Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok!
Kikapcsolt kijelző mellett, készenlétben gyönyörűen, óránként 2-3%-ot eszik a G4 telefonom, viszont messengerésnél, vagy bármilyen kijelzőt igénylő tevékenységnél a lenti képeken látható ütemben kezd el merülni, és iszonyatos mértékben melegedni (10-15 perc után már tényleg nagyon meleg lesz a telefon).
Vettem új akkumulátort, factory resetet is csináltam, de a probléma nem szűnt meg. Mi lehet a ludas? Nem a facebook app, amikor mindent kilőttem, akkor is ugyanezt csinálta. MicroSD nincs benne, jelenleg csak a legalapabb programok vannak feltelepítve.
Köszi előre is a válaszokat:)

[ Szerkesztve ]

(#43552) brd válasza outdoor (#43550) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, nincs ilyen opció.

takcslajos1: Az az óránként 2-3% is baromi sok, ha egyébként jól működik az akku'. Nekem, ha csak telefonálok, sms, és hasonlók, 72+ órákat simán működik a telefon, 2+ éves akkuval. Én a Google szolgáltatások/Play Store környékén keresgélnék, pl. cache törlés, app újratelepítése, esetleg használaton kívül letiltása (nekem a Play Store állandóan le van tiltva, csak akkor engedélyezem, ha használom éppen). Ill. ha van root akkor egy GSam Battery Monitor a root komponenssel együtt segíthet kideríteni, mi a ludas.

The only real valuable thing is intuition.

(#43553) takcslajos1 válasza brd (#43552) üzenetére


takcslajos1
tag

Köszi:)
Akkor valószínűleg szoftverhiba lesz? Én arra gyanakodtam, hogy valahogy "megnőtt" a kijelző fogyasztása, bár azt nem tudom, hogyan. Tavaly nyáron bootloopot kapott 601-es alaplappal, most egy 607-es van benne, ami állítólag már "biztonságos", remélem, nem egy újabb bootloop előszele ez, pláne, hogy az alaplapra kapott +1 év garancia már lejárt ugye. :/
Root-al majd várok a nougat-frissítésig, frissítem, és utána tervezem rootolni, talán Kingo root-al, vagy majd utánanézek, mi a többség által javasolt G4-hez. (úgy tudom, nem lehet rendszert frissíteni hivatalos úton, ha root-olt. OTA tudom, hogy nem működik, az LG Bridge nem tudom, hogy működne-e, most lehet unroot-olni, de lehet valami nyomot az is hagyna maga után, és probléma lenne a frissítésnél..amúgy gyanakodtam a Marshmallow hibájára is, ugyanis Lolliopon minden tökéletesen ment, itt pedig időnként nem érzékel érintést, illetve alap játékok is elkezdenek laggolni (még a flappy bird is)). Lehet, hogy az akku sincs jól optimalizálva ezen a rendszeren..Szóval várok a Nougat-ig, remélem, szeptember 12 körül letölthető lesz, vagy pedig vissza KDZ Downgrade 5.1-re, ha majd a Nougat-on sem orvosolódnak a problémák.. (Remélem, nem lesz a Nougat-ban sem antirollback frissítés, mert ha lesz ugye, az azt jelenti, hogy egy KDZ flash régebbi verzióra brickeli a telefont.. MM-ben szerencsére v0 az antirollback nálam, amúgy egy mezei H815 kártyafüggetlen modellről van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#43554) brd válasza takcslajos1 (#43553) üzenetére


brd
nagyúr

Én sosem használtam G4-en 5.1-nél újabbat, de a telefont bütykölő, "az újabb mindig jobb" vallást képviselő ismerősök szerint valami nem okés az LG ezen készülékén a 6.x-szel, a használati időt tekintve. A kijelző és a háttérvilágítása önmagában minimálisan fogyaszt (14+ óra kijelzőidőt mértem úgy, hogy nem futott olyan program, ami változtatta volna a képet, vagy a háttérben észrevehető CPU használattal bírt volna), inkább a képalkotás, vagy a háttérben valamit folyamatosan matató programok (pl. Google spyware-ek, x messenger) a bűnösek.

The only real valuable thing is intuition.

