Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Nektek is 2-3 percig tart mire GPS talál? Cappa 5.3-as ROM van a telón. Csak mert muterom samsungja az enyém mellett fél perc alatt belövi magát. :F

(#9102) Mercutio_ válasza ampulla (#9101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, de a Samuban gondolom Qualcom snapdragon proci van, ami látja a glonass műholdakat is, az MTK meg azt nem csak a másik műholdcsoportot.

GPS EPO-t frissítetted?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9103) ampulla válasza Mercutio_ (#9102) üzenetére


ampulla
aktív tag

Ezt a metódust hajtottam csak végre, ezzel működött, utána nem csináltam semmit.

(#9104) gyorgytan


gyorgytan
csendes tag

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni. Most kezdtem foglalkozni Android rendszerű telefonokkal. Nagy hirtelen rendeltem feleségem számára egy dual sim-es Lenovo K30-W készüléket kínából. Megérkezvén tapasztaltam, hogy a magyar, az angol, valamint a kínai alkalmazások váltakoznak. Szeretnék egy olyan rom-ot feltenni rá amely magyar nyelvűként működik, és olyan alkalmazásokat tehetek fel amilyent én szeretnék (persze ezt most is megtehetem). Korábban erőteljesen foglalkoztam symbian rendszerek ilyen jellegű módosításaival, de az Androiddal mint egy 2 hete találkoztam először. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy javasoltok számomra egy méltán népszerű rom-ot, és annak részletes installálási leírását? Legalább úgy mint ahogy azt Taylor tette a smartphonepro.hu oldalán. Segítségeteket előre is megköszönve. Üdvözlettel:
Gyuri

(#9105) cappa72 válasza gyorgytan (#9104) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vélhetően topikot tévesztettél, itt nem fogunk tudni segíteni neked.
Összefoglaló szaktopik az Android dual sim okostelefononk topikja, ha a keresővel nem találsz semmit.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9106) ampulla válasza gyorgytan (#9104) üzenetére


ampulla
aktív tag

Ahogy rákerestem nem találtam a ROM-olásra angol cikkeket se nagyon, csak kínai oldalakat. Talán XDA-n megér egy kérdést, mert itt elég sokat írnak róla, de azt is hogy más a kernel, szóval itt még nincs kiforrva a ROM-olás.

(#9107) gyorgytan válasza cappa72 (#9105) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

Ok. Köszönöm szépen, hogy utána néztetek.

[ Szerkesztve ]

(#9108) dody07


dody07
tag

Lenne valakinek kijelzőre fóliára eladó?
Vagy idehaza valamilyen forrása?

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#9109) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az A820S miben különbözik az A820-tól?

Üdv, Zoli

[ Szerkesztve ]

(#9110) cappa72 válasza Taoharcos (#9109) üzenetére


cappa72
nagyúr

Abban, hogy vélhetően hamisítvány.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9111) Taoharcos válasza cappa72 (#9110) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Köszi. Tök naiv vagyok, ez eszembe se jutott volna. Furcsa is volt, hogy gugli nem dob ki értelmes találatot az s-ről. Most így utólag belegondolva...

[ Szerkesztve ]

(#9112) vegyszer válasza Taoharcos (#9111) üzenetére


vegyszer
addikt

És már megvan?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9113) Taoharcos válasza vegyszer (#9112) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Nincs, nem vettem meg.

(#9114) cappa72 válasza Taoharcos (#9113) üzenetére


cappa72
nagyúr

nem vettem meg
Ennél okosabb döntést nem is hozhattál volna. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9115) vegyszer válasza Taoharcos (#9113) üzenetére


vegyszer
addikt

Komolyan mondom, most ezzel a döntéseddel évekkel hosszabbítottad meg az életedet!

Jó látni, hogy van aki olvas is vásárlás előtt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9116) motofan


motofan
csendes tag

ismertek olyan utólag feltelepíthető appot, amivel le lehet kapcsolni a gombok háttérvilágítását? Cappa féle 5.3 romon vagyok, de ott nem találok ilyen beállítási lehetőséget.

