Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) cigulg


cigulg
csendes tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a vadonka által XDA-n postolt Cm7-KANG kernelt?
Azt Írják jó az akkuidő.

(#17202) Naras válasza beni121 (#17200) üzenetére


Naras
őstag

Nos, ha HTC fan vagy, és hajlandó vagy kiadni azt a pénztöbbletet a Sensation - ért, akkor az is egy jó telefon lehet, a kijelzője nagyobb, és a felbontása is magasabb, de sztem nagyjából ennyi. A proci még előző generációs (bár volt, ahol már a Tegra2 -t is elavultnak titulálták), azt meg már régóta tudjuk, hogy az órajel nem minden (egyébként is, megfelelő kernellel lehet állítani)... az LG hátrányai közé tudnám sorolni a supportot, sokszor nagyon sokat kell várni 1-1 frissítésre, illetve nem is mindig sikerülnek olyan jól, a HTC ellenben egy nagyon jól összerakott Sense - zel rendelkezik (már aki kedveli), bár magam részéről az ADW Launcherben általam beállítgatott kezelőfelület sokkal jobban bejön.
Ár/Teljesítmény szempontból mindenképp az LGt tudnám mondani, de ez is személyfüggő, azonban itt találsz egy linket, ahol össze vannak hasonlítva ezek a telefonok, azt hiszem sokat fog segíteni.
Ha hajlandó vagy egyedi ROM - ot fölvágni a telóra, akkor az LG egy nagyon jó kis készülék, a vas sztem nagyon el van találva, talán még külsőre is jobban tetszik, mint a HTC (bár, fene tudja, azt nem nézegettem olyan sokat... meg persze ez egy tök szubjektív dolog)

cigulg: Igen? És minden más is? Valaki egyébként mintha írta volna, hogy azzal tolja...
Itt egy másik, ez is érdekesnek tűnik... nekem mondjuk most a SwiftExtreme Power Saver van fenn... hát, mit ne mondjak, annyira azért nem túlozta el a power saver részét, én meg mondjuk nem nagyon próbáltam még mással, de ha valaki tud jobbat, vevő vagyok rá :R CM7 alá... :DDD

Más: Közben rájöttem, hogy a Win7 - ben lehet DLNA szervert csinálni, és van 1-2 app Marketen, amik szintén kezelik a DLNA - t, így simán lehet a Képeket, Videókat, Zenéket streamelni... oda-vissza...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17203) cigulg válasza Naras (#17202) üzenetére


cigulg
csendes tag

Lenne mégy egy kérdésem:
Miben különbözik a sima CM7 Nighlties ROM és a Kang féle verzió!
Mert XDA-n nem találtam a Kang-hez leírást csak rá épülő romokat.(temasek)

(#17204) Naras válasza cigulg (#17203) üzenetére


Naras
őstag

This kernel is based on the lge-kernel-star made by the CM team, with many cherry picked patch's from the faux123, the vorkkernel upstream, the main lg streamline and some other developer forum.

Azt nemtom milyen Kernel van az alap CM7ben, de ez alapján, amit ír, azt fejlesztgette tovább több helyről begyűjtött dolgok alapján. Egyébkén a fórum oldalán elég hosszú patch list található.

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17205) beni121 válasza Naras (#17202) üzenetére


beni121
aktív tag

A tesztet már én is olvastam, ettől függetlenül nem tudom.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#17206) Marteen4 válasza cigulg (#17203) üzenetére


Marteen4
tag

Kang az amire még a fejlesztők beleraknak egyéb dolgokat, meg belerakják azokat javításokat amit a későbbiekbe belekerülnének a nightly-ba is csak azt még le kell egy fejlesztőnek ellenőrizni hogy belekerülhet-e, nem hibás-e

Személy szerint azt ajánlom rakd fel a temasek féle Kang-et, vagy a Rusty féle Kang-et.
Mivel most már nem lesz több CM7 nightly 2x-re, a dolgokat a Kang-be fogják berakni.

