Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Mercutio_ válasza Zola007 (#9050) üzenetére


Mercutio_
félisten

ZTE V5 Redbull 2GB-s verzió (épp leálltak a gyártással, webshopokban már csak az 1GB-st kapni) dual-simes topicot olvasva nem nagyon van most 50 alatt jó vétel a nem noname fölött, alatta meg erős lutri.

Méretileg a V5-tel nem vagyok teljesen kibékülve, hiányzik az A820 kézreállósága, V5 pont egy gondolattal nagyobb mint amit átfogás nélkül 1 kézzel kényelmes, de a kamera még kikapcsolt villanóval is lényegesen jobb, a 720p-s kijelző is baba, értesítőLED és jobb glonass-os GPS is hasznos tud lenni, nomeg nem kell parázni, hogy a háttérben lévő progit kilövi a rendszer mert kevés a memó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9052) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Lambda romot használok már egy ideje. Eddig rendben működött, de mostanában szórakozik az értesítő sávon lévő gyorskapcsoló. Többször nem indul el a gps vagy az adatforgalom, vagy a wifi ,hiába kapcsolom be. Ilyenkor újra szoktam indítani a rendszert és akkor működik. Gondoltam újra telepítem és titaniummal visszateszem gyorsan a programokat. De egy új telepítés esetén is már jelentkeznek a hibák. Volt, hogy a fényerő állítás nem működött a fent leírtak szerint. Majd miután megint újratelepítettem, akkor megint (pl.) az adatforgalommal volt gond.
Korábban partícionáltam a zip fájllal, majd miután 4.2-es romot szerettem volna kipróbálni, a meteos féle partícionálást is elvégeztem. Így most van a rendnszer partíción kívül egy 300 mb-os partícióm is.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Illetve mit javasoltok, működőképes stabil, gyors romnak?

(#9053) Hunter2


Hunter2
addikt

az egyik ismerős telefonját megcsináltam a leírások alapján (cappa féle 138-as magyar rom+átparticionálás)
kb fél éve erre most azt produkálja hogy lenovo logo után nincs kép scak háttérvilágítás.
recoveryből újratelepítve indul de miután lefuttatom a 2.2.1-es patchet már nem indul el a telefon az android logo után.
Tudtok linkelni egy gyári romot amit flashtoolal be lehet flashelni, hátha egy teljes újraszoftverezés megoldja.
Esetleg olyan magyar nyelvet is tartalmazó romot amit lehet flash toolal flashelni , és persze minden üzemképes benne.

(#9054) vegyszer válasza Hunter2 (#9053) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem lehet, hogy csak az S150 kernelt kéne feltenned.
A link a téma összefoglalóban van.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9055) nOvOp válasza nOvOp (#9052) üzenetére


nOvOp
senior tag

Esetleg TWRP alatt fel lehet tenni Cappa romját? Illetve a fentiek miatt kell újabb partícionálás?

(#9056) Hunter2 válasza vegyszer (#9054) üzenetére


Hunter2
addikt

én nem találtam külön 150-es kernelhez telepítőt.
CWM 6.0.4.4 van fent egyébként.

(#9057) cappa72 válasza Hunter2 (#9056) üzenetére


cappa72
nagyúr

S150-es kernel cserélő [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9058) Mercutio_ válasza cappa72 (#9057) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt mindkét féle cappa rom-nál fel lehet tenni?
Csak simán reco-ból install from .zip, semmit nem kell wipe-olni igaz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9059) Hunter2 válasza cappa72 (#9057) üzenetére


Hunter2
addikt

újratoltam a 147-es gyári szoftverrel flashtool-al, hibátlanul indul. recovery-n és data partición kívűl mindent újrahúztam.
utána cwm-ből a 138-as magyar romod+patch. még mindig megy rendesen.
repart után lerohad a piros feliratos lenovo feliratnál.
bepróbálom ezt is hátha.

