Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Gyári firmware van a NAS-omon, és a csaomgok közül elkezdtem használni a Transmission-t. A letöltés tök jól megy, távolról be tudok rá jelentkezni. Viszont a feltöltések nem igen akaróznak működni. Néha mintha megindulnának, aztán mégsem.
Egy OpenWRT-s router mögött van a NAS. Vajon mit kellhet beállítani a routeren (vagy a NAS-on, bár ezt nem hinném), hogy működjenek a feltöltések?

Per pillanat ilyenek az openwrt-s beállításaim:

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#752) zsinnyegtet válasza Anonymus23 (#750) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Szia!
Nincs beállítva limit semmire sem.

A rock and roll az nem egy tánc...

(#753) fincsi


fincsi
csendes tag

Helló! Nem tudom volt e már róla szó a fórumban, nincs nagyon időm a több mint 700 hozzászólást elolvasni. Nemrég nekem is sikerült egy ilyen NAS-t beszereznem, rengeteg fontos és érdekes funkciót tartalmaz. Az én kérdésem az lenne, mivel szeretnék saját web szervert létrehozni rajta (nem WordPress), hogy tudnám elérni, hogy működjön? Illetve lehet e rajta ilyet csinálni? Elméletileg ha már van adatbázis kezelő, akkor ennek is mennie kellene! Sajnos rengeteg google-zás után sem találtam semmi használhatót ezért kérném a segitségeteket. Előre is köszönöm! :)

(#754) SsPL711 válasza fincsi (#753) üzenetére


SsPL711
őstag

Én találtam

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#755) fincsi válasza SsPL711 (#754) üzenetére


fincsi
csendes tag

Köszönöm a választ, de ott Synology és más márkájú termékekre van leírás, erre nincs. Esetlegesen meg tudja akkor mondani, hogy melyik mappára figyel a NAS, mármint ha PHP-t szeretnék futtatni rajta, illetve át kell írni valamit a php.ini-ben? Vagy esetleg a configurációs fájlban? Mert ha már a csomagkezelő ajánlja fel a PHP - MySQL - PHPMyAdmin csomagot, és a többi fut, akk annak is kellene. Ha erre tud valami hasonló linket illetve választ adni, megköszönném. Üdv.

(#756) Tonyk válasza fincsi (#753) üzenetére


Tonyk
veterán

Mysql,php,phpmyadmin a programcsomagból fel.
Csinálsz egy megosztást pl. www néven. Ezt webes közzététel alatt engedélyezed.
www megosztásba meg pl bemásolod amit akarsz. pl joomla-t, stb.
Elérés: http://ip-cím/www

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#757) fincsi válasza Tonyk (#756) üzenetére


fincsi
csendes tag

Tökéletesen működik! Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#758) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

NSF-el osztottam meg idáig file-okat a NAS-ról. Változott a NAS IP címe. Az exports file-ban is módosítottam, de ettől függetlenül a régi hálózati szegmensre osztja meg.

Ötlet?

(#759) Tonyk válasza WolfLenny (#758) üzenetére


Tonyk
veterán

admin felületen módosítsd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#760) WolfLenny válasza Tonyk (#759) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Annyira béna vagyok (vagy csak az influenza) de nem találom az admin felületen.

Ez elég érdekes. Nem volt telepítve az NFS csomag. Pedig kb. 1 éve így használom.
Illetve most az md0 helyett betük és számok lettek mint meghajtó név.. érdekes

[ Szerkesztve ]

(#761) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Bekapcsoltam a Telnet service-t a nas-omon, és sikeresen beléptem. Kérdésem, hogy hogy lehet rá midnight commandert feltenni? Azt látom, hogy valami busybox oprendszer fut rajta :(

Én kérek elnézést!

(#762) martonx válasza martonx (#761) üzenetére


martonx
veterán

Ok, már tárgytalan. Csak a Transmission config file-ján akartam változtatni, de végül a jó öreg command line-nal megoldottam (ls-el kikeresés, vi-vel módosítás).

Én kérek elnézést!

