Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Borrower válasza JohnDoe_Hun (#8900) üzenetére


Borrower
tag

Várjatok csak! Megfogtam a csengőt elpöccintettem balra és eltűnt!😀

Xiaomi 12T

(#8902) minek?:S válasza Borrower (#8901) üzenetére


minek?:S
őstag

Tenyleg. Csak ra kell tappolni es a kekeszold kis csikot elhuzni balra:D

Üdv.:M.

(#8903) JohnDoe_Hun válasza minek?:S (#8902) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Köszi! Azt írja a spanom h műxik. Ezer hála!

(#8904) Blac1 válasza JohnDoe_Hun (#8903) üzenetére


Blac1
aktív tag

Csak jelzem hogy ez csak addig működik amíg újra bekapcsolod a mobil internet. Ha ezután újra kikapcsolod, ismét ott van a csengő. Legalábbis nálam.

(#8905) minek?:S válasza Blac1 (#8904) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen, ezt néztem én is, tehát, ha ki van kapcsolva és az értesítés is félre van húzva, akkor nincs ott semmi. Viszont, ha bekapcsolod a mobilnetet és újra ki, akkor ott lesz megint a csengő.

Egyébként, nem csak balra, jobbra is el lehet húzni :)) :DDD

Üdv.:M.

(#8906) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Ki kellene vennem az egyik SIM kártyát, de nem jön ki a tálca... 2-3 mm-t jön ki és megakad :(
Dual SIM-es verzió. A SIM érintkező fülek lekerekítettek szoktak lenni éppen emiatt, hogy ne akadjon meg a kártya. Miért akadhat ez mégis?
Van valamilyen trükkötök erre?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8907) gretzky77 válasza Laca0 (#8906) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia sajnos az a tippem,hogy eltört a sim tálca keret,ami gyenge pont sajnos a G6-nál és az akad meg! Szervizben orvosolják!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8908) Laca0 válasza gretzky77 (#8907) üzenetére


Laca0
addikt

Mióta megvan max 5x volt kivéve... nem húzogatom folyton...
Váci út? Vagy egy jobb gsm boltos megcsinálja?
Nem tudom, hogy miért műanyagból csinálták a tálcát. Pár gramm fém nem dobott volna olyan sokat a készülék súlyán.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8909) julius75 válasza Laca0 (#8906) üzenetére


julius75
aktív tag

Ha más megoldás nem maradt.....

[ Szerkesztve ]

(#8910) gretzky77 válasza Laca0 (#8908) üzenetére


gretzky77
veterán

Én se húzogattam mégis eltört! Én Váci útra vittem! Ne erőltesd mert ha sérül maga a SIM foglalat az macerásabb!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8911) Laca0 válasza gretzky77 (#8910) üzenetére


Laca0
addikt

Nem erőltetem. Tudom, hogy nem szabad.
Csak hát a Váci út nekem 200+ km... Keresnem kell alternatív megoldást.
Köszi a gyors választ!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8912) gretzky77 válasza Laca0 (#8911) üzenetére


gretzky77
veterán

Ja ok erre nem gondoltam! Sztem jobb gsm-ben is megoldják! Vagy esetleg én még úgy próbálkoztam,hogy ha picit kihúzod amíg nem akad és egy pici darab papírt betolsz,hogy kiküszöböld az akadást lehet kicsúszik! Nekem kijött

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8913) Borrower


Borrower
tag

Mivel még új az én G6 om megkérdeznélek titeket, mennyit lehet várni a víz, por és ütésállóságtól. Még tokom sincs hozzá a kijelzőn pedig nem volt semmi plusz védelem gyárilag. Hajlamos karcolódni elöl vagy hátul? Kameralencse? Keret kopás esetleg? Jelezzetek vissza pls! Vagy ha ajánlanátok a kijelzővédő üveget vagy ilyesmit.☺

Xiaomi 12T

(#8914) minek?:S válasza Laca0 (#8908) üzenetére


minek?:S
őstag

En is max 2x, ha kivettem, megis bele van torve, csak a felet tudom kivenni. En vettem SIM talcat, de odaig nem jutottam, hogy ki tudjam cserelni. Ha kicsit visszakeresel, akkor en megkerdeztem, higy a Vacin mennyiert cserelik ki, asszem 6000 korul. 600 Ftert vettem a talcat, csak keresnem kene egy gsm szervizt, ahol kicserelik.

