Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) veze válasza shteer (#99) üzenetére


veze
őstag

a bele viszont fém :K
[link]
[link]
[link]
a betolhato tálcája műanyag, és elég masszív
[link]
itt sorba is nézheted a képeket van pár
[link]

(#102) shteer válasza veze (#101) üzenetére


shteer
titán

lehet jön egy ilyen - valahogy a 310-es fém burkolata bizalomgerjesztőbb. még átgondolom lecseréljem-e, valszeg le fogom

..szerintem jónak tűnik

(#103) Anonymus23 válasza shteer (#102) üzenetére


Anonymus23
veterán

Őszintén szólva (szerintem) nem feltétlenül szempont egy NAS-nál (otthoni felhasználás, nem ipari), hogy masszív fém legyen. Max a hőleadása lett volna jobb, de a 325v2-ben meg nagyobb a venti, akármikor csekkoltam még, eddig még mindig csak hűvös levegő jött ki belőle hátul.

;) - The Power of the Light Side

(#104) shteer válasza Anonymus23 (#103) üzenetére


shteer
titán

az a lényeg, hogy halk legyen :K

..szerintem jónak tűnik

(#105) csinti73 válasza FefeeX (#96) üzenetére


csinti73
csendes tag

Szia

Kipróbáltam xmbc+ftp-vel. Nekem is működött, csak azt nem értem hogy miért kell így trükközgetni, amikor ezt alapból tudnia kellene. Max egy plugint kell telepíteni egy böngészőbe....
Remélem egyszer működni fog WMP vel / vagy VLC pluginnal is.

(#106) shteer válasza Anonymus23 (#103) üzenetére


shteer
titán

meg is érkezett - sajnos csak hétfőn lesz időm beüzemelni - egyelőre 1db 2TB red megy bele

ha egy helyiségben akarok lenni vele, milyen típusú ventire érdemes cserélni a gyárit?

..szerintem jónak tűnik

(#107) veze válasza shteer (#106) üzenetére


veze
őstag

nálam a vinyo jobban kerreg benne, ha tekeri, mint a venti hangja:)
a venti visza szabályoz ha nem melegszik, magatól is
ez egy samsung vinyo... de az ilyen, ez nem hibája

(#108) FefeeX válasza veze (#107) üzenetére


FefeeX
veterán

A sima WD és a RED között is óriási különbség volt benne... Használtam WD Blue 640-nel, Samsung 640nel, wd 2,5" Blue-val és már régóta 2TB WD RED-del. A RED hangja kb egy szinten van a notebook HDDvel, tehát még max használatnál is alig hallható. Persze nekem 320-am van így a hangjáról felesleges nyilatkoznom, minden esetre a sok negatív kritika ellenére nálam lazán semmi hangja nincs szinte. Mondjuk az tény, hogy csak 1 vinyó van benne, lehet, hogy kettővel hangosabban tekerne...

(#109) shteer válasza FefeeX (#108) üzenetére


shteer
titán

köszi mindkettőtöknek, egyelőre beüzemelem a gyári kiszereléssel - ma reggel kaptam kézhez, tetszik de a 310 alu házát még mindig minőségibbre tartom

azt lehet tudni mi alapján szabályoz? cpu hőmérséklet?

nálam a WD20EFRX előtt WD10EZRX volt - a greent halkabbnak találtam, lehet ez az 1TB-os voltából fakadóan is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#110) Anonymus23 válasza shteer (#106) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem ez egyéni dolog, nekem nem hangos, de én már öreg vagyok nem úgy hallok már mint húsz éves koromban :)

;) - The Power of the Light Side

(#111) shteer válasza Anonymus23 (#110) üzenetére


shteer
titán

nekem vannak fenntartásaim egyelőre, mert a passzív 310-es se elég halk ;]

gumialátétből csak 4 jár gyárilag?

