Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Bass válasza hard74 (#39450) üzenetére


Bass
addikt

Nálam gyári a kijelző 511-s telo még nem volt javítva.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#39452) ToomyC


ToomyC
aktív tag

A portolt V10 kamera appnál sikerült valakinek megoldani hogy SDre mentsen ?

(#39453) Mikemend válasza ToomyC (#39452) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nem lehet megoldani, csak rootolással. Állítólag a kamera appnak nincs hozzáférése a kártyához, mert a gyári libraryket használja, de ott meg valami aláírás kell, amit a fejlesztő nem tudott elérni. Vagy valami ilyesmit írt anno. Lényeg: root kell hozzá, másképp nem engedi.

(#39454) Stauffenberg válasza Mikemend (#39447) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a véleményemmel még megvárom az LG Magyarország válaszát, de ha tényleg 2017 Q3-ban jön a Nougat, annak az az oka, hogy nem lehet a G4, G5, G6 sor egyszerre Nougat-on, mert... mert nem és kész.

De persze várjuk ki a végét. A márciusban már én is egyre kevésbé hiszek, de a 2017 Q3-at már nem fogom megvárni, rövidesen (kb 3-4 hónap) lejár a Telekomos hűségem és hosszabbítással együtt kihozok valami újat. A G4-em sorsa meg nem tudom mi lesz, szívem szerint megtartanám vitrin dísznek (van két patika állapotú bőr hátlapom), de ahhoz azért drága, az árán vehetnék egy új vakut a fényképezőgépemhez. :) Meglátom még.

(#39455) ToomyC válasza Mikemend (#39453) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Root van , telepítve mint rendszer app de így sem jó ...

(#39456) zachary válasza Bass (#39451) üzenetére


zachary
tag

Napfénynél nézzétek, vagy valami olyan fénynél, ami becsillan, nagyon szépen látni lehet a rácsozást.

(#39457) Reinkz válasza Bass (#39449) üzenetére


Reinkz
senior tag

Én látom, de nem zavar lámpa alatt nézzétek (:

(#39458) kovaszoskeny válasza ToomyC (#39455) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Egyszerű :
System appá kell konvertálni
Kis türelem megy a tuotrial nemsokára..

Edit!
Készen is van:
[link]

Miután megcsináltad REBOOT!!!

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#39459) Bass válasza Reinkz (#39457) üzenetére


Bass
addikt

Hát én ott s látom,de ha már ennyire kell vizsgálni akkor annyira nem lehet zavaró,a tabletemen látom de azt is csak bizonyos szogbol

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#39460) Bass


Bass
addikt

Gondolom ezt már lehet hivatalosnak venni

(vagy nem😂)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#39461) ToomyC válasza kovaszoskeny (#39458) üzenetére


ToomyC
aktív tag

FC :(((

(#39462) kovaszoskeny válasza ToomyC (#39461) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Valamit rosszul csinálasz vagy az android verzio amin vagy 5.1 LP nem 6.0 MM

Abe due dembella

(#39463) ToomyC válasza kovaszoskeny (#39462) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Mindent úgy csinálok ... ahogy a videóban van ...

(#39464) Vikooo válasza Bass (#39460) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez a fentebb linkelt, LG oldalan kozzetett cikkbol lett kiemelve. Nemtudom mennyire hivatalos es eleg erdekes a megfogalmazasa. Meggondoltak magukat az eros ugyfelnyomasra. Hat rohadjanak meg, az a minimum, hogy frissitik.

(#39465) DaDa válasza Quqesz (#39446) üzenetére


DaDa
senior tag

Jó az összehasonlítás én is Honoron gondolkodtam. Ami még érdekelne az az akksi. Jobban bírja a Honor ha igen mennyivel? thx

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#39466) ArGab válasza Bass (#39460) üzenetére


ArGab
őstag

Ez nem hangzik valami jól. Ha koreai lesz Q3 hozzánk mikor ér el? Q4? Vagy 18Q1? Érdekes frissítési politika akkor kiadni majd a Nougatot amikor már az O is megjelent.
Pedig pont az egyik legfontosabb indok ami miatt LG-t vettem a jó szoftverfrissítési tapasztalatok amiket olvastam, ami különösen fontos volt a Motorolás negatív tapasztalatok után. Moto X-re is volt ígéret Nexus-szerű frissítésekre aztán mikor kijött a Lolipop csak nem akart megjelenni, csak az újabbakra. Végül a "nagy felhasználói nyomásra" majdnem 1 évvel az L kiadása után végre kiadták rá, de abban nem volt köszönet. Hetente fagyott, random újraindulgatott és ilyenkor csomószor újraindexelte az appokat, stb. Ilyen szar gyári romot még életemben nem láttam. Aztán miután kiadták ezt a szemetet közölték hogy ennyi volt, több frissítés nem lesz.

