Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) amperaki


amperaki
tag

7.1 rendszer van rajta, eddig ment most viszont nem egyik naprol a masikra

amperaki

(#15652) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Emberek, valahol tudom nézni OS 7.1-nél, hogy a BIS-es 150mb-os keretem hol jár?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#15653) eventus válasza BlackSoft (#15652) üzenetére


eventus
veterán

Szolgáltatódnál, nincs benne mérő.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15654) KZP válasza eventus (#15653) üzenetére


KZP
őstag

A Telekomnál nincs erre lehetőség.

(#15655) BlackSoft válasza KZP (#15654) üzenetére


BlackSoft
addikt

Telenoros vagyok. De az a baj, hogy a Telenor oldalára belépve van olyan hely, ahol lekérdezhetek dolgokat.
Csak egy probléma van. Amikor rámegyek pl arra, hogy megnézzem milyen tarifában is vagyok (ez csak belépett usereknek lehet, és amíg kártyás voltam ki is írta, hogy kártyás alap csomag, XXX forint van rajta), most azt mondja nincs jogosultságom ezt a műveletet végrehajtani :DDD
Érted... Nincs jogom megtudni, miért is fizetek, mennyit, és mim van.... Kicsit vicces.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#15656) daenerys válasza tlala (#15602) üzenetére


daenerys
tag

GMail app is van, azt nem próbáltátok?

(#15657) Polarstar válasza BlackSoft (#15655) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem szokatlan. :D
Fizetni jogod van, a többit meg tudod. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15658) daenerys válasza eventus (#15618) üzenetére


daenerys
tag

Naná... tökéletesen. Még droidos billentyűzetet is lehet telepíteni Szerkesztőtársam szerint.:P

(#15659) eventus válasza daenerys (#15658) üzenetére


eventus
veterán

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15660) daenerys válasza eventus (#15659) üzenetére


daenerys
tag

jól van már, ritkán járok ide.

(#15661) eventus válasza daenerys (#15660) üzenetére


eventus
veterán

Nem Neked szólt :) Élvezed a csatorna vezetését a neten?:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15662) domel


domel
tag

Üdv mindenkinek! Szeretnék néhány dolgot kérdezni BB Q5-tel kapcsolatban:

1,- szeretnék AVI , MOV , MP4 videókat lejátszani, vagyis inkább átmásolni SD kártyáról a telefonra, de előbb látni kellene hogy melyik videó az. Sajnos azt már megtanultam a BB World-ben, hogy attól hogy valami fizetős, még nem biztos hogy működik, hiába írják a kommentekben hogy szar-szar-szar, akkor is pénzt kér érte a fejlesztő. Szóval én fizetek érte, csak mondja meg valaki, hogy melyiket érdemes letölteni/megvenni.

2,- Navigációs szoftwert tudna ajánlani valaki? A "térképek" nevü alap program egy vicc, az oké hogy nem beszél, de hogy a térképet egy kilométer magasról mutatja, és újra sem tervez, az már túl kényelmetlen nekem.

3,- Okosóra + BB az mennyire lehetséges? Még senkivel nem találkoztam akinek lett volna ilyen, pedig futáshoz nagyszerű lenne, de sportolós tesztet sem találtam a témában, és több helyen azt olvastam ezekről az órákról, hogy mind a saját márkás telefonnal használható (ha ez igaz)

4,- off: feltöltőkártyás internetről mit kell tudni? Azt is feltöltöm mint a sima beszélős kártyát, és van rá egy évem hogy felhasználjam, vagy csak egy hónap és veszik a fel nem használt adat?

