Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Tybike81 válasza 70hook (#13546) üzenetére


Tybike81
őstag

Nekem is jobban melegedik, olyan mintha beragadna valami program, vagy esetleg még a chrome csinálja?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#13552) eladogeppc válasza Quqesz (#13543) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hali Qu !

6.0 miben különbözik?
Mivel én evvel kezdem az életet itt, nem látok olyan sok különbséget. A Ram info-t azt látom. Más esetleg ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#13553) Vikooo válasza zombinyul (#13548) üzenetére


Vikooo
addikt

Hat magatol adatot nem lattam eltunni vagy ha megis az brutal szektorhiba vagy az egesz kartya kuka.
Megbizonyosodtal rola, hogy tenyleg atkerult a memoria kartyara az adat?
En az elso FR soran formaztam a kartyat, elfelejtettem kivenni.
Tedd be a kartyat egy sd olvasoba es PC -n allitsd vissza az eltunt adatokat.

(#13554) Lxa


Lxa
csendes tag

Sziasztok!

Úgy tűnik - mivel a V10 sokkal drágább, mint a G4 és kapni sem nagyon lehet - a G4 lesz a befutó. Z1-et váltana, munka-telefonnak kell, telefonálni, levelezni, sürgős esetben dokumentumokat olvasni, böngészni, zenét hallgatni, stb., dual sim nem kell.

Kérdésem, hogy hol érdemes ma Budapesten ilyet venni áfá-s számlával? Tényleg mindegy, hogy szürkeimportos-e, mindet szervizelik itthon? Úgy látom 120-tól 190-ig elég nagy a szórás...

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13555) Stauffenberg válasza Lxa (#13554) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a legtöbbet ismételt kérdés itt.

Mindegy hol veszed, csak rendes számla legyen róla. Tartozékok felsorolása az összefoglalóban, azokat is ellenőrizheted.

(#13556) fodin válasza Peter.70 (#13549) üzenetére


fodin
tag

A gyári tárcsázó nem, de pl. az Exdialer igen. Skinezhető, jól testreszabható.

(#13557) Peter.70 válasza fodin (#13556) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm :)

Akkor marad a dw contacts pro:)

(#13558) Jumbozorz válasza leslien (#13387) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Meg is vettem. Hálás vagyok, hogy jelezted. Szép napot! A legjobb launcher, amit valaha használtam.

(#13559) Lxa válasza Stauffenberg (#13555) üzenetére


Lxa
csendes tag

Köszi és bocs az ismétlésért

(#13560) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom a társasághoz, hétfő este óta én is G4 tulaj vagyok.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#13561) Quqesz válasza eladogeppc (#13552) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igazából több minden: a ram infó, a néma üzemmód megléte,az aksi optimalizálásnál a programok kezelése(akku statnál van,optimalizálás), a jogok megadása melyik app mihez férhet hozzá(ez néha bosszantó pl usb csatlakozásnál mindég rákérdez). Sztem is kicsit jobban pörgeti a procit(melegebb a teló, mint g2 esetében lolin). Jobb lett az aksi idő kb 1 órával. A többi belső,nem látványos változás. Amúgy a furó programokat most a fejlesztői menüben megtalálod,itt lehet kilődözni(kb felcserélték az alkalmazás/futó appok menüvel)

Zsombe
Üdv a klubban!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13562) 70hook válasza zombinyul (#13547) üzenetére


70hook
csendes tag

20b

(#13563) 70hook válasza Tybike81 (#13551) üzenetére


70hook
csendes tag

Én a chromet letiltottam egyből, CM Browsert használok.

(#13564) Peti N95 válasza zombinyul (#13548) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Szia. Ez a telefon el van átkozva, ne szívj vele tovább, átveszem egy huszasért! :K :DDD
Viccet félre téve nekem is volt olyan, mikor rendesen eltávolítva a kártyát, eltüntek róla adatok. Lehet (a Z2-ből nehéz kivenni a kis résen) visszanyomtam egy pillanatra, és máris eltábolítás nélkül vettem ki!
Azóta kikapcsolom, biztos ami biztos!

Más. Néma módot hogyan lehet a G4-re csinálni? Tehát hogy ne is rezegjen, és nem úgy, hogy a rezgő csúszkáját lehúzom...

