Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) croli válasza bghistvan (#41050) üzenetére


croli
aktív tag

Szerintem ez a minimum, azért egy ilyen drága telefonnál nem szeretne az LG sok usert veszíteni.
Ha nem cserélnék ingyen én személy szerint biztos többet LG-t nem vennék, de szerintem sokan mások se főleg hogy imádom ezt a telefont, még a gyári hibája ellenére is. Ilyen tapasztalatom van az ASUS-szal gyári hiba és nem ismerik el, azóta se működik, tőlük többet soha semmit (pedig a laptopjaik nagyon tetszettek, de inkább egy jobb Acert vettem)
és ez nem reklám :D

[ Szerkesztve ]

(#41052) bghistvan válasza croli (#41051) üzenetére


bghistvan
senior tag

Nekem is "ingyen" cserélték......hangsúlyozom:miután bootloop-os lett.

Nem úgy cserélték,hogy bementem,és azt mondtam,hogy: jelenleg nincs semmi baja a telefonnak,de azt hallottam,olvastam hogy mivel régebbi szériás főpanel van benne és tönkremegy,ezért cseréljék ki......re: ok Mr,máris kicseréljük.:) :) :)

Ez így nem életszerű,és nem is lesz, legyen bármilyen eszközről szó.

[ Szerkesztve ]

(#41053) iDomos válasza bghistvan (#41052) üzenetére


iDomos
csendes tag

Többen is írták, h hozzá is kell tenni, h iszonyatosan melegszik, merül, random újraindulgat, így kicserélik.

Samsung Galaxy S24 « Samsung Galaxy S7 edge « LG G4 « LG Optimus 4x HD « Nokia N86 8MP « Sony Ericsson V630i « Sony Ericsson K700i « Siemens MC60 « Nokia 3310 « Siemens A40

(#41054) killzone1987 válasza Mentolka (#40981) üzenetére


killzone1987
senior tag

Igen,pont ezért szórakázgatok az ikonok cserélgetésével,mert
1.Szeretem a kihívást :DD
2.Mivel a SW fejlesztők nem adják meg azt a lehetőséget a készülékek 99%-án,hogy bárki pár mozdulattal váltani tudja őket maximálisan személyre szabva,így megteszem én magam,mert unom a "lapos"designt,és így érzem a G4-et csúcskategóriás készüléknek,mert kitűnik a többi közül.
Megjegyezném,nagyon nem egyszerű több ezer ikont cserélgetni,főleg azért nem,mert az ikonok láthatósága a pc-n iszonyat halvány. :DD
Szerintem a fejlesztőknek vagy kifolyt a szemük mire elkészítették őket,vagy speciális programmal kukucskálták... :C

[ Szerkesztve ]

(#41055) Hipnotic


Hipnotic
tag

Be adom a szervizbe. Akkor miket mondjak pontosan, hogy cseréljék a képernyőt és az alaplapot?

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#41056) customer114


customer114
senior tag

Lg smart worldön talált már valaki használható témát? :)

(#41057) bghistvan válasza customer114 (#41056) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Van fenn egy nagyon jó!! Szappanbuborékos :) :) :)

Bocs,ezt nem bírtam kihagyni,csak hogy viccesen induljon a szombat reggel :)

viccet félretéve, én még nem találtam.....

[ Szerkesztve ]

(#41058) bghistvan


bghistvan
senior tag

A héten megtörtént alaplap csere után az eddigi Lollipop helyett a jelenlegi Marshmallow-al jelentem a képernyő időm kerek 1 órával nőtt,ugyanolyan felhasználás mellett,elégedett vagyok,4 és fél óra :)

(#41059) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Régebben olvastam de nem találom, ha eladom a telefont, hogyan kell a google fiókot leválasztani teljesen, hogy az új tulajnak ne legyen vele gondja.

(#41060) customer114 válasza bghistvan (#41057) üzenetére


customer114
senior tag

Egynek elmegy. :D

Nincs türelmem böngészni se közöttük, mert borzasztó lassú valamiért.

