Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) papelado válasza shift+ő (#3599) üzenetére


papelado
aktív tag

Melyik óra és időjárás widegt van vagy 1 millió .Fancy widgetet használok kb 2012 óta soha sehol semmi ilyen gondom

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3602) mec71


mec71
tag

Sziasztok. Hogyan tudom bekapcsoni hogy lássam mindig az órát? Köszönöm előre is a segítséget.

(#3603) nimba1 válasza mec71 (#3602) üzenetére


nimba1
aktív tag

Biztonság és adatvédelem -> Képernyőzár és jelszavak -> Információ megjelenítése mindig

(#3604) mec71 válasza nimba1 (#3603) üzenetére


mec71
tag

Köszi

(#3605) robekraptor válasza laci1892 (#3588) üzenetére


robekraptor
tag

Ez a kép medencében vízalatt készült, döntsd el te, hogy mennyire vízálló. Én folyamatosan használom víz alatt. :))

[ Szerkesztve ]

(#3606) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Sziasztok!
Valaki bevállalna egy összefoglaló írást? Most fogok venni egy ilyen telefont, de nem akarok naponta új kérdéssel előállni. Jó lenne olvasni a hibákról, frissítésekről, tartozékokról, tippekről...

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#3607) Passatron


Passatron
újonc

Sziasztok!

Szerintetek P20 Pro-t vagy Mate10 Pro-t érdemes venni? Melyikkel járok jobban?

Köszi :)

(#3608) zeus_2k14 válasza robekraptor (#3605) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Elolapi kamera milyen ? Esetleg egy kepet tudsz csinalni vele

[ Szerkesztve ]

(#3609) laci1892 válasza robekraptor (#3605) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszönöm ✌️😁
Már csak egy kérdés.
Milyen fóliát érdemes vásárolni?

Kipróbáltam az xprotector üveg és sima fóliát is. Az egyik ( a fólia) nem volt méretpontos. Az üveg meg a széleken levegős maradt. Csalódás a fólia. Van valakinek ötlete? :/

(#3610) csatoth79


csatoth79
tag

Sziasztok!
Nemrég újítottam be huawei p20 pro-ra samsung s9+-ról.
Teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel,egyet nem tudok,vagy nem találok,vagy hülye vagyok hozza.
Samsung tudta azt,hogy a lassított videót automatán elindította,végre a huawei is tudja,viszont a huawei lekapcsolja a felvételt ,ha a lassítás megtörtént.
Lehetséges-e az,hogy a felvétel a lassítás után tovább menjen?
így,mint ebben a videóban:
[link]

köszi a választ előre is! :)

(#3611) nylontacsko válasza robekraptor (#3605) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Merész :D
De marha jó.
Ki kellene próbálnom nekem is.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#3612) SkiDev válasza robekraptor (#3605) üzenetére


SkiDev
senior tag

Én abban voltam eddig, hogy a P20 Pro kikapcsolja a kamerát a víz alatt. : O

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3613) apollo12 válasza robekraptor (#3605) üzenetére


apollo12
veterán

én is folyton használom víz alatt :D

(#3614) nbukta77


nbukta77
addikt

Hasznal valaki fossil q control 3-at?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#3615) philoxenia válasza apollo12 (#3613) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mióta megvan, még nem voltam víz alatt, mondjuk az előző 50+ évben se sokat... :D
A kádba viszont már a P9-et is be mertem vinni... pedig az nem IP67...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3616) robekraptor válasza SkiDev (#3612) üzenetére


robekraptor
tag

Nem kapcsolja ki. rengeteg képet csináltam már víz alatt. :)

(#3617) robekraptor válasza csatoth79 (#3610) üzenetére


robekraptor
tag

Hali, lehetséges csak akkor nem fullframeben kell lassítani, utána szerkesztheted is, hogy az elkészített videó mely része legyen a lassított

(#3618) etnies válasza robekraptor (#3616) üzenetére


etnies
senior tag

Valahol belehet szerezni a gyári fóliát? Kicsit megsérült az enyém :I

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3619) robekraptor válasza zeus_2k14 (#3608) üzenetére


robekraptor
tag

Nem vok túl csinyos de a kamera nekem tetszik :DDD :DD

(#3620) zeus_2k14 válasza robekraptor (#3619) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Koszi . Ez elolapival van ?

(#3621) robekraptor válasza zeus_2k14 (#3620) üzenetére


robekraptor
tag

Igen

(#3622) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!
Mi a velemenyetek, a Mate 20 Pro milyen aron fog nyitn? Ha most tervezek mobilt venni, erdemes inkabb megvarni? Vagy 240ert a P20 Pro jo vetel az ED-nel most?