Üdv.:M.

(#8915) minek?:S válasza Borrower (#8913) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát karcállóság meg ilyesmi szempontjából szerintem elég jól bírja. Nekem a kijelzőn mondjuk üvegfólia van, de a hátlapján 1-2 karc .. lenne.. csak egyszer sikeresen kicsit erősebben földre dobtam(nem nem oda akartam:D) és mindössze a hátlap tört össze, de semmi más baja nem lett.

Viszont a fém keret elég könnyen sérül, párszor csúszott ki a zsebemből, egyszer, először a konyhában, kb 50 centi magasból a járólapra esett le a zsebemből, és elég szép kis sérülés lett a sarkán, de olyan is volt, hogy a földön ültem felhúzott lábakkal és kb 10 centit esett betonra és ott is elég csúnyán lehorzsolta. Nem is tudom, hogy lehetne-e azt cserélni, nagyon jó lenne.

Egyébként üvegfóliáról volt szó már itt: [link]

Üdv.:M.

(#8916) Tulku válasza Borrower (#8913) üzenetére


Tulku
veterán

Hátán mindig van tok a bérletem miatt, kijelzőn semmi sincs és karcmentes...pedig nyúzom rendesen, múlt héten le is esett, szerencsére a tok kávája túl ér a kereten...

(#8917) dzsavitcu válasza minek?:S (#8914) üzenetére


dzsavitcu
csendes tag

Szia, hol vettél ilyen jó áron sim tálcát?

(#8918) minek?:S válasza dzsavitcu (#8917) üzenetére


minek?:S
őstag

Bocsesz, rosszul emlekeztem, nem az volt 600 Ft, az 1400 Ft volt, de meg igy is olcsobb mint a 6000. Ha igy is erdekel, el tudom linkelni. Egyebkent total ugyan az mint ami a gyarim.

Üdv.:M.

(#8919) dzsavitcu válasza minek?:S (#8918) üzenetére


dzsavitcu
csendes tag

Érdekel :DD

(#8920) hello robi


hello robi
csendes tag

Érdemes Lg g7 fit-re váltani? Új ára most 70e körül mozog.

(#8921) minek?:S válasza dzsavitcu (#8919) üzenetére


minek?:S
őstag

Ezüst

De, ha a honlapon beírod, hogy LG G6, van pár apróság, van több színben is.

(#8920) hello robi

Már csak az ízléstelenség hiánya miatt sem a notch még mindig a legértelmetlenebb fejlesztések egyike. Ha cserélném, akkor házon belül max V30-ra. Egyébként S8/S9, Note8/Note9 vagy Nokia 9.

Üdv.:M.

(#8922) Laca0 válasza gretzky77 (#8912) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Egy vékony műanyag lappal próbálkoztam, de azt sem tudtam betolni. Úgy látom a videókban, hogy le kell venni a hátlapot és úgy lehet kipiszkálni rendesen.
De félek lefeszgetni a hátlapot, mert üveg... Mennyire szabad ezt megmelegíteni? Vissza fog rendesen ragadni? Vízállóság megmarad?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8923) gretzky77 válasza Laca0 (#8922) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát szerintem ha otthon barkácsolsz vele akkor utána nem tenném vízbe az biztos!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8924) Indiant válasza Laca0 (#8922) üzenetére


Indiant
addikt

Én személy szerint azt sem hiszem el. hogy ha szervizben bontják meg utána vízálló marad.

