Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) vegyszer válasza gabilaci82 (#9399) üzenetére


vegyszer
addikt

Futtatni kell az sd kártya tiltó scriptet a recoveryből. Nem lesz 14MB-os partíciód, és en m is akarja senki, és semmi használni.

Ennyi

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9402) vegyszer válasza taurus198905 (#9400) üzenetére


vegyszer
addikt

Ötlet van.
Végy egy mikro sd kártyát.
Másolj rá egy romot. Pl Cappa72 CP4.2 romját.
Bootolj be, telepítsd fel.
Örülj

Valószínűleg a system partíciót is sikerült törölni. Nem gáz ez, néha a nagyokkal is megesik.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9403) taurus198905 válasza vegyszer (#9402) üzenetére


taurus198905
csendes tag

Szia! :)

Ezt próbáltam pont tegnap. 2 sd-ből egyiket sem látja, így nem tudtam telepíteni sem. :(

Up.: Hoooooopsz! :D Ne kiabáljuk el, egy harmadikkal most telepít éppen, akkor a két kártya lehet a ludas, pedig minden másik készülékben hibátlanul működnek.

[ Szerkesztve ]

(#9404) gabilaci82 válasza vegyszer (#9401) üzenetére


gabilaci82
újonc

Futtattam a v3at,most épp a v2 linkjét keresem.kicsit elvesztem,annyit olvastam màr. Viszont ha jòl emlékszem, valahol azt olvastam, hogy ha az elözö romnàl jòl müködött,akkor a cappa féle magàtòl fel kellene ismerje?

Ez volt az elözö ram,amin jòl ment
CWM-MTK Recovery v6.0.4.0 Modd by carliv@xda van rajta,s150-es kernel by cappa72

[ Szerkesztve ]

(#9405) cappa72 válasza gabilaci82 (#9404) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha 4.2-es Androidot használsz, ott mást az átparticionálási módszer, mivel ott a rendszernek "kell maradék".
Ez az átparticionáló programmal létrehozott módosítás.

4.1-es android esetén nem kell maradék, ezért ott szkriptes átparticionálás lehetséges, és jobb is. Na ezt a szkriptes átparticionálást ismeri fel a CP5.3 telepítéskor. A másik típusú átparticionálást (a "maradékost") nem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9406) gabilaci82 válasza cappa72 (#9405) üzenetére


gabilaci82
újonc

A szkriptes az azt jelenti hogy futtassam ezt recoveryben?:
A820_data-repart-to-2.7GB.zip

(#9407) cappa72 válasza gabilaci82 (#9406) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, CWM szkript, onnan kell telepíteni/futtatni.
De csak 4.1-es rendszerhez javasolt! 4.2-höz ellenjavallt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9408) gabilaci82 válasza cappa72 (#9407) üzenetére


gabilaci82
újonc

Tuti.4.1.2 van fent,estére kipròbàlom

(#9409) vegyszer válasza gabilaci82 (#9406) üzenetére


vegyszer
addikt

Bocsánat, hogy ellent kell mondanom, de NEM, ez a szkipt a belső sd kártya rovására történő átpartícionálást követi el. Ha van adatok a data, vagy belső sd kártyán, akkor az ezt követően kuka lesz. De te ezen már túlvagy (vagy a meteos 2,77GB repart után vagy).

Neked a A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip kell. De ez csak. 4.1 alól lesz az igazi. Ellenben semmit se töröl.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9410) gabilaci82 válasza vegyszer (#9409) üzenetére


gabilaci82
újonc

:F akkor teszek ezzel is még egy próbàt, a szkriptes nem jött be... szerintem egy lépést elszabtam a legelső körben , meglátjuk. Kimaradt a restart recovery a disable lépés után. És igen, elöször meteos félével csináltam.

