Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Kevp


Kevp
csendes tag

Sziasztok. Sok sok év iphone és samsung után jelenleg egy p30 pro-t használok. Igazából a telefonnal elégedett vagyok. Sajnos nekem is megjött a 11-es frissítés amit tegnap éjjel véletlen ''felraktam''. Gyári hard reset esetén vissza áll a 10.1 vagy marad a 12 verzió?

Ombodi Balázs

(#16052) xcsabo válasza Kevp (#16051) üzenetére


xcsabo
senior tag

Csak hisuite alkalmazassal lehet visszatenni. Számítógépről indítva.

(#16053) Ernesst válasza Kevp (#16051) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia, nem áll vissza. PC-re csatlakoztatva , a HiSuite programmal tudod visszaállítani 10.1-re: Rendszerfrissítés / váltás korábbi verzióra. Minden adat törlődik a mobilról, előtte mentsd le, ami fontos. Egyébként mi a gond vele?

Szerkesztve: xcsabo gyorsabb volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16054) Occon adom válasza xcsabo (#16052) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Hali! Nekem most jön le a EMUI 11 11.0.0.138 program, ez még Googlés Android?
C431E8R2P3

(#16055) bontabela73 válasza Kevp (#16051) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

Gyári visszaállítás után marad az EMUI 11, de a HiSuite programmal vissza lehet állítani az EMUI 10.1-et. Ez a visszaállítás, a gyári visszaállításhoz hasonlóan, töröl mindent a belső tárhelyről.

Da pacem, Domine!

(#16056) xcsabo válasza Occon adom (#16054) üzenetére


xcsabo
senior tag

Jaja

(#16057) bontabela73 válasza Occon adom (#16054) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

Igen, megvannak a Google-szolgáltatások.

Da pacem, Domine!

(#16058) Occon adom válasza bontabela73 (#16057) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Huhh, Köszönöm!

(#16059) bontabela73 válasza Sztyepadzso (#16026) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Hellíó!

Igen, ha a hívásrögzítő app ikonjára koppintunk, az app beállítási oldala jelenik meg. Az előző verziónál is így volt. A telepítés után nekem csak a hívásbeállításokban kellett az automatikus rögzítást bekapcsolni, az engedélyek már meg voltak adva.

A felvételek a belső tárhelyen a Sounds > CallRecord mappában vannak. Ha van nano memóriakártya, akkor ott van, a mappa neve ugyanaz.

A felvett hívásokat több helyen is meg lehet nézni. A tárcsázó (gyári) app-ban a hívásnapló egyes bejegyzéseinél, jobb oldalon az i betűre koppintva megjelenik a névjegy, illetve alul a hívásnapló (a hívott névjegy neve, a hívás időpontja stb.) és jobb oldalon van egy kis indító ("Play") gomb.

Ha esetleg nincs ott a "play" gomb, akkor Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > Telefon app > Engedélyek, és itt engedélyezni kell a tárhelyhez való hozzáférést. (ezt a tippet az xda-developers fórumáról kaptam, mert tavaly ősszel az egyik biztonsági frissítés után nem látszottak a "play" gombok.)

A másik mód a felvételek eléréséhez, hogy a Rögzítő appot kell megnyitni, és ott kell lennie egy olyannak, hogy Hívások.

Da pacem, Domine!

(#16060) bontabela73 válasza subset (#16034) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, EMUI 11-re frissítés után is tökéletesen működik a 10.1 verziójú hívásrögzítő, de pl. gyári visszaállítás után csak a 11.0.0.109 verziót lehet felrakni, a 10.1 verzió nem települ. Vagy ha valamilyen okból EMUI 11-en eltávolítjuk a 10.1 verziójú appot, azt már nem lehet visszatenni, csak az új verziót.

Da pacem, Domine!

(#16061) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Jön a februári biztonsági frissítés. [link]

Da pacem, Domine!

(#16062) knox83 válasza bontabela73 (#16061) üzenetére


knox83
senior tag

Valami nem stimmel mert 137 a vége. Nekünk 138-as van fent.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#16063) bontabela73 válasza knox83 (#16062) üzenetére


bontabela73
aktív tag

A cikkben szerintem a kínai szoftververzió száma van, nálunk biztosan 138-nál nagyobb lesz a vége.

Da pacem, Domine!

(#16064) diskeeper válasza bontabela73 (#16063) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Talán 146?

[link]

(#16066) xcsabo


xcsabo
senior tag

Írtam a Huaweinek az akku statisztika miatt. Gondoltam hátha. Azt válaszolták, ha nem tetszik rakjam vissza a 10-est. Nem erőltette meg a válaszadó magát egy esetleges jövőbeni javítás ígéretével.
Egyébként nektek nem merül jobban a teló a 11-gyel?

