Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) csadesz


csadesz
csendes tag

Sikerült hozzájutnom ingyen egy 9700ashoz, feltudnátok világosítani arról hogy ezen az OS5ön el fog e egyáltalán futni még a whatsupp, és hogy érdemes lenne e OS6-ra upgradelni? Bármi jó tanács? :)

(#15702) csadesz


csadesz
csendes tag

Illetve még annyi hogy WPA2 támogatásra van valami megoldás..?

(Rájöttem, PSK.. )

[ Szerkesztve ]

(#15703) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Khmmm..

Olvastam erről a csodás ájfonos sorban állásról. Hype, elmebaj, felhajtás... De működik! :D (Mennyi is? 10 millió eladott darab volt ma délig?)

Szerintem gyüjtsük össze azokat az embereket, akik Blekit akarnak venni, rendezzünk sámlis sorbanállást, vigyünk dobot, kürtöket, csörgőket és legyen ott pár "véletlenül arrajáró" újságíró. :D

Lehet véletlenül arra videózó emberke is, illetve véletlenül rendezhetnénk Nokia hajító bajnokságot is. :DDD

Mit szóltok véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15704) lugosi válasza Polarstar (#15703) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt hogy elbukik ott, hogy gyűjtsük össze azokat az embereket, akik blekit akarnak venni.

(#15705) hartyi


hartyi
tag

Szerintetek mikor jön hivatalosan a 10.3? Kacérkodom a leaked felrakásával, de nem erőltetném, ha hamarosan amúgy is jön hivatalosan.

(#15706) lezerpiramis válasza csadesz (#15701) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha 9700, akkor maradj OS 5-on.

WhatsApp szerintem van ra, de passzolom, sose hasznaltam (BBM-en es GTalkon nyomulok).

(#15707) eventus válasza lezerpiramis (#15706) üzenetére


eventus
veterán

4.6 minimum kell hozza.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15708) lezerpiramis válasza eventus (#15707) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A 9000-esemre egyszer felraktam, aztán rögtön le is töröltem. Azt hittem, hogy ez is olyan lett, mint a LinkedIn, hogy egyszer csak megszűnt a korábbi OS-eket támogató verziója :D

(#15709) lugosi válasza csadesz (#15701) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Os 6-on biztosan működik, nálam a 9780-on azon megy, hibátlanul.

(#15710) Polarstar válasza lugosi (#15704) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát ez szomorú, hogy a Nokia mobil hajigálás sem vonzó már....
Akkor menjünk busszal ausztriába mobilért! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15711) littledon válasza eventus (#15696) üzenetére


littledon
tag

Köszi, akkor majd nekiülök, ha lesz kedvem. Ugyan azzal a módszerrel tudom újratölteni az OS-t mint BB10 esetén?

Egyébként régebben volt rajta jópár droidos app, majd nyomtam egy security wipeot az OS-en belül de nem igazán hozott változást...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#15712) eventus válasza littledon (#15711) üzenetére


eventus
veterán

Link ujratolti, de wipe után wifin lehuzza a friss romot.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15713) littledon válasza eventus (#15712) üzenetére


littledon
tag

Rendben, köszi!

Másik kérdés, nem tudjátok véletlenül, hogy az új 10.3-as BB10-ben benne lesz-e értesítéseknél a LED színének különböző alkalmazásokhoz rendelése? (BeBuzz 10 funkcióira gondolok)

Nekem megfelelne az app is csak valamiért nem jó a hang. Rövid, hosszú rezgésekkel + Leddel nincs gond de hiába állítok be értesítési hangot, csak rezeg és villog (az eredeti értesítési beállításoknál kikapcsolom a hangot ahogyan az app kéri...)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#15714) daveed válasza littledon (#15713) üzenetére


daveed
tag

Nem lehet a led színét testre szabni.

(#15715) sasa134 válasza hartyi (#15705) üzenetére


sasa134
addikt

10.3.1 jön a 'régi ' BB10 eszközökre, de november előtt nem valószínű.

Avanti Roma

(#15716) kekkola válasza sasa134 (#15715) üzenetére


kekkola
senior tag

akkor kénytelen leszek venni egy passportot ;)

O+8T

(#15717) littledon válasza daveed (#15714) üzenetére


littledon
tag

Kár... :/ pedig az egyik legjobb dolog az egeszben, ranezek es tudom h mi tortent meg akkor is ha tokban van a telefon...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#15718) lezerpiramis válasza sasa134 (#15715) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Majd akkor fogok egy nagyot nézni, amikor az 1,2-es, 1,5 GB RAM-os Z3-ra kijön a 10.4, a régi 10-es BB-kre meg nem :D

(#15719) bigsee


bigsee
addikt

Volt má'? :DD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15720) zedii válasza bigsee (#15719) üzenetére


zedii
aktív tag

vajon mikor lesz itthon kapható, nagyon kíváncsi vagyok rá.. :C

(#15721) kekkola


kekkola
senior tag

Néztem a live stream-et, a passport nagyon oda lett rakva. A kijelző technológiáról nem volt szó, vajon milyen lehet? Kíváncsian várom az első teszteket!