(#763) Tonyk válasza WolfLenny (#760) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha programcsomagos, akkor a Hálózat - NFS. Ha FFP alól volt telepítve, akkor marad az ssh alól a kócolás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#764) gemini626


gemini626
újonc

Sziasztok!

Nem tudom ki tudna segíteni vagy ötletet adni a következő hiba megoldására: Van egy NSA320S, egy samsung tv, egy samsung bd-f5100 lejátszó, egy D-Link DIR-636L router.

A tv-vel wifin keresztül tökéletesen működik a nasról a lejátszás. Viszont a bd-ről kábelesen nem akar menni, legalábbis elindulnak a filmek, de kb. 30perc múlva lecsatlakozik a nasról és utána pár perc mire újra látom a nast a bd-ről (gyári twonky és minidlna -val is ugyanaz a helyzet). A BD eszköz már a második, mert előtte egy olcsóbb BD-e5300 próbálkoztam, de ott ugyanez volt a helyzet, ráadásul annál már egy 8-10GB filmnél már 10mp alatt megállt. A sima 1-2GB aviknál meg ugyan úgy 30perc azt szevasz :(
Ötletem nincs, hogy mi lehet a gond, talán a router bontja valamiért a vezetékes kapcsolatot.

(#765) higbo


higbo
tag

Sziasztok!
Sikerült beszerezem egy ilyen masinát, nagyon elégedett vagyok vele, nem csalódtam.
DDNS –en keresztül próbálnám kívülről elérni a NAS-t, olvasgatva a fórumot a transmission meg wake on lan működik. De sehogy sem sikerül kívülről elérnem nas kezdő felületét. Biztos valamit nem jól írok be….? Egyébként csak a kikapcsolás miatt kéne.., kikapcsolásra nincs jobb mód mondjuk valami mobil app, script vagy akármi?

[ Szerkesztve ]

(#766) amargo válasza higbo (#765) üzenetére


amargo
addikt

Van routered?

Egy mobil app, hogy tudná elérni a nas-t, ha az nincs kint az interneten? Amúgy egyértelműen lehet írni ilyen app-ot, de attól még kell egy cím neki :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#767) krealon válasza higbo (#765) üzenetére


krealon
veterán

"De sehogy sem sikerül kívülről elérnem nas kezdő felületét."

Ha a 80 port forward-ja a NAS LAN IP-jere sem ad megoldast, akkor valoszinuleg a router menedzsment felulete van ott, ezert nem megy tovabb.

TP-link routerek eseten, a remote mamagement portot at kell allitani az alapertelmezett 80-asrol (Security --> Remote Management --> Web Management Port: --> 8002 --> Save), utana mukodik csak a 80-as port forward-ja a belso halora.

Mindazonalltal oriasi biztonsagi res barmilyen eszkoz alapretelmezett portjat kitenni a netre, legfokepp, ha titkositatlan a hasznalt kommunikacios csatorna. Pl a fenti 80-as port, azaz HTTP.

(#768) higbo válasza amargo (#766) üzenetére


higbo
tag

Köszi. Közben meglett a ddns cím:port, hogy ezt így kell ezt nem tudtam. Na de van ilyen app amivel kikapcsolhatnám mobilról ( egy turn off lan) ?
@krealon : köszi megfogadom a tanácsot, át állítom valamilyen másik portra.

[ Szerkesztve ]

(#769) Anonymus23 válasza higbo (#768) üzenetére


Anonymus23
veterán

A NAS webes felületének a portját is át lehet állítani, hogy azon keresztül érd el.
NAS adminisztrációs felületén:
Hálózat - UPnP Port Mapping
És ott a HTTP (Web konfigurátor)-nál a 80-as mellé beírsz egy szabadon választott szabad portot, és azt forwardolod a routerben a NAS IP címére.
Persze ettől függetlenül érdemes mind a NAS, mind a router portját megváltoztatni (nekem is mindkettő más már régen).