(#3623) robekraptor válasza doddencs (#3622) üzenetére


robekraptor
tag

Ez most komoly kérdés? Ha igen, akkor szerintem annyiért fogják majd árúlni amennyit a gyártó kitalál rá, de lehet, hogy rátesznek egy kis hasznot is majd maguknak. :DDD

(#3624) doddencs válasza robekraptor (#3623) üzenetére


doddencs
senior tag

Nem igazan kovettem a Huawei arazasat, gondoltam a hirekbol es a tavalyi modellbol lehet kovetkezteteseket levonni. :U

(#3625) Pompi válasza philoxenia (#3593) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Használsz rajta navigációt, vagy olyan programot aminek hosszú ideig kint maradnak fix részei? Nálunk céges szinten több Samsung is van amoleddel és aki Wazézik azoknak szépen ott van jobb oldalon alul a sárga gomb foltja.
Én baromira vigyáztam az S6omra, állandóan levettem a fényerőt az autóban, de 1 év után ha screen teszttel néztem annál is ott volt. Szóval hidd el, hogy ez azért valós jelensèg.

Feel Good Inc.

(#3626) laci1892 válasza Pompi (#3625) üzenetére


laci1892
senior tag

Konkrétan családban van egy Galaxy s9+

A telefon alig 2(!!) Hónapos.
Öcsém rengeteget használja a here ( navi....)-t.

A fenti kék sáv olyan faszán bele égett a kijelzőbe mintha kötelező lett volna.

Utólag tudtam meg sajnos hogy OLED kijelzős a p20 pro ( valahogy nagyot át siklottam ez a tény felett ) ...
Kár... Az IPS szerintem színhűbb kevesebb probléma van/ lesz vele

(#3627) laci1892 válasza Pompi (#3625) üzenetére


laci1892
senior tag

Mindent összevetve ennek ellenére baromi jó telefon. Bitang jó kamerával, hangszóróval és igen csak nagy akksival. Meg van végre a 1,5 napos üzemidőm. Nagy előre lépés a p9-hez képest. Csak az a fránya IPS kijelző hiányzik...

(#3628) papelado válasza laci1892 (#3626) üzenetére


papelado
aktív tag

Ips el kevesebb probléma?

Sárgásodás a ragasztók miatt
Foltosodás.
Beégés(Szellemkép LG k)

Szinhűség meg tökéletes a p20 pronál is kalibrálható +ban
Van azokkal a kijelzőkkel is nyűg hidd el:

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3629) laci1892 válasza papelado (#3628) üzenetére


laci1892
senior tag

Ahh köszönöm. Megtaláltam a kalibrációt. Valóban klasszisokkal szebb lett. Köszönöm.

P9 sokáig meg volt nem volt vele probléma, noha egyébként jól lehet ha kicsit oda van figyelve OLED-re azzal se.

(#3630) csatoth79 válasza robekraptor (#3617) üzenetére


csatoth79
tag

Köszi a választ!
Tehát akkor a super slow motion-nal ez sajnos kizárt?
Remélem szoftveresen pótolják,mert így sokszor nincsen értelme.
Igaz sokszor nem használom ,de pl ennél a videónál is [link],ha megállna a lassítás után a videó,nem nézne ki olyan jól...

(#3631) Gabe_86


Gabe_86
csendes tag

Sziasztok!
Huawei P20 Pro vásárlása előtt állok. Már csak az merült fel bennem hogy honnan. A google-t böngészve ráakadtam a Smartshopra, ahol a legolcsóbb lenne. 2év garit adnak rá már csak aza kérdés, hogy milyen jellegűt. Érdemes lenne onnan venni, vagy felejtsem el?
Köszi

(#3632) papelado válasza Gabe_86 (#3631) üzenetére


papelado
aktív tag

8 ezerrel többért edigital(Dualsim).Ők azért régebbi megbizhatóbb motorosok hivatalos partner.
Smartshop elég sufni gsmnek néz ki ki tudja miylen régiós készülékeket árulnak,,,

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3633) janosibaja válasza papelado (#3628) üzenetére


janosibaja
őstag

Hmm, ritkán értünk egyet, mert szerintem néha túlvéded kedvenc mobilunkat ;] De!

De ezúttal egyetértek: sok IPS kijelzős mobilom volt, hasonlíthatatlanul fakóbb színeket adtak. (Az AMOLED meg néha túlszaturált, az igaz, például az S8a-mon még egy szemétdomb is gyönyörűnek tűnt, úgy felhúzta a színeket: a Huawei ennyire nem viszi túlzásba.)

