Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Torge válasza snorbi82 (#40250) üzenetére


Torge
csendes tag

Ki akarod nyírni teljesen ? :DD

(#40252) snorbi82 válasza Torge (#40251) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nem.. Még egy utolsót nyomok majd neki és utána átadom anyósnak.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#40253) Torge válasza snorbi82 (#40252) üzenetére


Torge
csendes tag

:C

(#40254) zazenke


zazenke
őstag

ezzel a kínai csodával alkarom megváltani a világot[link]

(#40255) Vikooo válasza zazenke (#40254) üzenetére


Vikooo
addikt

Elobb gyujtanek petardat es fognam a kezemben :))

(#40256) ben800 válasza zazenke (#40254) üzenetére


ben800
aktív tag

Nem vagyok szakértő se semmi ilyesmi, viszont én az ilyen kínai akkumulátorokkal nagyon vigyáznék,
nem csak azért mert nem tudják a névleges teljesítményt hanem mert veszélyes is lehet.

(#40257) Viktor0610 válasza zazenke (#40254) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én inkább vennék egy külső akkut (pl. Xiaomi), és használnám azt.

Esztétikusabb, biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#40258) kovaszoskeny válasza zazenke (#40254) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

noooooooormális?????
Vegyél tisztességes qc2es powerbankot :R
Ez max arra lesz jó ,hogy a füled mellett kigyullad.Telejesítménye meg kb a gyári fele..se....

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#40259) zazenke válasza Viktor0610 (#40257) üzenetére


zazenke
őstag

xiaomi külső akum van de már unom hogy azt is cipelni kell magammal stb. ettől az aksitól én is félek bár nem a leggagyibbat vettem ebben elvileg van már védelem is. Viszont azért le kell teszteljem és egyenlőre úgy döntöttem nem hagyom magára a telefont töltés közben vagy ha igen akkor beleteszem egy kerámia tálba ami tűzálló. Már feltettem tölteni az aksi 55 % ról indúlt és belement annyi mah (mivel van mérőm) ami az eredeteibe szokott ha 5% ról kezdem tölteni. tehát a 6000 res kapacitást valószínűleg tudja. Lemérlegelve az aksi több mint dupla súlyú (és vastagságú is).Töltéskor mondjuk furcsa volt hogy nem melegedett annyira fel a teló mint az eredetinél de ez lahet annak a következménye is hogy 55 % ról indultam és a telefonról lekerült a gumi tok mert azt ugye erre feltenni már lehetetlen. Azt hittem az öv tokot majd dobhatom is el mert nem fog beleférni a teló de épp hogy belement. Ha ez a technika beválik akkor lehet beruházok egy erre a célra legyártott szilikon bugyi tokra is mert erre is van.Így újra lesz védelmem a telóra. Megmondom őszintén az utolsó köröket futom a telóval ha ez nem jön be akkor új lesz helyette mert nagyon unom már az aku idejét.

(#40260) zazenke


zazenke
őstag

és amúgy van erre minőségi megoldás is neves gyártótól de az mindennel együtt majdnem 20000 ft ba kerül azt egyenlőre mellőztem de ki tudja mit hoz a jövő

(#40261) DaDa válasza zazenke (#40259) üzenetére


DaDa
senior tag

Engem érdekelnek majd az adatok, hogy mennyit bír vele. (Kijelzőidő).

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#40262) zazenke válasza DaDa (#40261) üzenetére


zazenke
őstag

Eddig 80 szazalekig iszonyú gyorsan esett. Majd 70 körül belassult most 72 nel 1 ora 55 perc a kijelzo idő. Kíváncsi vagyok én is. Olyat is hallottam valahol hogy eltero feszültség szint miatt nem pontos szazalekot mutat a telefon. Majd a végén kiderul hogy a kijelzestol függetlenül mit bír

(#40263) DaDa válasza zazenke (#40262) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszi, várom a további "adatokat". Én már annak örülök ha gyári akku 1 óra 55 perccel 20%-on áll. :((

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#40264) kovaszoskeny válasza zazenke (#40259) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Oké megértelek.A hozzávetőleges címed add meg kérlek Mert ingatlant nem akarok atomerőmű körzetében venni ;] :))

