Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) tirszin válasza ToniSoprano (#31050) üzenetére


tirszin
senior tag

Primitív, áteresztő-stabilizátoros töltővel lehetne kb. 60x feltölteni róla.
Egy rendes, kapcsolóüzeművel majd 200x, mert a G4 akkuja nem 12V-os. (Gondolom, csak 3.6V-os.)

A SOT időknél nagyon nem mindegy még, mennyi mellette a készenléti idő, ki-hogyan használja!
Nekem csak 1-2 óra!!! SOT tud lenni, de 2-3 naponta töltöm.
Azt mondom, adott felhasználónál amíg egy telefon némi tartalékkal kibír egy napot, tök mindegy mennyi SOT-ot tud.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#31052) atike


atike
nagyúr

Sziasztok!

Ha befrissült a készülék 6.0-ra van arra hivatalos megoldás, hogy visszaálljon 5.1-re...? Vagy onnantól kezdve nincs visszaút (max buherával)?

(#31053) Aryon87 válasza atike (#31052) üzenetére


Aryon87
félisten

Osszefoglaloban megtalalod ra a valaszt. Adatmentes erosen ajanlott a muvelet elott.
Buheramentes, 15perc idot igenyel a folyamat

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31054) atike válasza Aryon87 (#31053) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor én vagyok bamba - hol van benne ilyen...? :B

(#31055) #86973952 válasza atike (#31054) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az összefoglaló alján vannak a linkek a letöltésekkel meg a flashről.

(#31056) atike válasza #86973952 (#31055) üzenetére


atike
nagyúr

Ja, hogy a Letöltendő részben ez is benne van... :DDD Azt nem nyitottam meg - köszi az infót... :)

(#31057) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

hallo. nem ugy volt, hogy jön valami update 24-én? :(

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#31058) #86973952 válasza pappkarcsi (#31057) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a kanadai időpont volt.

(#31059) Stauffenberg válasza Laca0 (#31049) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ki vette azért a telefonját, hogy a SOT időket nézegesse?"

Ne csináljuk ezt se, akinek nem tart ki a nap végéig, azt igenis érdekli, hogy mennyi hozható ki belőle. Ha odadurrantok neki, nekem sem bírja ki amíg hazaérek. De az esetek többségében irodai körülmények között szolgál, ahol nap közben jó ha beleteszek 1,5 óra kijelzőidőt, így a munka utáni tevékenységeimhez is bőven marad szufla.

De ne legyünk szemellenzősök: Más mobilok tudnak hozni 6-7 óra kijelzőidőt mindenféle kikapcsolgatós, letiltós trükközés nélkül is, esetleg fingatósabb használattal 4-5 órákat, ami nálunk már az óvatosabb felhasználással érhető csak el.

A G4-et nem az üzemideje miatt szeretjük.

(#31060) Tutu7030 válasza bghistvan (#31045) üzenetére


Tutu7030
veterán

Majdnem pont egy éves. Most a hónap végén (talán szombaton?) lesz egy éves.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31061) Nagytoll válasza Tutu7030 (#31060) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Még garanciával adtad be vagy az már lejárt?

(#31062) bghistvan válasza Tutu7030 (#31060) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,és a felhasználói szokásaid mit tükröztek ez idő alatt? Pl kikapcsoltad éjszakára,folyamatos szinkron ment mindig? Ya meg az érdekelne még milyen rendszer volt fenn? nekem gyári szűz 5.1 és folyamatos szinkron éjszakára mindig kikapcsolom csak viszonyításképpen kérdem.

(#31063) Aryon87


Aryon87
félisten

Erdekes hogy tobbetek lekapcsol mindent ejszaka. Nalam nonstop megy minden letezo bizbasz..
Smart connect lenemitja a telot 23-10ig, csak rezeg. Igaz nalam alszanakbis ejjel, igy a telefon is neman elvan a toltessel :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31064) bghistvan válasza Aryon87 (#31063) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én még a buta telefonjaim is kikapcsoltam éjszakára amióta egyáltalán mobilhasználóvá váltam,ezt is ugyanúgy kikapcsolom,ha valaki elakar érni éjjel,arra ott a vezetékes........,szerintem egy készülék élettartamát sokkal kitolja,meg elvégre ahogy kikapcsolod a pc-t is éjjelre,nem árt pihenni a mobilnak se,attól függetlenül hogy nincs benne mozgó alkatrész.

(#31065) atike válasza bghistvan (#31064) üzenetére


atike
nagyúr

Az órádból is kiveszed az elemet estére...? :F :P ;] A PC - mobil párhuzam itt azért nem annyira állja meg a helyét, de a telefonnak nem csak az akksi miatt lehet jó egy kikapcsolás.

