Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) MrChris válasza Balázs1986 (#16848) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az általad felvetett probléma már évtizedek óta nem probléma. Vagy 15 éve találkoztam olyan progival ami felismeri ha össze vissza nyomkodják a pc billentyűit. De hogy még érthetőbb legyek vegyünk egy olyan példát, hogy a kijelző négy sarkát kell sorrendben érinteni és akkor feléled. Amíg az első sarkot nem érinted el se indul a figyelés. Csak ha mind a négyet megfelelő sorrendben, esetleg még sebességgel kombinálva, akkor kerül feloldásra. Ez azt hiszem nem egy veszettül bonyolult, mogoldhatatlan feladat. Biztos nem itt van a kutya elásva, hanem a Skynet által felvetett probléma, hogy műmödhet e az érintő magában és mennyit fogyaszt.

(#16852) MrChris válasza Skynet258 (#16847) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na kibicek :-) találtam megoldást, lehet mégse én vagyok hüle! Tap tap app, ingyenes, nem touchscreent használ, hanem proximity/light szenzort, talán takarékos is, kalibrálható...

(#16853) Balázs1986 válasza MrChris (#16849) üzenetére


Balázs1986
addikt

De, tökéletesen értettem a problémát. Viszont mondtad, hogy gyerekzár kell. Innentől kezdve feltételeztem, hogy valamiféle korlátozás kell a próbálkozások számával kapcsolatban, másképp ha össze-vissza próbálkozik, úgyis feloldja. Korlátozás meg lehet (és szerintem kell is) ilyenkor is, pont, mint ahogy a gyári Képernyőzárban is van (Beállítások / GPS és biztonság / Képernyőzár). Csak ott ugye bekapcsolt kijelzőre kell rajzolni az alakzatot. Annak amiket mondtam, köze sincs a sim-hez :)
Össze-vissza billentyűnyomkodás felismerése persze, nem ügy, ha alapértelmezésben nem össze-vissza kell használni. Csakhogy egy egyedi mintánál (már ha én mondom meg,hogy mi legyen a feloldási mintám) pont az a lényeg, hogy ne szabályszerű séma legyen...legalábbis szerintem :)
Amíg az első sarkot nem érinted el se indul a figyelés. Ez pedig anomália. Hogy érzékeled az első sarkot, ha nem figyelteted?
Egyébként működhet az érintő magában, kijelző nélkül. Két külön hardver. (Amikor besz*rt a kijelzőm, simán érzékelt mindent, csak nem láttam mit nyomkodok.)
Az általad talált szenzoros megoldás oké, ha neked megfelel :) De azért lássuk be, hogy ha maradnánk az eredeti felvetésnél...nos...a távolságfigyelésnek nem sok köze van az alakzatfelismeréshez, így nem az alapprobléma lett megoldva :)
Ez a talált megoldás végtelenül egyszerű lehet...kb annyi, hogy figyeli a szenzort, és ha valami nagyobb számról nullára esik a távolság amit mér, 1-el növel egy változót. Ha elérte a 2-t, akkor feloldja a képernyőt (meg gondolom, ha az 1-re növelés után eltelik 2-3 sec és nem éri el a 2-t, akkor visszanulláz). Modellrobot programozáson csináltunk ilyeneket, jó móka.
(Ezzel meg az a baj, hogy akármi feloldja, nem kell, hogy az ujjad legyen.)
Na de ez már nagyon off :)

(#16854) Skynet258 válasza MrChris (#16852) üzenetére


Skynet258
veterán

1. senki nem mondta, hogy hülye vagy. :P
2. "Tap tap app, ingyenes, nem touchscreent használ" Magyarul köze nincs ahhoz, amit te megálmodtál. :DDD

Ezzel együtt még mindig nem értem, miért lenne nekem jó, hogy rajzolgassak a halott kijelzőre, ahelyett, hogy megnyomjak egy fizikai gombot (Home gomb, hangerő gomb, bekapcs gomb, stb.). Időben is több, szarakodásban is. Szóval nem arról van szó, hogy hülyeség amit elképzelsz, csak nekünk, meg valószínűleg a felhasználók 90%-ának abszolút nem hiányzik ez a dolog. ;)

https://geekpulse.hu

(#16855) MrChris válasza Skynet258 (#16854) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem szilikon tokban van a tecsim és annál könnyebb lenne egy képernyős megoldás az élesztéshez. Talán van olyan alkalmazásod ami 99%nak felesleges de attól még érdekes lehet, vagy felvethető kérdés.

