Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Sakab válasza bigsee (#15400) üzenetére


Sakab
senior tag

Blackberry.net apn en keresztül megy az meg ha jóltudom BIS apn nem?

(#15402) hermanyi válasza Sakab (#15401) üzenetére


hermanyi
őstag

Idéznélek : "Tmobil miért ne tudná BISen a 4G-t?9900ám van és 4G-m van most is. fast.t-mobile.com os apn-t kell beírni és 2x gyorsabb lesz mint a sima epc.tmobile.com-al, vagy a blackberry.net-el."

Most meg azt írod ,hogy "Blackberry.net apn"
Akkor döntsd el ,hogy : Blackberry.net apn avagy fast.t-mobile.com apn .

Kicsit összevissza vagyok zavarodva. :W :W :W

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15403) daenerys


daenerys
tag

Ti használjátok már a 10.3 firmöt? Miért nem megy alatta a BBM? :'''((((

(#15404) hermanyi válasza daenerys (#15403) üzenetére


hermanyi
őstag

Q5 ön használtam . A telon nekem ment a BBM de a PB-n nem + Roaming sem volt a telon + wifit is dobálta nem birt folyamatosan fent maradni a hálón :( .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15405) lezerpiramis válasza hermanyi (#15402) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem az nem tiszta, hogy mikent hasznal mas APN-t, ha csak BB APN-je van a SIM-en (amelyet a BIS-sel kapott, ugye)...

De nyitott vagyok barmire, ha van magyarazat :)

(#15406) hermanyi válasza lezerpiramis (#15405) üzenetére


hermanyi
őstag

Majd kapunk választ remélem. :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15407) Sakab válasza hermanyi (#15402) üzenetére


Sakab
senior tag

sorry sajnos nem én találtam ki...ha BIS el akarsz netezni gépen ami még párnapja itt képtelenségnek tünt akkor a telefonon is és a gépen is a blackberry.net apn-t kell használni. Mással nemmegy, próbáltam. A szenderd epc.tmobile.com ra volt állítva a telefonom és 4Gvel eléggé lassú volt a net, utána ahogy nézelődtem a BIS on PC után akkor találtam ezt:

Name T-Mobile US APN epc.tmobile.com, fast.t-mobile.com (for LTE devices)
Read more at: http://www.4gtricks.com/2013/04/t-mobile-4g-apn-t-mobile-4g-apn-settings.html

Meglep, hogy friss BBsként mondom sorra itt az újsonságokat aszakiknak ;)

lezerpiramis: A mikéntjét nekérdezd, azt tudom tudom a leírást ami alapján meg csináltam azt feltettem. Az alapján müködik nekem is és más sokaknak. Sebességgel nem lenne gond, sima netezésre teljesen alkalmas lenne, csak az a probléma, hogy 1-2 percenként ledobál és nem csatlakozik újból. Mert itt ugye nem a BB DM csatlakozik/tárcsáz behanem maga a PDAnet nevezetü progi, na és a telefon és a gép közötti kapcsolat folyamatos, viszont rendszeresen szétkapcsol. Emiatt a használhatatlanság határát súrolja. BT-vel meg nem sikerült összekapcsolnom. Mivel így is virtual Win 7 el próbálkozok OSX alatt, és nem nagyon sikerült még a BT driverért vmiért feltenni winalá.

[ Szerkesztve ]

(#15408) lezerpiramis válasza Sakab (#15407) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Egyebkent a BB Desktop Software segitsegevel is lehet BB APN-nel csatlakozni, csak semmilyen oldal nem toltodott be.

Mindenesetre en maradok a "hagyomanyos" megoldasnal, ugy minden betoltodik + nem szakad meg a kapcsolat :)

(#15409) Xmodule


Xmodule
őstag

Megneztem a telefont. Fura egy gyerek volt kicsit szerintem beteg is volt a fejével. Na de nem vettem meg mert össze vissza volt karcolás, oldalt a hangero gomb hiányzott. Ez volt a gyereknek szép állapot. Persze tudom lehetett volna venni rá új burkolatot de inkább hagytam. Új bill is kellet volna mert ami volt az ilyen arab betűs volt. Nem vártam csodát 16k ért inkább csak reméltem nem tudja a srác a piaci értékét a telefonnak vagy pedig nagyon kell neki a pénz. De most legalább életemben először volt a kezembe egy BlackBerry.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15410) Coq válasza Xmodule (#15409) üzenetére


Coq
aktív tag

Ha szabad egy megjegyzest tennem, maganszemelytol elegge rizikos BB-t venni. Itt a forumon is ha visszaolvasol, sok olyan esetet talalsz, hogy meg lehet jarni (pl. regisztralhatosaggal kapcsolatos problemak egesz sora) - de persze vannak jol sikerult uzletek is.