Amúgy másik oldalról megközelítve meg nagyon is jó kikapcsolni estére a mobilt... Kis magánélet sem árt néha... :DDD

(#31066) TeeJay válasza Stauffenberg (#31047) üzenetére


TeeJay
félisten

chrome böngészés meg olvasás mellett a facebook/messenger/viber használat az semmi?
nem fotózok nem játszok nem mobilnetezek nem szinkronizálok csak böngészőben olvasom pl a PH fórumot meg face-en végignézem mi újság, messengeren meg viberen meg írok ismerősöknek elég sokat

megérteném hogy leszólnak ha csak a háttérképet nézném a telefonon és sosem nyúlnék hozzá
de használom... nekem 7óra felett simán kijött erre meg valaki leírja hogy ne vicceljek már... hát nem viccelek annyi kijön és nekem tökéletes más meg merítse le 3óra alatt majd viszi a powerbankot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31067) SharpSA válasza Stauffenberg (#31059) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ezért lett nekem egy Ulefone Power munkára. Sebességben szinte ugyanaz, mint a G4. Nem játszok telefonon, viszont egymás mellé raktam a két készüléket és egyszerre nyomkodtam ugyanazokat mindkettőn. Néhol volt talán fél másodperccel sem lemaradva a Power. A kamera természetesen gyengébb, de elfogadható és a 6050-es akkuval 2 nap minimum 8 óra SOT-tal normál használattal (kb. bő 10% egy óra, de folyamatosan használva 15 óra SOT símán megvan). Jó kis masina, na és az ára az meg vicc... :)
Ha meg olyan helyre megyek, ahol jó képeket is készítenék, akkor a G4 jön velem. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31068) bghistvan válasza atike (#31065) üzenetére


bghistvan
senior tag

nem hordok órát

(#31069) Aryon87 válasza bghistvan (#31064) üzenetére


Aryon87
félisten

Es ha neadjisten pont ejjel keresnenek valami rossz hirrel?
Persze ne tortenjen ilyen, de nah..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31070) bghistvan válasza Aryon87 (#31069) üzenetére


bghistvan
senior tag

:W

"ve-ze-té-kes te-le-fon"

:U

(#31071) Aryon87 válasza bghistvan (#31070) üzenetére


Aryon87
félisten

En kerek elnezest, nem tudtam hogy van olyanod is :D
Ebben az esetben mar mas a helyzet..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31072) bghistvan válasza Aryon87 (#31071) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,írtam az előbb......
Pontosan arra akartam célozni az előbbiekben,hogy szerintem egy készülék élettartamát jelentősen befolyásolja ha éjszakára ki van kapcsolva,nem csak az akkumulátor szempontjából....

(#31073) Stauffenberg válasza TeeJay (#31066) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"nem fotózok nem játszok nem mobilnetezek nem szinkronizálok"

Mások meg használják ezeket. A nagy átlag. Nem értem miért tart még most is a hiszti. Szerintem már legalább húsz fórumozó megmondta neked, hogy ők bizony jobban igénybe veszik a telefont, mint te. Nem tudom ezen mit nem lehet elfogadni.

A legtöbben nem azért vásárolnak drága flagship mobilt, hogy aztán ne használják ki amit tud.

De egyébként még most sem mutattál screenshotot az akku statisztikáról. Ne gyere megint azzal, hogy lehazugozlak, mert nem, csak hát tudod, megígérted.

(#31074) Tutu7030 válasza bghistvan (#31062) üzenetére


Tutu7030
veterán

Dehogy kapcsolom ki éjszakára. Maximum hetente egyszer újraindítom. 6.0 volt rajta. Folyamatos szinkron (gmail), viber, mobilnet.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31075) bghistvan


bghistvan
senior tag

Screenshot :

[link]

:C

[ Szerkesztve ]

(#31076) bghistvan válasza bghistvan (#31075) üzenetére


bghistvan
senior tag

Na mindegy ,egy kicsit beleszerkesztettem paint-el ,de vmiért nem jeleníti meg,pedig jól mutat :C

(#31077) vigyori78 válasza bghistvan (#31075) üzenetére


vigyori78
őstag

Én is szoktam unatkozni :D

(#31078) bghistvan válasza vigyori78 (#31077) üzenetére


bghistvan
senior tag

:DD

Én csak lőttem egy screenshot-ot a képernyőidőről ,majd egy paint-el beleszerkesztettem :))

Na ezt jelenítette meg így ;] de azért kér érte .....

