Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) MiklosSaS válasza DonDragonka (#12997) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor ennyi a P30 Pro tervnek :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13002) DonDragonka válasza hodostamas (#13000) üzenetére


DonDragonka
őstag

Menjünk egy körrel tovább...
Azok a készülékek amik így lényegében használhatatlanok lesznek(itt nem csak a gms-t írjak, hanem a Google felé android-ot is, bár nem tudom miféle létezik még) milyen módon állnak meg egy egy szolgáltatói részletre vett verzióban?
Adott pillanatban lesz egy míves vasad amin nem lesz oprendszer? Bár lehet ezt én gondolom túl... Ámde ha igazam van akkor mondjuk egy p30 pro useless és nem a szolgáltató de nem is felhasználó hibájából... Uhhh messzire vezet ez a szitu...
Tőzsdén most kiabálna mindenki, hogy "elad, elad, elad..." csak kb 2 nap és még 100 forintért se veszi meg senki...
Vagy jön a békés egyezség, Kína ad egy kicsit az 5g technológiából, USA örül licence hosszabbít...
Illetve huawei benyeli az egészet és realizálja a veszteséget, de ettől még az 5g lényegi része nála marad... Ez utóbbi senkinek nem lenne jó...
Meglássuk

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#13003) F-ECT$ válasza hodostamas (#13000) üzenetére


F-ECT$
titán

Haha. Vagy nem Magyarországon élsz?

Dive ever, work never.

(#13004) K Norbi válasza F-ECT$ (#13003) üzenetére


K Norbi
addikt

Vegyen csak Samut :K :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#13005) andor80


andor80
senior tag

Én mondjuk azért vettem mert benne volt a Android Enterprise Recomended programnban a készülék ami garantálja a rendszer és biztonsági patcheket ha ezt elveszik valaki fizetni fog...sokat főleg csoportos perekben...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#13006) MikeWazowski válasza hodostamas (#13000) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Kínába lehet visszakapjak, de Te európai biztos nem. Apple se fizetett neked mert lassította a telefont, csak amcsiba. Várom a fejleményeket. ;] :DD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13007) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ez nekem kicsit érthetetlen, hogyan tud ilyen dolog megtörténni. Nincs erre vmi törvény ami biztosítja, h x időig kötelező a support? Ha nem változnak a dolgok akkor mindenki kidobhatja a telefonját? Ha nem kap biztonsági frissítést, appokat akkor nem sokra fogunk menni vele. :(((

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#13008) K Norbi válasza Bennyboy (#13007) üzenetére


K Norbi
addikt

Oda se neki.. Ez csak 1 telefon. Pár év dobja el mindenki, elavult szar lesz.
Nem 1 milla volt :DD

Vázolom a helyzetet.

Hamarosan leváltják Trumpot.
És mindent visszakapunk :D

Vagy nem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13009) knox83 válasza DonDragonka (#12997) üzenetére


knox83
senior tag

Az egy dolog hogy a mostanin nincs de hogy visszamenőleg ezt meg merjék tenni az meleg pálya lenne. Ezt a redvás trumpot tényleg kilőhetné már valaki.
Most rendeltem egy new editiont biztos hogy nem fogom visszaküldeni. Szerintem meg fogják hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#13010) K Norbi válasza knox83 (#13009) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem nem nyeri meg újra. [link]
Nem szeretik...

Főleg ha az új aki megy a helyére, még hülyébb lesz.
És megmondja ki kell nyírni teljesen a Huaweit :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13011) knox83 válasza K Norbi (#13010) üzenetére


knox83
senior tag

Én a licencre gondoltam. Trumpot meg küldjék el, ez a cirkusz senkinek sem jó...

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#13012) balintka


balintka
addikt

A cikk úgy értelmezem hogy az amerikai piacra vonatkozik csak. Remélhetőleg Európát nem érinti.