(#41061) e72pali


e72pali
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egy számomra elkeserítő észrevétel...megtörtént az alaplap csere 8 hónap után...és most kezd beégni a felső képernyő ikonjai...azt hittem ezt a felmelegedett hibás alaplap okozhatja....de most 1 hónapja vettem észre hogy halványan elkezdte 1-2...most meg szinte mind látszi szűrke és v.kék szín alatt egyre erősebb....már nem akarom szervízeltetni de ha rosszabb lesz tőle akkor kénytelen leszek!Okozhat hátrányt a fotóknál a későbbiekben???!😒
És pont az új alaplap hozhatja ki,pedig ez nem melegszik és nem használom drasztikusan.......😳

(#41062) bghistvan válasza e72pali (#41061) üzenetére


bghistvan
senior tag

Mi az S/N szám?

(#41063) bghistvan válasza e72pali (#41061) üzenetére


bghistvan
senior tag

Egyébként mindenképp vidd be,kíváncsi vagyok hogy látnak-e majd összefüggést az alaplap csere után....

(#41064) Kofka04 válasza bghistvan (#41050) üzenetére


Kofka04
tag

Tényleg kicsit vicces ez, de mentségükre szóljon és az LG ellen, hogy az összes G4-et vissza kellet volna hívniuk és ha garis, ha nem, ha EU-s, ha nem, ki kellet volna cserélniük az alaplapot, mert gyári hibás az összes. Az LG-nek a G2 óta nem igazán jön össze. A G3 laggolt (a fakó, rossz minőségű kijelzőről ne is beszéljünk, hiába QHD, G2-höz képest egy fos), G4 bootlop, beéégés és hát a G5-tel is vannak gondok. Igénytelen illesztés a modularitás miatt, rosszabb kamera, mint az elődben és ott van beégés. Nem értem. Hogy a francba tud beégni egy lcd ilyen rövid idő alatt? Az amoled betegsége volt ez. Nekem volt Flex2-m is. Ott is voltak bajok. Melegedési problémák (mondjuk ez nem az LG, hanem a Qualcomm sara, de volt még ott kijelző sárgulás és a hajlításból adódóan szemcsés is volt a megjelenítő, plusz laggolt az is. Kijelző sárgulások (G2, Flex2), piacvezető hardver ellenére laggolások (G3, Flex2), beégés (G4, G5, Flex2, V10), alaplap hiba (G4, V10). Mi van itt kérem szépen?
Nagyon sajnálom ezt az állapotot, mert androidos fronton az LG-k a kedvenceim, mert szerintem a legszebb és legjobb az op.rendszerük, nagyon jól néznek ki és különlegesek, mert nincs gomb az előlapon és a kereten sem+dupla kopp, (bár itt is elindult a visszalépés, a V10 az utolsó, igazán vagány "gomb nélküli" LG. Volt nekem G2 minim, 2x G2-m, G3-am, G Pro2-m, Flex2-m, de egyedül a G2 mininél és a G2-nél tudtam kompromisszumok nélkül élvezni a telefont. Most egy 6.5 colos Xiaomi Mi Max-szal nyomulok, mert igénylem a 11 órás kijelző időt, viszont nagyon visszavágyom az LG-hez, de mit vegyek? Egyedül a V20 játszik, de arról nagyon keveset lehet tudni. Magyar nyelv sincs benne.

(#41065) Reinkz válasza e72pali (#41061) üzenetére


Reinkz
senior tag

Attól hogy uj lapot kaptal a snapi808 ugyan ugy megelgszik a forrasztas minosege reméljük jobb lett, de ennyi.

Valószínűleg LGD kijezod van azert egett be.(bar nalam a JDI is elszurkult)
Vidd be, mutasd meg, csereleni fogjak.

Btw igen a G4 gyari hibas, mondhatni annak az akinek meg működik :D ,csak nem robbant mint a note7 igy lehet cserelni gariban, ennyi a történet.