(#9117) motofan


motofan
csendes tag

ajánlottak egy gomb háttérvilágítás be és kikapcsoló app-ot, ki is próbáltam, működik. ez a neve, hátha valakit érdekel:
Keyboard backlight controller (Play áruház, ingyenes)

(#9118) vegyszer válasza motofan (#9116) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa72 rom alatt nem kapcsolható ki. De a gravity box alatt ki lehet kapcsolni a fényt. De akkor is az értesítési jelzés gyanánt működik a tapi gomb fény villogtatás. Én pont ezért szeretném meg anno...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9119) koii


koii
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy a korábbi problémám mégis ujra előjött.
Nevezetesen az alsó érintő gombok nem üzemelnek.
Eddig sokat pihent a telefon ,mertg másikat használtam.
Újra elővettem és rapszódikusan működtek a gombok.
Most már egyáltalán nem. Reset ,Wipe stb. után sem.
Annak idején sikerült a Cappa 5.3 ROM felrakása CWM recoveryvel.
A hiba sajnos maradt, korai öröm volt anno.

(#9120) cappa72 válasza koii (#9119) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az hardverhiba lesz. Lehet, hogy megfáradt a digitiser, vagy kh-s.
De hallottam már olyanról is, hogy hajszárítós melegítés után megjavult - más telefon esetén; de hogy hol olvastam, azt már nem tudom.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9121) koii válasza cappa72 (#9120) üzenetére


koii
tag

Mindenhol remekül érzékel ,csak ott alul a 3 érintőgombnál nem.
Az érintő hiba így viselkedik ,hogy egyszer jó egyszter nem?
Nem lehet valami kábel, érintkezés?
Mi van ott benne vajon?
Van értelme szétcsavaroznom?

[ Szerkesztve ]

(#9122) cappa72 válasza koii (#9121) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kicsi a valószinűsége, hogy kh, de nincs kizárva az sem.
Szétcsavarozni szét lehet, megmozgatni a csatikat ha olyan a kialakítása (én még nem szedtem szét, 2 év után is műxik, igaz a középső led elhalványult már), vélhetően már nem garanciális.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9123) koii válasza cappa72 (#9122) üzenetére


koii
tag

Esetleg valakit tudsz ,aki vállalna javítást Budapesten?

(#9124) cappa72 válasza koii (#9123) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem mozgok szervizes körökben, Bp.-en sem nagyon járok. :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9125) motofan válasza vegyszer (#9118) üzenetére


motofan
csendes tag

Köszönöm a tippet, nem is tudtam, hogy az Xposed/Gravity működik a 820-ason is! Így minden problémám megoldódott!!! Ráadásul a Gravity-ban ha kikapcsolom a világítást, akkor is működik az értesítő fény, ami szuper!

(#9126) vegyszer válasza motofan (#9125) üzenetére


vegyszer
addikt

Pedig két éve is már ment...

Egészségedre!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9127) koii


koii
tag

Ez a telefon úgy hülye ahogy van.
Most megint működnek a gombok.
Feltettem egy programot a gombsor kiváltására.
"Button Savior" a neve.
Ha nem reagál a tapira ,akkor ezzel tudom használni.

(#9128) Lazsnak


Lazsnak
tag

Üdv fórumlakók,

Több, mint egy év telt már el amióta vegyszer kolléga véres verítékkel leskypeolta velem cappa egyik 4.1-es jelly beanjének telepítését velem egy a820asra. Arra lennék kíváncsi, mivel nem kísértem figyelemmel a telefon romolásának sorsát, hogy van-e valami 4.1.2 JB-nél újabb frankón működő rom erre a kócerájra. Barátnőm nagyon szereti (főleg a szine miatt nyílván) de már lehetne valami frissebb. 4.4 KitKat esetleg próbálta valaki? Létezik valami újabb stabil egyáltalán rá? Needromot természetesen csekkoltam, de mindig fenntartásaim vannak a needromos ingyenes romokkal kapcsolatban.

:R

(#9129) Lazsnak


Lazsnak
tag

Esetleg ezt próbálta már valaki?

