Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) duvi válasza Aryes (#2100) üzenetére


duvi
nagyúr

Torrent letöltés közben megnéztem és a utorent volt a legnagyobb fogyasztó. De ennek így semmi értelme :( Egy torrent kliens csúcsra járat egy magot :F

Nagyon köszi az ötletelést! :R

[ Szerkesztve ]

(#2102) Aryes válasza duvi (#2101) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem az utorrent maga, hanem a magával hozott vírusok. ;] Viccen kívül, remélem, hogy nem a legújabbat használod, mert pár éve tele van vírussal meg egyéb rosszindulatú cuccokkal...

(#2103) consono válasza Aryes (#2102) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nem is vírussal, de mintha lett volna olyan verzió, ami bitcoin bányászattal örvendeztette meg a felhasználókat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2104) duvi válasza Aryes (#2102) üzenetére


duvi
nagyúr

Dehogy is. Ezer éves megbízható kliensem van eltéve. Csak azt használom. Steam letöltésnél ugyanúgy előjön a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2105) leslieke válasza duvi (#2104) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hardver hiba lesz az.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2106) duvi válasza leslieke (#2105) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor nagyon szomorú leszek :(

(#2107) leslieke válasza duvi (#2106) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikori a gép?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2108) consono válasza duvi (#2106) üzenetére


consono
nagyúr

Kellene egy keresztpróbát csinálni: bootolj be valami modern live linuxot, ami támogatja teljesen a gépedet és próbáld ki ott a letöltést. Ha hardveres a probléma, akkor ott is elő fog jönni, ha meg, nem, akkor örülünk :) Persze csak kicsit, mert akkor törhetjük tovább a fejünket, hogy mi lehet a baj...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2109) Aryes válasza consono (#2108) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem a Linux annyira alapvetően máshogy működik, hogy nem fog előjönni a hiba.
És mi van, ha maga a processzor ment tönkre, és eleve csak egy mag üzemel? :)

(#2110) consono válasza Aryes (#2109) üzenetére


consono
nagyúr

OK, máshogy működik, de ugyan az a hardver :) Én még olyant nem láttam, hogy egy mag meghal és utána egymagosként működik a proci, de hát nagy ez a világ :DD Szerintem ez szoftveres, lehet, hogy valami driver összeveszés van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2111) Aryes válasza consono (#2110) üzenetére


Aryes
nagyúr

Occam borotvájára tudok hivatkozni.
Vagy esetleg arra, hogy ha patadobogást hallasz, lóra gondolj, ne zebrára. :DDD

(#2112) s4tch


s4tch
veterán

Lassú letöltés anno nálam is fordult elő, akkor kábelt kellett cserélni. Mivel itt 2 vinyóra is lassú az írás, ezért annak kevés az esélye, hogy egyszerre két kábel is meghaljon.

Támogatom consono ötletét és másik oprendszer kipróbálását.

(#2113) leslieke válasza consono (#2108) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy Ubuntu ere ideális lehet...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2114) duvi válasza leslieke (#2107) üzenetére


duvi
nagyúr

Kb. 2 éve cseréltem lapot és procit. A VGA fél éves. Az SSD-k és vinyók vegyesek (kb.3 hónapostól 4 évesig), mert folyamatosan cserélgetem ezeket. Első körben újrahúzom a Win7-et és megnézem a szűz rendszerrel mit produkál a gép. Ha már itt is gond van, akkor lemezről indítok egy linuxot és megnézem azzal is. Ezzel tuti kizárható a szoftveres hiba. Most elutazunk, ezért jövő hétre marad az egész tortúra.

Mindenkinek nagyon köszönöm az ötletelést és a tanácsokat! :R

(#2115) leslieke válasza duvi (#2114) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A linux teszt 1 óra alatt megvan..szerintem azzal kezd.

Jó pihenést! Merre mentek?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2116) ABal válasza leslieke (#2115) üzenetére


ABal
őstag

Már nem hallotta a vonatfüttytől...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#2117) leslieke válasza ABal (#2116) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2118) duvi válasza leslieke (#2115) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi! Csak egy hosszú hétvége lesz Kőszegen :)

[ Szerkesztve ]

(#2119) Aryes válasza ABal (#2116) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#2120) Aryes válasza duvi (#2118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó hosszú ez a hétvége. :DDD

(#2121) consono válasza Aryes (#2120) üzenetére


consono
nagyúr

Váó, meg sem ismertelek :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2122) Aryes válasza consono (#2121) üzenetére


Aryes
nagyúr

:B

(#2123) leslieke válasza Aryes (#2120) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2124) duvi válasza Aryes (#2120) üzenetére


duvi
nagyúr

- Mostanában nagyon összejöttek a dolgok :((( Tipikusan, még "az ág is húz" minket :( A gép most a legkisebb bajunk.
- Gratula az új avatárodhoz! :C

(#2125) Aryes válasza duvi (#2124) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen! :B

