Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Laca0 válasza KoNZoLik@ (#8092) üzenetére


Laca0
addikt

Tetszik ez a tok, csak azon gondolkoztam, hogy milyen lehet a belseje a keretnek?
Nem fogja karcolni, koptatni a telefont a fém keret?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8102) Kacsapecseny válasza szgzs (#8098) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Hello, nekem ott nincs ilyen, próbálgattam a beállításoknál, de sehogy sem jelent meg. :(
Nem lehet, hogy azért mert nem a gyári billentyűzetet és nem is a googles fajtát használod? :F
Nekeme csak a bal felső sarokban jelelnik meg és csak addig, amíg a billentyűzetet használom...

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#8103) Laca0


Laca0
addikt

Felvetődött egy probléma:
Próbáltam panoráma képet készíteni a telefont elfektetett pozíciójában. Mozgatom oldalra, nem történik semmi. Akkor veszem észre, hogy a mozgatást mutató nyilak nem jobbra-balra állnak, hanem föl-le. Tehát csak vertikálisan engedne panorámát készíteni. Tehát ha fektetve fotózok, akkor a panorámához forgassam álló helyzetbe... ez elég furcsa...
De mintha ez korábban nem így működött volna!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8104) eddie17 válasza Laca0 (#8103) üzenetére


eddie17
addikt

Álló helyzetben lehet csak panorámát készíteni.

Így működik a Xiaomi, az iPhone és ez is.
Ha jól emlékszem a Huawei P7-em fektetve csinálta a panorámát.

(#8105) Laca0 válasza eddie17 (#8104) üzenetére


Laca0
addikt

Értem. Köszi. Akkor lehet, hogy még a G4-essel csináltam utoljára, az meg még fektetve ment.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8106) szgzs válasza Kacsapecseny (#8102) üzenetére


szgzs
csendes tag

Az LG-félét használom, amiatt nem lehetett. Amikor éppen használom, nekem is a bal felső sarokban jelenik meg a visszajelző.

A problémás ikon egy újraindítás után nyomtalanul eltűnt, amíg ott volt máshogy nem tudtam eltüntetni, most meg nem tudom visszarakni oda. (Mondjuk semmi szükség rá, csak zavart...) Biztos valami hiba folytán került oda (talán a bluetooth-os billentyűzet visszajelzője lehetett, csak mivel nekem nincs olyanom, ezért nem tudtam kipróbálni).

(#8107) Kacsapecseny válasza Laca0 (#8105) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Én ritkán készitek panorámát, de akkor feketetve a Gcam mal...

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#8108) KoNZoLik@ válasza Laca0 (#8101) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Elvileg belül nem fém, de ha megjön leírom a tapasztalatomat illetve képeket dobok:)

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#8109) Laca0 válasza KoNZoLik@ (#8108) üzenetére


Laca0
addikt

Közben én is rendeltem ;)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8110) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha valaki szereti tesztelgetni a mobilját, kipróbálhatná az itteni első hozzászólásban lévő PerfMon progit; teljesen megbízható, Chainfire alkotása.

Nálam egy Exynos 7870 Octa mellett aktívan böngészve a PH!-t nagyjából EZ a helyzet. Arra lennék kíváncsi, bekapcsol -e böngészés közben az LG G6-ban lévő Snapdragon 821 összes magja, illetve hogy az átlagos netezés mekkora terhelést jelent a SoC-nak?

Nem tudom, mennyi itt a vállalkozó szellem, remélem, akad majd valaki, szerintem ez egy érdekes dolog! :D

(#8111) Indiant válasza Fred23 (#8110) üzenetére


Indiant
addikt

Egy baja van, közel 3 és fél éves a progi. Nálam csak 0123 magot mutatja és sűrűn FC-zik.

[ Szerkesztve ]

(#8112) Fred23 válasza Indiant (#8111) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 4 mag teljesen oké, mert a G6-ban lévő Snapdragon 821-ben csak ennyi van. :) Más tészta, hogy így is sokkal erősebb, mint a Galaxy A3 (2017).

