Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) válasza Polarstar (#15582) üzenetére



őstag

UK-ban az i6 16GB 250k az i6p 280k függetlenül. Nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#15602) tlala


tlala
addikt

Sziasztok.

Használ itt valaki LogicMail-t a Gmail fiókjához BIS nélkül?
Épp itteni tanácsra tettem fel, de azt csinálja, hogy március-áprilisi leveleket letöltötte, ott megakadt, és azóta sem szed le több levelet. Nem szeretnénk havi 2e Ft-ot fizetni a Vodának azért, hogy a feleségem az 1 db gmail fiókját le tudja olvasni...

Amúgy köszi az eddigi segítséget, asszonynak vettem egy gyönyörű állapotú 9700-ast bölcsővel együtt 13e Ft-ért, mert nem bírja az érintőképernyős gépelést.
Viszont teljesen sügérek vagyunk a BB rendszerhez, most tanulgatunk mindent. (Korábban volt néhány hónapig BB-je a melóhelyén, de csak sima user volt.)

[ Szerkesztve ]

(#15603) lezerpiramis válasza tlala (#15602) üzenetére


lezerpiramis
őstag

1-2 hétig használtam, amikor még feltöltőkártya volt a 8520-asomban, de nem egy népünnepély az az alkalmazás...

Próbáld meg újra hozzáadni a fiókot, illetve itt van egy-két megoldás, ha semmiképpen sem akartok BIS-t.

Amúgy jelenleg csak Wi-Fi-n használja? Mert ha van mobilnete, akkor érdemes lenne azt lemondani, aztán a helyére BIS-t rendelni. Ha pedig a net fixen a csomag része, akkor meg adott a BIS kiegészítő barátibb áron, 990-ért:

"BlackBerry® Szolgáltatás kiegészítő opció havidíja Matrix 1, 2, 3 vagy más, adatot tartalmazó opció mellé (pl. ZsebNet)

Havidíj: 990 Ft

nincs extra adatmennyiség, a meglévő adatcsomagban foglalt mennyiséget használhatod fel BlackBerry-zésre is"

[ Szerkesztve ]

(#15604) tlala válasza lezerpiramis (#15603) üzenetére


tlala
addikt

Köszi szépen a választ.
Flottások vagyunk, van benne net, de 2000 lenne havonta a BIS. Miután nincs munkája, odafigyel minden költségre, meg tényleg csak néha ránézne a gmailjeire.
Köszi a linket is, már korábban keresgélve a topicban én is rábukkantam, épp ezen a linken olvashatóak alapján tettem fel a LogicMail-t.

[ Szerkesztve ]

(#15605) lezerpiramis válasza tlala (#15604) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem rendelhet BIS kiegészítőt? :( Akkor mindegy is...

Így viszont - bár a BB ellen beszélek - jobb döntés lett volna valami régebbi Nokia, Motorola Fire, Sony Xperia (Mini) Pro stb.

[ Szerkesztve ]

(#15606) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ezt olvastátok? [link]

Nekem ez nagyon nagy dolog lenne, ha bejönne a piacra. Végre felhagyhatnék azzal, hogy 2 telefonnal járok, 2 telefon avul nálam stb... Ha ezt egy BB tudná, akkor nem lenne kérdés, hogy vennék egy ilyet, és valószínű hogy a jövőben csak és kizárólag ilyen modell érdekelne.

Kérdés, hogy piacra kerül-e működő megoldásként, és hogy a szolgáltatók mit mondanak rá.

(#15607) Polarstar válasza lugosi (#15606) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Itthon ez a "majdha fagy!" kategóriája. Mindenesetre érdekes! Nekem tetszik!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15608) eventus


eventus
veterán

Ma vettem egy 9810 keszuleket.. Ez valami fantasztikus keszulek! Q10 megy pihenni :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15609) aquamist válasza lugosi (#15606) üzenetére


aquamist
tag

Ez a "ficsőr" 2006-ban már működött tőlünk keletre, a telefon így jelezte: Personal-Business 2 szám volt, mindkettő fogadta a hívásokat, de ki lehetett választani melyikről kívánsz hívást indítani. Én egy 6310i-vel használtam, tökéletesen ment.