Abe due dembella

(#40265) Over567


Over567
aktív tag

Amúgy miért nem lehet egy kb 3500-4000-es akkut kapni hozzá ami belefér? A fene nem akar powerbankokkal meg ilyen marhaságokkal bénázni.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40266) #29810560


#29810560
törölt tag

Ismét alaplap (PCB) csere. Immár másodszor. Most wireless töltés hiba miatt. 703-as gyártású. Szerencsére még - az előző bootloop csere miatt érvényben lévő - munkagarancia miatt ingyenesen.
Az akku is cserés lett, mert totál feladta. Folyton ki-be kapcsolt a teló, a haldokló akku miatt, viszont a központi márka-szervizben csak br. 4500 Ft-ot kértek az új akkuért, lévén arra csak 1 év a gari.

Ellenben a kijelzőt nem voltak hajlandók, se garanciába, se szavatosságba kicserélni, mondván azon már nincs gari. Pedig most már kezdenek zavaróak lenni a halvány-lilás ikonok/foltok, amik még világítanak egy jó darabig a képen pedig már nincsenek is ott, csak a "szellemük".

[ Szerkesztve ]

(#40267) Vikooo válasza DaDa (#40263) üzenetére


Vikooo
addikt

Akkor ott nagy gond van valamivel mert nalam normal hasznalattal (mobilnet, bongeszes, WhatsApp, fotozas) 50% nal 2 ora SoT van 9 honapos akkuval ami nincs kimelve.

(#40268) DaDa válasza Vikooo (#40267) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem hinném, inkább az LG G4 alap baja. Lassan másfél éves a teló. Ha egy nap sokat használom, és folyamatosan akkor bírja 3:30-3:50-ig de ha többször használom keveset, hiába bírja 2 napig az akku akkor is max 2:30 perc a SOT. És ez így volt új korában is, FR után is, akkor is ha 5 dolog fut a háttérben, akkor is ha semmi.Ezt én már így elkönyveltem magamban de ez lesz a fő szempontom a következő telómnál. persze elhiszem, hogy egyeseknek sokkal jobban bírja de az enyém sosem volt üzemidő bajnok és a páromé szinte ugyan ezt az értéket hozza.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#40269) zazenke válasza Vikooo (#40267) üzenetére


zazenke
őstag

a 4 óra kijelzőt én talán csak egyszer értem el 3.5 óra nál mindíg lefekszik a telefon

(#40270) zazenke válasza Over567 (#40265) üzenetére


zazenke
őstag

mert nem fér bele egy dekával sem több . úgy van legyártva a telefon hogy megfeleljen a divatnak ez pedig a penge vékonyság (már ami akkor volt) ha nagyobbat akarsz akkor marad az én megoldásom amit most tesztelek .de választhatsz márkásabb megoldásokat is még nagyobb kapacitásba persze ez több lóvé. itt egy cikk.[link]

(#40271) zazenke válasza DaDa (#40268) üzenetére


zazenke
őstag

nincsenek itt csodák a gsmarena tesztje is mutatja hogy az aksi ideje a legrosszabbak közé tartozik az lg erre egyszerűen nem ad. a g6 os is csak kb 40 %al jobb ebbe szóval az sem kiemelkedő már fent van a tesztje. ezt le kell nyelni .mint ahogy a g2 nél meg video hang propblémákat meg sárguló kijelzőt kellett nyelni a g3 szintén zenész. Nagyon meg kell majd gondolni az utódot

(#40272) Urmy


Urmy
tag

Sziasztok

Nekem olyan problémám lenne, hogy a Telefon állandóan bedugottnak mutatja a jack csatlakozót.
Hiába van kihúzva akkor is úgy jelzi, és telefonálni is csak így lehet rajt, ha az ember bedug egy fülest.
Mit lehetne tenni ?

Help!