;) - The Power of the Light Side

(#770) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Vettem ma 2 db WD RED 2TB vinyókat bele. a SMART azt mondja minden ok.
RAID1-es kötet azt ondja "leromlott" azaz degraded a kötet? Mi baja lehet?

Nem értem miért csak 1 disket tesz bele. Miért nem tudom kiválasztani, hogy mennyit tegyen bele?

[ Szerkesztve ]

(#771) krealon válasza WolfLenny (#770) üzenetére


krealon
veterán

Degraded RAID == nincs szinkronban az osszes disk.
2TB-nal a kezdeti szinkron orakig tarthat.

(#772) G.F. válasza Tonyk (#756) üzenetére


G.F.
aktív tag

Régebben kérdeztem a mod-rewrite engedélyezve van-e. Küldtél is egy kis php scriptet, amivel ellenőriztem, hogy tényleg megy rendesen. Feltettem egy joomla tesztoldalt, és nem megy az átirányítás. Gyanítom a .htaccess-ben lehet valami, ami nem jól működik... Tudnál segíteni?

-gf-

(#773) WolfLenny válasza krealon (#771) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Ezt nem értem.

Most mi a baja? Már nem megy a szinkron.

(#774) Tonyk válasza G.F. (#772) üzenetére


Tonyk
veterán

ez megvan a htaccess-ben?

RewriteEngine On

Na, meg persze a járulékos RewriteCond-ok alatta

A küldött script továbbra is azt mondja, hogy a mod_rewrite elérhető ?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#775) G.F. válasza Tonyk (#774) üzenetére


G.F.
aktív tag

Természetesen a szkript azt írja "A mod_rewrite elerheto!". A .htaccess tárhelyen is és localhoston is működik rendesen.

##
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 - 2014 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
##

##
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE!
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
##

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

## Mod_rewrite in use.

RewriteEngine On

## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits.
# If you experience problems on your site block out the operations listed below
# This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to base64_encode data within the URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
# Block out any script that includes a <script> tag in URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Return 403 Forbidden header and show the content of the root homepage
RewriteRule .* index.php [F]
#
## End - Rewrite rules to block out some common exploits.

## Begin - Custom redirects
#
# If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to
# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those
# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.
#
## End - Custom redirects

##
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root).
##

# RewriteBase /

## Begin - Joomla! core SEF Section.
#
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
#
# If the requested path and file is not /index.php and the request
# has not already been internally rewritten to the index.php script
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
# and the requested path and file doesn't directly match a physical file
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
# and the requested path and file doesn't directly match a physical folder
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
# internally rewrite the request to the index.php script
RewriteRule .* index.php [L]
#
## End - Joomla! core SEF Section.

-gf-

(#776) Tonyk válasza G.F. (#775) üzenetére


Tonyk
veterán

Az átirányítást hogyan valósítod/valósítanád meg?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#777) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Érdekes jelenség.
Vettem 2 x 2TB RED vinyót. RAID1-be kötve egy idő után a sync failed lett, minth az egyik vinyó szar lenne.
4.71-es FW volt fent. Mikor visszatettem a 4.70-es akkor lement a sync rendesen. Ezek után nyomtam egy fw upgrade-et és megint piros lett a vinyó. Töröltem mindent és ismét vissza a 4.70. Sync lemegy minden ok és azóta is fut rendesen....

Lehet valami nem stimmel az újabb fw-vel?

(#778) Tonyk válasza WolfLenny (#777) üzenetére


Tonyk
veterán

Érdemes lenne jelenteni a magyar supportnak, hogy azt tapasztaltad a 4.71-el.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#779) higbo


higbo
tag

Csak az MC-t FFP nélkül, a könyvtárból telepítős (\admin\zy-pkgs\) módszerrel fel lehet tenni?

(#780) martonx válasza higbo (#779) üzenetére


martonx
veterán

Tudtommal nem, pedig nem ártana, ha legalább egy MC lenne a default OS-ében.
Másrészt sok esetben nem is kell még MC sem, én legutóbb a konfig file-okat szimplán terminállal állítgattam.

Én kérek elnézést!