(#43555) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A Nougattal ez is jobban kézben tartható, mármint hogy mi fut a háttérben. Főzött crDroid-ot használok egy ideje, mindent az akkuidőre optimalizáltam, egyelőre sikerrel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43556) gixxergabi válasza takcslajos1 (#43551) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Újraindítás csökkentett módban, és akkor kiderül nem e vmi app.
Nekem volt hogy playes frissítés után ragadt be vmi, ezért esti kikapcsolás előtt szoktam inkább frissíteni.

(#43557) Dluinet válasza gixxergabi (#43556) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem is tudom mikor kapcsoltam ki utoljára a telefonomat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43558) takcslajos1 válasza brd (#43554) üzenetére


takcslajos1
tag

Én amikor új volt a telefonom, frissítettem 6-ra, aztán problémákat tapasztaltam, KDZ-vel LG UP-pal downgradeltem 5-re, maradt, bootloopos lett, és a szervizben hiába kértem, hogy 5-össel kérem, 6-ossal kaptam vissza. Azt mondták, az az alaplap eleve 6-os volt, emiatt aztán nem mertem rátenni az 5-öst rá, inkább most várok a Nougatig, kb. 1-2, max 3 hét szerintem.

(#43559) outdoor válasza brd (#43552) üzenetére


outdoor
aktív tag

Készült már átfogó összefoglaló minden pontról, amellyel az akkumulátor üzenet növelhetjük?

A proper digital assistant could be my best friend

(#43560) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! lehet hülye kérdés,de az f500K az ugyanaz mint a h815?

(#43561) dkovizoli válasza mobiltom (#43560) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az a koreai változat.

(#43562) outdoor válasza dkovizoli (#43561) üzenetére


outdoor
aktív tag

a h815 akkumulátora azonos a h818p akkumulátorával?

A proper digital assistant could be my best friend

(#43563) dewill79 válasza outdoor (#43562) üzenetére


dewill79
tag

Igen.

(#43564) brd válasza takcslajos1 (#43558) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, nem tudom, miért mondták ezt neked, a HW ugyanaz kell legyen, így az 5.x Android is fusson kell rajta.

The only real valuable thing is intuition.

(#43565) Chevalier


Chevalier
tag

Kicsit off de bejött nekem is a +100GB Drive tárhely :C

Ez hogyan aktiválódik újra? a telefon másodkézből van nálam, 1.5 éve, és alaplapcsere májusban volt
btw mekkora szerencse hogy még nem adtam el, már nagyon érik egy G6 vagy egy G5

einhorn az finkle

(#43566) Dluinet válasza Chevalier (#43565) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LG promotion - expires 2019. 04. 15. 100 GB

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43567) brd válasza outdoor (#43559) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudok róla.

The only real valuable thing is intuition.

(#43568) Chevalier válasza Dluinet (#43566) üzenetére


Chevalier
tag

igen te 04.15-én aktiváltad

einhorn az finkle

(#43569) Free Rgc


Free Rgc
tag

Vissza tértem! :) G6 Dual-ról jöttem vissza (ez is dual) gondoltam megosztom a tapasztalatot/véleményem ami persze csak a sajátom, nektek lehet más a fontos! Hardverbe nem fogok bele menni, mert nem érdekel mennyivel jobb pld. az elméleti letöltési sebesség, bluetooth verzió, memória, képernyő arány stb. szerintem a használhatóság a fontos!
LG G6 pozitívum: jobb akku idő és gyorsabban tölthető, picit gyorsabb, újabb Android ( nem sokáig ) ujjlenyomat olvasó, vízálló, akinek a zene is fontos az a dualt vegye! Ennyi! :-)
LG G4 pozitívum: cserélhető az aksi, nem gyűjti az ujjlenyomatot, melegben jobb a fogása ( a G6 ra rá ragad a tenyered, főleg ha izzasztod a vasat és meleg a telefon is ) számomra szebb, két sim mellett van sd kártya hely, jobb a térerő, jobban hallanak a másik oldalon, van infra, és jobb a kamera, már ha a széles látószög nem számít! Jobban kézre áll (nekem) a hangerő gombok elhelyezése! Nem annyira kényes ( 15-20 cm-ről leejtve berepedt a G6 kijelzője, ezért is jöttem vissza ), én zsebben hordom és a súlya miatt és a íve miatt is kényelmesebb.
Várom az 7.0-át, és szerintem akkor marad még egy ideig. Ez most a harmadik G4-em, valahogy mindig vissza jövök! :) ki érti ezt. Szóval üdv mindenkinek!!