[ Szerkesztve ]

(#16067) Ernesst válasza xcsabo (#16066) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Sajnos egyelőre én is úgy tapasztalom, hogy de, gyorsabban merül. Pedig FR is volt a frissítés után. Nem katasztrófa, de feltűnt.

(#16068) xcsabo válasza Ernesst (#16067) üzenetére


xcsabo
senior tag

Csak ne az derüljön ki hogy ebben is a szifont másolják.

(#16069) mirci18 válasza xcsabo (#16066) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem is merül.
Én ezért FR-t nem teszek.
Hiányzik a régi akkustatisztika is.
Tiszta vicc az egész.
Ezért kár volt új Emuit kiadni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16070) -Maci- válasza xcsabo (#16066) üzenetére


-Maci-
addikt

Én nem veszem észre.
Ok, még csak 1 napja van fent, és nem mértem.
No de tegnap késő délután töltöttem fel és most járok 70%-nál. Persze ez is user függő is.
Igen, az akku stat. menü gagyibb lett, de én már úgyis leszoktam róla, hogy ilyeneket fürkésszek napi szinten :K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#16071) bontabela73 válasza diskeeper (#16064) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon valószínű. Pont ezt az oldalt készültem linkelni én is.

Da pacem, Domine!

(#16072) Zoz válasza xcsabo (#16066) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem nem merül jobban.

(#16073) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Március 3-án volt a gyári visszaállítás (28-án este jött a januári patch és az EMUI 11), de nem tapasztaltam, hogy jobban merülne az akksi. Mindent kézzel raktam vissza, állítottam be. Ugyanazokat az appokat raktam vissza, a beállítások is szinte ugyanazok.

Da pacem, Domine!

(#16074) thesound


thesound
őstag

Én sem veszem észre, hogy jobban merülne. (egy cache törlést nyomtam update előtt)
Statra meg Gsam Battery Monitor vay AccuBattery. Nekem is jobban tetszett a "natív" megoldás, de egy +app és problem solved.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#16075) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Ugyan úgy merül. Nekem már akksi cserés a masina sajnos, egy héten belül hívom a Huaweit :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16076) CartmanLand0 válasza xcsabo (#16066) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nekem is sokkal gyorsabban merül a frissítés óta.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#16077) xcsabo válasza CartmanLand0 (#16076) üzenetére


xcsabo
senior tag

Már nem tudom kb. Mikor töltöttem tegnap de több mint 24 óra telt el. Most áll 50%-on és 3:40 perc a sot. A 10.1-en szerintem 8-9 óra is volt a kalkulált sot.

(#16078) Sztyepadzso válasza bontabela73 (#16059) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszönöm szépen a kielégítő ls részletes választ, az első hozzászólásban lenne a helye, egy kis javítással: a kontaktok appnak kell megadni a tárhelyengedélyt..

Ugyanakkor közben én is rájöttem, hogy hülye voltam, mert nem volt recorder appom, aminek úgymond a része a hívásfelvevő:ezért is látszik abból (is). Letöröltem, amikor ostobenkó módra (teljesen feleslegesen) leszedtem az EMUI 11 telepítése után a callrecordert. Aztán appgaleryből, a direkt előretelepített Huawei appok részből vissza tudtam tenni pikk-pakk.

Mindenesetre köszönöm neked is, még egyszer! :R

(#16079) bontabela73 válasza Sztyepadzso (#16078) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon szívesen. Jogos a korrekció, köszönöm, én nem emlékeztem jól. Valóban a Névjegyek appnál kell megadni a hozzáférést a tárhelyhez.

Da pacem, Domine!

(#16080) sasoo válasza Sztyepadzso (#16078) üzenetére


sasoo
csendes tag

én is így jártam,de nem tudtam visszarakni.az előretelepített appokat hol találom?

(#16081) Sztyepadzso válasza sasoo (#16080) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az appgallery/user(kis fej jobb alul) /installation-manager részben találod meg.

(#16082) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok! Hajnal óta érdekes dolgokat produkál a telefon. Kezdte a dolphin böngészővel. Megnyitottam, egy másodperc után be is zárta. Első nekifutásra az Alkalmazásokon belül csináltam cache törlést, de nem használt. Újra telepítettem, jó lett. De nem sokáig. Közben a huawei healt is elkezdte ezt játszani. Szint törlés/telepítés után jó lett, de csak pár percig. Most meg a gmail alkalmazás csinálja ugyanezt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#16083) xcsabo válasza Tutu7030 (#16082) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem PH app csinálja, hogy nem indul el. Csak adatok törlése után.