(#781) higbo válasza martonx (#780) üzenetére


higbo
tag

Köszi a választ. Hát én teljesen elvesztem… Telneten még betudok lépni, de nem vagyok egy linuxus zseni, ott elvéreztem, hogy user/pw után rögtön az „ls” nem írat ki semmit…. Ha pl. belépek az /etc könyvtárba akkor már listáz… hol találom az transmission config filéjét?
Egyébként gépről Transmission Qt –vel a legtöbb opciót be lehet állítani, kivéve a user accountot.

(#782) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

NAS vásárlásban vagyok.Igazából torrentre kell,és a HD filmeket is onnan nézném. Esetleg ha később olyan tv- lesz akkor direktben a filmek. 2x2TB KB 1000 torrent futna de max 10-20- aktívan. 30/5 nettel menne belső hálózaton. Mindenki mást mond.
Ezzel a nassal mi a tapasztalat,hogy hol a határa ennek? Illetve ha torrentezésre , mennyi a max ami tuti megy?
Egy Zyxel 210est már próbáltam....na az nem bírta.....most árulom. Nem akarok újra lyukra futni.

(#783) enginev3.0 válasza zarew (#782) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam 50/20mbit van, átlag 5mb/s a letöltési sebesség, persze van hogy 6, de ha nagyon dolgozik akkor 4-5 között ugrál, a maximum torrent sebesség elvileg 10mb/s körül van

140torrentem fut, általában 25 az aktív, a feltöltés a napi 90%-ban ki van használva teljesen (3mb/s)
Remux Full HD filmeket is nézek torrent közben, nincs gond (hálózaton)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#784) zarew válasza enginev3.0 (#783) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm ez elég bíztató. Esetleg közben proci terhelést nem néztél ? :B

(#785) enginev3.0 válasza zarew (#784) üzenetére


enginev3.0
félisten

ARM prociról beszélünk, nincs értelme bármit is nézni
Épp töltök egy 17GB-os torrentet, 4.5mb/s, 21 torrent aktívan seedel 3mb/s

A következő pillanatban már 75%-on volt a proci, majd 83%, majd 47
Nincs olyan hogy fixen álljon bárhol is, kivéve ha csak seedel, akkor tippem szerint ennyi torrent mellett nagyjából 10-20% körül lehet

Nálam csak torrent fut, és Plex media server, semmi másra nem használom a nas-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#786) Anonymus23 válasza zarew (#782) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közöm nincs hozzá, de mi értelme van 1000 torrentet futtatni 5 Mbites nettel? :DDD
Egyébként 500-600 torrenttel is simán elmegy, úgyis csak az aktív kapcsolatok eszik a procit, ez alapján lehet 1000 torrent is :)

Nekem 60/5-ös net van, simán kihajtja a NAS (párhuzamosan is). Mások mérték olyan 12-13 MB/sec körül van letöltésben a max folyamatosan. de van aki ettől többet is mért (14-16 MB).

Nekem most ~30 aktív torrenttel 3-8 %-al ugrál 4 Mbit feltöltést engedélyezve.

;) - The Power of the Light Side

(#787) Avicularia válasza zarew (#782) üzenetére


Avicularia
veterán

100/10-es netet ki tudja használni mikor jó napja van. Most éppen 546 torrent van seedben, de semmi jelentősége mert csak 6 aktív perpill. Így van 3%-on a proci. Persze ha jön lefelé a cucc rendesen akkor 100%-on pörög, de ilyenkor is elérhető marad.

(#788) zarew válasza Anonymus23 (#786) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm mindenkinek!
Egyszerűen amit leszedek otthagyom,ha megnézem nem törölgetek. Winyó van,úgyis megy a gép akkor nem mindegy?
De meggyőztetek!

