Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Dusee válasza god992 (#17650) üzenetére


Dusee
őstag

miui :U

(#17652) Dusee


Dusee
őstag

más:
ez a ramhack a kernelekben mire jó? :F

(#17653) Eddie141 válasza Weeman1 (#17640) üzenetére


Eddie141
senior tag

Természetesen ezzel is próbálkoztam. Most megkaptam a patch-ot, és így tökéletesen működik! :) Majd még holnap tesztelgetem, mert most már fáradt vagyok.
WajkUI-vel tudtam sötétben is rögzíteni, és ez egy dupla kombó! :P
Köszönöm szépen a segítséget!

(#17654) Rotate válasza Dusee (#17652) üzenetére


Rotate
veterán

ha még az ami anno volt, akkor elcsór 64 megát a grafikának szánt ramból, és annyival többed lesz programok futtatására :)

(#17655) Dusee válasza Eddie141 (#17653) üzenetére


Dusee
őstag

akkor bejött az update amit küldtem? :D

Rotate:
áhh értem, köszönöm :R
akkor azt kihagyom :D
azzal a 32 megával nem vagyok kisegítve :D

más:
nincs arra valami mod, hogy qwertz legyen a billentyűzet, ne qwerty?

[ Szerkesztve ]

(#17656) Weeman1 válasza Dusee (#17651) üzenetére


Weeman1
veterán

Miui témák közt sok olyan van
amin töltés közben az aksi van a zárképernyőn.
Miuithemes

Xiaomi 11T Pro

(#17657) Dusee válasza Weeman1 (#17656) üzenetére


Dusee
őstag

azt tudom, csak nem nagyon szeretnék lemondani a black ice témáról :U másik lockscreennel meg elég érdekesen nézne ki, de majd kutakodok ha haza értem :R

más:
[link]
ilyenkor a microsdre akarja áthelyezni a képeket?

(#17658) MrChris válasza MrChris (#17648) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezt a szart (silentboot) nehogy felrakjátok, újra kellett húzni a tecsit.

(#17659) MrChris


MrChris
nagyúr

van valakinek ötlete, hogy a 'Biztonsági mentés'el miért nem tudom a naptáram visszaállítani?

(#17660) Rover623 válasza Dusee (#17655) üzenetére


Rover623
félisten

azzal a 32 megával nem vagyok kisegítve
Az a 32 egészen pontosan 64, mint ahogy Rotate írta... ;]
És de! :K

primus inter pares

(#17661) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Masszívan MIUI-t használok, már jó ideje, nekem ez jön be, iPhone után fura volt az Androidos felület, de MIUI hasonlít hozzá, ez tetszik. Mind1 ízlések és pofonok...
Más...ezt a ramhack dolgot hol lehet megtalálni amiről beszéltetek és mire jó, hasznos-e?
CWM-ből melyik verziót érdemes használni? Most valami 5.0.2.0 van fenn. Annyira nem vágom ezeket a dolgokat, ezért kérdem.

(#17662) Dusee válasza Rover623 (#17660) üzenetére


Dusee
őstag

az egészen pontosan 32mb, mert 32-es ramhackes kernelt néztem ;]

(#17663) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Ha le van zárva a telefon akkor egy idő után szétkapcsolja a wifit addig amíg fel nem nyitom újra!

Másnál produkál ilyen "hibát"?
Cm7 kang verziót használom!

(#17664) zorromoto válasza Melon87 (#17663) üzenetére


zorromoto
senior tag

Szia .
Ez nem hiba hanem így van beállítva. Menj be a beállítások/vez.és hálozti beál/wifi beálit/azon belűl /menü gomb majd ott lesz egy speciális gomb ezután wifi alvás irányelve.
Na ott tudod ezt beállítani hogy soha ne kapcsoljon ki.

üdv. zorromoto

(#17665) zorromoto


zorromoto
senior tag

valaki el tudná mondani pár szóban hogy mi a lényegi különbség a miui és cyanogen mod között?

A cyanogen-t hol lehet figyelemmel kisérni a hivatalos oldalán kívűl mert ott ugyen már nincs 7.2. Ez lenne a legutolsó? : cm-7.2.0-rc0-optimus2x-kang.04012012-1539

A miui-t a magyar oldalon lehet ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17666) Melon87 válasza zorromoto (#17664) üzenetére


Melon87
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Gondoltam hogy csak beállítás kérdése azért tettem idézőjelek közé a hiba szót!