(#8925) gretzky77 válasza Indiant (#8924) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem szervizben javították és nem volt gond!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8926) minek?:S válasza Indiant (#8924) üzenetére


minek?:S
őstag

Gondolom azert hivatalos gyari szervizben ilyen gond nincs, oda azert eleg magasak(?) az elvarasok ilyen teren, hiszen, ha elromlana es semmifele garanciat nem vallalnanak ra akkor

1, hiteltelen lenne az egesz mutatvany
2, mindenki inkabb az olcsobb gsm szervizekbe menne.

Ezt mint naiv laikus mondom. Eddig gsm szervizekkel van pozitiv es negativ tapasztalatom is, hivatalos gyariban meg nem voltam, foleg nem az LG-nel.

Üdv.:M.

(#8927) Indiant válasza minek?:S (#8926) üzenetére


Indiant
addikt

Mivel a teló vízállóságára maga az LG sem vállal garanciát, így elég hiteltelen az egész vízállóság.

(#8928) gretzky77 válasza Indiant (#8927) üzenetére


gretzky77
veterán

MInt ahogy igazából egyik gyártó sem vállal nagyon garit a vízállóságra!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8929) Indiant válasza gretzky77 (#8928) üzenetére


Indiant
addikt

Valamit vagy megcsinálok és garanciát vállalok rá, vagy csak jár a szám...

(#8930) Laca0 válasza gretzky77 (#8928) üzenetére


Laca0
addikt

Barátom poén kedvéért bemártotta egy medencébe a "vízálló" Sony telefonját. Abban a pillanatban kimúlt. Kicserélték neki de azt mondták, hogy ne próbálja meg mégegyszer.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8931) pit stop válasza Indiant (#8929) üzenetére


pit stop
addikt

Ezek bizonyos mélységig működnek, és tengervízben nem.
Utólag nem tudják a usert igazságszérummal itatni, hogy ugyan mondja már el őszintén milyen mély volt a víz stb. - ezért nem tudják bármikor cserélni, szerintem eléggé érthető....

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#8932) minek?:S válasza Indiant (#8927) üzenetére


minek?:S
őstag

Na igen, innentől kezdve viszont nem látom értelmét kiadni ~40k-t pl a saját problémámra, hátlap+sim tálca csere, és még várnom is rá 2 napot. Sőt, mivel az agglomerációban lakok, 1-1 napot sem akarok elcseszni az utazgatással, ráadásul, nem diákként az sem olcsó.

Szerintem jobban jártam, hogy a két tételt megvettem 5k-ból, és valamelyik ismerősömmel megcsináltatom, még, ha 10e Ft-ért is, akkor is több mint a felét a költségnek megspóroltam, nem ment rá, csak 1 nap és semmivel sem hiteltelenebb.

(#8930) Laca0

Sony asszem az Z2 után ki is jelentette, hogy esze ágában sincs vállalni a vízállósági garit. Emlékeim szerint az egy annyira elrontott telefon volt, hogy több negatívuma volt, mit pozitívuma.

(#8931) pit stop

Nekem egyik ismerősöm S7 Edge-vel történt, hogy vitte tóra, ilyen derékig érő a víz, természetesen nem sós és képeket csinált stb. Kutya baja nem volt. Egyszer bevitte zuhany alá és nem működött. 1 éves telefon volt kb, hivatalos T-nél vett, szóval érvényesíteni akarta a gyári garit, mert asszem a vissza gomb nem világított és a jack nem működött és nem javították meg(de bent volt vagy 3 hétig), mert több helyen is be volt ázva és korrózió is volt talán az usb körül.

Üdv.:M.

(#8933) pit stop válasza minek?:S (#8932) üzenetére


pit stop
addikt

Sony indikátorokat (is) használt, így látták azt is honnan ázott be telefon.
Régi telefonokkal nem nagyon érdemes összevetni, mert pl. pont Z-nél még ajtócskákkal operáltak, nem volt olyan fejlett a technika mint most. Aztán ha valaki rosszul csukta be ajtót kampec...
De most is vannak pozitív példák - sajnos kicsit szerencsén is múlik a dolog.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#8934) Tulku


Tulku
veterán

Szerintem ne keverjük a cseppállóságot a nyomásállósággal!

