Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) REXIS válasza Stauffenberg (#13338) üzenetére


REXIS
tag

Én szívesen segítek, átnézem a lapot és írok privátot. Már engem is kezd érdekelni, mi az oka annak, hogy ennyi ideig a szervizben tartják...

Tapasztalatok a mályvacukros szoftverrel kapcsolatban:
Nem változott túl sok dolog, de ami igen, az csak pozitív irányba :) Az alkalmazásváltónál ha bezárok egy appot, mostantól egy pillanat alatt kimegy oldalra, nem kell annyit várni mint 5.1 alatt. A háttere is sokkal szebb lett, a korábbi szürkeség helyett már az eredeti kezdőképernyő háttér van ott is. A kamera app kb ugyanaz, csak a "Kézi" (ebben nem vagyok biztos) mód át lett nevezve "Manuális"-ra. Akksiban nem tapasztaltam túl nagy változást, talán később többet tudok mondani róla. Az appok is gyorsabban indulnak, mint a korábbi rendszerrel, az animációk szebbek, folyamatosabbak, több van belőlük. Aki eddig hezitált, nyugodtan rakja fel, LGUP programmal hihetetlen gyorsan és egyszerűen megy, nem lehet semmit elrontani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13352) zombinyul válasza Tutu7030 (#13330) üzenetére


zombinyul
addikt

En csak nemreg alltam at ra (miota 6.0 van a telefonomon, es az alap bongeszo sz*rakodik), de inkabb le is szokok rola. Durvan lenyirja az uzemidot, ami azert nem mindegy... Sajnalom, mert alapjabaveve baromira tetszik.

Trol: megnezem masik bongeszovel mit tud. Szerintem nalam ott van a kutya elasva. Mivel en 99%-ban bongeszesre hasznalom a telefont, uzemido tekintetebe kulcskerdes a bongeszo. Masikkal szerintem jelentosen jobban fogja birni a telefon, es meglesz a javulas 5.1-hez kepest.

S e t h: koszi a tippet, az UC-t kiprobalom (bar WP-n nagyon nem jott be)! Hatha.

htc07: nem loghat a placcon folyton a zsebembe a powerbank... Hazafele okes, de melo kozbe szivas. Neha-neha meg belefer, de ne legyen mar mindennapos... Azert ennyire nem vagyok hardcore user.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#13353) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

Múlthéten hétfőn rendeltem egy barna bőr G4-et a mobilkereskedes.hu-ról, viszont azóta még nem küldték. Csütörtökön felhívtam őket megkérdezni, hogy mikorra várható, azt mondták, hogy valószínűleg csak jövőhéten (vagyis ezen a héten) érkezik.
Viszint most láttam, hogy emag-on 150 000Ft a barna bőr és adnak mellé egy 15 000Ft-os vásárlási utalványt (ma éjfélig).
A kérdésem, hogy szerintetek megéri várni a mobilkereskedes.hu-ra vagy rendeljem meg emagról?

(#13354) Quqesz válasza Petroimro (#13353) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha jól számolom kb ugyan ott vagy......döntsd el,kb ugyan azt tudja a két hely...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13355) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Sziasztok.Quick circle tokról vélemények ? Gyári lg-t mellőzném az ára miatt.Van hasonló nillkin ami bőr és ez az egyik fő szempont amiért tetszik.Valaki használ ilyresmit ?

(#13356) andrys83 válasza ruzsabazsa (#13355) üzenetére


andrys83
aktív tag

Szia!Media martktban "meglepően olcsó"! g3ra 13ért tudtam szerezni gyárit.a g4re már lehet ora témákat is letölteni szerintem nagyon jo a gyárival.minden működik faszán.ha nem az nfc-s kell akkor 9ért van.üdv

(#13357) ruzsabazsa válasza andrys83 (#13356) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Igen de a nillkin pont 5-6 lenne.

(#13358) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Sziasztok!
Letezik mar g4 re bootloader nyitas nelkuli megoldas rom flashre?
CM et szeretnem felrakni.

(#13359) aladab


aladab
tag

A kijelzőidő max. 2 óra pár napja, amióta a 6.0 van fent ay eddigi 3,5-4 helyett. Mi a lényege akkor az egésznek? Akárhogyan használom, merül mint a nyavalya. :/ Esetleg valaki rájött már a megoldásra? A messenger fogyaszt a kijelző után a legtöbbet, de ez eddig is így volt.

