Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Kuter


Kuter
senior tag

ASUS RT-N18U router. Nasról gépre 100-104 mb/s ,gépről nasra 67-70 mb/s kábelen
Wifin 30-40 mb/s fel és le is notebookra "jelsebbeség 300mbit."
Torrent megy 103 van seedben

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#402) 8nemesis8 válasza shteer (#400) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem egy Asus RT-N66U van itthon, de egy másik helyre kellene router és nem kívánok ennyit költeni már routerre. :)
Köszi!

Kuter: Köszönöm.
Wifi-t hogyan mérted? Volt rálátás? Routertől távolság? Meglepően jó sebesség, vagyis számomra meglepő :) A LAN nyilván nem, csak a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#403) Kuter válasza Kuter (#401) üzenetére


Kuter
senior tag

Bocsi elírtam a wifi sebbeséget . 5-6 mb/s 3 fal. közelebb 12-15 mb/s 2 fal 20-22 mb/s 1 fal.Ha mellete vagyok sem változik.Ki kelene cseréni a notiba a wifikártyát ,most atheros van benne 300 mbites.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#404) amargo válasza Kuter (#403) üzenetére


amargo
addikt

Azért ez jó nagy elírás, de megkérdem én is ez megabit és nem MegaByte, ha jól gondolom, ami inkább egyáltalán nem jó eredmény, bár a 30mb is gyenge lenne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#405) Kuter válasza amargo (#404) üzenetére


Kuter
senior tag

Ez megabyte. És mielőtt írtam akkor mértem le.Én még nem is láttam olyan wifi kártyát vagy router ami hozta volna a 30 megabytet/s a 300 megabites kártya nagy átlagban 100 megabitet (kb10 mb/s tud)
Most elöször mértem 20 megabyte-ot elösször.Én is meglepödtem. A régi routerral max 10 volt de inkább 5.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#406) Tonyk válasza Kuter (#405) üzenetére


Tonyk
veterán

(kb10 mb/s tud)

megabyte = MB
megabit = Mbit vagy Mb

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#407) Kuter válasza Tonyk (#406) üzenetére


Kuter
senior tag

MB

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#408) 8nemesis8 válasza Kuter (#403) üzenetére


8nemesis8
veterán

Így már másabb, de olyan 30-40MB-al már meg lennék elégedve pár méter távolságból, AC-n...

(#409) Mankó


Mankó
veterán

Zyxel nsa 310-ről váltanék Zyxel 325 v2-re. Az lenne a kérdésem, hogy mire számíthatok zaj, gyorsaság tekintetében? Egy 3 Tb-s WD Redet hajtok benne jelenleg, a meghajtót újra kell majd formáznom, vagy automatikusan felismeri a könyvtár szerkezetet?
A lényeg az lenne, hogy a jelenlegi 7-9 mb-os írás megnövekedjen. Mire számíthatok srácok?

(#410) Mankó válasza Mankó (#409) üzenetére


Mankó
veterán

A router egy Tp-Link WDR3600, és egy média lejátszóra streamelek vezetéken keresztül. Minden eszköz gigabites és Cat5e kábelen kommunikálnak.
Szinte csak torrentre használom a jelenlegit 310-est is. Kb. 20 körül tudnék hozzájutni a 325-höz most, tehát minimális ráfizetéssel tudnék váltani a 310-esről.
Persze csak akkor ha sebességben is megéri, mert a jelenlegi 3 Tb-t se nagyon használom ki, nem hogy még másik 3 tb-sat tegyek bele.

(#411) Tonyk válasza Mankó (#409) üzenetére


Tonyk
veterán

"A lényeg az lenne, hogy a jelenlegi 7-9 mb-os írás megnövekedjen. Mire számíthatok srácok?"

De milyen írási sebességre gondolsz? Torrent? 325v2 esetében 11MB körül van a vége.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#412) Mankó válasza Tonyk (#411) üzenetére


Mankó
veterán

Torrent sebességre gondolok igen. Most még csak 80as a netem, de év végégi 200-asra emelik.
A 310-es webes felület alatt sokszor 10 körüli letöltési értékeket írogat. Lehet, hogy ez a valóságban csak 7 mb körül van. A 325 meg stabil 11 mb körüli sebességet tudna max?
A körülményeket figyelembe véve megérné a csere?