(#43570) outdoor válasza Free Rgc (#43569) üzenetére


outdoor
aktív tag

A G4 ikonikus készülék. Nekem külsőre nagyon tetszett a G6, de a két sim+ dedikált sd számomra alapot jelent. A nagylátószöget leszámítva miben látod a G4 fotós előnyeit az új bajnok G6-tal szemben?

A proper digital assistant could be my best friend

(#43571) Free Rgc


Free Rgc
tag

Véleményem szerint a G4 jobb kevés fénynél, nem mossa el a részleteket, és pld a feliratot el lehet olvasni míg a G6 -nál nem. Szóval van értelme legalább is számomra a nagyobb felbontásnak. Mindenki írja hogy manuálisban milyen jó a G6 kamerája, lehet! de az életben előveszed és fényképezel, vagy lemaradsz a pillanatról...És ugye az igazság mindig a részletekben rejlik... :)

(#43572) gixxergabi válasza Free Rgc (#43571) üzenetére


gixxergabi
senior tag

fotók mobillal topikba csinálhatnál egy képes összehasonlítót...

(#43573) Free Rgc válasza gixxergabi (#43572) üzenetére


Free Rgc
tag

Még meg kell csináltatnom a G6 kijelzőt, utána megoldom :)

[ Szerkesztve ]

(#43574) outdoor válasza gixxergabi (#43572) üzenetére


outdoor
aktív tag

Jó lenne. Az interneten ugyan van ilyen, de nem hiteles. Sok fényképezőteszten részrehajlóan válogatják össze a fotókat.

A proper digital assistant could be my best friend

(#43575) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Hogy kell beállítani, hogy a fotókat a google drive-ba feltöltse?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#43576) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Akit érdekel, LG-fazonszabott Nougat rom. Nekem bejött.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43577) zsoltip


zsoltip
őstag

Mind a mai napig nem kaptam bumpert a készülékre... (H815)
Természetesen van Hardveraprón feladva ez irányú kereső hirdetés.
Esetleg valakinél elfekvőben, vagy boltajánlat?

Köszi.

(#43578) jololo89


jololo89
tag

Sziasztok!

Előjött valami hibám a kamerával kapcsolatban. Néha full homályos a kép, és a széleken eléggé remeg. Ha kicsit megkocogtatom a telefont, akkor olyan, mintha helyre ugorna és újra jó. :F
Volt már valakinek hasonló? Megoldás?
Ha kamera csere, akkor az mennyibe kerül? Októberben lesz két éves.

Köszi, üdv!

(#43579) outdoor válasza Laca0 (#43575) üzenetére


outdoor
aktív tag

Rákerestem, az appokat nem ismerem. Azt írja, az Uploadcam app egyből drive-ra ment.

Jó lehet még az Autobackup beállítás, mely szinkronizálja a fájlokat.

Az Autosync app is a fájlok szinkronizálását szolgálja drive felhőben.

Könnyebb megosztani felhőből, az biztos. Nekem a 128GB kártyán sok elfér, oda mentek, titkosítás nélkül.

A proper digital assistant could be my best friend

(#43580) sajby


sajby
senior tag

Ezzel a dupla koppos ébresztési hibával mi a helyzet?Volt már valakinek gari időn túl bekapott "betegsége"? :)
Mi lett a gyógyszer?
Mert ahogy látom a neten ez is előfordul elég gyakran.

(#43581) Laca0 válasza outdoor (#43579) üzenetére


Laca0
addikt

Én viszont megtaláltam. Nem a fióknál kell keresni a beállítást, hanem magában a drive app-ban. Ott meg is van.
Sok éve felhőbe mentek, mert már szálltak el SD kártyáim. A dropbox után a onedrive-ot is megtöltöttem, most jön a gdrive. Plusz én nagyon élvezem, hogy lefotózok egy sorozatszámot, tipusszámot bármit, ami a munkámhoz kell és a mire visszaülök a géphez, már ott vár a fotó :)
A fontosabb képeket időszakonként külső HDD-re is lementem, amúgy 2 gépem is szinkronizál minden felhővel (kivéve a gdrive, annak még utána kell néznem).
Lehet, hogy kicsit sok adatot mozgatok, de hát ez van. Szeretem a biztonságot :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#43582) Hawaii2249 válasza zsoltip (#43577) üzenetére


Hawaii2249
tag

Helló!

