Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) sis99


sis99
csendes tag

btw. a tegnapi tecsó újságban láttam, h itthon is van már lenovo teló forgalmazás,
persze csak nagyon alap készülékek és a tmallbox-ból még mindig jóval olcsóbb,
de mindenesetre jelzésértékű.
Nálunk az A820 eléggé bejött, négyünknek ez van a családban, az ötödik teló egy P780.
A fórum és a hardcore maintainerek segítőkész hozzáállása nagyban megkönnyítette a döntést.
Azt mondanom sem kell, h egy közepesen semmilyen ájfón árából volt meg az öt teló...
Mindegyik hibátlanul fut, nem fogy ki alóla a szufla.

(#8602) @tco@


@tco@
aktív tag

Sziasztok!

A \ alatt található partíción eléggé fogy a hely (nem tudok 60-70 megánál többet csiholni), és ezért eléggé vinnyog a rendszer, valamint van 1-2 apró szoftveres hiba is (néha kéri a 2 pin kódot a semmiből előugorva, percekre el tud menni a mobilnet stb). Ezért gondoltam hogy itt az ideje egy friss romot felrakni, normálisan particionálva (jelenleg egy kb 1.5 éves cappa-féle van rajta).

Nem igazán találtam egy elejétől-végéig leírást...van esetleg ilyen? Valaki nem vállal frissítést? :)

Üdv

(#8603) cappa72 válasza @tco@ (#8602) üzenetére


cappa72
nagyúr

1, CWM mentés (lehet 2 is...)
2, átparticionáló szkript futtatása CWM-ből
3, CP 5.3 felrakása CWM-ből
4, Csak az adatok visszaállítása CWM-ből.

Az eredmény egy új rendszer; igaz, 4.1-es de abban az akkori lehetőségekhez mérten (már egy éves az 5.3 is) a legfrissebb.

Az új összefoglaló is tartalmazza, 9. pont.

Egyébként ez a hálózateldobásos ügy akár sim kártya probléma is lehet. Rosszabb esetben hw hiba.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8604) Mercutio_ válasza cappa72 (#8603) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már átparticionált rendszert használok mit milyen sorrendben csináljak, hogy egy új szűz rendszerem legyen?
Cappa CP 4.2 v2 patched
Android 4.1.2
Build: Lenovo_A820_S138_130419
Alapsáv: A820. V14 2013/02/05 18:26
Kernel: 3.4.5 buildslave@linuxws11 #1
Wed sep 25 13:49:43 CST 2013

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8605) cappa72 válasza Mercutio_ (#8604) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a #8603 szerint cselekszel, akkor a szűz rendszert a cp5.3 telepítése után már elérted.

Ha Android verziónál 4.2-est szeretnél feltenni, akkor viszont a meteos-féle apk-val kell megcsinálni az átparticionálást, és nem szabad letiltani a belső sd-t, mert azt nem szereti.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8606) Mercutio_ válasza cappa72 (#8605) üzenetére


Mercutio_
félisten

Átparticionálót újra kell futtatni, vagy az a pont 5.3-hoz elhagyható.
Nem kell semmit wipe-ölni?
SD letiltó/atiranyito scriptet kell újra futtatni, vagy arra nincs szükség?

Droid 4.2 nem érdekel, ha jól rémlik semmi extra nincs benne a 4.1-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8607) cappa72 válasza Mercutio_ (#8606) üzenetére


cappa72
nagyúr

Átparticionálót újra kell futtatni, vagy az a pont 5.3-hoz elhagyható.
Ha már egyszer a szkripttel csináltad meg, akkor nem kell újra lefuttatni a particionálót, ha viszont meteos-szal csináltad, akkor célszerű lefuttatni, mert a cp5.3 telepítőkészlete érzékeli az átparticionálás ezen módját, és beállítja a szükséges mórosításokat. Így a letiltó szkriptre sem lesz szükség.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8608) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok! Olyan van a telóval, hogy mikor telefonálok és a fülemhez teszem a telót szépen kialszik a kijelző. A probléma az, hogy telefonálás után is úgy marad, van erre valami megoldás? Köszi DCS

(#8609) cappa72 válasza dacsa (#8608) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem s150-es kerneled van akkor a kernelcsere zip-et futtasd cwm-bol.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8610) dacsa válasza cappa72 (#8609) üzenetére


dacsa
senior tag

Azt nem irtam ez nem Lenovo telo viszton MTK chipel van szerelve, esetleg valami mas megoldas nincs?

