Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) killzone1987 válasza customer114 (#40749) üzenetére


killzone1987
senior tag

Az nem gond!
Egyébként sem nagyon jellemző,hogy panelcsere után újra előfordulna ez a hiba,főleg,ha 2017-es panelt dobtak bele.
Legalább is nem emlékszem,hogy olvastam volna ilyen esetről itt a fórumon....
Egyébként mennyi az esélyem rá,hogy 2017-es panel csücsül a telóban?

(#40752) Stauffenberg válasza amoledus (#40750) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Öcsémet nem kell félteni, ő nem szervizes, hanem manager a cégnél, nem neki kell ezeket hallgatnia, de például ott kényesen ügyelnek az ügyfél megelégedettségre és inkább már eleve nem vállalnak BGA-s javításokat és elmagyarázzák, hogy miért nem. A többség azért általában felfogja, ha mást nem, akkor azt, hogy van három lehetséges kimenetel:

a.) Megcsinálják a BGA javítást olyan áron, mintha új alaplapot kapna.
b.) Kap egy új alaplapot.
c.) Vehet egy pár éves, bevizsgált, garis üzleti gépet az új alaplap árán.

De egyébként ma már pénzért sem javítanak BGA-t. Kevés a jó szervizes, viszont sok a javítani való gép. Lehet bevállalod pénzért, csak annyi munkaórád elmegy vele, mintha négy-öt másik gépben cserélnél ennyi idő alatt alaplapot és a többi javítás fog feltorlódni/csúszni.

Ez van, ma már olcsóbb eldobni és újrahasznosítani, mint "forrasztgatni".

(#40753) customer114 válasza killzone1987 (#40751) üzenetére


customer114
senior tag

50%

(#40754) Laraxior válasza killzone1987 (#40751) üzenetére


Laraxior
titán

Mondjuk 2017-es panellal elég érdekes lenne, ha meghalna, ugyanis itt hetekről beszélünk.
Olvastam itt lejjebb, hogy valaki büszkén írta, hogy 703-as alaplapot kapott, és ez már nem fog meghalni.
Aha... és mégis honnan lehet tudni? Hogy egy hónap alatt még egy sem halt meg? ;]
Majd év vége felé, vagy jövőre kiderül milyen jó is ez az alaplap.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40755) morneo.it


morneo.it
senior tag

Menyasszonyom G4-ese {2015.11 gyártás} elkapta a bootloop betegséget. RIP. Jövő héten küldöm a Váci utcára...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#40756) killzone1987 válasza Laraxior (#40754) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Hát majd eldől (ha visszakaptam a telót) hogy milyen alaplapot is dobtak bele.
És igen,van valami alapja,hogy akár a 2017-es panel bedögölhet bootlop stb hibával fél év,vagy X idő után...
Reméljük hogy NEM,és a 2017-es panelen már orvosolták a hiba gyökérokát!!!!!!
Sziasztok :))

[ Szerkesztve ]

(#40757) joekajoeka válasza killzone1987 (#40756) üzenetére


joekajoeka
tag

Nem orvosoltak semmit, ugyan azt az alaplap reviziot hasznalljak nincs ver.2.
Ugy kezdotott, hogy 2015.11 utan gyartottak mar jok, aztan lett belole 2016.02, es igy tovabb, mostmar ott vagyunk, hogy a 2017-es a jo?
Lassan elfogynak a G4 tulajdonosok, vasarolnak uj telefont. Remelem kinek volt bootloopja kiprobal egy mas gyartot, nem biztos jobb lessz a helyzet, de nekem biztos a kovetkezo nem lessz LG.

(#40758) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Nem tudjátok véletlenül hogy G3 at javitanak e a Váci uti szervizben gari lejárta után? (2015 januári T mobilos) Ingyen, ugy mint a G4 et? A tuch panel hol jó hol nem. Most vagy kijelző vagy alaplap hiba lehet. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40759) Laraxior válasza joekajoeka (#40757) üzenetére


Laraxior
titán

Hát én most vartam a G6-ot, gondoltam kiprobalom...
De azt hiszem van még mit fejlődni.
Pedig ez a G4 nagyon tetszik, ez a bőr hatlapos design, az ives kijelzo...
Csak hát az akku... De még probalgatom.
Most kikapcsoltam a szinkronizalast, fenyero manual 30%. Remelem igy belekuszik a 3 oraba a kijelzo, mert nekem nem nagyon akarodzik 2 ora fölé se menni :D Mondjuk minden normal allapoton van, egyedul a GPS van kikapcsolva.
A Sony Z2-m siman megeszi még igy is, pedig az mar 3 eves technika...
Anno sokat Mortal Kombatoztam a Sonyn, feltem hogy tonkre megy az akku, es mivel nem cserélhető igy gond lesz... De megjegyzem még mindig meg vagyok elegedve vele. Csak a kameraja nulla... Pedig az osszes nagyobb gyarto telefonjaba Sony kamera van. Csak a sajatjukeba nem birtak normalisat tenni :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40760) killzone1987 válasza joekajoeka (#40757) üzenetére