Mondhatni, a Kang lesz mostantól a Nightly. :D

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#17207) exelsior1 válasza beni121 (#17200) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hát, a Sensationban lévő proci némiképp régebbi technológiával készül, szal a nagyobb órajel azonnal elvész. Elméletileg a cortex A9 25%-os teljesítménycsökkenést okoz a 8-ashoz képest, amit a Sensation használ, szal az a +200mhz el is tűnik így. A video chip is erősebb és nem mellékesen támogatottabb, mint a Sensationben. Arról nem beszélve, hogy a HTC telók mindig is híresek voltak arról, hogy videólejátszás terén nem jeleskednek. Szerintem nem nagyon nyújt a Sensation többet az LG-nél, max a fém borítás és a Sense, de azért az O2X-nekl eléggé jó minőségű külseje van, és annyira már nem gáz a softvere sem (főleg egy jó főzött rommal). A kijelzője némiképp kisebb, és a felbontása sem akkora mint a Sensationnek, de cserébe sokkal kontrasztosabb, szebbek a színei, egész erősek a feketéi, míg az slcd-nek inkább szürke. Ha nincs extra 30 ezred, ill csak nehezen, akkor mindenképp az O2X a jobb választás. Én mostanság cseréltem le az SGS2-met rá, és már-már azt hiszem, hogy jobban szeretem, CM7-el nagyon jól használható és igencsak gyors. Néha van pár apró dolog pl, hogy időnként bezárnak csak úgy programok, de legalább igazi számítógép érzést ad :D Azta micsoda regény lett megint, pedig most keltem :D

Galaxy S10

(#17208) cigulg válasza Marteen4 (#17206) üzenetére


cigulg
csendes tag

Köszönöm, erre gondoltam én is.
Nem jöttek a frissítések és csak Kang verziót találtam.
Felteszem majd, a tapasztalatokat megírom!
Milyen BB/Ril párost ajánlasz hozzá?
Most Hypnos2x-hez igazított BB van fent, nem hiszem, hogy jól menne vele a telefon.

(#17209) Naras válasza exelsior1 (#17207) üzenetére


Naras
őstag

A Sensation kicsit exkluzívabb hatást kelt, meg nagyobb a felbontása gyengébb megjelenítés (színek, kontraszt) mellett... nagyjából ennyi, amiben az "jobb", egyébként meg sztem az LG design - ját is nagyon eltalálták, a vas meg egyértelműen veri a Sensationt. Ha már ennyivel több pénzt adnál ki egy telefonra, akkor Galaxy S2 :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17210) exelsior1 válasza Naras (#17209) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ja, kb ennyi amit írtam. Amúgy, külsőre az O2X nekem nagyon bejön, talán ez tetszik legjobban az okostelók között. Elölről egy picit kinyújtott I4. Alul sok hely az érintőgomboknak (annyi haszna van, hogy nem lehet mellényomni, az SGS2-nél az érintőgombokat nem mindig sikerült eltalálni) Felül a szép ízléses hangszóró. Nem egy ronda műanyag darab mint a Samsungnál, és nem is a hosszú, ezüstös csillogó díszes, mint a HTC-nél. Az oldalsó keret nagyon elegáns főleg, hogy a sarkoknál meg van vastagítva, ami elég jól néz ki (bár a legjobb az üveg ami a széleknél picit íves). A hátlap is nagyon ízléses. A fémcsíknak köszönhetően nem dögunalmas, emellett nagyon jó tapintása van, jobb mint a sony ericssonoknak :D És könnyen lejön. Persze, a külső tipikusan nagyon szubjektív, mint gyakran a kijelző, de szerintem az O2X nagyon szép, minőségi és nem utolsó sorban masszív kívülről, ami egy SGS2-ről egyáltalán nem mondható el. A kijelző is teljesen jó, inkább legyen alacsonyabb a felbontás picivel, csak legyen jó a kontraszt, meg szépek a színek. Megjegyzem, ha megerőszakolom magam, akkor sem tudok nagyon az O2X kijelzőjén pixelt látni. Szal, már nagyon várom a 720p-s IPS kijelzőt :D

Galaxy S10

(#17211) lbalog01 válasza Naras (#17199) üzenetére


lbalog01
tag

Érdekes, a tegra2 hw video support feature alapján minden jelenleg kicsit is elterjedt kódolást támogat. Miért van pont az .mkv-val baja? Ezen a linken a különböző kodekek vannak összehasonlítva: [codec tábla] , de ettől mégkevésbé értem... bár nekem eszemben sincs 8gb-ot pocsékolni 1 filmre, 1,5gb avik tökéletesek, szval mind1 az mkv egyelőre nyugodtan sza..a össze magát :P

[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#17212) dergander


dergander
addikt

Telenor 360 okostarifám van,és a legelső előfieztésem még sose volt...szóval a kérdés a telefon részletét már kifizettem,erre a tarifa csomagra tudok-e venni másik telefont,majd.2 év hűség és 2 év tarifahúségem van

(#17213) Marteen4 válasza cigulg (#17208) üzenetére


Marteen4
tag

Baseband 0725 és RIL v10d. ezt használom

Attól függ hogy szürke importos e a készüléked (ázsiai) akkor a Baseband 0502-t ajánlom a hozzá tartozó RIL-lel, ha európai szerintem az összes jó.