(#9411) kaszagabi


kaszagabi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is akadt egy kis problémám az SD kártyával. Valamiért nem látja a rendszer. 4.1.2-es magyarított ROM van rajta, S138-as recoveryvel. Az a probléma, hogy nem futtatja se a v2, se a v3-as szkriptet.
Valamikor volt már ilyen problémám, segített is mindenki. :)

(#9412) vegyszer válasza kaszagabi (#9411) üzenetére


vegyszer
addikt

Appot tudsz telepíteni? Ha igen megoldható a dolog. Vagy ha van egy file manager root jogosultságokkal.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9413) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok! Régen veltettem a Cappa féle ROM-ot és mutter megörökölte, azonban mostanság állandóan panaszkodik, hogy eltűnnek neki a nevek és ki-be kell neki kapcsolgatnia. Valakinek volt már ilyen? Esetleg rakjam vissza az eredti ROM-ot?

(#9414) elfelejtette válasza ampulla (#9413) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem is van úgy, hogy eltűnnek nevek a névjegyzékből, és csak újraindítás után lettek meg újra.
(Cappa rom)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9415) gabilaci82


gabilaci82
újonc

Üdvözlet mindenkinek!
Többszöri nekifutás után sikerült a particionálás.Illetve az elsőre sikerült,csak az sd kártyát nem látta valamiért.Végül lefuttattam a gyári méretre osztást,az elejéről kezdtem,és egyszer csak jó lett.
Köszönet ismét a munkátokért.
Van viszont egy dolog,amit nem tudtam megoldani.Mielőtt rátaláltam volna a fórumra,turkáltam kicsit a Mobileuncle Tools-ban,(mérgemben)mivel szinte semmit nem lehetett a telefonnal csinálni, folyamatosan tele volt a memoria.
Valami ilyesmibe nyultam bele,ami után nem érzékel a közelség érzékelő...egyszer élünk alapon beirtam a négy számot,és MOVE APK TO SYSTEM.
Ezeket vissza lehet valahogy állitani?2 vagy 3 alkalommal próbáltam.Segiteni nem segitett,az tuti,de azon kivül,hogy nem kapcsolja le a kijelzőt telefonálás közben,más hibát nem észleltem
Nem pont ez volt a szöveg a WARNING! felszólitás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9416) gabilaci82


gabilaci82
újonc

Lemaradt a kép,bocsesz

[ Szerkesztve ]

(#9417) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Valaki használ 4.4-es ROM-ot (vagy újabbat ha van) a telefonján? Érdekelne a véleménye, és persze hogy melyiket.

(#9418) Minstrel válasza nOvOp (#9417) üzenetére


Minstrel
senior tag

Én ezt már majdnem a megjelenés óta [Proton KK AOSP] Semmi gondja nem volt még, minden működik, szerintem ez az eddigi legjobb.

(#9419) nOvOp válasza Minstrel (#9418) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a választ. Időközben feltettem ezt valóban jó.

(#9420) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!
cappa 4.2-t használok. 4.4. miben jobb? Érdemes egy belakott megfelelő rendszert lecserélni? Mi van a háztető alatt?
És a particionált telóra is felmegy? Gondolom minden adat kuka.
köszi

Sungdurung

(#9421) elfelejtette válasza hesszan (#9420) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez engem is érdekelne. Átpartícionálás nekem nem szükséges, 800MB telepített programom van...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9422) matepe


matepe
csendes tag

Sziasztok, egyzer már kérdeztem de nem kaptam választ. Szóval agresszívan maguktól feltelepülő programok bombáznak. Felső sávban megjelenik egy kör alak,benne felkiáltójel, mint egy app ajánlás,csak épp már fel is települ. Xshare, du battery saver,super cleaner,happy music, wifi master,ezek szoktak megkérdezés nélkül feltelepülni. Mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#9423) nOvOp válasza hesszan (#9420) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nekem igazából egy program miatt kellett a 4.4 verzió. Amúgy már tudom, hogy mikor kipróbáltam, miért tettem vissza a régi ROM-ot. Jobban kezelte az akkumulátort (2 napot bírt most kb. 1,5) és talán gyorsabb is volt. Viszont a 4.4-ben be van építve a SIP, internetes hívás, így nem kell külön progi és talán a helymeghatározása is gyorsabb. Cappa ROM-ját még nem próbáltam ki, így nem tudom hogy jobb-e. Persze az ember mindig kíváncsi az újra és szereti kipróbálni. Én is így vagyok vele, de mindig visszajutottam a régi beválthoz :)
Most majd meglátom mi lesz hosszú távon...