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#13565) Quqesz válasza Peti N95 (#13564) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Beáll/hang/ne zavarjon/első menüben rakd a teljes némításra. Hangerő gomb teljes letekerésénél nem adja fel?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13566) Peti N95 válasza Quqesz (#13565) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Nincs is benne ilyen. A hangerő gombra sem jön elő :F

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#13567) Peter.70


Peter.70
őstag

Ezzel már tudom a hívásokat én is rögziteni ;] :C

(#13568) Peter.70 válasza Quqesz (#13565) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez a menü hol van 5.1 lollipopp alatt? :)

Bocsi a dupláért :)

[ Szerkesztve ]

(#13569) hoor-kah


hoor-kah
csendes tag

Sziasztok!

a Tárhely menüről tudna valaki egy screenshotot berakni ? Kíváncsi vagyok van-e (és ha igen, hogyan) partícionálva a belső tárhelye.

Köszi !

(#13570) Jumbozorz válasza hoor-kah (#13569) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Erre gondoltál?Ha nem, szívesen csinálok másikat.
6.0 V20b

[ Szerkesztve ]

(#13571) ztoldy válasza Peti N95 (#13566) üzenetére


ztoldy
senior tag

Android 5.x-ben nincs teljesen néma mód. Xposed framework-höz van egy true silent mode nevű modul, amivel ezt ki lehet küszöbölni, d enálam nem működik G4 alatt sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#13572) hard74 válasza ztoldy (#13571) üzenetére


hard74
senior tag

Nálam csont nélkül megy a true silent mode.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#13573) ztoldy válasza hard74 (#13572) üzenetére


ztoldy
senior tag

Na, ez érdekes. XDA-n se tudták megmondani mi lehet a probléma, hogy nálam nem megy. Lehet ütközik valamilyen másik modullal, akkor. Milyen modulokat használsz még mellette, mert akkor ami nálad aktív azt nem kapcsolnám ki addig?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#13574) Peter.70 válasza ztoldy (#13571) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm szépen :)

(#13575) hard74 válasza ztoldy (#13573) üzenetére


hard74
senior tag

Gravitybox, greenify, youtube background, youtube adaway fut még mellette.
http://www.dropbox.com/s/1cw7umghvycvuew/2015-12-09%2009.55.05.png?dl=0

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#13576) hoor-kah válasza Jumbozorz (#13570) üzenetére


hoor-kah
csendes tag

Szia, köszönöm szépen, ilyesmire gondoltam igen. Ebben az 1,93 GB-ban benne van a system is ? Vagy az egy másik menüpont alatt/partíción van ? Kicsit kifejtve a kérésemet, arra lennék kíváncsi, hogy a system partíción mennyi hely van még programok telepítésére, mert most Xiaomi Mi2S-en belefutottunk a családdal (több Mi2S-en is) abba a szituba, hogy nem tudjuk frissíteni a meglévő programjainakt, mert egyszerűen elfogyott a hely... Egy másik kérdés ugyanakkor, hogy a G4 enged-e SD kártyára teleoíteni/mozgatni programokat/adatokat ?

(#13577) ztoldy válasza hoor-kah (#13576) üzenetére


ztoldy
senior tag

Az biztos, hogy elfogyott a hely? Ismerősnél sony telefonnál játszotta el rendszeresen a rendszer, hogy volt hely, de folyton kiírta, hogy nem tudja frissíteni a programokat, mert nincs hely.
Root után meg lehet oldani minden android rendszeren az sd-re áthelyezést, mentést stb.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#13578) hard74 válasza ztoldy (#13573) üzenetére


hard74
senior tag

Még annyit hozzátennék, hogy én is csak az elixír vidget csengőmód kapcsolójával tudom életre kelteni a néma nódot

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#13579) Jumbozorz válasza hoor-kah (#13576) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia,

Láthatod, hogy az összes felhasználható területem 22.70Gb. A telefonom belső memóriája 32Gb. A kettő különbsége az a méret, melyet a rendszer/android foglal el. A képen látható felhasznált 1.93Gb a szoftver által(6.0) alapból telepített alkalmazások(telefon,üzenet,ui..stb)+ az általam telepített alkalmazások+stb(csatoltam képet) teszik ki. Tehát szabad felhasználásra 22.70Gb területem van, hogy telepítsek szabadon választott applikációkat vagy éppen frissítsem azokat. Nem hiszem, hogy a G4-nél hasonló tárhely problémába ütköznél, mint a Xiaomi Mi2s esetében.
A másik kérdésedre a válaszom: Jelenleg az általam telepített alkalmazásoknál nincs az a menüpont, hogy "SD kártyára helyezés"(de cáfolja meg valaki, ha nincs igazam, ebben annyira nincsen tapasztalatom). Viszont a 6.0 már szabadabban kezeli a belső sd kártya dolgot, mint a 4.4. Például egy nem gyári fájlkezelő 4.4-en nem tudott törölni semmit a belső tárhyelről, viszont a 6.0 az adott engedély megadása után már tud. Lehetséges, hogy az SD kártyára helyezés csak root+pl.: link2SD programmal lehetséges(de ezt is cáfolja meg valaki, ha nincs igazam)

