Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) DeBe válasza horvath.mate (#8493) üzenetére


DeBe
tag

Mióta egyszer kipróbáltam a Gcam-et csak videózásra használom a gyári appot :D Szerintem a gyári minősége meg sem közelíti a gcam-et. Mondjuk most a 8as droidnál szeret lefagyni, de a színek sokkal élethűbbek, teltebbek, van részlet a képekben, nem egy festmény kép mint a gyári. Tény hogy be kell állítani 100%-ra a minőséget, de nappal nem mondanám lassúnak, egy pillanat alatt ellövi a képet.

(#8502) tomboy0013 válasza DeBe (#8501) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én is így vagyok ezzel, már 1 éve csak a Gcam-ot használom és akármikor megpróbálkozok a gyári használatával mondván nem olyan rossz az, rájövök, hogy de bizony sokkal rosszabb :D A gyári app-nál szűkös a dinamikatartomány, részletek konkrétan nincsenek, a színek meg sokszor mintha ki lennének mosva. Most készülök lecserélni a telót és az az egyik alapvető elvárás a következőtől, hogy a Gcam szépen fusson rajta és Sony szenzor legyen benne. Így biztosan értékelhető képet fogok tudni készíteni még ha gyenge a kamera szoftver is).

(#8503) gretzky77 válasza tomboy0013 (#8502) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia és van már jelölt?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8504) tomboy0013 válasza gretzky77 (#8503) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pocophone vagy MI8, még nem döntöttem. Mindkettő herélt a G6-hoz képest, de hát ez van, a G7 akkuba nagyon karcsú úgyhogy nem hagytak választást :D (meg hát most az ár sem mindegy) Kell egy dualsim-es telót vennem.

[ Szerkesztve ]

(#8505) babosmiki válasza tomboy0013 (#8504) üzenetére


babosmiki
addikt

A G7 nálam semmivel sem karcsúbb mint a G6 volt.. ;) Sőt...

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8506) novinyul válasza tomboy0013 (#8504) üzenetére


novinyul
veterán

Poco jó választás, kamera is rendben van. Az akkumulátor idő meg egy más világ. Most egy kis ideig G6-t használok, de itt már örülök a 4.5 óra kijelző időnek. A Poco meg laza 7-8 órákat dobott, a Note 5 mèg nála is jobb.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#8507) tomboy0013 válasza babosmiki (#8505) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tudom, hogy nem karcsú, de 2 napos telefont keresek most már.

(#8506) novinyul: Csak az AoD- meg a vízállóság hiányozna G6 után, na jó meg a széles látó kamera :) Kicsit félek a Poco kijelzőjétől mert látom fórumokon hogy sokaknak van bevilágítás és ezért is a MI8 felé húzok. A Poco-t a Mi Store-ban venném emiatt a dolog miatt de ott meg ki tudja mikor lesz, kétszer voltam bent 2 különböző héten és mindkét alkalommal kb 2 hetet mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#8508) pit stop válasza norbert1998 (#8498) üzenetére


pit stop
addikt

cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.8-as
Sima Camera néven van, igen és tud HDR+-t.
Bocsi a lassú válaszért

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#8509) babosmiki válasza tomboy0013 (#8507) üzenetére


babosmiki
addikt

Én akkor már biztos a mi 8-at választanám.. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8510) tomboy0013 válasza babosmiki (#8509) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem igazán szeretem az OLED kijelzőt, plusz nincs jack, nincs Camera2Api támogatás csak root-tal, kisebb az akku is a pocokénál, a támogatás is gyengébb. Igazából azért a hezitálás mert drágább de van amiben kevesebbet ad és a kijelzőt valószínűleg kinyírnám a felhasználói szokásommal. Viszont van AoD és külsőre jobban tetszik :D

(#8511) norbert1998 válasza pit stop (#8508) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor őt használom én is, eszméletlen szép képeket lő, pl ez:
volt vagy egy perc, míg elkészült

Persze nappal még sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8512) babosmiki válasza tomboy0013 (#8510) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem egyszerű.. :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8513) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok. Már több, mint egy éves a g6-om. Csinál fura dolgokat...pl:kezdő lap leáll... Akadozik, pedig nincs háttérben futó dolog. Memóriát takarítom. Sokszor feloldás után, van, hogy egy percig csak az üres képernyőt mutatja... Szerintetek adjak neki egy formázást? Telepítsek mindent nulláról?