Nekem volt fent mind a kettő!

MIUI
-Olyasmi stílusú mint a ios nincs külön alkalmazás lista mindent a főképernyőre rak az onnan való eltávolítás az alkalmazás a törlését is jelenti!
-menügomb/beállításokból érsz el mindent!
-Szép látványos gyors smooth csak nekem voltak vele problémáim!

CM7
-Gyakorlatilag úgy néz ki mint az alap android csak sokkal jobban van optimalizálva memória használat nagyon jó!
-launcher kicsit lassú de egy jó launcherrel nagyon pörgős gyors a rendszer
-nekem ez vált be megy rajta minden kb egy hete használom!

[ Szerkesztve ]

(#17667) Eddie141


Eddie141
senior tag

Na a kamera megoldva, elég szépen rögzít. Köszönöm a segítséget mindenkinek még egyszer!
Viszont ahogyan az ismeretes, egy probléma megoldásával legalább még hármat fedezünk fel...
Valaki tapasztalt már olyan hibát, hogy nem megy mobilnetre Wajkui-val a telefon?(miui)
Jelenleg a 32megás ramhackos KANG kernelt használom, és ezt a base bandot:
"LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0_CP"
Alapsáv verziója: 1035.21_30220725
Ezzel lehet gond?
Az APN beállítások jók, és manuálisan is próbáltam, de sajnos így sem aktiválódik a mobilnet.

Illetőleg a memória kártyám nem megy benne. Van internal sd meg external is, de egyik sem a memkártya (2gb-s memkártya, de az egyik partíció 5.34Gb a másik meg 1.34 gb Szerintem ez mind a belső memória, nem az sd vagy?)

Valakinek van valamilyen ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#17668) snipr válasza Balázs1986 (#17561) üzenetére


snipr
aktív tag

Mi ez a pöckölve pozicionálás?! :)

(#17669) Weeman1 válasza Eddie141 (#17667) üzenetére


Weeman1
veterán

Mobilnettel sajna nincs tapasztalatom,
otthon,és a melóhelyen is van wifi.
A memóriakártyát először nekem sem érzékelte.
A beállításoknál leválasztás,
újra csatolás.
Meg a kártyát is vedd ki,és rakd vissza.
Én addig szórakoztam vele míg jó nem lett.
Azóta is felismeri mindig.

Xiaomi 11T Pro

(#17670) djstavross


djstavross
tag

Üdv Mindenkinek!

1000 meg 1 éve nem jártam a fórumon, aminek több oka is van, de nem részletezem! Első körben BUÉK mindenkinek! :D
Másodszor kérdezni szeretném, hogy van-e már olyan gyári GB rom, ami stabil lett, illetve nem dobálja a GPS jelet, kilövi a futó alkalmazásokat, tehát olyan mint a 2.2-es v10d 0725-ös stabilitásra!

Aztán megvan még a telefon, nem adtam, el csak kicsit csendbe voltam az utóbbi időben! Hál' Istennek semmi baja, szépen működik, most cseréltem rajta fóliát mert az megadta megát 8 hónap után....7végén sikerült szó szerint földhöz verni a telefont miközben nyitottam egy ajtót. Pattant egyet az egyik sarkánál, aztán arccal lefelé csúszott 4 métert a csempén...és láss csodát semmi baja! :D Szóval nem tudom eleinte volt valaki aki elejtette szintén, csak 1 méterről és bedurrant a kijelzője...szerencsére nálam semmi!

Am milyen újdonságokról maradtam le? Valaki küldene nekem egy kis beszámolót esetleg? Több hónappal vagyok lemaradva. :S

Szép napot!

(#17671) Balázs1986 válasza snipr (#17668) üzenetére


Balázs1986
addikt

"Az LG gyári szoftverében vannak "Gestures" - azaz ún. "Gesztusok" (elég hülye fordítás, de így szokták mondani). Magában a szoftverben ezt a Beállítások / Jelzések menüben tudod ki / bekapcsolni. Ilyen a telefon lefordításakor ébreszésnémítás / hívásnémítás (ezek csak akkor, ha nincs bekapcsolva a rezgés), vagy a galériában / zeneszámok között a telefon sarkát megbökve lépkedés. És ilyen az is, amit "pöckölve pozicionálásnak" mondtam: szövegmezőben amikor írsz be, a telefon sarkát megbökve arrébb megy a kurzor. Nagy hasznát veszem, mikor valamit elírok.
Itt egy videó ezekről.