(#13580) ztoldy válasza hard74 (#13578) üzenetére


ztoldy
senior tag

ok, nem ment modultiltással se, úgyhogy valószínű az lesz a megoldás, amit írsz

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#13581) mivan80 válasza zombinyul (#13548) üzenetére


mivan80
aktív tag

zombinyul:

Nem tudom valami antivírus szoftvert futtatsz-e a telefonodon?

Mert ez a rengeteg eltűnés, meg fura produkció akár még egy aktív vírus, vagy megkergült vírusirtó eredménye is lehet...

Ha van rajta biztonsági szoftver (antivírus, lopásgátló), legközelebb frissítés előtt iktasd ki, töröld le.
De most egy scannelést végeznék a helyedben legalább 2 különböző appal (külön külön futtatva, és persze telepítve, hogy nehogy összeakadjanak)...

A másik lehetőség, hogy a memkarid krepált be, és ez minden nyavaja forrása, azt is scannelném hibák után kutatva, esetleg adatok mentése után újraformáznám...

Pár napja nálam is frissült Bridge-n keresztül a rendszer v20a-ra.
Többen írjátok, hogy a v20b jobb, kiforrottabb.

Kerestem hozzá letöltési linket itt a fórumban, de nem találtam (lehet elbénáztam), viszont találtam ebben az XDA-s topicban:
[STOCK][Latest!] H815 20B Images + KDZ + Flashables (system+boot+modem+bootloader)

Azon belül is itt:
Also, KDZ + all stock images for 20B are available here.
CODEFIRE DIRECTORY

Szóval Ő lenne az: H81520B_00.kdz

Köszi a segítséget, nem szeretném téglásítani a telót...

[ Szerkesztve ]

(#13582) MartOOn válasza mivan80 (#13581) üzenetére


MartOOn
addikt

Nem tom hova tuntek a linkek de kb 3x is be lett ide linkelve a 20b. Eltuntek. Lehet zombinyul jart erre is... :P
Az lesz az. LGUP + 10perc es kesz.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#13583) mivan80 válasza MartOOn (#13582) üzenetére


mivan80
aktív tag

Köszi szépen! :DDD

(#13584) Quqesz válasza mivan80 (#13581) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha a bridge csak a v20A-t jelezte neked,akkor az ugyan az mint a kdz v20B.

PetiN95
Melyik van fent 5.1 v 6.0???csak a 6.0-ban van benne. Beáll/hang és értesítés/ne zavarjon (bekapcsolod)/ hangok és rezgések/teljes(nem az előnyben részesített) és ezzel néma üzemmód lesz...viszont csak itt lehet bekapcsolni a néma üzemmódot!!! Hangerő gombal hang v rezgés állítható.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13585) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Fejlemény a telefonom ügyében:

Most már biztos, hogy cserélik. Jobban mondva egy csereutalványt adnak, amivel elmegyek a Telekomhoz és megvehetem újra. Az ügyintéző szerint viszont még meg kell várni, míg az elbírálással foglalkozó osztályon lepecsételik, meg aláírják, ez pár nap.

Ha szerencsém van péntek, ha nincs szerencsém, akkor jövő hét (amivel egyébként kerek egy hónapra jön ki a kálvária).

Ez csak azért nagyon király, mert karácsony előtti napokban vagyunk és még akció is van a készülékre. Mikor máskor fogyna el teljesen a készlet, ha nem most... Szóval őszintén bízom benne, hogy megszívom majd és nem tudnak újév előtt adni új G4-et.

Majd inkább beváltom egy Galaxy S6-ra... :(( Na nem, csak viccelek! :D

(#13586) Technoman válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


Technoman
őstag

Csak egy ötlet (segítségképpen) Mi lenne, ha neten megrendelnéd személyes átvétellel (hisz' -ahogy mondod- újból meg kell vásárolnod)? Elméletileg 72 óráig félre kell nekik tenni. Aztán a "megvételnél" jó az orruk alá tennéd a cserepapírt.