(#41066) Nikaré válasza vigyori78 (#41059) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Remélem jól emlékszem.
https://myaccount.google.com
jelentkezz be azzal a fiókkal amivel a telefont használod- aztán
Eszköztevékenység és értesítések - utána
Legutóbb használt eszközök - kiválasztod, eltávolítod

[ Szerkesztve ]

(#41067) croli


croli
aktív tag

Sikerült lementenem minden adatomat bootloopos telefonról (1032 kép, 500+ más fájl), sőt már nem is bootloopos, vagyis az de csak akkor ha mind a 6 mag működik. (Azért el fogom küldeni szervizbe csak kíváncsiság hajt, plusz ha ráflashelek egy gyári romot mint upgrade vagy refurbish akkor indul újra mind a 6 mag és megint bootloop)
Jelenleg 4 megy így stabil, lehet használni megy benne wifi lte gps meg minden.
Mindennapi használatban leginkább a boot folyamatban látszódik meg. Iszonyat lassan tölt be 4 maggal ami azért elég fura.
Utána aránylag jó a sebessége csak appok indításakor fagy meg, de ha elindult akkor működik.
Viszont iszonyatosan meleg lesz a telefon egy idő után habár 2 órát használtam és nem kapcsolt ki, de inkább hagytam.

(#41068) vigyori78 válasza Nikaré (#41066) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi.

Igen megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#41069) Nikaré válasza vigyori78 (#41068) üzenetére


Nikaré
őstag

picit módosítottam mert lejárt a szerk. idő
remélem tudtam segíteni

(#41070) sajby válasza bghistvan (#41062) üzenetére


sajby
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#41071) dkovizoli válasza vigyori78 (#41059) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem csinálsz egy factory resetet és kész. Máris olyan, mint egy új készülék.

(#41072) bghistvan válasza sajby (#41070) üzenetére


bghistvan
senior tag

pont,pont,vesszőcske :)

(#41073) sajby válasza bghistvan (#41072) üzenetére


sajby
senior tag

Elnéztem az hozzászólás lényegét,és értelmetlen lett volna a válasz :D

[ Szerkesztve ]

(#41074) REXIS


REXIS
tag

A telefon megint elkezdte csinálni a bootloop előjeleket, azaz néha lefagy és újraindul, azonban még sikeresen bootol. Ha bevinném, ez lenne a harmadik alaplapcsere. Ilyenkor már jogos csereutalványt kérni? Érdemes megvárni míg megtörténik a baj? Azért nem tenném szívesen, mert a fővárostól elég messze vagyok, így nem tudnék azonnal a szervizbe rohanni vele :(
605-ös alaplap van benne, július 11-én történt az utolsó csere. A számla és az összes eddigi szerviz munkalap megvan.

(#41075) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Aki custom rom-al használja a G4-et: mit, melyiket használjátok, mik a tapasztalatok? Kernel csere mennyire javasolt, hozhat érdemi változást?

Köszi,
Peti

(#41076) Vikooo válasza dkovizoli (#41071) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen de ha nem függetleníti a Google fiókjától akkor más nem fogja tudni aktiválni a telefont, csak azzal a Google fiókkal. Eladásnál ez kritikus mert a nyakára fog járni a vevő -jogosan.

(#41077) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

az első után is TELJESEN jogos csereutalványt kérni!

Abe due dembella

(#41078) kovaszoskeny válasza wopi (#41075) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Őt használom
a saját kernelével

Csak a kernel csere hoz valós változást!
Képernyő szín kalibrálás
Over/under clock

Hanegerő emelés amely egyben kiiktatja a szánalmas gyári fojtást/hangkompresstzálást így már a poweramp betaval ezen beállításal: [link]
Megfelelő forrás zenével már egész jó zenegép is HI-Res modban(gyárilag halk szánalmas minősíthetetlen)

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#41079) REXIS válasza kovaszoskeny (#41077) üzenetére


REXIS
tag

Az egy éves garin túl is?