(#16856) Naras válasza Skynet258 (#16854) üzenetére


Naras
őstag

O2X - en aztán nyomkodhatja a Home gombot míg meg nem hülyül :DDD
Mellesleg egyetértek, ilyen funkció alapvetően nem nagyon hozható össze sztem sem... még felébresztés valahogy OK, de hogy gyerekbiztos is legyen...
Egyébként meg, ez a távolságérzékelős dolog pont ilyen lehet, hiszen gomb nélkül ébresztesz, majd az ábrát berajzolva beenged a telefon... úgyhogy mégiscsak jó lehet :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16857) MrChris válasza Balázs1986 (#16853) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ne bonyolítsuk. olyanra lenne szükségem ami nem hárdvergombos feloldást biztosít lehetőleg még egy egyszerű kód, gesztus, vagy ilyen jellegű dologgal. De utóbbi kevésbé fontos, az meg van már oldva, ha eljut a feloldó képernyőig.

(#16858) Balázs1986 válasza MrChris (#16857) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor a legegyszerűbb: ha működik ez a Tap-tap app, akkor ez, plusz a gyári Képernyőzár. A Tap-tap felold, a Képernyőzár bekéri az általad előre megadott alakzatot, és kész is :)
(kivéve, ha a kettő nem tud együtt működni, de ennek nem látom okát)

[ Szerkesztve ]

(#16859) Skynet258 válasza MrChris (#16855) üzenetére


Skynet258
veterán

Továbbra is azt érzem, hogy ezt már személyes kérdésnek veszed, sőt, támadásnak... pedig erről szó sem volt, de nekem igazából mindegy. ;]

https://geekpulse.hu

(#16860) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Az LG PC Suit 4 progival szeretném áttenni a fényképeket és videókat + zenéket az szgépre, de azt írja, hogy tegyek a telefonba SD kártyát (van benne minden, még microsd is)
ennyire ócska ez a program, vgy vmi hiba van a legújabb verzióban (korábban még nem próbáltam áttenni a multimédiás tartalmakat)

köszi,

ferikek

(#16861) Balázs1986 válasza ferikek (#16860) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szerintem hagyd a p*csába a PC Suite-et.
Adattár mód, felismeri a meghajtóidat mint usb meghajtót, és már másolhatsz is, sokkal gyorsabban, mint a szoftverrel.

(#16862) MrChris válasza Balázs1986 (#16858) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most ezt a verziót próbálgatom, tök jó lenne. Csak a Tap tap xarul müxik. Ritkán vagy egyáltalán nem éled fel, vagyis érzékel.Megvakul. Valszeg a rendszer vagy valami `csakazértis` hamar kikapcsolja a közelség szenzort, hiába van állandóra engedélyezve. Amúgy nagyon jópofa, zárni is lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#16863) derrik


derrik
őstag

Tudtok olyan ICS Launchert amiben nincs a három android szoftveres gomb, csak a Google alkalmazásokat előhívó Dock ikon van??

(#16864) user1.0


user1.0
csendes tag

V20o rommal kapcsolatban:

Néha nem jönnek meg a hívások.

Kernel: 2.6.32.9
Alap:725

Telefon vagy szolgáltató hiba (Telenor)?

(#16865) derrik válasza user1.0 (#16864) üzenetére


derrik
őstag

ki hogy mondja. De szerintem szolgáltató. Nekem most olyat csinál, hogy tárcsázok pittyen egyet és bontja a vonalat, tárcsázok a névjegyzékből, és onnan tárcsázza a számot!

