Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Macika66 válasza szemesi69 (#16500) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Jajj, melyik szavamat nem értetted meg?

(#16502) szemesi69 válasza Macika66 (#16501) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem a kamera olvassa be, a linkben a működése. Most minősítesz? :Y

Xiaomi redmi note 12 pro

(#16503) Zoz válasza szemesi69 (#16500) üzenetére


Zoz
őstag

Pont ott írják: "A túl erős külső fény zavarhatja az ujjunkról visszaverődő fényintenzitás jelét, amely befolyásolja az ujjlenyomat-információk minőségét."

És még ezt is: "A túlzottan kiszáradt, vagy éppen ellenkezőleg, a kiázott, nedves ujjbegyen az ujjlenyomatok szerkezete nem elég világos, vagy torzulhat, amely csökkenti, vagy akár megakadályozza a leolvasást."
"Az alacsony hőmérséklet befolyásolja az ujjlenyomat-olvasó érzékenységét, ráadásul ilyenkor az ujjaink is jobban kiszáradnak, amely tovább rontja a leolvasás lehetőségét."
És ez így is van. Csak éppen a P10 vacak, hagyományos ujjlenyomat olvasóját mindez nem érdekelte, csak működött és kész. (Egyedül a konkrétan vizes ujjal volt gondja.)

(#16504) szemesi69 válasza Zoz (#16503) üzenetére


szemesi69
addikt

Ezt miért nekem írod? Arra reagáltam, hogy nem a kamera olvassa az ujjlenyomatot, a többit nem vitatom.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#16505) Macika66 válasza szemesi69 (#16502) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Aha.
Ez az a "nem" kamera, ami beolvassa az ujjlenyomatot. Csak hogy tudd...

Igen, minősítek, mert nem nagyon szeretem, amikor valaki úgy áll belém, hogy nem olvasott utána, pedig megtehette volna...
ELŐTTE.

------------------------------

Itt lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#16506) knox83 válasza pontyos (#16498) üzenetére


knox83
senior tag

Have fun, nekem is ez van lassan 8 hónapja :) nagyon jó, hogy a hátlap nem gyűjti az ujjlenyomatot.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#16507) pontyos válasza knox83 (#16506) üzenetére


pontyos
senior tag

igen, az is marha jó ;)

(#16508) szemesi69 válasza Macika66 (#16505) üzenetére


szemesi69
addikt

Olvastam előtte, mindenhol sensort írnak, nem kamerát. Azt minősitsd amivel egyidős vagy, ne engem. Részemről befejeztem, a véleményed nem érdekel!

Xiaomi redmi note 12 pro

(#16509) xcsabo válasza szemesi69 (#16508) üzenetére


xcsabo
senior tag

Semmi ok a vitára. A digitális kamera is egyfajta szenzor. Szóval asszem mindenkinek igaza van.

(#16510) Macika66 válasza szemesi69 (#16508) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Furcsa volt ez a 'bocs igazad van', de hát ha Te ilyen vagy, ez van. Elfogadom.
Ja, 1966-os vagyok, gondolom, kicsivel idősebb nálad...
-----------
A kis egyszerű kamera lencséjének képe egy szenzorra vetítődik, ahogy mondod.
Ezért kell neki megvilágítás a kijelző bizonyos területe által, azzal az erős kék fénnyel.

Azóta már megoldották IPS-nél is, ott infrafénnyel világítják meg a kijelző pixelei mögül az ujj redőit, mivel az LCD-nél nincsenek világítani képes pixelek. Az infravörös vényt viszont a kamera szenzora képes szépen érzékelni.
Kíváncsi leszek, melyik IPS-kijelzős készülékben fog megjelenni elsőként.

[ Szerkesztve ]

(#16511) xcsabo válasza Macika66 (#16510) üzenetére


xcsabo
senior tag

Jobb technológiának tűnik. Csak ott meg a környezeti hőmérséklet kavarhat be ugye.