killzone1987
senior tag

Hát ezt szomorúan kell olvasnom,hogy ezekszerint b.ták venni a fáradságot,hogy foglalkozzanak azzal,hogy szerencsétlen több mint 100.000 ft-os teló ne nyamvadt 1-1,5 évet bírjon és bedögöljön a panel!!!
Ezidáig megvoltam elégedve az LG-vel,de ha jövőre váltanom kell,nálam sem LG-lesz a végkifejlet az is biztos! :((

(#40761) bajnokpityu válasza joekajoeka (#40757) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oneplus volt, samu volt. Sztem sokkal rosszabbak hétköznapi életben.
Nem értem mi bajotok az akkuval. S6 s7 való életben jobban merülnek. Nekem úgy hogy napi 2 órát beszélek navizok, netezek, nincs semmi letiltva, butítva is 50% fölött van estére

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40762) Nikaré válasza H2o-pok (#40758) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Ezt jobb, ha velük beszéled meg, konkrét egyenes választ kapsz és nem feltételezésen alapuló tippeket. ;)
Telefon: (1) 796 0492

[ Szerkesztve ]

(#40763) SztiviVander válasza Laraxior (#40759) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nálad azért valami nagyon nem kerek. Vagy teljesen rongy az akkud, vagy valami nagyon kajál. Tegyél fel egy gsam battery-t meg egy wakelock detectort aztán próbáld meg megkeresni bennük hogy mi az ami esetleg rendellenesen sokat fogyaszt. Plusz ha van neked vagy a közelben valakinek ilyen egyszerű usb-s töltés mérő (láttam már itt is valaki mutogatta) akkor azzal egész használhatóan meg lehet mérni hogy pl 2-3%-ról 100%-ra (plusz még 100% jelzés után 15-30 percig) töltve mennyi mAh megy bele az akkuba. Abból azért látszana hogy gatya-e már nagyon vagy sem.

(#40764) Laraxior válasza SztiviVander (#40763) üzenetére


Laraxior
titán

30%-os fenyerovel most tartok 2 ora kijelzoidonel. Es meg 40% van az akkuban...
Ez igy mar turheto. Ugyfest az auto fenyero sokat eszik...
Ja meg a szinkronizalast is kikapcsoltam.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40765) Stauffenberg válasza H2o-pok (#40758) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Garancia lejárta után ingyen javítják a G4-et? Ilyenről nem tudunk, hacsak nem a szavatossági (kellékszavatosság) időről beszélünk, de az megintcsak egy törvényileg szabályozott intézmény. Még csak most kezdenek felbukkanni az első G4-ek, amikre már nem csak az 1 év jótállás (garancia), de a +1 év szavatosság is lejár. Ezen felül ott van még a termékszavatosság, amit a gyártó köteles vállalni a forgalomba hozataltól számított 2 évig, ez a G4 esetén mostanában jár le és a G3 esetén már rég lejárt.

Egyébként ez inkább a G3 topikra tartozik, illetve legbiztosabb választ csak a szerviz tud adni.

(#40766) customer114 válasza Laraxior (#40764) üzenetére


customer114
senior tag

Az az auto fényerő nekem nem működött valami szépen, ha egy felhő eltakarta a napot már le is vette szinte láthatatlanra a fényerőt. Ugyan ez szobában este, ha véletlenül az éjjeli szekrény lámpája felé fordultam vele jött a nuke a szemembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#40767) Laraxior válasza customer114 (#40766) üzenetére


Laraxior
titán

Ezt tapasztaltam en is. Egy kicsit gyorsan reagal a ketyere. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40768) Busterftw válasza Laraxior (#40759) üzenetére


Busterftw
veterán

A Sony Z2-t hasonlítani a G4-hez..
Kisebb kijelző, kisebb felbontás, gyengébb hardver. Rakd a G2 mellé, az is elment 2 napot.