Óráknál a következő képpen van...a 3 atm vízállóak az un cseppálló órák (már a zuhanyt sem ajánlják, de a víz alá merülést végképp nem, pedig a 3 atm elméletileg 30 méteres víz alatti nyomás)....az 5 atm már elméletileg ószáshoz is használható, de inkább a 10 atm (100 méterig vizálló) órákat ajánlják erre a célra nagy biztonsággal.

Telefonra vetítve....hiába van gumi tömítés, ha a fröccsenő, fél vagy méteres víz nyomását nem bírja...ezek nem erre vannak kitalálva...lehet, hogy 9 alkalommal buli a vízben (víz alatt?) való fotó, videó, aztán megtörténik a baj, arról nem is beszélve, hogy a töltő rész érintkezői zárlatosak maradhatnak, amíg teljesen nem szárad ki az egész aljzat...ezért szokott jelentkezni a hibaüzenet, ami néha megmarad kiszáradás után is...

Egy un vizálló telefon annyit tud, hogy ha véletlen vizes lesz,nem kell aggódnunk...de nem víz alatti felvételek fotózására tervezték, nem is arra való...

(#8935) Indiant válasza Tulku (#8934) üzenetére


Indiant
addikt

Akkor ezt kell mondani és nem azt ,hogy: "IEC 60529 standard szerint a G6 a víznek 1,5 méteres mélységben, 30 percig ellenáll" , mert szerinted erről szó sincs.

Mert akkor a vásárlók megtévesztése áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#8936) Laca0 válasza Indiant (#8935) üzenetére


Laca0
addikt

Én azért nem fogalmaznék ilyen erősen... Biztos vagyok benne, hogy egy új készülék 99%-ban megfelel a leírt követelményeknek (tehát 100-ból 99 db megfelelő).
Viszont idővel az illesztési hézagok, tömítések elmozdulhatnak, az anyagok öregedhetnek, deformálódhatnak.
Minél véknyabb egy telefon, annál hajlamosabb a csavarodásra, hajlásra. A G2-es pl híres (hírhedt) volt arról, hogy meg tudott hajolni. Én is zsebben hordtam és amikor ezt olvastam, megnéztem az asztallapon. Az enyém is meg volt hajolva, csavarodva. Így is tökéletesen működött. Visszahajlítgattam egyenesre és semmi baja sem volt.
Szerintem ha valakinek fontos a vízállóság, akkor mindenképpen egy vastagabb, military minősítésű telót vegyen. Nekem arra jó a G6 vízállósága, ha horgászatnál nedves, nyálkás kézzel megfogom egy fotó készítésére, ill. összefröcsköli egy hal a fotózáskor, akkor ne aggódjak miatta. Eddig ezeket még bírta. Megtöröltem és kész.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8937) Tulku válasza Indiant (#8935) üzenetére


Tulku
veterán

Ez egy műanyag sz.r tákolmány (épp mint a többi telefon....nem a G6 szidása a cél) nem pedig egy örök életre tervezett valami...

Tegnap fogtam egy Caterpillart...ott valamivel intenzívebb az anyaghasználat, de elnézve az egy helyen kinyíló és gumigyűrűvel bezárható műanyag tálát amiben a kártyák helyezkednek el, még azt sem vinném víz alá....pedig ott van vmi retesz, ami minden bejáratot mechanikusan elzár...ezek telefonok, nem úszásra, búvárkodásra tervezettek....