(#9060) Hunter2


Hunter2
addikt

Ez át is van particionálva?

(#9061) cappa72 válasza Hunter2 (#9059) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 147-es rom emlékeim szerint akku-kijelzés bugos, de látom az újraflash csak az újrakezdést szolgálta.

utána cwm-ből a 138-as magyar romod+patch. még mindig megy rendesen.
Vélhetően nem az én romom, mert az A TRIÓ (osztraksajt, vegyszer, fape) ROM-ja.

repart után lerohad a piros feliratos lenovo feliratnál.
Factory reset volt a zip lefuttatása után? Ezzel ugye törlődik minden adat, és ekkor készül el az új partíciókiosztás.

Ha jó a 4.1-es Androidverzió is, akkor átparticionálás után a CP5.3-at javaslom feltenni (kicsit hazabeszélés ;) )
Ez érzékeli a teljes átparticionálást, és beállítja a szükséges módosításokat. S150-es kernel van benne.

@(#9060) Hunter2
Ezt csak letöltés után tudnám megmondani, de vélhetően nincs, alapesetben nem szokták módosítani a partíciókat (ettől még lehet olyan kiadás, aminél igen)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9062) Hunter2 válasza cappa72 (#9061) üzenetére


Hunter2
addikt

volt factory reset nem is egy. A CP 5.3-at csak cwm-ből telepítem és annyi?

(#9063) cappa72 válasza Hunter2 (#9062) üzenetére


cappa72
nagyúr

A CP 5.3-at csak cwm-ből telepítem és annyi?
Igen, pontosan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9064) Hunter2 válasza cappa72 (#9063) üzenetére


Hunter2
addikt

az 5.3 meg is oldotta. kösz a tippet és a segítséget. :W

(#9065) cappa72 válasza Hunter2 (#9064) üzenetére


cappa72
nagyúr

Örülök, hogy sikerült!
:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9066) nOvOp válasza nOvOp (#9055) üzenetére


nOvOp
senior tag

... ha már senkinek sincs ötlete, esetleg azt meg tudja valaki mondani, hogyan tudom más romra telepíteni a gyári romban lévő contact managert? Illetve hogyan tudom lecserélni, a jelenlegivel? Mert a mostani nem kezeli a 2 simes bejövő hívást, alapból nem látom melyik számomat hívták.

(#9067) samat78


samat78
csendes tag

Sziasztok! Két év használat után megelégeltem, hogy a telefonomon az utóbbi hónapokban nem tudtam már semmit sem frissíteni, mert mindig azt mondta, hogy nincs elég tárhely (miközben volt még másfél GB szabadon, plusz van egy SD-kártya is "végtelen" tárhellyel). Így megpróbáltam végigmenni ezen az útmutatón. Már azt hittem, hogy sikerült, de az 5. lépésnél elakadtam.

Jelenleg a belső tárhely már 2,77 GB, azonban ezt nem látom sem a telefon fájlkezelőjében, sem pedig a Windows nem látja, ha USB-vel kapcsolom a kettőt. Emellett nem tűnt el a telefon-memória nevű rész a beállítások/tárhely részben, és ez a 13,5 MB az, amit látok (fájlkezelőben a telefonon vagy a Windowsban). A leírás szerint a void.fstab -ot a system/etc könyvtárba kellene másolni, ami gondolom azon a 2,77 GB-os partíción van, amit nem látok.

Mi a megoldás? (Szájbarágósan, Linuxot még csak messziről láttam).

(Jelenleg a telefonra telepített alkalmazások többsége azt mondja, hogy nincs telepítve, némelyik pedig azt, hogy nincs hely a tárhelyen a futtatáshoz. A gyári és Google-alkalmazások ehhez képest futnak.)

[ Szerkesztve ]

(#9068) samat78 válasza samat78 (#9067) üzenetére


samat78
csendes tag

Plusz info, hogy a factory resetnél a végén egyszerre írta ki, hogy completed és hogy failed. Utána viszont problémamentesen bootolt és látszólag minden rendben volt. Ezután állítottam vissza a korábban elmentett teljes rendszert.