(#8514) tomboy0013 válasza SoulReaver (#8513) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én adnék neki egy Factory Reset-et.

(#8515) norbert1998


norbert1998
veterán

Sracok. Tegnap feldobtam a twrp-t es belaktam a telefont. Ma reggel be akartam lepni , de ez a kedves telefon hard resetet csinalt. Ez mennyjre egeszseges ? Merthat ugye a hard reset helsett a twrp kellet volna jojjin, de egy nullazott telefonnal megyek ma egyetemre.

SoulReaver: memoria takaritas hulyeseg. Semmit nem segit ,sot

(#8516) babosmiki válasza tomboy0013 (#8514) üzenetére


babosmiki
addikt

+1 :K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8517) norbert1998


norbert1998
veterán

Annyit meg hozzateszek, hogy fastboot alatt es bl nyitas kozben raktam fel, utama egybol be is lepett a hang le+power majd logo megjelenesekor power felenged es ujranyom kombinacioval. Ma meg hardreset

(#8518) morneo.it válasza norbert1998 (#8511) üzenetére


morneo.it
senior tag

Érdemes állványról lőni, és időzítőt kapcsolni, mert akkor az állványon megnyugszik, és nem lesz bemozdulás... :)

Az alábbi képet én sem állvánnyal készítettem, csak nekiszorítottam egy oszlopnak a telefont, így próbáltam stabilizálni.

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#8519) SoulReaver válasza morneo.it (#8518) üzenetére


SoulReaver
veterán

De jó. Ez a gyári LG kamera szoftver?

(#8520) norbert1998 válasza morneo.it (#8518) üzenetére


norbert1998
veterán

Állványon készült a kép, de hát a tenger az hullámzik. Illetve nem egy minőségi állványról van szó.

(#8521) norbert1998


norbert1998
veterán

No, megvan a hiba oka. Ha nem telepítek rootot, akkor nem fog működni kb sosem a twrp, csak nullázni fog.

(#8522) norbert1998


norbert1998
veterán

Azt esetleg bele lehetne tenni az összefoglalóba, hogy aki custom oreo-ra akar menni, az nugátról menjen, mert ha oreo-ról megy, nem fog működni az ujjlenyomatolvasó.

(#8523) Neck válasza morneo.it (#8518) üzenetére


Neck
veterán

Naplemente kézből, az Avasi kilátó kávézó ablakán keresztül.

Link

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#8524) babosmiki válasza norbert1998 (#8522) üzenetére


babosmiki
addikt

Kérlek kicsit olvasgass más fórumokon is, hogy ez biztosan így van e, nem e csak egyedi eset és ha van több jelzés is ez irányban akkor belerakom. ;) Köszi!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8525) norbert1998 válasza babosmiki (#8524) üzenetére


norbert1998
veterán

XDA_n kb mindenkit elküldtek a fenébe emiatt, aki rá mert kérdezi az ujjlenyomatra, de állítólag dolgoznak már rajta.

(#8526) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Búcsúzom a topiktól ugyanis továbbadtam a telefonomon. Fáj is érte a szívem, ennyire egyik telomat sem szerettem mivel ez volt tulajdonságaiban a legjobb azok közül amik voltak. Mondjuk magasan a legtöbbet is fizettem érte :D

(#8527) gretzky77 válasza tomboy0013 (#8526) üzenetére


gretzky77
veterán

Na és végül mi lett az utód?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8528) vinpilu válasza tomboy0013 (#8526) üzenetére


vinpilu
senior tag

Pocophone, Mi8, esetleg más?