..szerintem jónak tűnik

(#112) veze válasza shteer (#111) üzenetére


veze
őstag

Nekem mind a két tálcában van 4-4 gumi. Nem nekem kellett beletennem asszem, hanem benne volt a helyén. vagy már nem emlékszem hogy én tettem e be a helyére. mindenesetre most ott van és 8db van mindösszesen
és 9db csavart kapatam a 8 helyett, nyilván ha egy elgurulna, legyen egy tartalék
eredeti bontatlan csomagolasban kaptam

[ Szerkesztve ]

(#113) Jocky


Jocky
tag

Srácok, ma vettem egy ilyen Nas-t, ez életem első Nas-a és nem sokat értek hozzá. Beüzemeltem, felraktam a Transmissiont, ami megy is szépen. A le és a feltöltés is oké. Igazából a Nas-on ezen kívűl nem állítottam semmit, mert nem értek hozzá. Letöltésre és adat tárolásra vettem. Az lenne a problémám, hogy iszonyat lassú a másolás mindkét irányban, a Pc-ről a Nas-ra és fordítva is! 4-5 mb a max sebesség, pedig jó routerem van. Egy ilyen:
[link]
Gondolom csak beállítási gond, de fogalmam sincs mit kellene beállítani! :) Tudna valaki segíteni? Akár priviben is! Köszi! :R

(#114) Tonyk válasza Jocky (#113) üzenetére


Tonyk
veterán

Wifin csatlakozol?

uppsz, privátban akartam, de most már mind1....sorry.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#115) Jocky válasza Tonyk (#114) üzenetére


Jocky
tag

Igen. Ok, várom! :)

[ Szerkesztve ]

(#116) Anonymus23 válasza Tonyk (#114) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez nem a 310-es topic, írj nyugodtan ;)

;) - The Power of the Light Side

(#117) shteer válasza veze (#112) üzenetére


shteer
titán

nekem is eredeti csomagolásban, használatlanul jött - ebayről. volt már kibontva, csak 4 gumibigyót látok a zacsiban

..szerintem jónak tűnik

(#118) Jocky


Jocky
tag

Nekem is bontatlanul jött és 4 gumibak be van rakva mindegyik tálcában, csak a vinyót kellett a helyére rakni és becsavarni a 4 csavart.

(#119) veze válasza Jocky (#118) üzenetére


veze
őstag

detto :K

shteer :nincs a másik négy már a tálcában?

[ Szerkesztve ]

(#120) shteer válasza Jocky (#118) üzenetére


shteer
titán

4 a zacsiban, 4 az egyik fiókban :K megvan mind

..szerintem jónak tűnik

(#121) quino


quino
tag

A héten én is boldog tulajdonosa lettem egy ilyen vasnak.
Viszont néha egyszerűen eltűnik és nem érhető el. Sem SSH, sem ftp, sem máshogy. A web adminjának a menüi között tudok ugrálni, de infot semmit nem ad.
Ilyenkor mi a teendő? Normális ez?

(#122) quino válasza quino (#121) üzenetére


quino
tag

még annyi kiegészítés, h putty-ra Connection refused-t dob, a ledek közül pedig a felső zöld, de a másik kettő zöld lassan villogó, tehát ha jól tudom a diszkek pihikéznek. (Pedig épp letöltenük kéne...)

(#123) quino válasza quino (#122) üzenetére


quino
tag

Addig jutottam, hogy valószínűleg a transmission eszi meg a procit, mert a NAS többszöri manuális újraindítása után az látszott, h a proci felmegy 100%-ra és utána vesztem el az elérést. (Bár a routeren látszik az IP.)
Illetve ez is csak akkor következik be, amikor egy letöltés elérné a 100%-ot. Két fájlon próbáltam, az egyik egy 36gigás, a másik egy 12-es. Az incomplete és a letöltött könyvtárak különbözőek, de gondolom ez nem kéne probléma legyen... Éjjel kb 6-7 órát is hagytam, hátha feldolgozza ami szétfagyasztja a procit de semmi eredménye.
TM-ből a gyári package managerben található legújabb van fent.
Ötlet?

(#124) Anonymus23 válasza quino (#123) üzenetére


Anonymus23
veterán

Valami biztosan nem kerek ott.
Nekem amióta megvettem sem volt olyan, hogy ne lehetett volna elérni a NAS-t. A 310-esnél anno sűrűn előfordult, hogy ha fullra volt terhelve a proci (pl másoltam róla), akkor nem lehetett elérni, de ezzel még másolás alatt sem volt ilyen.

Mekkora vinyók vannak benne? Sok média jellegű adat van rajta? Nem lehet, hogy a médiszerver (tonky) fagyasztja meg esetleg? Melyik firmware van rajta.