(#17634) dergander: "Nemértem az LG mit töketlenkedik,de mostmár érhető mitől olyan gördülékeny egy samsung mert ott vannak rendes optimalizálni tudó emberkék...cöhh" -kétszerannyi ram-mal lehet, hogy nem kell annyit szívni, hogy gyors maradjon :)

[ Szerkesztve ]

(#17672) snipr válasza Balázs1986 (#17671) üzenetére


snipr
aktív tag

Eh, ez tok jo... GO keyboard is tudja (én azt hasznalom, szerintem a fizetősök nagy részét is kenterbe veri, nem értem miért ingyenes dehát hurrá :D)

(#17673) Martynis


Martynis
tag

Miui 1.12.30-hoz tudna valaki ajánlani valami kernel-t ami nem eszi úgy az akkut mint ez : 2.6.32.45-cyanogenmod :R

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#17674) Naras válasza Balázs1986 (#17671) üzenetére


Naras
őstag

Nem értem mit van úgy oda mindenki a memóriától... nekem rendszerint vagy 200Mb szabad van, mikor néha be-benézek a futó appokhoz... mi ahhoz képest az a 32Mb - os RAMhack :U
De még ha 100 körülire is esik a szabad RAM, akkor is, mi van???
30 alatt már lehet aggódni :DDD Az optimalizáció meg igenis fontos :K

Más: valakinek van elképzelése, hogy mit tud a CM7.2 amit a 7.1 nem?
Azon kívül, hogy csak RC0 állapotban van, szóval nem biztos, hogy túl stabil...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17675) Eddie141 válasza Weeman1 (#17669) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát nekem nem oldódott meg sajnos így az sd gond.
Plusz hiba, hogy a témákat sem lehet alkalmazni. Végig pörög a %, de semmi sem változik. Erre nincs valakinek ötlete? Illetőleg a mobilnet is fontos kérdés, mert csak ezért vagyok előfizetéses :(
De te a Wajkui-t használod, vagy a sima magyar miui-t?

(#17676) Weeman1 válasza Eddie141 (#17675) üzenetére


Weeman1
veterán

Én a Miui.hu-s romot használom.
Gőzöm sincs mi lehet nálad a gond. :((

Xiaomi 11T Pro

(#17677) zorromoto válasza Melon87 (#17666) üzenetére


zorromoto
senior tag

Köszönöm en is a választ.
Jelenleg 7.1 -es cyanogen van fenn,ami szép gördülékeny viszon sajna napi 1fagyás az megvan de olyannyira hogy csak az akku ki-be hozza vissza az életbe.

Ezert is gondolkodom hogy felrakom a 7.2-t.

Sajnos az akku fogyasztas siralmas.Az sgs a legszarabb Rom-al se volt ilyen gyenge.

(#17678) Naras válasza zorromoto (#17677) üzenetére


Naras
őstag

Nekem is CM7.1 van fenn, de semmi fagyi... próbálj meg először csak egy újabb kernelt alávágni... :K

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17679) Naras válasza Naras (#17678) üzenetére


Naras
őstag

Jah, egyébként melyik CM7.1 van fennt,mert a Stable verzió egy nagy sz..
Ezt dobd fel...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17680) ntomka válasza Naras (#17674) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az az igazság, hogy CM-nél nincs olyan, hogy stabil. A nightly-k közül kiemelnek egyet és ráfogják, hogy ez a stabil. Gondolom annyi, hogy figyelembe veszik a befutó hibajegyek számát.