O+8T

(#15722) zozomester


zozomester
csendes tag

Üdv, Bis szolgáltatással rendelkező BB 9900 miért nem tud Gmai.com-os email címre csatlakozni (gyári kliens)? Más email címmel müködik. Hibaüzenetként azt írja hogy email cím vagy jelszó nem jó, de ez nem igaz. Esetleg valamit állítani kell a Gmail fiókomba?

(#15723) zedii válasza kekkola (#15721) üzenetére


zedii
aktív tag

Szerintem az egyik sarkalatos része a telefonnak a tömege lesz..meg a méretet sem tudom persze elképzeli, mennyire kényelmes. Kíváncsi vagyok és kész. :)

(#15724) sasa134 válasza kekkola (#15721) üzenetére


sasa134
addikt

453ppi, IPS LCD, Gorilla glass3. Minden infó itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#15725) consono válasza bigsee (#15719) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam már települ a blend, kíváncsi leszek megy e a leakelt 10.3-al...

"In God we trust. All others must bring data"

(#15726) sasa134 válasza consono (#15725) üzenetére


sasa134
addikt

Berryflow bbm csatornáján ez a téma. Nem fog menni. 10.3.1 kell. Vagy Passport/P9983

Avanti Roma

(#15727) consono válasza consono (#15725) üzenetére


consono
nagyúr

"Kizárólag a RIM belső készülékeire korlátozódik" :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#15728) sasa134 válasza consono (#15727) üzenetére


sasa134
addikt

Sajna a Blendre várnunk kell.

Avanti Roma

(#15729) Polarstar válasza sasa134 (#15728) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez volt a "szörprájz"?
Jó a Blend, ahogy elvárható.
De az összes poént lelötték. Döglött volt a "Show" rendesen.
Az a véleményem, hogy az idő előtti kiszivárogtatás nem használ a cégnek.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15730) icezozo válasza Polarstar (#15729) üzenetére


icezozo
addikt

szerencsere csak te gondolod igy !

http://qwankido.hu/

(#15731) bigsee válasza zozomester (#15722) üzenetére


bigsee
addikt

Gmail fiókban nézz körül, valami hitelesítéses biztonsági dolgot kell ki (be?) kapcsolni. Nemrég volt itt - e topik környékén, tehát BB-vel kapcsolatban, talán lugosi adott jó ötletet - téma, de már nem találom.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15732) zozomester válasza bigsee (#15731) üzenetére


zozomester
csendes tag

Üdv, már megtaláltam. Engedélyezni kellet az új eszköz csatlakozását a Gmail beállításokban. :)

(#15733) icezozo


icezozo
addikt

Toltheto a Blend !
[link]

http://qwankido.hu/

(#15734) eventus válasza icezozo (#15733) üzenetére


eventus
veterán

Csak passport is kell hozzá :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15735) lugosi válasza Polarstar (#15729) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem pont hogy rohadt jó volt a show!

Én pl nagy apple fan vagyok (:U ez van, na), de az ő keynote-jaik mostanában untatnak. Emez nagyon tetszett.

Különben meg könnyen lehet, hogy elrepedt egy bordám ma squash közben, így lehet hogy bevasalok egy kis pézikét az életbiztosításomon - ha így lesz, akkor tuti első körben veszem a passportot Ausztriában :DDD

(#15736) sasa134 válasza lugosi (#15735) üzenetére


sasa134
addikt

+1 , nagyon jó volt! Profi, de laza, humoros. Ilyennek kell lennie sztem. Chen nagy figura, a termék meg brutális.

Avanti Roma

(#15737) totj80


totj80
tag

Gondolkodom egy Q10 vásárlásán,most elég jo árban van már. Elérhetö már rá a viber a store-bol? Az otthoniakkal azon szoktam beszélni ezért lenne fontos.
Bejön a Passport is nagyon ,de annyit azért nem adok még érte.
Tehát van viber q10-re vagy nincs? köszi ha esetleg valaki megmondja

(#15738) sasa134 válasza totj80 (#15737) üzenetére


sasa134
addikt

Én úgy tudom a BBW-ben nincs de a droidos működik. Tehát egyszerűen telepíthető. Amúgy a BBW-s is egy port, ergo ugyanaz. ( csak a kijelző aránya miatt nem jelent meg hivatalosan)

Avanti Roma

(#15739) totj80 válasza sasa134 (#15738) üzenetére


totj80
tag

ooo,köszönöm , lehet kiprobálom igy a telot,ha más nem akkor meg eladom.
Media marktbol,teljesen ujonnan megér 78 ezret? szerintetek

[ Szerkesztve ]

(#15740) Polarstar válasza icezozo (#15730) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Végül is fura, hogy szinte semmi "új dolog " nem volt már, amit ne tudnánk.
Sajátos technika, az alma elveinek homlok egyenes ellentétje.
Lehet benne logika, majd kiderül.
Ez a gép klassz!
A Blend meg jó!

