Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Huroq válasza Vikooo (#3400) üzenetére


Huroq
senior tag

Semmi extra. Munkahelyemen az íróasztalra, illetve otthon különböző helyekre (asztal, fotel, ágy), de nem a sóderben forgatom. :) Igaz zsebben hordom, de figyelek mindig hogy ne legyen nagyon poros a zsebem, mert már megjártam többször ezzel. Engem is felettébb zavar és gondolkoztam azon hogy megírom a Huawei -nek, hogy mit szólnak hozzá, főleg úgy hogy kilóg a kamera a gyári tokból is.

[ Szerkesztve ]

(#3402) spawn21 válasza Vikooo (#3398) üzenetére


spawn21
veterán

Érdekes, nekem soha nem volt semmilyen karc a telefonjaimon pedig nem óvom annyira. :)

Mondjuk az érdekes, hogy ha valami karcos lesz akkor az a gyártó hibája.
Nektek kell az üveg telefon...ha fém akkor nem jó, ha műanyag nem jó, ha üveg nem jó.....

Mobiloutfitters, ott le tudják foliazni a kamerát is

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#3403) Mans20 válasza Sumptuous (#3395) üzenetére


Mans20
addikt

[link] Ezzel nem lóg ki a tokból.

(#3404) Huroq válasza spawn21 (#3402) üzenetére


Huroq
senior tag

Azért nem mindegy szerintem, hogy a hátlap lesz karcos vagy a kamera lencséje.
Felőlem a kamera is lehet karcos csak ne roncson a használhatóságon, de ugye ez nem így működik.

(#3405) stemplar07 válasza Mans20 (#3403) üzenetére


stemplar07
őstag

A kamera a gyári ,,okos,, flipp tok-ból sem lóg ki, illetve a gyári vastagabbik szilikonból sem. Sajnos az S8-nál jól megoldott Nillkin szilikon tokra nem tettek rá megerősítést( vastagítást) a kamera köré.. pedig az egy jó, és esztétikus/vékony tok lenne ..( persze nem túrázáshoz )

[ Szerkesztve ]

(#3406) maaniac válasza Huroq (#3401) üzenetére


maaniac
aktív tag

Én poros helyen (építkezéseken használom, sok sok por) és semmi gondja. Elvileg a kamera védő üvegek még erősebbek mint a kijelző tehát biztos kellett valami extrém behatás. Nálam se fólia (nem passzolt, de majd lesz), se üveg (2 db összesen 3 napot bírt) nincs. Tok volt egy mágneses, vagyis van de a kedvenc kb. (az eredetit már nem találom) ez annyi különbséggel, hogy a felső két kamera külön védelmet élvez, asztalon billeg ha billegteted ;], viszont szinte semmit nem ad hozzá a telefon méretéhez.

(#3407) philoxenia válasza maaniac (#3406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fura a lakkozott körmöd... :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3408) maaniac válasza philoxenia (#3407) üzenetére


maaniac
aktív tag

Eleinte nekem is fura volt, de már megszoktam :P :))

(#3409) mistar


mistar
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásárlás előtt állok, és letöltöttem a felhasználói kézikönyvet, de nem találom benne a választ.
- A kamerának van-e gyorsindítási módja? (képernyőfeloldás nélkül indítható-e?)
- A fényképek mérete és oldalaránya állítható? (van 16:9?)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3410) papelado


papelado
aktív tag

Kamera karcosodásra én is kiváncsi leszek.LGG2 brutál volt ott lekopott a transreflektív réteg és foltos lett de szerencsére ez is lejött teljesen alatta zafír üveg az nem karcosodott soha már.
LGG3 rommá karcolódott ,G4 vicc karcosodott.G6 1 hét után 1 millirád mikrokarc...

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3411) papelado válasza mistar (#3409) üzenetére


papelado
aktív tag

Gyorsindítás van
18:9 van 7 megapixelen
A felbontás is állítható 40,10, 7Mega közt!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3412) mistar válasza papelado (#3411) üzenetére


mistar
tag

Köszönöm szépen!