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#13360) aladab


aladab
tag

A kijelzőidő max. 2 óra pár napja, amióta a 6.0 van fent az eddigi 3,5-4 helyett. Mi a lényege akkor az egésznek? Akárhogyan használom, merül mint a nyavalya. :/ Esetleg valaki rájött már a megoldásra? A messenger fogyaszt a kijelző után a legtöbbet, de ez eddig is így volt.

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#13361) Stauffenberg válasza RAYBOMB (#13358) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha a gyári kernelt nem érintő ROM-ot akarsz felrakni, azt most is lehet BL nyitás nélkül, de a kernel megbolygatásához mindenképpen kelleni fog a BL kinyitása.

CyanogenMod-hoz kell a BL nyitás.

(#13362) andrys83 válasza ruzsabazsa (#13357) üzenetére


andrys83
aktív tag

Az lehet.én a gyári híve vagyok.meg szerintem az a legszebb rá!De mindenki maga tudja!üdv

(#13363) andrys83 válasza aladab (#13360) üzenetére


andrys83
aktív tag

nekem is zabálja az akkut!Az android rendszer aktiválja a gpst. a 6.0ba! probáld meg kikapcsolni ha nem használod!A giroszkópra van rágerjedve minden ha nem nyúlsz a készülékhez akkor helyezi mély alvásba.

(#13364) leslien válasza Stauffenberg (#13348) üzenetére


leslien
nagyúr

egy vmi jó is van benne mire nálad lesz addigra android 6.0.1
fogod telepíteni és nem kell sz@rakodni a 6.0 al... :DDD
vicc tényleg....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13365) gatto_


gatto_
senior tag

Aki 6.0-val nyomul nem tapasztalta, hogy lassabb lett a töltés?. Nekem azelőtt másfél-két óra alatt feltöltött, most meg 4 óráig szenved.

(#13366) smidipeti1 válasza ruzsabazsa (#13355) üzenetére


smidipeti1
tag

Én kb.5napja használok QC tokot nagy megelégedéssel, utángyártott ugyan de nagyon jó a minősége kB. 1.800 Ft volt az ebay ról .Előző G3 -on gyári QC volt, egy vagyonért vettem (13k)ez simán hozza a minőségét

(#13367) Aryon87 válasza gatto_ (#13365) üzenetére


Aryon87
félisten

Nálam 1 órán belül feltölti. 5.1-en, és most 6.0-án is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#13368) SharpSA válasza aladab (#13360) üzenetére


SharpSA
veterán

Üresen raktad fel a 6.0-t vagy az előző rendszerre?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#13369) Quqesz válasza aladab (#13360) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Factory reset volt már? Ha nem uccu neki.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13370) aladab


aladab
tag

5.1 gyárira raktam fel, elötte utána factory reset. :S

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#13371) laca71


laca71
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/g4/help/relock-bootloader-lg-g4-h815eu-t3264744

Érdekesség.....

(#13372) Sn00k


Sn00k
veterán

Hogy tudom ugy ujra inditani, ha beragadt valami a hatterben , azt orvosolja? Powergomb + hangfel gomb?

3njoy the Lif3

(#13373) REXIS


REXIS
tag

Egész jól teszi a dolgát az OIS, nálam néha több másodpercet is megfog. Ilyesmi képeknél viszont a lencse tisztaságára nagyon kell figyelni, mert ha egy kis szennyeződés is van rajta, a lámpafény helyén csúnya paca lesz. Képfeltöltésre milyen oldalt ajánlotok a Drive-on kívül? Az imgur láthatóan tömörít, ront a kép minőségén.

(#13374) Sn00k válasza REXIS (#13373) üzenetére


Sn00k
veterán

Pl: kephost
A keped , pedig nem semmi alkotas lett :K megneznem teljes meretben is!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#13375) zack válasza laca71 (#13371) üzenetére


zack
nagyúr

Több dolog is sántít a videóban. :U

1. Mihez van csatlakoztatva a telefon másik vége?
2. Miért custom kábelt használ?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13376) gatto_ válasza gatto_ (#13365) üzenetére


gatto_
senior tag

Megoldódott a töltés problémám. Vettem egy hosszabb kábelt, hogy kényelmesebb legyen töltés közben is használni a telefont, ami eddig 5.1-en faszán működött. 6.0-án belassult. Most vissza dugtam a gyárit, és tölti mint állat. Fura....