Én bőr hátlaphoz ez használom már 1.5 éve.

[link]

(#43583) Laca0 válasza Hawaii2249 (#43582) üzenetére


Laca0
addikt

Tennél fel fotót, hogy hogyan néz ki benne a telefon?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#43584) aspire30


aspire30
csendes újonc

Sziasztok.
Itt volt már akinek akkut cseréltek az 1 éves gariidőn túl ?

(#43585) siofok válasza siofok (#43538) üzenetére


siofok
őstag

Sziasztok!köszönöm az értesítéses válaszaitok!

Nekem már lejárt a garim,és alaplapcserén is átesett a készülék kb. Fél éve.így azt gondoltam,raknék fel valami általatok javasolt,főzött romot.6.0 van.most jelenleg,ha jól értelmezem,itt már loader nyitás kell.nem zavarna,csak tudttok szájbarágós keírást ehhez a romolós procedúrához?😃
Nagyon rég nem csináltam már.meg stabil,sallangmentes romit ajánlani?előre is köszönöm!

OnePlus nord 2t

(#43586) zsoltip válasza Laca0 (#43581) üzenetére


zsoltip
őstag

Én is elég hasonlóan járok el.
Nálam a Google Drive volt az első, aztán jött a OneDrive.
Megvan, hogy milyen anyagot honnan érek el kényelmesen, ez alapján döntöm el mit hol tárolok.
Fotókat OneDrive-ra mentek, még a Nokia Lumia korszakom megszokása miatt. :)

(#43587) outdoor válasza zsoltip (#43586) üzenetére


outdoor
aktív tag

Ezzel az összes fájlt szinkronizálod? Ha filmeket is tartasz a belső/külső memóriában, azokat is nekiáll szinkronizálni? Gondolom, nem képes szűrni, mit érdemes és mit nem szinkronizálni.
Mondjuk korlátlan az internetem, megtehetném, de az üzemidőm nem korlátlan. Nem szívesen csüngnék gigabájtokat passzolgatva a neten, fölöslegesen. Az SD kártyánál nincs jobb tárhely, OTG képességekkel kombinálva gyors és diszkrét.

Eközben utánanéztem. Sem 5.1, sem 6.0 alatt nem kezeli hagyományos módon az sd kártyát. Elsődleges tárhelyként nem lehet kijelölni.
Választani kell, hogy
1.) titkosítva a belső tárhelybe integrálod [Előny: belső tárhelyként bármi menthető rá. Hátrány: a titkosítás miatt csak az adott rendszer konfiguráció képes megnyitni a fájljait. Sem egy külső gép, sem egy újraindított későbbi rendszer konfiguráció nem tudja megnyitni azokat.],
vagy
2.) külső másodlagos tárhelyként képes használni az SD kártyát [Előny: másik gép és egy esetleges másik rendszerkonfiguráció is képes használni a fájlokat. Hátrány: külön kell megadni minden alkalmazásban hogy az SD kártyára mentsen, már ahol ez lehetséges.]

A titkosítatlan, második változatban is gyors marad a gép, pedig gyakolatilag mindent az SD kártyára mentek, és onnan töltök be.

Éjjel egy apró darab fényes reklámpapírra kézzel írt, alig olvasható telefonszámot akartam elmenteni fotóként, és tökéletes képet készített körülbelül 3 cm távolságból. Világos, olvasható, szebb, mint a valóság. Most nem alkotásról van szó, egyszerűen kiváló minőségben tette a dolgát fényképező.
Egyébként is remekül sikerülnek a különféle beállítású képek.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#43588) sajby válasza aspire30 (#43584) üzenetére


sajby
senior tag

MIkor bootloop hibával beadták.Akkor előfordul,hogy kap az illető új akkumulátort is.Más esetről nem igazán olvastam :)

