Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) ivelegi


ivelegi
csendes tag

Sziasztok!

Először is búék mindenkinek!

Ezt próbálta már valaki?
http://www.needrom.com/download/purexperia-z2/
Ha igen, mi a véleményetek erről? Főleg azért tenném fel, mert 4.2.2-es android van alatta.

(#8652) jFox válasza ivelegi (#8651) üzenetére


jFox
őstag

Jó ROM. :K Nekem egy bajom volt vele, a DualSim kezelés. Nem híváskor kell kiválasztani, hogy melyik SIM-et akarod használni, hanem előtte kell átváltani a lehúzható értesítési sávon.. Ez egy kicsit nehézkes szerintem.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8653) ivelegi válasza jFox (#8652) üzenetére


ivelegi
csendes tag

Köszönöm válaszod. Akkor feltolom apa telefonjára, a dual simmel nem lesz gond.

(#8654) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nézelődtem egy kicsit az ebay-en, és elég olcsón van digitizer a telóhoz. [link]
Viszont a típus megjelölésnél van valami kód a teló neve mögött: GBGN, K0TG, stb.
Ez jelent valamit, vagy csak úgy ott van?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8655) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Szeretném feltenni ezt a romot, de a "megelőző intézkedéseknél" :-) ezt írja:

"in TWRP (2.6.3.0 recommended)
wipe> wipe data/factory reset
wipe> advanced wipe> check all except sdcard
"

Az én verzióm az itteni, 2.4.4.0, ebben nem látok a Wipe alatt Advanced wipe menüpontot. Létezik frissebb twrp a telefonhoz? Esetleg megoldható ezzel a verzióval is?

A másik kérdésem az lenne, hogy az átpartícionált telefon külső sd kártyája most telefonmemóriaként látszik, ez nem gond? Egy wipe-nál ennek tartalma nem sérülhet?

Köszi és üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8656) looser válasza looser (#8655) üzenetére


looser
addikt

Elnézést, csak átmásoltam a hsz-t a másik topicból, illett volna rákeresni. Ez elméletileg jó lesz?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8657) cappa72 válasza looser (#8655) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem nem kell semmi advanced.

Sőt , megnézve a telepítőt, benne van mindenféle wipe...

format("ext4", "EMMC", "/cache", "0");
format("ext4", "EMMC", "/data", "0");
format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "0");
show_progress(0.950000, 50);
ui_print("* Formatting system... *");
format("ext4", "EMMC", "/cache", "0");
format("ext4", "EMMC", "/data", "0");
format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "0");

Tehát kétszer is törli a szükséges partíciókat

.. sőt még a dalvik-ot is:
delete_recursive("/data/dalvik-cache");
(szerk.: mondjuk ha már formázta 2x a data-t, akkor még mindek a dalvikot is törölni az üres partícióról...)

Innentől elméletileg mindenféle wipe nélkül telepíthető. Elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8658) looser válasza cappa72 (#8657) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm! Azt még megkérdezném, hogy a talált 2.6.3.0 recovery img formátumban van, ezt az SP Flash Toolal a szokásos módon telepíthetem? Nagyon rég csináltam már. Szóval:

- betallózom az img-t a Download Agent-nél (itt nem gond, hogy alapból csak bin-t lehet választani? Szóval All files kell az img kiterjesztéshez?),

- betallózom a 'MT6589_Android_scatter_emmc.txt' filet,

- pipa a DA DL All with checksum elé

- Download

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8659) looser válasza looser (#8658) üzenetére


looser
addikt

Több félelmem van, mint tapasztalatom. MUT-tal feltettem :-)
Akkor már csak annyit kérdeznék, hogy elméletileg elég egy factory reset is és mehet a rom? Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8660) cappa72 válasza looser (#8659) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, szerintem simán úgy, ahogy mondtad.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8661) looser válasza cappa72 (#8660) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm! Most csaptam volna bele a dologba, de valamiért nem tudom lementeni a rendszert (Failed (twrp)). Ez van a logban:

E: Unable to mount '/emmc'

Ez az átpartícionálás miatt lehet?

szerk.: benéztem, van egy Storage:xxx nevű opció, ott át kell állítani sdcard-ra :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8662) cappa72 válasza looser (#8661) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, ez az átparticionálás miatt van.
A TWRP szokott nyavajogni ez miatt (emlékeim szerint a cwm nem), de nem kell vele foglalkozni, mert az a "belső SD".
És mivel átparticionálásra került, ezért ugye az nincs. Tehát valahol logikus, hogy nyavajog, ha már a TWRP-ben benne van, hogy csatolnia kéne.