Annak idején mikor kipróbáltam, akkor átpartícionálási problémám volt vele, mert bootloopba került a készülék. Először is frissítenem kellett a TWRP-t 2.8.4.0 verzióra. Ott végeztem egy mentést. Ez a verzió egyébként egy másik könyvtárba tette az új mentést, így a régit nem látta. De ez megoldható úgy, hogy a régi mentéseket átteszed az új TWRP által használt könyvtárba és máris jó. A data mentéseket én úgy szoktam megoldani, hogy TB-vel mentem a programokat és ezzel együtt a beállításokat, majd az új ROM-on visszaállítom őket. Az SMS-eket a beépített progval mentem el, de erről is csinálok egy TB mentést.
Ha ezt teszed fel, akkor a Proton_KK_Repart_Tool_v1.0 programmal formázza át a megfelelő partícióra (emlékeim szerint).
És a leffontosabb mindenek előtt mentés, de gondolom ezt úgyis tudod.
Ja, 4.4 alatt a TB-vel volt visszaállítási problémám. Nem akarta visszaállítani, csak úgy csinált mintha. Ezt találtam megoldásnak és így már jó lett: A telepített SuperSU beállításoknál a pipát ki kell venni az alábbi beállításnál: "névtér elválasztás előkészítése" ('Mount namespace separation'). Utána újra kell indítani a telefont.

(#9424) nOvOp válasza Minstrel (#9418) üzenetére


nOvOp
senior tag

Neked milyen az akku időd vele? Nekem most 1 napra esett le...

(#9425) Minstrel válasza nOvOp (#9424) üzenetére


Minstrel
senior tag

Én éjjel mindig töltöm, átlagos használat után tényleg lemegy 20-30%-ra, viszont én sokat netezek is, szóval néha nappal is töltöm, nem tudom reálisan megítélni. Viszont régebbi rom-okkal 30% alatt egyik pillanatról a másikra 14-15 lett, ezzel meg fokozatosan csökken 30 alatt is.

(#9426) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Beszereztem egy ilyen lenovo a820 telefont a régi windows phone-on helyett. Olvastam, hogy lehet egyesíteni a belső memoriáját valahogy. Valaki tudna nekem segíteni, hogy ez pontosan hogyan is megy. A telefon ki van rootolva letöltöttem azt a 2 scriptet is ami kell hozzá, de tovább nem nagyon tudom mit is kéne. Be tudom kapcsolni a telefon a bekapcsoló gomb+felhangosítás gombbal, de ott kínai karaktereket dob ki és lövésem sincs, hogy hogyan tovább.

(#9427) ensolid válasza ensolid (#9426) üzenetére


ensolid
tag

Már nem tudom szerkeszteni, de időközben úgy néz ki sikerült.

(#9428) nOvOp


nOvOp
senior tag

Hogyan tudom hangosabbra venni a telefont. Teljes hangerőn van, de nekem még így is halk néha telefonálás és zene hallgatás közben. Ez az adott ROM tulajdonsága, mert a korábbi romoknál nem volt ilyen probléma. Gondolom a Mobileuncletools-ban lehetne, de ott mit kell és mennyire?

(#9429) Bernyó84 válasza nOvOp (#9428) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

MobieUncel Tools-al tudsz próbálkozni.