Üdv: Domel

(#15663) consono válasza domel (#15662) üzenetére


consono
nagyúr

A 2-es, 3-as pontodhoz tudok hozzászólni:

- naviból az androidos Waze, GMaps(macerás), Sygic is jól működik, de a BB-s NAvfree is használható sz ingyenesek közül. MEg ott a Mireo, ami fizetős, de sokak szerint nagyon jó

- az okosórák közül a Pebble-hez van nem hivatalos támogatás, több natív alkalmazás is van, amin keresztül használható az óra, de Pebble hiányában erről csak olvastam

"In God we trust. All others must bring data"

(#15664) eventus válasza domel (#15662) üzenetére


eventus
veterán

1: akkor most mi kell: lejátszó vagy fájlkezelő? Ha lejátszó, akkor Kalemsoft, de érdemes konvertálni is.
4: igen

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15665) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

Tudtok némi támpont nyújtani, hogy miként a legegyszerűbb vagy a legérdemesebb laptopra (win 7 x64) mobilnetet varázsolni a telefonról (Q10)?

- az sem gond, ha USB-vel kell mindig összekötögetni
- milyen beállítás szükségeltetik hozzá?
- bluetooth-al mennyire lenne hatékony a dolog?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15666) eventus válasza LonGleY (#15665) üzenetére


eventus
veterán

Q10ben van hotspot funkció

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15667) LonGleY válasza eventus (#15666) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, pontosan erre irányult a kérdésem. Azt eddig is tudtam, hogy van benne. A kifejtés azért lenne jó, mert fingom sincs a rendszerhez (és nem is lesz, mert Androidozok), mégis muszáj lenne beállítanom valahol.

És a másik, kékfogas kérdés még mindig függőben maradt. Ha valaki veszi a fáradtságot és leírja kb. 3 gyors pontban, hogy mi a teendő, mire kell figyelni, már itt sem vagyok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15668) eventus válasza LonGleY (#15667) üzenetére


eventus
veterán

Inkább a hotspot. Nem bonyolult: beáll, hálózatok, hotspot - itt végigvezet a varázsló

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15669) LonGleY válasza eventus (#15668) üzenetére


LonGleY
veterán

Oks, köszi.

(#15670) domel válasza consono (#15663) üzenetére


domel
tag

Köszi, kettőt is letöltöttem, és mindegyik nagyon jó! Előbb is kérdezhettem volna.. :)

(#15671) Crafter32


Crafter32
őstag

[link]

Itt a Z3 és csak 70.000.

(#15672) consono válasza Crafter32 (#15671) üzenetére


consono
nagyúr

Ez egészen jó ár...

"In God we trust. All others must bring data"

(#15673) Crafter32 válasza consono (#15672) üzenetére


Crafter32
őstag

Szerintem is, bár nem tudom egy 5Mp telefon más op rendszerrel hogyan osztják. :)
Egy bevezető árnak biztos nem sok a 70 pár hónap múlva lehet 60 alá is leszalad. Úgy még 2. telnek is jó. Csak nem tudom ebbe most milyen sim kell? Mini, nano, makro vagy isten tudja...

(#15674) consono válasza Crafter32 (#15673) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, droiddal biztosan fele ennyiért is lehet találni ekkora telót, de az olyan is :) Nekem mondjuk nem jön be a Z3, túl nagy kijelző, túl alacsony felbontással, kevesebb RAM-mal, mint a többi BB10-es mobil...

"In God we trust. All others must bring data"

(#15675) hermanyi válasza Crafter32 (#15671) üzenetére


hermanyi
őstag

Ennyiért már inkább Z10 .
Szerintem ez irdatlan drága .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15676) lugosi válasza hermanyi (#15675) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont biztató, ha ennyi a kezdőára, akkor fél év és beáll 45 körülre maximum. És pont egy olcsóbb bb modell hiányzott.

(#15677) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok! Hozzám került nemrégiben egy Blackberry 9860-as telefon, de sajnos nem független és még azt sem tudom, melyik hálózatnál van. Az sem kizárt, hogy külföldi... 5 próbálkozást enged MEP kód beírására... Egyedül a Turbo sim jutott eszembe, mint megoldás... Az "segít" az ilyen sorsú Blackberryken?
Előre köszi!

