Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Nagytoll válasza Tybike81 (#30900) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Tudom, hogy csak magyar régiósokra van ez a "promóció", hogy javítják az alaplapot, de azért bepróbálkoztam :D. Most múlt 1 éves a napokban. Dobozon TM3 van, amiről fogalmam sincs mi, de portugál garipapír van hozzá. S/N 505.

(#30902) zetecR válasza oba (#30888) üzenetére


zetecR
addikt

Pont így gondolom én is.
Ha valakinek bootloop-os lesz a telója, nem kezdi el túrni a netet, regelni a ph-ra és beírni, hogy jaj.
Gondolom a nem ph-sok körében ugyanez az arány, mert mi mit csinálnák a telónkkal, amit mások nem? ;)

(#30903) zetecR válasza sszemtelen (#30886) üzenetére


zetecR
addikt

Dánke.

(#30904) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Szerintetek mennyiért menne el alkatrésznek egy teljesen tégla telefon, ahol még bootloop sincs? :D

(#30905) cenzor válasza bghistvan (#30898) üzenetére


cenzor
tag

Nekem 1 hónapja van szervizben a telefonom bootloop problémával. Én ezt nem nevezném "azonnali" megoldásnak. Értem, hogy most sok a bootloopos telefon és lassabban haladnak, de ez egy kicsit kezd sok lenni. Azt is elhiszem, hogy az összes többi gyártónál is bele lehet futni ilyesmibe, de valahogy ez sem nyújt vigaszt :)

(#30906) Tybike81 válasza cenzor (#30905) üzenetére


Tybike81
őstag

Tiszta hülye az LG, most meg vállalják az EU-s telóra a szavatosságot...
Nem tudom mitől függ, de mikor vásároltam 3 hete akkor még az ellenkezőjét mondták!
A fene se érti őket. Mellékelem a chat-ről a print screent :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30907) ToniSoprano válasza Nagytoll (#30904) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha van magyar Áfas számla es EU modell, akkor 2 év kötelező szavatosság miatt az EU ban kötelező javítani, mert gyártási/tervezési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#30908) Kennan


Kennan
újonc

Két hónapja vettem a G4-et, sajnos szervizben van lassan két hete. A mikrofonnal voltak problémák. A javítási idő 1-5 hét, amitől finoman szólva sem voltam elragadtatva.

Korábban egy töltést követően előfordult, hogy reggel a telefon kikapcsolt állapotban volt és nem reagált semmire. Végül az aksi kivétele, majd újbóli behelyezése segített orvosolni a problémát. Mit gondoltok ez lehetett a bootloop előjele? Meg voltam elégedve a telefonnal, ár-érték arányt tekintve a legjobb vételnek tűnt, de a sokasodó problémák miatt gondolkodom rajta, hogy amint visszajön a szervizből eladom majd.

(#30909) Nagytoll válasza ToniSoprano (#30907) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Szervízben elküldtek a bolthoz ahol vettem, mondván, ha szerencsém van, ott tudnak majd csinálni valami szavatossági idő miatt, de ők nem javítják ingyen. Most már igazából mindegy, úgyis költözöm.

[ Szerkesztve ]

(#30910) snorbi82 válasza Kennan (#30908) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szolgáltatós a tiéd? Mert ha igen, akkor nem az LG szervíz a hibás...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#30911) ToniSoprano válasza Nagytoll (#30909) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hol vetted, milyen típus? ÁFA számlát kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#30912) cenzor válasza Kennan (#30908) üzenetére


cenzor
tag

Én is azon gondolkozok most, hogy ha visszajön a szervizből, akkor cserélem valami másra. Sajnos ötletem sincs milyen másik mobillal lehetne kiváltani, hiszen gyakorlatilag tökéletes a készülék. Egyedül ez a fránya bootloop, ami probléma vele kapcsolatosan. Viszont ezt meg nehezen viselem, hogy 6 hónapig van telefonom, utána több, mint 1 hónapig nincs.

