Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) veze válasza Tonyk (#150) üzenetére


veze
őstag

A 325 is tud önállóan ütemezett mentéseket csinalni ( nekem is csinál ilyesmiket) de csak olyan meghajtókrol ami fel van rá csatlakoztatva
Jocky:torrent: 40 seedben van vagy egyidöben mind tölti is fel?
mert ha seedben akkor az nem sok, 200-at is simán bírt már a 210-es is.
Ha mind tölti is egyidöben fel, annak meg nem sok értelme van ,mert szétforgácsolódik a sávszél csak..
ha tegyük fel 800KB/s a felfelé sebesség akkor 40 estén kb 20 KB jut egyre ( ha átlagban vesszük, még rosszabb ha van olyan ami csak 5 KB-al megy felfelé a másik meg 35 és közben tényleg megeszi a cpu-t is
Szerintem jobb az ha csak 6-8 van engedve aktivban a többi seedben akkor egy egy torrentre jut felfelé 100 150Kb/s ( örül aki szedi töled mert nem 20-al megy) nálad a sávszélt igy is kiterheli, ha meg kilép akkor beáll másik a seedben lévőkből a helyére a z engedélyezett 8-ba. és nem terheli az a mód ugy a cpu-t sem.

(#152) Tonyk válasza veze (#151) üzenetére


Tonyk
veterán

"A 325 is tud önállóan ütemezett mentéseket csinalni ( nekem is csinál ilyesmiket) de csak olyan meghajtókrol ami fel van rá csatlakoztatva"

De most nem a nas-on lévő partíciókról van szó, hanem kliens gépeken lévőkről...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#153) Jocky válasza veze (#151) üzenetére


Jocky
tag

Aha, értem! Eddig úgy volt, hogy mind a 40 töltött fel+7 letöltés is ment mellette. Beállítom úgy ahogy te mondtad! Köszi!

(#154) Jocky


Jocky
tag

Egy Nas szervernél milyen előnnyel jár, ha Raid 0-ban vannak a vinyók? Pc-n tudom, hogy sokkal gyorsabb lesz, mert párhuzamosan olvassa a vinyókat, de egy Nas szerver azért egész más tészta. Érdemes Raid 0-ban használni? Eddig csak 1 vinyó volt benne, most akarok venni még egy ugyanolyat.

[ Szerkesztve ]

(#155) Saccco válasza Tonyk (#150) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& veze:

Köszi a válaszokat. Ha a pickpackkék is úgy akarják, akkor holnap tesztelem is. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#156) aky01


aky01
tag

Sziasztok!

Engem csak a ventilátor pulzálása idegesít, ettől eltekintve jó kis NAS lenne. Tettem be elé egy lassító ellenállást, ezzel lecsökkent a fordulat 800rpm-re, de nekem még így is zavaró a hangja.
Kerestem már bele más ventilátort, de ilyen lehetetlen méretben (80x80x20) minőségi hűtőt nem találok.
Valaki nézett már bele halkabb ventilátort?

(#157) Saccco


Saccco
nagyúr

llyenkor mi van?

Állandóan ezt dobja, sőt a gép úgy megáll tőle, hogy még az SSD-t is eldobja (nem ismeri fel). :F :W
Reboot után nincs meg a rendszerpartició.... :Y

Volt már:
- router restart
- NAS restart
- gép restart
- router dugdosás

[ Módosította: Qru ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#158) Saccco válasza Saccco (#157) üzenetére


Saccco
nagyúr

Adtam fix ip-t, így már hozzáférhető böngészőből... :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#159) Saccco válasza Saccco (#158) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hozzáférhető, csak babrálás közben úgy megfagy tőle a gép, hogy még az egér is megáll. Csak a teljes kikapcsolás segít (főkapcsolóval).... :O :W

Így nem lesz barátom ez a ketyere... :W

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#160) Anonymus23 válasza Saccco (#159) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csinálj már rajta egy hard resetet, totál nem természetes amit csinál.
Nekem a "Nas is not responsing" hibát régebben akkor dobta, ha a tűzfal letiltotta, de a többi viselkedés sem normális, én egy firm frissítéssel és hard resettel kezdeném.