[ Szerkesztve ]

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#15610) aquamist válasza eventus (#15608) üzenetére


aquamist
tag

Nézz az aláírásomra, de ezt már tudod :)

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#15611) eventus válasza aquamist (#15610) üzenetére


eventus
veterán

Remelem most mar bekere lelsz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15612) Coq válasza eventus (#15608) üzenetére


Coq
aktív tag

Ezt komolyan mondod ? Nekem egyebkent tenyleg ez a velemenyem... En a mult heten vettem egyet.

(#15613) eventus válasza Coq (#15612) üzenetére


eventus
veterán

Na tessek, terjed a virus :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15614) lugosi válasza eventus (#15613) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is majdnem vettem egyet mikor a 9780-at vettem, csak drágálltam. De vitán felüli hogy az egyik legjobb BBOS BlackBerry.

(#15615) válasza lugosi (#15606) üzenetére



őstag

Ha tudni is fogja az új BlackBerry akkor sem fogják engedni a HU szolgáltatók.

(#15616) icezozo válasza (#15615) üzenetére


icezozo
addikt

sajnos én is így látom :((

http://qwankido.hu/

(#15617) daenerys


daenerys
tag

[menőzés]

Na most, tudjátok, mennyit fikáztuk Szerkesztőtársammal, hogy a 100-1-es Z10-ek mennyire rosszak, problémásak. Hát persze, hogy azt kaptam, szerkesztőtársam pedig 2-est... :D

És képzeljétek, az övével vannak gondok! Az appok és a firmök rosszalkodnak, a kamera elromlott... állítása szerint örül, hogy telefonálni tud rajta :D Én közben hálával adózom a Sz.d.rBoltnak a szuper BB10-es készülékért (már így remélem, hogy nem reklám, de azért kiderül), hogy milyen pöpec Z10-zel szerkeszthetek! Szerkesztőtárs telefonja is már javul, nála szerintem az eszeveszett firmwarefrissítés tette be a kaput, mert firmwarefrissítés előtt teljesen jó volt (úgy az ötödiknél kezdett huncutkodni, az enyémre nem voltak új verziók - szerencsére!).

[/menőzés]

(#15618) eventus válasza daenerys (#15617) üzenetére


eventus
veterán

Droid alkalmazasokat hasznal?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15619) consono válasza eventus (#15618) üzenetére


consono
nagyúr

Nem nagyon tud mást tenni az ember :) De nálam azok semmilyen stabilitásproblémát nem okoznak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#15620) eventus válasza consono (#15619) üzenetére


eventus
veterán

Igen? Hhmmm.. Egy droid alkalmazasom nincs és mégis csúcsra van jaratva a telefon, mindenkivel tudok kommunikálni. Vagy csak megoldásokat találtam BlackBerry szinten?:)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15621) lugosi válasza eventus (#15620) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokaknál szerintem a sok app abból fakad, hogy szeretnek kütyüzni. A magam részéről pl nem látom létjogosultságát azoknak az "appoknak" semmilyen platformon (natív appokra gondolok, szóval ez nem a BB által futtatott android appokra vonatkozik, hanem általában), amiknek az a lényege, hogy egy adott weblaphoz biztosít "app" hozzáférést. Pl ebay, index, de - eretnekség :D - crackberry. Magyarázzák már meg nekem ezek, hogy egy weblaphoz, ami egy BÁRMILYEN böngészőben, ami minden platformon van több féle, tök jól működik egy weboldal, ha akarod mobil nézet, ha akarod asztali, de kell pluszba egy nyomorult app. Az ideig kiver, mikor megnyitok egy weblapot pl az ipad-en, és a felső sorban jelenik meg, hogy használjam már sokkal kényelmesebben a weblapjukat az app-on keresztül. Persze...

Elhiszem, hogy ezeket az appokat tök könnyű lefejleszteni, és az adott site tulajdonosa elégedetten dől hátra, hogy "van egy tök saját appom", de ezek olyan szinten feleslegesek, hogy már bosszantó.