(#2126) duvi


duvi
nagyúr

Na kérem szépen! Adtam egy esélyt a Win 10-nek az asztali gépen is. Előbb vagy utóbb úgyis váltanom kéne, mert lassan lejár a Win 7 támogatása is :( Első nekifutásra minden jónak tűnik, de kell még pár nap mire nagyjából összeáll a teljes rendszer. Lassulás, szaggatás nincs. Letöltés szépen elvan a háttérben. Persze ettől még úúútálom ezt a nyomi 10-et! Egy órán át mást se csináltam, mint kapcsolgattam ki a sok jelentő alkalmazást és próbáltam megértetni vele, hogy én vagyok a főnök :W

(#2127) Aryes válasza duvi (#2126) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát számomra is elkeserítő az a jövőkép, ahol rá leszek kényszerítve a win10 használatára. Inkompatibilitás, mindenféle irányítási lehetőség elvétele és elrejtése, rejtélyes, felderíthetetlen hibák...

(#2128) consono válasza Aryes (#2127) üzenetére


consono
nagyúr

Én ezekből a problémákból semmit nem éreztem, pedig már a preview verziót is használtam. Beton stabil, gyors, nincs inkompatibilitás sem hardver sem szoftver szinten (volt olyan még az elején, hogy wind 7-es drivert kellett feltenni valamihez, de az is működött), semmi. Mondjuk nekem a 8-8.1-el sem volt gondom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2129) duvi válasza consono (#2128) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy kérdés, mert úgy látom, hogy ti jóban vagytok "egymással" :) A frissítés ütemezést tényleg nem lehet úgy beállítani, mint a Win7-bél volt? Pl. csak értesítést kérek, de én döntöm el, hogy mit és mikor töltsön le és telepítsen? A jelenlegi beállítások nagyon fapadosak. Csak aktív időszakot adhatok meg, de ez is csak arra jó, hogy ebben az időszakban ne indítsa újra a gépet, ha leszedte az aktuális frissítést :( Haverom laposról játszik korlátlan mobilnettel. Na ő pl. agyvérzést kap az állandó és tervezhetetlen frissítések miatt, mert ilyenkor használhatatlanná válik a gépe.

Ez alapján takarítottam ki a jelentési kényszerét. Nem tudom, hogy ez mennyire aktuális még?

[ Szerkesztve ]

(#2130) consono válasza duvi (#2129) üzenetére


consono
nagyúr

Itt:
https://www.howtogeek.com/224471/how-to-prevent-windows-10-from-automatically-downloading-updates/

találsz pár tippet, hogy hogyan tudod jobban testreszabni a frissítések letöltését. Bevallom, nem próbáltam őket, de a metered connection beállítása nem tűnik vészesnek.
A linkelt leírásod szerintem ma is jó, ennél összeszedettebbe nem futottam még bele.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2131) leslieke válasza Aryes (#2127) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

& duvi:

Linux miért nem játszik?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2132) Aryes válasza leslieke (#2131) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mert szeretem a meglévő win7-emet! :DDD
Volt egy linuxos időszakom, vagy nyolc-tíz éve, évekig próbáltam megszeretni (asszem Ubuntu 7 volt az első, talán a 10-ig vagy 11-ig próbálgattam), de nem tudtam megszokni. :)
A Beryl ablakkezelőt nagyon szerettem, akkor hagytam abba a linuxozást, amikor megszűnt a beryl (beolvasztották a compizba, de az meg nekem nem jött be), felhúztam az orrom és töröltem az ext partíciót a gépről. :DDD
Amúgy jó barátok vagyunk, sokat tanultam vele, egy Puppy linux live cd mindig van kéznél, ha vmi gond van a gépemmel, sokszor kihúzott már a sz.rból.
Ha rá leszek kényszerítve a win10-re, lehet újra szétnézek a Linux háza táján.

[ Szerkesztve ]

(#2133) leslieke válasza Aryes (#2132) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha.

Érdemes körbe nézni, sokat fejlődött a Linux is.
Már játék is elég sok van rá, akinek az még fontos.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2134) duvi válasza consono (#2130) üzenetére


duvi
nagyúr

Hálás köszönet a linkért! Be is állítottam, hogy ne legyen autó install :) Különben fel nem foghatom, hogy ezt miért nem lehetett betenni a grafikus UI-ba :F

(#2131) leslieke
Mert elég sokat játszok még. Nekem is itt pihen egy naprakész Linux live cd, ha minden kötél szakad. Párszor nekifutottam de soha nem tudott meggyőzni. Ráadásul több useres a gépem (feleségemmel közösen használjuk) és ezt is figyelembe kel vennem. Ő még annyira sem szeretne váltani mint én :) Tudom, van boot menü és másik partíció, de még gyűjteni kell a motívációt :D Persze ha a Win 10-en múlik, akkor lehet, hogy jövőre már Linux fog futni a gépen ;]

[ Szerkesztve ]

