Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) cappa72 válasza matepe (#8300) üzenetére


cappa72
nagyúr

Root-olt a telefonod?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8302) jFox válasza matepe (#8300) üzenetére


jFox
őstag

Ezzel próbáltad már?
Hangerő fel+le + power: recovery mode

Cappa72: Root nélkül egyáltalán felmegy a CWM? :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8303) cappa72 válasza jFox (#8302) üzenetére


cappa72
nagyúr

Root nélkül egyáltalán felmegy a CWM?
Futó rendszer alól nem.
Flashtool-lal igen.
Illetve 1 dolgot nem próbáltam még, mégpedig rootolatlan telefon esetén factory-mode-ból adb-n keresztül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8304) matepe válasza cappa72 (#8301) üzenetére


matepe
csendes tag

igen rootolt...mobiluncle zöldel kijelző (bal felső).

(#8305) matepe válasza cappa72 (#8301) üzenetére


matepe
csendes tag

na mivel a mobil unlcenél nem reagált a rebbot into recovery, így kikapcsoltama telot és beléptem a recoveryba manuálisan. Ezt látom fent kékkel: CWM-based Recovery v6.0.4.4. Modd by carliv@xda

háttéerben középen halványan: Mod by Cappa72 for Lenovo A820 S150. Most akkor sikerült?

(#8306) cappa72 válasza matepe (#8304) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ha root-olt, MUT-tal feltetted és reboot recovery után nem indul el a recovery, akkor az egy nagyon érdekes jelenség....

Amit (#8302) jFox
írt
azt próbáltad?

szerk.:
@(#8305) matepe
Bizony az sikerült ! :C

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8307) vegyszer válasza cappa72 (#8306) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem tudom, de nekem a telefos segítségnyújtás során 20-25% lehetett azok aránya, akiknek a MUT recovery csere után nem bootolt be a felugró üzenetre a teló. Ellenben kikapcsolás után, a power + fel +le működött mindég

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8308) hati


hati
addikt

ROM függő (Alternative 1.6 ASOP van fent) vagy általános gond, hogy hiába jelölöm ki 1-1 appnál (böngésző, lejátszó), hogy jegyezze meg, mint alapértelmezett app, mégsem jegyzi meg. A böngésző esetében, ha megnézem, hogy a gyári vagy a firefox-e az alapértelmezett, akkor úgy mutatja, hogy egyik sem az. Gondolom ezért is kérdezi meg mindig, ha egy linkre kattintok.

(#8309) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Erre akérdésemre ha tudna valaki válaszolni, megköszönném. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8310) matepe válasza cappa72 (#8306) üzenetére


matepe
csendes tag

akkor innenntől a particionáláshoz csak a meteos kell és végig zongorázni a leírtak alapján, ugye?

(#8311) dody07 válasza jFox (#8295) üzenetére


dody07
tag

A DJGABI által linkelt vold.fstab-ot bemásoltam a linkelt A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip-be az ott lévőt felülírva. Ennyi volt a változtatásom.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#8312) jFox válasza jFox (#8309) üzenetére


jFox
őstag

Sikerült használhatóvá tennem a PureXperia rom-mal. :C
Ha valaki használja ezt a rom-ot, meg tudná mondani, hogy lehet beállítani, hogy hívás előtt kérdezze, hogy melyik sim-en akarom indítani?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8313) jFox válasza jFox (#8312) üzenetére


jFox
őstag

És még az is érdekelne, hogy hogy lehet a kontaktokhoz egyedi csengőhangot rendelni ennél a rom-bál?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8314) dacsa válasza jFox (#8313) üzenetére


dacsa
senior tag

Ez sok lényegtelen kérdés :) Hogy sikerült feltenned, nekem sajna nagyon sok 4.2.1-es rom nem akar elindulni pedig már szeretném elhagyni a jó öreg lambda romot :) Üdv DCS