És ez a mentalitás. Mindenhez legyen app. Csodálkozok, hogy appokat rendszerező app nincs még. (De, biztos van.) Vagy arra is van biztos külön app, hogy ne kelljen a telefonon a kikapcsológombot megnyomni, hanem valami poweroff app. Na ezek kellenek!

Szóval a mentalitás, hogy van 14 millió app, azt sugallja, hogy öregem, mindenre van app, még arra is, hogy kiírja ha elindítod, hogy "szerintem túl sok app van a telefonodon". És ezt az emberek díjazzák, mert nem kell gondolkozni, mert van rá app. Kit érdekel, hogy a fb sokszor jobban fut, áttekinthetőbb egy mobil böngészőben? Legyen rá app. (Ami végső soron beleillik abba az eszmefuttatásba, hogy egy weblap megjelenítése egy külön app.). Ne levelező programot használj, hanem gmail appot? :F

Szóval akkor kreáltam egy jó kis szlogent: ne gondolkozz, használj appot.
Lehet hogy írok is rá egy appot. :DDD

(#15622) eventus válasza lugosi (#15621) üzenetére


eventus
veterán

Le a bongeszoveeeel!!! Fujjjj!!!! :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15623) consono válasza eventus (#15620) üzenetére


consono
nagyúr

Mondasz nekem alternatívát pl.a MS Lyncre ami natív? Vagy a Waze-re? Esetleg a Fing-re vagy a Wifi Analyzerre?
Ne legyünk nagyképűek, csak azért, mert a BB10 a mi platformunk... Elég nagy az app gap, még ha sokmindenre van is ilyen-olyan alternatíva!

"In God we trust. All others must bring data"

(#15624) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na aktiváltattam egy BIS-t a kártyámon.

Hogy, és hol állítok be mindent? BB 9790 OS 7.1

Jelenleg se netem (mármint BIS-en kívüli net), se BIS, se semmi. Addig jutottam, hogy csináltam egy BB ID-t. Tovább nem jutok sehova, mert nyilván nincs semmi sem beállítva, amin elérné a szolgáltatót.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#15625) lezerpiramis válasza BlackSoft (#15624) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Elso korben egy akksi ki-be legyen, utana meg kell jonnie a regisztracios uzenetnek.

Utana hajra :)

(#15626) Воланд válasza lugosi (#15621) üzenetére


Воланд
titán

ebay - megnezem, hogy bongeszon keresztul mikor kapsz ertesitest ha tullicitalnak, ha kapsz egy uj uzenetet, vagy eppen lejar egy licit. igen, egy ebay app tud ertesitest kuldeni.

index - szimplan jobban nez ki az alkalmazas, mint a mobilos oldal (ami ugye index eseteben tulajdonkeppen nincs, mert reszponziv az oldal).

fb - megnezem, hogy bongeszon keresztul mikor kapsz ertesitest barmirol. igen, egy fb app tud ertesitest kuldeni. es szinten jobban nez ki alkalmazasban, mint bongeszoben. tobbin latszik is, hogy tul sokat nem foglalkoznak a fejlesztesevel.

levelezo program vagy gmail app egyre megy, mert mindketto alkalmazas. persze, bongeszon keresztul is lehet email-ezni, csak egy kicsit nyogvenyelos.

en elhiszem, hogy szamodra ezek feleslegesek, de teljesen ertelmetlen ilyen szinten megkerdojelezni es kritizalni alkalmazasok megletet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15627) lugosi válasza consono (#15623) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a Fing-re"

Erre simán! :DDD Nálam ez a humán oprendszer része! :DDD

(#15628) cryingdr4g0n válasza eventus (#15618) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Nem használtam először, tudom, hogy néha az okozza a gebaszt, hogy a kamerát használó droid programok bekevernek. Sec. wipe után visszamentem próbaképpen egészen 10.1-ig, sőt SIC Multiwipe-ot is használtam (gyorsabb és alaposabb, mint a sima biztonsági adattörlés), majd vissza 10.2, 10.3 leak, de súrolatlanul hagyja bármelyik. Régebbi firmökkel el se indul. ("A kamera nem indítható"). 10.3 alatt néha elindul, ennyivel "jobb". A többi trükköt is végigpróbáltam: 1. fényképek menüből indítani a kamerát, 2. kikapcsolni a készüléket, utána fél órára akku ki, majd vissza (NEM battery pull!!!!), majd bekapcsolt készüléket újabb fél óráig békénhagyni, 3. kameramodul finom nyomásával egyidőben finoman, de határozottan kocogtatni az ujjunkkal a házat 4. 4:3-ra, végső esetben 1:1-re állítani a képarányt - egyik ismert trükk sem segített.