És zongorázni lehetne, hogy mennyivel szebb, világosabb, élettelibb az AMOLED. Nekem (eddig) szerencsém volt, s nem égett be egy év alatt az előző S8 sem, pedig sokat wazézom.

[ Szerkesztve ]

(#3634) hito válasza janosibaja (#3633) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ez általában igaz is, de ami borítja a papírformát az az iPhone IPS kijelzője. Egy ideje már i8 Plus-t használok, de volt szerencsém 1 hétig egyszerre használni a P20 Pro-val. Sokkal, sokkal szebb az iPhone kijelzője és simán mondhatnám, hogy köröket ver a P20 kijelzőjére, de próbálok mértéktartó maradni ;]

Az egyik dolog, ami visszatart a P20 visszaváltásra az pont a kijelző. Színek, minőség, képarány. A másik egyenként a videós képességek. Viszont ami meg nagyon hiányzik az az android adta szabadság és az fotó minőség. Szóval nem könnyű. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3635) laci1892 válasza hito (#3634) üzenetére


laci1892
senior tag

P20 pro szerintem remek telefon lett. Gyönyörű képeket készít, lehengerlő a fotós képességei. Direkt ez miatt váltottam rá. Olyan mobil kellett, ami ki tud váltani egy családi (nem DSLR értelemszerűen... ) Fényképezőgépét egy nagyobb nyaralás keretein belül is.
Azóta jó pár képet lőttem vele mióta megvan... Nem csalódtam benne. Nagyjából nyugodtan kilehet jelenteni évek óta az egyik hanem a legjobb fotós képességű telefon lett.

Az iPhone IPS kijelzője szerintem is ugyanakkor nagyon jó.

egy jó (!) IPS kijelző jól van kalibrálva akkor lényegesen színhűbb. Valahogy ez nekem sokkal fontosabb mint a túl szaturált színek. ( Mondjuk szerencsére pont nem ilyen a Huawei. ) Nem rossz ez az OLED. Igazából szép, de még mindig IPS párti vagyok :D✌️

(#3636) janosibaja válasza hito (#3634) üzenetére


janosibaja
őstag

@hito, @laci1892:

OK, van a családban iPhone 8-as, tényleg szép a kijelzője. Azt hiszem aki ma bármelyik mobilt megveszi, ami 250-260 ezer Ft fölött van, nem vesz rosszat: ízlés kérdése csupán, melyiket részesítjük előnyben.

Emlékszem, néhány éve még mit össze kellett kínlódni némelyik androiddal, Bluetooth leszakadt, GPS, wifi bizonytalan volt, satöbbi. Mára - egy árkategória fölött - stabilan működik mind.

(#3637) hito válasza janosibaja (#3636) üzenetére


hito
nagyúr

És ez a dolguk :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3638) Pompi válasza papelado (#3628) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Te aztán tényleg foggal körömmel véded ezt a telefont, mint ha fizetne érte valaki...

Én S6 - S7 - S8 amoledről váltottam a P20 IPS-ére és nem érzem a visszalépésnek színben, élénkségben az IPS panelt (igen, a fekete az ott fekete, de mindennapi használatban ez engem ritkán érdekel, nincs AOD, de én azt a Samsungon se használtam mert egy 15-20%-or dobott az akkuhasználaton, annyit meg nekem nem ér), viszont legalább mehet a waze nem kell aggódnom a beéégés miatt.

Csak azt akarom mondani, hogy kinek a pap kinek a paplan, nem kell foggal körömmel hadakozni amelett amit épp használsz. Béke van.

Feel Good Inc.

(#3639) laci1892 válasza Pompi (#3638) üzenetére


laci1892
senior tag

Mondjuk ha már ez ennyire téma... Azért mondjuk arra kíváncsi lennék... Ha adott esetben be is ég a p20 pro.... Az garanciális lenne vajon?

A bemutató teremben volt egy kiállítási darab. Ott a reklám szöveg ( nyilván egésznapos full fényerő és ugyanaz a tartalom 24/12 órán át megteszi a hatását... ) Bele volt égve mocskosul a telefonba .