Verzióinfók: kernel: 3.4.5; egyéni build: CP4.2-v2-by-Cappa72-patched

Köszi!

(#9069) samat78 válasza samat78 (#9068) üzenetére


samat78
csendes tag

Nem gondoltam, hogy a kérdésem befagyasztja a fórumot :)

Remélem, hogy a problémám elég tipikus, sokak által ismert, megoldása pedig egyszerű.
Valaki?

(#9070) vegyszer válasza samat78 (#9068) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Nem a te hibád, valóban. Azt a leírást kéne frissíteni.
A hiba az, hogy a belső sd kártya rovására történő átpartícionálás után a 4.1 alapú romok esetén a(z) A820-vold.fstab-disabled-internal-sd zippet recovery alól futtatni kell.
Van, hogy elsőre nem hoz eredményt. Akkor próbáld meg újra.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9071) samat78 válasza vegyszer (#9070) üzenetére


samat78
csendes tag

Kedves Vegyszer! Köszönöm szépen a segítséget!

Kipróbáltam (kétszer lefuttattam, de már elsőre is az alábbi lett az eredmény), már jobb lett a helyzet, de még mindig nem tökéletes.
A beállításokban a belső tárhely nevű egység 2,77 GB, viszont a telefon szerint nincsen benne SD-kártya (a csatolásos opció inaktív, nem lehet az alapértelmezett írás helyét módosítani, az fixen a telefon-memória), viszont ez a tárhely átvándorolt a telefon memória nevű részbe.

Lásd a csatolt képeket:

Ehhez hasonló probléma már volt korábban, de nem igazán volt rá megoldás:
http://itcafe.hu/tema/re_cappa72_lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos/hsz_1067-1075.html

Arra is gondoltam, hogy ennek így kellene lennie, de a fájlkezelőben és a Windowshoz csatlakoztatva is csak a telefon-memória nevű SD-kártyát látom, a belső tárhely nevű, most már 2,77 GB-os helyet nem. Recovery módban mindkettőt (/emmc és /sdcard) látom, tudom böngészni.

(Amikor lecsatlakoztatom a számítógépről, akkor kiírja, hogy a telefon-memória előkészítése, addig a telefon számára nem elérhető az SD-kártya, amit ő telefon-memóriának nevez).

Ennek így kell működnie, ez a normális végállapot?

(#9072) cappa72 válasza samat78 (#9071) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha CP romot teszel fel, akkor előtte érdemes a teljes átparticionálást választani, majd utána a CP5.3-at feltenni.
Ez minden gondodat megoldja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9073) samat78 válasza cappa72 (#9072) üzenetére


samat78
csendes tag

cappa72: köszi, végül valószínűleg ezt választom.

Segíts kérlek, hogy ezt hogy kellene (lépésről lépésre), a mostani állapotból kiindulva.
A közel 500 MB-os 5.3-as rom fájlját közben megtaláltam, letöltöttem.
TWRP van a telefonon (abból is még a 2.4-es verzió).

(Sejtem, hogy ez egy gyakori kérdés, és már unalmas, az is jó, ha belinkeltek egy ezzel megegyező kérdésre érkezett választ. De ha leírjátok/bemásoljátok ide, azt külön megköszönöm.)