(#31079) racerx válasza bghistvan (#31064) üzenetére


racerx
őstag

Én meg megszoktam, hogy minden telefonomat mindig felrakom éjszakára, ha 80% on van az akku, ha 20-on. Lesz..om, hogy így esetleg jobban elhasználódik az akku, vagy egyéb baja lesz (nem lesz). Szinkronizációt meg egyebeket kapcsolgasson a tököm állandóan, max a wifi be ha itthon vagyok, meg GPS ha kell vmihez.

(#31080) bghistvan válasza racerx (#31079) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én nem írtam olyat hogy szinkron ki-be :N

Csak azt hogy éjszaka nem csak én alszom hanem a telefon is,de persze igazad van ,van aki leszarja,van aki nem,de lényegtelen,mert csak arra voltam kíváncsi hogy a fentebb említett készülék ami közel 1 éves korában került a szervízbe ki volt-e kapcsolva éjszakára vagy nem ? Mindezt azért mert valamelyest tükrözi az üzemórák számát a folytonos bekapcsolt állapotában,így gondolom ha esetleg valaki úgy használja a készüléket mint ahogyan én :) ,akkor talán van arra némi esély hogy ugyanazon probléma egy kicsit később jön elő....,de az is lehet hogy nincs semmi összefüggés ,ez csak az én gondolatmenetem.

(#31081) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na egy hét török nyaralás alatt jól elmaradtam. Történt vmi? A teló jól teljesített, sok fotó/videó készült vele. Párszor izzott is rendesen.
Viszont tény :alma meg szarszung buzulás volt rendesen a hotelban. Alig láttam mást. Az alma már tényleg néptelefonnak számított ott(volksiphone).....szánalmas volt. Legalább a pincér srácnak htc-je volt, vele jóban is voltunk.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#31082) Aryon87 válasza Quqesz (#31081) üzenetére


Aryon87
félisten

Szokasos szentharomsagon kivul semmi uj tema, ami ujdonsag, elso idei gyartasu telo is bootloops lett, ami mar egyszer volt bent ugyanez miatt.

Kepek johetnek a fotos topicba

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31083) racerx válasza bghistvan (#31080) üzenetére


racerx
őstag

Jó, csak volt itt valami szinkron ki be is , arra reagáltam, csal 1 hozzászólásban :). Sztem semmit se segít ha kikapcsolod , ez olyan hogy tervezik mondjuk 5 évre (bár a mai tervezett elevulás világában, pláne a telóknál kituggya :) ), s ha éjjel nappal meneted, meg pörgeted a procit, melegíted, lecsökken az élettartama mondjuk 3 hónappal. Na és, ugyse használod addig míg tervezik, tökmindegy az a +- 3 hónap. Fogyasztói társadalom ugye. (SSD nél volt olyan a kezdeteknél, hogy ilyen meg olyan trükkökkel lehet óvni, a használati idejét kitolni, de aztán rájöttek, hogy tökmindegy, ha normálisan kezeli az oprendszer akkor is elmegy normál használattal 10 évet)

(#31084) Quqesz válasza Aryon87 (#31082) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi! Tolom majd :)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#31085) Tybike81 válasza Quqesz (#31084) üzenetére


Tybike81
őstag

Miért van az hogy van térerőm, hív valaki és csak smst kapok hogy hívtak de csörgés nem volt? Ez már a 4 alkalom volt :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31086) Stauffenberg válasza Tybike81 (#31085) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én arra tippelnék, hogy szolgáltatói hiba, nem tudott időben lemászni a 4G-ről, hogy fogadni tudd a hívást.

(#31087) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Sziasztok egy dual LTE új tulajdonosa vagyok és sajnos a 32 GB memóriám betelt van valamilyen használható jó tanácsotok a memória felszabadítására (a fotók és ami alkalmazás lehetséges az már az sd kártyára ment és dolgozik ) egyszerűen nem enged több alkalmazást telepíteni kevés tárhely miatt :((( Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

(#31088) mouzrr válasza ikarasz (#31087) üzenetére


mouzrr
őstag

Ccleaner nevű app. Duplikációk, régen letöltött fájlok, alkalmazás cache törlése.

[ Szerkesztve ]

(#31089) Aryon87 válasza mouzrr (#31088) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem ajanlom. Tobb kart tesz, mint hasznot.. Tapasztalat.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31090) mouzrr válasza Aryon87 (#31089) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha egy bizonyos alkalmazast rengetegszer ugyan arra használsz(pl facebookban ugyan azokat a kepeket nezegeted) akkor igen,de par hetente megeri uriteni pl. Egy youtube cache-t. Nekem a reddit app naponta uriti magat automatikusan,mivel nem nezem ujra a mar megtekintett posztokat,igy rengeteg tarhelyet megtakaritva.

