Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) cappa72 válasza janaman01 (#6000) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az 5.3-ban igen.
A 4.x- hez kulon van.
De megtalalhato a link a blogomban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6002) janaman01 válasza cappa72 (#6001) üzenetére


janaman01
addikt

köszönöm , igen olvasgatom a blogjaidat :) hátha megjön karácsonyig, és akkor bütykölhetem az ünnepek alatt

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6003) hl225 válasza janaman01 (#6002) üzenetére


hl225
tag

Ha esetleg látja valaki a mostani akciókban jó áron, ossza meg velünk is!

(#6004) vegyszer válasza hl225 (#6003) üzenetére


vegyszer
addikt

Tegnapig volt egy nullás eladónak 95$-ért, ingyen dhl-el. Talán ujra kitette...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6005) taki74 válasza Czimby (#5759) üzenetére


taki74
csendes tag

SZIA érdeklődnék hogy megtudtad oldani valahogy a képernyőzár problémát az a820-son.
előre is köszi a választ

(#6006) taki74 válasza Czimby (#5759) üzenetére


taki74
csendes tag

sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne az a820 tulajdonosoktól,
hogy találkoztatok a következő a hibajelenséggel.
miután egyszer lezárolom a kijelzőt onnantól nem működik a touch, csak az aksi ki segit... Persze utána hibátlan, az első képernyőzárig.
cseréltem már romot az sem segitett.

(#6007) cappa72 válasza taki74 (#6005) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kernelcsere oldotta meg.
Keress a krenel szora.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6008) taki74 válasza cappa72 (#6007) üzenetére


taki74
csendes tag

SZIA
köszönöm a gyors választ cseréltem kernelt de nem oldotta meg a problémát.
esetleg meg tudnád mondani hogy milyen romot és kernelt használjak.
előre is köszönöm

(#6009) cappa72 válasza taki74 (#6008) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először mentsd le a telefonon lévő rom-ot.
Aztán tegyél fel egy CWM-met (bár feltételezem, hogy ez már van, ha kernelt cseréltél)
Nyugodt szívvel ajánlom a CP5.3-at, egyszerű feltenni. S150-es kernel van benne.
Aztán kíváncsian várom, hogy megjavult-e.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6010) janaman01 válasza hl225 (#6003) üzenetére


janaman01
addikt

én 133 dodoért vettem...( benne SG szállitás gift : toll,fólia jack dugo bizbasz :) öntapados médiázós tartó szilikon tok)).de ahogy nézem azóta felemelte a kici kina 141 re..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6011) Mercutio_ válasza janaman01 (#6010) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ szinte biztos, hogy most már a vám-on is megfogják ami +27%

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6012) D1Rect válasza Mercutio_ (#6011) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért biztos?

(#6013) hesszan válasza taki74 (#6006) üzenetére


hesszan
aktív tag

szia.
kollágának is sikerült, nekem is megoldódott. Ezt ajánlom átolvasni:

és a lenovo driver

(#6009) cappa7
Szia.
mivel tud többet a 5.3? átfutottam a két blogbejegyzésedet, nem találtam róla infót (béna vagyok) tudnál egy linket dobni?
Ami érdeklene:
- honnan lehet leszedni?
- kamera szinesedés megvan még?
- videovisszajátszásnál a zöld csíkok is javítva vannak?
- lehet úgy frissíteni CWM-en keresztül hogy most rajta vagy a 4.2+gaaps+s150 kernel + összes GPS tweek? Anélkül!! hogy full törlés legyen? feleségem már belakta, nem használja a kamerát, inkább csak engem zavar a tudat hogy azok nem teljesen jók benne.