(#16866) user1.0


user1.0
csendes tag

igen érdekes. Mivel nem tudom, hogy hányszor nem jön meg, mivel nem jön meg.

az 1.0-ás gagyi nokiám nem csinál ilyet igaz az témobilos.

restart segít, csak ugya nem akarom restartolni naponta 10x hogy biztos jó legyen. A pannonnal mostanában elég sok gond van (remélem olvassák).

(#16867) ntomka


ntomka
nagyúr

Na valami fejlődés voodoo téren: [link] :)

ツ Headphones on - World off

(#16868) exelsior1


exelsior1
senior tag

Hali
Esetleg valami program amivel lehetne a hangszóró minőségét és legfőképp a hangerejét javítani? Van egy volume+ de az alig érezhető. Meg a hangminőségen is jó lenne csiszolni, hátha van valami jó program erre a célra. (Sajna az O2X még megnövelt hangerővel is halkabb mint egy SGS2, a hangminőségről nem is beszélve)

Galaxy S10

(#16869) Daniel Alves válasza Balázs1986 (#16729) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Sajnos nem sikerült életre kelteni a kamerát a v10d-vel sem. :(
Ha rányomok a kamera ikonra bejön egy nagy feketeség de a beállításokat tudom használni csak nagyon lassan... akkor is szoft bajra gyanakodok :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#16870) derrik válasza exelsior1 (#16868) üzenetére


derrik
őstag

......akkor azt kell venni.

(#16871) derrik


derrik
őstag

BUÉK!
Az tudja-e valaki, hogy Getjar-on ingyért elérhető alkalmazások telepítés után a Market-en frissíthetőek?

(#16872) Naras válasza derrik (#16871) üzenetére


Naras
őstag

sztem nem...

BÚÉK neked is! Meg mindenkinek ICSben gazdag új évet! :DDD

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16873) Tutu7030 válasza derrik (#16871) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem igazán.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#16874) hali_tomi


hali_tomi
tag

Buék Mindenkinek!

No megajándékoztam magam egy O2X-szel. Root, cwm fenn van. Fel is raktam a legutolsó MIUI romot. Eddig eléggé bejön.

Egy kérdésem lenne:
Amikor felraktam a romot, akkor az basebandet is rakott fel? Vagy azt nekem kellene?

(#16875) Naras válasza hali_tomi (#16874) üzenetére


Naras
őstag

Ha vannak hálózati kapcsolataid, akkor van fenn BB, de ha hibákat tapasztalsz, akkor lehet érdemes utánanézni, hogy melyik az ideális. A GetRIL appot szedd le, az megmondja, hogy az éppen fenn lévő BB kompatibilis-e a ROM - ban lévő RIL - lel, és amennyiben nem, fél pillanat alatt fel tudsz vágni egyet...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16876) janes74


janes74
senior tag

Minden kedves(és kedvetlen)fórumtársnak: Boldog,Jólműködő romokban,ICS-ben gazdag Új Évet Kívánok!

(#16877) hali_tomi válasza Naras (#16875) üzenetére


hali_tomi
tag

Köszi szépen!
Le is lett cserélve.

(#16878) derrik válasza janes74 (#16876) üzenetére


derrik
őstag

:C :C :C
Köszi! Viszont Kívánom Mindenkinek!

(#16879) kmisi99


kmisi99
addikt

Melyik 2.3 mas gyári romon alapuló romot ajánljátok ami stabil és nem dög lassú na meg nem indulgat újra és nem fagy naponta.

(#16880) Naras válasza kmisi99 (#16879) üzenetére


Naras
őstag

CM7/MIUI nem jó? :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16881) kmisi99 válasza Naras (#16880) üzenetére


kmisi99
addikt

Szar a kamerájuk videózásnál ha mozog ilyen 9fps re esik még sima HD ban is.