(#413) Tonyk válasza Mankó (#412) üzenetére


Tonyk
veterán

325v2-ben 512MB RAM és erősebb proci van + kétlemezes. A torrent pedig CPU gyilkos, és ezeket a cuccokat nem erre találták ki. 20-ért ha tudsz szerezni garival az jó ár érte. A 200-as netet nem fogja semmi kihajtani ebben a kategóriában, csak ha építesz valamit. + a router is lehet korlátozó tényező.

A másik dolog, meg minek is egy torrentnek 200Mbittel lefelé jönni. Számold ki micsoda forgalmat lehet így generálni, ami előbb utóbb valakinek érdekes lehet.

De ahogy így írod, szerintem neked nem éri meg beruházni a 325v2-be.

szerk: Egyébként a hdd átrakható, és felismeri.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#414) Mankó válasza Tonyk (#413) üzenetére


Mankó
veterán

Tp-Link wdr3600-as routerem van Openwrt firm-el. A nas teljesen új lenne, full garival.
8-10-ből biztos upgradelni tudnék a 325-re. Rosszabb biztos nem lenne, s ha minden igaz akkor a belső hdd-t se kellene újra formázgatni, az adatok is megmaradnának.
Kicsit agyalok rajta, könnyen lehet, hogy bevállalom.

Ja igen, fogyasztásban lenne különbség?

[ Szerkesztve ]

(#415) Tonyk válasza Mankó (#414) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van is különbség 1 lemezes használat esetében az elenyésző lehet (proci és a ram miatt). Nálam a 320 két lemezzel terheletlenül 13W körül fogyaszt, terhelve 15-16W.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#416) G.F. válasza Mankó (#409) üzenetére


G.F.
aktív tag

Zaj tekintetében kiváló. Nem tudom én fogtam-e ki jót, vagy mind ilyen, de nekem kb. 3 méterre van a fülemtől mikor alszom (ez van), és nem hallok semmi zajt (3TB-s red-del). Amúgy nem az esetleges rossz hallásom miatt, mert van olyan eszközöm (merevlemezes dvd lejátszó), aminek a zaja kikergetne a világból este, pedig alig hallható és messzebb is van sokkal.

-gf-

(#417) Tonyk


Tonyk
veterán

Nem tudom volt-e már, de egész jó kis jószág ez az új cucc:
http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/nas540.shtml?t=p
1.2GH Dual Core CPU
1GB RAM
2xRJ45 (Link aggregation)
4 HDD (4x6TB)
Kártyaolvasó
~200€

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#418) Kronk válasza Tonyk (#417) üzenetére


Kronk
őstag

Van egy eladó NSA325v2-őm :C :R

http://totesz.myminicity.com/

(#419) shteer válasza Kronk (#418) üzenetére


shteer
titán

Ne ma add el ;]

..szerintem jónak tűnik

(#420) Kronk válasza shteer (#419) üzenetére


Kronk
őstag

Úgysem megy az edigital oldala ;]

http://totesz.myminicity.com/

(#421) shteer válasza Kronk (#420) üzenetére


shteer
titán

:DDD ez mondjuk igaz, igy kell korlatozni a fekete penteket

..szerintem jónak tűnik

(#422) Kronk válasza shteer (#421) üzenetére


Kronk
őstag

Amire hozzánk megérkezik, ami nem ma lesz, majd akkor eladom :)

http://totesz.myminicity.com/

(#423) Tonyk válasza Kronk (#422) üzenetére


Tonyk
veterán

Jaja, elgondolkodom rajta én is. A négy fiók nagyon szimpi ennyi pénzért, de úgy az égész korrekt. Bár nem tudom, hogy ffp lesz-e hozzá, mert így ez a cpu eddig sötét ló.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#424) Kronk válasza Tonyk (#423) üzenetére


Kronk
őstag

Mi a baj a cpu-val?

http://totesz.myminicity.com/

(#425) Tonyk válasza Kronk (#424) üzenetére


Tonyk
veterán

Te találtál róla valami infót? Architcetura, stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#426) quino


quino
tag

Appletv 3-mal, hogyan lehetne összekötni a kicsikét, hogy lejátszon pl mkv-t is felirattal? :)

(#427) shteer válasza Tonyk (#425) üzenetére


shteer
titán

Nem ugyanaz van a 325v2-ben?

..szerintem jónak tűnik

(#428) Tonyk válasza shteer (#427) üzenetére


Tonyk
veterán

Abban Marvell 88F6282 Kirkwood 1.6GHz van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#429) Oldman2


Oldman2
veterán

Tegnap vettem egy ilyen készüléket, melyik fórum(szálban) érdemes kérdezni "okosakat" vele kapcsolatban?