[ Szerkesztve ]

(#9074) samat78 válasza samat78 (#9073) üzenetére


samat78
csendes tag

Az aroma installer benne van a CP5.3-as romban vagy nekem kell előtte telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#9075) cappa72 válasza samat78 (#9074) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tartalmazza.
Maga az egész egy felhasználóbarát grafikus install-készlet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9076) samat78 válasza cappa72 (#9075) üzenetére


samat78
csendes tag

A 9072-es válaszod alapján futtattam a Lenovo-A820_data-repart-to-2.7GB_v4.zip recovery módban, majd miután végzett, újraindítottam a telefont. Ott a Lenovo logóig (feliratig) jutottam, és jelenleg semmilyen kombinációra nem reagál, kikapcsolni sem tudom. Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#9077) cappa72 válasza samat78 (#9076) üzenetére


cappa72
nagyúr

Miután CWM-ből futtattad a zip-et, utána kell egy factory reset.
Utána kell a CP5.3-at telepíteni az sd kártyáról.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9078) samat78 válasza cappa72 (#9077) üzenetére


samat78
csendes tag

Ha jól sejtem, ahhoz viszont vissza kellene jutni a recoverybe. Most viszont csak a logó világít, és semmire nem reagál (vagy mire kellene?). Ilyenkor szokták kivenni az akkumulátort...

(#9079) samat78 válasza samat78 (#9078) üzenetére


samat78
csendes tag

Az akkumulátor kivétele sem segít, mert az indításkor egyből a logó jelenik meg, és újra ugyanott vagyok, mint előtte...

(#9080) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Kedves A820-amon teljesen behülyült az akkuszint kijelzés, folyamatosan 1-2%-on van, ha töltöm, ha nem, ott marad. Elég idegesítő és nem tudom mit lehet vele tenni. Valami tippetek lenne? :)

(#9081) samat78 válasza samat78 (#9079) üzenetére


samat78
csendes tag

Végül sikerült a dolog. Valószínűleg csak az volt a probléma, hogy a három gombot egészen addig nyomni kell folyamatosan, míg megjelenik a recovery. Vagy nem nyomtam elég erősen, vagy nem nyomtam elég hosszan.

A rendszer rendben települt, most ismerkedem vele :)

Vegyszer, Cappa72: köszönöm a segítségeteket!

(#9082) samat78 válasza cappa72 (#9077) üzenetére


samat78
csendes tag

Az helyes működés, hogy most nem látja sem a fájlkezelő, sem a Windows, sem pedig a Recovery a belső (2,8GB-osra összevont) tárhelyet? El lehet érni az OS fájlrendszerét ezután valahogy?

(#9083) cappa72 válasza samat78 (#9082) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, helyes működés.
Eddig sem láttad a 600MB-os data-t.
Most, hogy 2,77GB lett, most miért lenne másképp?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9084) nOvOp válasza samat78 (#9073) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szia!
Ahogy olvasom neked is TWRP van a telefonodon. Ez alól telepítetted Cappa72 romját? Vagy tettél fel CWM-et és az alól?
Anno feltettem ezt a kérdést itt a fórumon, de válasz nem érkezett. (#9055)
Most viszont talán te élesben kipróbálhattad.

(#9085) cappa72 válasza nOvOp (#9084) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bármely mod recovery-ből felmennek a zip-es telepíthető romok. Legyen az TWRP, COT, CTR, CWM, Philz..

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9086) nOvOp válasza cappa72 (#9085) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szuper, köszönöm :)

(#9087) vegyszer válasza samat78 (#9082) üzenetére


vegyszer
addikt

Sosem értem, hogy miért várják az átpartícionálás után, hogy a 2,77GB látszani fog. Mindenki azt jelzi, hogy az eddigi 2GB-os partíció eltűnt. És csak a fizikai sd kártya látszik a totál commander alól...

De emberek, pont ez a cél! Nem?!!
:F :F :F

És igen, a teló tényleg azt fogja mondani, hogy nincs benne fizikai sd kártya. Mert az oda van felcsatolva, ahol a belső sd partíció megszüntetése előtt az fel volt csatolva...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9088) samat78 válasza cappa72 (#9083) üzenetére


samat78
csendes tag

Igen, logikusan hangzik :)

Csak biztos akartam benne lenni, hogy teljesen jól sikerült a műveletsor, és elsőre fura volt, hogy van a telefonnal egy közel 3 GB-os belső memóriája, amihez nem lehet hozzáférni a szokásos fájlkezelős megoldással.