Szóval elő szokott fordulni, hogy böngészés közben az összes mag aktív? Ez fogyasztás szempontjából nem mindegy, ugyanis a Snapdragon 821-ben van két szörnyen erős, meg két gyenge mag. Az Exynos 7870-ben -pl. A3 (2017)- meg van nyolc darab mag, de mind gyönge. Notebookcheck-en néztem pár hete, hogy az LG G6 fogyasztása egészen jó böngészés alatt, ebből arra következtetnék, hogy megpróbálja a két gyenge magból megoldani a feladatot, vagyis a két nagyon erős magot igyekszik nem sokszor bekapcsolni. Szóval nem is annyira OFF ez a kérdés.

(#8113) minek?:S válasza gretzky77 (#8026) üzenetére


minek?:S
őstag

Na haladunk :D Kicsit jöttek közbe dolgok, de, ha lesz időm akkor nézegetek még, hátha eleget tudok tenni teljes mértékben a vágyaimnak, ha nem, akkor ez lesz. Köszi!

Közben megjött az Aliról rendelt tok, amiről úgy gondoltam, hogy tökéletesen úgy van kialakítva, hogy lehessen választani, hogy teljes értékű tok kell, vagy csak kizárólag keretvédő bumper. Sajnos a helyzet nem teljesen ilyen, hiszen a telefon előlapja felé tök jól véd a tok, a telefon közepén viszont van egy bevágás, és arra kéne rátenni a tok hátlapját, szóval kissé vágós így(kicsit majd megpróbálok ráreszelni), illetve a hátlap felé nincs semmiféle kiállás. :(

Üdv.:M.

(#8114) vinpilu válasza Fred23 (#8112) üzenetére


vinpilu
senior tag

50-60%-on megy a CPU mikor tölti az oldalt, lapozok a fórumban. Mind a négy mag megy, offlinenak sosem láttam őket. Annyi, hogy cpu0 és cpu1 gyakran kisebb órajelen pörög, cpu2 és cpu3 meg magasabban, ha csak olvasok az oldalon (kvázi idle), akkor minden mag 307 MHz-en van.

[ Szerkesztve ]

(#8115) Fred23 válasza vinpilu (#8114) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Nálam oldalak betöltésénél, lapozásnál, vagy gyors oldalmozgatásoknál felmegy 80-100%-ra is néha az Exynos 7870 procijainak kihasználtsága. A G6 szerencséje lehet, hogy nem kell az erős magjait fullon járatnia, mert mintha a fogyasztást parabola függvény írná le, vagyis ha nem mész túl messzire az órajelekkel, az nagyon sokat ér fogyasztásban.

Ez egy szuper eredmény, szinte túl jó. Szóval úgy tűnik, netezésre nagyon jó készülék a G6 (persze egyébként is annak tartom, azért olvasgatok róla).

[ Szerkesztve ]

(#8116) jimmedly


jimmedly
senior tag

A G6 térereje az átlaghoz képest milyen vajon? Ma voltunk egy kicsit kirándulni a Zemplénben. A feleségem SGS S7-én épp h volt szolgáltató, de volt. Egy régi Nokia 6303i 2(!) pálcika az ötböl. Próbából felhívtam róla az ügyfélszolgálatot, szó nélkül ment, jött is az egyenleges sms. A G6 viszont totál kuka. Kézi hálózat kereséssel se látott egyetlen hálózatot sem, nemhogy a Telenort, amin egyébként mindhárom teló lógott. Nem örülök ennek! 😐 Igaz eddig még nem vettem észre h térerő gondok lennének vele települések, utak környezetében, csak ezen az eldugott helyen jött elő de itt mellbevágóan.

(#8117) trobi28 válasza jimmedly (#8116) üzenetére


trobi28
addikt

Még csak egy napja használom a G6 -ot, de ebben az időszakban nem jött nem fogadott hívásról jelzés, ami sok telefonommal előfordult, S7 -el is, mert ahol lakok, kínlódik a térerő.