(#13013) Alexa77


Alexa77
csendes tag

Valaki el tudja magyarázni hogy ez mennyiben érint minket? És milyen hatással lehet az alkalmazásokra?
[link] [link] [link]

(#13014) Ferenczi Áko válasza Alexa77 (#13013) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:D olvastál tegnap óta fórumot? Mert sz utolsó 10+ hozzászólás erről szól :B

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13015) Alexa77 válasza Ferenczi Áko (#13014) üzenetére


Alexa77
csendes tag

Most olvasom vissza..... 😑 @gyf@szt kapok ettől a k*cs*g tumptól, már elnézést a fogalmazásért....
Nonszensz az egész helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#13016) K Norbi válasza Alexa77 (#13013) üzenetére


K Norbi
addikt

(#13017) Alexa77 válasza K Norbi (#13016) üzenetére


Alexa77
csendes tag

:C

(#13018) Technoman válasza Alexa77 (#13013) üzenetére


Technoman
őstag

Érdekesse ezek a hírportálok "zugtech" oldalai.
Mindegyik tényként kezeli a hírt (azaz, kijelentő modatban íródik a cikk), míg a legnagyobb szakmai oldalak is feltételes módban írnak a dologról (mivel állításuk szerint erre -jelen pillanatban- még a Google sem tud konkrétumot mondani) Na, ezért fogadom kellő fenntatással ezen oldalak híreit.

(#13019) mrdreamer


mrdreamer
csendes tag

Én ebben a témában nagyon pesszimista vagyok. Szerintem a legrosszabra kell számítanunk (akkor legalább érhet pozitív meglepetés). Szemmel követem ezt a témát az eleje óta de ami nekem a legnagyobb sunyiságnak tűnik (de lehet, hogy felületes volt a tájékozódásom), hogy én arról sehol nem olvastam semmit, hogy a rendszerfrissítéseket és patcheket is lefedi ez az ideiglenes engedély. Eddig mindenkit azzal vakítottak, hogy nem kell parázni... 2 hete vettem meg a 2. p30 prómat az előző helyett amit elloptak. És lehet, hogy "nem egy milla volt". De sokunknak ez rengeteg pénz. És ha csak 10 ezer lett volna se vegyék el tőlünk. Tuti, hogy ez teljesen jogellenes.

(#13020) hangyász2 válasza mrdreamer (#13019) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Teljesen igazad van. Követek mindenféle hírforrást, portálokat, fórumokat stb., és sehol nem jött az át egészen eddig, hogy a régebbi készülékekkel is gond lehet. Soha egyetlen tesztben sem említették.
És kérdés, mi lesz a GMS-sel, a Gugli alkalmazásaival. Hvg cikkében említették, de ahogy látom kiszedték már. Gondolom, félrefordították.
Egyébként én magamnak még megoldanám valahogy, de ez akkor sem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#13021) CartmanLand0 válasza K Norbi (#13008) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Érdekes felfogás, meg ne haragudj :) Sajnos sokaknak 150-200K is sok pénz ... Én személy szerint részletre vettem szolgáltatótol, de igy is rág az ideg.

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#13022) mjani1172 válasza hangyász2 (#13020) üzenetére


mjani1172
addikt

Sőt, mindenhol nagy pofával arról volt szó hogy csak az újak nem kapnak licencet a régiekre ez nem vonatkozik.
Aki hülye volt és a tavaly megkérdezte hogy a régieket is érinti az ki lett röhögve mindenhol.
Erre most tessék.
Azért a techportálok szégyellhetnék magukat a félretájékoztatás miatt. Mondom ezt 4 Huawei készülékkel, a legújabb pár hónapos.
És akkor a Play áruházról még semmit nem tudunk.
Itt egy szót sem látok erről. :F

[ Szerkesztve ]

(#13023) hangyász2 válasza mjani1172 (#13022) üzenetére


hangyász2
aktív tag

2011-ben vagy 2012 elején vettem az első Huaweiemet, egy Ideos S7 Slim tabletet. Azóta rengeteg telóm volt. Általában elégedett is voltam, mondjuk fan nem vagyok, attól még messze van bármilyen kínai brand.