Arra vigyázz hogy Gingerbread RIL-t ne rakj fel, mert azzal nem működik, csak Froyo RIL-t használj.

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#17214) Balázs1986 válasza dergander (#17212) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ennek se sok köze van a 2x-hez :D
EZ a te topic-od :)
Egyébként tudtommal nem, majd csak a hűséged lejártával (ha első előfizetés, meg kedvezményes vétel, stb. gondolom készülékhűséget is kötöttek). De ha belépsz a Telenor online fiókodba (ha még nincs, 2 perc megcsinálni) ott kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#17215) Rotate válasza lbalog01 (#17211) üzenetére


Rotate
veterán

egyébként az 1-2 gigás gyengébb kódolású 720p mkv-k is mennek szaggatás nélkül, pl racis féle release-k azok szépek is :)

(#17216) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Valaki tapasztal olyat, hogy a ClockWorkMod alatt a telefon folyamatosan rezeg?

Működik mert sikerült felrakni a romot de kicsit idegesítő!

(#17217) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Hm...kipróbáltam 2db x264-es kódolású mkv-t gyári és MoboPlayer lejátszókkal. Utóbbi írta is, hogy működik a hw dekódolás.
Az első videó 720x304 felbontás, 24fps, 1200kbps videó átvitel, . Gyönyörűen, szaggatás nélkül ment.
A második videó 1216x720 felbontás, 24fps, 3050kbps videó átvitel, érezhetően akadozik.

(#17218) lbalog01 válasza Balázs1986 (#17217) üzenetére


lbalog01
tag

Sajna a droiddal lehet a gubanc: egy 1080p@8mbps wmv úgy hasít, hogy öröm nézni, vagy elég ha a saját 3gp fullhd felvételeket nézzük, asszem az is x264 kódolás. Remélem a jégkrém már valóban támogatni fogja hardverből az összes formátumot :K

[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#17219) Vizinyenyec válasza Melon87 (#17216) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

ott valami gond lehet. ilyen problémája nem volt még senkinek. illetve valaki említette, de ő szoft frissítésnél tapasztalta

(#17220) lbalog01 válasza Rotate (#17215) üzenetére


lbalog01
tag

software-ből ennyire futja, bár szerintem ha igazán használná a 2 magot a 2.3 akkor simán kéne neki a full hd-t is vinni bármilyen kódolással, ezért reménykedem az ICS-ben :K

***ROGER***

(#17221) Rotate válasza lbalog01 (#17220) üzenetére


Rotate
veterán

ez a Tegra2 miatt van, nincsenek meg a szükséges driverek az mkv-hoz, így csak szoftveresen küszködik vele... ahol van NEON az sokat segít, de az O2x-nél ninics, meg talán egyik Tegra telefonnál sincs...

(#17222) lbalog01 válasza Rotate (#17221) üzenetére


lbalog01
tag

nem értem: a tegra2 hivatalosan támogatja az x264-et [tegra2 speckó], az mkv konténerbe elméletileg ilyen kódolással kerül be a video, akkor a hiányzó fogaskerék a hardver /tegra2/ és az oprendszer között van /ez a driver ugyebár/, ergo: a droidnak kéne felnőni a feladathoz, vagy benézek valamit :F

[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#17223) Rotate válasza lbalog01 (#17222) üzenetére


Rotate
veterán

a Tegra hardveresen nem tudja kibontani az mkv-ból az x264-et, szoftveresen igen, csak lassan... ennyi itt a történet...

(#17224) beni121 válasza Rotate (#17223) üzenetére


beni121
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, még gondolkodom.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#17225) Dusee


Dusee
őstag

hello!
lenne egy kérdésem a WajkIUI 2.1.6-ot használókhoz.
nektek működik a videófelvétel?
én ahogy rányomok a felvevő gombra először fókuszál, aztán nem történik semmi kb. 10 mp-ig, utána elkezdi számolni a videót, de befagy a kép, és ha a leállításra nyomok nem menti el a videót :F
1080p-nél, 720p-nél is ezt csinálja :(
valami ötlet, megoldás erre?
köszi :R

(#17226) peter_27 válasza Dusee (#17225) üzenetére


peter_27
aktív tag

Nekem jól működik, nincs probléma.