(#3413) Sumptuous válasza papelado (#3410) üzenetére


Sumptuous
senior tag

G2 nekem is volt. Kb. lehetetlen volt vele éles képet készíteni 2 év használat után.. De baromi jó kis készülék még mái napig is. Faterom használja. 4 évesen is szuper az akkuja. Én vettem rá kamera lencse védőt, öntapadós, könnyen cserélhető.. Azóta hibátlan képet lő :)

Megnéztem, van a p20 családra is, de itt ugye van a "vízállóság", ami csere után nembiztos hogy megmarad :N

Szerk: G2 hátoldalán a kamera alatt van egy bakk szerűség, ha az asztalra le teszed, akkor ne egyből a kamerán és a gombokon nyugodjon a készülék. Szívesen látnék ilyesmit a p20-akon is.. Talán nem félnék ennyire a karcolódástól :) Zsebben nem érdekel, tudok rá vigyázni. De óhatatlan hogy soha ne rakjam le az asztalra hátlappal lefelé. Kitudja mikor rakom rá egy keméményebb morzsára. Egyébként jerry nem igazán tudja megkarcolni. (3:11-nél)

[ Szerkesztve ]

(#3414) philoxenia válasza Sumptuous (#3413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3415) Sumptuous válasza philoxenia (#3414) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Pont ma érkezett ebből egy újabb adag. Már 3 csomagot elhasználtam. Az a baj hiába van odaírva, hogy karcálló, semmit nem jelent. Úgy karcolódik, mint egy tictac-os doboz.

Szerk: Ez mondjuk drágább, mint amiket én vettem :D

[ Szerkesztve ]

(#3416) vlesi69 válasza Sumptuous (#3395) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én ezt a tokot vettem rá, nem ultravékony de nem is vastag a lencse egy hajszállal van bejeb, van feketében is. https://ecell.hu/szilikon-tok-huawei-p20-pro-tpu-borhatasu-felulettel-varrasmintaval-kek

(#3417) rehotom


rehotom
csendes tag

Sziasztok,

Tervezem a telóvásárlást és arra lettem figyelmes, hogy a dual sim és a single sim árai között elég jelentős eltérés van.

Azonkívül, hogy csak 1 simet fogok tudni használni, van valami egyéb más hátránya a single sim-es verziónak?

(#3418) spawn21 válasza rehotom (#3417) üzenetére


spawn21
veterán

Értelem szerűen semmi :)

iPhone 13p

(#3419) mistar válasza papelado (#3411) üzenetére


mistar
tag

A 16:9 semmilyen képméretnél nem elérhető?
(csak mert a monitorom és a TV otthon ilyen, ezért jó lenne hozzá igazodni .... )

(#3420) philoxenia válasza mistar (#3419) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Videóban igen, fotóban nem. Nekem inkább a 2:3 arány hiányzik fotónál, az a klasszikus.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3421) Pompi válasza mistar (#3419) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sajnos valamiért a gyártók már a telefon kijelzőjéhez igazodnak, nincs 16:9 - nem csak itt, pl. a Samsungnál sincs.

Feel Good Inc.

(#3422) smobika


smobika
tag

Szisztok ! A Finder már jelzi a 152-es frissítést ! Akkor már hamarosan OTA-n is jön !

[ Szerkesztve ]

(#3423) Balázs1986 válasza mistar (#3419) üzenetére


Balázs1986
addikt

4:3-tól eltérő csak 7MPx-en van, de az sem 16:9 hanem 18:9.

(#3424) stemplar07 válasza smobika (#3422) üzenetére


stemplar07
őstag

:D És fel is tetted ?

(#3425) mistar válasza Pompi (#3421) üzenetére


mistar
tag

Köszi a válaszokat!
Hmm ... jó tudni.
Anno a 4:3 képarányról és monitorról is nehezen váltottam. Én is Papírképeken nőttem fel ... :D
Szóval akkor nagy-nehezen elfogadtam, hogy látómező, meg 16:9 ..., Átálltam én is, csak hogy ne legyenek fekete csíkok a képek mellett, és ki legyen használva a megjelenítő.
Erre most mindenki mást csinál megint.

[ Szerkesztve ]

(#3426) knox83 válasza stemplar07 (#3424) üzenetére


knox83
senior tag

Én egy oreo optimalizálást és egy javítást a kamerára jobban elviselnék..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#3427) stemplar07 válasza knox83 (#3426) üzenetére


stemplar07
őstag

+1 :-) de azért az S8 után én nem estem kétségbe .. a kamerával sem .. mással sem..mint a villám, és én már vagy 5 éve a Nova Prime-t használom .. szép kijelző, nagy fényerő, jó kamera AptxHD !! , és az az alsó 1 gomb zseniális és egyszerű vele az élet , nem úgy mint a többi droid : nyilacskákkal, kockával stb ..jó kis készülék ez ..