(#30913) oba válasza cenzor (#30912) üzenetére


oba
addikt

Ebben az árban akár új akár használt piacot nézzük szerintem nincs jobb vétel most mint a G4. Talán a Note4 van ugyanilyen jó (de nem jobb) de az lehet, hogy kicsivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#30914) Laca0 válasza cenzor (#30912) üzenetére


Laca0
addikt

Viszont kérheted a garanciális idő meghosszabbítását erre az időre. Ezt automatikusan kellene adniuk, de gyakorlatilag mindenhol "elfelejtik". Jogszabály kötelezi rá. Tehát ha 1 hónapig szervízben van, akkor 1 hónappal meg kell, hogy hosszabbítsák a garanciális időszakot.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#30915) Nagytoll válasza ToniSoprano (#30911) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Előző pár hozzászólásomban mindent leírtam, de akkor itt van még egyszer. Mobilkereskedés.hu-s vétel, tavaly júliusi, számla van(valahol), de ezt a szervizben is mondtam, válasznak annyit kaptam, hogy keressem fel a gsm boltot ahol vettem, mert szürkeimportos a készülék. EU, H815

[ Szerkesztve ]

(#30916) #16514048 válasza Tybike81 (#30906) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez mondjuk érdekes. :U Kíváncsi vagyok a szervízben mit mondanának, ha mutatnád nekik ezt a beszélgetést.

Mindenesetre ha az enyém bootloop-os lesz, akkor ezek után én is chatelgetek velük majd mielőtt beviszem.

[ Szerkesztve ]

(#30917) Tybike81 válasza #16514048 (#30916) üzenetére


Tybike81
őstag

Minek? Itt a beszélgetés, kinyomtatod, és az orruk alá dugod... és kész

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30918) mouzrr


mouzrr
őstag

Mitől lehet az, hogy ha bedugom a töltőt csak percekkel később kezdi el tolteni a telefont?

(#30919) ToniSoprano válasza #16514048 (#30916) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azt honnan lehet tudni, hogy milyen régiós a készülék, a bolt azt mondta ők csak Európába szánt termékeket forgalmaznak, a típus 818P dual, ismeri a B20-at. 2016 februári gyártás, akkor elvileg kisebb az esélye a bootloop hibának?
Egyébként LGD a kijelző, ez hajlamos a beégesre? Remélem nem lesz baja, mert jó telefon lenne.

[ Szerkesztve ]

(#30920) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Leadtam a telefont a szervizbe. Mobilkeres számlával. Várom, hogy mi lesz, mert nagyon nézegette az imeit, és azt mondta, hogy majd le kell kérdeznie, hogy európia forgalmazású e a készülék, mert csak akkor csinálják meg ők. Mutattam neki a dobozon az sws kódot, de azt mondta, hogy ők nem azt nézik. 5-8 napot mondott a javításra.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30921) #86973952 válasza Kennan (#30908) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom fogyóban az alkatrész. Meg ha már hardveres gond, akkor lehet az alaplapot is cserélik. Főleg, ha a kikapcsolós/nem reagálós dolgot is jelezted.

[ Szerkesztve ]

(#30922) gidion90


gidion90
tag

szeretnék segítséget kérni, ohgy egy éjszaka alatt átlagban mennyit csökken az akku idő, illetve mennyire melegedik a telefon? Note 4 jobb választás tőle vagy lg g5-be érdemesebb befektetni? Kamera meg az akksi a fontos igazából nekem! köszönöm :))

(#30923) jimmedly válasza ToniSoprano (#30919) üzenetére


jimmedly
senior tag

Egyáltalán dual simes G4 lett már bootlopos? Nem emlékszem itt a topicban...

(#30924) takacsbotond válasza gidion90 (#30922) üzenetére


takacsbotond
őstag

Szia! Ha ki van kapcsolva a gps nekem 4-5%-ot merül kb egy éjszaka alatt wifire kapcsolva. Elég gyorsan merül a telefon, de más problémám nincs vele, a kamerája nagyon jó!
Ha lenne elég pénzem, én biztos, hogy egy S7-et vennék most. Vagy nagyobb telefonok között még az LG V10 is tetszik.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30925) sszemtelen válasza gidion90 (#30922) üzenetére


sszemtelen
őstag

Bekapcsolt hely, BT, és WiFi-vel 2%. Android 6.0 alatt a Doze remek szolgálatot tesz! :)

(#30926) ToniSoprano válasza jimmedly (#30923) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez jó hír lene. Mondjuk ami zavar, hogy pl. Hosszabb Zenehallgatás után kikapcsolt kijelzőnél melegszik a teló, meg pl. Chrome böngésző használata esetén is, ez normális? (Nem tűz forró de érezhetően melegebb a felső része.)