THx

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#40273) Vikooo válasza zazenke (#40269) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem mondtam hogy megvan a 4 ora, 50% tol mar maskepp merul vagy maskepp kalkulalja. Nagyon max az 3,5h. De nem is erdekel hogy a nap vegen hany % -nal vagy mennyi SoT -nal teszem fel tolteni

(#40274) zazenke válasza Vikooo (#40273) üzenetére


zazenke
őstag

megesik ha aktívabban használom mert a vonaton unatkozom nem bírja ki még haza érek ha nem teszem fel power bank-ra gps navigációt meg már nem is említem mert akkor mindennek vége . nincs mit szépíteni aktív használat mellett ez a telefon egy nulla . viszont más funkciók mint fényképező az nagyon jó .ezért próbálom tökéletesíteni.

(#40275) Over567 válasza zazenke (#40270) üzenetére


Over567
aktív tag

Ez szép és jó de ezek mind elrontják azt amiért megvettem a telefont(főként). A kinézetét..... Érdekes ez az egész hogy nincs egy épkézláb megoldás erre. Ami érdekes most beszélgettük épp kollégákkal hogy a Lenovo P2-ben meg elvileg 5100mah-os aksi van pedig nem tűnik sokkal nagyobb telefonnak mint ez. Azt hogy a fenébe bírták megcsinálni :D

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40276) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Kijelzőidő:
50%
20%
5%
és miket használtam 2! nap alatt
V20p rom, wifi állandóan, gps-mobilnet-nfc off, MLT off, este kikapcs, többségében szobában nyomkodtam így az automata fényerő se lehetett magas.

(#40277) zazenke válasza Over567 (#40275) üzenetére


zazenke
őstag

valószínű vastagabb 1 milivel a telefon és aksi pedig nagyobb területű. ez a jövőben már sok telefonnál így lesz . a g4 még régebbi elveken épült és már az sokat javított volna rajta ha amoledes lenne . és szerintem a procija se tartozik a takarékosabbak közé. a felbontása se full hd hanem nagyobb az is többet eszik.

(#40278) zazenke válasza gixxergabi (#40276) üzenetére


zazenke
őstag

ez egy igen csoda példány lehet de mi is van kikapcsolva este , meg mi az az off még ? bocs a tudatlanságomért. mobilnetet is lekapcsolod mert ha igen akkor nem ide illik ez a példa

[ Szerkesztve ]

(#40279) Reinkz válasza zazenke (#40278) üzenetére


Reinkz
senior tag

az valóban egy csoda példány lehet, meg használatból is adódik.

Nekem 2h 22p sot és 27% vagyok.

(#40280) Gercsi válasza Urmy (#40272) üzenetére


Gercsi
tag

Szia!

Első körben próbált meg óvatosan kitakarítani a jack csatlakozót, mert valószínűleg valami kosz kerülhetett bele. (LG G2-n volt nekem is ilyen, óvatosan porszívó csövéhez tartva ki jött belőle minden kosz)

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#40281) Vikooo válasza zazenke (#40277) üzenetére


Vikooo
addikt

Valoban a SD808 elegge ehes es a Lenovoban 14 nanos proci van, illetve a "nem cserelheto" akkus telefonokba nagyobb terfogatu akkut tudnak tenni.

Hasznald ki a cserelheto akku lehetoseget es "toltsd fel" amikor lemerultel 1 perc alatt egy masik akkuval.

[ Szerkesztve ]

(#40282) Over567


Over567
aktív tag

Én ma reggel húztam le töltőről kb 11 fele már tölteni kelett mert kb 20%-on volt most van megint 42%-on. :Y

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40283) gixxergabi válasza zazenke (#40278) üzenetére


gixxergabi
senior tag

A telefont kapcsolom ki este. Nincs mobilnetem, helyette wifi van, de azt nem kapcsolgatom. Mlt funkció valami lg-s adatgyűjtés a rejtett menüben lehet kikapcsolni...
Persze ebben nem volt játék meg navigálás, de úgy vettem észre legjobban maga a kamera meríti, de ezért is raktam be milyen progikat használtam, bár alulra a viber már nem fért bele.
Leginkább este, de napközben sem a szabadban nyomkodom ezért fényerő nem sok volt, na meg a teló is fél éves csak. Bár valszeg még egyszer nem tudnám ezt megismételni :DDD

(#40284) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Egy órája nyomkodom és 20%-ot merült fb lite és chrome-al. (most 4 óra a képernyőidő) nyilván real racing-el nem ennyit merült volna egy óra alatt...