És igen a Huawei, a Google, a forgalmazók, a média, az amerikai kormányzat ugyanúgy sáros. Miért a licenc lejárta után írja meg a The Washington Post? Előtte tényleg senki nem tudta? Nevetséges.
Rengeteg olyan készülék van, amire jönne az Android 11. Listákat is kiadott már a Huawei. Akkor most lesz ezekre AOSP? Gugli nélkül, és mindenki választhat? Stb-stb. Ezekre nem most kellene keresni a választ.

[ Szerkesztve ]

(#13024) mrdreamer válasza mjani1172 (#13022) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Ez irtó gáz. És az egész botrány annyira felkapott téma, hogy mindenki tud róla, így már eladni se lehet. XD De viccet félretéve, 2 hetes a telóm, feleségem Honor 20 prója szintén. Nevetséges, hogy egy tollvonással többmillió ember napi használatban lévő eszközét lehetetlenítik el. Mert ha nem változik a helyzet akkor kb 2 hónap múlva már mindegyik rongyosra sebezhető lesz és értéktelen hulladék. A Telekom meg nem fogja szánalomból visszavenni és semelyik értékesítő sem.

(#13025) hangyász2 válasza mrdreamer (#13024) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Több mint százmillió lesz az, saját gyors számítás szerint. Kb. 200 milliót adnak el évente, ebből 30 % GMS-sel. Érint mondjuk 2,5 évet.

(#13026) mrdreamer válasza hangyász2 (#13025) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Basszus. Megtehetik ezt? És nem csak a magánszemélyek miatt hanem ott vannak a céges telefonok, azok sebezhetősége még eggyel nagyobb gond szerintem.

(#13027) hangyász2 válasza mrdreamer (#13026) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A Google meg.
Nyugaton nagyon komoly perek lesznek ebből. Német fogyasztók ilyeneket se nem néznek el, se nem nyelik be. Aztán hogy a forgalmazó vs. Huawei közül ki állja, azt majd csak a bíró tudja.

Igen, frissítés nélküli céges telók neccesek. Sok helyen ezeket egyből ki fogják szórni.

(#13028) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Amíg a Huawei nem ad ki hivatalos közleményt, én nem ülök fel a hype vonatra.. Egy hete van meg a telefon, de engem az sem érdekel, hogy ha nem jön rá több frissítés, mert tökéletes. Az ez előtti Samsung telefonomat ís úgy használtam minden gond nélkül , hogy tavaly frissítettem utoljára.. :)

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13029) hangyász2 válasza Ferenczi Áko (#13028) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nekem azért elég a Google hivatalos állásfoglalása.

De ugye az megvan, hogy ez nem csak az Androidot érintheti, hanem akár Google szolgáltatásait is, és mondjuk az alkalmazásokat is, amelyekért fizettek is Playen.
A Huaweinek meg már régi ki kellett volna adni állásfoglalást, 13-án már lejárt a licence, de sokkal előbb.

(#13030) pontyos


pontyos
senior tag

[link]

" Függetlenül a döntéstől a Huawei továbbra is gyárthat és árusíthat olyan Google-licensszel rendelkező GMS-termékeket, melyek 2019. május 16. előtt kerültek kereskedelmi forgalomba. Ezek a termékek mind hozzáférnek a Google Play-hez, ahonnan alkalmazásokat tudnak letölteni és frissíteni."

(#13031) hangyász2 válasza pontyos (#13030) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem jó a linked.

És ez volt tavaly a hír emlékeim szerint. Ez a licenc járt le most, amiről nem beszélt senki, hogy le fog.

[ Szerkesztve ]

(#13032) siskad válasza pontyos (#13030) üzenetére


siskad
őstag

Gondolom ezt akartad linkelni, az idézett szöveg alapján.

Xiaomi 13

(#13033) andor80 válasza mjani1172 (#13022) üzenetére


andor80
senior tag

Erre most mi tessék? Most kaptam frissítést és tökéletesen frissültek ma ia az appjaim.Mindenki realx még pls!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#13034) pontyos válasza siskad (#13032) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, elnézést! Köszönöm :)

(#13035) mrdreamer válasza pontyos (#13030) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Úgy legyen :)

(#13036) hangyász2 válasza mrdreamer (#13035) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Azért ez nem ugyanaz, mint eddig volt. Ezek már "csak" AOSP frissítések lesznek, nem guglis. Erről eddig szó sem volt.

