Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) F-ECT$ válasza Aryon87 (#3000) üzenetére


F-ECT$
titán

És a Snapdragon verzió még jobban bírja, kár, hogy ide nem azt hozzák.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3002) Aryon87 válasza F-ECT$ (#3001) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom. A Snapis változat mindenben jobb mint az Exynos. Még kamerában is van különbség (a gcam meg ham a tortán azon)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3003) ateszapa748 válasza Dwatti (#2980) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Szerintem nem bánod meg. Nekem is volt XS, XS maxom is, most P30 pro van. Ez egy igen jó készülék minden szempontból (nekem). Mondom ezt úgy hogy minden IPhone volt 3gs óta és az összes androidos flagship is, legutóbb Mate 20 pro, majd SGS 10. A p30pro fényképezője valami csúcs (főleg a zoom). Amíg nem volt ilyen készülékem kételkedem, de brutál jó! Ja és a "botrány" után vettem, cseréltem... :)

[ Szerkesztve ]

(#3004) Dwatti válasza ateszapa748 (#3003) üzenetére


Dwatti
addikt

👍

(#3005) Ricardo válasza Aryon87 (#3000) üzenetére


Ricardo
félisten

"Gondolok itt arra, hogy amint megjelent az S10 család, a S9 tesók rá nem sokkal merülési gondokkal kezdett küzdeni frissítést követően."

Szándékosan rontanák az üzemidőt? Ha ez bebizonyosodna, nem kicsi botrány lenne belőle.

(#3006) Aryon87 válasza Ricardo (#3005) üzenetére


Aryon87
félisten

Nemrég volt egy cikk hogy az Apple és Samsung lassítja a készülékeket, hogy vegyenek új modellt, amiért bírságot is kaptak ( [link] ). Nem akarom lehúzni a gyártót, mert már volt vele gondom mint tudod (bár az S9+ végre pozitívumot hagyott maga után a másik 2-höz képest), de mikor megjelent a 10 és rá nemsokra a 9-es topikjában hetekig merülési panaszkodások voltak, azért nem lehet véletlen...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3007) KoNZoLik@ válasza Aryon87 (#3006) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Na ez biztos,hogy nincs semmi véletlenül....👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#3008) F-ECT$ válasza Ricardo (#3005) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez eléggé összetett kérdés, és nagyon nehéz bizonyítani. Az "tény", hogy az idő múlásával a legtöbb telefon üzemideje romlik, bár kis javulás is elő szokott fordulni 1-1 update-nél (főleg a megjelenés után, ha rosszak a teszteredmények). Ennek oka:
-Maga az android is fejlődik, egyre több funkciót pakolnak bele -> nő a fogyasztás
-Az appok erőforrás igénye is nő -> nő a fogyasztás
-Az akku öregedik -> romlik az üzemidő

Nem is lehet pontosan mérni az üzemidőt, mert nem mindegy, hogy hogyan használod a telefont (fényerő, használt appok, térerő, stb).

Én drasztikus változást nem nagyon szoktam észre venni, de eléggé biztos vagyok benne, hogy a gyártók tudnak csavarni annyit 1-2 beállításon, hogy 5-10%-kal csökkenjen úgy az üzemidő, úgy hogy abból ne legyen botrány. (Pl egy adott szenzort többször kapcsolnak be egy update után, mint korábban, és azzal indokolják, hogy ezzel javul a felhasználói élmény.)

Az S7-esem lassan 3 éves, eleinte 5 óra SOT-tal használtam, most 3.5 óra körül tud, viszont az aksi a 3000 mAh-ról 2300-ra romlott, ez már önmagában magyarázza ezt a romlást, nem kellett hozzá semmilyen szoftveres trükközés.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3009) Aryon87 válasza F-ECT$ (#3008) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez is igaz, de mikor az 1-fél éves telefonoknál jönnek a panaszok, pláne úgy hogy előtte nem volt semmi gondjuk, azért az elgondolkodtató. 1-2 eset oké, de mikor a fél topik jelzi a gondot + a faces csoportban is rendszeresen felbukkantak a posztok naponta többször..