(#31091) Aryon87 válasza mouzrr (#31090) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam ilyen meg sose volt hogy duplikaltan lassak valamit.
Regen az Xperia SP-n hasznaltam ezt a ccleanert, meg is vokt bolondulva tole a telefon. Lassulas, fagyas volt jellemzo. Amint toroltem, megszuntek ezek, legalabbis ritkult, az mas kerdes, hogy a rendszere is szar volt :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31092) mouzrr válasza Aryon87 (#31091) üzenetére


mouzrr
őstag

Mar en se használom, csak manualisan hosszabb művelet:DD. Meg rengetegszer nem is kell erre hagyatkozni mert mindig van 5-10 giga szabad helyem, pedig nincs is SD kartyam. :)

(#31093) Aryon87 válasza mouzrr (#31092) üzenetére


Aryon87
félisten

Igaz G5, de temaugyileg tokmindegy.
Nekem van boven cucc a telon, megis bovelkedek tarhellyel:

[kép]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31094) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Vettem törökbe egy "Beats" márkáju(alias kamu) bt fejhallgatót. Kint rádugtam madzagon a telóra és gyalázatosan xar volt. Fogtam és feltöltöttem az akkuját és most a gyári sennheizert akarom kukázni(kábeles 407-es), mert azóta bt-n sokkal jobb hangképet ad ez a kamu, mint az igazi,pedig az is jó! Bexarok...egy baja van csak:magas hangerőn feltolt basszussal a bal berezonál(bár ezt egy senni füles is tudja, hiába vettem az MM-ben jópénzért).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#31095) Tybike81 válasza Stauffenberg (#31086) üzenetére


Tybike81
őstag

De mobilnet nem is volt kapcsolva, mert wifin voltam, vagy az nem számít? Na most akkor átváltok 3G-re és kipróbálom úgy egy darabig...

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31096) ToniSoprano válasza mouzrr (#31092) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem tudom hogy tudott betelni, szerintem lehetnek a belső terhelyen még képek videók azt át kéne mozgatni a SD-re,vagy ha offline térképeket használsz lehet véletlenül a belsőbe mentődtek, át kéne tenni SD-re.
De további lehetőségek:
1. Alkalmazások áthelyezése SD-re, főleg a játékok foglalnak sok helyet pl. Beállítások- > Tárhely USB-> Belső tárhely -> alkalmazások -> egy alkalmazás kiválasztása -> felhasznált tárhely csere. Ezt nem minden alkalmazás engedi de a játékok pl. RR3 igen.
2. Beállítások- > Tárhely USB (erről jó lenne ha feltennél egy képernyőt a fórumra) -> Gyorsítótárazott adatokra kattintás és törlés (itt sok a szemét pl. telepítés után egy csomó szemét marad)

(#31097) Vikooo válasza Tybike81 (#31095) üzenetére


Vikooo
addikt

Az nem szamit. Nincs Mo -on VoLTE, ergo 4G -n nincs hanghivas. Ha 4G -n log a telefonod (akkor is ezt teheti ha nincs bekapcsolva a mobilneted) es hivast inditasz vagy fogadsz, elotte visszalep az egyel kisebb, elerheto halozatra.

Ha nagyon tomve van az adott cellaban a 3G/HSPA es telefonalsz, sokszor a mobiladatot is kikapcsolja a hivas ideje alatt.

(#31098) Tybike81 válasza Vikooo (#31097) üzenetére


Tybike81
őstag

De a lényeg akkor nem a készülékkel van a baj, hanem tuti a hálózat szarakodik?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31099) Vikooo válasza Tybike81 (#31098) üzenetére


Vikooo
addikt

Ezt nemtudom neked igy megmondani.

(#31100) Stauffenberg válasza Tybike81 (#31098) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak tippelni tudunk. Nálam is volt már ilyen, éppen a kezemben volt a telefon, elment a 4G térerőm (ott, ahol tökéletes szokott lenni), majd nagy nehezen átváltott 3G-re, de akkor rögtön kaptam egy SMS-t nem fogadott hívásról.

De ez más mobilommal is megesett. Szolgáltatói hiba, nem tudott kellően gyorsan átadni hanghívásra alkalmas hálózatra. Egyébként ezért szokott az lenni, hogy olykor viszonylag sokat kell várni arra, hogy egyáltalán elkezdjen kicsöngeni, amikor hívsz valakit, a fogadónál lassan áll át 3G/2G hálózatra. Ha ez túl lassú, akkor meghiúsul a kapcsolás.

De hangsúlyozzuk: Ez csak tipp, okozhatja más is a hibát. Nekem az első G4-em volt olyan, hogy szerette eldobni a hálózatot és nem csatlakozott vissza csak újraindításra, azt kicserélte nekem az LG és azóta semmi gondom ezen a téren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.