(#8529) tomboy0013 válasza gretzky77 (#8527) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyelőre semmi, a régi 5X-emet visszaszereztem és azt használom átmenetileg ameddig eldöntöm mi lesz. Bár a Poco felé hajlok azt meg még nem tudom beszerezni a MI Store-ban mert nincs, úgyhogy várok és addig még nézelődök.

(#8530) norbert1998


norbert1998
veterán

Összefoglalóba még ez is mehetne esetleg:
Ha a telefon download módban ragad, vagyis nem lehet se kikapcsolni se semmi mást csinálni vele és az Uppercut se látja rendesen, download módban nyomkodjuk összevissza (rövid nyomásokkal) a hang le meg a power gombot. Ez behoz egy rejtett menüt, amiből ki lehet kapcsolni a telefont. USB-hez a hang felfele (vagy lefele? ezt most nem tudom hirtelen, épp flashel) gombot nyomva csatlakoztatjuk, ez behozza a Fastboot módot, [M]fastboot flash recovery twrp.img[/M], majd ezután hang le és power gomb, LG logónál power fel majd ujra lenyomva tart... És nem a TWRP jön be, de ne tessék félni, az Uppercut már felismeri innen a telefonunkat.

[ Szerkesztve ]

(#8531) motofi válasza tomboy0013 (#8529) üzenetére


motofi
aktív tag

Szia! Én is váltottam. De én maradtam az LG-nél. A Turbado 84.000ft-ért számolta be a féléves G6-tott. LG V30-ra váltottam, tulajdonképpen 60.000 ft-tal kellett kipótolnom. Egyébként én is szemeztem Pocophone-nal, de hiányozna a vezeték nélküli töltés, a széleslátószög,a vizállóság. Miért nem váltasz V30-ra, most már jó áron megy?

(#8532) tomboy0013 válasza motofi (#8531) üzenetére


tomboy0013
veterán

DualSim-esre nincs rendes garancia, plusz OLED kijelzője van és jóval drágább is a V30 gyengébb hardverrel és támogatással. A GSM boltok ajánlatai is kiesnek mert céges vásárlásra nincs garancia, a turbadonál mondjuk pluszba lehet érte fizetni de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#8533) motofi válasza tomboy0013 (#8532) üzenetére


motofi
aktív tag

Az Eustock-nál hamarosan lesz Pocophone F1.

(#8534) tomboy0013 válasza motofi (#8533) üzenetére


tomboy0013
veterán

MI Store-nál veszem. Elég körülményes az ÁFA-t elintézni az Eustock-nál hogy le tudjam írni az adóból. Próbálkoztam vele már, de kellettek volna céges papírok hozzá, a főnökséget még nem volt kedvem ezzel csesztetni. Egyszerűbb a MI Store, 90-ért így is jó vétel lesz.

(#8535) norbert1998


norbert1998
veterán

Az ujjlenyomat gond meg mindig megvan .tiszta gyári es tiszta aosp rendszerrel is. Egyszer megy , egyszer meg hiba üzenet . aztan feloldom kóddal es hibátlan fel óráig.

(#8536) tomboy0013 válasza norbert1998 (#8535) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerviz.

(#8537) norbert1998 válasza tomboy0013 (#8536) üzenetére


norbert1998
veterán

Szoftveres hiba esetén nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Mások is tapasztalták, más telefonokon is. Ez valami bug lesz.

(#8538) observer


observer
tag

Sziasztok. Nektek mukodik az android auto? Mert nekem par napja nem indul el hiaba szedem le a legfrisebb verziot...

