Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Anonymus23 válasza Tonyk (#200) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amikor NSU-ban felcsatoltam, akkor ugyanúgy be volt állítva, bár lehet az NSU nem tudja megcsinálni:

Ez elvileg ugyanaz a parancs mint ha a winen belül csatolod fel, de lehet mégsem tudja megcsinálni.
Őszintén szólva mivel TC-t használok, ez fel sem tűnt különösebben.

;) - The Power of the Light Side

(#202) Tonyk válasza Anonymus23 (#201) üzenetére


Tonyk
veterán

Életemben nem használtam a hozzá kapott sw-t. A cd-t ki sem bontottam, így nem is ismerem mit tud, mit nem. Mondjuk az nyilvánvaló, hogy ha nincs hozzá usernév és pass a windowsban eltárolva, akkor bajosan tudja felcsatolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#203) pomo-sapiens válasza Anonymus23 (#196) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Köszönöm szépen.Akkor megnyugodtam.Csak eleinte nem tűnt fel a letöltésnél,hogy ennyire terheli a procit.
Amúgy 80/25-ös a net.Most teszteltem,semmivel nem tudtam 60%-os processzorhasználatnál feljebb tolni :) de azt is csak egy egy pillanatra érte el.Csak a letöltésnek sikerül.De ha ez üzemszerű,akkor nem zavar.

Vettem mellé egy TP-LINK WDR4300-as routert,hogy a másolás is gyorsabban menjen,mert a régi nem gigabites volt.
Olvasgattam a beállításokról,de ez nekem magas.Amúgy próbálkozásképpen regisztráltam DDNS-t.TM-et használok.Köszönöm a jószándékot,de ez a távsegítség nekem nem fog működni.Majd aug. elején szabin leszek,ha lesz rossz idő,lehet nekifutok még egyszer.Azt már egyszer valahogy elértem,hogy telefonról meg tudtam nézni mi van rajta,és le is játszottam róla.

(#204) shteer válasza Anonymus23 (#199) üzenetére


shteer
titán

Szinten

..szerintem jónak tűnik

(#205) Anonymus23 válasza Tonyk (#202) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kísérletképpen megcsináltam a megosztást csak az intézőből, és bár újraindításkor ugyanúgy kiírja, hogy nem tudta a hálózati meghajtókat csatlakoztatni, de legalább az intéző már nem kér jelszót.
Mondjuk ez nekem eddig sem jelentett problémát :DDD

Ami viszont érdekes, hogy felcsatolásnál sem kért user/pass-t sem, bár mondjuk mindegyik public mappa a NAS-ban, amivel most kísérletezgettem.

;) - The Power of the Light Side

(#206) Anonymus23 válasza pomo-sapiens (#203) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem a procihasználat körül nincs gond akkor.
Kérdés az, hogy a tartalmat akarod róla megosztani, vagy magát a NAS felületét, vagy csak a TM-et akarod elérni. De ezekhez mindhez azért be kell állítani az átirányításokat és a DDNS-t is.
Nekem is WDR4300-as van egyébként hozzá.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#207) pomo-sapiens válasza Anonymus23 (#206) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Majd a legfontosabb az,hogy a tartalmakat elérjem máshonnan is.Az sem lenne hátrány,ha a TM-et is tudnám kezelni távolról,hogy letöltést indíthassak.Bár ez nem életbevágó.Majd ahogy sikerül :)
Amúgy jó kis gép.Ahhoz képest,hogy nem vagyok számítástechnikai guru (és akkor még finoman fogalmaztam),és fél éve még azt sem tudtam mi az a nas,ahhoz képest egész jól megy a használat.

Majd kíváncsi leszek-mivel nemsokára 200/50-es lesz a net,az hogy fogja kiakasztani :)

[ Szerkesztve ]

(#208) Anonymus23 válasza pomo-sapiens (#207) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nagyon vegyes a kép, de állítólag 13-16 MB (100-125 Mbit) körül van a max letöltés amit bír. Többen írosgatták már más fórumokon.
Én személy szerint nem tudom ellenőrizni, az általad említett sávszélnek a töredékével kell operálnom :)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#209) pomo-sapiens válasza Anonymus23 (#208) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Egyelőre nekem is csak a 80/25 van meg.Ez jön is 9MB/s-el.Ahhoz,hogy 200 legyen állítólag kell plusz kábel,mert van telefonunk is,amire elmegy egy érpár.Meg nem tudom,lehet a lépcsőházban a switch sem gigabites még.Állítólag év végéig mindenkit alkalmassá tesznek a magasabb sebességre.