(#8938) babosmiki


babosmiki
addikt

Nem értem mit rinyáltok ezen ennyit..Van a neten egy csomó videó a vízalatti tesztekről: [link]. Én is videóztam vele többször is tenger alatt max 2 méterig, semmi baja nem lett..A lényeg, hogy utána le kell mosni csap alatt édesvízzel. ;) Sőt, a termálvizet is bírta! :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8939) Laca0 válasza babosmiki (#8938) üzenetére


Laca0
addikt

Az egész most onnan indult ki, hogy nekem nem jön ki a sim tálca. Messze lakom a Bp-től és elgondolkodtam a szétszedésen és felmerült az összerakás utáni vízállóság.
Úgy látom a szétszerelős videókból, hogy esélytelen törés-sérülés nélkül kivenni a tálcát, mert az alaplap belső oldalán van a sim fogadó. Az alaplap kiszereléséhez ki kell venni a tálcát. Ez a 22-es csapdája. Tehát nem marad más, mint vagy eltöltök 1-2 órát a papír/műanyag csíkos technikával vagy rászánom az időt, pénzt és elviszem a Váci útra.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8940) babosmiki válasza Laca0 (#8939) üzenetére


babosmiki
addikt

Az igaz, hogy szétszedés után már rizikósabb.. :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8941) minek?:S válasza babosmiki (#8940) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen igen, a szervizrol volt szo. Alapvetoen,bar nem feszegetem a hatarokat, de tenyleg jol birja a vizet. Csak, ha valaki a vaci uti szervizbe viszi es otr sem adnak garanciat vizallosagra, az ez kicsit bosszanto dolog, mert, ha elviszem egy gsm szervizbe, akkor 2 ora alatt kicserlik a hatlapot: 15k es offos gari, az eddig oke, de ugyan ez a mutatvany a hicatalosban 30k, min 2 nap es ugyanugy offos gari.. azert ez vicc. Raadasul aki lelemenyes, az szerez 3k-ert egy hatlapot es otthon megcsinalja maganak:D

Üdv.:M.

(#8942) minek?:S válasza pit stop (#8933) üzenetére


minek?:S
őstag

Az ajtocskak nem vedtek a por ellen is? Szerintem nem rossz dolog az ajtocska.. nyilvan azert annak tobb hely kell, ergo, ha valaki igazabol por es vizallo telefont akar, az nem a vekonysagra fog menni. Nem tudom miujsag a Sony haza tajan. En a Z2es malorok utan teljesen elpartoltam melloluk, egyedul az XZ2 gyonyoru hatlapjaval tudtak megdobogtatmi a szivem.

Üdv.:M.

(#8943) gretzky77 válasza minek?:S (#8941) üzenetére


gretzky77
veterán

Anno amikor a váci úti szervizben nekem javították rákérdeztem,hogy mi újság a vízállósággal azt mondta ha ők javítják akkor úgy zárják vissza,hogy megmarad! Én csak jókat tudok amúgy mondani a központi LG szervízről!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8944) Indiant válasza babosmiki (#8938) üzenetére


Indiant
addikt

Na végre! :C

(#8945) babosmiki válasza Indiant (#8944) üzenetére


babosmiki
addikt

:)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8946) eddie17 válasza gretzky77 (#8943) üzenetére


eddie17
addikt

Én is, most volt szervizben, cserélték a Jack csatit, az akksit, és a SIM tálcát. Még aznap jött az SMS hogy kész van mikor leadtam.

(#8947) babosmiki válasza eddie17 (#8946) üzenetére


babosmiki
addikt

:Y

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8948) minek?:S válasza eddie17 (#8946) üzenetére


minek?:S
őstag

Na mondjuk az korrekt. En mikor hivtam oket egy hatlap es egy SIM talca csere miatt, azt mondtak le kene adnom a telot es varhatoan 2 nap amig megcsinaljak. Nem tudom, hogy most is annyi lenne-e, de most penzem sincs, meg 1 napom sem, hogy esetleg megvarjam:D

Üdv.:M.

(#8949) minek?:S válasza gretzky77 (#8943) üzenetére


minek?:S
őstag

Ez esetben nyilván teljesen okés, erről egyébként adnak valami papíros dolgot is? Én is jókat hallottam róluk.

Üdv.:M.

(#8950) gretzky77 válasza minek?:S (#8949) üzenetére


gretzky77
veterán

Papíros dolgon mire gondolsz? Nem adják írásban,hogy vízálló marad ha arra gondoltál!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.