Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1452) Patice válasza Pazolini (#1450) üzenetére


Patice
nagyúr

Fentebb írtam, hogy nálam is volt probléma két notivinyómmal, asztali gépben.

Az egyikről én is torrentezem. Annál is nőtt a parkolások száma, holott folyamatos az adatforgalom róla. Hogy lehet? Ahogy írtad. HDD cache + ha van virtuális memória + RAM ezekbe mindbe rak fájlokat ideiglenesen a torrent is.

Pár hsz.-szel feljebb linkeltem is egy megoldást. De a témaindító cikkben le is van írva hogy hogyan kell, de megteszem én is:

1. Letöltöd ezt a bootolható CD .iso-t.
2. Kiírod egy (újra)írható CD-re.
3. A gépedben (BIOS-ban) átállítod a boot sorrendet, hogy CD-ről induljon először.
4. Szintén a BIOS-ban átállítod a HDD-k vezérlését IDE módba. (Ha abban van, akkor nem kell megváltoztatni.)
5. Gépet leállítod, lehúzod a többi vinyót az alaplapról (ha van több is) és csak azt az egyet hagyod bekötve, aminél végre akarod hajtani a műveletet.
6. Elindítod a gépet, ha jól csináltad akkor boot-ol a CD-ről. Bejön a menü, kiválasztod a HDD könyvtárban a WDIDLE3 programot (csak az van benne).
7. Miután elindult megnézed mi a helyzet. Beírod a parancssorba:
wdidle3 /r = kiírja, hogy most milyen értéken van.
wdidle3 /d = kikapcsolja ezt a funkciót.
wdidle3 /r = újra megnézed, hogy mit ír ki. Ha "disabled", akkor ki lehetett teljesen kapcsolni, ha nem, akkor egy szám lesz a sor végén, ami másodpercben adja meg a parkoltatás idejét.
8. Parancssorba beírod, hogy "ubcd" --> visszalép a menübe.
9. "reboot" parancs. Ilyenkor a BIOS-ban vissza is tudod állítani a dolgokat egyből.

Remélem segített.
Üdv:

Patice

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.