ツ Headphones on - World off

(#17681) Naras válasza ntomka (#17680) üzenetére


Naras
őstag

Hát, az enyim stabil :DDD (kopp-kopp)
Már csak az aksival kéne csinálni valamit :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17682) Balázs1986 válasza snipr (#17672) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez tényleg nem rossz, most is erről írok,köszi :) Bár nem értem miért eszik 25mb ramot...meg valamiért néha nem úgy viselkedik mint kellene: pl. a törlés gomb van hogy nem megy, meg függőleges qwertynél ha kézzel akarok kurzort állítani, a nyíl van hogy el van csúszva a kurzorhoz képest. De ezek nem mindig jönnek elő, még eldől hogy belefér-e :)

Naras: A szabad ram dolgot nagyon én se értem miért aggodnak annyit. De ezt már párszor kifejtettem :)

[ Szerkesztve ]

(#17683) Dusee válasza Eddie141 (#17667) üzenetére


Dusee
őstag

nekem működik a mobilnet alapból, nem kell apn-t se állítani..:F
milyen szolgáltatód van?

(#17684) snipr válasza Balázs1986 (#17682) üzenetére


snipr
aktív tag

Hmm... fura, nálam 14MB-ot eszik (igaz én ezt is sokalltam, az LG keyboard 12-t evett), ezen felul a jelzett hibákkal sem talalkoztam... egyetlen bajom van vele: néha ha tul gyorsan nyomok le két gombot, akkor huz kozé egy vonalat (mintha slide-oltam volna a két gomb kozott) és kitalal valami szót belőle :D (tudom ki lehet kapcsolni a slide funkciót, de néha ugy használom ezert bekapcsolva maradt) Erdemes szetnezni a beallitasai kozott, be van néhány hulyeseg pipalva alapbol ugy emlékszem...

(#17685) korpicschess


korpicschess
veterán

Na megvan a 2X. Elsőre nagyon tetszik. A kijelző bevilágítás olyaninnya nem vészes, hogy nem is tudom, hogy gariztassam-e.
Néhány kérdés: ugye itt is vissza tudom állítani olyan ROMra a telefont, hogy le tudjam adni gariba? Most elvileg gyári 2.3.4 van fent.
Ha ez igaz, akkor kipróbálnék egy CM7-et, akár még ma.

szerk: valamiért nem lehet állítani a fényerőt. maxon van. mitől lehet?
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17686) Superbad


Superbad
tag

Megpróbálom itt is, hátha tudja valaki a választ.
Hogy lehet a belső sd-kártya particionálást megszüntetni? Sajnos csak az egyik felét tudja kezelni a telefon. (plusz a külső sd-t)
Köszi a választ, Sb

(#17687) jooker82 válasza korpicschess (#17685) üzenetére


jooker82
nagyúr

Elsőre???? :P Neked már volt egyszer ilyen....mondjuk utána hamar eltüntél... :)
a fényerőt csak akkor nem lehet állitani,ha az automatánál ott a pipa.... Egyéb esetben elvileg működni kell a csúszkának...
Vissza lehet tenni a gyári romot... smartflashel...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17688) zorromoto


zorromoto
senior tag

Ugyan nem kell most de mi a teendő ha az embernek Mac-je van? Akkor hogyan teszek rá gyári rom-ot ?csak windows ami támogatott ?
:F

Más : kinek milyen kernele van ? Mi a legstabilabb? Én tegnap feltettem egy ( CM7 Kang kernel included cherry picks -et ). Lehet de nem biztos ,hogy attól fagyizott folyamatosan ?

Ti jöttök :DD

[ Szerkesztve ]

(#17689) ntomka válasza zorromoto (#17688) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha nem gari miatt kell, akkor van cwm verzió is, ha amiatt, akkor igen, csak windows.

És ez az amit én sosem fogok felfogni miért van.... :(((

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#17690) Dusee válasza zorromoto (#17688) üzenetére


Dusee
őstag

az a vadonka féle ha jól tudom?!
azzal a legújabbal nekem is 2x kifagyott ma, vissza is raktam az egyel régebbit, azzal eddig nem volt fagyás (koppkoppkopp).
próbáld ki azt, én a normál shared memorysat használom.

(#17691) Hopkins_001 válasza korpicschess (#17685) üzenetére


Hopkins_001
tag

Energiagazdálkodási widgettel lehet állítani amíg be nem raksz egy sim kártyát...
Amit meg én szeretnék kérdezni. gyári v20l van fent,ami hiányzik 2.2 óta,hogy a programok menüben nem lehet összecsukni a kategóriát,másnál is így van?

(#17692) korpicschess válasza jooker82 (#17687) üzenetére


korpicschess
veterán

Akkor CM7-ezek. Baseband, és hasonló témakörben nem vagyok otthon. Valaki esetleg segítene PÜ-ben?