(#3428) smobika válasza stemplar07 (#3424) üzenetére


smobika
tag

Szia ! Nem megvárom az OTA frissítést !

(#3429) philoxenia válasza mistar (#3425) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Archivált képekből szinte mindig vág az ember, ha annyira zavaró a csík, vágd le a felesleget!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3430) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Ma valtottam s9 plusrol. Udv. Mindenkinek.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#3431) knox83 válasza stemplar07 (#3427) üzenetére


knox83
senior tag

Nem azért írtam, én is meg vagyok vele elégedve :) de szerintem fontosabb és hasznosabb lenne mint egy gpu turbó. Én pl egyáltalán nem játszom, persze nem vagyunk egyformák..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#3432) ShadowLac válasza Pompi (#3421) üzenetére


ShadowLac
addikt

Van 16:9 a samunál.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3433) spawn21


spawn21
veterán

Hm, úgy látom kell egy restart
Csak így jelenik meg, mindegy mit csinálok

iPhone 13p

(#3434) Pompi válasza ShadowLac (#3432) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, akkor rosszul emlékeztem.

Feel Good Inc.

(#3435) stemplar07 válasza knox83 (#3431) üzenetére


stemplar07
őstag

Nem tudom a kamera szoftvert javították-e, de nem csak a játékoknál javul a GPU turbó hatása, hanem minden proc igényes programnál .. állítólag.. az XDA szerint .. bár ennél gyorsabb telefon nem volt a kezemben, mert ez gyorsabb ( nem a tesztek szerint..) mint az S9+ , ezt érzésre mondom mivel próbálgattam.. esetleg az OP6, de azt nem volt szerencsém tapizni ..

(#3436) stemplar07 válasza spawn21 (#3433) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y :Y ez meg mi a fax ? jesszus..

(#3437) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már lencsevégre kapni a mai holdfogyatkozást? Csak kíváncsi lennék, mert ez a készülék a kiszemelt, én próbálkoztam G4-gyel (max zoom, alacsony-magas iso, 30 sec záridő), de csak egy elmosódott paca lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3438) stemplar07 válasza nbukta77 (#3430) üzenetére


stemplar07
őstag

:C haha (IOS) ,,elvonóra,, jöttél ? vagy megnézted Magyarósi Csaba IOS (non)PR videóit ? :D :D ( már bocs de ezt nem bírtam kihagyni ..)
,,..MacBook Pro 2018: JÉGRE TESZLEK!...,, ez különösen tetszett :DD

[ Szerkesztve ]

(#3439) stemplar07 válasza SkiDev (#3437) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y lefotóznám én neked, de itt full felhő van.. :W

(#3440) Bferibörs válasza stemplar07 (#3439) üzenetére


Bferibörs
addikt

Itt is sajna

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#3441) etnies


etnies
senior tag

Otthon bekapcsol a wifi automatikusan és fellép az otthoni hálózatra. Amikor elmegyek, akkor kikapcsol, legalább is azt mutatja. Nem zavar egy a feature, csak érdekel, hogy működik. Suttyomban rendszeresen szkennel és bekapcsol, ha talál ismerős hálózatot vagy gps alapján tudja, hogy otthon van?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3442) Sumptuous válasza SkiDev (#3437) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Szia! Én kimentem, alkottam egy párat. Pro és éjszakai módban születtek. Vittunk ki egy d3200-ast is barátnőmmel, de elmondani sem lehet, mennyivel egyszerűbb telefonnal a témát megörökíteni. Persze a zoom nem olyan jó, sőt, az most kb. használhatatlan volt. De egy telefon ugye nem erre született. Nekem nagyon tetszik a végeredmény. A hosszú csillagvonulásos kép a kamera appba beépített csillagfotós móddal készült. Természetesen lehetne még jobbá tenni a minőséget, ha 40mpx be és/vagy raw-ba fotozól. De ennyi időm nem volt rá.. :R

Csillagvonulás Iso 800/30mp pro 32mp éjszakai mód zoom 21mp iso 800 Az énnél jobbak sajnos meghaladják az 5mb-ot és így hirtelen nem tudom ide feltölteni. Majd ha valakit komolyabban érdekel, felrakom valahová...