Arra vigyázz, hogy a teljes átparticionálás (a CWM szkriptes) az nem szokott tetszeni a 4.2-es romok java részének!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8663) looser válasza cappa72 (#8662) üzenetére


looser
addikt

Húha! Ebből bootloop is lehet? Akkor még recoverybe vissza tudok menni és feltenni egy 4.1-es romot, ugye?

Mondjuk mi (vegyszer segítségével) a meteo***.apk-s átpartícionálást csináltuk, szóval ha minden igaz, maradt egy kis telefonmemória.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8664) cappa72 válasza looser (#8663) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ebből bootloop is lehet?
Igen, de... kicsi a valószinüsége, pont a lentebb írt háttér miatt.

MTKDroidTools-os mentésed van, ugye?

Akkor még recoverybe vissza tudok menni és feltenni egy 4.1-es romot, ugye?
Persze, természetesen. Recovery-be bootloop-os telefont is be lehet juttatni recovery-be, szóval semmi gáz.

Mondjuk mi (vegyszer segítségével) a meteo***.apk-s átpartícionálást csináltuk, szóval ha minden igaz, maradt egy kis telefonmemória.
Akkor minden ok lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8665) vegyszer válasza looser (#8663) üzenetére


vegyszer
addikt

Maradt sd. Tehát a 4.2 is mehet. Bátran.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8666) looser


looser
addikt

Srácok, nagy köszönet! Felment az AOSP 1.1 és remekül működik. MUT-tal nem mentettem, csak a friss recoveryt húztam fel vele (mert SPFT-nál nem voltam biztos a dologban) csak twrp mentést csináltam (boot, data, system). Plusz alkalmazásokat, sms-eket, névjegyeket, naptárbejegyzéseket a Super Backup nevű cumóval szoktam, illetve gépre kötve a Moborobo-val.

Egy valami tetszett a régi 4.1-es Cappa romban ami itt nincs (vagy nem találtam még meg): ha felülről lehúztam az értesítési sávot, ott egy sorban megjelentek a fő beállítás ikonok, balra-jobbra scrollozva, azt szerettem, rém egyszerű volt. Most csak egy négyszög alakú ikonra kattintva jönnek be kitöltve a képernyőt, szóval dupla klatty és kevésbé tetszik. Minden más szuper :-)

szerk.: apropó, a MIUI romadatbázisát ismeritek? Elképesztő, mennyi portot csináltak a romjukról...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8667) looser válasza looser (#8666) üzenetére


looser
addikt

Az elsötétedés-kivilágosodás 'darabos', ez sem tetszik, elégzavaró :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8668) looser válasza looser (#8667) üzenetére


looser
addikt

Nem szeretném teleszemetelni a topicot, de a régi rom (Cappa 4.1) naptárja valahogy visszavarázsolható? Esetleg külön letölthető az apk, vagy valamelyik gapps-ot kell telepíteni hozzá?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8669) cappa72 válasza looser (#8668) üzenetére


cappa72
nagyúr

Asszem külön letölthető a play-ről. google calendar néven.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8670) looser válasza cappa72 (#8669) üzenetére


looser
addikt

Az sajnos valami nagyon csicsás izé. Esetleg a Te régi romodban lévő kinyerhető valamilyen módon?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8671) Mercutio_ válasza looser (#8668) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi a különbség egyébként a 2 naptár között?

Arra amúgy van valami megoldás, hogy a névnapokat visszavarázsoljuk a google naptárba?

Az létezik, hogy a cappa 5.3-as (droid 4.1) jobban eszi az aksit, mint a korábbi verzió, vagy csak placebó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8672) cappa72 válasza looser (#8670) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na akkor azt is elcsicsásították... nem értem mire jó ez a trend.
Az új térkép is összeomlik jónéhány telefonon, tableten, amikor az ember rá akar nagyítani (zúmolni).

Hát épp ki lehet szedni, de mivel az 4.1, ezért jó eséllyel 4.2-n nem fog működni.
Hacsak nem találok valami olyan romot, ami 4.2-es aosp, és pl zte v967s vagy v987-re van (merthogy Bruno Martins munkáiban szoktam turkálni... ;) ), és tartalmazza a még csicsamentes naptárat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8673) looser válasza Mercutio_ (#8671) üzenetére


looser
addikt

A jelenleg store-ból letölthető egy animáló, tarkabarka izé, a régi romban lévő egy statikus fekete-fehér naptár: nap-hónap-év váltóval. Ennyit tud és ennyi kellene nekem :-)
Ja, és az importált naptárbejegyzések nem jelennek meg benne, ezért is jó lenne a régi.

(#8672) cappa72: eddig is rengeteget tettél, kérlek, ezért már ne fáradj! Biztosan találok valami egyszerű naptárat :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8674) Chimpy válasza Mercutio_ (#8671) üzenetére


Chimpy
tag

Ezzel a ROM-al nálam is vagy 30%-al gyorsabban merül a teló.