(#40285) zazenke


zazenke
őstag

56 százalék 3 óra kijelzo idő. Lehet meg kellene gyorsítani a tesztet hogy leteszem és egyfolytában YouTube videot nyomok rajta ami ébren tartja a kijelzot bár az sem ugyanaz mint böngészés és facebook és messenger mert én nem játszok a teloval

(#40286) zazenke válasza zazenke (#40285) üzenetére


zazenke
őstag

4 óra 15 percnél összepisálta magát. most még abba lehet bízni hogy a leírás szerint kell neki 3 négy töltés kisütés mire beáll az akkumulátor. na ez kerül 4700 ft kínából . ezek után azért azon is lehet gondolkozni hogy 10000 ft ért érdemes e beruházni egy komolyabb példányra vagy hagyni kell a francba .Az 5 órát jó lenne legalább elérni ezzel is. a system time amúgy 26 óra volt. mobilinternet , facebook ,böngészés, messenger ,viber beszélgetés 30 perc . kb 25 perc normál beszélgetés

[ Szerkesztve ]

(#40287) MikeRenton


MikeRenton
tag

Melyiket vásároljam meg?

Ezt vagy ezt?

Jelenleg egy NeWisdom matricát használok, de hibás. Nem működik az NFC. Viszont stabil a töltés (IKEA töltővel), nem dobálja el, mint amiről itt sokan panaszkodtak egyéb termékek esetén. Mivel az NFC-t használni fogom az érkező MKB Pay miatt, kellene egy új teljesen hibátlan sticker.

[ Szerkesztve ]

(#40288) Vikooo válasza zazenke (#40286) üzenetére


Vikooo
addikt

En nem itelkeznek egy full no-name gagyi, a nevleges teljesitmenyt tavolrol meg nem kozelito akkurol. Ha ugyan ezt veszed egy neves akku gyartotol (Sony (mar eladta ezt a szegmenst, nemtudom kinek nem jut eszembe), LG, Samsung stb)) akkor jobb tapasztalataid lennenek.

Mar a kinai telefonokban is buszken hirdetik a japan/del-koreai akkukat, ok se biznak a termekuk sikeret valami kinai gagyira.

[ Szerkesztve ]

(#40289) zazenke válasza Vikooo (#40288) üzenetére


zazenke
őstag

Csak azt nem tudni melyik nem kínai. Az amazonon olvasgattam véleményeket és mindegyik termeknel voltak 1 csillagos negatív vélemények

(#40290) Torge


Torge
csendes tag

Sziasztok
Végre én is vissza kaptam a telefonom ,érintő képernyő gondokkal volt szervizben ,kicseréltek kerettel együtt és kaptam egy új hátlapot is :D

(#40291) Stauffenberg válasza gixxergabi (#40276) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy ez is a G4 gyenge üzemidejét igazolja. Más mobilok intenzív használat mellett mennek 5+ óra kijelzőidőket, nem úgy, hogy szinte mindent kikapcsolsz, amit az emberek többsége használ.

Persze az tök jó, ha neked ilyenek a felhasználási szokásaid, ezzel semmi baj. De a többség (köztük én is) nem bírja az ilyen kompromisszumokat. Én nem azért vettem okostelefon, hogy idomuljak hozzá. Nekem az életvitelembe belefér, hogy akkor töltsem mikor jól esik, csak ez menti meg. :)

(#40292) gixxergabi válasza Stauffenberg (#40291) üzenetére


gixxergabi
senior tag

nem úgy, hogy szinte mindent kikapcsolsz, amit az emberek többsége használ.
?
Folyamatos wifin van, folyamatos szinkronon, pár fotót is készítettem, wifin felmásoltam gépre, neteztem chrome-fb-viber, sztem használtam rendesen ahogy szoktam, nem a menüben lépkedve értem el ezt az időt.
G3-on nekem max 5:20 volt az elején, sztem annál jobb az akksi.
De nem akarok vitázni senkivel, az üzemidő téma pont ilyen.
Venni kell új akksit, nem feltétlen a telefont szidni... (nem is drága lg-nél) Vagy tényleg venni kell Xiaomit 4000-es akksival :DDD
Ma reggel levettem töltőről, bekapcsoltam és 24 perc nyomkodás után ment le 99-re (de volt már hogy 29 perc)