(#2135) Aryes válasza leslieke (#2133) üzenetére


Aryes
nagyúr

A munkás laptopomon nincs játék, arra külön gép van, szóval ez nem szempont. Sőt, szinte csak nyílt forráskódú programot használok rajta, néhánynak van Linux verziója is. De van még egy vicces dolog, amit nem tudok megszokni a Linuxokban, a Windows cleartype betűk hiányát. :) Komolyan mondom, annyira zavarja a szemem így 15 év aktív Windows használat után, meg pl. a betűk mérete, az ablakok formája, stb, hogy egyszerűen nem jó a közérzetem Linux desktopon. Lehet nevetni. :DDD
Ha van olyan disztró, amelyik kielégíti ezt a perverziómat, ne tartsátok magatokban! :)
Különben csodálatos dolognak tartom a linuxot, úgy, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#2136) consono válasza Aryes (#2135) üzenetére


consono
nagyúr

No, ezt 100%-osan adom. Már ezer éve nem linuxoztam desktopon (szerveren persze más, ott ma már nem nagyon lehet kikerülni), de ezzel én is sokat szenvedtem. Sajnos a Windows fontjainak az átmásolása sem igazi megoldás, máshogy néz ki akkor is ...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2137) Aryes válasza consono (#2136) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hurrá, nem csak én vagyok bolond! :R :DDD

(#2138) duvi


duvi
nagyúr

Megjelent ABal kolléga új telója. Mikor rendeled meg? :D

(#2139) s4tch válasza duvi (#2138) üzenetére


s4tch
veterán

Bakker, ez nagyobb iPhone koppintás, mint az enyém :D Az ára nem tetszik, ezek egyre feljebb mennek, miközben a feature set kevésbé változik. Persze így sem rossz vétel, de már nem az a kihagyhatatlan valami, mint a one vagy a 3 voltak.

(#2140) duvi válasza s4tch (#2139) üzenetére


duvi
nagyúr

Megszerezték a vásárlók bizalmát és kinőtték magukat. Már ők is a felső ligában játszanak és ehhez igazítják az árakat. Náluk is elfogyott az első készlet, előrendelésben :)

(#2141) TomWexX válasza s4tch (#2139) üzenetére


TomWexX
addikt

Én megvárom a 6ost, mert ez a 3hoz képest nem nagy ugrás, nameg még mindig tökéletesen elégedett vagyok a 3assal, soha nem volt még ilyen jó telóm.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#2142) s4tch válasza TomWexX (#2141) üzenetére


s4tch
veterán

Az valóban egy kiemelkedően jó telefon, fölösleges cserélni.

(#2143) consono válasza s4tch (#2142) üzenetére


consono
nagyúr

Én mostanra már teljesen elvesztem, hogy egy hónap múlva mire cseréljem a cégeset :) Annyi jobbnál jobb telefon van már, hogy nem tudok választani...Huawei P10, P10+, LG G6, Samsung S8 (ez nem lesz, ilyen van az asszonynak, és bármennyire is jó telefon és utálom, de nem tudom megmondani miért), Sony Xperia XZ Premium... A végén tényleg iPhone 6s lesz...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2144) duvi válasza consono (#2143) üzenetére


duvi
nagyúr

A technikai paraméterek mellett fontos az impresszió is :K Lehet okos, ha nem tetszik, akkor úgysincs esélye. Annak ellenére, hogy nem az én választásom volt és ajándékba kaptam az S8-at, nekem nagyon bejön a dizájnja és egyből beleszerettem :K Gyönyörű, atomstabil, gyors, mindent tud, ami nekem fontos...

[ Szerkesztve ]

(#2145) consono válasza duvi (#2144) üzenetére


consono
nagyúr

Feleségem is így volt vele: meglátta, és onnantól kezdve semmilyen más telefonnak esélye sem volt. Nagyon szereti is. Én meg nem, de hát nem vagyunk egyformák :) Tényleg az a szörnyű, hogy ha megkérdezné valaki, hogy mi nem tetszik benne, nem tudnék mit mondani, mert szép, gyors, jó fényképeket készít, az akksi is bírja, de akkor sem érzem azt, hogy a következő két évre ezt szeretném... Simán lehet, hogy a mérete miatt, de pl. a P10 alig kisebb, ha egyáltalán, de ott nem érzem ezt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2146) duvi válasza consono (#2145) üzenetére


duvi
nagyúr

S8+ sem teszik? Kicsit nagyobb kijelző és aksi. Vagy pont, hogy kisebb telót szeretnél?

[ Szerkesztve ]

(#2147) consono válasza duvi (#2146) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, nagynak érzem az S8 is már... 5"-ról visszamentem egy éve 4.7"-re, úgy tűnik ez nekem az ideális. tudom, így meg nem sok alternatívám marad.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2148) duvi válasza consono (#2147) üzenetére


duvi
nagyúr

Uhh! 5" alatt már tényleg alig van élet :( Akkor az új szifon is nagy lesz neked.

(#2149) consono válasza duvi (#2148) üzenetére


consono
nagyúr

"Szerencsére" csak régi választható, sőt, még a 7-es sincs benne. Szóval kis szifon az választható, SE-is, 6S is :) Hát, majd kitalálom, van még egy hónapom ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2150) Aryes válasza consono (#2149) üzenetére


Aryes
nagyúr

Irigylem a gondjaidat. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.