(#8611) Mercutio_ válasza dacsa (#8608) üzenetére


Mercutio_
félisten

MTK droidtools és közelségérzékelő újra kalibrálás talán segít :U

cappa mester azt hogy tudom utólag megnézni, hogy script, vagy meteos-sal particionáltam át a telót? (Egyébként gyanús, hogy előbbivel meteossal affene, teljesen elbizonytalanodtam, mert a 4.2-re váltás emlékszem, hogy macerás lett volna, de hogy miért már nem emlékszem.)

Belső SD tiltás 4.1-nél alap volt nem, vagy meteossal is volt olyan lehetőség, hogy hagyok egy minimális belsőt, csak általában nem ezt választotta senki?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8612) dacsa válasza Mercutio_ (#8611) üzenetére


dacsa
senior tag

Jup de mikor lenyomom, hogy calibrál azt irja fail :=(

(#8613) cappa72 válasza Mercutio_ (#8611) üzenetére


cappa72
nagyúr

hogy tudom utólag megnézni, hogy script, vagy meteos-sal particionáltam át a telót?
Root-képes fájlkezelőben megnézed, hogy van-e a /-ben egy emmc@fat "fájl" (igazából szimlink).
Ha van, akkor meteos-féle, ha nincs, akkor szkriptes.

vagy

terminálból lekéred a /proc/partitions fájl tartalmát:
cat /proc/partitions
vagy adb-n kersztül
adb shell cat /proc/partitions
Ha ez a kimenet nem partalmaz p8 partíciót, akkor szkriptes.
Ha 8 partíciót tartalmaz, akkor meteos-féle.

Belső SD tiltás 4.1-nél alap volt nem, vagy meteossal is volt olyan lehetőség, hogy hagyok egy minimális belsőt, csak általában nem ezt választotta senki?
Általában csak a pc5.3-hoz javasoltam a szkriptes megoldást. (ám működik a 4.1-es Lenovo gyári rommal is)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8614) Mercutio_ válasza cappa72 (#8613) üzenetére


Mercutio_
félisten

emmc@android
emmc@cache
emmc@ebr1
emmc@protect_f
emmc@protect_s
emmc@sec_ro
emmc@usrdata
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8615) cappa72 válasza Mercutio_ (#8614) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Ezek szerint szkriptes átparticionálásról van szó.

Igazából ezt nézi a cp5.3 is:

if [ ! -e /emmc@fat ]; then
echo "Internal sdcard partition not found";
echo "internal.sdcard.present=0" > /tmp/emmc_info;
else
echo "Internal sdcard partition found";
echo "internal.sdcard.present=1" > /tmp/emmc_info;
fi;

Ha nincs emmc@fat a /-ben, akkor tudni fogja, hogy szkriptes átparticionálásról van szó, majd végrehajtja a szükséges módosításokat.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8616) D1Rect


D1Rect
félisten

Karácsonyra hazajön az a barátom akinek rendeltem egy telefont, kéne rá valami stabil és friss rom. Inkább stabil mint friss. Melyiket tegyem fel neki?(és hogy?)

A belső memória összevonására még mindig az első hsz megoldása az aktuális?

[ Szerkesztve ]

(#8617) vegyszer válasza D1Rect (#8616) üzenetére


vegyszer
addikt

CP4.2 romot tedd fel, a v2 frissítést, átpartícionálás, sd kártya tiltás.

Szerintem

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8618) cappa72 válasza D1Rect (#8616) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha elegendő a 4.1-es android főverzió, akkor a CP5.3 egy jó választás.

Ha 4.2-es android főverzióra vágysz, akkkor van pár a needrom-on, és emlékeim szerinte a Superthan-féle az jól sikerült. (Akik 4.2-es verzióra épülő romot használnak, azok úgyis majd megmondják melyik a szerintük legjobb.)

Az átparticionálással kapcsolatban 2 gondolat.

A CP5.3-hoz a szkriptes verziót javaslom.

Az összes többihez a Meteos ROMeditor-os megoldást.
Itt persze van még olyan lehetőség, hogy a "belső SD"-t megcserélni a fizikaival egy szkript segtségével, illetve jópár 4.2-es rom nem szereti, ha le van tiltva a maradék belső SD (ami az átparticionáláskor megmaradt pici ROM-szakasz).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8619) Švejk válasza D1Rect (#8616) üzenetére


Švejk
őstag

Végignyálaztam már majd az összes 4.2 romot, de dadi11 AOSP 1.1-ével újjászületett a telefon, rengeteg szabad ram, és azóta az akadások is ritkábbak.