(#40769) csaba1203 válasza Laraxior (#40764) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#40770) amoledus válasza H2o-pok (#40758) üzenetére


amoledus
aktív tag

Nem javítják ,a +1év a bootloop hibás telefonokra vonatkozik , kijelző és egyéb problémákért fizetős verzióban javítanak :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#40771) Laraxior


Laraxior
titán

Igy már jobb... Közeledünk a lemeruleshez.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40772) customer114 válasza Laraxior (#40771) üzenetére


customer114
senior tag

Vegyél már bele egy aksit könyörgöm. Nálatok kolbászból van a kerítés. :DD

(#40773) Laraxior válasza customer114 (#40772) üzenetére


Laraxior
titán

Jo, de még itthon vagyok :P
Majd penteken megyek vissza. Amazonin már bent van a listaban. :D

Voltam GSM boltban, aszongya a fickó, hogy 6k az akksi. Mondom oké, köszi, pontosan kettőt kapok ennyiért. :(((

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40774) sajby válasza Laraxior (#40771) üzenetére


sajby
senior tag

MIt akarsz?Ez tök jó :D közel 1 éves telóm is ilyen.Néha sikerül egy "félnégyes".

(#40775) Laraxior válasza sajby (#40774) üzenetére


Laraxior
titán

3h6m lett.
Felteszem töltőre. 3%-on van.
Ez igy már rendben van. Nincs panaszom. :D
Jo vétel volt 50-ért :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40776) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Ma visszakaptam a telót.
Melyik app-pal lehet megnézni a panel gyártási idejét??
Előre is köszi.

(#40777) Laraxior válasza killzone1987 (#40776) üzenetére


Laraxior
titán

Aszongyák, hogy az akku alatt a matrica.
Mert ugye új IMEI is van, azt pedig fel kell tüntetni a telefonon,is, nem csak a telefonban.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40778) customer114 válasza Laraxior (#40775) üzenetére


customer114
senior tag

Én tapasztaltam olyan anomáliát a héten, hogy 90%ról lejátszottam 10re, majd hagytam "pihenni". Fél óra múlva 18%on volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#40779) Laraxior válasza customer114 (#40778) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Az akku grafikonomon is látszik, hogy néhol felfelé megy... holott, nem is volt a töltő közelében :DDD
Nem mintha zavarna, inkább töltse magát, minthogy merüljön ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40780) customer114 válasza Laraxior (#40779) üzenetére


customer114
senior tag

21. századi tech. F1es autó is hő energiából képes visszanyerni, lehet itt is ez játszik. :D

(#40781) turit


turit
tag

Sziasztok

Nekem ma (1,5 év után) jelentkezett a bootloop hiba. Magától újraindult és a logón túl nem megy.
Az LG állásfoglalása él még, hogy ingyen cserélik az alaplapot ha beviszem a szervizbe, a papírjaival?
A háttértáron lévő dolgok gondolom elvesznek?

(#40782) sajby válasza turit (#40781) üzenetére


sajby
senior tag

Benne van a 2évben igy igen :)
MInden megy a levesbe.

(#40783) kelly416 válasza Gabi 8906 (#40705) üzenetére


kelly416
veterán

Az "LG Phone From" alkalmazás elméletileg kiírja az alaplap gyártási idejét is.

Az akku időkre meg csak annyit tudok mondani, hogy az enyém is gyalázatos 3 órákat bír átlagban pici játékkal, sok netezéssel és telefonálással. De amikor külföldön voltam, kénytelen voltam repülőbe átnyomni, mert a cég nem engedélyezi a roaming-ot, és láss csodát, akár 6 óra SOT-ot is produkáltam wifin netezéssel és játékkal. Szóval lehet, hogy egyedi eset vagy én gondolok túl sokat, de mobilhálózat nélkül sokkal többet elketyegett a teló.

(#40784) Stauffenberg válasza turit (#40781) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az LG állásfoglalása él még, hogy ingyen cserélik az alaplapot ha beviszem a szervizbe, a papírjaival?"

Az állásfoglalás a hiba elismerésére szólt. Minden ami ezen túl megy, az már a szerződés/törvény által előírt kötelezettség. Nem azért cserél ingyen, mert elismerte a hibát, hanem mert a jótállás/szavatosság keretében ez a dolga. Az állásfoglalás maximum csak arra jó, hogy a hiba előfordulása esetén az LG már nem hivatkozhat arra, hogy a hibát a felhasználó okozta.

Szóval: Érvényes papírokkal (számla és/vagy kitöltött jótállási jegy) az LG minden meghibásodást javít jótállási/szavatossági időn belül amit nem a felhasználó okozott.

(#40785) andrys83


andrys83
aktív tag

Valamit befolyásol a beégés?vagy attol még évekig birja egy kijelző?másik fontos kérdés.hogy cserélt alaplappal van már itt akinek eltelt kb 7-8 hónap?fogják birni?eladtam de a g5 kamerája nagyon silány.jön a g4 vissza:)manuálba a g4 odaver 10x a g5 nek. elmosodott szar képet csinál kinagyitva...manuál modot értem 50-100as iso 20-30s záridővel utcai fénynél...