(#16512) knox83 válasza vlesi69 (#16491) üzenetére


knox83
senior tag

Biztos ájfon vagy Shang Tsung lesz az utód ;]
Viccet félre téve talán a honor jó lesz idővel, ott van esély a google-ra, huaweinél azt gondolom a nulla felé konvergál. Oneplus 9 pro megint egy paraszt vakítás lett a nagy Hasselbladdal, nem megy nekik ez a kamera téma. Szóval meg lennék lőve ha most kéne vennem telefont.. Xiaomi nekem továbbra is felemás, bár ez az új ultra tényleg rendben van csak ne lenne a hátlapja olyan kxrva ronda..+ péklapát

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#16513) szemesi69 válasza Macika66 (#16510) üzenetére


szemesi69
addikt

3 év, oriási korkülönbség ;] Egy szóval se mondtam, bocs igazad van. Zárjuk a témát!

Xiaomi redmi note 12 pro

(#16514) vlesi69 válasza Dzsekó (#16492) üzenetére


vlesi69
senior tag

Van egy S10 Lite, Mi 10T Pro, ezeket most árulom is vagy viszik vagy nem, most amit meg használok S21 Plus. Ha erre ráunok akkor még a Oneplus jöhet szóba még, vagy még megvárom a Mi 11 Ultrát.

(#16515) vlesi69 válasza knox83 (#16512) üzenetére


vlesi69
senior tag

Apple soha nem lesz nekem, most egy S21 Pluszt használok. És várom a Mi 11 ultrát vagy a Prot.

(#16516) vlesi69 válasza szemesi69 (#16513) üzenetére


vlesi69
senior tag

Úgy látom sokan használják a születési évüket. Vagy ennyi idősek? :)

(#16517) xcsabo válasza vlesi69 (#16514) üzenetére


xcsabo
senior tag

Keszülékhalmozó :P

(#16518) Dzsekó válasza vlesi69 (#16514) üzenetére


Dzsekó
addikt

S21 plus vs. P30 pro. Véleményt tudsz mondani, hogy melyik miben jobb? Engem főleg a fotó képesség és az akku idő érdekel, de a többire is kíváncsi lennék. Köszi! :R

(#16519) Macika66 válasza Dzsekó (#16518) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Akkuidőben a P30 pro jobb picivel (új akksival).
Kamerában rezeg a léc, van amiben egyik, van, amiben a másik a jobb... Semmiképp nem tükrözi sem az árkülönbséget, sem a 2 évvel későbbi megjelenést a Samsung.

Szerintem.

Persze nem tőlem kérdezted, de gondoltam, eggyel több vélemény nem árthat...

[ Szerkesztve ]

(#16520) Dzsekó válasza Macika66 (#16519) üzenetére


Dzsekó
addikt

:R Köszi!
Akkor egy darabig marad a P30 pro, amíg van gugli meg az akkuja jó. Nagyon más alternatívát nem tudok, mint a Samsung, számomra fontos a kamera, ha most pariban vannak, akkor x idő múlva jó alternatíva lehet, ha marad a gugli mentes Huawei. Éjszakai képekben is olyan jó az S21? P30 pro-t sokszor használom arra, hogy sötétben el kell valamit olvasni (gyári szám, stb.) és csak azt látom, hogy kb. hol van a felirat. Vaku nélkül lövők képet, és tökéletesen el tudom olvasni (vakuval kiég a felirat, úgy nem jó). Ez egy fantasztikus dolog, sokszor húzott már ki a csávából.