Egy kérdés mindenkihez: nem látok még logikát ebben az értesítések dologban. Minden programnál be van állítva, hogy jelezzen, de van amelyik appnál az asztalon bekapcsol a kijelző és látom az értesítést a zárképernyőn, de van olyan alkalmazás, ahol csak az always on display jelez csak meg persze van hang. Másnál is így működik? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8118) atillaahun válasza trobi28 (#8117) üzenetére


atillaahun
veterán

Képernyő elvileg nem kapcsol be magától semmilyen értesítésre. Nálam is csak AOD-n jelez meg hang.
Kivétel ez alól ha felállítod az asztalról, duplán koppintasz, vagy van fent esetleg külön program erre.

[ Szerkesztve ]

(#8119) trobi28 válasza atillaahun (#8118) üzenetére


trobi28
addikt

Érdekes, mert van olyan app (pl BlueMail) amelyiknél láttam bekapcsolni. Na mindegy, tehát az az alap, hogy nem kapcsol be. Köszi

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8120) KoryHu válasza trobi28 (#8119) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Alkalmazás szinten is van amelyiken lehet állítani, pl Viber is olyan, hogy beállítás függő.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#8121) Rerrietllub válasza jimmedly (#8116) üzenetére


Rerrietllub
tag

Az enyémen is sz@rakodott a térerő, szervíz lett belőle. Alkatrészt cseréltek, utána jelentősen jobb lett mint volt. Most már szinte ugyanúgy tudom használni mint az előtte levő összes telómat, de még mindig láthatóan gyengébb mint a vele párhuzamosan használt Samsung s8+-nak.
Szerintem térerőben valamivel gyengébb mint a többi telefon, de ez az én véleményem, van akinek teljesen jó. Mondjuk ahol én lakom csak voda halózat van, az is csak minimális, ezért veszem észre. Városban vagy olyan helyen ahol full 4G van, semmi különbség sincs egy másik telefonhoz képest.

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#8122) jimmedly válasza Rerrietllub (#8121) üzenetére


jimmedly
senior tag

Eddig nekem se tünt fel, nem okozott problémát. Tegnap viszont az S7-tel összevetve (network signal info pro) 1-2 db-vel gyengébb rajta a térerő itthon is. Mondjuk ez minimális.

(#8123) Rerrietllub válasza jimmedly (#8122) üzenetére


Rerrietllub
tag

Én is úgy gondolom, hogy minimálisan gyengébb rajta a térerő mint más telefonon, ettől persze még használható teljesen, csak akkor derül ez ki amikor alig van lefedettség.

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#8124) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Korabban probaltam kinyomozni, hogy ki milyen Google Camera appot hasznal, akkor azt mondtatok, hogy cstark verzioban az eletleniteses kepeknel tudtok utolag fokuszt allitani.
Na most en azota sem talalom, csak a total gyariban, ami nincs moddolva a telefonhoz.
Valaki tudna kepes formaban segiteni esetleg, vagy van-e alternativ opcio?
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#8125) gretzky77 válasza korpicschess (#8124) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem a cstark féle cameránál utólag nem tudsz életleníteni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8126) korpicschess válasza gretzky77 (#8125) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem sem, de itt azt a választ kaptam, hogy igen. Így viszont nem sok értelme van, főleg, hogy eléggé szokszor elhibázza a szoftver. :(

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#8127) Indiant


Indiant
addikt

Másnál is kaki a cstart gcam 3.8-ban a front kamera előnézete?
Gondolok itt arra, hogy portraitban tojás fejet mutat, landban pedig összenyomja a fejet. (elforgatásnál is)
A képet szerencsére jól csinálja. De a wide szerintem a képet rontja hasonlóan el. A kép szélén lapított, torz fejű emberek lesznek.

(#8128) KoNZoLik@ válasza Laca0 (#8109) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Te már rendeltél az Aliról? Mennyi kb a szállítási idő?

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#8129) eddie17 válasza KoNZoLik@ (#8128) üzenetére


eddie17
addikt

Általában 4-5 hét de volt ami 2 hét alatt megjött. Éppen hogy kapja el az adott gyűjtőszállítást a rendelésed.
Legtöbbször a magyar posta ül rajta sokat.