Galaxy S10

(#17227) fuzzyka


fuzzyka
tag

Üdv!!!
Cm7 kanghoz milyen kernelt ajnlanatok?

Köszi

(#17228) tothl válasza fuzzyka (#17227) üzenetére


tothl
addikt

Én a default cm7 kernellel használom.

(#17229) Naras válasza fuzzyka (#17227) üzenetére


Naras
őstag

Hát, ebben már eleve a Kang kernel van nem? Az nem jó? :DDD

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17230) fuzzyka válasza Naras (#17229) üzenetére


fuzzyka
tag

De csak annal nem lehet a procit csavargatni...azt hittem van itt is valami akku kimelo verzio...

(#17231) Naras válasza Naras (#17229) üzenetére


Naras
őstag

Nah, felpakoltam a tegnapelőtt vadonka által megjelentetett Kang kernel - t, ami igazából nem tudom miben különbözik a temasek Kang kerneltől, viszont utóbbinál csak teljes ROM - ot találtam, csak kernelt nem nagyon (legalábbis nem ilyen frisset), úgyhogy maradt az első... tesztelése folyik, eddig a SwiftExtreme volt a CM7 alatt, meglássuk ezzel mit hoz. Remélem javul valamicskét az aksiidő...
Érdekes, ma 10 óra alatt (míg nem nyúltam hozzá), valami a felére zabálta az aksit :Y
Nem tudom mi lehetett, készenléti állapotban elég keveset szokott enni.
Ez a Vadonka Kang egyébként 1502 Mhz - ig skálázható, de érdekes, hogy vagy 1100 vagy 900 Mhz a beállítható az alap órajelhez képest, 1Ghz nem. AnTuTu - ban 1100on 5765 pontot csinált...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17232) tothl válasza Naras (#17231) üzenetére


tothl
addikt

A vadonka féle elvileg a cm7, a swiftextreme és az ironkrnl vegyitese.
Szerintem akinek nincsenek extra igenyei annak a default temasek kang -ban levo kernel tokeletesen megfelel. Jo akkudio, gyors telo.

Már több, mint egy hónapja cm7 -et, illetve egymasra pakolgatott temasek -fele kangokat hasznalok, es hihetetlen, de nem lassult be a telo, boldog vagyok vele. Egyedul a gyenge fenyviszonynal kapott kamera framerate az, ami nem az igazi....

(#17233) Naras válasza tothl (#17232) üzenetére


Naras
őstag

Ez jól hangzik, de, Temasek féle kiadáshoz hol lehet megtalálni a csak kernel verziót?
A megosztásában vannak kernelek, de Dec 5. a legutóbbi. Nem akarok állandóan egész ROM - okat frissítgetni.

Egyébként Vadonka oldalán olvastam, hogy ez ilyen összeszedett kernel, de végül is nem hangzik rosszul, majd meglátjuk... :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17234) tothl válasza Naras (#17233) üzenetére


tothl
addikt

ha cm7 van fent, nyugodtan frissitheted....

(#17235) Naras válasza tothl (#17234) üzenetére


Naras
őstag

Node ha egész ROM - ot húzok rá CWM - ből, akkor az appok, beállítások, stb ugrik, avagy nem? Na mind1, most tesztelem 1-2 hétig ezt a kernelt sztem, aztán meglátjuk...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17236) tothl válasza Naras (#17235) üzenetére


tothl
addikt

Ha CM7 -re huzod, eleg a cache/dalvik cache wipe...nem vész el semmid... :)

(#17237) Dusee válasza peter_27 (#17226) üzenetére


Dusee
őstag

ez érdekes :F
már 2x újra raktam a wiuit, de mindig ugyan az...
most felraktam egy régebbi cm7 kamerát amivel eddig oké volt, most az se jó...
lehet az új driver nem tetszik neki? :F
mert próbáltam a temasek féle cm7 kangot a 2 újrahúzás között, azzal gond nélkül videózott..