(#8620) cappa72 válasza Švejk (#8619) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez szerintem nagyon hasznos infó!
És még kereshető is. :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8621) Mercutio_ válasza Švejk (#8619) üzenetére


Mercutio_
félisten

Stabil, semmi hibája, minden (app-ok, wifi, 3G, kamera, GPS) működik rendesen?
A rom hol elérhető?
+1: magyar nyelv van-e benne?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8622) skristof válasza Mercutio_ (#8621) üzenetére


skristof
tag

(#8623) Švejk válasza Mercutio_ (#8621) üzenetére


Švejk
őstag

Igen, van magyar, minden működik, a gps-t sajnos nem tudom mert még nem használtam pedig már jó3 hónapja fenn van a rom :D
Stabil, sokkal gyorsabb mint amit előzőleg próbáltam :)
A linkkel kolléga megelőzött.

(#8624) jFox válasza D1Rect (#8616) üzenetére


jFox
őstag

Ha egy kis kücsínre is vágy(tok) és nem zavar, ha néhol angol(orosz) menüpontokba ütköztök, akkor a 4.10.24 -es MIUI-t ajánlom. Egy apró hibával találkoztam, de másnál még nem sikerült reprodukálni. Mégpedig ha Bluetooth headseten hívok iPhone 4/5 telefont akkor hívás után újra bekéri a PIN-kódokat. :F Egyszer Nokia Lunia 630-cal is előfordult. De más esetben hibátlanul működik.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8625) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek, elsőre(és remélhetőleg utoljára) a dadi11 AOSP 1.1 fogom megpróbálni.
Mivel teszem fel?
A belső SD-t akkor pontosan hogyan, mivel, és mekkorára csináljam?
A leírt root módszerek közül melyiket?
A mentéshez elég csak egy CWM recovery? Melyik CWM-et használjam?

(#8624) jFox: Magamnak simán felraknám, de most inkább a stabilitás játszik. :R

(#8626) Mercutio_ válasza Švejk (#8623) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

A 3 közül melyiket?

Links:
Pure_AOSP_v1.1 (729 dls)
Modded_AOSP_v1.1 (497 dls)
GP_Services_Fix (425 dls)

+ a D1Rect által írtak engem is érdekelnének:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8627) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Cappa 5.3 már az átparticionált vason :C

Kérdésem: az SD-t twrp-vel, vagy a telefonnal formázhatom, az oprendszer reboot után a neki szükséges dolgokat létrehozza majd rajta? (nem helyeztem át semmit az SD-re)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8628) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#8627) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megoldva.
Formázható, előtte érdemes lementeni mindent ami rajta van, mert a titanium és társai a programok által kártyán tárolt anyagokat nem mentik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8629) Švejk válasza Mercutio_ (#8626) üzenetére


Švejk
őstag

Hú, nekem úgy rémlik hogy Pure van felrakva. De a GP services fixet is mindenképp töltsd le, mert csak azzal fognak menni a Google appok, pl Youtube, satöbbi.
Tehát feldobod a romot normál módon recoveryből, feláll a rendszer, majd feldobod a fixet is, és ezzel tökéletes lesz :)

(#8630) Mercutio_ válasza Švejk (#8629) üzenetére


Mercutio_
félisten

Utána olvastam, és a script-es átparticionálást könnyebb visszaállítani mint a meteost, ha valamiért arra lenne igény, így maradtam a cappa 5.3-nál (droid 4.1)

Egyébként twrp-m van, az 10 egymás utáni dolgot tud telepíteni, nem kell újraindítani a telót (ha jól gondolom)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8631) Valed válasza Mercutio_ (#8626) üzenetére


Valed
tag

Engem meg az érdekelne ebben a romban, hogy lehet beállítani hogy legyenek vastag és dőlt betűk? Mert nálam minden szöveget egyformán szed. (pl. gmail appban az új levelek nem félkövéren jelenek meg, facebook appban a hírfolyamon a bejegyzéseknél a közzétevő neve se félkövér stb)

(#8632) Mercutio_ válasza Valed (#8631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint írtam én végül a cappa-féle 5.3-as romot (droid 4.1) raktam fel, ott nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8633) Valed válasza Mercutio_ (#8632) üzenetére


Valed
tag

Igaz benéztem.

Ettől függetlenül a kérdés továbbra is áll nem tudja valaki, hogy lehet AOSP v1.1 by dadi11 romjában beállítani a betűtípusokat, hogy legyen félkövér és dőlt is? A rom maga tetszik, de ez a hiba nagyon zavar.

(#8634) fibernode


fibernode
csendes tag

sziasztok, vettem egy A820P kinait, a kamerája gyakorlatilag használhatatlan szar képeket készít.
ezen lehet vhogy javítani? tapasztalatok?
köszi!

(#8635) Chimpy válasza Mercutio_ (#8632) üzenetére


Chimpy
tag

Szia!
Tudnál dobni egy linket erről a ROM-ról?
Még egy kérdés: már átpatrícionált telóra fel lehet rakni?