(#8675) jFox válasza looser (#8666) üzenetére


jFox
őstag

Van frissebb MIUI is az A820-ra mint ami ebben listában van. Nézz szét a needrom.com -on! :K 3n a 4.10.24-est használom már egy ideje és teccik. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8676) looser válasza jFox (#8675) üzenetére


looser
addikt

Szépek a Miui romok. Ahogy elnézem, ez csak angol, orosz és ukrán nyelvű? Lehet, hogy mégis továbblépek, ez a naptárprobléma elég zavaró: nem látom a visszaimportált eseményeket és a naptár mindenképpen hozzá akar adni egy fiókot, miközben már van egy, amelynek az adatait beírva azt mondja, hogy sikertelen a belépés. A másik a sötétedés-világosodás dolog, állatira zavaró ez a darabosság. S még hiányzik a felső jobbra-balra scrollozható menü, bár ez lehet, hogy 4.1 saját volt...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8677) ivelegi válasza jFox (#8652) üzenetére


ivelegi
csendes tag

Sikerült neked mobilinternetet ebben a romban összehozni valahogy? Mert nekem sehogy sem ment, és az internetbeállítások letöltése opció sem működött.
Gondolom valami apn beállítás a gondja.

T-mobile-os kártya van benne, a hozzáférési pontoknál 2 apn látszik, az mms és egy valamilyen "T-mobile net gprs".
Próbáltam a Nexusomból (szintén T-s kártya van benne) átmásolni a harmadik apn beállításait, de sajnos ez sem segített.

Tudtok valami megoldást a problémára? Miért nem tudja automatikusan lekérni a szükséges adatokat a T-mobile rendszerétől?

(#8678) Mercutio_ válasza ivelegi (#8677) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg azonos név miatt.
Azt szokták javasolni : Töröld ki az apn-eket és úgy próbáld.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8679) Mercutio_ válasza Chimpy (#8674) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, akkor vissza kell raknom az előző Cappa romot.
Kérdés :mit és milyen sorrendben kell megetetnem a twrp-vel, és előtte kell-e és mit clean-elni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8680) jFox válasza ivelegi (#8677) üzenetére


jFox
őstag

Nekem nincs gond a mobilnettel. Igaz telenoros kártyám van. Bele tettem és egyből működött is. Azt hiszem valahol be kellett külön kapcsolni, hogy használja a mobilnetet is. Majd utána nézek.
Esetleg ide is tedd fel a kérdést, hátha valaki vágja kapásból. :K

looser:
Van benne magyar nyelv is, csak nem teljes. Egy-két menüpont maradt angol illetve orosz.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8681) looser válasza jFox (#8680) üzenetére


looser
addikt

Oké, köszi, nagyon belelendültem, most kipróbálom a PuteXperia romot :-) Egyébként megkövetem magam: a beállításokat azonnal el lehet érni, ha két ujjal húzzuk le az értesítési sávot :-) Lehet, másnak trivi, de nekem új volt :-)
Ja, és a legtöbbet használt alkalmazásomban (MortPlayer) ha a Mélyhangkiemelésre kattintok, elmegy a hang, plusz alig változik a hangszín az eq-ra. Szóval jó gyors rom az AOSP, de van egy pár idegesítő dolog. Van egy olyan érzésem, hogy visszatérek az első Cappa romhoz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8682) Tibcsike68


Tibcsike68
csendes tag

Helló, segítséget szeretnék kérni. Néhány hete vettem észre, hogy időnként a telóm nem fogadja a hívásokat, volt hogy egy nap háromszor is. Nem használtam, nálam volt, csak egy idő múlva jött az SMS értesítő a keresésről. Tapasztalt más is ilyet, van rá megoldás? Jó egy éves a telefon, azóta én nem frissítettem, kellett volna rá valamit letölteni? Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#8683) vegyszer válasza Mercutio_ (#8679) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha mindent vissza állítani szeretnél, akkor nem kell wipe. A vissza állítás felülírja a meglévő adatokat

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8684) ivelegi válasza jFox (#8680) üzenetére


ivelegi
csendes tag

Köszönöm, megnézem a topicot is. Lehet megvan a hiba, az apn konfigurációs xml-ben hiányzik a T-mobile-HU paraméterezése.