(#39467) Aryon87 válasza DaDa (#39465) üzenetére


Aryon87
félisten

15-17+ ora akksi, es atlag 5-6ora SoT allando hasznalattal nalam. Kevesebb hasznalattal 2 nap is kihozhato belole atlag 4-5ora SoT korul.
Mivel FHD a kijelzo, sokkal jobb az energiahasznalasa is.
G4-nek is eleg lett volna a FHD.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39468) Busterftw válasza ArGab (#39466) üzenetére


Busterftw
veterán

Phonearena-n olvastam, ott azt írták mind a két teló (V10 G4) kapott két fő verzió frissítést.
Amikor mindkettő lollipopról indult. Már most ferdítenek.

(#39469) kovaszoskeny válasza ToomyC (#39463) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Mi az android verziod illetve a készüléked tipus száma h815 ,h818,stb

Abe due dembella

(#39470) Vikooo válasza Aryon87 (#39467) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem a 2K kijelzo zabal a G4 -en hanem a SD808. A Kirin sokkal energiatakarekosabb.

(#39471) Vikooo válasza Busterftw (#39468) üzenetére


Vikooo
addikt

A ketto egyutt valoban 2 foverziot kapott :)) Eleg szanalmas ez a kijelentes, en nem is emlekszem mikor jelentette ki az LG, hogy nem frissiti a G4 -et es a V10 -et...

[ Szerkesztve ]

(#39472) sajby válasza Vikooo (#39471) üzenetére


sajby
senior tag

:C engem az sem zavar,ha igy marad.Megvagyok vele elégedve.Remélhetőleg,még vagy másfél évig kiszolgál a telefon :)
Biztonsági frissítés legyen és csókolom.Nehogy összedobjanak valami hulladék 7est

(#39473) Busterftw válasza Vikooo (#39471) üzenetére


Busterftw
veterán

Az eredeti bejelentésben ott van hogy gondolkoztak kiadjanak-e többet vagy sem. De a felhasználók iránti tiszteletből... mégis kiadják.

(#39474) Vikooo válasza Busterftw (#39473) üzenetére


Vikooo
addikt

Na errol az eredeti bejelentesrol maradtam le, most, ebben a cikkben olvastam eloszor :)

Mindegy is, jo a MM de vannak olyan funkciok ami miatt kene az N.

Es igen, amig vannak sec. patchek, addig nem akkora gaz.

(#39475) DaDa válasza Vikooo (#39474) üzenetére


DaDa
senior tag

Számomra ez inkább elvi kérdés főleg bár a gyakorlati haszna is jelentős, hogy legyen rajta N. Nálam is nagyban közre játszott, hogy már a vásárláskor rebesgették, hogy lesz rajta N ráadásul akkor még 2016 Q4-re ígérték. Egy bevezető áron 220e Ft-os készüléktől joggal várja el az ember, hogy frissítsék. Sajnos így biztosan nem LG-lesz a következő. 2017 Q3 meg inkább egy övön aluli eresztés. Így vagy megválnak tőle az emberek vagy éppen hogy kivárják és nem vesznek új telefont. Egyik sem jó az LG-nek mert aki megválik tőle az nagy valószínűség szerint nem LG-t fog venni aki meg megtartja az semmilyent. Szóval ez érthetetlen számomra. De legalább most lesz 6 hónapnyi más téma és elfelejtődik a bootlop :D Még 1 hét és mindenki a halálán lesz ha erről lesz szó. ;]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#39476) ToomyC válasza kovaszoskeny (#39469) üzenetére


ToomyC
aktív tag

h815 stock 20g - a kernel lett módosítva SimpleGX v2.0.3 -ra

(#39477) Stauffenberg válasza DaDa (#39475) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mennyire elvi dolog elvárni a frissítéseket, de nekem ez ugyanolyan igény, mint másnak a szép kijelző, jó kamera, sok RAM, stb.