(#15678) eventus válasza lugosi (#15676) üzenetére


eventus
veterán

Az..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15679) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, mennyire vannak jelen szegediek ebben a topicban, de egy próbát megér, hátha kapok segítséget.
Érdeklődnék, hogy tudtok-e olyan GSM boltot, ahol használt, viszonylag megbízható BlackBerry készülékeket lehet vásárolni? Illetve ugyanez a kérdésem vonatkozik egyéb internetes shopokra is (ebay, vatera) esetleg eladó nevével együtt. Előre is köszönöm a segítségetek! :)

(#15680) Polarstar válasza lovace (#15679) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Itt is van pl az apróhirdetésekben...
Ki sem kell tenni a lábadat az oldalról. Ott fent a fórum sorában.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15681) lugosi válasza lovace (#15679) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én konkrétan szegedi vagyok. Nem nagyon van választék az általam néha megnézett GSM boltokban bb terén. És őszintén szólva nem is vennék OS 10 előtti bb-t GSM üzletben.
Egyik üzletben volt egy szép állapotú 9810, de nagyon drágán a múltkor, plusz mikor beléptem az eladó éppen a padlóra köpött. Szóval annyira nem is erőltettem tovább a kérdést :DDD

(#15682) Polarstar válasza lugosi (#15681) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én is láttam pár hónapja a Mamut 2-ben egy 9810-est 109 ezerért. :DDD :DDD :DDD

Ott röhögtünk a bolton. Volt még 8520 is 56ezerért.

Vannak szép kis árak itt-ott ma is. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15683) lovace


lovace
aktív tag

Belementem itt az oldalon néhány hirdetésbe, ami elsőre szemet szúrt. 8900 13.000 Ft-ért, 8800 Ft-ért akksi nélkül, 9360 15.000 Ft-ért? Mind pozitívan értékelt vevők termékei, de ezek az árak még így is túl szépek, hogy igazak legyenek számomra. Ezek tényleg reális árak ezekért a készülékekért?
Van egy Z10-em, csak sportoláshoz szeretnék egy telefont, amin tudok hívást/üzenetet fogadni meg tudok róla zenét hallgatni, szóval nem elsődleges telefonnak szeretném, de mivel az elmúlt 3 hónapban annyira hozzám nőtt a 10-es szeretnék kipróbálni egy régebbi OS-el rendelkező készüléket is! :)

(#15684) hermanyi válasza lovace (#15683) üzenetére


hermanyi
őstag

Tes megnéztem én is :D Szerintem ez talán megfelelne neked .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15685) Polarstar válasza hermanyi (#15684) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szép telefon, jó vétel lehet. Főleg másidgépnek BIS nélkül.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15686) lezerpiramis válasza lovace (#15683) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Barmit, csak 9360-ast ne, az annyi ido alatt lemerul, mig elszaladsz otthonrol a sarokig :D

(#15687) lovace válasza hermanyi (#15684) üzenetére


lovace
aktív tag

Köszi, de ha találnék, inkább feketét szeretnék! :)

lezerpiramis
pedig az akksi idő nem ártana, ha jó lenne.

Keresgélek, hátha horogra akad valami, elvégre az idő nem sürget. :)

(#15688) zozomester


zozomester
csendes tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy BB 9900-am és a reggeli ébrestöt nem e lehet esetleg a bill lezárógombbal is kikapcsolni? Csak azért lenne fontos, mert ha tokban van akkor így nam kell elövenni belöle a telefont, hogy kikapcsoljam az ébresztést. Egyébként így is abbahagyja a riasztást, de kis idö mulva ismét riaszt pedig az ismétlést 5 perc múlva opciót kikapcsoltam.

(#15689) lezerpiramis válasza zozomester (#15688) üzenetére


lezerpiramis
őstag

8800, 8900, 9700, 9780: ezek a legjobbak, ha üzemidőről van szó.