(#210) Anonymus23


Anonymus23
veterán

A cache memória módosításával próbálkoztatok már? Hoz "látványos" javulást?
Ha jól rémlik jelenleg 8 MB van beállítva a TM-ben...

;) - The Power of the Light Side

(#211) Jocky válasza Anonymus23 (#205) üzenetére


Jocky
tag

Nálam a víruskereső miatt nem tudja a gép automatikusan csatlakoztatni a hálózati meghajtót, mert kikapcsoltam a Kaspersky-t, hogy ne induljon a számítógép indításával együtt, és úgy automatikusan felcsatlakozott a meghajtó. Szerintetek mit kellene állítani a víruskeresőben, hogy engedélyezze az automata felcsatolást?

(#212) Anonymus23 válasza Jocky (#211) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem a NAS IP címét engedélyezd neki.

;) - The Power of the Light Side

(#213) sodreg


sodreg
csendes tag

Srácok lehet, hogy láma lesz a kérdésem. Van valami varázstrükkje annak, hogy mondjuk egy 25 GB-os mkv fájlt felmásoljak a NAS-re dugott pendrive-ra? A kapacitása bőven nagyobb, mint az mkv mérete és NTFS-re van formázva.
A NAS felismeri a pendrive-ot, törölni is tudok róla, formázni is tudom az admin menü alatt, de a NAS fájlkezelőjében egyszerűen drag&drop-pal nem tudok rámásolni semmit. Ha mutatja is, hogy lehetséges (valamint rákérdez, hogy másolni akarok-e vagy áthelyezni) egyszerűen nem történik semmi.
Feltöltés parancsra pedig legfeljebb 2 GB-os fájlokat enged betallózni. Nagyon mókás mit ne mondjak... :O

(#214) Anonymus23 válasza sodreg (#213) üzenetére


Anonymus23
veterán

A fájl gondolom a NAS-on van, akkor viszont ha mindkét meghajtó és mappa fel van mountolva (vagy ha nincs is, akkor is a hálózaton belül rá tudsz menni), akkor pl TC-vel át kellene hogy tudd másolni.

Csak próbaképpen rádugtam most (legalább kipróbáltam) az előlapi USB3.0-as csatira egy ADATA USB3.0-ás winyót, és 30 MB/sec-el átmásolta. Ez mondjuk nem tudom, hogy a full sebesség-e a NAS belső winyó és az USB 3.0 között, de valószínűsítem, hogy igen.
Olvasni olvas róla ha a szgépre írok ugyanazzal a sebességgel, mintha a belső vinyó lenne, ami most 70-80 MB között ment át, szgépről pedig tudok írni rá, ez most 50-55 MB-al ment.

Ja most csak egy 3 GB-os fájlal próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#215) sodreg válasza Anonymus23 (#214) üzenetére


sodreg
csendes tag

Az általad említett mountolás dolgot nem vágom, de az USB portra dugott pendrive rögtön látszott a NAS fájlkezelőjében és az admin menü alatt is. A lényeg számomra az lenne, hogy közvetlenül másoljak az NAS-ről a pendrive-ra, tehát a PC-t mint köztes eszközt ki akarom hagyni. Így nekem nem engedett a pendrive-ra másolni a NAS fájlkezelője. (Természetesen ilyenkor pedig TC alatt nem látom a pendrive-ot.)
Az az igazság, hogy baromira új nekem ez a NAS dolog és nem nagyon hozott értelmes találatokat a Google sem. A DLNA-nál se értem pl, hogy egyik videónál miért tudok nyelvet és feliratot váltani, míg egy másiknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#216) Anonymus23 válasza sodreg (#215) üzenetére


Anonymus23
veterán

Na az nekem se megy :) (Se IE, se Chrome), mármint a másolás webes felületen a külső vinyóra.
Mivel belső mappára engedi másolni (ugyanúgy csak villan egyet, de közben elkezdni másolni szépen, de nem megy végig a haladásjelző, de magát a fájlt létrehozza), talán, hogy valamilyen jogosultsági gondja lehet.