Írd már le, hogy mi az alapfelállás a NAS-al kapcsolatban, milyen programokat telepítettél.

;) - The Power of the Light Side

(#125) quino válasza Anonymus23 (#124) üzenetére


quino
tag

Hát valami biztos, mert időközben felhúztam magam és lereseteltem a teljes NAS-t a hátsó gombbal és újra konfigoltam. Érdekes, hogy a transmission beállításai ennek ellenére megmaradtak és ugyanúgy meghal a rendszer a letöltés végén.
A reset után csak transmissiont és a telnetet raktam fel, adat semmi nem volt rajta.
FW: legújabb 4.70

(#126) Anonymus23 válasza quino (#125) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha nincs rajta adat, akkor kezd az egészet elölről, azaz formázd meg a vinyót is, nincs veszíteni valód.

;) - The Power of the Light Side

(#127) quino válasza Anonymus23 (#126) üzenetére


quino
tag

megtettem, azért nem volt rajta adat :)
teljes volume törlés és új raid van most rajta...

(#128) Anonymus23 válasza quino (#127) üzenetére


Anonymus23
veterán

TM nélkül megy a technika?
Pl, ha elkezdesz rá másolni dolgokat, akkor mit mutat a processzor terheltsége?
Nekem 670 linux torrenttel is 8-10% max.

;) - The Power of the Light Side

(#129) tillmann1999


tillmann1999
újonc

Sziasztok,

Véleményetek szerint képes a ZYXEL NSA325 v2 arra, hogy a rajta lévő videótartalmat Samsung Smart TV-n keresztül nem csak böngésszem, hanem előre-hátra "tekerjem"?
Korábban próbálkoztam már egy sima NSA325-tel, amit gond nélkül felismert a Samsung TV, de ha nézek egy filmet, akkor pl. előrepörgetni nem tudom, egyszerűen kiírja a tv, hogy ez a funkció nem elérhető. Tehát ha egy filmet megszakítok a közepén, akkor később nem tudok odatekerni, hanem újra le kell játszanom az elejétől.
Dilemmázok, hogy Zyxel-t vagy Synologic-ot vegyek-e, mert az utóbbinál telepíthető egy applikáció, amivel elvben ez működik (még nem tudtam kipróbálni), viszont a Zyxelnél nem láttam ilyet.
A TV egyéb szempontból tökéletesen működik, mert pl. ha USB pendrive-on keresztül nézek filmet, akkor az előre-hátra léptetéssel nincs gond.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#130) Tonyk válasza tillmann1999 (#129) üzenetére


Tonyk
veterán

"Korábban próbálkoztam már egy sima NSA325-tel, amit gond nélkül felismert a Samsung TV, de ha nézek egy filmet, akkor pl. előrepörgetni nem tudom, egyszerűen kiírja a tv, hogy ez a funkció nem elérhető. "

Mert nem a táviránytó gombját kell erre használni, hanem a lejátszóban lévő időkeresés funkciót.

"Tehát ha egy filmet megszakítok a közepén, akkor később nem tudok odatekerni, hanem újra le kell játszanom az elejétől."

D sorozatban van a lejátszó menüjében olyan, hogy Folytatás. Ekkor onnét folytatja ahol előzőleg abbahagytad. E és F sorozatnál alapból ott kezdődik a lejátszás, ahol abbamaradt, ott a menüben olyan van, hogy Megekintés az elejéről (2. menüpont a lejátszó menüjében, de most nincs kedven felállni és megnézni)

Harmadrészről a médiakiszolgáló alkalmazásnak is támogatnia kell ezen funkciókat (pl. folytatás). Zyxel + minidlna tökéletesen kezeli ezeket.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#131) tillmann1999 válasza Tonyk (#130) üzenetére


