ma megnéztem egy eladó P9981-et...
Szerintem megvárom a Klasszikot csendben....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16000) Cheesy válasza Polarstar (#15999) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezt ugye nem mondod komolyan :)
Egy üzleti telefonnál, ahol kulcskérdés a szervező és a REMINDER TONE, nem lehet beállítani egy egyedi hangot. Kár, hogy senkit nem ismerek a közelemben akinek BB-je van, így meg se tudom nézni, milyen opciót nem találok.

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.