[link]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9430) nOvOp válasza Bernyó84 (#9429) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, időközben felkerült egy MIUI rom. Nagyon tetszik, de ha USB-n csatlakoztatom, akkor nem látja a PC. Ahogy olvasgattam USB_Mode.2.7.apk kellene hozzá.
Tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni? Vagy máshogyan esetleg meg lehet oldani? (hátha valaki más is használja ezt a romot)

[ Szerkesztve ]

(#9431) ensolid


ensolid
tag

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha frissítek romot vagy más kamera szoftvert szedek le a telefonra akkor javulhat a fényképeim minősége? Eddig nem nagyon használtam a kamerát, de most rákényszerültem és hát eléggé meglepett a képek minősége. Jó pár évvel ezelőtt az a régi ericcsonom jobb képeket lőtt. Van valami mód a minőség javítására? minta

(#9432) Toth_Jani válasza ensolid (#9431) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Bár már lecseréltem K3 note-ra de azért megvan, az utolsó amit felraktam az a ProtonKernel ROM, szerintem nem csinál rossz képeket, de..... kell neki a napfény, sötétben a nagy testvére is ronda képet csinál.
A Kamera alkalmazásokat érdemes próbálgatni mert igenis van különbség, én most az Open Camera alkalmazást használom, elég fény mellett szépek a képei.

[ Szerkesztve ]

(#9433) elfelejtette válasza ensolid (#9431) üzenetére


elfelejtette
veterán

Cappa féle 4.1.2-es rom gyári camera alkalmazással ilyen képet csinál.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9434) ensolid válasza Toth_Jani (#9432) üzenetére


ensolid
tag

Rákerestem erre a ProtonKernel ROM-ra. De én olyant találtam róla, hogy ez csak a kernel ehhez még valami romot kell leszedni nem? 4.1.2-es droid van a telefonon most a gyári lehet, ehhez föl lehet rakni ezt a kernelt? Esetleg el tudnál küldni róla egy linket melyiket is raktad fel pontosan? Nem igazán értek hozzá, de a TWRP 2.8.4.0 sikerült rávarázsolnom innen már talán nem lehet nagyon elrontani a dolgokat.

(#9435) Toth_Jani válasza ensolid (#9434) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam ez van fent ez egy 4.4-es ROM ezért kezeli az okos eszközöket is.
De nálad a kép lehet azért is rossz mert valaki összetapicskolta a kamera lencséjét, legalábbis nagyon úgy néz ki mintha nem volna tiszta az üveg.
[Proton ROM]

[ Szerkesztve ]

(#9436) ensolid válasza Toth_Jani (#9435) üzenetére


ensolid
tag

Köszönöm én is ezt találtam meg csak nem voltam biztos a dolgomban mert elég kicsinek tűnt a .zip fájl mérete.

(#9437) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Megint én vagyok, megint vakarom a fejem. Kinéztem magamnak ezt a romot [link] ahhoz, hogy fölrakjam kell egy memoria újra felosztást csinálni. Meg is van a fájl amit le kell futtatni hozzá. Le is futtatom, de nem törtéin semmi se csak újra indul a telefon felosztani viszont nem osztja. Ennek lehet az az oka, hogy eddig úgy volt beállítva, hogy egyben legyen a belső memoria és ehhez ha jól emlékszem a belső sd kártyát (internal sd) le kellet tiltani. Ezt most valahogy fel kéne oldani vagy pontosan mit is kéne csinálni? Ha esetleg valaki le tudná pontosan írni a mentet azt megköszönöm mert minden információ orosz fórumokon van és azt nem nagyon értem.

(#9438) nOvOp válasza ensolid (#9437) üzenetére


nOvOp
senior tag

Annak idején én ezt a rom-ot tettem fel és ehhez kellett a 4.4 miatt az újrafelosztás. Azt pedig a rom oldalán is megtalálható Proton_KK_Repart_Tool_v1.0 (859 dls) programmal végeztem el. Innentől kezdve már nem kellett partícionálást végeznem. Felment az összes MIUI. Viszont amit most szeretnél, abban nincs magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#9439) ensolid válasza nOvOp (#9438) üzenetére


ensolid
tag

A magyar nyelv nekem nem fontos

(#9440) for3l


for3l
senior tag

sziasztok,

kaptam egy ilyen telefont használatra, toltam rajta egy hard resetet (android-ból indítva), és most már vagy 15-20 perce a logót látom, hogy újra indult.
a telefon azt hiszem kínából van.

a recovery-be be lehetett lépni, meg a kínai boot menübe is. mit lehet ilyenkor tenni? vagy ez normális, várjak tovább?