(#16521) knox83 válasza Macika66 (#16519) üzenetére


knox83
senior tag

Nem tudom eldönteni ennyire jól sikerült a p30 pro vagy ennyire nem halad semerre a samsung..azért 2 év nagy idő..
Persze tudjuk már évek óta nem sok újdonságot tudnak kitalálni a gyártók, de legalább ugyanazt el tudják adni "de most olyat leteszünk az asztalra, világ verő lesz" arcpirító áron.. Mert valljuk be nem normális hogy egy flagship telefon 400-500 között van, de nem akarok nagyon offolni.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#16522) balintka válasza knox83 (#16521) üzenetére


balintka
addikt

Ennyire jó, illetve az S21 Plus-ban pontosan ugyanaz a kamera rendszer van (-ToF kamera), mint a tavalyi S20 Plus-ban.

Nekem van S20 Plus 5G, az is nagyon jó képeket csinál. Most volt hibája, h a vakus képek mindenkinél ködszerűek lettek, ezt most javították a legutóbbi frissítéssel (még nem teszteltem azóta).

(#16523) vlesi69 válasza xcsabo (#16517) üzenetére


vlesi69
senior tag

És még van egy Lumia 950. Amúgy nem nagyon halmozom fel, valamelyik megtetszik kipróbálnám, használnám, megveszem ha megunom eladom. Használtam már a Huawei összes aktuális csúcs készülékét, Honorokat, Oneplust, Samsungokat. De sajnálom a Huaweit eddig az jött be legjobban, és még keresgélem az igazi alternatívát helyette ha nem változik a helyzet.

(#16524) vlesi69 válasza Dzsekó (#16518) üzenetére


vlesi69
senior tag

A 21 Plust egy hete használom, eddig minden rendben, az akku eddig egál bár ez használat függő, a legutóbbi frissítés óta nem bírta már az akku olyan jól a P30 Pro, de viszont a párom Mate 20 készüléke meg még mindig nagyon jó, a fotók is jók csak mintha egy kicsit túlélesítene, bár még gépre nem raktam ki hogy nagyobb kijelzőn összehasonlítsam. Eddig az összes telefonom és fényképezőgépem ami volt csináltam úgymond tesztképeket összehasonlítás képen a saját szórakoztatásomra, teljes automatán, kb azonos pozícióban, világosba, sötétbe, villan fénynél, és mindet lementettem, több száz kép van már. Ja és az ujjlenyomat olvasó üvegfóliával nem jó, vagy én vagyok béna hogy beolvassa, fólia nélkül tökéletes meg sima fóliával is.

[ Szerkesztve ]

(#16525) pontyos


pontyos
senior tag

Hello! Lehet úgy resetet nyomni egy telónak, hogy csak a kontakt és üzenet legyenek visszatöltve? Új telót belaktam, de valahogy furi egy két dolog. Néhány app nem és funkció valahogy más, itt ott nincs lapfül Opera böngészőben, Facebook appban az üzenetek fülön állandóan kéri, hogy lépjek be stb.... Minden frissítve lett, Emui 11, és appok is

[ Szerkesztve ]

(#16526) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Sokan az utódon gondolkodtok. Fontos a GMS.
Pixelben senki sem gondolkodik? Kíváncsi lennék a véleményetekre...
Vagy Huawei p50-re felvarázsolva a google?
Ez az utólagos felrakás mennyire macerás? Illetve mennyire stabil?
Mert ha megoldható és stabil, akkor maradok a márkánál. Addig meg tökéletes a P30 pro...

(#16527) knox83 válasza Zsoltg4s (#16526) üzenetére


knox83
senior tag

Szerintem a pixel gyenge flagshipnek, én nem vennék. Mind soc-ban mind kamerában. Persze sok embernek megfelelhet ettől függetlenül. Nekem néhány alkalmazás ami kérdéses, sajnos azok vagy 300 napja kérve vannak az appgalleryben, de ettől függetlenül fel lehet tenni őket szerintem. Ha a p50 akkorát gurítana én leszarnám a googlet. Mondjuk kb most is :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#16528) Macika66 válasza Zsoltg4s (#16526) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Én ugyanígy, most a Mi11 Ultra az esélyes, hogy cserélek. Csak hát 1200 €.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#16529) .zSoLTi. válasza Macika66 (#16528) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ha jót akarsz magadnak nem kell neked MIUI. Nekem is ezt mondták anno p20pro topicba amikor beirtam, hogy váltol mi10tpro-ra. Nem hittem nekik, aztán igazuk lett, 1 hónap után menekültem vissza EMUI-ra.. :K

