Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) morneo.it válasza amoledus (#40150) üzenetére


morneo.it
senior tag

Bootloop gyanús csak, de ennek már úgyis mindegy. A FW ráment, hibátlanul. De a Kamera/Tárcsázó továbbra is FC-zik.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#40152) Technoman


Technoman
őstag

Srácok!
Tegnap, hála a szép időnek, kirándultam egyet Solymár környékén. Szerettem volna a Paprikás-patak vízesésénél egy kicsit művésziesebb, olyan "megfagyott vizű" képet csinálni.
Ezt milyen beállítással/beállításokkal lehet elérni a telón ?
thx

[ Szerkesztve ]

(#40153) Dluinet válasza Technoman (#40152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

manual mód és az S -t 2 vagy 4-re állítod

eredmény: (ez most HDR meg egyébb technikák is vannak, de a patak az amit te szeretnél)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40154) toto0569 válasza Technoman (#40152) üzenetére


toto0569
addikt

"Úgy állítsuk be a kompozíciót, hogy rögtön és egyértelműen a néző elé tudjuk tárni a témánk legfőbb elemeit, tulajdonságait. Állítsuk a zársebesség-rekesz kombinációt, amivel tovább tudjuk erősíteni a fotó hangulatát. Ha a víz tisztaságát szeretnénk bemutatni, akkor fényképezzünk rövid expozícióval, így nem mosódik el a fürge patak. A mélységélességet is helyesen kell beállítanunk, hogy a képen élesek legyenek a kristálytiszta víz alján lévő kövek és kavicsok. Ha a patak gyorsaságát szeretnénk érzékeltetni, akkor hagyjuk, hogy elmosódott legyen a sebesen áramló víz."

De ezzel nem fog sikerülni mivel rekeszt nem tudsz állítani.
Ha csak simán a záridőt nyomod hosszabbra ,akkor kiég a kép.

(#40155) Stauffenberg válasza toto0569 (#40154) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha csak simán a záridőt nyomod hosszabbra ,akkor kiég a kép."

Ezért kell venni egy ND szűrőt és a telefon kamerája elé tartani. Amúgy patakok fotózásánál a polarizációs szűrőket is szokták használni. A kettő kombinálható, az egyik az átjutó fényt csökkenti, a másik meg polarizál.

(#40156) toto0569 válasza Stauffenberg (#40155) üzenetére


toto0569
addikt

De az a kérdezésből kiderült,hogy neki nincs és az előttem adott válasz pedig helytelen.

(#40157) Stauffenberg válasza toto0569 (#40156) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért kezdtem úgy, hogy venni kell. :) A fix rekesz miatt egyébként is jól tud jönni egy ND szűrő még esti hosszú záridős felvételekhez is. Városi körülmények között gyakorlatilag esélytelen kihasználni a 30 másodperces záridőt, pedig lehet vele jó dolgokat művelni.

(#40158) Quqesz válasza Technoman (#40152) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Rakj egy napszemüveget a lencse elé( v ha van egy heggesztő pajzsot/üvegét), told fel a záridőt és hajrá. Nem mondom a 100%-os sikert, de volt aki így csinált ilyen fotót és jó lett.(fotós topikban)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#40159) Technoman


Technoman
őstag

Köszi srácok, a kimerő válaszokat :R

(#40160) pit450


pit450
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne hogy amikor az előlapi kamerát akarom használni a képernyőn megjelenik körben egy 2-3 cm keret és így tök pici lesz a kép. Amikor vissza nézem normál méretű csak fotózás alatt rak oda egy keretet. Hogy lehet ezt el tüntetni?

(#40161) -B- válasza pit450 (#40160) üzenetére


-B-
senior tag

Kapcsold ki a vakut.

(#40162) hacki87 válasza pit450 (#40160) üzenetére


hacki87
senior tag

Kattints a vakura azert kicsi a kep mert a szele feher h sotetben vilagitson mint a vaku

(#40163) pit450 válasza -B- (#40161) üzenetére


pit450
aktív tag

Köszi mindenkinek.