(#41080) kovaszoskeny válasza REXIS (#41079) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

feltennéd a kérdésed érthetően? :R

Abe due dembella

(#41081) e72pali válasza bghistvan (#41063) üzenetére


e72pali
csendes tag

A régi S/N 512
Új S/N 612
Szeretem ezt a telefont....a régi lumia 820 égett be egy csíkban,de az amoled...írták is hogy hajlamos rá....de hogy a második és nem is olcsó telefonom ennyire elkeserít(oké egy tárgy) de sok mi dent ezzel intézek,sokat fotózok,közösségi oldalak+tájékozódás....meg amire ugye kitalálták ezeket a kütyüket.Már azon is elgondolkodtam hogy ha elromlik teljesen a G4-em akkor veszek egy egyszerűt csak telefonálásra és feladom a para harcot hogy mikor milyen baja lesz...bár tervezett elavulás mindenben benne van!!!👿
Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat, főleg minden forum társamnak a kommenteket elejétől a végéig sokat segített főleg hogy felismerjem vagy elhárítsam a hibákat vagy a jó ötleteket amik a fotózásban is segítettek!!!!

[ Szerkesztve ]

(#41082) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Azzal mit lehet kezdeni, hogy a bejövő hívást soxor nem bírom fogadni, mert nem érzékeli ahogy húzom a zöld gombot (hívásfogadás)? 5.1-szoftver van a telefonon.
Egyáltalán, ennek a beállításait hol kéne keresnem???
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41083) REXIS válasza kovaszoskeny (#41080) üzenetére


REXIS
tag

Úgy értem, hogy a telefonra vonatkozó egy év garancia lejárta után. Mivel a készüléket 2015 augusztusában vettem, ennek már vége, csak a cserélt alaplapra való garancia és a 2 éves szavatosság él. Tehát ebben az esetben is lehet csereutalványt igényelni?

(#41084) dkovizoli válasza Mentolka (#41082) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem lehet piszok a közelségérzékelő előtt?

(#41085) Vikooo válasza dkovizoli (#41084) üzenetére


Vikooo
addikt

Akkor a kepernyot kikapcsolna.

Szerintem rakd fel a 6.0. Soha nem volt ilyen problemam MM alatt.

(#41086) Mentolka válasza Vikooo (#41085) üzenetére


Mentolka
senior tag

6.0 zárt bootloader mellett tudok root lenni?

(#41087) killzone1987 válasza Mentolka (#41086) üzenetére


killzone1987
senior tag

Nem

(#41088) dkovizoli válasza Vikooo (#41085) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az enyém pl böngészés közben ha letakarom, ugyan nem kapcsolja ki. Viszont barátnőm z3c-je pont ilyeneket produkált csak mert piszkos volt. Illetve régebben volt már itt szó arról is, hogy akár a kijelzővédő üveg is ilyeneket okozott sok embernek. Csak keressetek vissza.
Amúgy, addig be sem kapcsolja amig takarva van ez viszont igaz.

[ Szerkesztve ]

(#41089) Laraxior


Laraxior
titán

Ha fényképezőnek akarom inkább használni a telefont, akkor érdemes repülőmódba tenni? :F
Egész nap csak fotóznék... Van nálam másik telefon, ha esetleg.. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41090) Pistakiss válasza Laraxior (#41089) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szerbusz!
Szerintem arra inkább egy fényképezőgép kellene, annak ellenére mondom, hogy nagyon jó képeket lehet vele készíteni. De ahhoz túl drága és komplex, hogy csak ezt az egy alkalmazását használd! Fotózáshoz hiányzik belőle az optikai zoom, lassú az AF és túl bonyolult használni manuál módban. Egyébként a fényképező mód nagyon meríti a telefont, sokkal kevesebb képet tudsz vele készíteni, mint egy egyszerű kompakttal.
Én szeretek vele fényképezni, mert mindig velem van, de ha kifejezetten fotózni szeretnék, akkor inkább a DSLR-emet használom
A kérdésedre a válasz, ha csak fényképezni akarod használni, akkor SIM kártya sem kell bele!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#41091) customer114 válasza Laraxior (#41089) üzenetére


customer114
senior tag

Így tippre kb. 10 percet nyernél vele. :)

(#41092) Laraxior


Laraxior
titán

Fasza :W :O

Ide megyek, jó volna minél több mindent megörökíteni :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41093) customer114 válasza Laraxior (#41092) üzenetére


customer114
senior tag

Powerbank

(#41094) Laraxior


Laraxior
titán

100%, levettem a töltőről, 20 perc múlva 97%... fostalicska :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41095) Gabi 8906 válasza Laraxior (#41092) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Szia!