GMS része meg nekem elég zavaros.

Amúgy meg eddig sem idegeskedtem, mert én megoldanám valahogy mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#13037) subset válasza hangyász2 (#13036) üzenetére


subset
senior tag

Az szerintem még elgondolkodtatóbb és ilyenkor döbben rá csak az ember (már aki), milyen függésben is vagyunk a guglitól....félelmetes.
Nyilván nincs is alternatíva, és jó is az egész, nehéz ilyenekről lemondani.

Temetni szerintem még korai a dolgot úgy, hogy senki nem mond még semmit. P40-re is van gms, még ha nem is túl egyszerűen.
Illetve ha nyitna a huwei egy bootloadert akkor a népes felhasználói tábor hozzáértői tudnának alternatív megoldásokat a problémára.
Majd kiderül, hogy alakul, de az szvsz elképzelhetetlen, hogy máról holnapra lekapcsolják a huawei gms szolgáltatásait a régi készülékeken.
Az oprendszer frissítéseit amúgy még mennyi ideig kaptuk volna meg normál esetben ? Max. még 1 évig...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#13038) njnl


njnl
aktív tag

Rég voltam erre, de amikor olvastam ezt a hírt, gondoltam, hogy érdemes visszatérni mert biztos beindult a hisztivonat. És lám, tényleg :DD :C :C :C

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#13039) szemesi69


szemesi69
addikt

Nem lesz itt probléma [Huawei nyilatkozat]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#13040) Ferenczi Áko válasza njnl (#13038) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én nyugodt vagyok.. Ez kb olyan most mint anno mikor bejelentették tavaly a Huawei-el kapcsolatos szankciókat, volt ismerősöm aki emiatt az újonnan vásárolt telefonját több tízezer ft-tal olcsóbban adta el gyorsan, nehogy beszopja. Hát beszopta, mert lett volna egy jó telefonja :D
Na mindegy, én nem f*som össze magam a vc-n emiatt, az biztos.. :D

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13041) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, hol tudom beállítani, hogy a képeken szerepeljen a felvétel időpontja?

Köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#13042) balintka válasza szemesi69 (#13039) üzenetére


balintka
addikt

Ez alapján szerintem sem. Eleve az eredeti cikk csak az USA-ra vonatkozott.

(#13043) subset


subset
senior tag

Friss, megnyugtató infó házon belülről:
https://mobilarena.hu/hir/nem_lesz_tobb_google_frissites_a_huawei_keszulekei.html

Akkor ezek után még inkább az várható, hogy felértékelődik a készülékünk, mint utolsó gms-es huawei csúcsmodell :)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#13044) Zsoltg4s válasza padi68 (#13041) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Alapból sehol...
Utólag a gyári galéria appban megnyitod a képet és:
szerkesztés->egyéb->matricák->idő->mentés.

(#13045) njnl válasza padi68 (#13041) üzenetére


njnl
aktív tag

Képkészítés közben Kamera / Továbbiak / Matricák

Utólag meg ahogy Zsoltg4s írta

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#13046) F-ECT$ válasza njnl (#13038) üzenetére


F-ECT$
titán

inkább le se írom :DD :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#13047) Foose válasza F-ECT$ (#13046) üzenetére


Foose
addikt

De igaza van! :DD az eredmény az, amit a kérdező akart. :))

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#13048) padi68 válasza njnl (#13045) üzenetére


padi68
senior tag

Zsoltg4s & njnl --> köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#13049) horfer84


horfer84
csendes tag

Sziasztok! Facebook Messenger. Néha az általam beírt üzenetek nem jelennek meg. Miután visszalépek, és újra be a beszélgetésbe, már látom. Ha a chat fejek funkciót használom, akkor nincs ilyen problémám, viszont azt én nem szeretem. Van köztetek, aki tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#13050) rolandrepasi


rolandrepasi
tag

Google ide amerika oda, tegnap óta minden google alkalmazásom lefrissült... Remélem nem utoljára... Fura, hogy így egyszerre mind.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.