tillmann1999
újonc

Az automatikus folytatással nincs is gond, de mi van akkor ha belekzdek egy masik filmbe, jobban mondva előző este félbemaradt filmnézés után a gyerek megnéz egy magyar népmesét?? Ilyen esetben már felejti a tv az előzményt.
Ha zenét játszok le, akkor nincs gond, mert a samsung tv zenelejátszó szoftvere tökéletesen kezeli a dolgot, azaz ugyan úgy kikeresem a nasról a zenét és a samsung tv saját default progija lejátsza, amiben ide-oda tudok pörgetni.
A synology honlapján azt írják, hogy van saját média lejátszó progiuk (DS Video). Pont ilyen kéne nekem Zyxelre. Az lehet, hogy ilyen nem létezik? Az is gond, hogy most se Zyxel, se Synology NAS nincs nálam, viszont valamit már nagyon vennék és a két termék közötti 20eft különbség azért nem elhanyagolhatö.
Leveleztem a Zyxel magyar supportjával, de ott élből a tv-t hibáztatták.
Szóval teljesen tanácstalan vagyok :-).

(#132) Tonyk válasza tillmann1999 (#131) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ilyen esetben már felejti a tv az előzményt."

Nálam, nem. Sőt. Félbehagyom az egyik tv-n, folytatni tudom a másikon is. Most próbáltam ki egy D és egy F sorozatú között. (Tudtam, hogy így van, csak hogy ne írjak hülyeséget.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#133) quino válasza tillmann1999 (#129) üzenetére


quino
tag

Nekem egy F6320-ra van kötve és eddig a TV gond nélkül lejátszott mindent. Annyira, hogy nem is vettem meg a kinézett mediaplayert.
A pörgetés picit nehézkes, mert csak 25-30 másodperceket léptet a gombbal, de a keresőbe bárhova tekerheted.
A folytatás nekem eddig elég esetleges, de ez lehet amiatt is, mert közben állítgatok a rendszeren is :)

(#134) quino válasza Anonymus23 (#128) üzenetére


quino
tag

Újra raktuk nulláról és FFP-vel lett rá TM, így eddig hibátlan. Mellesleg a TM CPU használat sem megy 50-60% fölé.

(#135) tillmann1999 válasza quino (#134) üzenetére


tillmann1999
újonc

Kisegítenél, hogy mit jelent az FFP és TM? :)
Naív kérdés, de ugye LAN-on keresztül nézed a tv-n a filmeket? Nem próbáltam még usb-n keresztül.
Nekem azt hiszem 6300-as tv-m van, 2013-as, de sajnos a lejátszáson kívül semmire nem reagál.

(#136) quino válasza tillmann1999 (#135) üzenetére


quino
tag

FFP: The fonz fun_plug is a collection of applications compiled and packaged by fonz, and many (third party) packages are available, including ssh(d), lighttpd, rsync(d), buildtools, editors], midnight commander, Ttransmission, nzbget, openvpn and many more.
TM:Transmission

WLAN-on és LAN-on nézem őket, a végleges megoldás valószínűleg a kábel lesz

Mit értesz ez alatt, hogy semmire nem reagál?

(#137) Kronk


Kronk
őstag

Erre esetleg tudtok válaszolni?
Esetleg a transmission guiban érdemes a gyorsítótár méretét növelni 4MB-ról?

http://totesz.myminicity.com/

(#138) Jocky


Jocky
tag

Srácok, kicseréltem a vinyót egy WD Red-re, reseteltem, beállítottam mindent, de a firmware frissítés keresés és a programcsomag frissítés nem működik. Így nem is tudok normál módon feltenni programokat, mert ugye a program csomag frissítés előtt nincs semmi a listában.Van kapcsolat a Pc és a Nas között, meg a Nas és a net között is. A letöltés a gyári klienssel szépen megy. Szerintetek mi lehet a gond?

(#139) Anonymus23 válasza Jocky (#138) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha pingelsz a Nassal, akkor mit mutat?

;) - The Power of the Light Side

(#140) MarQs válasza Anonymus23 (#139) üzenetére


MarQs
senior tag

Kapcsolata van kifelé is, befelé is, eléri rendesen böngészőből, a letöltés is megy... a pingelés csak ugyanezt fogja megerősíteni.
Elég spec. a hiba, nekem ötletem sincs mi lehet a gond.
Ha lenne fent FFP, lehetne bogarászni, de így... max. hard reset, vagy manuális firmware frissítés, esetleg ugyanezek ebben a sorrendben.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#141) Anonymus23 válasza MarQs (#140) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az stim, csak biztos, ami biztos.
Egyébként rámentem, hogy nekem frissíti-e, és nekem sem, csak áll ott, azaz kiszolgáló oldalról lesz valami...