Inkabb nezz korul az ebay-en, vagy mashol a neten, de ott is inkabb cegek ajanlatait nezegesd, ahol garanciat is adnak a keszulekre. Lehet, hogy a 16K-nyi forint duplajaba is kerul, de erdemes annyit rakolteni egy jo esellyel problemamentes, jol mukodo BB-re...

(#15411) Polarstar válasza Xmodule (#15409) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hmm. Ott is vannak szerencsétlenkedő nepperek. Ez új!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15412) zedii


zedii
aktív tag

azt tudja vlki, hogy idehaza amúgy hogy néz ki a BES os10-re? egyáltalán nem vagyok vele tisztába. sem az árával, sem pontosan azzal ,h mit ad cserébe? addig oké ,h menedzselni lehet a telefonokat, de nem tudom ,h ez mobilszolgáltató függő vagy ...? ha van valami magyar teszt erről szívesen várom a linket. köszönöm,

(#15413) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Felhasznaloi szempontbol a lenyeg az, hogy lesz Balance-od: work es personal profil szetvalasztasa, nincs atjarhatosag a ketto kozott, mintha ket telefonod lenne. A Work Space full titkositast kap (kb. mint a regi BB-k a BES-en, a funkciok is nagyreszt megvannak, annyi, hogy a profilon belul a levelezes mar activesync-en megy, nem MAPI-n), illetve van valamilyen szintu tomorites is, a personal pedig olyan, mint egy BES nelkuli BB10-es telo.

Roviden ennyi :) A szolglatatonak nincs sok koze a dologhoz alapvetoen, a licenceket a BB-tol veszed, maga a szerver ingyenesen telepitheto (a BES10 licencelese eleg kusza nekem neha, utana kell olvasni, hogy epp mi az aktualis...). Van egy alap megoldas + egy Advanced, utobbi a dragabb (tobb policy van, iOS es Android is kaphat Work Space-t stb.).

Komolyabb magyar nyelvu leirasrol nem tudok :(

(#15414) KZP válasza Coq (#15410) üzenetére


KZP
őstag

Én pénteken vettem a 9810-est egy hölgytől. Először ő sem tudta, hogy mi az a BES/BIS, amikor mondtam neki, hogy töröltesse ki a regisztrációját a T-nél. Szerencsére felhívta őket, ahol azt mondták neki, hogy minden oké. Így nekem is sikerült minden gond nélkül beregisztrálni a készüléket.
De tényleg kell erre figyelni vásárlásnál. :K

(#15415) zedii válasza lezerpiramis (#15413) üzenetére


zedii
aktív tag

köszönöm. Esetleg van aki ilyet üzemeltet?

(#15416) Polarstar válasza KZP (#15414) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Korrekt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15417) lezerpiramis válasza zedii (#15415) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát ezt passzolom. Biztos van egy-két nagyvállalatnál, fene tudja. Supportforums.blackberry.com-on érdemes kérdezni, hátha találsz valakit.

(#15418) Coq válasza KZP (#15414) üzenetére


Coq
aktív tag

Es milyen ? Meg vagy vele elégedve ?

En meg tegnap rendeltem egyet itt. Kivancsi vagyok, hogy milyen, ha valami miatt nem tetszene, azonnal kuldom vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15419) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Valami háborgás van a térerőben...
Vasárnap délutáni csatorna posztok pl ma villantak fel. Illetve nálam tetves lassú minden akár 3G, akár nem. Feltünő, hogy vánszorog minden.
Felétek?
Nekem telekom, BIS...