Sungdurung

(#6014) Mercutio_ válasza D1Rect (#6012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz be a külföldi rendelés vagy a dual-simes okostelók topicba, ott szinte mindenki erről ír, vagy történt valami változás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6015) taki74 válasza janaman01 (#6010) üzenetére


taki74
csendes tag

SZIA
köszönöm a segitséget sikerült megoldani a problémát.
cp5.3 rommal.
egy kérdésem lenne még élő háttérképeket hogy tudom előcsalni

(#6016) janaman01


janaman01
addikt

tudom nem ide kellene irnom, de itt azért vannak szakik...van egy s7 kinai csoda...

elsszált a teló..nem ér annyit, hogy visszaküldjük, viszont a kici kinai ezt küldtehozzá....:

7628-HUITENG-四频-6820-4+2-WVGA-P20.01-R4349-WIFI-BT-FM-SC-2SIM-GS-20130408-155054-ANDROID_SAMSUNG双开关机-海外带中文-新GT868参数-正式版本.pac

测试选择清单.xls

na most tudja e valaki hogy mi a fenét kellene csinálni ezekkel a fájlokkal...gondolom a pac kiterjesztésű lenne a helyreállitó rom..nade életemben nem találkoztam pac-el milyen flash program kezeli egyáltalán azt? csinált már valaki ilyet ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6017) vegyszer válasza janaman01 (#6016) üzenetére


vegyszer
addikt

Ahol lelted, ha mandarin dialektusban is, de csak van hozzá valami user manual, nem? Cselekedj aszerint. Szerintem. És akkor baj nem érhet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6018) cekkk


cekkk
veterán

Miért mutatja a telefon azt hogy Egerben vagyok? Közben Budapesten vagyok. Időkpép se tudja meghatározni,hogy merre vagyok idő túllépés miatt.
Mi lehet a baj?

(#6019) beg válasza cekkk (#6018) üzenetére


beg
veterán

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6020) vegyszer válasza cekkk (#6018) üzenetére


vegyszer
addikt

A GPS jól bemért, pl gampson? Mert lehet, hogy a cellal információk alapján lő be ilyen rosszul

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6021) cekkk válasza beg (#6019) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi mind a kettőtöknek.
A gps jó, cella infó alapján in jól rakle a map.
Ezért nem értem.

(#6022) janaman01 válasza vegyszer (#6017) üzenetére


janaman01
addikt

ezt a kis kinai küldte akitől vásárolták a telót...( nem az enyém) csak nekem kellene megcsinálni :(

ja ezt átküldte nekik meg annyit irt hogy vigyázzanak mert veszélyes müvelet.... :)

ui lehet robban , ha felnyomod rá ehehehe

közben amit kiderittem , ezzel kellene valamit kezdeni, nade itt van annyi gomb mint egy zongorán :)..na nem off olok tovább

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6023) taki74 válasza cappa72 (#6009) üzenetére


taki74
csendes tag

SZIA
köszönöm a segitséget sikerült megoldani a problémát.
cp5.3 rommal.
egy kérdésem lenne még élő háttérképeket hogy tudom előcsalni

(#6024) vegyszer válasza taki74 (#6023) üzenetére


vegyszer
addikt

Az asztalon hosszan nyomsz, majd Háttér képek, se ott kiválasztás, hogy élő háttérképek (a launcherek miatt ez eltérhet)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6025) taki74 válasza vegyszer (#6024) üzenetére


taki74
csendes tag

ha az asztalon nyomok csak galéria és háttérképek van háttérképeken belül nincs semmi vagyis csak a beépitett képek

(#6026) taki74 válasza taki74 (#6025) üzenetére


taki74
csendes tag

külön az apk-t lelehet valahonnan tölteni.
a rom telepitésénél ugyan megkérdezi hogy szeretném-e telepiteni a live wallpapert és akkor bepipáltam hogy igen de helyette a menüben két galéria van telepités után.

(#6027) janaman01


janaman01
addikt

tényleg nem offolom továb...közben kideritettem, hogy ez kellene még hozzá hogy a kínai csodára fel tudjam rakni a PAC fájlt :)

na köszi.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6028) cekkk válasza vegyszer (#6020) üzenetére


cekkk
veterán

Szóval barátnőm telefonján is ez van, viszont nézem most, hogy a maps a számítógépen is azt hitte, hogy egerben vagyok. Nem tudom, hogy mitől.