;) - The Power of the Light Side

(#161) Saccco válasza Anonymus23 (#160) üzenetére


Saccco
nagyúr

Firmware a legújabb rajta, legalábbis frissítés keresésre nem csinált semmit. A hard reset-et még megpróbálom, de szerintem megy vissza...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#162) Tonyk válasza Saccco (#161) üzenetére


Tonyk
veterán

"Firmware a legújabb rajta, legalábbis frissítés keresésre nem csinált semmit"

Akkor pontosan melyik fw is van rajta?

Miért ezzel alkalmazással szopatod magad? Miért nem böngészőből konfigurálod?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#163) aky01 válasza Tonyk (#162) üzenetére


aky01
tag

A fénykép alapján valóban a a legújabb (4.70) fw van rajta.
Szerintem is inkább böngészőben próbáld meg konfigurálni, és mindenképp fix ip-t kapjon.

(#164) Tonyk válasza aky01 (#163) üzenetére


Tonyk
veterán

"A fénykép alapján valóban a a legújabb (4.70) fw van rajta."

Igazad van, mentségemre mondva meg se néztem a képet, mert azt se tudtam, hogy ott jelzi a fw. verziót. Én a 320-nak ki sem bontottam a cd-jét. Mert minek?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#165) Saccco válasza Tonyk (#164) üzenetére


Saccco
nagyúr

Böngészőből is próbáltam hozzáférni. Így ment is, csak közben mindig megállt a gépem.

Viszont a rendszer NAS nélkül is összeomlik. Most úgy gondolom, hogy véletlenül jött össze az összeomlás a NAS megvételével. Perpill tesztelem a gépet. BIOS frissítés, SATA kábel rendezgetés. :B :O :DDD

A firmware az NSA-n a legfrissebb verziójú : V4.70(AALS.0)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#166) veze


veze
őstag

valaki homályosítson már fel..
A DNLA az azt jelenti hogy egy DLNA képes tévével összedugva (switchen keresztül) képes a nas vinyójáról filmet azonnal (röptében) lejátszani? ( ki lehet tallozni mint valami tartalmat és azonnal lejátszható?)
(tv vásárlás előtt állok mivel döglődik a meglévő, ezért esetleg dnls kpes tv is szóba jöhetne akkor)

(#167) Anonymus23 válasza veze (#166) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, pontosan ezt jelenti.

;) - The Power of the Light Side

(#168) aky01 válasza aky01 (#156) üzenetére


aky01
tag

Ventilátor probléma megoldva.
Kapott egy 40x40x10mm-es hűtőbordát a CPU, ventilátor kikötve.
30 perc 100%-os processzorhasználat mellet (transmission, samba, minidlna) cpu 50 fok, hdd 45 fok.

(#169) Anonymus23 válasza aky01 (#168) üzenetére


Anonymus23
veterán

A borda öntapadós?
Nekem csak annyi kérdőjel, hogy ha véletlenül leesne.
Jártam már így még régebbi VGA-val, a gyári ragasztás elengedett, és túlmelegedett folyamatosan. Nem tűnt fel, mert nem teljesen vált el, csak volt egy fél miliméter a borda és a chip között.

;) - The Power of the Light Side

(#170) veze válasza Anonymus23 (#169) üzenetére


veze
őstag

A Sekisui 5760 direkt ilyen célra fejlesztett kétoldalas ragasztó +125 fokig örzi meg a tapadás képességét, és nagyon jó a tartószilárdsága. Nálam a 3 éve felragasztott vga memoria sünik is a helyükön vannak , fejjel lefelé lógva. [link]
Nem reklamnak szántam hanem problémamegoldáshoz kivántam ötletet adni
Maga a borda felragasztás jó ötlet, azt hiszem én magam is élni fogok ezzel :K

[ Szerkesztve ]

(#171) aky01 válasza Anonymus23 (#169) üzenetére


aky01
tag

2 komponensű hővezető ragasztóval tettem fel. [link]
Már sok eszköznél használtam. Atombiztos.