Klasszik jöhet!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15741) lovace válasza totj80 (#15737) üzenetére


lovace
aktív tag

Z10-em van és a kezdetek óta az eddigi legtökéletesebb telefonomnak tartom. Egyre inkább elfogult vagyok a BB irányába más készülékekkel szemben, és próbálok mindenkit "megtéríteni", de egy valamit el kell ismernem. A Viber ezen a rendszeren sajnos egy nagy rakás ****.
Ha a program nincs megnyitva a háttérben, akkor új üzenet érkezésekor nálam rengeteg idő, mire megnyílik a párbeszédablak. Ha fut a háttérben olyankor is előfordul, hogy nem jelzi, ha új üzenet érkezik.
Én kényszerből használom ezt a programot - sajnos van olyan ismerősöm, aki nem hajlandó semmi mást használni -, de ha tehetném azonnal törölném. A beépített facebook klienssel azonnal megkapom az üzeneteket és az értesítéseket, mondhatni 1-2 másodpercen belül (ezt több alkalommal megfigyeltem, amikor épp be voltam jelentkezve pc-n is), nem mellesleg ellentétben a Viberrel ez beépül a HUB-ba is, illetve a Whatsapp messenger-ről írnak még jókat a BBW-ben. Személyes tapasztalatom az utóbbiról nincs és azt sem tudom, hogy a Q10-re elérhető-e.
Csupán azért írtam ezt le - meghazudtolva önmagam, ugyanis még talán soha nem írtam ide ennyit egyszerre -, mert ha a Viber miatt veszel egy BB-t, akkor csalódás lesz számodra és nem fogod értékelni azokat a dolgokat, amikben köröket ver más rendszerekre! :)

(#15742) totj80 válasza lovace (#15741) üzenetére


totj80
tag

Nem a viber miatt akarok q10 et. Nekem is volt z10 és nagyon szerettem,de azt tudom,hogy arra már akkor is volt viber,még ha fos is. Csak azt nem tudom,hogy q10 re milyen van.Viszont nekem mivel kint élek ezért kell a viber az otthoniakkkal azzal beszélni. És most 78 ezerért elég jo árban van és ki akartam probálni milyen a telo mert az i5s-em még törve van.Jeleneleg egy SGS2 használok de hülyét kapot töle.Ahogy kész a telom ezt a szart adom el,de lehet benevezek addig egy q10-re. Csak az a fránya viber használhato legyen. Pedig én is utálom,de ezt csipik otthon,igy ezt kell haználni

(#15743) sasa134 válasza totj80 (#15739) üzenetére


sasa134
addikt

Sztem az nagyon jó ár egy Q10-ért.

Avanti Roma

(#15744) eventus válasza totj80 (#15742) üzenetére


eventus
veterán

Skype sem jó? Ez legalább működik.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15745) lezerpiramis válasza eventus (#15744) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem akarom oltogatni az egyes chatprogramokat, mindenki azt használ, amit akar, de fel nem foghatom, hogy miért jó egy olyan appot használni, amelynél meg kell adni a telefonszámot... Van kismillió másik BB-re is (BBM, GTalk, Skype, Yahoo). Nyilván mindenki WhatsAppot és Vibert használ, csak nem értem, miért...

(#15746) kekkola válasza lezerpiramis (#15745) üzenetére


kekkola
senior tag

Mert beírod a telefonszámodat, nem kell regisztrálgatni, és minden ismerősödet aki használja beszippantja a kontaktlistába, így fel tudod venni a kapcsolatot velük, anélkül, hogy bármit küldözgetnétek egymásnak. Az emberek lusták, mindenki a legkisebb ellenállás irányába megy. Nem értem mit nem lehet ezen érteni... Ráadásul: van egy (azaz egy) androidos cimborám aki használ BBM-t és értetlenül áll a dolog előtt hogy én mint BB tulaj miért nem tudom használni a BBM-et ingyenesen, miközben ő ezt minden díjcsomag esetén megteheti :D akár őszintén is nevethetnék rajta, ha vicces lenne... (mozaik s mellé 690, hogy mindig használni tudjam)

Más, N4BB:
"On the flip side, one of the frustrating parts about running Android apps on 10.3 though is the still-present lack of notifications and alerts for Android apps when they’re not running on an active frame. This may not be a big deal for some, but if you’re running apps that typically push notifications and alerts to the user out to the user (like Swarm, Instagram, Vine; etc) and you expect these to work like they do on an Android device, you’ll be disappointed. There’s currently no way for an app to send you an alert to the Hub if the developer of said app hasn’t specifically made tweaks to the app for it to happen (like Skype, for example).