(#15690) zozomester válasza lezerpiramis (#15689) üzenetére


zozomester
csendes tag

Ezt nekem írtad? Csak mert nem ez volt a kérdés. :N

(#15691) lugosi válasza lovace (#15683) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy láttam, egy kicsit drágább itthon a használt BB. Én ebayről vettem, 9 ezer valahány száz Ft volt a 9780 ami a blogomban lévő leírásban szereplő telefon, a gyári aktív bőrtokkal és a gyárilag mellé rakott 2 gigás micro sd kártyával. (Plusz szállítás! Így lett a teljes költség kompletten 15k.)
Ahogy elnéztem az ebayes eladásokat, ez nem volt kiemelkedően jó ár, hanem inkább átlagos ár. Végül vettem hozzá 3 db utángyártott akksit szállítással együtt egy ezresért :/ és teljesen hibátlan másodtelefon. Csak az a baj, hogy olyan jó állapotban van, hogy végső soron sajnálnám, ha bármi baja lenne, úgyhogy vigyázni kell erre is... :D

Hagel: a köpetes bolt akkor ehhez képest olcsó volt, mert vagy 53 vagy 55 ezer volt a kifejezetten jó állapotú 9810. Mondjuk ebayen ezt meg 100 euróért látom sztenderd áron, így még szállítással is jobban megérte volna, mint 50+ ezer.

BB témában én a német ebayt ajánlom, igaz, hogy az angolon egy kicsit nagyobb a választék, de ha nem adja az eladó az összes töltőcsatlakozót a telefonhoz, akkor nincs külön töltő a telefonhoz, csak valami más usb-s töltő, és akkor legyen már komplett a szett.

[ Szerkesztve ]

(#15692) lezerpiramis válasza zozomester (#15690) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Pardon, nem oda akartam, hanem lovace-nak :)

(#15693) zozomester válasza lezerpiramis (#15692) üzenetére


zozomester
csendes tag

Jahh, gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#15694) littledon


littledon
tag

Kinek van tapasztalata PlayBook OS terén?

Az lenne a kérdésem, hogy melyik verzioval a leggyorsabb? A legfrissebb van rajta es laggol + eleg lassucska (lehet csak BB10 miatt tunik lassunak) de emlekezetem szerint az elozovel nem laggolt es volt amikor kimondottan smooth volt... Nyomtam ra egy wipeot, nem segitett. Teljes OS ujratoltes hozhat valtozast? :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#15695) daenerys válasza littledon (#15694) üzenetére


daenerys
tag

Én a legelsőt szerettem a legjobban, bár főleg azért, mert jobb volt az email hangja. :) De egyetlen frissebb verzió esetén sem tapasztaltam olyan problémát, amiről beszámolsz.

Mikori OS verzió az, ami Nálad szaggat?

(#15696) eventus válasza littledon (#15694) üzenetére


eventus
veterán

Nincs bajom a friss rommal. Egy wipe segíthet. Főleg a droid programok tesznek be neki :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15697) bigsee


bigsee
addikt

FYI:

Minap beszélgettem a 80-as számon BB ügyintézővel, tőle kaptam az alábbi tájékoztatást:

- amennyiben a BB a http://www.instantemail.t-mobile.hu/ oldalon került regisztrálásra, akkor a készülék regisztrációját töröltetni kell, amennyiben új SIM kártya (és ezzel új instant email, BIS) kerül bele (legalábbis illik, ha "regisztrálhatóként" szeretnénk túltenni rajta!).

- amennyiben a készüléken lett beregisztrálva, akkor magának a szolgáltatásnak a megszűnése/megszüntetése esetén automatice törlődik a készülék is, ami hozzá lett kötve PIN alapján.

- utóbbi esetben előfordulhat az, hogy a készülék "beragad", nem törlődik a regisztrációja, így az új tulajdonos nem tudja addig használni, amíg a lelépő tulaj ezt nem törölteti.

- utóbbi eset sajnos velem is megtörtént, mivel túladtam életem 5. BB9900-án, egy időre (amíg magához nem tér a BB*) felfüggesztésre került a BIS-em. Érdekes módon a 1430 ügyfélszolgálaton ahogy töröltettem a szolgáltatást, nem megszűnt, csak törlődött, furcsa, nem?!

- reg törlését követően 24 órás várakozási idő van, amíg újra lehet regisztrálni a készüléket a BB szolgáltatásban.

Mindezeket csak azért írom le, mert nemrég voltak itt ilyen-olyan vélemények ezzel kapcsolatban, én is beszéltem zöldeket, mások is, így talán tisztább ez a helyzet.

Üdv néktek!