(#172) Anonymus23 válasza aky01 (#171) üzenetére


Anonymus23
veterán

Stim, egyik sem rossz ötlet, sőt.
Már csak a garanciális kérdés az ami felmerülhet, ha bármi kérdés lenne.

Mondjuk ahogy elnézem a bordát, akár még gyárinak is tűnhet... :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#173) FefeeX válasza Anonymus23 (#172) üzenetére


FefeeX
veterán

egy gond van, már nem nagyon árulnak chipset bordát sehol, csak 1-2 ventit... használtan találtam egy zalmant ezerér, de az szerintem túl magas, vagy cooler mastert 500 pénzér, ez meg csak lehet, hogy túl magas... nincs már az a választék, mint 5-10 éve :)

Nekem szerintem a 320-as gari már lejárt, szóval ez a kevésbé problémás rész.
Találtam valami silent ventit is a 40 centi kategóriában ami nem biztos, hogy annyira silent, viszont ami eszembe jutott, ha valaki nem tud forrasztani, az tekerhet is szigszalaggal, nem? :)

(#174) Anonymus23 válasza FefeeX (#173) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát a 40 centi az biztos hűt, de nem silent :DDD ;]

Nekem van még otthon Zalman hűtő, de nem bántom, mivel külön szobában van a technika, nem zavar az a nagyon halk duruzsolás amit csinál, többnyire vagy zene, vagy játék megy amikor a gép előtt ülök, nem utolsó sorban, a gépnek 5x akkora hangja van.

;) - The Power of the Light Side

(#175) Saccco válasza aky01 (#168) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem értem miért mondod, hogy nincs 80mm-ben minőségi ventilátor:


BE QUIET! Pure Wings 2 80mm
~3000ft - Sztornó ez 25mm :B


ARCTIC COOLING F8 PWM Rev2
~1650ft lol ez is 25mm :B

több

BTW
Nekem is megy szépen a NAS. :DDD
60MB/s másolás, tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#176) FefeeX válasza Saccco (#175) üzenetére


FefeeX
veterán

nem 40mm volt az előírás? mert csak akkora hely van a cucc hátán... az hogy van minőségi 80as... most adtam el 2db Silent Blade-et :)

(#177) FefeeX válasza Saccco (#175) üzenetére


FefeeX
veterán

nem 40mm volt az előírás (közben látom, hogy nem, csak nem jóra válaszoltál :) )? mert csak akkora hely van a cucc hátán... az hogy van minőségi 80as... most adtam el 2db Silent Blade-et :)

(#178) veze válasza aky01 (#168) üzenetére


veze
őstag

Az Ok, hogy a ventit ki lehet hagyni, mert a borda miatt nem igényli már a lap. de a vinyó? annak sem kell majd?

(#179) veze válasza Anonymus23 (#167) üzenetére


veze
őstag

nos.. van némi gondom
Twonky-t használok DLNA szerverként, ez ugye benne van a nasban, és azt vettem észre hogy a feliratot ( felirat fájlt ( pl. .srt) nem kezeli nem olvassa be nem tudom,, lányeg hogy a tv-ben a felirat részre vonatkozó opciók inaktivak. ha közvetlen a vinyót dugom at v usb-be akkor viszont kezeli a feliratot a tv..
A twinky az oka? ezért kellene minidlna? vagy az miben jobb?
és mennyire bonyolult feltenni? azt hsizem feltenni még csak fel tudnám, már letöltöttem és telepiteném helyből, (az mc-t is igy raktam fel) de konfigurálni konfig fájl. azlehet nóhogy most nem vágom mit meg hogyan..