(#13587) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

A leírás alapján kezdtem el csinálni a root-ot. A parancsablakba beírom az ott leírtakat, de nem történik semmi. Telenor-os készülékkel is működnie kéne, gondolom.

(#13588) SharpSA válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


SharpSA
veterán

Teremtsd magadnak pozitívan, azzal jobban jársz. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#13589) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Fekete bőr hátlapja nincs senkinek, mely eladó lenne?

Köszönöm

(#13590) Peter.70 válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


Peter.70
őstag

vagy egy Iphone 6-ra :DDD

(#13591) DonMaster válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


DonMaster
addikt

T-mobile -nál hol látod te akciósan?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#13592) hard74 válasza Zaji (#13587) üzenetére


hard74
senior tag

A 11.lépésnél pontosan azt írtad be ami a kicsomagolt rootolt system img. neve?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#13593) mivan80 válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


mivan80
aktív tag

A végén még talán egy kicsit nyersz is a dolgon, mert gondolom a levásárolható összeg lesz az utalványon, így a vásárlás után, a kedvező ár miatt még némi lóvéd is maradhat. :))

+1 (#13586) Technoman ötletére, én is így csinálnám. :K

(#13584) Quqesz:

Hogy érted azt, hogy Bridge alatt a v20a ugyanaz mint LG Uppal a V20b?

[ Szerkesztve ]

(#13594) Zaji válasza hard74 (#13592) üzenetére


Zaji
őstag

Igen, system a neve. Ezt írtam be.

(#13595) Peti N95 válasza Quqesz (#13584) üzenetére


Peti N95
aktív tag

5.1 van rajta

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#13596) Aryon87 válasza Quqesz (#13584) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem nem ugyanaz.
Mind2 volt nekem, igaz KDZ-vel, de az infóban mindkettő eseténél a rendes írása volt (pl V20A/V20B-EUR-XX)
És kis mértékben van is különbség a kettő között. V20A-nál nálam forrósodott a telefon az első napokban, míg a 20B estében csak első alkalommal mikor frissített.
Készenlétben az előbbi fogyasztott, mert az Android rendszer első helyen volt, utána jött a kijelző.
Valamint nálam a csengőhangoknál is van különbség a 2 rendszer közt, előbbinél halk volt, utóbbinál már a megszokott hangerőn szólalt meg a híváskor.
Csak hogy a legfontosabbakat kiemeljem. De jelzem, KDZ frissítés esetében volt ez. Bridge változatnál nem tudom mi a helyzet.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#13597) Technoman válasza mivan80 (#13593) üzenetére


Technoman
őstag

Nem tudom , hogy mi most a pontos szabály -gyaníthatóan minden maradt a régiben-, de régebben, ha te akciósan vettél egy TV-t és időközben felment az ára, egy ilyen cserepapíros szituban -ha te elfogadtad a vacsiúj TV-t, téged, mint vevőt kár nem érhetett (azaz a különbözetet a boltos/képviselet benyelte), természetesen ez fordítva is igaz volt. Ilyenkor, jó magyar szokás szerint a módi az volt: hogy pénz vissza, elállok a cserétől (a törvényi kötelezettség jogán), majd utána, a számlán szereplő végösszeggel röhögve kifizetem az így már olcsóbb, akciós TV árát és még maradt pénzem 100 gombóc fagyira is (a '90-es évek rablóvilága)

Az hogy most jelenleg, hogy preferálja egy multi az ilyen esetet, nem tudható.
(a minap pld az Auchan-ban kicsit vastagabban fogott a pénztárosnő tolla, a vevőszolgálaton a különbözet dupláját fizették vissza)

(#13598) belan


belan
addikt

Hello lg flex 2 van .es5.0.1van rajta fel akkarom frissíteni es azt irja hogy Nincs regisztrálva a készülék mi ez hiba?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#13599) #29810560 válasza Stauffenberg (#13585) üzenetére


#29810560
törölt tag

"elbírálással foglalkozó osztályon lepecsételik"

A XXI. században, amikor már digitális aláírás és érintésmentes fizetés van. Lepecsételik!? :U

... ez az ország már sosem változik!? :W

[ Szerkesztve ]

(#13600) Aryon87 válasza #29810560 (#13599) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem tudtad? Ez az ország 50 évvel le van maradva :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.