(#8636) vegyszer válasza fibernode (#8634) üzenetére


vegyszer
addikt

Küldd vissza. Nem létező termék. Azaz hamis. Szerintem ne küzdj az árral

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8637) Mercutio_ válasza Chimpy (#8635) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt van a cappa 5.3 rom, ezt scripttel átparticionált azaz olyan rendszerre lehet felrakni, amin nincs emmc@fat partíció.
Biztos ami fix nézd át azért cappa téma-összefoglalóját (különösen a 8-as pontot), valamint bármit csinálsz MENTS majd másold át a file-okat az SD-kártyáról vinyóra.

Én beléptem recoverybe, a 9.3-as pontot (értelemszerűen az SD-letiltó futtatása nélkül) végigcsináltam, majd az SD-kártya gyökerébe felmásolt rom-ot telepítettem (install from zip) és reboot.
Nálam TWRP van, CWM esetén is gondolom hasonló a történet, csak a recovery felülete más.

Ja és a rom aroma installeres, azaz a recoveryben indított telepítés során grafikus felületen ki lehet választani milyen app-ok kerüljenek fel a rendszerre (levelező, billentyűzet, google cuccok, média lejátszó, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8638) Chimpy válasza Mercutio_ (#8637) üzenetére


Chimpy
tag

Kössz szépen. Lehet, hogy az ünnepek alatt nekiesek. Remélem nem egy tégla lesz a végeredmény :)

(#8639) Machado


Machado
tag

Tmallboxos Linertys rendszerben szabad használni a telefon menüjében levő factory resetet? Rootolás vagy bármi más elveszlik utána?

(#8640) cappa72 válasza Machado (#8639) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, szabad.
A root nem vész el.
De a "bármi más" az elveszhet. Attól függ, mit jelent számodra a "bármi más".

A factory reset törli a data és cache partíciókat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8641) ada79 válasza Valed (#4674) üzenetére


ada79
csendes tag

Hali! Anno -hogy halk a lenovo a820- kaptál választ a hibára vagy megoldódott?? nekem u.ez a hiba

köszi

(#8642) ada79


ada79
csendes tag

Üdv!
Az a problémám hogy halk a telefon telefonálás közben, zajosabb helyen alig hallom a másik felet.
Próbáltam moblieuncle tools-ban engineer mode MTK, hardwere tersting, audio, normál mode- ban a sip értékének a value is 0-255 illetve max vol 0-160-at maxra állítani, illetve ugyanezt megtettem loudspeaker mod-nál is, de nem segített. Másik rom felrakása segíthet? Vagy mit állítsak még?

(#8643) Valed válasza ada79 (#8642) üzenetére


Valed
tag

Nekem is ez volt a gondom mikor megvettem a telefont. Úgy oldottam meg hogy máshogy teszem a fülemhez és így már bőven jó a hangerő. Előtte kisebb 3,5" telcsim volt aminél mindig a telcsi sarkát nyomtam a fülem széléhez. De mivel ez nagyobb ezzel a módszerrel egyszerűen úgy pont lefogtam a hangszóró nyílást és alig hallottam valamit.

(#8644) Machado


Machado
tag

Sziasztok!
Tmallboxos telóm van, s138-as linerty rendszer, 2.4.4.0 TWRP recoveryvel.

Partícionálni akartam a romot, de most behalt a teló:

TWRP-vel backup elkészült, PC-re lementettem, Meteos-t feltettem, TWRP-vel viszont a factory reset nem sikerül:
"unable to mount.." hibákkal lehal

Valakinek ötlet?

(#8645) vegyszer válasza Machado (#8644) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem gond. Folytatsd a műveletet bátran

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8646) Machado válasza vegyszer (#8645) üzenetére


Machado
tag

Tényleg újraindult utána simán. Fstab fájllal muszáj szórakozni?

(#8647) vegyszer válasza Machado (#8646) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha volt disable internal sd card v3 zip futtatás, akkor semmit nem kell tenni. Mert az Péter t azt teszi.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8648) ada79


ada79
csendes tag

Hali, hardveres gondom van. Halk lett a telón a felső hangszóró, miután érintőképernyő lett cserélve. Párszor szétszedtem, összeraktam, semmi hiba, sérülés, most már teljesen kuka a fülhangszóró. Ha csörgök vkire már a hívásjelzést sem lehet hallani. Lehet az h megpusztult teljesen a hangszóró?

(#8649) Švejk


Švejk
őstag

Valaki próbálta már az új Lollipop kinézetű romokat? :)
Nagyon ácsingózom...
Lollipop beta
Material AOSP

(#8650) joiner007 válasza Švejk (#8649) üzenetére


joiner007
aktív tag

Próbáld ki őket, várjuk a tapasztalatokat! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.