(#180) Tonyk válasza veze (#179) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen tv? LG? Mert akkor szívás van a felirattal DLNA-n keresztül.
Minidlna-t konfigolni kb 17.5 másodperc, 3 útvonalat kell benne átírni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#181) veze válasza Tonyk (#180) üzenetére


veze
őstag

igen, LG TV.. :U
ahhoz hogy a minidnla müködjön, kell még valami más kísérő komponenst is felrakni mellé vagy elég csak a
minidlna-1.1.2_git20140403-arm-0.txz
aki tudja mit kell átírni a configban, annak tényleg egyszerü lehet
aki nem az meg szív:)

[ Szerkesztve ]

(#182) veze válasza veze (#181) üzenetére


veze
őstag

nekifutottam ez alapján:
[link]

és ez lett a végeredmény..

root@NSA325:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.55'
ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

ezeket a sorokat javitottam
media_dir=V,/i-data/md0/video
media_dir=A,/i-data/md0/music
media_dir=P,/i-data/md0/photo

aztán igy is
media_dir=/i-data/md0/video
media_dir=/i-data/md0/music
media_dir=/i-data/md0/photo

mi lehet a hiba? :U

egyébként az emlitett leírás minidlna 1.1.0
azóta van már 1.1.2 is
Tud esetleg valaki másik leírást?

[ Szerkesztve ]

(#183) veze válasza veze (#182) üzenetére


veze
őstag

nem tudja betölteni az /ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.55' ??
nálam az ffp/bin/ könyvtárban minidlna könyvtár sincs.. :U
rákaerestem mc alatt a fájlra , nem is talált ilyet sehol...

[ Szerkesztve ]

(#184) Tonyk válasza veze (#182) üzenetére


Tonyk
veterán

Az egy elég régi minidlna verzió. Így csináld (COPY - PASTE vagy figyelj, nehogy elgépelj valamit!):

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

Itt lesznek kijelölni valók: Jelöld ki mindet!!!! Minden egyéb kérdésre OK, vagy Yes.

slacker -U

slacker -Uui br2:ffmpeg2 s:libjpeg uli:flac s:libexif uli:libid3tag uli:libogg uli:libvorbis mz:sqlite br2:gettext br2:libiconv
slacker -a br2:minidlna

A minidlna-1.1.2_git20140403-arm-0.txz a jelenlegi legfrissebb -> Ezt kijelölöd és telepíted.

Beállítás:

Biztos ami biztos állítsuk le , ha futna:
/ffp/start/minidlna.sh stop

Ha van már mc, akkor elindítod és megnyitod az /ffp/etc/minidlna.conf-ot. Három sort kell benne szerkeszteni. A: audio, P: photo, V: video. Ezeket beállítod a nas-odnak megfelelően.

media_dir=A,/i-data/...
media_dir=P,/i-data/...
media_dir=V,/i-data/...

Ha még nincs mc, amivel szerkesztenéd, ezzel telepíted:

slacker -a br2:glib-2 br2:mc-

(Kijelölöd mindkettőt, telepíted. Elindítása mc paranccsal. Használata NC-, TC-szerűen)

minidlna elindítása:

/ffp/start/minidlna.sh start

http://nasip:8200 -on statusz oldal....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#185) veze válasza Tonyk (#184) üzenetére


veze
őstag

fuuu....
nagyon köszönöm :R
este kicsit elqrtam már az egészet, miközben le akartam szedni a felrakott mindenféle függöségeket, levettem valamit amit nem kellett volna, így most már ssh-n de még telneten se érem el ( ha bekapcsolom a zyxel soft-ban a telnet elérést, akkor sem..)
kiirja hogy
-sh: can't load library 'libiconv.so.2'
szóval nem tudja betölteni a keresett cuccot, de azt majd megoldom..
ugy gndoltam egy másik szabad vinyót a nasba teszekaddig és arra rárakom a zyxel telepites, akkor az majd elérem telnetesm ssh-n, és az eredeti szérült lemezét meg usb-n rádugom és mc alol látni fogom , megkeresem hol van az uj telepitésben a hiányolt cucc és berakom a régibe és ha müködik telnet, meg ssh, utana nekifutok a leirásodnak
Ha igyse fog menni a javítas, akkor meg ujra teszem az egészet sok adatvesztésem nem lesz mert win alol elérem az adatokat, le tudom menteni előtte..