(#9089) cappa72 válasza samat78 (#9088) üzenetére


cappa72
nagyúr

Minden telefonon ugyanugy mukodik a data particio elerese.
Ez droid tulajdonsag.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9090) samat78


samat78
csendes tag

A CP5.3-al nem működik a képernyőkép-készítés (hangerő le + bekapcsoló gomb). Ha jól értem, ez másnál is előfordult már. Van rá kipróbált megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#9091) cappa72 válasza samat78 (#9090) üzenetére


cappa72
nagyúr

Biztos, hogy működik. 100%
Csak ügyesen kell csinálni, tényleg egyszerre kell lenyomni folyamatosan a két gombot (Android 4.0-tól "alaptartozék")

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9092) samat78 válasza cappa72 (#9091) üzenetére


samat78
csendes tag

Cappa72: megint igazad volt, mint általában :)

A titok az, hogy nem egyszerre kell őket lenyomni, hanem ugyanabban a pillanatban kell kezdeni a lenyomásukat (nem jó, ha előbb az egyiket nyomom le, és utána a másikat hozzá).

Köszönöm a válaszod!

(#9093) nOvOp


nOvOp
senior tag

Egy livesportstream oldal látogatása során, több olyan oldalt is megjelenített a böngésző, amit nem szerettem volna. Szóval már vírust jelzett az oldal, vírusirtást ajánlott, majd már néha csipogott is a telefon. Mindezt persze egymás után gyorsan. Nagy hirtelen újraindítottam a telefont. Az alkalmazásoknál töröltem a böngésző minden adatát és a clean mastert is lefuttattam. Most nem jelez semmilyen hibát. Szerintetek kell tartanom bármitől is, érdemes újratelepíteni a telót? Illetve találtam számomra semmit mondó (gyanús) alkalmazásokat:
EM SIM ME Lock
mtk android suite daemon
omacp

Persze lehet, hogy ezek a ROM részei, de eddig nem figyeltem őket...

(#9094) vegyszer válasza nOvOp (#9093) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem az ilyen reklám kérdés sok esetben inkább a beépített hirdetést fizetők teszik ki, reklám gyanánt. Sosem adtam az androidos vírus írásnak valódi jelentőséget. Inkább a spam, kéretlen app motivált telepítése a cél. (ami maga esetleg már kémkedéssel is gyanúsítható)

Gondolkodj fordítva: egy weblap honnan tudná, hogy a gépeden vírus van. Hisz nem fér hozzá egyetlen alkalmazás adatához sem. Persze 5$ körül ő ezt már meg is teszi.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9095) nOvOp válasza vegyszer (#9094) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából arra gyanakodtam, hogy hirtelen valami telepedett a telefonra kérdés nélkül.
A felugró "vírus jelzések", meg hogy "szerezz be azonnal vírusirtót", tudom hogy főként arra vannak, hogy tegyem fel az oldal által kínált "kitűnő" app-ot.

Tulajdonképpen a hangos sípolás, ami nagyon elbizonytalanított. Ilyennel még egyszer sem találkoztam. Na meg a böngészőt sem lehetett bezárni sehogy.

Biztos ami biztos, újratettem a rendszert... :)

(#9096) vegyszer válasza nOvOp (#9095) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem szabad bedőlni. Ez a lényeg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9097) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Hogy tudom visszaállítani a gyári beállításokat vagy legalább is törölni a személyes cuccokat róla? Láma vagyok hozzá...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#9098) cappa72 válasza n.andras74 (#9097) üzenetére


cappa72
nagyúr

Recoverybol wipe data/factory reset.
Es kesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9099) n.andras74 válasza cappa72 (#9098) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Megvan, de hogy lépek innen ki? Mármint a recovery Projectból

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#9100) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Ok megvan Köszi!

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.