Én szeretném megkapni a legújabb Android funkciókat és fejlesztéseket, de nem akarok ezek miatt minduntalan telefont cserélgetni. Már a 2 éves támogatási ciklust is lehetetlenül rövidnek érzem a flagship mobilok árához képest. Ezért a pénzért a HP vagy a Dell már üzleti laptopokat ad, amiknél nem ritkán 6-8 évig is megvan a terméktámogatás, nem kell attól félned, hogy a következő Windowshoz nem lesznek driverek. És ott sokkal több hardver variációról beszélünk.

Sajnos hiába kritizáljuk most az LG-t, ez az egész iparágban probléma.

Mit tegyen a fogyasztó, ha a frissítéseket igényli, azon kívül, hogy megveszi egy gyártó legdrágább telefonját? Nagyjából semmit, nézheted tehetetlenül, vagy néhány havonta mobilt váltasz, végső esetben meg kinyitod a bootloadert (már ha lehet) és a saját kezedbe veszed a dolgot.

Finoman szólva nem vagyok elájulva a mobilipar teljesítményétől... :)

(#39478) kovaszoskeny válasza ToomyC (#39476) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Rkj fel imperium kernelt vagy stockot probának.Ha nem jó max vissza flasheled a simplexet.

Abe due dembella

(#39479) ebegab92 válasza Stauffenberg (#39477) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezzel én is így vagyok. A teljesítmény már nem fejlődik annyira drasztikusan, mint az évtized elején. Már válthattak volna stratégiát a gyártók, jobban neki lehetett volna feküdni a szoftveres oldalnak. Értem én, hogy időnként kell új telefont venni, mert nem lehet a végtelenségig supportolni, de ne kelljen már fél-1 évente váltani, hogy megkapjam a legfrissebb szoftvert :U Belépő és középkategóriában még mindig nem jellemző a support sokaknál, lassan a flagshipeknél is ez a helyzet. Elég elszomorító :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#39480) zsocasogi


zsocasogi
csendes tag

Kíváncsi leszek mi lesz ebből a frissítésből:

[link]

:F

[ Szerkesztve ]

(#39481) Quqesz válasza Stauffenberg (#39477) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos ez a támogatás dolog az, amivel tudják még zsarolni a vevőket az új készülék vásárlására...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#39482) Reinkz válasza Quqesz (#39481) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nem egy jo taktika mert sokan közelébe se mennek majd az lg-nek, en is 2x voltam a szervizbe 1ev alatt, es majd talan felev utan hozzam vagjak a nougatot ami jo esetben felig bugos lesz de mindegy lesz mert utan kozlik hogy lejart a termek támogatás.

Szep jovo

[ Szerkesztve ]

(#39483) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Elkezdtem a telónak a gyári értesítési és lehúzható navigációs sáv ikonjait kicserélgetni.
De közbejött egy probléma,amire nem tudom a megoldást!!!
A felső értesítési sávnál akadtam el.
A probléma az,hogy lezárt képernyőnél szépen megjelennek a kicserélt ikonok,azaz; ébresztőóra, bluetooth,rezgő-néma üzemmód stb,de ha feloldom a képernyőzárat,akkor kifehérednek!!!!
Egyszerűen nem találom rá a megoldást,hogy miért csinálja ezt,már többfajta ikonal próbáltam őket!
A térerő,és a wifi szignál érdekes módon mindkét esetben jól jelenik meg,tehát képernyőzárnál,és képernyőzár feloldás után is!!!
Természetesen a fájlok nevére,méretükre,formátumukra is odafigyeltem!!!
Szerintem valamelyik "értesítési sáv ikonvezérlő" XML fájl lesz a ludas,amelyik utasítja az ikonokat,hogy képernyőzár feloldás után fehérek legyenek...
LGSYSTEMUI.apk és a
FRAMEWORKS-RES.apk-ban cserélgettem az ikonokat...
Valaki segítsen!
Köszönöm!

LEZÁRT KÉPERNYŐZÁRNÁL...

FELOLDOTT KÉPERNYŐZÁR UTÁN

(#39484) Stauffenberg válasza Quqesz (#39481) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A zsarolás talán erős kifejezés, de valami ilyesmi. Én jobban szeretem, ha az új mobil felé terelgetés helyett inkább csak azt éreztetik velem, hogy amíg a jelenlegit használom, addig is számítok. Egyszer úgyis le kell cserélnem és a legjobb módja az ügyfél megtartásának, ha végig elégedett a termékkel.