(#8685) Mercutio_ válasza vegyszer (#8683) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy értem, hogy az 5.3 helyett a cappa 4.2 v2 (droid 4.1) vagy melyik verziót "visszaállítani", azaz azt felrakni "szűzen" az átparticionált (scripttel) rendszerre.
Vagy van valami olyan verziója a 4-esnek ami az 5.3-hoz hasonlóan egyetlen file-ban tartalmaz mindent, és nem kell újra SD-t letiltani/átirányítani, stb. több lépésben/file felhasználásával?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8686) cappa72 válasza ivelegi (#8677) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az apn módosítást elmentetted?
Gyakori hiba, hogy csak a back gombbal lép vissza valaki, és nem az opciók gomb, mentés után lép ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8687) jFox válasza looser (#8681) üzenetére


jFox
őstag

Eltűnt egy hsz-em. :F (vagy privát lett belőle? :F mod: az. :B)
Azt írtam, hogy a PureXperia rom-ot nem ajánlom, ha két kártyát használsz. Elég vacak megoldása van a dual sim kezelésnek. Ezt leszámítva tetszett nekem is az a rom. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8688) vegyszer válasza Mercutio_ (#8685) üzenetére


vegyszer
addikt

Én több tucat embernek a CP4.2v2 - t tettem fel távsegedelemmel. Sd kártya partíciónálás, reboot, CP4.2, sd tiltás rádió csere, kernel frissítés, apn frissítés, meg ilyenek. Nem volt azzal gond hogy 6 zippet kellett futtatni

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8689) looser válasza jFox (#8687) üzenetére


looser
addikt

95%-ban cégest használom és meg kell mondjam, szerelmes lettem bele :-) Szép, letisztult design (már xperia mini-n (ST15i)) is tetszett a rendszer (4.0.4), bár annak örülök, hogy a sarokban lévő csoportok eltűntek. A naptár kiváló, látja az importált bejegyzéseimet, a Mortplayer remekül szól, az elsötétedés-kivilágosodás finom átmenetű. Szuper, nem bántam meg eddig :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8690) Mercutio_ válasza vegyszer (#8688) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megvan ez a 6 zip valahol sorban?
Nálam mint írtam már particionálva van a teló, vagy újra le kell futtatni a scriptet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8691) vegyszer válasza Mercutio_ (#8690) üzenetére


vegyszer
addikt

Természetesen igen. Megvan ezen a Dropbox linkemen

Ha volt bárhogy partíciónálva, akkor nem kell foglalkozni a 0_ kezdetű fájllal. Csak install 1_... Majd add more, 2_..., add more, és így az utolsó zippig. (vagy ha jobban tetszik, akkor egyesével is mehet) Majd Reboot, és kész.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8692) Mercutio_ válasza vegyszer (#8691) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8693) looser


looser
addikt

Létezik a CM-ban lévő Privacy Guardhoz hasonló alkalmazás? Ez a leírás hivatkozik rá és nem tudom, hogyan másképpen lehetne beállítani egy-egy szolgáltatáshoz, hogy az felébresztheti-e a telót vagy sem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8694) Mercutio_ válasza looser (#8693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom ilyesmit keresel-e, de talán a wakelock? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8695) Chimpy


Chimpy
tag

Feltettem a AOSP v1 by dadi11 romot, de a GravityBox nem akar működni benne. Állandóan azt írja ki, hogy "GravityBox keretrendszer nem válaszol. Kilépés." Másnál is ez a helyzet ezzel a rommal?

(#8696) cappa72 válasza Chimpy (#8695) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az xposed keretrendszert feltetted előtte, újraindítottad, majd aktiváltad a gravitybox modult, majd újraindítottad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8697) Chimpy válasza cappa72 (#8696) üzenetére


Chimpy
tag

Köszi, ez volt a hiba. Az Xposed-et tartalmazta a rom csak alapból nem volt engedélyezve benne. Igazából csak azért kell, mert azt olvastam, hogy a fényképező hangját ezzel lehet kikapcsolni, engem meg marhára idegesít ha csipog. :)

(#8698) koii


koii
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy a820-at.
Van valami tanács a telóval kapcsolatban?
Tudott ill. várható gyengeségek, hibák?
Most a800 -as van ezzel meg vagyok elégedve.
Köszönettel
István

(#8699) jFox válasza koii (#8698) üzenetére


jFox
őstag

Én is A800-ról váltottam erre. Azzal is ezzel is meg vagyok/voltam elégedve. Szerintem jó telefon, egyedül a proximity szenzor vacakol nekem, de ez szerintem egyedi hiba. Van rá jó sok és változatos főzött ROM, lehet mókolni vele ha szereted. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8700) koii válasza jFox (#8699) üzenetére


koii
tag

Köszi a gyors választ.
Nem értek hozzá annyira nem mókolnám csak a nejem használja biztonságosan hiba nélkül.
Lenovo honlapon nem láttam hozzá semmi támogatást.
25e -et megér akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.