(#9130) viatorrent válasza osztraksajt (#6102) üzenetére


viatorrent
újonc

Szia!
Beállítások / Nyelv és bevitel / Android billentyűzet beállítása / Rezgés gombnyomásra -> pipa ki :Y

(#9131) Lazsnak válasza Lazsnak (#9128) üzenetére


Lazsnak
tag

Senki semmi? :F Nagyon pang a topic...

(#9132) BaginZe válasza Lazsnak (#9131) üzenetére


BaginZe
tag

Több, mint két éves telefon. Az első topiclakók közül szinte mindenki már lecserélte azóta.

(#9133) Lazsnak válasza BaginZe (#9132) üzenetére


Lazsnak
tag

Tisztában vagyok vele. Vicc az, hogy hardveresen tok oké lenne mai napig. Én is lecseréltem már amúgy, barátnőmnek még mindig ez az a820van amúgy. De mai nap vettem neki egy k910 vibe z-t. De ettől még tennék rá valami frissebbet, aki megveszi had használja.

(#9134) Mercutio_ válasza Lazsnak (#9133) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy rémlik a hw-t az újabb droid nem támogatja. A portok pedig nem túl jól sikerültek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9135) weareinluck válasza Lazsnak (#9128) üzenetére


weareinluck
tag

Tudomásom szerint csak a Cappa72 féle C.P. 5.3-as a legfrissebb, az stabilnak is mondható, anno még mikor aktuális volt a kérdés én is találtam needromon 4.2.2-es romot, de kipróbálni nem volt merszem.
Apropó, hamár itt vagyok: valakinek bontás alatt lévő a820-asa esetleg van? A front speaker érdekelne...

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#9136) Švejk válasza Lazsnak (#9133) üzenetére


Švejk
őstag

Lassan ilyen utolsó mohikán leszek, 2 éves lesz hamarosan a cucc. És igen, problémája nincsen semmilyen, kopp kopp. Az akku már nem a régi de elvagyok vele.
Szóval használom amíg tönkre nem megy!

Amúgy frankó stabil 4.2-es romok vannak rá, magam is olyat használok. Azért egy újraindítást hetente kér, különben megtelik az agya nagyon és belassul...

(#9137) Minstrel válasza Švejk (#9136) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nekem is megvan még, júniusban lesz két éves. Én power gombot cseréltem idén év elején meg most kialudt a középső gomb ledje, más gond nincs, kopp kopp :)

Melyik 4.2-est használod?

(#9138) Švejk válasza Minstrel (#9137) üzenetére


Švejk
őstag

dadi11 AOSP-ja van fenn, elég jó kis rom, de gondolkozom egy CP5.3-on hátha gyorsabb lenne tőle. Csak az a helyzet hogy már egy ideje olyan szinten nem érdekel a romolás hogy ehhez is lusta vagyok.
Amúgy ja, gondolkoztam hogy eladom, de aprón kb eladhatatlan vagy csak irreálisan nyomott áron, úgyhogy használom inkább mert különösebb gond nincs vele. A hangerő gomb nekem is lekopott kb mint mindenkinek, ennyi a hibalista :D

(#9139) Lazsnak válasza Švejk (#9138) üzenetére


Lazsnak
tag

Még anno régen cp4.xet telepitettem ra mikor megrendeltem pandawillről, azóta is úgy használja barátnőm. Nem merek felrakni semmi mást rá mert rohadt bonyolult volt nekem ez a mizéria, nexusokhoz vagyok\voltam akkor is szokva. Adb meg cwm megy, ellenben ez az atparcionálás, 5 féle kernel meg istennyilák nem mertem mást feltenni.

Ha co4.x után cp5.3at akarok feltenni, kell másik kernelt telepiteni, esetleg recoveryt cserélni, vagy félni attol h át van particionálva és az galibát okoz? Vagy egyszeruen sdre másol, twrpbe swipe es kesz, mert cp romok között könnyű az átjárás?