(#430) Tonyk válasza Oldman2 (#429) üzenetére


Tonyk
veterán

Mi a kérdésed?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#431) Oldman2 válasza Tonyk (#430) üzenetére


Oldman2
veterán

Elsőre annyi, hogy a gyári fw okés, vagy érdemes azt lecserélni, frissíteni?

- Miközben épp ürítek 2 darab 2TB-os HDD-t, felmerült a kérdés hogy a HDD-ket majd berakást követően törölni kell?
- Milyen fájlrendszer lesz a HDD-ken?

(#432) Tonyk válasza Oldman2 (#431) üzenetére


Tonyk
veterán

A NAS majd elintézi magának a hdd-ket. Többek között EXT4 lesz a meghajtókon, ezt fogod te lényegében használni.
Gyári fw-ből természetesen a legújabbat és ha jót akarsz magadnak akkor egy FFP-t rápattintasz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#433) Oldman2 válasza Tonyk (#432) üzenetére


Oldman2
veterán

OK, köszi.

Van 2 HDD-m, de csak az egyiket tudom leüríteni (most NTFS-en vannak a filmek, a NAS-ban meg Ext4 lesz). Ha eggyel elkezdem használni a NAS-t, a másik HDD beüzemelése minden gond nélkül menni fog?

HDD híján még be se kapcsoltam a kicsikét, ezért ezek a hülye kérdések részemről. Vagy kapcsoljam be nyugodtan a webes felület használható valamire így is?
:-)

(#434) Tonyk válasza Oldman2 (#433) üzenetére


Tonyk
veterán

Külön-külön is üzembe helyezhetők a hdd-k.
Kapcsold be nyugodtan, ismerkedj vele.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#435) Oldman2 válasza Tonyk (#434) üzenetére


Oldman2
veterán

Közben elkezdtem a beállítást.

A merevlemez beállításakor csak a JBOD üzemmód volt kiválasztható. Ha beteszem a másik HDD-t is remélem tudom őket majd külön is kezelni.

RAID1 -ként kezelt tükrözést hogyan tudok beállítani?

A 2x2T -ból 2x500GB -ot RAID1 -ként szeretnék kezelni. Ezt nem tudja a gyári fw?

A fentieket a NAS Stater Utility-t elindítva írtam, de közben beléptem a web-es felületen is, látom hogy ott ezek is menni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#436) Tonyk válasza Oldman2 (#435) üzenetére


Tonyk
veterán

A 2x2T -ból 2x500GB -ot RAID1 -ként szeretnék kezelni. Ezt nem tudja a gyári fw?

Ilyet RAID-del nem lehet csinálni

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#437) Oldman2 válasza Tonyk (#436) üzenetére


Oldman2
veterán

OK.

A Napló jelentés beállításánál elakadtam. Az smtp.gmail.com -on keresztüli küldés nem akar menni. A TLS portot nem tudom hogyan kellene megadni a beállításokban.

(#438) shteer válasza Tonyk (#436) üzenetére


shteer
titán

pedig klassz lenne :))

..szerintem jónak tűnik

(#439) Tonyk válasza shteer (#438) üzenetére


Tonyk
veterán

Be kell pakolni ütemezett mentést a megadott megosztásra.

(#437) Oldman2

Sehogy, használd a szolgáltatód smtp-jét. Egyébként kb. 1/2 napig érdekes ez a funkció is. Inkább ffp-vel töltsd a felesleges időt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#440) Oldman2


Oldman2
veterán

FFP telepítés

Letöltöttem az FFPStick csomagot innen. Egy Pendrive -ot leformáztam FAT fájlrendszerre. Felmásoltam a ZIP tartalmát, a szükséges fájlátnevezést és felülírást végrehajtottam. A Wikinek megfelelően a hátsó 1-es USB portba bedugtam és újraindítottam a NAS-t.

Megvártam amíg az előlapi LED-ek megnyugszanak, majd Telnet-en megtámadtam a NAS-t, de nem reagált. Közben a gyári fw webes felülete a böngésző ablakában bejelentkezett...

Hogyan kellene ennek az FFP -nek rendben elindulnia?

Tonyk

Sajnos az hasonló gond jelenleg, soha nem használtam a Digi saját SMTP-jét. Az ottani adatok gőzöm sincs hol vannak elrakva.

[ Szerkesztve ]

(#441) Tonyk válasza Oldman2 (#440) üzenetére


Tonyk
veterán

mail: a digi honlapján fenn van minden szükséges adat, ügyfélszolira belépve jelszóváltoztatás is megoldható azonnal.