(#3640) philoxenia válasza Pompi (#3625) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az asztal ami állandó rajta. Nem mondom, hogy nem valós probléma, de pl. a P7-en volt egy lilásodás még az elejétől, de inkább a tudat zavart, hogy ott van, mert használat közben nemigen látszott.
Mondjuk nekem a telefon is rögtön sötét, ha épp nem kell a kijelző, vibernél is kinyomom rögtön a képet, alapvetően főleg a fogyasztás miatt persze.
Navigációt nemigen szoktam a tableten, mert nagy a fogyasztása, telefonon is ezért nem. Wazéra, inkább csak rá-ránézek, ha kell. Alapvetően úgyis leginkább a célnál kell, ha kell a navi amúgy ott vannak a táblák. Ha előre nem nézem meg, könnyen lehet,, hogy a navi nem jókor szól.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3641) Drakmusz válasza Pompi (#3638) üzenetére


Drakmusz
őstag

Szeretném ismeretlenül is megvédeni papelado kollégát,ugyanis az általad tett megállapítás minden alapot nélkülöz!!
Mondjuk erre a hozzászólásomra egy privát üzenetben reagált,amelyben kifejtette hogy az U11 és a Pixelek cigány és szar képeket lőnek.Továbbá,hogy az ilyen készülékek csak a hozzám hasonló torz és buta automatán kattingató egyedeknek valók.
Sajnos egyelőre úgy áll a helyzet hogy tőlem csak egy ilyen gyenge mobilos galériát láthattak a kedves érdeklődők,amiért ezúton is elnézést kérek.
Viszont a jövőre vonatkozólag annyit megígérhetek,hogy keményen fogok dolgozni ezen állapot megváltoztatásán!
Talán majd egyszer fel tudok nőni a papelado féle nívós mobilfotózás szintjére,ahol csak és kizárólag minőségi munkákat láthatunk!
A topik többi felhasználóját ezúton szeretném üdvözölni,további problémamentes használatot kívánok mindenkinek!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#3642) philoxenia válasza Drakmusz (#3641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most ez hogy jött ide? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3643) SkiDev


SkiDev
senior tag

Úgy tűnik itt a lehetőség egy ügyes programozónak a kitöréshez... :)) AMOLED-re készült navigáció. Csak fekete szín megy és ott ahol más szín kell, ott valahogy megoldani, hogy az ikonok ne legyenek statikusak (akár percenkénti mozgással az AOD-hoz hasonlóan). Belenéztem én is a Waze-be, és hihetetlen, hogy nem csinálták még meg.
Én már készítem magam az amoledes telóra, és keresem az alkalmazásokat, amivel sötét módban lehet lenni aksi és képernyőmegőrzés céljából.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3644) laci1892 válasza Drakmusz (#3641) üzenetére


laci1892
senior tag

Gratulálok a képekhez!!

Nagyon jók!

Jók a kompozíciók!✌️

(#3645) Pompi válasza Drakmusz (#3641) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Párszor végig gondoltam, hogy egyáltalán reagáljak-e erre, mert igazából azt se tudom, hogy ez most kinek milyen témára és miért írtad, de az "az általad tett megállapítás minden alapot nélkülöz!!" azt most ténylegesen nem értem, hiszen a saját tapasztalataimat írtam le. Ha ez mellőz minden alapot, akkor nincs is miről tovább beszélni, zárjuk le a topikot és az egész fórumot, mert kár minden leírt karakterért. ;]

Feel Good Inc.

(#3646) Drakmusz válasza Pompi (#3645) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor nem jött át az irónia.....
Foggal-körömmel védi a készülékét,mindezt pedig bicskanyitogató stílusban teszi.
Privátot nem tudok bemásolni,csak körülírni,ahogy az a hozzászólásom első részében is olvasható.
A témát részemről lezártam.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#3647) hito válasza Pompi (#3645) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem inkább iróniával kevert szarkazmus üzemmódra váltott a kolléga, mást nem tudok elképzelni :)

Mod: akkor jól éreztem :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3648) S e t h válasza Pompi (#3645) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez csónakban eveztek, ugyanazt írjátok ugyanarról, csak mind a kettőtöknél van evező és nem egyeztetettek az irányról.

szerk: meg is jött a magyarázat, örülök, hogy nem lettem helikopter. :)

A lényeg, vannak olyan elfogult tulajdonosok( bármelyik gyártónál), akik horribile dictu még félre is vezethetik a tájékozatlanokat, erős fenntartással kezelendő amit írnak.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3649) philoxenia válasza S e t h (#3648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg vannak máshonnan áttévedők, akik jó esetben csak a boltban látták a készüléket, rossz esetben ott sem... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3650) etnies


etnies
senior tag

Érdekes, hogy mekkora vita tud kialakulni ízlésekről :D

Nekem pl nagyon bejön a telefon, sőt eretnekség: hagyom az automatát dolgozni fotózáskor és teljesen elégedett vagyok a kapott képekkel.

Nem alszom sem jobban, sem rosszabbul, ha valaki más gondol erről.

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.