*: nekem nem jött be, na, ez csak szvsz! ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15698) lezerpiramis válasza bigsee (#15697) üzenetére


lezerpiramis
őstag

+ Még némi infó/tapasztalat (Vodánál), tehát nem felülbírálni akarom a leírtakat, csak további infót adni

"amennyiben a BB a http://www.instantemail.t-mobile.hu/ oldalon került regisztrálásra, akkor a készülék regisztrációját töröltetni kell, amennyiben új SIM kártya (és ezzel új instant email, BIS) kerül bele (legalábbis illik, ha "regisztrálhatóként" szeretnénk túltenni rajta!)." - lehet, hogy ez T-specifikus, de ha SIM-csere történik, de a telefon ugyanaz, akkor egyszerűen be kell lépni a felületre, majd beírni a PIN-t és az IMEI-t, valamint az email-címekhez tartozó jelszavakat. Ezzel a BIS-fiók (+ a PIN és az IMEI) hozzácsapódik az új SIM-hez (technikailag pontosabban az IMSI-hez, tehát az előfizető azonosítását végző paraméterhez).

"amennyiben a készüléken lett beregisztrálva, akkor magának a szolgáltatásnak a megszűnése/megszüntetése esetén automatice törlődik a készülék is, ami hozzá lett kötve PIN alapján." - Ez elég furcsa lenne. Ha telóból hozza létre a fiókot, akkor az a BB ID-hoz fog tartozni, tehát annak segítségével költöztethető (mivel ebben az esetben nincs hozzáférés az instantemail/mobileemail oldalhoz).

Ha a szolgáltatás törlésével törlődne a BIS account is, az elég vicces lenne azon ügyfelek esetében, akik mondjuk BB10-re váltanának, és használnák átirányítás segítségével a BB10-es telefonon a @instantemail-es címet. A BIS-t mondjuk le akarják mondani (ne fizessenek feleslegesen havonta), de az email-címet meg akarják tartani - márpedig ha törlődik a BIS account, akkor ez az email-cím is törlődik.

"reg törlését követően 24 órás várakozási idő van, amíg újra lehet regisztrálni a készüléket a BB szolgáltatásban." - ettől függetlenül 24 órán belül is regelhető, legalábbis más szolgáltatónál tuti (Voda - tapasztalat).

"utóbbi esetben előfordulhat az, hogy a készülék "beragad", nem törlődik a regisztrációja, így az új tulajdonos nem tudja addig használni, amíg a lelépő tulaj ezt nem törölteti." - ez valóban elég gyakori :)

Ja, és a leírtak kizárólag az email-ezést érintik, tehát ez a 2. szintű regisztráció, nem pedig a BB adathálózaton történő regisztráció! Ha tartozik is nem törölt fiók a telefonhoz (előző tulaj után), a böngészés, a BB Maps stb. akkor is működik.

OS 7/7.1 külön állatfaj a BIS szempontjából:
"Subscribers can automatically access the BlackBerry Internet Service using a browser on their device or using the email
setup application on their device. Subscribers must have a user name and password for their BlackBerry Internet Service
account to log in using a browser on their computers. Subscribers who create BlackBerry Internet Service accounts on a
device that is running BlackBerry 7 cannot create a user name and password to log in to their BlackBerry Internet Service
accounts using a browser on a computer"

[ Szerkesztve ]

(#15699) bigsee válasza lezerpiramis (#15698) üzenetére


bigsee
addikt

A helyzet az, hogy én megszűntem, mint BB tulaj lenni, így - bár a BB ID-met megtartottam - nincs szükségem arra, hogy ahhoz kötődjön a BIS (és a PIN ugyebár).

Persze amennyiben csak készülékcsere volna, úgy elég lenne berakni a SIM-emet és bejelentkezni, oszt puszi, de nem így van nálam.

A készülék elkerült tőlem, új SIM-et, IMSI-t és BB ID-t fog kapni.

Értem amit írsz, lehet nem voltam elég érthető, de az sztem nem egy és ugyanaz amit én is akartam írni... :)

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15700) lezerpiramis válasza bigsee (#15699) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem lenyeg igazabol :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.