(#16882) Balázs1986 válasza Naras (#16875) üzenetére


Balázs1986
addikt

BB eleve van fent, nem tudok olyan esetről, hogy ne legyen :) Max cserélni lehet, de leszedni...hát...passz :D
A GetRIL-t mostanában nagyon ajánljátok, de személy szerint igazán tudom értékelni. Annyit csinál, hogy leszed egy ril-t egy meglevő bb-hez. De a ril pont az, amivel a legkevesebb baj van, kb mindegyik megy minden bb-vel. Ha kommunikációs bajok vannak, akkor a bb a baj, mégpedig általában az, hogy régi bugos. Most annyi történt hali_tomi esetében, hogy eddig volt egy régi bb-je egy új ril-lel. Most van egy régi bb-je régi ril-lel. :F
Sokkal tisztább egy új bb felrakása...aztán esetleg a getril, ha egyáltalán szükséges...

kmisi99: Topogigi, Hypnos2X, ezekben elvileg nincs bug (gps sem talán), de a widgetek nem gyáriak. Esetleg a v20o leaked-et, ha kipróbálod...hátha jó :)

[ Szerkesztve ]

(#16883) ntomka válasza Balázs1986 (#16882) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor fejlesszünk egy getbb nevű alkalmazást. :))

ツ Headphones on - World off

(#16884) Balázs1986 válasza ntomka (#16883) üzenetére


Balázs1986
addikt

Van, úgy hívják hogy SmartFlash...csak sajnos az autodownload nem megy :D
Ez a GetRIL kicsit olyan "Fürödjön aki lusta vakarózni" nekem...
Voodoo ügyben meg azóta sincs fejlemény, kezdem feladni :D De olyan szinten, hogy berendeltem egy Fiio E6-ot, és kihagyom a Voodoo-t a "rendszerből". Erősítés meglesz, mégpedig bugmentesen. A hangminőséget meg a Voodoo esetünkben már sose fogja javítani :(

(#16885) Naras válasza Balázs1986 (#16882) üzenetére


Naras
őstag

Ha jó a GSM hang, WIFI és GPS, akkor minek újabb BB? A RIL meg ugye az a része a rendszernek, mely összeköti a BBt a ROM - maol, a getRIL pedig megkeresi a kompatibiliset, ergo annyira talán nem felesleges, persze nem is feltétlen szükségszerű.
Lehet BBket flashelgetni, talán érdemes is (nekem az volt), de nem szükségszerű, én csak a leggyorsabb/egyszerűbb megoldást ajánlottam...

ntomka Ott a pont :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16886) Balázs1986 válasza Naras (#16885) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor már csak az a kérdés, hogy ha jó a GSM hang, WIFI és GPS...bluetooth, 3g.. akkor a ril cserével minek nyúljunk bele egy jól működő rendszerbe? Ha megy vele, akkor felesleges piszkálni (plusz azt már régóta tudjuk, hogy a ril-ből kb mind kompatibilis akármelyik bb-vel...tényleg nem láttam olyat, hogy kifejezetten a ril volt a gond valakinek).
BB-ket meg érdemes flashelgetni, ezt szintén régóta tudjuk, saját tapasztalatokon is, sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#16887) Matisyahu


Matisyahu
csendes tag

Heló mindenki! Esetleg valaki nem tud nekem olyan "romot" mondani ami nvflashel van megcsinálva. Ugyanis az én kedves retkes telefonom csak nvflashel hajlandó kommunikálni.

És a jelenlegi GB2.3-al nem megyik a gps.

pontosabban,gyári trémobil ámerika,2.3.3,Build GRI40,software version LG-P999-v21e

Köszönöm előre is.

לֹא־יִהְיֶה

(#16888) god992


god992
aktív tag

én ezzel a GetRil el nagyon ráfaragtam ma... csak próbaként megnéztem hogy mit is csinál, felraktam a v20l hez a v10d-nek a rilles cuccait, telefont újraindíottam és már az is gyanus volt hogy nem kért pinkódot... utánna bemegyek a beállítások/telefonról és az alapverziónál(BB) nél nem az volt hogy "ismertelen" . Szerencsére kdz vel frissítettem a telefont így nem veszett el semmilyen adatom/beállításon és viszonylag hamar helyre tudtam hozni a hibát:) szóval okosan ezzel a GetRil el!!!! :K