(#40164) DomToretto


DomToretto
tag

Van egy, (még működő) G4-em 2015.11. havi alaplappal.
A kijelző kezdi "megjegyezni" a képernyő felső részén megjelenő ikonokat, a teló még működik.

Van értelme megkeresni az LG szervízet azzal a mondással, hogy 2015.11.havi az alaplap viszont nem szeretném megvárni hogy megálljon a teló? Ilyen esetben cserélik az alaplapot szavatossági időn belül vagy elhajtanak, hogy várjak amíg megáll?

(#40165) Bass válasza DomToretto (#40164) üzenetére


Bass
addikt

Szerintem erre itt nem fogsz biztos választ kapni. Amúgy nekem most adta meg magát az 511-s alaplapom ami egy het alatt megjarta a szervizt (Pécs telenor BP Telemax)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40166) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Akárhányszor bekapcsolom a gps-t ez fogad:

mindegy hogy disagree vagy agree-re megyek mindig kidobja, van valami ötlet ?

V20P-t használok

állítgattam már a locationban a pontosság modját de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#40167) Over567


Over567
aktív tag

Próbálok valami érdemleges zene lejátszó appot találni mert az alap egy tragédia a googlés meg még jobban nem tetszik. :D Groove music-ot nem tudja valaki mi a fenéért nem lehet felrakni? Nem elérhető az országban valamiért. Mekkora marhaság már ez :D

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40168) Reinkz válasza Over567 (#40167) üzenetére


Reinkz
senior tag

kicsit fura hogy ez az ms-s szutyok érdekel de tessék itt van ;)

[ Szerkesztve ]

(#40169) Over567 válasza Reinkz (#40168) üzenetére


Over567
aktív tag

WP-ről jöttem :DDD Thanks.

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40170) Quqesz válasza Over567 (#40167) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Poweramp

Reinkz
Ez az agps engedélyezése. Régen volt a ne jelenjen meg pipa, de mostanság megint ilyen lett.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#40171) kovaszoskeny válasza Over567 (#40167) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

root -imperium kernel.-poweramp.betara feliratkozás 703 felrak-hi-res beállít.Profit

a "gruvot"feljetsd el....hulladék Wpn is mindenhol

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#40172) Bass válasza Over567 (#40167) üzenetére


Bass
addikt

BlackPlayer EX én őt szeretem 😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40173) Reinkz válasza Quqesz (#40170) üzenetére


Reinkz
senior tag

Óriási, jó kis idegesítő pop up.

(#40174) Quqesz válasza Reinkz (#40173) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Fura, mert jó ideig működött csak egyszeri megadással, de nekem is ezt csinálja a H8, bár lehet ott a 7.0-val jött be, ezt nem tudom. Idegesítő amúgy, de lehet ez a doze hozadéka(mindenhez engedély kell)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#40175) Over567


Over567
aktív tag

Köszi a segítséget emberek. Ki próbálom amint tudom mindet. Még ha nem pofátlanság reddithez mit ajánlanátok az officialon kívül. Köszi :R

Egyenlőre nem nagyon tálalom a megfelelő appokat így wp után. Sajnos a megszokások üldöznek.

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#40176) kovaszoskeny válasza Over567 (#40175) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

WP után nem találsz appokat??Ez ugye irónia?
forumozni taopatalk nem jó:

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#40177) Kartomas


Kartomas
csendes tag

Valamiért az utóbbi napokbam a duplakoppos lezárás nem működik a felébresztés viszont hibátlan mi lehet az oka?

(#40178) Gyugyu1987 válasza Kartomas (#40177) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Melegben csinál ilyet! Mikor kiveszed a zsebedből, vagy tokból várj pár másodpercet, utána próbáld meg! Elvileg így mennie kell. Ha nem, akkor majd a többieknek lehet hogy van más ötletük!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#40179) Kartomas


Kartomas
csendes tag

Igazábol a lezárás eggyáltalán nem működik a feloldással nincs gond azóta csinálja hogy alaplap és kijelzö lett cserélve boot lop miatt.