[ Szerkesztve ]

(#186) Tonyk válasza veze (#185) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-t szedd le, majd tedd fel újra. Adatok megmaradnak.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#187) veze válasza Tonyk (#186) üzenetére


veze
őstag

FPP-t leszedtem feltetetm
ismét elérem ssh-n
minidlna telepités sikerült_
root@NSA325:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...done!

viszont a config fájlt nem tudom szerkeszteni, vagyis mc nem müködik.. :U
feltettem ahogy irtad,
(slacker -a br2:glib-2 br2:mc-)
telepitetetm a két tételt
de ezt kapom az inditási kisérletre:

mc: can't load library 'libpcre.so.1'
:U

[ Szerkesztve ]

(#188) veze válasza veze (#187) üzenetére


veze
őstag

vi /ffp/etc/minidlna.conf
paranccsal megszerkesztettem a mindlna config fájlt. de az mc nem müködik.. :U

(#189) veze válasza veze (#188) üzenetére


veze
őstag

probaltam feltenni hozzá ezt
root@NSA325:~# funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/pcre-8.33-arm-0.txz
de azt irja van..
Skipping /i-data/md0/admin/nsa/pcre-8.33-arm-0.txz: Already installed (found: pcre-8.21-arm-1) továbbra is ez a helyzet

ha rákeresek:
root@NSA325:~# find / -name libpcre*
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcrecpp.so.0.0.0
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcreposix.so.0
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.so.0
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcrecpp.so
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.a
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/pkgconfig/libpcreposix.pc
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/pkgconfig/libpcre.pc
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/pkgconfig/libpcrecpp.pc
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcrecpp.a
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcrecpp.la
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcreposix.so.0.0.0
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcreposix.so
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.so.1
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.so
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.so.0.0.1
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.la
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcreposix.la
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcreposix.a
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcrecpp.so.0

root@NSA325:~# mc
mc: can't load library 'libpcre.so.1'

edit:
kiadtam rá
root@NSA325: ~# chmod a+x /i-data/90c5d595/.system/zy-pkgs/ffproot/ffp/lib/libpcre.so.1
és most elindul az mc..

elnézést hogy offoltam ezel a témával

[ Szerkesztve ]

(#190) veze válasza Tonyk (#180) üzenetére


veze
őstag

müködik a minidlna 1.1.2..
és van felirat is az LG tv-n :K
hála Tonyk forumtársunk részletes, segitő leírásáért :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#191) shteer válasza veze (#190) üzenetére


shteer
titán

na ezt kipróbálom én is :)

más:
kapott a venti egy low noise adaptor (LNA)-t - képen az alsó:

így 900 környékére csökkent a fordualt az 1200-ról, hőmérséklet nem változott, a szélzaj kellően mérséklődött

..szerintem jónak tűnik

(#192) FefeeX


FefeeX
veterán

Nyomtatás probléma NAS-on:
Adott egy Canon iP4500 ami a gépre is telepítve van, de hálózati nyomtatóként használom, így már rég a NASról fut. Mellé jött a probléma, mióta az asztali gépem is kapott OSX-et, hogy arról is nyomtatnék, de az OSX-szel valahogy nem akar összejönni a Zyxel meg a Canon...
Tehát a Win nyomtat USB-n és NAS-on keresztül is (bár így néha meghülyül és újra kell telepíteni, hogy folytassa)
OSX alatt pedig USB-n kiváló, NAS-on keresztül pedig elvileg IP alapon telepítve ugyan zölden jelez, de nem kap választ, se nyomtatás, se patronok állása...