Szerk.: Természetesen mind korom sötétben, állványról lett fotózva. Kézben meg sem próbáltam kitartani a 30mp-eket :K

[ Szerkesztve ]

(#3443) Balázs1986 válasza SkiDev (#3437) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hasonlóan aureeelhez, én is próbáltam lőni párat. Természetesen az egész égbolt tiszta volt, leszámítva a Hold körüli részt, így csak az előtűnésből tudtam elkapni pár pillanatot. Előtte jobb híján csillagok fotózgatásával űztem el az unalmat. Állványom nem volt, úgyhogy mindent kézből, Este módban lőttem (6mp záridő). Van pár video is. Fókuszról természetesen ne is álmodjunk :)

[ Szerkesztve ]

(#3444) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

Amennyiben megengeditek lenne néhány kérdésem, mert egy ilyen készüléket szeretnék vásárolni. A pontos típus az a P20 Pro Dual lenne.

A Dual készülékek ugyanolyan rendszerességgel kapnak frissítést? Van bármilyen hátrányom, ha a Dual változatot választom?

Nézegetem az árakat és mobilos boltokban akár 50-60 ezer forinttal is olcsóbb a készülék, mint a nagyobb üzletekben. Ez nagyságrendileg pont az ÁFA mértéke. Gondolom ezek a készülékek valahonnan külföldről származnak. Érdeklődtem több üzletben is és azt a választ kaptam, hogy ezek EU piacról származó készülékek és EU frissítéseket kapnak. Vajon igaz ez az információ? Meg merjem venni az olcsóbb helyek egyikén?

Köszönöm szépen mindenki segítségét.

További szép napot kívánva,
Üdvözlettel,
Ádám

(#3445) janosibaja válasza Sumptuous (#3442) üzenetére


janosibaja
őstag

Örülnék, ha adnál egy linket, szép képek. Egy időben mániám volt éjszakai képeket állványról lőni, vissza kéne térnem erre a játékra...

(Mondjuk én mindent, napközben is 40 mp-lel fotózok, elfér, tetszik, hogy jól bele lehet nagyítani, telét nagyon ritkán használok.)

Emlékszel még, hogy milyen beállításokkal csináltad állványon ezeket a képeket? Én simán automatán hagynám, csak végtelenre állítanám a fókuszt, s 30 mp záridőt használnék. A tieid hogy készültek?

[ Szerkesztve ]

(#3446) richies


richies
senior tag

Sziasztok,
Nem talalom sehol a rezgesbeallitasait.

Rezgon hagyva sose hallom meg ha uzenet jott.

Rozsomak of Power

(#3447) robekraptor


robekraptor
tag

Én még mindig nem kaptam meg a 131~s frissítést :(

(#3448) etnies


etnies
senior tag

Nos, megjött az ESR tok. Összességében vastagabb, mint a gyári, viszont jobban védi a kamerát. Egyrészt maga a hátlap vastagabb, a sarkoknál van egy kis kiemelkedés, ezen fekszik a telefon, ha lerakom az asztalra. A tempered glass szépen mutat a twilight hátlapon, viszont szedi az ujjlenyomatokat, mint a kisangyal.
Most elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem tempered glass a gyári fólia helyett, mert az is biztosan tiszta ujjlenyomat lesz :I

Összeségében nem vagyok biztos benne, hogy megérte-e megvenni, ez majd kiderül a hosszabb használat során.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3449) etnies válasza csanyiadam (#3444) üzenetére


etnies
senior tag

Ezek a himbi-humbi GSM boltok addig jók, ameddig a mobil működik. Ha elromlik, akkor kitörölheted a garanciájukkal.
Ha ez belefér, akkor miért ne?

Az előző telefonjaimat így vettem sokkal olcsóbban, de tudtam, hogy mi a helyzet. Ez egy drága telefon, ennél inkább legális forrást kerestem.

(#3447) robekraptor Nekem meg csak a 130-van, mégsem aggódom :)

Ez az első telefon az utóbbi 5 évben, amivel megvagyok elégedve a mindennapi használat során. Ha nem azon agyalsz, hogy hol van már az update, meg nem elemezgeted a fotókat mikroszkóppal, akkor tök boldog lehetsz akármelyik fimrware-el. Easy!

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3450) knox83


knox83
senior tag

Egy megosztást megér:

23 ó 11 p után

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.