(#8130) jimmedly válasza eddie17 (#8129) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ááá a magyar posta olyan??? 😁
Szeged - Rakamaz öt nap pl...

(#8131) KoNZoLik@ válasza eddie17 (#8129) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Köszi, az nem kevés ahhoz képest, hogy Angliából jön!
Ázsiából szokott lenni 3-4 hét ha onnan rendelek!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#8132) eddie17 válasza KoNZoLik@ (#8131) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem tuti nem közvetlen Angliából szállítják. :)
Max ott érkezik meg az EU-ba.
De ha tényleg angol az eladó, akkor pár nap alatt itt van.

jimmedly:

Na de hát az mennyi sok kilométer. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8133) Laca0 válasza KoNZoLik@ (#8128) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, rendszeresen. 3-5 hét, de volt már 2 hét is. DHL-el gyosabb. De ott vigyázni kell, mert minden értékhatár fölöttit vámolnak akkor is, ha kevesebb összeg szerepel a dobozon. Plusz maga a vámkezelés is idő, úgyhogy azzal is volt már 3 hetes szállítási idő.
Egyébként megbízhatóbb minőség szempontjából, mint az ebay.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8134) KoNZoLik@ válasza Laca0 (#8133) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm :R

És neked is eddie17!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#8135) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok! Sajnos ma a kamerát takaró üveg rész megrepedt, hiába van tokban a telefon, csattant egyet a járólapon. A képbe nem zavar bele, de bosszant hogy ott van, egy ilyen csere mennyibe kerülhet?

(#8136) Krisz1000 válasza Gabbbb (#8096) üzenetére


Krisz1000
tag

like!

(#8137) Krisz1000


Krisz1000
tag

talán kicsit off, de a külön topik, amit nyitottam, nem nagyon pörög.

szóval számomra most derült ki, hogy a Turbado már garanciát sem vállal áfás számlás, céges vásárlás esetén, csak plusz díj ellenében!!

illetve az eddig összeolvasott dolgok alapján simán lehet h más cégeknél is ez van, max nem írják ki. és csak akkor derül ki ha baj van.
céges vásárlásnál sehol nincs elállás, illetve gari ügyintézésben is sokkal kevesebb jogod van.

vélemény, tapasztalat erről...? :R :R

(#8138) Medocsabi válasza Krisz1000 (#8137) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ilyen egyáltalán jogilag lehetséges?

(#8139) gretzky77 válasza Medocsabi (#8138) üzenetére


gretzky77
veterán

Sztem nincs! Mindegy ,hogy ki vásárol gari akkor is kell,hogy legyen rá! Ezzel az erővel a cégem flottában vesz telefont és azokra nincs garancia? Ez kizárt sztem

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8140) Krisz1000 válasza Medocsabi (#8138) üzenetére


Krisz1000
tag

én is ezt kérdezem! csináltam neki egy külön topicot az általánosba, de vmiért nem nagyon érdekel senkit.

(#8141) Fred23 válasza Krisz1000 (#8137) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mintha valami olyasmire emlékeznék, hogy a cég nem minősül fogyasztónak, ezért nincsenek fogyasztói jogai sem. Tehát a bolt dönti el, milyen feltételeket ad céges vásárlások esetén.

(#8142) gretzky77 válasza Fred23 (#8141) üzenetére


gretzky77
veterán

Na de a gyártónak kell garit vállalni,mindegy hogy ki veszi sztem!
Gyanítom ez megint valami Kiskapu csak nem értem miért! Ezekhez hivatalos gyári gari van? Gondolom nem

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8143) Laca0 válasza Krisz1000 (#8137) üzenetére