[ Szerkesztve ]

(#40786) andreas49 válasza andrys83 (#40785) üzenetére


andreas49
senior tag

607-es a cserélt alaplapom, remélem még bírja 1 darabig

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#40787) orionpark válasza turit (#40781) üzenetére


orionpark
csendes tag

Az elég jópofa, mert nekem is ma jelentkezett ez a csodálatos bootloop esemény. Mondjuk nem tudom, mennyi erre az esély... :F
Olyankor amúgy, ha nem szolgáltatónál, hanem pl. XXL gsm-ben vásárolt az ember, ahol csak 1 év a garancia, akkor azt hiába lobogtatom az LG-nél igaz?

[ Szerkesztve ]

(#40788) andrys83 válasza orionpark (#40787) üzenetére


andrys83
aktív tag

2.alaplap vagy még az első?:)

(#40789) killzone1987


killzone1987
senior tag

Nálam ezt írja a progi
Akkor ez 2017-es panel ugye?

(#40790) sajby válasza killzone1987 (#40789) üzenetére


sajby
senior tag

VAgy valamilyen ,de kijavítva :D

(#40791) sajby válasza orionpark (#40787) üzenetére


sajby
senior tag

Elfogadja az LG.A második évben is javítjkák a BL hibát.

[ Szerkesztve ]

(#40792) Vikooo válasza killzone1987 (#40789) üzenetére


Vikooo
addikt

Oda van íva, production date: 2017/03/21

(#40793) killzone1987 válasza Vikooo (#40792) üzenetére


killzone1987
senior tag

Oké!
Köszi

(#40794) hard74 válasza killzone1987 (#40793) üzenetére


hard74
senior tag

Az aksi alatt nincs rajta az új cimkén az új IMEI, és at új SN?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#40795) turit válasza orionpark (#40787) üzenetére


turit
tag

Délután 13-14 között? Biztos egy napkitörés pont elérte a telefonunkat. :)
Én emag-ról rendeltem, ott 2 év garanciát adtak. Ma be is vittem az LG központi szervizébe, 2-3 nap a javítása.

Szerencsére megtartottam a régi samsung wave2 telefonom , bár kicsit macerás volt a mikro sim-et a normál helyére pont úgy berakni hogy érzékelje ;)

(#40796) Vikooo


Vikooo
addikt

Akik az akkumulátor miatt siránkoznak, itt egy szép példa, hogy mennyire el lehet cseszni az akkuidőt egy hardveresen fejlettebb telefonnál:

[link]

Kisebb kijelző (5.2")
Kisebb kijelző felbontás (FHD)
Hatékonyabb, kisebb csíkszélességű CPU (SD820)
Egyedül akkuban rosszabb, minimálisan:
100mAh -val kisebb akkumulátor (2900mAh)

Eredmény: Kicsit több mint 3 és fél óra SoT.

Amúgy is, szerintem a SoT semmit nem jelent, ha kibírja a Te használatoddal a nap végéig, nem mindegy menniy a SoT?

(#40797) SztiviVander válasza Laraxior (#40773) üzenetére


SztiviVander
őstag

tartok tőle amit 3e-ért kapsz azzal lehet hogy még ennyit se fog elmenni. amazon, ebay, ali, gsmboltok, mind egykutya. akkor legalább vegyél hozzá rögtön egy usb ampermeter -t is (fehér, 8eur körül van), aztán kapásból nézd meg mennyit lehet beletölteni. csak mielőtt majd megint bosszankodnál hogy nem megy el a teló az új "eredeti" akksival (meg a 2000 mAh-val ami belefér) se 3 óránál többet :)

(#40798) hard74 válasza SztiviVander (#40797) üzenetére


hard74
senior tag

Ilyen eredetinek mondott aksival én is befürödtem. Az általad is említett usb-s mérő szerint 1500mah-t se érte el a kapacitása.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#40799) Laraxior válasza SztiviVander (#40797) üzenetére


Laraxior
titán

Azert kíváncsi vagyok hogy szerinted miert furdok be az amazonos rendelessel. 30 napon belul barmilyen indok nelkul visszakuldhetem.
30 nap boven eleg letesztelni. Ha nem jo, nézek másikat.
Ne nagyon hasonlitgassuk ossze az ebayt az amazonnal, mert nagyon nem egy kategória.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40800) Technoman válasza Laraxior (#40799) üzenetére


Technoman
őstag

Nekem ezzel az Amzon "nem vagyok elégedett, visszaküldöm" dologgal csak egy kérdésem lenne. Ki fizeti a visszautat, te vagy ők?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.