;) - The Power of the Light Side

(#142) Jocky válasza MarQs (#140) üzenetére


Jocky
tag

Hard reset és manuális firmware frissítés is megvolt, de utána is ezt csinálta. Viszont észrevettem, hogy az admin/zy-pkgs mappában levő ZYPKGS file 0 kb. A cikkben lévő linkről letöltöttem ugyanezt, ami 8 kb volt és bemásoltam azt a helyére. És amint rákattintottam a Programcsomagokra már ki is listázta a telepíthető programokat úgy, hogy nem is kellett a frissítésre kattintanom! Szóval megoldódott a dolog. Mindenesetre érdekes! :)

Anonymus, nekem is ezt csinálta eddig!

[ Szerkesztve ]

(#143) MarQs válasza Anonymus23 (#141) üzenetére


MarQs
senior tag

...igaz, ami igaz. ;)

(#142) Jocky
A firmware frissítés továbbra is toporog?
Mindenesetre egy újabb tapasztalat a ZYPKGS-el...
FFP alatt ezt tanácsoltam volna én is, közben nem esett le, hogy nem FFP specifikus a dolog. Kúl.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#144) Jocky válasza MarQs (#143) üzenetére


Jocky
tag

A firmware frissítés ellenőrzése nem megy most sem manuálisan, viszont automatán megy, mert ma ellenőrizte 14:35-kor. A programcsomagot sem tudom frissíteni, de most legalább már tudok feltenni programokat. Szerintem is a kiszolgálónál lesz valami gond.

(#145) MarQs válasza Jocky (#144) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem. Manuális alatt én úgy gondoltam, hogy magad töltöd le a frissítést és tallózod be a NAS-nak a gépedről, de akkor ez a verz. már a duplamanuál lesz. Bár, így meg az elnevezés kezd áthajlani valami fétis, 18+-os kategóriába... :D
Thx az infót!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#146) Jocky válasza MarQs (#145) üzenetére


Jocky
tag

Ja, értem, hogy érted! :D Igen, az megy rendesen. Hard reset után megint felraktam a legfrissebb firmware-t, szépen felment, nem volt gond vele!

[ Szerkesztve ]

(#147) Saccco


Saccco
nagyúr

Be lehet úgy állítani, hogy menjen egyszerre:
- Több gépről biztonsági mentés 1-1 adott könyvtárba (bizonyos időközönként)? (fontos)
- FTP
- DLNA (nem fontos)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#148) veze válasza Saccco (#147) üzenetére


veze
őstag

Azt be lehet állítani hogy több könyvtárat is (külön külön ) másik meghajtóra (teszés szerinti) könyvtárba mentsen maghatározott idöpontokban (akár ugyanazon megható másik könyvtárába is, d annak ugye nem sok értelme) Nálam ez müködik. De a forrás és célkönytár(meghajtó) is a nasban van illetve a nasra van dugva.
Azt hogy hálózatban lévő gépről tud e más hálózatban lévő gépre menteni, nem tudom, nem probáltam.
De erre ott az ingyenes cobian magyar nyelven is tudó szoftver. az biztos tud hálózaton belül bárhonnan bárhova( akár a nasra is, akár több könyvtárba és könyvtárból) menteni. Feltéve , hogy a forrás és a célkönyvtárt tartalmazó gépek is be legyenek kpcsolva egyidőben.

[ Szerkesztve ]

(#149) Jocky


Jocky
tag

Srácok, az normális, ha 40 torrent megy fel, 7 darab meg le és a CPU használat 90% a RAM meg 18%-os?

(#150) Tonyk válasza Saccco (#147) üzenetére


Tonyk
veterán

- FTP
- DLNA (nem fontos)

Simán.

"- Több gépről biztonsági mentés 1-1 adott könyvtárba (bizonyos időközönként)? (fontos)"

Ez a gépeken állítandó, hogy mikor csináljon mentést és hova, nem pedig a NAS-on. Természetesen egy sima, ütemezett xcopy-val lehet a nasra menteni.

(#149) Jocky

A torrent CPU igényes móka. Rengeteg kapcsolatot kell egyszerre fenntartani és kezelni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.