Hardveresen szar, hamarosan kapom bele az új kamerát + a torxokat a szétszedéshez, aztán referálok, hogy siker vót-e. :D

• Flies around shit - bees around honey •

(#15629) lugosi válasza Воланд (#15626) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ebay küld emailt túllicitálás esetén, így ez értelmetlen számomra.

index és bármilyen weblap-alkalmazás: szerintem pl a más platformon lévő index app nem néz ki jobban, mintha ugyanazt egy normális böngészőben nézném, mivel a tartalmat látom, és jó esetben nem a böngészőt; így ha már jól kell, hogy kinézzen, számomra értelmetlen, mivel nem a böngésző/app felületére vagyok kíváncsi jelen esetben, hanem a tartalomra.

FB: egyedül igen, a fb messenger az, ami böngészőből nem ad hangértesítést, és van értelme.

email/gmail app: igen, de az email appal a többi 4-5 postafiókodat is nézed, így egy plusz gmail app felesleges duplikátum. Emellett ha egyszer van valaminek szabvány módja (email), akkor miért használjon hozzá az ember olyan alternatívát, amivel csak egy felesleges pluszt tesz a készülékre?

(#15630) Praetorianus válasza Воланд (#15626) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Szerintem ők nem is ilyen jellegű alkalmazások ellen ágáltak. Azokkal nehéz mit kezdeni, akik olyan "appokkal" tolják tele a telót, ami csak egy ikonból, és egy weblapra irányuló linkből állnak, ergó értelmetlenek, mert egy sima webes könyvjelző kiváltja őket.

Közösségi oldalak esetén (ez számomra Facebook és Foursquare) kell az app, mert (ahogy mondtad is) egyéb esetekben nincs értesítés semmiről. Bár ez néha kifejezetten örömteli is tud lenni.

Felhő esetén (nálam Dropbox és Evernote) kell az app.

Hírolvasáshoz (nekem legalábbis) kell az app, mert van kb 20 olyan link, amit néznem kéne, pedig egy picike program csak címszavakban lekezeli egyszerre az összeset.

Ezen kívül a Wordpress blogoldal kliensét használom, mert a mobilwebes felület nagy és lassú, funkcionálisan is elmaradott az alkalmazás tudásától.

Ebook olvasás alkalmazás nélkül nem megoldott, így fent van egy Mobipocket Reader (még BBOS alapú telóm van, nem BB10), ami a prc és mobi kiterjesztésű könyveket olvassa.

Plussz persze a gyári felszereltségből használok jelszóőrt (mert gyorsabb mint a toll és papír), jegyzettömböt, office-t.

Ez nálam kb lefedi a teljes érdeklődési kört, szerintem nincs ezzel baj. A baj ott kezdődik, amikor valaki fingó alkalmazásokat gyűjt, minden gyári programot (web, számológép, zenelejátszó, stb) ki akar váltani valami nagyobb tudású (???) alternatívával, vagy amikor mindenféle diagnosztikai programokra izgul, és másra nem is használja a telefont (vannak itt ilyenek is...).

(#15631) BlackSoft válasza lezerpiramis (#15625) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi, megy minden :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#15632) consono válasza Praetorianus (#15630) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem nem kezdődik semmilyen baj sehol, egyszerűen mindenkinek más a használati módja. Van aki csak telefonnak használja, van aki gépet kiváltva mindenre, van aki tartalomfogyasztásra, stb, stb. Egyik sem jobb a másiknál.

"In God we trust. All others must bring data"

(#15633)



őstag

Bbos 10 alatt a gyári böngészőben nem lehet mappákba rendezni a könyvjelzőket?
Amúgy most beszéltem Horvátországból egy ismerősömmel (nyaral) Viberen. Tiszta érthető volt, mobilnet 7 mbps.