(#40180) Gyugyu1987 válasza Kartomas (#40179) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Bocsi, lányos zavaromban félrenéztem! Esetleg launchert nem használsz? Az lehet bekavar. Ha nem akkor lehet fr kell neki, de másnak hátha van még ötlete.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#40181) Torge válasza Kartomas (#40177) üzenetére


Torge
csendes tag

Nekem a dupla koppos feloldás nem ment ,le zárni le zárt fel nem ,és az értesítő sav sem működött lehúzassál ,most szervizben van varom vissza :) ha többet tudok szolok !

(#40182) Kartomas válasza Gyugyu1987 (#40180) üzenetére


Kartomas
csendes tag

Köszi a launcher az oka vissza raktam a gyári lauchert azzal minden ok. Amint vissza állítom a novát ismét nem zár le ugyhogy a nova launcherban kell megnéznem.

(#40183) Gyugyu1987 válasza Kartomas (#40182) üzenetére


Gyugyu1987
tag

A gesztusoknál nézd meg a dupla koppos beállítást, mert más van gyárilag arra állítva!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#40184) Stauffenberg válasza Kartomas (#40182) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is Nova van (fizetős Pro változat) és abban teljesen jól működik. Csak be kell állítani.

(#40185) Reinkz válasza Stauffenberg (#40184) üzenetére


Reinkz
senior tag

+1, ha van nova primeod gesztusnal kell beallitani, ha nincs akkor is értesítési savon mindig működik.

[ Szerkesztve ]

(#40186) Stauffenberg válasza Reinkz (#40185) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, nem is Pro, hanem Prime a fizetősnek a neve. Simán megéri az árát (főleg mivel gyakran van leárazva). Nekem érzékenységben ugyanolyan jó a dupla koppos lezárás, mint a gyári launcherrel.

(#40187) kovaszoskeny válasza Stauffenberg (#40186) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

gyárin nekem 10 ből 7 nován 10 ből kilenc.Persze palcebo is lehet

Abe due dembella

(#40188) Technoman válasza Stauffenberg (#40157) üzenetére


Technoman
őstag

:DD Szia!

Szereztem egy szép nagy ND filter. A hétvégén kipróbálom.
Kösz még1x az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#40189) Reinkz válasza kovaszoskeny (#40187) üzenetére


Reinkz
senior tag

szvsz placebo, én nem érzek diffit pedig rendszeresen cserélgetem a novat a gyárival épp melyiket unom meg.

(#40190) Torge


Torge
csendes tag

Egy jo tanács azoknak ,akik emag rol vagy más telefonokat is áruló web áruházból vásárolta Lg g4 vagy más Lg telefonját ,ha gond van a telefonnal ne az üzletbe küldje vissza hanem direkt az Lg hez ,ezt úgy a legkönnyebb (kivétel a Budapestiek ) ha a telefont vagy más kütyüt regisztrálod az lg hivatalos oldalán amely minden országban létezik az eu ban tuti ,és ha gond van ott kérheted a szervizelést ,ingyen viszik hozzak és nem kell 2 hete várni a javításra .
En múlt heten küldtem be az emaghoz ,majd ok Bukarestbe a Depanero céghez ,de mivel ok nem marka szerviz ma átküldtek az Lg hez ,igaz kaptam emailt tőlük hogy telefonom hivatalos marka szerviben van ,de nem írtak ki konkrétan hogy LG ,rá írtam az Lg re hogy nem e tudjak merre jár a telefonom ,erre ok vissza hívtak telefonon ,hogy a telefonom a mai nap folyamán hozzájuk került és mar be is vettek javításra ,majd hozza tette legközelebb hívjam őket megspórolok 4-5 napot ,mert most a vissza fele út is ugyan az lesz mint az oda vezető út ,:D
Tanulság mindegy honnan veszed a telefont imei szám után lekövetik ,és ha minden rendben van javítják és házhoz szállítják ingyen .