(#8315) jFox válasza dacsa (#8314) üzenetére


jFox
őstag

Nézőpont kérdése. :K
A meteos apk -val visszaállítottam a partíciót, 2gb data 700mb belső sd. Utána már elindult a Purexperia rom. :K
Valahol olvastam, hogy a 4.2.2 és rom-ok nem szeretik, ha nincs belső sd. :F Ebből indultam ki.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8316) dacsa válasza jFox (#8315) üzenetére


dacsa
senior tag

Ezt én is igy csinaltam és ennek ellenére nem ment fel, mondjuk én nem szeretek sokat várni mikor települ a rom :) Mennyit kell nézni első indításnál a purexperia feliratot? :)

(#8317) fape


fape
senior tag

Még a végén lesz custom rom a telonkra: [link1]
[link2]

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#8318) hati válasza fape (#8317) üzenetére


hati
addikt

Nem lenne rossz. Hozzá nem értő lévén kérdem, hogy mennyi munka egy ilyen forrásból egy adott telefonra szabni a romot?

(#8319) jFox válasza dacsa (#8316) üzenetére


jFox
őstag

KB. 5perc

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8320) jFox válasza fape (#8317) üzenetére


jFox
őstag

Vagy hátha megembereli magát a Lenovo és frissít. :P
Apropo Lenovo. Gyári ROM-ot hol lehet fellelni? Néztem a gyári oldalt, de ott csak OpenSource Code van.
Néztem az összefoglaló oldalon szereplő linket is, de azon az orosz oldalon meg nem tudok eligazodni.
Ha szépen kérem linkelne valaki nekem egy latest firmware-t ehhez a telóhoz? :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8321) cappa72 válasza jFox (#8320) üzenetére


cappa72
nagyúr

Legutolsó hivatalos S150-es update.zip. [link]
CWM-ből is felmegy.
2 nyelvű, no root, no gapps, 3e recovery.
Én biztos nem tenném fel...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8322) jFox válasza cappa72 (#8321) üzenetére


jFox
őstag

Én is csak annak az igszolására, hogy hardveres vagy szoftveres a másik topicban felvetett kérdésem.
Mert az már kiderült, hogy visszatéve a belső SD-t 2 másik ROM-mail is jön a hiba. De ezek mind moddolt ROM-ok. Ha gyárival is akkor kicserélem érintőt. Ha még úgy is, akkor kihajítom az ablakon. :((( (Á nem, csak viccelek. :DDD)

Köszi a linket! :R

MOD: nem tudom letöleni. :O CSak prémium felhasználóknaérhető el. :(

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8323) cappa72 válasza jFox (#8322) üzenetére


cappa72
nagyúr

Majd megpróbálom feltölteni máshova is, ahol elérhető mindenkinek.
Viszont az tuti, hogy hw hiba lesz a nem-érzékelés/fals érzékelés.
Immáron fiam a820-as telefonja már másfél éve megy átparticionálással, cp2->3->4->5 romokkal.
Azóta is kifogástalan.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8324) jFox válasza cappa72 (#8323) üzenetére


jFox
őstag

A legszebb az, hogy eredetileg kijelzőhibás volt a készülék. Be volt mákosodva a kép. Azért rendeltem, hozzá érintőt is, hogy hátha eltöröm szétszedésnél. Ne törtem el de, gondoltam, ha már itt az új érintő akkor beleteszem azt.
Jól kiszúrtam magammal. :W

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8325) cappa72 válasza jFox (#8322) üzenetére


cappa72
nagyúr

Új helyen a Lenovo A820 stock S150 gyári ROM-update fájl.

Letöltés
md5sum: 98b28ee18c4d167261f351b057f36760
méret: 397,0 MB (416294171 bájt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8326) jFox válasza cappa72 (#8325) üzenetére


jFox
őstag

Köszi! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8327) Csixi68 válasza JannY83 (#8270) üzenetére


Csixi68
tag

Szia!