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15420) KZP válasza Coq (#15418) üzenetére


KZP
őstag

Nagyon tetszik! Sok telefonom volt már, többek között Z10-em is, de ez nagyon ott van, mind minőségben, mind használhatóságban. Már örülök, hogy ezt választottam.
Talált sok firmware frissítést, azaz feltettem egy újat, aztán mindig talált még újabbat. Az egyik után viszont néha működött a tapicskolás, néha nem, na akkor betojtam, de aztán a -valóban- legújabb szoftvert feltéve megszűnt ez a probléma és azóta nagyon jól szuperál a kicsike. :D

7.1 Bundle 2807 (v7.1.0.1033, Platform 5.1.0.692)

Szerintem nem fogod visszaküldeni. :N

[ Szerkesztve ]

(#15421) Coq válasza KZP (#15420) üzenetére


Coq
aktív tag

Oh nem, csakis akkor kuldom vissza, ha minosegi / esztetikai kifogasom lesz, magat a keszuleket mar ismerem, azzal semmi gond :) .

(#15422) Praetorianus válasza Polarstar (#15419) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Ne is emlegesd. Szintén T, szintén bis. Megint azt játsszuk, hogy néhány óráig nem jön üzenet adott fiókból, aztán egyszerre jön meg az összes. Nem tudom eldönteni, hogy a T szopat, vagy a gmail...

(#15423) Polarstar válasza Praetorianus (#15422) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyszer csak a rendszer kb délután fél négykor elkezdett pattogni nálam, onnantól minden rendben lett...

Vagy csak a látszat..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15424) Polarstar


Polarstar
nagyúr

IFÁ-n kint lesz a Blackberry? :F

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15425) BB9800


BB9800
csendes tag

Sziasztok!Szereztem egy BB 9650-es telcsit ami sprint szolgáltatós volt :) Nos ilyen szolgáltatókönyvet hogy tudok módosítani hogy működjön a mobilnet? (Nem bis!)

(#15426) icezozo válasza Polarstar (#15424) üzenetére


icezozo
addikt

[link]

http://qwankido.hu/

(#15427) Polarstar válasza icezozo (#15426) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Óóóó!! :Y

Yeeeesssssss!!!!! :C :C :C

/Merem remélni, hogy a Passportot megválasztják az év meglepetésének!/

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15428) BB9800


BB9800
csendes tag

Nekem nemtud valaki valami okosságot mondani? :)

(#15429) BB9800


BB9800
csendes tag

A telepítést már tudom hogy kell csinálni :) Valakinek nincs esetleg egy működő tmobile service bookja ? :)

(#15430) Polarstar válasza BB9800 (#15429) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fordulj Lézerpiramishoz, ő még napi rendszerességgel használ klasszik os mobilt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15431) lezerpiramis válasza BB9800 (#15429) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hat hasznalok BB OS-t, de BIS+BES-sel, mashogy szerintem nincs ertelme az alabb tapasztaltak miatt :)

Szedj le egy Opera Minit, rakd ra a telora Desktop Software-rel, aztan allitsd be a TCP/IP-nel az APN-t. Egyszerubb (es tartosabb), mint service bookokkal zsonglorkodni. Vagy fizess elo BIS-re, meglatod, megeri.

Sot! Ha 9650, akkod WiFi-n is leszedheted: m.opera.com

Egy pillanatra valamiert azt hittem, hogy a 9650 a Tour :D

[ Szerkesztve ]

(#15432) BB9800


BB9800
csendes tag

Leszedtem :) Feltettem az operát!Bis nélküli Tmobilos vagyok sima dominós!Az APN het próbáltam a wnw-t az internett, de nemtörténik semmi :( Mit csináltam rosszul?

(#15433) KZP


KZP
őstag

Srácok, hogy a fenében lehet új csatornát hozzáadni a BBM-hez? Még a Z10-en fel is voltam iratkozva valamire, de az sem jelenik meg. A legújabb BBM van feltéve a telefonra. (9810) Sokfelé keresgéltem, de nem találom a megoldást... :F

(#15434) lugosi válasza KZP (#15433) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanazzal a BB azonosítóval vagy bejelentkezve?
BIS rendben?

[ Szerkesztve ]

(#15435) KZP válasza lugosi (#15434) üzenetére


KZP
őstag

Persze, nincs is másik.
Rendben a BIS is.

Új BBM csoportot létre is tudnék hozni, de csoportok között keresni nem lehet. Merthogy nincs is ilyen opció. Tehát nem tudom megkeresni pl hagel kolléga csatornáját sem. :F

Tehát a program működik, csak olyan, mintha a csatornák funkció hiányozna belőle.