Tudom ott a logout oldal de ezek nincsenek benne

(#9140) Švejk válasza Lazsnak (#9139) üzenetére


Švejk
őstag

Sose volt még fenn CP5.3 nálam. Szerintem Cappa mester már párszor leírta itt a fórumban a menetét de fogalmam sincs. Majd ha egy kicsit kevésbé leszek lusta, lehet hogy felrakom :)

(#9141) vegyszer válasza BaginZe (#9132) üzenetére


vegyszer
addikt

Az ok, hogy lecsrélrem, kétszer, de visszatérek ide rendszeresen, mint a terminátor. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9142) cappa72 válasza Lazsnak (#9139) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha co4.x után cp5.3at akarok feltenni, kell másik kernelt telepiteni, esetleg recoveryt cserélni, vagy félni attol h át van particionálva és az galibát okoz?
A CP5.3 aromainstallerrel megáldott grafikus telepítőkészlettel készült.
Ha meg akarod tartani az adataidat, akkor ki tudod választani, hogy ne törölje (formázza) az adatpartíciót.
A teljes átparticionálást képes felismerni, így ha az általam készített CWM szkriptet használtad , akkor automatikusan beállítja a szükséges módosításokat.
Ha Meteos particionálóval csináltad, akkor úgy fogja érzékelni, hogy nincs átparticionálva, ekkor ugye nem is állítja be a módosításokat.

Az akkor elérhető gyári S150-es kernelt tartalmazza (az volt a legutolsó hivatalos gyári frissítés).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9143) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok !

Egyik kedves ismerősöm adott egy lenovo a820 as telefont, de nem nagyon reagál semmire se, ép a külselye , szétszedve nem volt se nem tölt se nem kapcsol illetve annyit csinált hogy a lenovo logot-t láttam pár másod percig még ki írt egy low battery feliratot is de ezt leszámítva semmi . se töltést se gépre dugva nem tölti , gép ismeretlen eszköz....

Valakinek volt hasonló tapasztalatja ?

Péter

Nope.

(#9144) cappa72 válasza Tonoic (#9143) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbáld me grendes toltorol tolteni, nem sztgeprol.
Hagy rajta egy ket orat.
Csak utana probald meg bekapcsolni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9145) Tonoic válasza cappa72 (#9144) üzenetére


Tonoic
tag

Szia!

Egész este ment töltőről de semmi változás :/ :(
Próbáltam utána olvasni , elméletileg amíg ad ki windows hangot addig még lehet reménykedni.
A mód az még nem tiszta hogy lehet firmware-t így rárakni. Ebben tudsz esetleg segíteni ?

Péter

Nope.

(#9146) Petireb


Petireb
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbáltam ROM-ot cserélni a telefonon. Csináltam mentést, felmásoltam az sd-re az új romot, reset factory,data. Az sd ről elindítottam a telepítést ami le is fut. Az újra indításkor a Lenovo feliratnál megáll a boot.
Amikor próbálom visszaállítani az előző romot azt írja, hogy error while formatting/system!
Segítsetek, lehet még ezzel kezdeni valamit!
Kernel:s138, CWM-based Recovery v6.0.1.2 ezt így vettem.
Üdv, Péter!

[ Szerkesztve ]

(#9147) Tonoic


Tonoic
tag

Egy samsung aksival /s6500/ al felraktam rá a cmw-t meg egy romot 2.3.5 a -sat

de a saját aksijával egyenlőre még semmit nem akar kezdeni... -.-"

kiváncsi vagyok sikerül e életet lehelni a telefonba ... /Lehet hogy zárlatos az aksi ? vagy annyira le van merülve hogy semmit nem jelez ki ... csíp pedig a lenovos akku../

Nope.

(#9148) Tonoic válasza Tonoic (#9147) üzenetére


Tonoic
tag

Bocsi csak most derült ki hogy a töltő csatlakozója a ludas a buliban, valaki esetleg tudna nekem segíteni budapesten egy gyors javításra ?

Nope.

(#9149) sunavlys válasza Tonoic (#9148) üzenetére


sunavlys
senior tag

vegyél újat, lehet, hogy olcsóbb :C

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9150) vegyszer válasza Tonoic (#9148) üzenetére


vegyszer
addikt

[link]

MicroUSB tisztító videó.

Lehet, hogy nem segít, de ártani nem árt, és legalább ingyen van. Nekem bejött...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.