Mondjuk ennek előtte még sosem használtam ezt a részét, de pár KB-os fájlok se mennek át, nem csak a 25 GB-osak :DDD .

;) - The Power of the Light Side

(#217) sodreg válasza Anonymus23 (#216) üzenetére


sodreg
csendes tag

Dettó ugyanez a helyzet nálam is. Drag&drop nem megy semmilyen fájllal se a pendrive-ra a NAS-ről.
Amúgy ezt a miniDLNA plugint hol tudom letölteni? Ha jól értelmezem a NAS-ra vannak nem gyári pluginok illetve programok. Ezeket csak linux alól lehet ráhekkelni?

[ Szerkesztve ]

(#218) veze válasza sodreg (#217) üzenetére


veze
őstag

SSh-n tudod megcsinalni, nagyon pici jartassag kell, hogy a környezetet megteremtsd hozzá (SSH-n el tudd érni a nast, a config fájlt meg tudd szerkeszteni, ilyen alap dolgok csak, gndolom ez megvan.)
Itt van egy nagyon jó leírás, hála a hozzáértő fórumtársunknak: [link]

(#219) DaFlava


DaFlava
csendes tag

Olvasgattam ebben a temaban de meg mindig nem vagyok tudom jol dontotem-e.

Ezek kozott a NAS-ok kozott vacilaltam:
- D-Link DNS-327L
- ZYXEL NSA325 v2
- WD My Cloud

Vegul a ZYXEL mellett dontottem, elvileg holnap hozzak.
Nyugtassatok meg, hogy ebben az arkategoriaban a legjobbat valasztottam.
Vagy tevedek?

Ja es meg valami, kezdesnek 1db 3TB-os WD red HDD-t rendeltem hozza, ha utolag teszek melle meg egyet, adatvesztes nelkul at lehet allitani RAID 0-ba?

Kössz a valaszt es az osszes eddigi infot.

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#220) Anonymus23 válasza DaFlava (#219) üzenetére


Anonymus23
veterán

Rosszul választottál :DDD

Na jó a viccet félretéve, alapvetően megmondani azt, hogy jól döntöttél-e, az fogja meghatározni, hogy milyen céllal és milyen felhasználási területre vetted. Nagyjából mindent tud, amit a többiek (szerintem) max egy kicsit több program telepítéssel mókolással, de ez adja meg az ízét...
Médiaszervernek, adatmentéshez, torrentre, stb egyebekre teljesen OK, gyors és ehhez mérten nem túl drága.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#221) DaFlava válasza Anonymus23 (#220) üzenetére


DaFlava
csendes tag

Hat elsosorban arra kell, hogy akar hol is vagyok, akar mobilrol is tudjak torrenteket inditani, mikor hazaerek, kenyelmesen csak a TV vezerlesevel DLNA-n keresztul elinditom amit letoltott.
Ez eddig OK mert gondolom van lehetoseg mobil tavvezerlesre, ha mastnem TM-et kell telepitenem ha jol informalodtam.

De mi van a torrentes RSS-el, ha pl az ncore-on csak bedobom a kedvencek koze, es szeretnem ha automatikusan letoltene. Van erre mod?

Web server: szeretnek sajat weblapot futtatni rola: php, mysql kombinacioval

Private Cloud: az elkepzelesem az, hogy a telefonon megjelolhessek mappakat amiket szinkronizal vagy individualisan egy egy fajlt tudjat feldobni a NAS-ra mobilneten keresztul is. Vagy sreamelni az otthoni filmeket a mobilomra a vonaton.

Ezek kozul mirol ringatok hiu remenyeket? :))

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#222) Anonymus23 válasza DaFlava (#221) üzenetére


Anonymus23
veterán

Torrent az minden további nélkül megy, mobilos alkalmazásról ugyanaz a helyzet.
RSS-t én nem használom, de ahhoz a TM-nek kellene támogatni az RSS-t, ami beépítve nincs, de vannak külső alkalmazások, amik működhetnek, utána kell kicsit olvasni.