Persze nincs tökéletes telefon, mindegyiknek megvan a maga hülyesége. Zárom ezt a témát részemről, nem akarok többet offolni, Samuról meg jobban teszem ha nem beszélek :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3010) gabesz839 válasza Aryon87 (#3000) üzenetére


gabesz839
senior tag

Üdv. Én ezt az elméletemet már annó a note 4 - nél felhoztam. Egy kiváló üzemidőt produkáló telefon másfél év alatt sokkal kevesebbet bírt ki mint új korában. Vettem hozzá egy gyári új akkumulátort, és ugyanolyan rossz volt. Mate 9 két éves, és most is ugyanazt produkálja.

Más. Tud valaki keleti vagy nyugati környékén olyan boltot ahol olcsón tudnék USB jack átalakítót venni? Nincs kedvem most ebayrol rendelni. Köszi

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#3011) Vikthor válasza gabesz839 (#3010) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én itthon vettem 2700 forintért a mm-ban. Ráadásul Huawei, nem mintha számítana

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3012) gabesz839 válasza Vikthor (#3011) üzenetére


gabesz839
senior tag

Hali melyikben? Mert csak hamát találtam horror áron

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#3013) Dwatti válasza gabesz839 (#3010) üzenetére


Dwatti
addikt

euromics
(Euronics Dunakeszi .készleten )

[ Szerkesztve ]

(#3014) Vikthor válasza Dwatti (#3013) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen pont ilyenem van nekem is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3015) Dwatti válasza gabesz839 (#3010) üzenetére


Dwatti
addikt

Nézd meg a Huawei márkaboltban is
- Shopmark Budapest, Üllői út 201, 1191
vagy
- Firstphone Budapest, Teréz krt. 8, 1066

[ Szerkesztve ]

(#3016) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Van aki Samsung sima S10-ről valtott P30 Pro-ra? Ezt tervezem és nem tudom mit tegyek? a fotózás és az aksi miatt váltanék, de a kijelző miatt felek kicsit. Valaki aki hasonló váltáson esett át megerősíthetne....

Rappi

(#3017) 2ofthem válasza SeatZola (#3016) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szia! Én S8-ról váltottam, az hasonló kijelzővel bír mint az S10. Számomra egyáltalán nem zavaró, sőt, nem látok különbséget a hétköznapokban. Volt már erről szó, többen vannak akik úgy gondolják hogy semmi különbség, van akit zavar a gyengébb felbontás.

(#3019) Vikthor válasza KoNZoLik@ (#3018) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azért ne feljtsük el az éjszakai fotózást is, amiben rommá veri a samut, mellesleg kapott frissítést a video része, most már van 60 fps fullhdban.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3020) hito válasza Vikthor (#3019) üzenetére


hito
nagyúr

most már van 60 fps fullhdban.

Az eddig is volt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3021) Vikthor válasza hito (#3020) üzenetére


Vikthor
nagyúr

eleinte csak 30 fps volt, frissítéssel jött ez a korrigálás.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3022) hito válasza Vikthor (#3021) üzenetére


hito
nagyúr

Ne hülyéskedj, első szoftverrel vettem meg a P30 Pro-t és volt benne 60fps. Mobilaréna és gsmarena.com tesztben is írják.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3024) kekedi válasza hito (#3022) üzenetére


kekedi
senior tag

Teljesen mindegy az fps, ha olyan a felvétel, mint ha egy Parkinson-kóros venné fel.

[ Szerkesztve ]

(#3026) Vikthor válasza kekedi (#3024) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szerintem vidd vissza a készülékedet mert nálam semmilyen remegés nincs videózás közben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3027) hito válasza kekedi (#3024) üzenetére


hito
nagyúr

Az még megoldható egy Dji Osmo Mobile 2-vel, na de a minőség?! Azt semmivel nem kompenzálod, amíg a Huawei nem érzi ennek szükségét. Márpedig most nagyon nem ezzel vannak elfoglalva ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3028) 2ofthem válasza hito (#3027) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Milyen olcsó kis kiegészítő ez :D

(#3029) hito válasza 2ofthem (#3028) üzenetére


hito
nagyúr

Van már az jó árban a használt piacon :K 25-30 körül már simán ki lehet fogni és nagyon profi cucc, használtam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3030) 128bit


128bit
tag

Sziasztok
Gondolkozok egy p30 pron ,de most ez az amcsi tiltás bezavart.
Világosítsatok már fel, lehet majd androidrendszert teljes körűen használni később vagy nem?
Vegyek vagy sem :)
köszi

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#3031) kekedi válasza 128bit (#3030) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia
Biztosat szerintem még maga Trump se tudna mondani. :D

Viccet félre téve,
Maga az android megmarad, csak tán nem fog frissülni a Q-ra. De biztonsági frissítést elvileg kapni fognak.
Az, hogy ez fog e jó vagy esetleg rossz irányba mozdulni...majd augusztusban kiderül (talán hamarabb is).