(#16889) Balázs1986 válasza Matisyahu (#16887) üzenetére


Balázs1986
addikt

P999? Neked G2X-ed van? :F
Ha nem, akkor O2X-hez sajnos csak egy régi v10b-t találtam.
De ha már ez felmegy, akkor cwm fel (ha az nvflash működik akkor akár azzal is), és mehet fel valami újabb rom :)

god992: Az XDA-n levő topic-jában is írnak ilyeneket. Elvileg ilyenkor rosszul ismeri fel a telefont, és más ril-t tölt le hozzá (pl. p990h-hoz valót, meg ilyen gondok). És ugye azok nem feltétlen jók a mieinkhez. Plusz, akik írták ott, hogy valóban gondjaik voltak (eldobott hívások, térerő...) azoknak a ril piszkálás sem oldotta meg. Ezért mondtam eddig is. De magyarázhatok én... :)

[ Szerkesztve ]

(#16890) god992 válasza Balázs1986 (#16889) üzenetére


god992
aktív tag

az ember a hibáiból tanul:P szerencsére nem volt nehéz helyrehozni :DD

(#16891) Naras válasza Balázs1986 (#16886) üzenetére


Naras
őstag

Nos, nekem kellett BBt flashelni, mer torzított a drágaszágom, most jó. Meg akkor már hozzácsaptam a kompatibilis RIL - t, valahogy így jobban érzem magam... :DDD
Persze, embere válogatja :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16892) Balázs1986 válasza Naras (#16891) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze, ha bb-t cserélsz, főleg ha újabbra, akkor teljesen jogos :) Csak ril-t önmagában nem láttam (látom) hasznát, főleg régebbire :)

(#16893) Naras válasza Balázs1986 (#16892) üzenetére


Naras
őstag

:R
B.Ú.É.K. :DD

Nekem annyi volt a meglátásom, hogy legyen csak kompatibilis. persze ha működik, lehet tényleg teljesen felesleges... jogos ;)
Az érdekes, hogy valakinek így elszállt a GetRIL - től, ahogy fentebb olvastam, ilyet nekem nem sikerült produkálni... :F

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#16894) derrik


derrik
őstag

.....a hárombetűs navihoz keresek friss eu térképeket privátban!

(#16895) Balázs1986 válasza Naras (#16893) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze, a kompatibilitás sose árt, de elvileg a ril-ből ami erre a telóra kijött, kb biztos, hogy az...ha mégse akkor bb baj lesz valszleg, ezért írtam :)
Az, hogy a Getril képes más tipus ril-jét is is rátenni, tényleg érdekes bug :F
Szerencse, hogy ezt a telefont szinte lehetetlen téglásítani :D
BUÉK neked is! :)

derrik: Linket nem tudok :( , de úgy tudom, hogy 2011 Q3 a legutolsó.
Majd szétnézek valamikor szigorúan csak informáló oldalakon, hogy megvehessem hivatalosan is a rendes navimra :)
Amúgy alaposan szét kellene nézni a licenc dolgok terén, mert a Motonav elvileg -emlékeim szerint legalábbis- hivatalosan is Androidra való IGO verzió. Csak épp valamelyik Motorolához adták ki. Szóval, ha ez így lenne, off-ként beszélgethetnénk róla, ha feltételezzük, hogy van Motorolánk is :D
Neked is BUÉK!

Meg ha már itt vagyok, mindenkinek BUÉK :)

[ Szerkesztve ]

(#16896) kungzi


kungzi
veterán

Boldog, Új Romokban Gazdag Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#16897) derrik válasza kungzi (#16896) üzenetére


derrik
őstag

Neked is Viszont Kívánom ! :R

(#16898) derrik


derrik
őstag

BUÉK 2012!
A DRM Service! Az mit csinál?

(#16899) derrik válasza derrik (#16898) üzenetére


derrik
őstag

.....mostmá mindegy.....töröltem!!!

(#16900) cjvt3o válasza derrik (#16898) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.