(#15436) Polarstar válasza KZP (#15435) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Valami gond lehet...
BBM-et és oprendszert tessék frissen tartani. Ha az alap van, akkor azt bizony frissíteni kell.
Még a múlt héten is találkoztam olyan Q10 használóval, akinek nem volt a csatorna benne a BBM-ben.
Ezek után lesz valami látható.
Ha extra gond van - keress meg: PIN: 24D6D661 vegyél fel a BBM-en.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15437) lezerpiramis válasza BB9800 (#15432) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Próbáld meg Socket-ről HTTP-re állítani, majd vissza az Opera konfigot (Haladó beállításokon belül van). Nálam ez néha megoldotta a dolgot anno, de azt is jó lenne tudni, hogy aktív-e a kártyádon az az APN, amellyel próbálkozol, kell-e felh.név jelszó stb. T-vel nem vagyok képben sajnos.

(#15438) KZP válasza Polarstar (#15436) üzenetére


KZP
őstag

Oprendszer a legfrissebb, és a BBM-ből sincs újabb verzió az Appworld-ben... Ezért érdekes a dolog.

Szerk.:

Most találtam egy turpisságot: az Alkalmazás adatoknál még a 6-os verzió is szerepelt, meg mellette a legújabb, ugyanolyan néven. Ezek szerint nem frissítette az újabbra a teló, hanem csak mellé telepítette. Az ikonjuk meg egyforma, szóval lehet, hogy mindig a 6-os indult el. Most letöröltem mindkettőt,m mindjárt meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#15439) Polarstar válasza KZP (#15438) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért ez marha érdekes!
OS 5- ön is van Channel!
Onnan is van olvasóm még.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15440) BB9800


BB9800
csendes tag

Sajnos szükségeltetik a t-s szervízkönyv mert az konfigurálja a készüléket :( Ezt mondták az ügyfélszolgálaton!Ilyet lehet találni valahol vagy csak a bis előfizuval lehet?

(#15441) lezerpiramis válasza BB9800 (#15440) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BIS-sel jön meg. Vannak olyanok, amelyek megjönnek a legtöbb készülékre BIS nélkül is - jellemzően azok, amelyeknek nincs köze a BIS-hez: wap, MMS, Wi-Fi stb., de ezek is csak akkor, ha az adott telefon és oprendszer támogatott a szolgáltató által, tehát ilyen szinten konfigurálva van. A 9650-est tudtommal senki sem árulta itthon, így nem csoda, hogy semmilyen service book-od nincs (ugyanez volt pl. a Stormmal egy ideig, ha valaki nem a Vodánál vagy a Verizonnál akarta használni).

(#15442) Polarstar válasza KZP (#15438) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kilépek, dolgozok... majd este, vagy BBM.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15443) KZP válasza Polarstar (#15442) üzenetére


KZP
őstag

Na, megoldódott a probléma, úgy látszik a régi kavart be az új mellett, ilyet még nem láttam. Hogy miért nem a régit frissítette... Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

Más: 3%-os akksiról, kevesebb mint 1,5 óra alatt feltöltődött a gyári töltőjével 100%-ra, ez így egy nagy pirospont! :))

[ Szerkesztve ]

(#15444) Polarstar válasza KZP (#15435) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már látlak. Ezek szerint minden rendeződött.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15445) BB9800


BB9800
csendes tag

Esetleg nincs olyan rom ami tartalmazná ezeket a szervízkönyveket?

(#15446) peyssou válasza eventus (#15327) üzenetére


peyssou
csendes tag

van egy levele nagyuram...
:)

"az álszerénység részemről istenkármolás lenne..."

(#15447) KZP válasza Polarstar (#15444) üzenetére


KZP
őstag

Jaja, itt írtam feletted. :)

[ Szerkesztve ]

(#15448) lezerpiramis válasza BB9800 (#15445) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Egyrészt értelemszerűen nincs, másrészt mi értelme a BB-s service book-oknak, ha nincs a működésükhöz elengedhetetlen APN a kártyádon?

A gyári böngésződhöz kellene service book, amely a sima T-s mobilneten működteti a browsert? Egyébként ki lehet menteni a service book-okat, aztán vissza lehet tölteni biztonsági mentésből, ha jól emlékszem.

(#15449) lugosi válasza BB9800 (#15445) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez itt nem így működik.

(#15450) lezerpiramis válasza lugosi (#15449) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A "BIS nélkül is teljesen használható a BB" elvet valló kollégák biztos tudnak segíteni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.