Erre valaki esetleg egy jó megoldást? :)

(#193) k4l0cs4


k4l0cs4
újonc

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a nas cifs vagy nfs megosztását linuxos géphez addolom (mountolom) akkor a nas procija pár másodpercen belül 100% terhelés tapasztalható és rommá is fagy.
Szerintetek mit lehet tenni?

Köszi! Udv
Kalo

(#194) Jocky


Jocky
tag

Nálam minden pc újraindítás után azt írja ki a gép, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni. Ha rákattintok a meghajtóra akkor be kell írnom a jelszót és utána már jó, de hiába pipálom ki, hogy jegyezze meg a jelszót, mégis minden alkalommal újra kéri! Mi lehet a gond szerintetek?

(#195) pomo-sapiens


pomo-sapiens
csendes tag

Üdv!

Nem vagyok szakértő.De egy-két hónapja rájöttem,hogy nasra van szükségem.Utánaolvasgattam,és vettem egy NSA 325v2-t.Be tudtam üzemelni,frankón működik,bár aki ért hozzá,biztos többet ki tud hozni belőle.(még a távolról elérést nem sikerült összehoznom-pedig szeretném,de akárhogy olvasgattam,mindig belebonyolódtam-de most nem is ez a lényeg).
Nem megy folyamatosan.Van amikor napokig megy,van amikor napokig nem.Egy ideje azt vettem észre,hogy letöltéskor 100%-on megy a proci.Hőmérséklet 40-45 fok,memóriahasználat 18-20%.Tehát egyik adat sem kirívó azon kívül.Mihelyt lejött a film,a processzorhasználat újra 0-2%.Ez eleinte nem tűnt fel.A kérdésem az lenne,üzemszerű e ez?
3 terrás WD Red van benne,kb félig megtöltve adattal.

(#196) Anonymus23 válasza pomo-sapiens (#195) üzenetére


Anonymus23
veterán

Írd már le, hogy mit állítottál be a NAS-on és a routerben, illetve milyen hardver környezet van.
Pl ilyenek:
- fix belső IP be van-e állítva
- port átirányítások a routerben
- TM-et használsz?
- A külső IP-d az fix, vagy DDNS szolgáltatót használsz?

A letöltéssel kapcsolatban:
Ha valamilyen nagy sebességű netet használsz (100/200 mbit lefelé), akkor simán előfordulhat, hogy 100%-ra terheli a procit, amikor lefelé töltesz, és ez utána visszaáll normálra a feltöltésnél (10-15% isa lehet, függően attól, hogy mennyi torrentet futtatsz. Nekem 25-ös a net, de letöltésnél simán 50% körül alakul a procihasználat.

;) - The Power of the Light Side

(#197) Anonymus23 válasza Jocky (#194) üzenetére


Anonymus23
veterán

Használj TC-t.
Nekem is mindig kiírja az indításnál, de a TC-nél nem kell újra beírni a hitelesítő adatokat, az megjegyzi normálisan. Igazság szerint intézővel szerintem még sosem néztem, most rákattintottam kérte a jelszót, megnézem mindjárt, hogy egy újraindítás után is kéri-e...
Elvileg nem kellene, mivel a jelszónál rákattint az ember, hogy jegyezze meg, meg kellene jegyeznie..

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#198) hzx0


hzx0
aktív tag

Nekem is ugyan ez van minden pc ujra inditásnál. Nem tudja felcsatolni az intézö.

[ Szerkesztve ]

(#199) Anonymus23 válasza hzx0 (#198) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megnéztem most, intéző nem tudja felcsatolni, de a TC az minden további nélkül.

;) - The Power of the Light Side

(#200) Tonyk válasza Anonymus23 (#199) üzenetére


Tonyk
veterán

:)

Intézőben Eszközök menü - Hálózati meghajtó csatlakoztatása : beállítgatod, majd a bejelentkezéskor újracsatlakoztatás elé pipa

Ne adj Isten, parancssorban:

net use Z: \\nsa320\teszt /persistent:yes

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.