(#30927) Laca0 válasza gidion90 (#30922) üzenetére


Laca0
addikt

Én estére lekapcsolom a wifit, de a gps megy mindig. 2-3% a merülés.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#30928) Nagytoll válasza gidion90 (#30922) üzenetére


Nagytoll
senior tag

A napokban pont ezt teszteltem, lemerítettem 15%-ra és éjfél és reggel 10 között nem merült semmit, sőt 15%-ról felkúszott 16%-ra, ez valószínűleg a feszültség ingadozás miatt. Ez lollipoppal és a hozzá való genesys rommal. Ja és wifi meg minden kikapcsolt állapotban volt.

(#30929) gidion90 válasza takacsbotond (#30924) üzenetére


gidion90
tag

Köszönöm mindenkinek! :) Melegedést tapasztaltok ilyen nyári időben? Illetve az akksi gyorsan merülése mit takar? kb 4-5 óra kijelzőidő megvan mobilnettel? Sony z3-mam volt és az picit etalon nekem! De előtte G3-mam és lg-t megszerettem kamera miatt meg ergonómia, design miatt :)

(#30930) gidion90


gidion90
tag

Jut eszembe, itt mivel még műanyag keretről van szó, mennyire anyaghibás a G3hoz épest, ahol random repedt a kijelző körüli keret? :/ Ezért szemezek még az lg g5-tel, az csak full fém, csak dráááága még :S

(#30931) Nagytoll válasza gidion90 (#30929) üzenetére


Nagytoll
senior tag

4-5 óra, hát olyat itt nem igen fogsz látni, csak ha valami mágus vagy :U
Nekem egy semmittevős délután 100-ról 0-ra merülős ciklusban wifin, 0-50% brightness között youtube, chrome, twitter hármassal is maximum 4 óra sotom volt, néha-néha talán 4,2h, de az a max.
Nyilván ha közben rátöltesz akkor ki lehet hozni 8-10 óra sotot is a mérőóra szerint ;]

[ Szerkesztve ]

(#30932) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Na megjött a 2db üvegfólia amit rendeltem, noname 900Ft volt összesen, de teljesen jó hungarocell csomagban van, és a kivágás is jónak tűnik, 2,5D-s.
Mondjuk most már értelmetlen felraknom őket. :(

(#30933) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

818P dualos készülékem van, 6.0-ra frissítettem azóta eléggé melegszik a készülék pl. böngészésnél chrome-mal, gyári böngészővel (opera minivel viszont semmit sem melegszik) , vagy zenehallgatás során is play zenével 5.1-nél korábban ezt nem tapasztaltam. Beszéltem a LG szervizzel, azt mondták ha nagyon kell visszateszik az 5.1-et érdemes lehet megcsináltatni?

De lehet már túlságosan parázok a beégés, ilyesmi miatt. Ti milyen zenelejátszót használtok? (A gyári zene elég rossz minőségűnek tűnik.)

[ Szerkesztve ]

(#30934) Nagytoll válasza ToniSoprano (#30933) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Chrome az hajlamos fűteni, régebben emlékszem majd eldobtam a telefont amikor html5 videólejátszóban néztem videókat chromeon keresztül. Szerintem egy 6.0->5.1 miatt ne vidd szervízbe, ha nagyon idegesít magadnak is könnyen meg lehet csinálni, több leírás is van a topic összefoglalóban.

(#30935) SharpSA válasza ToniSoprano (#30933) üzenetére


SharpSA
veterán

És a szokásos kérdés: csináltál teljes alaphelyzetbe állítást a frissítés után? Mert erősen javasolt és utána valószínűleg minden rendben lesz... de ha mégsem, még mindig ott van az 5.1

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30936) ToniSoprano válasza SharpSA (#30935) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk OTA-n frissítettem, de csináltam előtte, utána is hard resetet. De utána LGbridge-n keresztül csináltam egy újratelepítést is 6.0-ra. A böngészős melegedés opera minivel meg lett oldva, ott gyakorlatilag nem melegszik semmit, max youtube-nál. (A zenelejátszó melegedés idegesített, de a musixmatch tele lett szórva reklámmal, lehet amiatt terhelte a procit, a gyári zenelejátszóval nem melegszik és egy másik fülessel nem is olyan rossz az.) Bp-en lakom, azt mondták 30 perc alatt megcsinálják a visszatelepítést és ha lenne valami probléma akkor nem lehet probléma a garanciával.