Sima cella infó alapján mobilnettel gps nélkül is majd pontosan lerak a telefon oda ahol jelenleg vagyok, viszont időképnem tudja hol vagyok, a launcherben lévő időjárás azt hiszi, hogy egerben. :DDD

(#6029) Toth_Jani válasza cekkk (#6028) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Érdekes hogy otthon engem pusztán a WIFI hálózaton keresztül szinte centire bemér, de a cégnél más szolgáltató hálózatát használva, Kaposváron (200Km) is voltam már.
Gondolom ez azon is múlik hogy a szolgáltató, hogy árulja el melyik IP címet hová osztotta.

(#6030) vegyszer válasza Toth_Jani (#6029) üzenetére


vegyszer
addikt

És hogy mennyire fix az IP címed, a rootered mac címe és hogy mit rögzített a kamerás WiFi-s Google autója, de az is hogy milyen gyakran hagyod bekapcsolva a WiFi mellett otthon a GPS-t is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6031) cekkk válasza vegyszer (#6030) üzenetére


cekkk
veterán

Ami érdekes, google maps laptopon Egerbe tesz le. Google maps wifitel a telefonon szinte méterpontosan mutatja a helyet, a mobil internettel is.
A yandex shellben lévő időjárás program azt hiszi wifivel és mobilnettel is, hogy Egerben vagyok.
Az időkép nem tudja automatikusan meghatározni a helyzetemet, mert időtúllépés hibát jelez.
Augsztus óta lakunk itt, nem tudom, hogy azóta járt-e erre a google autója, valamint azt sem tudom, hogy a upc milyen sűrűn változtatja a ip-t, de van mobilnet is és azzal is ezt csinálja. Ez az érdekes.

Szerk:

Ránéztem pár IP cím alapján kereső oldalra és azok szerint is Egerbe vagyok. Csodálatos :W

[ Szerkesztve ]

(#6032) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám azt beállítani, hogy ha bekapcsolom a 3G-t akkor a Gmail, Facebook, meg egyéb programok ne használjanak adatforgalmat maguktól, csak akkor ha én indítom el őket?

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6033) cappa72 válasza Scarabeus (#6032) üzenetére


cappa72
nagyúr

Droidwall programmal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6034) vegyszer válasza Scarabeus (#6032) üzenetére


vegyszer
addikt

Android Firewall
És root jog mellett állítsd be, melyik profilban mi mehessen ki, és hol...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6035) beg


beg
veterán

Android Firewall inkább, az a Droidwall forkja, mert azt már nem fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6036) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Találkozott valaki már olyannal, hogy a három hardveres gomb (menü, kezdőképernyőre és vissza) nem működik a telefonon?

Cappa72 4.2 v2-es ROM-ját telepítettem a telefonra átparticionálással, amikor megjött. Kezdetben működött is a telefon rendesen, de aztán elkezdett néha nem reagálni a gombokra. Most épp próbáltam egy "data wipe/factory reset" és "cache wipe" után egy teljesen tiszta Cappa72 4.2 v2-es ROM-al életre kelteni a gombokat, de nem sok sikerrel.

Nekem nagyon hardveres problémának tűnik sajnos. :-(

Most az a kérdés, hogy hogyan tudom rá visszajátszani az eredeti ROM-ot? - Szerencsére van mentés a recovery-ről (SP Flashtool), és a ROM-ról (CWM) is, de hogyan tudom visszaállítani a particionálást?

(#6037) vegyszer válasza zsepii (#6036) üzenetére


vegyszer
addikt

Esetleg egy echte Original S150 romot fel kéne próbálni.

Nekem is volt ilyen, egy 4.2.2 rom próba nem s kívánt eredményt hozta, így ment egy build.prop fájlban való zsonglőrködés. Sajnos nem vált be, de a menü gomb halott lett, ellenben rezgett, és felgyulladt a fénye, ha hozzá értem. De a restore megolotta, és a másik meg a másik restore sem jelzett hibát...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6038) zsepii válasza vegyszer (#6037) üzenetére


zsepii
tag

Tudsz esetleg ajánlani egy ROM-ot? Pl. Lambda 2.3.5a szóba jöhet?