(#13377) REXIS válasza Sn00k (#13374) üzenetére


REXIS
tag

Ide feltöltöttem pár jobban sikerült kép közé az előbbit is.
Aminél az Exif nem mond semmit, az Snapseeddel lett szerkesztve (sajnos jpg képből, sokszor elfelejtek DNG-re kapcsolni).

(#13378) Quqesz válasza gatto_ (#13376) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van ilyen,nekem volr ami csak a saját kábelével volt hajlandó tölteni. Nem volt vékonyabb a kábel?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13379) Stauffenberg válasza REXIS (#13377) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Flickr szerintem jobb, egyrészt jár 1 TB tárhely, másrészt meg rendes fotós közösségi oldal (mondanám még az 500px-et, amit jobban szeretek, de onnan nincs eredeti felbontásban megosztás).

(#13380) gatto_ válasza Quqesz (#13378) üzenetére


gatto_
senior tag

Minimálisan vékonyabb. Mindegy, ezzel együtt tudok élni. Max majd a gyárit használom ezentúl.

(#13381) ruzsabazsa válasza smidipeti1 (#13366) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Szia.Gyári vagy Nillkin ? Nillkin nekem a bőr miatt jön be és az akkufedelet le sem kell vennem ahhoz h belerakhassam :)

(#13382) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Srácok!

Rootolt 10C-n vagyok, hogyan tudok gyári visszaállítást csinálni, ugy hogy ne törlődjenek a képek, hangok, stb...és a root is megmaradjon?

(#13383) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hmmm érdekes dolog történt:be van kapcsolva a ne zavarjanak és az órán kívül nincs másnak prioritása,erre itt mellettem vertyog naptár értesítés miatt....pedig ott nincs pipa,csak én leszek pipa a végén...:D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#13384) siofok válasza RAYBOMB (#13382) üzenetére


siofok
őstag

Ez engem is érdekelne,pár napja kérdeztem is,hogy eltűnike a root,de nemtudják sajna,nekem sem érkezett válasz. :(

OnePlus nord 2t

(#13385) racerx válasza RAYBOMB (#13382) üzenetére


racerx
őstag

A root az emlékeim szerint a system particiót irja felül, a visszaállítás pedig a datát törlí, így szerintem megmarad a root. Viszont ha van root akkor ott a titanium backup, vagy a gyári lg backup , ami mindent lement. Aztán a biztonság kedvéért én még lementeném a külső + belső sd -t is a pcre.
De ha el is tünne a root, akkor pár perc visszarakni (lolira). Nem is értem a problémát.....

(#13386) Vikooo


Vikooo
addikt

Adtam megegy eselyt az Opera bongeszonek, hat 10 perc alatt 5% ot lezabalt az akksibol megelozve a kepernyo energiafelhasznalasat.
Maradok a Chrome -nal, nalam tokeletesen teszi a dolgat es az akkufelhasznalasa sem veszes (3/4 -e aa kijelzonek).

Mas: akinek rosszab az aktiv akkuideje (SoT) az lehet a sokkal agresszivebb automata fenyero miatt lehet, sokkal jobban megemeli a fenyerot mint 5.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#13387) leslien


leslien
nagyúr

Nova laucher prime 125 .- huf igen jól látod !!! :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13388) leslien válasza leslien (#13387) üzenetére


leslien
nagyúr

picit gyors voltam mert körbe írtam ...nova launcher prime... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13389) Luperator


Luperator
tag

Üdv!

Hülye kérdés, de ha power bankot veszek, jó ha 2.1 amperrel tölti az akkut a gyári 1.8 helyett? Valami olyan megoldást akarok hogy ha már ilyet kell használjak akkor nagyjából hasonló eredményt érjek el mintha hálózatról tölteném. Xiaomi 10000maH teljesítményűt néztem ki, azon csak egy 2.1 amperes usb van, a nagyobb változatán van 1 amperes is.

De ha itt tartunk ti milyet ajánlanátok? (6.0 nálam is fent van tegnap óta, egyelőre korai lenne valamit is mondani róla viszont a dead trigger 2 után ha sokat játszottam hajlamos kicsit akadni a rendszer, lehet a melegedés miatt, nem tudom nem értek hozzá)

(#13390) BigBlackDog válasza Luperator (#13389) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a power bank szabályozza a töltési áramot, hanem töltés vezérlő logika (ez a telefonban van). A power bank képes leadni 2.1 Ampert, de ha nem eszik annyit valami, akkor nem fogja akkora árammal terhelni. :) Legalábbis én még így tanultam.