Laca0
addikt

Magyarországon ezt nem lehet megcsinálni. Külföldön lehetnek más szabályok, de ha egy cég mo-i képviselete, magyar adózó vállalkozása állít ki számlát, akkor magyar szabályok vonatkoznak rá.
Valamelyik román webshopnál jártam így, hogy ha vállalkozás nevére veszem az eszközt, akkor csak 3 hónap, amire egyébként 2 év gyári garancia van. Náluk ilyenek a szabályok. Attól, hogy Mo-ra postázzák, nem kell a magyar törvényekkel törődniük.
Mivel ez a turbado magyar címmel rendelkezik, vszleg magyar számlát állít ki, nem tehet különbséget magánszemély és vállalkozás között. Jól néznénk már ki, ha pl cégeknek eladott laptopokra nem lenne garancia, mert nem természetes személy... Ilyen Mo-on nincs!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8144) Fred23 válasza gretzky77 (#8142) üzenetére


Fred23
nagyúr

A H870 az EU-s változat, szóval ha az ember beregisztrálja az LG-nél, akkor lesz rá hivatalos gari is szerintem, maximum a bolt nem fog foglalkozni a dologgal, a cégnek kell elvinni a problémássá vált eszközt valamelyik LG szervízbe. Ezt a céges dolgot, hogy nem minősülsz fogyasztónak -nincsenek fogyasztói jogaid-, és a boltok döntik el a garis feltételeket viszont nem egy embertől hallottam már. Jó lenne tudni, hogy tényleg így van, vagy esetleg csak sokan tévednek! Az biztos, hogy sokaknál úgy jött elő ez a tudás, hogy a céges mobiljukat szerették volna gariztatni sikertelenül, illetve olyanról is tudok, aki el szeretett volna állni a vásárlástól 14 napon belül, de cégként véve a mobilt arra sem lett jogosult.

(#8145) Optika01 válasza Laca0 (#8143) üzenetére


Optika01
tag

Ha a magyar Aldiban veszel elektronikai eszközt, és kérsz róla ÁFÁ-s szla-t cégnévre, akkor nem él a 3 év gari. Tapasztalat, a figyelmet is felhívják rá a szla kiállításakor.

Optika

(#8146) julius75 válasza Optika01 (#8145) üzenetére


julius75
aktív tag

Ez így van. Fél év garancia lesz rá, de az ára nem változik.
Az ilyen Turbado féléket meg kell nyomni a fogyasztó védelemnél, és ügy lezárva.

(#8147) Laca0 válasza Optika01 (#8145) üzenetére


Laca0
addikt

[link]
Egy vállalkozásnak is jár az 1 éves jótállás!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8148) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!

Egy nappal külföldi nyaralás előtt ez fogad:
G6 blokkolva van a töltés "nedvesség miatt" -> 50%-on volt a teló gyári visszaállítás sem oldotta meg! :Y
Vártam 3-4 órát és semmi eredmény (vízzel kimosás, szárítás, csatlakozó tisztítás)

Az alábbi segített csak: [link]
100%-os alkohol spray-t ráfujsz egy fogkefére és megtisztítod a töltőcsatit

Még van garancia a készülékre szerintetek érdemes szervízbe adni ha visszajön a probléma? (soha nem tettem víz alá csak most hogy a hiba előjött minden ok nélkül, tisztításnál érte csak most víz, aztán alkhol)

tomboy0013 köszönöm ezúton is a hosszászólásodat! :R

(#8149) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ma érdekes dolgot művel a telefon. Random kiírja hogy nem tölt,mert vizes a töltő csatlakozó.Az életbe vizet nem látott a telefon, pláne nem a fotel közepén :D Ami érdekes, hogy van egy micro usb átalakítóm, és ha régi micro usb kábellel használom tölt, csak qva lassan. Újraindítás után már csak az egyik usb-c kábelre írja ezt a másikkal ok. WTF? :F

(#8148) nemszamit lol most olvastam :D

[ Szerkesztve ]

(#8150) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Eppen az USA ban vagyok es gondolkozok LG G6 vasarlasan. Azt gondoltam, hogy itt sokkal jobb aron lesz, de se a best buyt, se a walmartban nem volt olcsobb.

Van tippetek honnan kene rendelnem? Illetve melyik verziot tudom majd hasznalni otthon? A GSM verziobol is van tobb fele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.