(#9441) cappa72 válasza for3l (#9440) üzenetére


cappa72
nagyúr

Várj türelemmel. 20 perc vagy 20óra, de rendbe fog jonni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9442) samat78


samat78
csendes tag

Sziasztok! Már talán 3 éve használom nagy megelégedéssel a telefonomat (Cappa-féle 5.3-v1 build), de kifutottam a tárhelyből, és tanácsot szeretnék kérni a helyzet kezelésére. Először még csak a belső memóriából futottam ki, de ekkor vettem bele egy sd-kártyát, átparticionáltam, minden appban beállítottam, hogy az sd-n tárolódjon, és a nekem 2,80 GB-nak jelzett "összes tárhely" eddig jó is volt. Nem telepítettem új programokat, viszont rendszeresen frissítem a meglevőket. Egyszerre elkezdte kiírni, hogy nem lehet frissíteni a telepített appokat, mert nincs elég tárhely (miközben még most is 250 MB-t jelez szabadnak a beállításokban). Ezen átmenetileg különböző szoftverek trükkökkel (ES Task Managerrel a cache és temporary fájlok törlése, optimalizálás stb.) sikerült átlendülni, de mostanra már mindenre azt mondja, hogy nincs elég tárhely. Nem tudok új appot telepíteni, sem a meglevőket frissíteni.

Ha most újratelepíteném az egész rendszert, akkor megoldódna a következő évekre ismét a probléma, vagy egyszerűen annyira felhíztak az alkalmazások mára, hogy a 3 GB alkalmatlanul kevés? Ha érdemes újratelepíteni, akkor erre mi a legkevésbé fájdalommentes megoldás? Más ötlet, javaslat esetleg?

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9443) elfelejtette válasza samat78 (#9442) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Akkor írja, hogy kevés a tárhely, ha 10% alá csökken, tehát 250MB szabad helynél már ez előjön. Én ezt anno kisebb tárhelyű telefonnál úgy oldottam meg, hogy a használt programokból visszaraktam a korábbi verziókat. Rendszeresen volt úgy, hogy egy általam kedvelt progi mérete a triplájára hízott, miközben számomra felesleges funkciókkal bővült a tudása, vagy esetleg még azzal sem, csak csicsásabb dizájnt kapott...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9444) samat78 válasza elfelejtette (#9443) üzenetére


samat78
csendes tag

Köszönöm a választ! Biztatóbbra számítottam, hiszen dúskálok az üres GB-okban, csak egy kártyával odébb :( Végül töröltem pár alkalmazást, amiket ritkán használtam, és ezzel (legalábbis átmenetileg) megoldódott a probléma.

(#9445) Dauer


Dauer
csendes tag

Sziasztok! Most került hozzám egy Lenovo A820t -erre ugyan azokat a rom-okat fel lehet tenni mint a sima A820-ra vagy van különbség?

(#9446) cappa72 válasza Dauer (#9445) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem ugyanaz.
Teljesen más, mert a t-s verzió - ha eredeti... -, akkor más kernellel van.
TD-SCDMA szbványú, így itthon csak 2G-vel használható maximum.

Telefonálásra jó így is.

Csak a kifejezetten T-s romot mennek/mehetnek rá!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9447) Dauer válasza cappa72 (#9446) üzenetére


Dauer
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást! Ehhez a típushoz lenne valamilyen magyaritott rom?

(#9448) cappa72 válasza Dauer (#9447) üzenetére


cappa72
nagyúr

Innen tudsz válogatni [link]
Előtte legyen mentés.
Keveset foglalkoztunk itt a t verzióval.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9449) Dauer válasza cappa72 (#9448) üzenetére


Dauer
csendes tag

Köszi szépen!

(#9450) barakuk


barakuk
újonc

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni. Lenovo A820 memória partícionálás után nem bootol. CWM recovery mount cache hibát ír. Van vmi ötletetek hogyan lehetne életre kelteni?
Köszönöm, Norbert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.