(#16530) Zsoltg4s válasza .zSoLTi. (#16529) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Ezzel én is így vagyok. A Huawei által jól kitaposott útról letértem a Xiaomi irányába. Megbántam és három hónap múlva menekültem vissza 70 ezer buktával.

(#16531) racerx


racerx
őstag

Majd 2 év P20 pro után (amit mindenféle hiba, lassulás, stb ,mentesen használtam ), unalom miatt vettem egy MI9t-t (azt a pop up kamerásat). No kb 3 hónap után untam meg a dolgokat, és jött a P30pro. Igazából a telefon jó volt, ár-érték-hw nagyon jó. CSak nem tudtam megbarátkozni a sok kis hülyeségel. Pl értesítések vagy jöttek vagy nem, NFC -s fizetés random módon működött, Waze alatt is volt valami, Nova launchernél is a érteítés jelvények vagy voltak vagy nem.Widget frissítéseknél is valami volt. Meg ilyesmik. MOndjuk mindentre lehettet valami megoldást találni, a a magyar vagy külföldi fórumokon (XDA pl.) De ezek közül is volt ami addig ment míg ujra nem indítottam a telefontm és utánna ujra beállítani. Pedig root, és EU rom is felment rá, hátha.. Szóval ha valaki nem háklis ezekre, meg csak ugy out the box hasznáni akarja, semmi extra akkor jó lehet a Xiaomi, miui.

(#16532) Macika66


Macika66
Topikgazda

Na, EZÉRT (is) jó ez a fórum...

Köszönöm. Alaposabban körüljárom akkor, mit lehet venni P30 Pro helyett.

Hogy értsétek, 1994 óta van mobilom, ez a dilim, átlagosan félévente volt mindig a legújabb mobilom, nem iszom, nem dohányzom, nem....ja, azt de...

Na szóval, eddig soha nem volt olyan velem, hogy KÉT ÉVIG legyen ugyanaz a mobilom.
A P30 Pro megvan 2 éve és IGAZÁN elégedett vagyok vele és mindenben megfelel.
De bizsereg az ujjam az új mobilért...

Na, meglátom, köszönöm még egyszer...

(#16533) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Nem tudom hogy vótmá vagy még nem de jó hír :)
A támogatás appon belül jelent meg.

¯\_(ツ)_/¯

(#16534) xcsabo válasza Zsoleszhun (#16533) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez régóta benne van. Legalábbis úgy rémlik már a P10-emen is láttam anno.

(#16535) Zsoleszhun válasza xcsabo (#16534) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Akkor csak nekem volt újdonság :D

¯\_(ツ)_/¯

(#16536) bb.bocs válasza Zsoleszhun (#16533) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nekem is új. Ezt hol találom meg? Nem látok ilyen alkalmazás a telefonon köszi

(#16537) anonymus89 válasza bb.bocs (#16536) üzenetére


anonymus89
addikt

HiCare vagy Támogatás neve írd be a keresőbe.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16538) Foose


Foose
addikt

Ha esetleg p50-re akar majd váltani valaki... Töltő téma: [link]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16539) Csabex válasza Foose (#16538) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen...