Vegyél e vagy sem? Ha rá ér, akkor várd meg a fejleményeket. (talán még az ára is mérséklődik)
Ha nem ér rá, akkor szerintem ne kockáztass, válassz mást.

De ez csak az én véleményem.

(#3032) realmadrid válasza 128bit (#3030) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Szia, napidroid.hu, huaweiblog.hu, itt is vannak napi szinten friss hírek, fejlemények, ami segìthet a döntésedben.

A sas nem vadászik legyekre

(#3033) sfdrakex válasza Vikthor (#3021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alapból ment rajta a fullhd 60fps. Április elsején jelent meg, harmadikán vettem és tudta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3034) F-ECT$


F-ECT$
titán

Így van: a 4k 60 fps hiányzik.

Dive ever, work never.

(#3035) 128bit


128bit
tag

Oké köszi nektek !

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#3036) attila770


attila770
csendes tag

Sziasztok! Pár napja jelentkezik nálam ez a visszanyíl egy csomó alkalmazásnál! Kicsit tétovázik is a P30 Pro és csak utánna nyitja meg. YouTube, T-mobile, Google Photo alkalmazás stb.
Valaki másnál is jelentkezett ez a dolog?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3037) bébi67


bébi67
aktív tag

Mi lehet ez? ;)

(#3038) K Norbi válasza bébi67 (#3037) üzenetére


K Norbi
addikt

Eper! :DD

(#3039) sfdrakex válasza attila770 (#3036) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Neted rendben van? Olyan mintha éppen nem lenne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3040) bébi67 válasza K Norbi (#3038) üzenetére


bébi67
aktív tag

Az., eper.

[ Szerkesztve ]

(#3041) Aryon87


Aryon87
félisten

M20Pro visszakerult az Android Q beta programjaba, SD, Wifi, BT is visszavette a Huaweit. Szepen lassan visszakerul a rendes kerekvagasba:)
link

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3042) #91166208 válasza Aryon87 (#3041) üzenetére


#91166208
törölt tag

Ámen. Végre és még idén p30 pro jön az android 10 :D

(#3043) Aryon87 válasza #91166208 (#3042) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3044) ffodi


ffodi
veterán

Jó estét!

A szörnyű hírek hallatán ma bevásároltam egy P30 PRO-t.... :D

P20 PRO-ról jövök, és az átkötözés során szomorúan konstatáltam, hogy néhány beállítás(/app) nincs vagy nincs ott, ahol lennie kellene:
- Főképernyő végtelen görgetése
- Navigációs lehetőségeknél az "egygombos navigáció"
- Gyári zseblámpa alkalmazás

Emellett betettem a SIM-et, de szolgáltatás FW-t nem telepített a telefon. P30 PRO-nál ez utóbbi már nem szokás, vagy valami nem oké?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3045) K Norbi válasza ffodi (#3044) üzenetére


K Norbi
addikt

Hellóóó
A te képeid inspiráltak hogy P20 pro mellet döntsek [link]

No meg Aryon87 képei :R

(#3046) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jön a DC dimming. [link]

https://utdetailing.hu/

(#3047) Z.É.T. válasza tibcsi0407 (#3046) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hú, ez nagyon jó hír!

(#3048) sfdrakex válasza ffodi (#3044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egy gombos navigáció a dokk

Zseblámpa van ha lehúzod az állapotsort.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3049) ffodi válasza sfdrakex (#3048) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi, ezeket megtaláltam

Amit hiányolok a P20-hoz képest :
- Zseblámpa alkalmazás (utálom az értesítéseknél kapcsolgatni)
- Egygombos navigáció, nem pedig a dokk, mert utóbbi egy sz@r :)

K Norbi:
:R

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3050) Ixion77


Ixion77
őstag

Kellemes meglepetés: DC dimming

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.