Igazán mintha 6.0-val jobb lenne az üzemidő, de mintha kicsit akadozóbb a görgetés pl. Google play-ben és pár appban + a gyári böngészőben és mintha jobban melegedne a telefon. Ami érthetetlen hogy 6.0-n Real Racing 3-nál a sima Chrome böngészés mintha jobban melegítené a telót pl. 10-20 perc RR3 játék után inkább csak kellemesen langyos meleg a teló semmi extrém.

Használható teljesen a 6.0 csak tényleg a hibajavítós 6.0.1 jöhetne, 5.1 kicsit nekem valahogy jobban egybe volt, főleg a görgetés simábbnak tűnt. A szervizben sem tudtak egyelőre semmit, hogy a 6.0.1 mikor jön.

Egyébként baromi jó a teló mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#30937) FerNandor


FerNandor
őstag

En visszamentem v10e-re. Sokkal szimpibb, mint a v20d

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#30938) ToniSoprano válasza FerNandor (#30937) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Te miben érzel különbséget, előnyt, miben jobb a v10e?

[ Szerkesztve ]

(#30939) Reinkz válasza ToniSoprano (#30938) üzenetére


Reinkz
senior tag

nekem is "melegedett" a v20d, valójában a mobilnet szívta az aksit, sokkal jobban merültem is, én ezért mentem vissza v10e-re, áldom is az eget mert mert azon filóztam hogy várjak-e egy frissítést vagy downgrade, és mivel azóta nem jött újabb.., még jó hogy vissza raktam.

de ez 6.0 már nem is érdekel de 7.0-ra kapják össze magukat((:

[ Szerkesztve ]

(#30940) FerNandor válasza ToniSoprano (#30938) üzenetére


FerNandor
őstag

Nekem a v20d alatt este kb 10%-ot merult a semmire. Tegnap visszaraktam a 10e-t, este levettem a toltorol es bo 9 ora utan 99%-on volt. Nincsenek ezek a sz@r engedelyezesek vegre.
Most a google play szolgaltatas se eszik annyira (eddig legalabbis biztos) mintha lett volna meg 1-2 dolog, ami most nem jut eszembe, de amugy osszessegeben szerintem kiforrottabb a 10e.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#30941) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
ezt a fóliát néztem ki ezt megéri vagy olcsóbban esetleg ugyan ennyiért van jobb választás is?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30942) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Hogyan tudom beállítani, hogy a Chrome legyen az alapértelmezett böngésző, és ne a gyári? :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30943) gidion90 válasza Nagytoll (#30931) üzenetére


gidion90
tag

Köszönöm szépen! ☺ :))

(#30944) oba válasza FerNandor (#30937) üzenetére


oba
addikt

Mennyire bonyolult a downgrade?

(#30945) nünüke1975 válasza takacsbotond (#30942) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Alkalmazásokba meg keresed a gyárit.Ott van hogy alapértelmezés törlése.Ennyi.Ha legközelebb megnyitsz egy honlapot ott rákérdez melyikkel akarod megnyitni ott rámész a chrome-ra és rámész hogy mindig.

[ Szerkesztve ]

(#30946) FerNandor válasza oba (#30944) üzenetére


FerNandor
őstag

Leiras alapjan megcsinalod. Bo fel ora, plusz a szukseges driverek felrakasa, mondjukbakkornosszesen 50 perc. Lg backuppal lemented, ami kell. Aztan lg up progival kb 5-10 perc a ROM felrakasa. Aztan a biztonsag kedveert egy factory reset a telefon beallitasok menujebol, majd ha ez is kesz, mehet fel lg backuppal a lementett file es ennyi. Osszefoglaloban mindem benne van szepen. Lg up programot meg keress vissza picit es megtalalod, egyik nap linkeltek nekem, a google drive-osat szedd le, az biztosan jo.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#30947) oba válasza FerNandor (#30946) üzenetére


oba
addikt

thx, majd meglesem :) backup nem fontos, szóval az a rész ki is marad nálam :)

(#30948) takacsbotond válasza nünüke1975 (#30945) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30949) SharpSA válasza ToniSoprano (#30936) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha volt hard reset, akkor nincs mit tenni. Mióta használod a 6.0-át?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30950) ToniSoprano válasza SharpSA (#30949) üzenetére


ToniSoprano
addikt

kb. 7-9 napja, nem rossz, használható azért, a chrome, gyári böngésző alatti melegedés (még videók nélkül is) dolog fura, nem emlékszem 5.1 alatt lett volna ennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.