[ Szerkesztve ]

(#13391) ToMmY_hun válasza Luperator (#13389) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

A PowerBank-re és minden energiaforrásra azt írják rá, hogy mekkora teljesítményt képes leadni. Rárakhatod a telefonodat egy 10 A-es és 5V-os töltőre is, nem okoz problémát mert a telefon töltésért felelős elektronikája csak a neki szükséges teljesítményt veszi fel. Az 1A-es PowerBank-kel lassabban fog tölteni, ez biztos. Én a Xiaomi PowerBank-et ajánlom, árban nehéz jobbat találni. A 10 0000 mAh verzióval 2,5-3x tudod feltölteni a telefont.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#13392) Vikooo válasza Luperator (#13389) üzenetére


Vikooo
addikt

230V 16A re is radugod a porszivot ami gondolom nem 3680W teljesitmenyu :)

(#13393) siofok válasza racerx (#13385) üzenetére


siofok
őstag

és a mmenüből érdemes resetelni,vagy a manuális gombkombinációs módszerrel?
Engem csak a lustaság tart vissza. :D

OnePlus nord 2t

(#13394) Jumbozorz válasza Luperator (#13389) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia,

Én ezt használom és tökéletesen elégedett vagyok. Én is a 2.1A-es aljzattal töltöm. 2-3x tölti fel a telefont. Van hozzá egy igényes tok és a power bank még elem lámpa is.

TP-link

(#13395) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Gondolkodok egy g4 vásárlásán mert lejárt a hűségem T nél. Next s csomagban vásárolnék. Milyen típushibái vannak a telefonnak??? Jelenleg g2 van de nagyon megutáltam. 3.kijelzőcsere lesz benne a sárgulás miatt, rossz a kamera stb. Előfordul ilyen a g4nél is?? Igazából lehet érdemes lenne megvárnom a január februárt hátha lejjeb megy az ára is?? Köszi előre is.

(#13396) MartOOn válasza Jumbozorz (#13394) üzenetére


MartOOn
addikt

Véleményem szeeint a xiaomi jobb választás, az más kérdés h semmit nem vennék emagrol. Nem bizok bennuk, eleg simlisek.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#13397) zombinyul válasza MartOOn (#13396) üzenetére


zombinyul
addikt

Itt ami tipushibanak mondhato, az a bor hatlap kopasa (gariban azonnal cserelik, es nem erint mindenkit, nekem az elso szerias, 5 honapos barna is kopasmentes, meg az 1 honapos fekete is), meg a muanyag keret (az egyetlen pontja a telefonnak amit gyulolok :D) konnyen karcolodasa. Szoval csak esztetikai hibak. Masrol nem tudok, abszolut megbizhato a cucc (kijelzo meg kamera pl. hibatlan, meg a G3 fele keret repedes sincs mar meg). Jelemlegi best buy vetele a kategoriajanak (Nexusokon kivul egyedul ez kapott hivatalos 6.0-at, gyonyoru kijelzo, egyik legjobb kamera, vajsima mukodes, eros multitasking, kb. tokeletes optimalizacio jellemzi).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#13398) gmatyi88 válasza zombinyul (#13397) üzenetére


gmatyi88
tag

Kamera lencse karcosodás??? G2 nél akkor is van ha nagyon vigyázok rá. Vagy g4 vagy htc m9 lesz. Htc mondjuk jobban tartja az árát az tuti.

(#13399) racerx válasza siofok (#13393) üzenetére


racerx
őstag

Mindegy..

(#13400) Quqesz válasza gmatyi88 (#13395) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia
Tipushiba talán a bőr hátlap kopása. Ezen kívül egy egy egyedi hiba még előfordult,de igazából nagy tipushiba nincsen. Kijelző még senkinél sem sárgult be,pedig fél évet már megélt a modell. Kamera lencsére eddig egy ember tudott karcot húzni,de nem lehet felpolírozni mint a G2 esetében. De házilag is cserélhető(2 csavar az egész,a hátlap meg levehető)
Htc is jó,bár túlárazott és nincsen rendszer smoothságban lemaradva a G4. Ráadásul htc-nek nincsen tudtommal hivatalos szervize,ahova egy magyar áfás/imei számlával beviheted gariba javíttatni(talán asszem a telemax csinálja a htc)...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.