(#16084) diskeeper válasza Tutu7030 (#16082) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Frissítsd az Android System Web View-t a Play Store-ból. Az helyre teszi.

(#16085) xcsabo válasza diskeeper (#16084) üzenetére


xcsabo
senior tag

Most végig kattingattam. Egy csomó app nem indul. Hogy romolhatott el?

(#16086) xcsabo válasza diskeeper (#16084) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem csak homokórázik. Nem frissít.

(#16087) Ernesst válasza xcsabo (#16086) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Nekem is sokáig tartott a frissítés. De lefutott, már jó. Rengeteg típus érintett, nem csak a Huawei készülékei, a Google-nél kicsit eltolhattak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#16088) xcsabo válasza Ernesst (#16087) üzenetére


xcsabo
senior tag

Csak apk mirror-rol ment. Ott még újabb van.

(#16089) xcsabo válasza Ernesst (#16087) üzenetére


xcsabo
senior tag

A PH megjavult. De egy-két app nem indul. Mikor romolhatott el? A háttérben frissült tegnap?

(#16090) bezo076


bezo076
tag

Sziasztok!Hibás a februári frissítès.Sokan jeleztèk a global fórumon,hogy sokkal jobban merül az akksi.link

(#16091) Tutu7030 válasza diskeeper (#16084) üzenetére


Tutu7030
veterán

Köszönöm, úgy néz ki, hogy ez tényleg segített. Csak azt nem értem, hogy ez miért nem volt benne reggel a frissítendő alkalmazások közt?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#16092) xcsabo


xcsabo
senior tag

Leszedtem utána megjelent a frissítendőek közt. Most jó minden. De a Chrome is frissült. Valszeg van összefüggés. Az apk mirrorról leszedett app nem oldotta meg.

(#16093) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok. Nagyjából 1 éve vettem a telefont. Probléma nélkül működik. A mai napon viszont valamiért ha megnyitom a játékot a betöltések közben kidob. (nem nagy és grafikailag durva játékokról van szó). Van valakinek ötlete mi lehet a gond?
Közben látom, hogy nem egyedül vagyok a problémával. Annyi, hogy nekem reggel még működött. Nagyjából fél órája van jelen a probléma. Frissítés nem volt a köztes időben.

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#16094) CartmanLand0 válasza xcsabo (#16077) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nekem is 8-10óra kijelzőidőt produkált, most 4-5 és mehet is töltőre :(

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#16095) Ernesst válasza xcsabo (#16089) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Igen, a Webview frissülhetett a háttérben, és az okozta a gondot. Reggel én is vakartam a fejem, hogy minden második appom összedől. Azután ezeket cikkeket találtam, itt még a Webview frissítéseinek eltávolítását ajánlották, utána jöhetett ki a javító frissítés:

Android Police: link
Android Central: link

[ Szerkesztve ]

(#16096) xcsabo válasza CartmanLand0 (#16094) üzenetére


xcsabo
senior tag

Remélem reagál rá valamit a Huawei. Vagy megy vissza a 10.1....

(#16097) kp78 válasza xcsabo (#16085) üzenetére


kp78
addikt

Kedd reggelre sok androidos app összeomlott :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16098) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Teljesen hibátlanok ezek a linkelt cikkek, csak éppen a legfontosabb ami hiányzik mindből: melyik verzió érintett a hibával :F és melyik verzióval sikerült azt javítani

A gyenge SOT-os hsz-ok is pont ugyanennyire információ hiányosak. Ahhoz is lett linkelve cikk, hogy .136-nál OK volt a SOT, .137-nél már problémáztak SOT-ra, de közben .138-as frissítés is kint van.
Egyébként aki problémázik a gyenge SOT időre, az milyen időszakot szokott figyelni? Csak mert EMUI11-en max 24 órát vesz figyelembe a gyári rendszer

read-only mode on the forum

(#16099) Ernesst válasza AtHoS (#16098) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Nálam a hiba után erre a verziószámra frissült a Webview, most úgy tűnik, minden rendben: 89.0.4389.105

A merülést én is írtam, a 138-as builden tapasztalom. Nem a SOT a mérvadó, hanem hogy a használati szokásaim nem változtak, a telepített appok sem. A frissítés után FR volt, semmit sem biztonsági mentésből állítottam vissza. Nap végére mégis 15-20%-kal kevesebb van az akksiban, mint korábban. Nem katasztrófa, de látható különbség.

[ Szerkesztve ]

(#16100) Ferenczi Áko válasza xcsabo (#16096) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem most megy vissza..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.