[ Szerkesztve ]

(#15634) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Eladom a BOLD 9900-asomat, hogyan tudom resetelni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#15635) lezerpiramis válasza Newyorker (#15634) üzenetére


lezerpiramis
őstag

(#15636) Newyorker válasza lezerpiramis (#15635) üzenetére


Newyorker
addikt

Az a baj ennyire nem vágom az englisht :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#15637) lezerpiramis válasza Newyorker (#15636) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Oőciók / Biztonság / Biztonsági adattörlés (vagy valami ilyesmi).

(#15638) daenerys


daenerys
tag

Biztonsági törlés: Elkezded beírni a kezdőképernyőn, hogy bizton... és ki fogja adni a menüpontot, fel fogod ismerni a nevéről. Ha magyar a telefonod.

(#15639) amperaki


amperaki
tag

két kérdéssel fordulnék hozzátok:

9810es telón hol lehet a be és kikapcsolási hangot kikapcsolni?

a viber csak akkor megy ha wifi hálózaton vagyok, 3G-ről nem, más minden megy olyankor is ha amihez net kell csak a viber szórakozik, újra is telepítettem de semmi változás.

amperaki

(#15640) eventus válasza amperaki (#15639) üzenetére


eventus
veterán

Beáll, kisegítő lehetőségek, események hangjelzése.
Viberhez nem tudok mit szólni, nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15641) válasza amperaki (#15639) üzenetére



őstag

A Viber ugyan úgy ahogy a Skype netkapcsolaton keresztül működik. Ha van mobilneted, mennie kéne, ha mégsem, akkor a szolgáltatód tiltja.

(#15642) lugosi válasza amperaki (#15639) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ahogy SÖ is írja valószínű, hogy VOIP tiltott díjcsomagod van, nézd meg a szolgáltatódnál az ÁSZF-ben, vagy kérdezd meg a szolgáltatód topikjában, ez utóbbi talán gyorsabb is.

(#15643) Polarstar válasza lugosi (#15642) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vodafon blokkolhatja a vibert és skype-ot, mert abból nincs percdíj.
Telenor is affelé hajlik.
Telekom még nem konkretizált, de jelezte, hogy az "nekik nem bevétel"!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15644) Воланд válasza Polarstar (#15643) üzenetére


Воланд
titán

megnyugtatlak, mindharom hazai szolgaltato tiltja a voip-ot bizonyos dijcsomagokban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15645) Praetorianus válasza amperaki (#15639) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

A 9810 OS6 ha jól emlékszem. Az OS6-os Viber a kezdetek óta csak wifin képes hanghívásra. Ne kérdezd az okát, nem látok benne rációt, de sajnos ez van, elvileg a BBW is felhívja erre a figyelmet a Viber leírásában. OS5 és OS7 alatt működik rendesen. Szóval vagy régebbi telefon veszel, vagy újabbat, vagy lemondassz a Viberről...

(#15646) zedii válasza Praetorianus (#15645) üzenetére


zedii
aktív tag

9810 az OS7.

(#15647) Praetorianus válasza zedii (#15646) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Akkor ezt benéztem :) Ez esetben passzolom a kérdést, nálam 7.1 alatt (9900) normálisan működik...

(#15648) Coq válasza Praetorianus (#15647) üzenetére


Coq
aktív tag

A 9800 valoban OS6, valoszinuleg emiatt gondoltal ra.

(#15649) Praetorianus válasza Coq (#15648) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Igen, már rájöttem, mi okozta a zavart az erőben :D

(#15650) válasza Polarstar (#15643) üzenetére



őstag

Érdekes, mert ahogy fentebb írtam - Telenoros vagyok - még Horvátországból tudtak hívni, aztán néztem, hogy van rá frissítés, hát lefrissítettem a Vibert, azóta ha hívást kezdeményezek - jó droidos szokás szerint azt írja, hogy - sajnos az alkalmazás leállt. Ezért nem szeretek frissíteni, többet árt mint használ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.