(#43589) zsoltip válasza outdoor (#43587) üzenetére


zsoltip
őstag

Az, hogy a fotók mellett a videókat is feltöltse-e, szinkronizálja-e OneDrive-ra, beállítható. Sőt mappánként is.
Nem mindent, de sok mindent szinkronizálok. :)

(#43590) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy SMS üzenetet zároltam. Véletlen volt. Egy lakat van az érkezés időpontja mellett.
Mit jelent az hogy zároltam?
Mivel szüntetem meg a zárolást?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#43591) Meggyi001

Hátha valaki még nem ismeri, és esetleg jól jön neki: Prohardver topik figyelő app.

https://gamergep.hu/

(#43592) Trailblazer válasza Meggyi001 (#43591) üzenetére


Trailblazer
addikt

Faja, részemről felraktam. Köszi!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43593) MittuDomain_ válasza Meggyi001 (#43591) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R ezdejó! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#43594) Stauffenberg válasza Laca0 (#43581) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha elfogadsz egy tippet: A Google Fotók (Photos) app is tökéletes a célra, ha már lejárt a 100 GB ajándék Drive tárhelyed ami a G4-hez járt, akkor elég könnyű megölteni az ingyenes fiókot. A Google Fotók viszont korlátlan tárhelyet ad akkor, ha elfogadod, hogy a fotókat legfeljebb 16 megapixeles felbontásban tárolja (ez nem gond ugyebár) és engeded neki a tömörítést. Na most a Google spéci tömörítése nagyon közel áll a veszteségmenteshez, ezeken a mobilos fotókon a gyakorlatban az égvilágon semmit nem ront.

(#43595) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Búcsúzom én is a G4-es topiktól.Bár nem voltam aktív felhasználója de azért elmondom :D em rossz teló a G4 és bátran ajánlom mindenkinek.Én jobb akkuval ellátott telóra szavaztam,vettem egy Galaxy J7 2016-ost. Visszasülyedés de én úgy érzem jól döntöttem. További sok sikert nektek!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#43596) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne 'figyeljen' a telefon a fülhallgatómon lévő gombokra? Kontaktos a vezérlés és össze-vissza vált zenét (amihez amúgy nincs is gomb a fülesen), megállítja azt vagy bekapcsolja a hangvezérlést a nélkül, hogy hozzáérnék bármihez is a fülesen. Mondanom sem kell, hogy ez mennyire idegesítő. Tudom, hogy a füles hibája, de ezen kívül semmi gondom vele, nagyon jól szól, újat meg nem szeretnék venni. Genysis 4.8-as stock based romon vagyok. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43597) Laca0 válasza Stauffenberg (#43594) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi a tippet!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#43598) GEIL válasza Potyka03 (#43595) üzenetére


GEIL
addikt

Ha a kamerát nem hasonlitod, akkor általános felhasználásra még gyorsabb is mint a G4....szinte mindenben....messenger...facebook...viber...böngészés.......legalábbis anyám Samsung A5 2017-je szinte mindenben picivel de ütötte a G4-em....még az ősrégi subway surfers is gyorsabban indul el neki......akksi nagyon jól birja....manuálban 100% fényerőn ugyanannyi nyomkodással 2X annyi sot-okat hoz neki mint nekem auto fényerőn.....stb stb :U :F...jah és ma reggel frissült neki android 7.0-ra. :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43599) morneo.it válasza Chevalier (#43565) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nekem, alaplap csere volt tavaly (16.jun vettem, alaplap csere 16.nov-ben) Akkor nem engedte... De ma igen ;-)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#43600) outdoor válasza Potyka03 (#43595) üzenetére


outdoor
aktív tag

Nálam is listás volt a J7 2017, mely az utolsó Dual sim telefon dedikált memóriakártyahellyel. Az AMOLED kijelző full hd felbontásban tetszett, a kivitelén látszik, hogy idei. Kicsivel erősebb az akku a tiédnél, de nem kivehető. A felbontása már full hd, a tiédben még hd, ami persze takarékos. Az árát kissé eltúlzottnak találtam a tudásához.
A G4 ma kiadva ugyanúgy csúcs készülék lenne, jobban meggyőzött, a jó kis kamera pedig pótolhatatlan :)

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.