Megoldódott már a problémád?
Sajnos pár napja Digi netem van és a Lenovo A820-as telefonom azóta nekem is mindig újraindul. Odáig jutottam, hogy mobilnettel felrakom a progikat, és egyszer csak megjön a wifi, de állandóan 491-es hibát ír ki, ha csatlakozni akar. A modemen ZXHN H298N kikapcsoltam a wifit és beraktam másik routert wifinek, de így sem boldogulok vele. Mindenki másnak jó a telefonja a wifire csatlakozva csak a 820-as nem működik.

Köszönöm a választ...

Üdv: Csixi

Üdv néktek... Csixi!

(#8328) dacsa válasza jFox (#8315) üzenetére


dacsa
senior tag

Hali!

Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy mikor inditom a hivast akkor válaszszam ki melyik kártyárol akarok telefonálni, ne pedig hívas elott?? Egyébként nagyon zsir a rom de ha ez nem műkodik akkor megy a levesbe :) Összes többi romnál amit eddig probáltam mindig hivas inditas utan kinalja fel melyik kartyarol akarom inditani a hívast.

(#8329) jFox válasza dacsa (#8328) üzenetére


jFox
őstag

Ez a bajom nekem is. :( Ezzel elvileg menne, de fizetős és nincs olyan kártyám amivel megvehetném. :(

Rákérdeztem a needrom-on, hátha van megoldás és a következő verzióban benne lesz. :K
Ha ez meg a hívóhoz rendelt csengőhangok menne, nem is lenne vele semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8330) dacsa válasza jFox (#8329) üzenetére


dacsa
senior tag

Aha nekem ez nem opció, hogy szarakodok a tárcsázóval :( midnegy visszarakom a regi romot, pedig hogy megörültem be is laktam már :DD Nem tudom mennyi munka lenne az arcnak megjavítani, csak annyi kéne, hogy rákérdezés mindig :D vagy valami hasonló adj neki ötleteket :DD

(#8331) dacsa válasza jFox (#8329) üzenetére


dacsa
senior tag

Ez működik de nagyon csöves [link] Nézem a másikat is :)

(#8332) dacsa válasza jFox (#8329) üzenetére


dacsa
senior tag

Te amit bemásoltam az is teljesen jó, és ingyenes! Próbáld ki ugyanazon az elven működik mindkettő szóval csak kinézetben más :)

(#8333) jFox válasza dacsa (#8332) üzenetére


jFox
őstag

Póbáltam. Rákérdezett, de nem azon a SIM-en hívott amit választottam. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8334) dacsa válasza jFox (#8333) üzenetére


dacsa
senior tag

Nekem müxik :) beállításokat megszerkelted rendesen? Irjál akkor needromon az arcnak hátha fixaljá következő updatéval! :)

[ Szerkesztve ]

(#8335) dacsa válasza jFox (#8333) üzenetére


dacsa
senior tag

Mondjuk ez a dula sim selcetor jobban fest :)

(#8336) jFox válasza dacsa (#8335) üzenetére


jFox
őstag

Igen. :K Kultúráltabb és annyit még meg is érne, ha meg tudnám venni. Majd beszélek már a bankommal, mert már nem ez az első app, amire áldoznék, csak nem fogadja el a kártyámat a Google. :(

Miket kell rajta beáálítani? A másik problémámra (egyedi csengőhang kontaktokhoz) esetleg nem találtál megoldást? :) Vagy csak nekem hiányzik ez? Nem hiszem, hogy az Xperia sem tudná, amiről áthozták a ROM-ot. :U

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8337) sunavlys válasza dacsa (#8328) üzenetére


sunavlys
senior tag

Vicces én meg a másik topicon épp az ellenkezőjét keresem, mert én mindig ugyanzon a kártyával hívok.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#8338) jFox válasza sunavlys (#8337) üzenetére


jFox
őstag

Akkor ez a te ROM-od! PureXperia :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8339) Dexxter182 válasza jFox (#8338) üzenetére


Dexxter182
tag

ez tényleg jó rom lenne, de engem idegesített hogy nem tudom lecserélni az Xperia billentyűzetet. A swiftkey-emet már olyan szépen kiokosítottam :)

Erre nincs valami megoldás? Ti mivel használjátok?