(#6039) vegyszer válasza zsepii (#6038) üzenetére


vegyszer
addikt

Bármely másik megfelelget...
Originally S150, egy 4.2.2 rc1, vagy bármi, hátha segít

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6040) zsepii válasza vegyszer (#6039) üzenetére


zsepii
tag

Köszi!

A Chiptune-féle ROM-ot hol lehet leszedni, ill. melyik verziót érdemes belôle felrakni? Szereti az a ROM az átparticionálást és a Cappa72-féle SD-tiltó szkriptet (v2 vagy v3)?

(#6041) zsepii válasza zsepii (#6036) üzenetére


zsepii
tag

Megpróbáltam egy Lambda v2.3.5a-val. Sajnos az sem segített a dolgon. :(( - Szerintem ez vissza lesz küldve.

A particionalas visszaállítására létezik valami módszer?

[ Szerkesztve ]

(#6042) cappa72 válasza zsepii (#6041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nézd meg a CP5.3-at.
Ha szkripttel particionáltad át, akkor automatán beállítja a belső sd tiltást.
S150-es kernel van benne.
Ha nem megy, akkor HW hiba lesz.

Visszaállítani gyárira pedig szintén egy szkripttel lehet, utána viszont kell egy CWM-ből elvégzett factory reset, majd a CP5.3 felrakása javasolt.
Mindez azért, mert így visszakerül a / könyvtárba az emmc@fat (ami az átparticionáló szkript által megszüntetésre került).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6043) zsepii válasza cappa72 (#6042) üzenetére


zsepii
tag

Köszi, kipróbálom. A telefont anno Meteos-al particionáltam át. - Ilyenkor mi a teendô?

(#6044) cappa72 válasza zsepii (#6043) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha meteossal particionáltad át, akkor ugyanazzal tudod visszaállítani, és utána kell egy factory reset.
(ha van adat, amit meg szeretnél menteni, akkor természetesen egy CWM mentésse kell kezdeni.)

(Az azonban kérdéses, hogy ugyanakkorára képes-e visszaállítani a Meteos, mint a visszaállító szkript.
Ezt még nem teszteltem, úgyhogy ezt feljegyzem, mint elvégzendő feladat.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6045) Dexxter182 válasza cappa72 (#6042) üzenetére


Dexxter182
tag

CP5.3-v1. -ben csak én nem találom az élő háttérképeket? :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6046) zsepii válasza cappa72 (#6044) üzenetére


zsepii
tag

A Meteos-os visszaállításnál gáz, ha közben újraraktam a telefont már párszor?

(#6047) cappa72 válasza zsepii (#6046) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, mert az átparticionálás az független a rom telepítésétől.
Az átparticionáláskor az ebr1/2 fáljok mondják meg, mi hol van (kicsit elnagyolt fogalmazással).
A rom csak azt tudja, hogy az emmc@data-t kell csatolnia, azt nem tudja mekkora.

szerk.:
(#6045) Dexxter182
Én sem találtam meg benne.
Lehet, hogy csak egyszerűen kivettem az alaptelepítésből. Meg kell nézni az egyedi telepítésnél is.
Benne legyen a default telepítésben?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6048) zsepii válasza cappa72 (#6047) üzenetére


zsepii
tag

OK és hogyan tudom visszaállítani vele? Melyik verziót kell választani 1.5GB, 2.5GB vagy 2.77GB?

(#6049) cappa72 válasza zsepii (#6048) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ööö most megfogtál.
Én szkripttel szoktam, mert az tuti, hogy az eredetit adja vissza. Az meg olyan 650MB.
A garanciáztatás miatt gondoltad visszsaállítani?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6050) zsepii válasza cappa72 (#6049) üzenetére


zsepii
tag

Ha arra kerül a sor? Szkripttel visszatudom állítani?

Ha a CP 5.3-at ki akarom próbálni vissza kell állítanom a particionálást, vagy ráengedhetem a CP 5.3-at?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.