(#17238) peter_27 válasza Dusee (#17237) üzenetére


peter_27
aktív tag

wipe-olod a cache és dalvik cache-t cser előtt? Nekem még nem volt gondom a kamerával. De próbáld ki a 1.12.16-est abban még régebbi driver van.

Galaxy S10

(#17239) Dusee válasza peter_27 (#17238) üzenetére


Dusee
őstag

wipe-olom a datát, cachet, dalvikot csere előtt, és utána is wipe-olom a cachet meg a dalvikot.
használtam azt is, abban jó is volt a kamera, de az újat akarom :D

(#17240) fuzzyka válasza Naras (#17235) üzenetére


fuzzyka
tag

En is maradoka tesztelesnel...lehet bevallik ez!viszont a kamera nektek is elmosodik hirtelen mozdulatokra?ez igy eleg fostos minoseg!

[ Szerkesztve ]

(#17241) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Most raktam fel a wiui-t de ha az elemlámpa 1-2-ig be van kapcsolva akkor lefagy a telefon és csak világít nem reagál semmire!
Miui-val meg 1-2 perc után kikapcsolt a telefon ilyen hibák jelentkeztek valakinél?

(#17242) Naras válasza fuzzyka (#17240) üzenetére


Naras
őstag

Hát, mondjuk ez a kamera app - on múlik, nem a kernelen, azt meg lehet csereberélni.
Fénykép esetén természetes, hogy el fog mosódni a kép, ha fényképezés közben rángatod a gépet, egy rendes fényképezőnél is így lenne, ha hosszabb ideig van nyitva a blende.
Videóban meg nem hiszem, hogy olyan eszméletlen minőséget lehetne várni egy ekkorka lencsétől. Vagy van valaki, akinek sikerült már ezzel a telefonnal fényképezőgép minőséget elérni? :DDD
Egyébként a 8Mp inkább csak parasztvakításnak jó, nem előnybe hozni a kamera képességeit... :(

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17243) Melon87 válasza Dusee (#17239) üzenetére


Melon87
tag

Nekem is ugyan az a bajom a kamerával :(

(#17244) user1.0 válasza peter_27 (#17128) üzenetére


user1.0
csendes tag

Thx. letöltöttem.

Visszaraktam a v20l romot mivel a v20o-val alig ment el 1,5 napot és alig használtam. Az volt az érdekes, hogy 70%-ig alig fogyasztott aztán este elfogyott minden és lement 0-ra.

A hypnos és thanatos nem igazán jön be fagyott az elején rögtön, meg mivel v20o az alapja nem is hittem benne.

Ezeken a home gomb csak nekem nem megy vagy senkinek. Amúgy ezt a twlaunchert valahonnan le lehet tölteni?

Balázs:

Hol találtál %-os akkukijelzőt gyári GB-romra?

(#17245) Melon87 válasza Dusee (#17239) üzenetére


Melon87
tag

Nekem a régebbivel a kamera jó!
De a lámpa még mindig lefagy ha lezárom a telefont!

(#17246) Naras válasza user1.0 (#17244) üzenetére


Naras
őstag

Ez nagyon úgy hangzik, hogy nem volt bekalibrálva rendesen az aksi... Battery wipe megvolt? Utána is kell neki vagy 4-5 töltési ciklus, mire beáll...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17247) user1.0


user1.0
csendes tag

nem kalibráltam, szándékosan. Nem tudom a nem lineáris merülés nemmyire mérvadó ebben az esetben.

(#17248) Dusee válasza Melon87 (#17245) üzenetére


Dusee
őstag

a régebbivel nekem is jó volt a kamera, de ott nekem is csinált érdekes dolgokat a telefon, sokszor lefagyott, csak akku kivétel segített, stb.

(#17249) Melon87 válasza Dusee (#17248) üzenetére


Melon87
tag

Én még tesztelgetem!

Azt mondja meg valaki hogy az egyik 2x-en "tökéletesen jó" a másik rom a másikon meg nem megy a videó felvétel?

(Meg hogy miért rezeg folyamatosan a teló ClockWorkMod-ban?)

Ezek érthetetlen dolgok számomra!

(#17250) fuzzyka válasza fuzzyka (#17240) üzenetére


fuzzyka
tag

Termeszetesen a videofelvtelrol beszeltem!:) akkor ugy mondom h regen felvettem egy motorversenyt es amikor elsuhantak a celegyenesben nem mosodtak el, most pedig egy gyorsabb kezmozdulat is elmosodik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.