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#8340) jFox válasza Dexxter182 (#8339) üzenetére


jFox
őstag

Nekem bejött ez az Xperia billentyűzet. Nagyon jól javítja a gépelési hibáimat. Gyorsan tanul, és még szép is. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8341) Dexxter182


Dexxter182
tag

Apropó, előfordult valakivel, hogy a gombok kicsit megkoptak..belülről... minden 3. nyomásra tudom csak feloldani a telefont, a hengerő gombok is nehézkesek lettek. Van lehetőség cserére? valaki csinált már ilyet? Gondoltam kicserélem még mielőtt egyáltalán nem oldana fel többet :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#8342) BeetleBrain válasza Dexxter182 (#8341) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

A power gomb van hogy nálam is csak több próbálkozás után teszi a dolgát. Nem olyan rég kezdődött, de érezhetően romlik folyamatosan. Pár napja rendeltem aliexpress-ről új alkatrészt, majd kiderül, hogy mennyire körülményes a csere. Youtube-os szétszerelős videókat nézegettem az alapján nem tűnt annyira vészesnek.

(#8343) Dexxter182 válasza BeetleBrain (#8342) üzenetére


Dexxter182
tag

Fasza, tudnál adni linket honnan rendeltél, és esetleg instrukciókat adni a sikeres műtétről? :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#8344) BeetleBrain válasza Dexxter182 (#8343) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

Ezt rendeltem, de van több eladónál is. Van egy drágább verzió is, de látszólag semmi különbség köztük. Sose csináltam még ilyen cserét, de ha megérkezett és jutottam vele valamire akkor mindenképp beszámolok róla :)

(#8345) sunavlys válasza sunavlys (#8337) üzenetére


sunavlys
senior tag

A másik topic a ZTE v967. Én ott vagyok érdekelt.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#8346) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok nekem is sikerült szert tennem egy iylen szépségre, páromat leptem meg vele, sajna 1 pixel hibát véltem fellelni a kijelzőn, de egyáltalán nem észrevehető, csak ha kukacoskodni szeretnék. Friss custom rom jövőhéten lesz összepakolva hozzá egy jó barátom által teljesen lebutítva az aksi időre hajazva, kinek meddig bírja átlagban? kicsit szűkösnek érzem azt a 2000mAh-t. De eddig jónak minősül.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8347) jFox válasza dacsa (#8330) üzenetére


jFox
őstag

Megjött a válasz. Azt írja, hogy csak a státusz sorban a default sim váltóval lehet hívás előtt választani.
Csengőhangot is csak 3rdparty appal lehet hozzárendelni hívóhoz. :O Pfff nem is kellene akkor Xperia. :P
Repült is, helyette feltettem a ColorOS-t. Szép, gyors és alapból benne van a swype keybord. :C

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8348) dacsa válasza jFox (#8347) üzenetére


dacsa
senior tag

Hali olvastam mit irt! Én lehet megveszem ezt a sim választót, majd kiderül ;), a rom az továbbra is tetszik. De Ez hogy nem tudok valasztani simet csak 690ért, Ez elég csöves.

[ Szerkesztve ]

(#8349) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Átpartícionálás után logónál megáll a teló. 4-es pont utáni reboot lenne.
Gyári 4.1 van rajta.
Akksi kivétel nem segített, recoverybe nem tudok belépni, meta mode-ot ír. Factory módba be tudok lépni.
Hogyan hozzam helyre a telót? Esetleg hogy tegyek fel egy tiszta 4.2-őt?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#8350) jFox válasza tutis (#8349) üzenetére


jFox
őstag

A gyári fw-ben nincs recovery. Illetve van, de buta.
Szerintem vagy adb-ve, vagy spftool-al tegyél fel egy cwm-et, azt már el tudod indítani a gombkombinációval (vol+- power), és mehet rá bármilyen ROM. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.