Sok gyártóval kerültem már közelebbi kapcsolatba, de csak azok adják meg azt az érzést, hogy te vásárlóként a pénztártól való távozás után is számítasz, akiknek kevés mobiljuk van egyszerre a piacon (pl: Apple, Google, stb).

(#39485) Quqesz válasza killzone1987 (#39483) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Keresd meggyi kollegát a G3 topikban, ő vágja a témát.

Stauff
Nem is értem az LG-t..1 évvel ezelött a toppon volt, most meg hoppon frissítés terén. Vszínű fő prioritást kapott az eladás, a support elcsúszott, de egy termék ciklusa ennél komplikáltabb.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#39486) killzone1987 válasza Quqesz (#39485) üzenetére


killzone1987
senior tag

Oké! :)
Köszi

(#39487) kovaszoskeny válasza kovaszoskeny (#39478) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Ja igen még egy dolog..:
Jogosultság rw-r-r?

Abe due dembella

(#39488) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok,hol érdemes venni ilyen telefont,ahol az ár is reális és a garancia is komoly ?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#39489) kovaszoskeny válasza laleeee (#39488) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

már nemigen van ilyen-
Hivatalos nagy közismert helyek pl mediam,stb már nem forgalmazzák maradnak a sufni gsm boltok azok meg orosz rulette.

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#39490) Reinkz válasza kovaszoskeny (#39487) üzenetére


Reinkz
senior tag

linuxból ered a dolog, jogokra vonatkozik:

r-read (olvasás),
w-write (írás),
x-executable (futtatás) jogot jelent

tulajdonos User | csoport felhasználó Group | mindenki más Others
rwx | rwx | rwx

[ Szerkesztve ]

(#39491) Quqesz válasza laleeee (#39488) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mobilcornerben még múltkor láttam és sztem MM-ben is akadhat....emag, mail.hu,smartshop,mobilker,

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#39492) killzone1987 válasza kovaszoskeny (#39487) üzenetére


killzone1987
senior tag

Ha ez nekem jött volna,akkor persze,
rw-r-r a jogosultság...
Íme:

De próbáltam már rw-rw-rw is

(#39493) laleeee


laleeee
őstag

Azt hallottam még hogy szuper telefon ez,de egy kicsit defektes,sok elromlik belőlük. Ezért kérdeztem a garanciát is . Mi ebből az igaz ?

(#39494) kovaszoskeny válasza Reinkz (#39490) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

ez most hogyan miért nekem mi? :D én vágom a kolléágának írtam nézzen rá jók e a jogok a megfelelő működéshez.

(#39492) killzone1987

Bocs nem neked én se a v10 kamerás srácnak ment volna.

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#39495) killzone1987 válasza kovaszoskeny (#39494) üzenetére


killzone1987
senior tag

Passzolom. :D
Azthittem nekem írod :D
Csak nem az én nick nevemre válaszolva :D
De amint említettem,mindkét joggal próbáltam...
Ugyan az az eredmény... :(

Te amúgy nem értel a systemui.apk ikon mókoláshoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#39496) Quqesz válasza laleeee (#39493) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sok telefon lett bootlopos, de ha van egy számlád imei számmal vagy garijegyed, akkor javítják 2 évig, tökmind1 melyik boltban vetted. Jó pár embernél beégett a kijelző is, de azt is cserélték.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#39497) Vikooo


Vikooo
addikt

Aki cserelt mar akksit a telefonban, mennyi ido utan cserelte? Mennyivel javult az uzemido?

[ Szerkesztve ]

(#39498) Reinkz válasza kovaszoskeny (#39494) üzenetére


Reinkz
senior tag

Jaj bocsánat azt hittem ez egy kérdés akart lenni és gondoltam válaszolok :D

[ Szerkesztve ]

(#39499) laleeee válasza Quqesz (#39496) üzenetére


laleeee
őstag

Az ips kijelző is be tud égni ? Azt hittem hogy csak az amoled

(#39500) kovaszoskeny válasza ToomyC (#39476) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Megvan...Xposed-et uninstaláld (Az uninstaller zippel)

Abe due dembella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.