A puding próbája az evés. :) Nekem most van egy LG G Flex 2 őm. Amíg nem valósul meg a hordozás, repülő módban használom. Napi szinten merül 2-3% ot ahogy figyeltem, ha egyáltalán nem használom. 2 éves az Akkuja.

Üdv.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#41096) kelly416 válasza Laraxior (#41089) üzenetére


kelly416
veterán

Ha van másik telód amibe áttedd a SIM-et, akkor tedd. Én húsvétkor külföldön voltam, a cég nem fizeti a roamingot, így repülőbe tettem 4 napra. Ami ez után következett, arra senki nem is gondolt volna. :DDD Na jó, viccet félre téve, játszottam az "earn to die 2"vel (vagy mi a fene a neve), navigáltam here-vel, fotóztam, meg néha wifin neteztem. Ezzel hoztam össze 5-6 órás kijelzőidőket is akár egy-egy nap. Itthon, ha van hálózat és mobilnet, 3,5-4 óra a max. reggel 6-tól este 9-ig.
Igaz, hogy a fényképező meríti a telefont, de ha vakut nem használsz, szerintem azért rosszul nem jársz vele. Legfeljebb utólag majd megírod a tapasztalataidat. :R

Pistakiss:
De akinek nincs DSLR gépe, mert ne adja az ég, nem csak pénze nincs rá, de még nem is érdekli a dolog, sőt, kompakt gépe is csak 4-5 éves van, annak tutira jó megoldás ezt a telefont pár nap külföldi tartózkodása alatt fényképezőgépnek használni. Szerintem. Persze, ha fotómániás lennék és lenne egy tükrös gépem, akkor én sem feltétlen telefonnal fényképeznék. De történetesen még a bridge gépemet is eladtam, mert nem kellett, fél évente használtam 10 kép erejéig. Akkor meg minek?

customer114:
10 percet? Mármint 10 perc SOT-ot? Tudod Te mennyit lehet fényképezni "csak" 3 óra SOT-tal? Persze, ha fél órát komponál egy képet valaki, akkor könnyen kiszámolható, 6 az eredmény. De ha többnyire "csak" kattint az automatikára bízva a dolgot, akkor nagyon kellemes meglepetésben lenne része.
Bár szerintem folyamatos fényképezéssel nem fog elmenni 3 órát sajna, a kamera tényleg zabálja az akkut.

Laraxior:
Vigyél magaddal egy második akkut vagy egy powerbankot a biztonság kedvéért, de szerintem jó lesz telefonnal fényképezni, ha nincs más céleszközöd ami megközelítőleg ilyen vagy jobb képeket csinál.

(#41097) customer114 válasza kelly416 (#41096) üzenetére


customer114
senior tag

10 perc plusz aksi időt kapna, ha intenzíven fényépezgetne, de repülő módban. Ezt kérdezte, erre válaszoltam. :)

(#41098) kelly416 válasza customer114 (#41097) üzenetére


kelly416
veterán

Még mindig nem értem. Például ha reggel 6-kor leveszi a töltőről, mint máskor is, és máskor este 9-re csuttra lemerül, akkor intenzív fényképezésnél 9:10-re merülne le? De mit jelent az intenzív fényképezés? Hogy az eddigi napi egy helyett csinál napi 10 képet? Mert akkor kutya rossz az az akku, ha így is lemerül estig. Vagy azt, hogy elmegy abba a múzeumba, 99%-on kiveszi a zsebéből a telefont hajnali fél10kor, és délre 800képet csinált?
Eléggé konkrét választ adtál egy iszonyatosan összetett kérdésre, csak erre akartam célozni. De bocs, hogy bele vau-vau. :B

(#41099) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello,
Tudja valaki, hogy hol lehet beállítani a Hívásfogadás módját? (Android 5.1) Konkrétan azt, hogy bejövő híváskor ne húzgálni kelljen, hanem mondjuk rajta tartani a zöld gombon az ujjam.

(#41100) SztiviVander válasza Mentolka (#41099) üzenetére


SztiviVander
őstag

hello. sehol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.