(#40293) Stauffenberg válasza gixxergabi (#40292) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De van aki nem a Lite Messengert és Facebookot használja (én sem, mert túlságosan buta), meg nagyon sokan aktívan használják a GPS-t (navigálásra vagy éppen sportra), nagyon sokan használnak olyanokat, mint a Snapchat, Tumblr, Instagram, Twitter meg még felsorolni is nehéz. Ott vannak a viselhető eszközök amik folyton kommunikálnak BT-n. Biztos van amit még kihagytam (pl: zenehallgatás, Youtube, stb).

Persze mindenki azt gondolja saját magáról, hogy ő a megtestesült eszményi fogyasztó, de ahány ház, annyi szokás.

Én nap közben kevésbé csesztetem, de utána elég erős fingatás következik. Ha nem töltök rá, nem bírja ki hazáig. Ha nem csak 3 -3,5 óra SoT férne bele az én használati szokásaimba, hanem mondjuk 6 óra, akkor soha nem kéne nap közben rátöltenem.

(#40294) DaDa


DaDa
senior tag

Tudom nagyon off de ha valakinél lesz egy Huawei P10 az dobhatna egy összehasonlító tesztet, üzemidőt kiemelve.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#40295) zazenke válasza DaDa (#40294) üzenetére


zazenke
őstag

nézd meg a gsmarena tesztjét .kicsit szintetikus de jelenleg szerintem ez a legpontosabb teszt amivel láttatlanba ráközelíthetsz a telók üzemidejére. a p10 értéke edurance rating :75 a g4 é meg 54h. szóval nagyjából szűk másfélszeres üzemidőt tudsz kihozni belőle .

(#40296) Nikaré


Nikaré
őstag

Nem akarom borzolni a kedélyeket csak mint infó és talán biztató.

"Tölthető az Android 7.1.2
Egy ideje már lehetett hallani, hogy a Google elérhetővé tette az Android 7.1.2-t a Pixel C táblagépeken, most azonban általánosan is megjelent az Android 7.1.2.
Az OTA fájlok mellett a képfájlok is megérkeztek, és minden kompatibilis Pixel és Nexus készülékre eljutott már elméletben a frissítés. Fontos megjegyezni, hogy a Nexus 6-ra és a Nexus 9-re már nem, ezek többé nem kapnak rendszerfrissítést.
Az Android 7.1.2-re azonnal frissíthető a Pixel, a Pixel XL, a Nexus 6P, a Nexus 5X, a Pixel C és a Nexus Player.
Az Android 7.1.2 több javítást és fejlesztést is tartalmaz. Jobb lett az ujjlenyomatolvasó simogatós gesztusvezérlése, vannak akkuhasználati riasztások és jobb lett a Bluetooth. A Google javította az egyes modelleken előforduló korai kikapcsolás hibáját, elvileg immáron senkinél nem lesz rózsaszín a kamera, illetve a hangszóró sem torzít maximumon. Ezek mindenesetre elszigetelt hibák voltak.
Természetesen a csomagban benne van az áprilisi biztonsági frissítés is, amit még egyetlen másik gyártó sem adott ki"

forrás: PCWorld

(#40297) Over567 válasza Nikaré (#40296) üzenetére


Over567
aktív tag

De vajon mennyi az esély arra hogy nem a sima 7.0-át kapjuk?

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40298) Nikaré válasza Over567 (#40297) üzenetére


Nikaré
őstag

Erre és az ellenkezőjére semmi garancia nincsen, sőt azt sem tudni biztosra,hogy mikor jön az Lg vonalra.

(#40299) Over567 válasza Nikaré (#40298) üzenetére


Over567
aktív tag

Q3 hangzott el már többször is. Az szerintem már teljesen időleges.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40300) Vikooo válasza Torge (#40290) üzenetére


Vikooo
addikt

Mi volt a baj pontosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.