Médiaszerver, a twonky (beépített) sokak számára kevés és buta, de FFP-ről lehet minidlna szervert felrakni rá.

PHP-MySQL-phpMyAdmin
ownCloud
FTP elérés
Ilyen alkalmazások mind vannak a programcsomagok között, feltelepíted és beállítás után használhatod.
Mivel nekem a feltöltés a béka hátsójához közelít alulról, ezért ezeket nem használom, igaz per pillanat igényem se lenne rá.

Ezen kívül van még egy pár program ami telepíthető rá a saját listájából, de ffp felrakása után már csak a hardver szab határt, hogy mit telepítel fel még rá, na meg a sávszélesség...

;) - The Power of the Light Side

(#223) DaFlava válasza Anonymus23 (#222) üzenetére


DaFlava
csendes tag

Ha linuxban osszekuszalok valamit a telepitesekkor ugy h fel sem fut, - volt mar ra pelda :) - vissza lehet ra tenni a rendszert hazilag?

Ja es fontos lenne tudnom, hogy mit tegyek, ha most csak 1 vinyora volt penzem de majdan ha lesz egy masodik, akkor at akarom tenni tukrozeses modba.... meg lehet azt majd utolag tenni adatvesztes nelkul?

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#224) Anonymus23 válasza DaFlava (#223) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az ffp és a NAS alapvetően külön fut, azaz ha latiltod az FFP-t a NAS a többi funkciója attól még működni fog.

Raid-et nem tudom, nem használtam még.

;) - The Power of the Light Side

(#225) DaFlava válasza Anonymus23 (#224) üzenetére


DaFlava
csendes tag

Ezt nem hiszem el, beleteszem a hdd-t, vegigfut a wizard, de utana nem tudok fellebni a webes feluletre es pirosan vilagit a led az 1es slotra, ujra elinditom a wizardot erre 90%on befagy.
Lehet ilyen pecchem?
Hisz nem ronthattam el semmit.... vagy elore kell formatalni a disket?

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#226) Anonymus23 válasza DaFlava (#225) üzenetére


Anonymus23
veterán

Másnak is csinált már ilyet, reset segített, a hard reset.
Utána elsőként firmware frissítés, majd mehet a wizard, de webes felületről is lehet, nem kell feltétlenül a wizard, onnan is tudod formázni.

;) - The Power of the Light Side

(#227) DaFlava válasza Anonymus23 (#226) üzenetére


DaFlava
csendes tag

Hard resetnel roviden tartva a gombot nem reagalt 1 perc utan ugy lattam resetel, aztan bejott a felulet, NO HDD felirattal, ujrainditottam es ezt kovetoen osze vissza villogott, majd elkezdett sipolni masodpercenkent.... es nem hagyja abba. Lekapcsoltam....
Mi tevo legyek?

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#228) Anonymus23 válasza DaFlava (#227) üzenetére


Anonymus23
veterán

E szerint csináltad a hard resetet?
1 sípolás + még egy sípolás + 5 másodpercig még nyomva tartod legalább...

Winchester normálisan bele van dugva (koppig)?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#229) DaFlava válasza Anonymus23 (#228) üzenetére


DaFlava
csendes tag

Na ugy nez ki a vadiuj HDD-mel van gond.
Tettem bele egy regi 2,5-et es azzal gond nelkul megy.
Szoval akiket megijesztettem/elijesztettem ezzel ettol a NAS-tol, az nyugodjon meg.

A windows-om se ismeri fel rendesen ezt a disket, elejen latja aztan eltunik.
WD red 3TB

Javasolt diagnostikai program hozza?

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#230) Anonymus23 válasza DaFlava (#229) üzenetére


Anonymus23
veterán

HD Sentinel

;) - The Power of the Light Side

(#231) FefeeX


FefeeX
veterán

OwnCloud-ot próbálta valaki?