(#789) martonx válasza higbo (#781) üzenetére


martonx
veterán

Egyetértek, kevés dolgot utálok jobban, mint a linuxos konzol ablakos szerencsétlenkedést, de egyedül az ilyen kis fing célgépeknél elviselem. Szóval elvileg valami ilyesmi helyen kellene, hogy megtaláld a Transmission config-ját:

/usr/local/zy-pkgs/config/Transmission/

Fontos, hogy első lépésben a package managernél állítsd le a Transmission-t. Aztán mehet a config felülírás. Én vi-vel csináltam, na ez is megér egy misét, hogy mekkora szar a vi, de végül némi guglizás után azt az alap pár parancsot megtaláltam. Még arra is gugliznom kellett, hogy hogy kell kilépni ebből a szarból.

És amikor ezzel megvagy, akkor elindítod a Transmission-t, és már kéri is a user - pass-t. Mindezt fejből írtam, őszintén remélem évekig ismét nem kell putty-ot látnom sem, nem ellenőriztem le a pontos lépéseket, de 1-2 hete csináltam, még viszonylag friss a (hátborzongató) élmény.

Én kérek elnézést!

(#790) krealon válasza martonx (#789) üzenetére


krealon
veterán

"Én vi-vel csináltam, na ez is megér egy misét, hogy mekkora szar a vi, de végül némi guglizás után azt az alap pár parancsot megtaláltam. Még arra is gugliznom kellett, hogy hogy kell kilépni ebből a szarból."

Szarozas helyett figyelmedbe ajanlanam az Orlando Unix Iskola 5-ik fejezetet. :R

(#791) higbo válasza martonx (#789) üzenetére


higbo
tag

Köszi sikerült! Nem gond a vi, meg lehet googlizni, de könyörgöm 2015-ben látszódjon már, hogy fejlődött ez a dolog. Simán van egy réteg, akit érdekel a dolog, de nem akar parancssorban hardcorolni… simán lehetne tartozék az mc :)

[ Szerkesztve ]

(#792) martonx válasza krealon (#790) üzenetére


martonx
veterán

Heheh, elolvastam, hidd el nem véletlenül szaroztam le. Az avatarodat látva viszont neked van igazad, a vi a tökéletes editor kvintesszenciája, és elnézést kérek mindenkitől, aki ezzel a szarral szopatja magát napi szinten. Elvégre sok légy nem tévedhet, nyilván bennem van a hiba. Nincs kedvem belemenni hitvitákba. Peace.

Én kérek elnézést!

(#793) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok!
Valahol meg lehet nézni, (Transmission) hogy mikor milyen torrent fájlt adott hozzá a helyi hálózat valamelyik gépe? Sajnos a Transmission log fájt nem találom. Alapból ki lenne kapcsolva?

(#794) Tonyk válasza BlackPlanet (#793) üzenetére


Tonyk
veterán

Transmission remote gui írja, hogy mikor lett a torrent hozzáadva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#795) BlackPlanet válasza Tonyk (#794) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Hogy mikor lett hozzáadva azt látom, de hogy ki adta hozzá (melyik IP című gép) azt nem. Az is elég lenne, hogy az IP címeket naplózná a Transmission.

(#796) Tonyk válasza BlackPlanet (#795) üzenetére


Tonyk
veterán

És hogyan keresed a logot? FFP alatt?

Én most belenéztem a TM logjába, nincs benne olyan, hogy melyik gépről lett hozzáadva. Csak az időpont.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#797) BlackPlanet válasza Tonyk (#796) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Sajnos nem tudom, hogy milyen néven és hol tárolja a TM a log fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#798) higbo


higbo
tag

Valakinek volt már olyan, hogy a webes (user) felület nem tölt be… az admin page-el minden rendbe, és az összes több funkcióval is. Próbáltam reset-et , meg firmwaret újratenni is… reset után egy ideig működött megint (1óra kb) de utána behal…

(#799) G.F.


G.F.
aktív tag

Azt be lehet állítani, hogy pl. hajnali 1-kor kikapcsoljon, 5-kor meg be? Közben megtaláltam. Kezd zajosodni a ventillátor, ezért gondoltam, hogy míg alszom, ő is aludjon, ne zavarjuk egymást. Ez okozhat gondot?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#800) BlackPlanet válasza Tonyk (#796) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Meg tudod mondani hol találom a TM logját?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.