BlackBerry did tell us they’re looking at ways to get these Android apps to push alerts and notifications to the Hub in a future update, but for now, the lack of this feature is the most disappointing part of BlackBerry 10.3."

:(

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#15747) lezerpiramis válasza kekkola (#15746) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Válasszuk szét a dolgot: a "Miért kell BIS a T-nél BBM-hez BB10-en?" nagyrészt a szolgáltató sara. Van még két szolgáltató, ahol nem kell, sőt külföldön olyan is van, hogy feltöltős emberke rendelhet BIS-t igen jó áron. Olyan is volt (lehet, hogy még mindig van), hogy a hívószám kijelzéséért kellett fizetni - na, az még inkább gáz volt.

A telefonszámos kérdéshez: bevallom, nem szívesen adom meg ilyen-olyan appoknak a telefonszámomat, de lehet, hogy csak én vagyok ilyen. Másrészt egy esetleges számcserénél jöhetnek érdekes dolgok, amikor a régi számot x hónap után megkapja egy új előfizető, aki aztán vagy akar majd Viberezni, vagy nem, mindenesetre nagyot fog koppanni, ha akar :)

Persze akinek FB-on is kint van a telefonszáma (van jó pár ilyen), annak hajrá! :D

[ Szerkesztve ]

(#15748) kekkola válasza lezerpiramis (#15747) üzenetére


kekkola
senior tag

Sztem a BB sara hogy nem követeli meg ezt. Illetve hogy a BBM esetleg ne bb APN-en keresztül menjen már végre, vagy legyen választási lehetőségem.

A viberrel kapcsolatban nem tudom mi a problémád:
Ha akarnak már rég lehallgatnak, anélkül hogy te kiadd bárkinek is... :)

"Másrészt egy esetleges számcserénél jöhetnek érdekes dolgok, amikor a régi számot x hónap után megkapja egy új előfizető"
Ez esetben a hívások és az sms-ek esetén is probléma lesz. A viber a saját kontaktjaidat szívja be, nem pedig egy központi szerverről szinkronizál. Számcsere esetén aki használja annak ebből kifelé semmi gondja nem lesz, a saját kontaktjait szinkronizálja, az enyémeimből (aki előtte használta a számot) semmit nem fog látni. Probléma akkor lehet, ha valakinek megvan még az illető száma, de nem tudja hogy az más másik emberhez tartozik: ez a probléma fennáll sms és hívás esetnén is , szóval még mindig nem értem a problémádat.

A telefonszámodat nem mindenkinek adod meg hanem a vibernek, hogy ez alapján fel tudjon ajánlani más embereknek, konkrétan azoknak akinek te megadtad a számodat.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#15749) lezerpiramis válasza kekkola (#15748) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem a BB APN-en megy (mármint BB10-nél), pl. a Vodánál sem azon megy - az más kérdés, hogy a BBM-hez és a BB Protecthez kell a BB NOC, tehát a BB infrastruktúrája, magyáran a forgalom úgy van routolva, hogy ezen appok/funkciók (és a BES10) használatakor a BB10-es telefon is használja a BB NOC-ot, de ehhez a Vodánál és a Telenornál nem kell BB APN, a T-nél meg igen.

A régi BB-ken (BBOS) egyszerű volt a képlet: amely funkció a BB APN-t használja, az használja a BB NOC-ot is. A T-nél ez BB10 esetében mehet minden a BB APN-en (BB NOC-os és sima forgalom is, pl. böngészés), illetve a BES10-et, a BB Protectet és a BBM-et leszámítva mehet minden a normál netes APN-en. A másik két szolgáltatónál viszont semmihez nem kell BB APN BB10 esetében, sőt nem is kezeli a telefon ezt az APN-t.

Ok, akkor a telefonszámos dolog maradjon az én problémám :) Részemről zárom a témát.

[ Szerkesztve ]

(#15750) kekkola válasza lezerpiramis (#15749) üzenetére


kekkola
senior tag

Csak próbáltalak megszabadítani egy problémától, amely tapasztalatok hiányából fakad. Ezek szerint sikertelenül :)

Akkor végképp nem értem miért nem tesz valamit az ellen a BB, hogy egy szolgáltató korlátozza a készüléke versenyképességét a piacon...

O+8T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.