Nekem folyamatosan letérdel a NAS ha egyszerre 500MB-nál több adatot akarok feltölteni rá... Szóval tök jó hogy van (mert elég fapados, de gondoltam, egynek elmegy), így viszont kb semmi értelme az egésznek, mikor inkább nem megy mint igen...

(#232) hzx0


hzx0
aktív tag

Ftp-vel távoli elérésnél mijen portot kell beállitani? Fix ipm-va.

[ Szerkesztve ]

(#233) Tonyk válasza hzx0 (#232) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha a nas-on alap 21-en hagytad akkor TCP 21 -et kell forwardolni a routerben a nas belső hálós fix (vagy statikus dhcp címére.) Mondjuk nagy hátrány nem lenne, ha kívülről nem a standard 21-en lehetne elérni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#234) hzx0 válasza Tonyk (#233) üzenetére


hzx0
aktív tag

21 es portot hol tudom átállitani? Ffp-n vagy admin felületen is?

(#235) Tonyk válasza hzx0 (#234) üzenetére


Tonyk
veterán

Nas-on admin felületen. A routerben meg a portfoward vagy virtual server alatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#236) VS461


VS461
tag

Üdv Urak, Hölgyek!

Nemrég vettem egy ilyen NAS-t, és ma egyszer csak megállt a Transmission a letöltéssel. Ez meglassította az egész hálózatomat, majd, miután pause-t nyomtam az egy szem linux disztróra :D , a net elérésem oké lett, viszont a NAS státuszt nem lehetett elérni. Újra bejelentkeztem az asztali NAS Starter Utility-vel, újra elindítottam a linux disztrót, minek az lett a következménye, hogy a TM-ben megjelent másodjára is a letöltés, eltérő peer-ekkel, eltérő százalékos állással, 100%-on pörgő CPU-val. A RAID1 kötetem állapota meg "leromlott"-tá vált.

Egy újraindítás után a NAS már normál adatokat ad magáról, 44 °C, CPU és RAM aktivitás alig, viszont a belső kötetem állapota továbbra is "leromlott". A TM-et nem indítottam újra, amúgy is éjjelre szünetel a letöltés, mert túl hangos a gyári venti. A SMART adatok szerint a lemezek rendben vannak, 37 °C mindkettő.
A NAS 4.70-es firmware-rel rendelkezik, a két vinyó WD Red 3TB, a RAID1 kötet kb 55%-a foglalt, linux disztrókkal.

Mi lehet a baj? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#237) hzx0 válasza Tonyk (#235) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszönöm! Sikerült!

(#238) Tonyk válasza VS461 (#236) üzenetére


Tonyk
veterán

"Újra bejelentkeztem az asztali NAS Starter Utility-vel"

Ezt felejtsd el. Teljesen felesleges volt a cd-t is kibontani.

Leet nem ártana egy reset. Az adatokat nem érinti.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#239) VS461 válasza Tonyk (#238) üzenetére


VS461
tag

Netről raktam, a CD-t nem bontottam ki:) Valami miatt nem találtam a NAS-t a hálón, csak ennek telepítése után.
Megpróbálom a reset-et, köszi!

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#240) Tonyk válasza VS461 (#239) üzenetére


Tonyk
veterán

Fix ip? Pingelni próbáltad vagy csak nem tudtad a hálózati helyek között kitallózni?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#241) VS461 válasza Tonyk (#240) üzenetére


VS461
tag

Láttam az IP-t, amit a router kiosztott neki (azóta fixre állítottam), de nem engedett az admin felületre, csak a segéddel. Oh well, megoldottam vele :)

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#242) Tonyk válasza VS461 (#241) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen fw-van rajta?
FFP-t tettél fel? Ilyenkor meg kéne nézni ssh alól , hogy fogja-e valami a procit. pl a zyshclient

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#243) VS461 válasza Tonyk (#242) üzenetére


VS461
tag

Gyári van rajta. Ennyire még nem vagyok hozzáértő :)

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#244) Tonyk válasza VS461 (#243) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyári-gyári :), de melyik? Ha lehetséges, frissíts a legújabbra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#245) VS461 válasza Tonyk (#244) üzenetére


VS461
tag

Ohh, oké :), V4.70 (AALS.0), legfrissebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#246) Dupree


Dupree
csendes tag

Sziasztok!