FFP: ne pendrivera pakold, hanem hdd-re!
Itt a leírás: [link]. 8. oldallal kezded, 3.-on folytatod, ott ahol kikapcsolod a telnetet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#442) Mankó válasza Tonyk (#441) üzenetére


Mankó
veterán

Ha csak torrentre van hasznalva a nas, erdemes ffp-t felrakni? Nekem tokeletesen mukodik a beepitett tm, csak kivancsi vagyok.

(#443) Cinibn


Cinibn
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy NSA320S típusom van, s a következőre lettem figyelmes. Ha NAS-hoz nem kapcsolódik semmi, akkor az egyik vinyó (azt nem tudom melyik) "darál" folyamatosan.
sda: Hitachi HDS 1TB-os
sdb: WD WD20EZRX 2 TB-os
Raid 0-ba fűzve. A cikkben szereplő fejparkolgatásos sztorit végigjátszottam, státus visszaellenőrizve és kikapcsoltnak írja.
Van valami tanácsotok ez ügyben?

Köszönettel!

Ui.: Köszönjük a cikket, használható, egyszerű!
Ja Az NSA320S-nél root-kétnt lehet telepíteni!

(#444) Tonyk válasza Cinibn (#443) üzenetére


Tonyk
veterán

Mediascan?

Csak egy kérdés: elárulod, hogy miért jó neked a RAID0 ilyen felállásban?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#445) Oldman2 válasza Tonyk (#441) üzenetére


Oldman2
veterán

FFP: ne pendrivera pakold, hanem hdd-re!
Itt a leírás: [link]. 8. oldallal kezded, 3.-on folytatod, ott ahol kikapcsolod a telnetet.

A cikk szuper, de sajnos nekem nem úgy működnek dolgok, mint ahogy abban le van írva.

Alapvető gondom, hogy nincs Alkalmazások - Programcsomag menüpont a webadmin felületen (4.71-es firmware).

Másodlagos gondom/kérdésem, hogy az SSH-n keresztül végzett rendszermódosítások hogyan véglegesíthetőek, hogy Restart után is megmaradjanak azok.

Látszólag megoldottam "a lehetetlennek" tartott oszott RAID1 diszkkezelést, de a működő beállítások Restart után a /etc/ alól eltűnnek. Konkrétan ezek:

/etc/fstab/
/etc/mdadm.conf

Hogyan lehet ezeket az FFP-be beépíteni (gondolom az írja ezeket felül)?

(#446) G.F. válasza Oldman2 (#445) üzenetére


G.F.
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy jó helyen keresed?

-gf-

(#447) Oldman2 válasza G.F. (#446) üzenetére


Oldman2
veterán

Most már biztos, hogy nem, de nem éppen ez van a leírásban írva.

Létrehoztam a kívánt fájlt a megadott tartalommal.
Megnyomtam a "Lista lekérdezése az internetről" gombot.
Az admin share alatt megjelent egy 0 byte méretű ZYPKGS nevű fájl, a webadmin felületen pedig megjelent a "Jelenleg nincsenek programcsomagok." üzenet.

(#448) Oldman2 válasza Oldman2 (#447) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy NAS Restart után beindult rendben, csak éppen az ffp nevű csomag nem jelent meg a listában
:-).

[ Szerkesztve ]

(#449) Cinibn válasza Tonyk (#444) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Mediascan? Visszakérdezek,ez mi?

A RAID1-re: Az ily módon készített RAID-tömb olyan merevlemeznek látszik, amelynek sávonkénti szektorszáma megtöbbszöröződik a tömbben részt vevő egységek számának függvényében, így a rendszer hosszabb adatblokkokat tud írni és olvasni fejmozgatás nélkül. Természetesen a merevlemezek gyorsítótárai is összeadódnak, ennek eredményeképp tovább nőhet a sebesség. Ez az oka annak, hogy ideális körülmények között az írás és olvasás sebessége megtöbbszöröződhet ellentétben a JBOD-dal.

[ Szerkesztve ]

(#450) Tonyk válasza Cinibn (#449) üzenetére


Tonyk
veterán

:)))

És ez szerinted mennyire érződik egy home nas-on? Elárulom: semennyire. Cserébe van egy 0 hibatűréssel rendelkező raid tömböd, amit radásul egy 2 és egy 3 TB hdd-ből kreáltál. Így a kapacitása 4TB. (2+2TB). De legalább ha meghibásodik az egyik lemezed, akkor minden tartalomnak búcsút inthetsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.