(#8539) morneo.it válasza observer (#8538) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nekem megy :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#8540) observer válasza morneo.it (#8539) üzenetére


observer
tag

Nekem a telefon utolso frissitese ota azt irja hogy a google play szolgaltatasok most nem mukodnek es ezert el sem indul az android auto. Mi a szar lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8541) babosmiki


babosmiki
addikt

Az összefoglaló frissítve! Köszi "norbert1998"! :)

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8542) drkaputt


drkaputt
csendes tag

Sziasztok,

Elég szépen lement ennek a telónak az ára, felmerült bennem, hogy beszerzek egyet, míg még lehet kapni. Ez lenne az első LG-m.

Szerintetek érdemes még ilyet venni, ha 1-2 évre azért terveznék vele?

Mik a hosszú távú használati tapasztalataitok? Vannak-e számottevő gyengeségek, különösképp: hogy bírja az akksi? (Játszani nem szoktam, de Spotify, Youtube, Netflix elég sokat mennek.)

Köszi

(#8543) tomboy0013 válasza drkaputt (#8542) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szia, nekem 1,5 évig jól szuperált a telefon. Ha nem nyüstölöd nagyon, akkor szerintem tökéletes a gyorsasága a telónak(én legalábbis nem annyira láttam különbséget snapi 835/845-ös telókhoz képest) ha forró akkor képes kicsit lassulni, de hát ez melyik felső kategóriás telefonra nem igaz. Akku szempontjából nagyjából 4 óra kijelző időre lehet napi szinten számítani droid 8 alatt, én használtam hébe hóba Netflixet, youtube-ot szinte minden nap elég sokat. Bár nekem az AoD is mindig aktív volt éjszaka kivételével és az adatkapcsolatokat sem korlátoztam szinte soha.
Kijelzője szép, IP68, Jack csati, minőségi külső és összeszerelés jellemzi, a kamera nem túl acélos de automata fotózásnál a portolt Google Camerát használva közel pixel szintre emelkedik nappali fényviszonyoknál a minőség. Én szerettem nagyon ezért a kamerát is.

(#8544) norbert1998 válasza babosmiki (#8541) üzenetére


norbert1998
veterán

Nincs mit, annyit javítanék, hogy nem az Uppercut ismeri fel a végén a telefont, hanem az LG Bridge. :R
De addig az se ismerte fel.

[ Szerkesztve ]

(#8545) babosmiki válasza norbert1998 (#8544) üzenetére


babosmiki
addikt

Javítva. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8546) jimmedly válasza drkaputt (#8542) üzenetére


jimmedly
senior tag

Az enyém 9 hónapos, G4, S7 után használom. Ahogy a kolléga írta átlag 4 óra kijelző időre számíthatsz átlagban. Nekem nem szoktak akadások lenni, kimondottan stabil, megbízható, nálam mindig gyors, megbízható. Nem játszom vele, de 4 email fiókot szinkronizál, messenger, hangouts fut. Másnaponta töltöm.

(#8547) morneo.it


morneo.it
senior tag

A Media Markt-nak elgurult a gyógyszere... :Y

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#8548) morneo.it


morneo.it
senior tag

Használt telefonos boltban pedig ez meg bagópénz... :C

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#8549) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Én nem vagyok elájulva az Oreo-tól... mármint az édességet szeretem, de ez az android... :)
Kevesebb az üzemidőm. Egyértelműen. Szinte minden nap töltenem kell.
A mobilnet be- és kikapcsolását mindig meg kell erősíteni, hogy igen, tényleg be akarom kapcsolni... de biztos? :) Ezt a kérdezgetést nem lehet valahogy kikapcsolni?
A smart settings is sokkal lassabb, bizonytalanabb. Be van állítva, ha elmegyek otthonról, kapcsolja be a bluetooth-t, hogy a kihangosítóra menjen a kapcsolódás. Van, hogy csak 5 perc múlva kapcsolódik, de olyan is, hogy egyáltalán nem. :(

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8550) tomboy0013 válasza Laca0 (#8549) üzenetére


tomboy0013
veterán

A mobilnet kapcsolgatással nem lehet mit kezdeni, ez a jelenleg használt Nexus 5X-en is ilyen 8.1 alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.