Végig olvastam pár száz hozzászólást itt is és a 310 cikk végén is, de már bele zavarodtam a dolgokba plusz nem is vagyok valami penge ebben a témában. De lehet átsiklottam a számomra fontos postokat.
Az alap helyzet az, hogy van egy Zyxel NSA325v2-esem otthon mindent feltelepítettem(TM + web GUI, MC, ffp).

1, Távolról szeretném megnézni a videókat egy laptopon de nem letöltve hanem steamelve és ehhez keresek valamilyen programot vagy megoldást ami akár a feliratokat is támogatja. Ehhez elég lehet egy 10/100 router mindkét oldalon vagy azért járna neki egy 100/1000?

2, Egy androidos telefonon 300N-es wifi segítségével próbáltam ki a miniDLNA-t és BubbleUPnP nevű programot, de a videó szakadozott. A telefon nem bírta ezt vagy csak rossz programot találtam az androidra?

3, FTP eléréshez milyen programot tettek fel a NASra?

4, A NAS alap kezelő felületét eltudom valahogy érni távolról?

Előre is köszönöm. :)

(#247) veze válasza Dupree (#246) üzenetére


veze
őstag

3. pont
az FTP-t engedélyezed a nas szoftverében, meg beállitasz felhasználót hozzá (név/jelszó)
legalabbis nekem igy müködött amikor hasznaltam, nem telepitetetm külön semmit.

4.pont
igen el lehet.
legyen a nasodnak fix ip cime, és legyen engedélyezve a nas szoftverében. Mikor engedélezed, egyúttal azt is látod majd milyen porton fogod elérni majd.( vagy magad megadhatsz egy egyet)
A routeredben legyen portátirányitás beállítva az elöbb emlitett portra
Aztán a távoli böngészöben beirod: router fix IPcíme:port szám
ha nem kap fix IP címet a szolgáltatódtól a router, akkor valami dns server kell ( amit a routered támogat) pl no-ip , ott regisztralsz, ezt beállítod a routeredben , utana igy érheted el távolrol:
regisztrált hostname:portszám

Az FTPhez is szükséges hogy legyen fix IP címed vagy dns hostname, illetve a routeredben a nas fix ip cimére és az ftp portjára portátirányitás.
az ftp elérés pl total commandernél
kiszolgalo neve lesz a fix IPcim:ftp port
vagy
regisztralt hostname:ftp port
utana fogja kérni a felhasználót és jelszót ( amit a nas szovtverében hoztál létre előzöleg)
ha valamit kihagytam majd kijavítanak..

[ Szerkesztve ]

(#248) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném beállítani FFp-t. Sikerült feltelepíteni a csomagok közül, de a Telnetes/SSH résznél elakadtam.
-Puttyban beírom a NAS ip címét ,port marad a 22-es ,klikk Open.
-Előjön a fekete ablak benne login as: ide beírom: root.
-Alatta kijön: root@ NAS IP címe ’password:

És ide képtelen vagyok bármit is írni mert nem történik semmi.

Mi a nyavalyát rontok el ?
Nem vagyok ezen a téren nagyon járatos így nézzétek el nekem.

Köszi előre is választ.
Üdv: sulu1701

(#249) Anonymus23 válasza sulu1701 (#248) üzenetére


Anonymus23
veterán

Semmit sem rontasz el, nem látszik, amit írsz (vakon leszel ;) )
Írd be a jelszót, majd enter és be fog léptetni.

;) - The Power of the Light Side

(#250) sulu1701 válasza Anonymus23 (#249) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen :R

Sikeresen megszívattam magam :W

Sikerültek a leírás szerint a csomagokat telepítenem,lenne még kérdésem esetleg tudnál segíteni?

Hogyan tudom megoldani azt ha telefonomon letöltök egy torrent fájlt mondjuk a melóhelyről(mobilnet), azt miként tudom berakni a transmission letöltési sorába ,hogy az itthon induljon el azonnal?

Köszi előre is :)

Üdv:sulu1701

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.