" de a gyártó volt annyira korrekt, hogy csökkentette az árakat a töltő nélküli készülékek esetében 200 jüannal (~9.250 Ft), ennyibe kerül ugyanis a Huawei 66W-os gyorstöltője"

A többi gyártó nem ezt tette...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#16540) bb.bocs válasza anonymus89 (#16537) üzenetére


bb.bocs
őstag

Tiltotta anno az alkalmazás, túl sokat akar tudni XD. Koszi

(#16541) Foose válasza Csabex (#16539) üzenetére


Foose
addikt

Jah. Olvastam.. ebből a szempontból korrekt. Nem csodálom mondjuk hogy a Huawei is beleesett, amilyen tiltás van rajtuk.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16542) anonymus89 válasza Foose (#16541) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom ki, hogy van vele de én kb soha nem használtam a gyári töltőt mindig fóliásan szerepel a dobozában mert helyettük már több éve egy ugreen töltővel használom.
Nálatok mi a helyzet?
Illetve nemrég ruháztam be egy xiaomi wireless padra.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16543) Foose válasza anonymus89 (#16542) üzenetére


Foose
addikt

Én meg pont ellenkezőleg.. Csak a gyári töltőt használom :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16544) Csabex válasza Foose (#16543) üzenetére


Csabex
őstag

Én is csak a gyárit... Hiszen avval garantált a normális működés, mert a töltőben más egyéb áramkörök is vannak a gyors töltés miatt, szóval nagyon nem mindegy, hogy mivel töltöd :) Beszélget a telefon a töltővel, hogy mikor mennyi töltésre van szüksége éppen, vagyis nem csak folyik az áram mint a veszedelem a töltőből.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#16545) Sztyepadzso válasza Csabex (#16544) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Igen, a gyors töltés miatt vannak a gyors töltéshez való áramkörök, megjegyzem, nem csak a saját gyorstöltését támogatja. Az a feszültség - áramerősség érték, ami meg az USB szabvány sajátja, az pont ugyanaz, mint bármelyik másik okostelefonhoz adott USB töltő esetében, ennélfogva azokkal is garantált a normális működés.
Egyébként bármelyik hordozható, USB - vel tölthető eszköz beszélget a töltővel, és kevesebb áramot kér, mint amennyit a töltő leadhat. Különben 2 perc alatt fel lenne töltve(meg olvadna az asztalra)

(#16546) ufonauta válasza Csabex (#16544) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh ennek ugorj neki még egszer! :)

(#16547) Csabex válasza ufonauta (#16546) üzenetére


Csabex
őstag

Dehogy ugrok! :) Gyorstöltésre gondoltam legfőképp (többnyire azt használom), azért is emeltem ki, mert azt tudom, hogy az 5V az szabvány, de nem biztos a mindenféle jött ment Alis vagy egyéb forrásból beszerzett töltőkre firkantott Qi valóban meg is felel a szabványnak. Ott van pl. az Aliról rendelt utólagos DRL ledes beépíthető led csík vagy angel eye-os ködlámpa amire előszeretettel rá firkantják az E betűt, de csak azért, hogy legyen legális és fel tudd szerelni, de valójában köze nincs a szabványhoz...
Nekem mindegy ki mivel tölti, de én arra esküszök amivel kiadták, mert abban megbízok, hiszen az eszközhöz lett tervezve.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#16548) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Ki, milyen alternatívát tudna elképzelni, mint P30 utód? Megjelent vagy a közeljövőben megjelenő telefonok közül.

Köszi

(#16549) Beaumont válasza Jumbozorz (#16548) üzenetére


Beaumont
aktív tag

MI 11 Ultra nalam egyenlore...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#16550) direwolf válasza Csabex (#16547) üzenetére


direwolf
őstag

Semmi gond ha nem értesz hozzá, és félsz mást használni, csak ne terjeszd a butaságot (ne haragudj, nem sértésnek szánom). A quickchargehoz mindkét oldalon kell az intelligencia, és bármelyik hiánya, vagy hibája esetén nem fog működni. Olyan nincs, hogy kicsit működik, vagy rosszul. Minden esetben a telefon vezérli az akku töltését. Az meg nagyon nem jó, ha folyton a gyári töltővel töltöd mindig quickchargeal, mert attól elég gyorsan amortizálódik az akku.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.