(#40191) DaDa


DaDa
senior tag

Ez az egy amiért kalapot kell emelni az LG előtt.
http://android.hu/ezek-a-leggyakrabban-elromlo-mobilok

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#40192) Stauffenberg válasza DaDa (#40191) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem látom benne megemlítve az LG-t. Én bármikor kész vagyok kalapot emelni az LG előtt, de ebből a cikkből pont nem következik semmi ránk nézve.

(#40193) Bass


Bass
addikt

Az új alaplappal azt kell hogy mondjam elegedett vagyok az uzemidovel kopp kopp 😀 3:20 perc sot eddig auto fenyeron es 18%-on vagyok meg . A keszenleti is jo ,remelem tartos a javulas 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40194) forgonati


forgonati
őstag

Hello. Szerintetek érdemes még ilyen telefont venni? Egy vörös bőr variánsban gondolkozom, mert nehezen találok más, épkézláb dual sim-es telefont, SD kártya bővíthetőséggel, aminek a kamerája is normális, és nem is böszme nagy lapát. Sajna a 128-as OP3T rohadt drága még, elvből nem adok annyi pénzt telefonért. Ha egy vadi újat veszek 300 Eur-ért, vajon mennyi az esélye hogy egy régi alaplaposba szaladok bele? Elég sok bootloopos sztorit olvasgatok itt, nem sok kedvem lenne pár hónap után a garanciáztatást intézni... Mondjuk azt sem igazán tudom hogy a Dualos verzióval voltak-e ilyen gondok, vagy azt elkerülte a bootloop.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#40195) Bass válasza forgonati (#40194) üzenetére


Bass
addikt

Ha a bootlopos sztorit nrm nezzuk marha jo telo,megeri mar csak a kamera miatt is ,nem soban vsn optikai stabi es 1.8-s fenyleso

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40196) kovaszoskeny válasza Reinkz (#40189) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Nem most kipróbáltam és valóban gyorsabb és pontosabb.Eleve a gyári launcher egy hulladék lomha a Nova-hoz.

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#40197) forgonati válasza Bass (#40195) üzenetére


forgonati
őstag

Ha mégis belefutnék, akkor közvetlenül a német LG-t kell keresnem? Német Ebayen venném. Feltételezem, ha azonnal beregisztrálom a készüléket az LG-nél, akkor onnantól érvényes a 2 év ugye?

Illetve az érdekelne még hogy a műanyag keret nem kopik? Az összefoglalóban nem találtam erre vonatkozó írást. Pl. nincs vele olyan gond mint a régi Samukkal (S3, S4, S5) hogy a gagyi krómmal futtatott keret pár hónap után lepattogzott?

Keelah Se'lai!

(#40198) Bass válasza forgonati (#40197) üzenetére


Bass
addikt

Enyem egy eves de egy karc vagy kopas sincs rajta es csak a zsebemben hordom,meg a gyari folia van rajta,a bor hatlapot nrm hasznalom de a masik gyari hatlap van rajta kopas nelkul. A nemet ebay es gari ugyebrn nrm tudok nyilatkozni. Enyem amugy egy simes.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40199) Dluinet válasza forgonati (#40194) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én olyat vettem amibe már cseréltek alaplapot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40200) forgonati válasza Dluinet (#40199) üzenetére


forgonati
őstag

Da az új volt? Mert az enyém vadi új lenne, bontatlan. Most szerintem innentől csak szerencse kérdése, hogy egy új alaplaposat fogok ki amivel már elvileg nem kellene előjönni a hibának, vagy egy régi alaplapost ami valami raktár mélyén állt eddig.
Bazz, kicsit aggaszt ez a dolog, pedig a telefon tetszik, és tényleg kevés alternatíva van. Moto Z Play van még, de ott nincs értesítő led ami nekem fontos, és a kamerája messze van a G4-től. Viszont az akkuban jobb sokkal.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.