Ja, sajnos elsőre, mivel amit korábban vettem, azt lenyúlta a futár, azóta tart a procedúra az eladóval... :(

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17693) Naras válasza korpicschess (#17692) üzenetére


Naras
őstag

Szürke importos a kütyü, vagy hazai (Telenor)? Most milyen Baseband van rajta?

Dusee nekem is a legutóbbi vadonka kernel van fenn (Power Saver, normal), de nem fagyizik... legalábbis eddig nem tűnt fel, hogy ilyet csinálna... ROM: CM7 Nightly 204 (original, amit még a hivatalos oldalról lehetett tölteni) 32 órája fut.
Nektek nem az osztott memóriás verzió van esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17694) korpicschess válasza korpicschess (#17692) üzenetére


korpicschess
veterán

Illetve milyen ROM-ot ajánlotok?
Ezt néztem ki: link
Illetve még ezt: link
Fontos lenne a jó kamera, a voodoo sound, és a normál üzemidő, stabilitás.

:R

Naras:
Telenoros telefonról van szó. Hogy őszinte legyek, azt sem tudom, hogy hol kell megnézni. :B
Most kezdek hozzálátni a komolyabb olvasgatáshoz.
Alap verzió:
1035.21_20110725
A ROM egyébként V20l

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17695) Naras válasza korpicschess (#17694) üzenetére


Naras
őstag

Igen, ezt tedd föl, aztán ha igény van rá, akkor a vadonka féle kernelt be lehet tolni alá...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17696) Tesztelo.hu válasza Balázs1986 (#17671) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Jah, hát ők spóroltak a RAM mennyiségével, hogy kb. 2000 Ft-tal olcsóbban elő lehessen állítani a telefont...

(#17697) jooker82 válasza korpicschess (#17692) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az nem jó.... Tehát kaptál egy dobozt a futártól,melyben azt hitted,h a 2x van,de nem volt benne semmi... és utólag már hiába reklamáltál?? A pénzt meg gondolom átadtad a futárnak.. :U
És végül mi lett??
Én ezért bontottam ki a futár előtt mindig is a cuccost...sőt még össze is raktam... azért 80-100e ft nem játék.... :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17698) Eddie141 válasza Dusee (#17683) üzenetére


Eddie141
senior tag

Telenoros vagyok, és minden APN automatán beállítódott, viszont nem üzemel mégsem megfelelően.
Jelenleg Wajkui-t használok, LGE-KaNG_RH32-120113 kernellel, és 1035.21_20110725-ös alapsávval. Lehet valami fennakadás ebben a kombóban? Vagy a kernel okozhat ilyesmit? Illetőleg a Wajkui-ba integrált modok nem lehetnek hibásak? (Cm7.2-vel simán ment)

(#17699) korpicschess válasza jooker82 (#17697) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem, vaterán vettem, az eladó elküldte, sosem jött meg. Rosszul biztosított (10k) és a futárnál valaki zsebrerakta...
Jelenleg ott tart a dolog, hogy fizetési meghagyás van az eladó ellen. Ha nem fizet, bíróság.
Viszont ez itt off...

Szóval a basebandet hol tudom megnézni?
Recoveryt simán feltelepítem, aztán fel is teszek belőle bármilyen ROM-ot, akárcsak más mobilokon (hd2, sgs, blade, etc..)?
xda-n sem találok jó szájbarágós leírást.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#17700) Balázs1986 válasza Tesztelo.hu (#17696) üzenetére


Balázs1986
addikt

2000Ft? Durván az ár 10-szeresét mondtad :D
Körülbelül semmit se spóroltak azzal, hogy 512Mb-os modult tettek be. Cserébe szívatják magukat (meg a külső fejlesztőket, meg minket) a mem.felszabadítással. Most még továbbra is azt mondom, hogy ennek ellenére nincs gáz. De egyre kíváncsibb vagyok, hogy az ICS vajon mennyire fogja szeretni az 512Mb-ot. Ha már a Samu nem meri kiadni, mert a TouchWiz se megy el alatta ennyi ram-mal, akkor húzós lesz (vagy, jobbik esetben ez csak kamu szöveg volt, hogy ne kelljen foglalkozni nekik az S frissítésével).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.